تلاش شهرداری برای احیای جایگاه خیابان لاله‌زار
۹۱۴۶۶۲
۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳
۳۸۳۷ 
شهردار تهران از بازگرداندن ارزش واقعی خیابان لاله زار خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: شهردار تهران از بازگرداندن ارزش واقعی خیابان لاله زار خبر داد.

پیروز حناچی ظهر امروز در ادامه تهرانگردی خود با مراجعه به خیابان لاله‌زار از پروژه پیرایش و مرمت جداره‌های شهری محور لاله‌زار بازدید کرد و پای درد و دل کسبه و مردم نشست.

وی با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در طرح جامع و تفضیلی تهران محور فرهنگی – تاریخی که از لاله زار نو از خیابان انقلاب شروع می‌شود، مورد توجه قرار گرفته است،گفت: این محور از لاله‌زار نو آغاز می‌شود، به لاله زار قدیم می‌رود و با عبور از میدان امام خمینی (ره) و باب همایون و خیابان ناصر خسرو و محدوده بازار به دروازه‌های جنوبی تهران وصل می‌شود.

تلاش شهرداری برای احیای جایگاه خیابان لاله‌زار

شهردار تهران با اشاره به این که شهرداری تهران نیز در راستای اجرای پروژه پیرایش و مرمت جداره‌های لاله زار، کسبه‌ را تشویق می‌کند که در صورت آمادگی نسبت به مرمت مغازه‌های خود اقدام کنند،اظهارکرد: خیابان لاله‌زار قدیمی‌ترین خیابان تهران است که قدمت آن مربوط به دوره قاجار است. در کشور همسایه‌مان چنین خیابانی موتور محرک واقع شده است و ما بنا داریم ظرفیت خیابان لاله زار را به ارزش واقعی خود برسانیم.

حناچی با بیان این که در قدم اول حذف زوائد بصری و کف‌سازی محور لاله زار مد نظر قرار گرفته است، تصریح کرد: پیاده‌روهای این خیابان تنگ است این در حالیست که مردم زیادی از این محور تردد می‌کنند و می‌توان با کف‌سازی و پیرایش برخی از مشکلات این محور را حل کرد.

شهردار تهران با اشاره به این که شهرداری به کسبه‌ای که نسبت به مرمت اقدام کنند مساعدت‌های لازم را خواهد کرد در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا این محور نیز مانند سی تیر می‌شود؟ گفت: وقتی ما می‌گویم اینجا محور تاریخی- فرهنگی است پیام می‌دهیم که ماشین کمتر بیاید اما باید برای سرویس‌های خدماتی و بارگیری کسبه این محور فکری کرد. می‌توان با هماهنگی کسبه ساعاتی را برای بارگیری و ارائه سرویس خدماتی در نظر گرفت. به عنوان مثال هنگام صبح مردم کمتر به این محور می‌آیند.

وی درباره برخی شنیده‌ها درباره خریداری یکی از آثار تاریخی محور لاله زار از سوی شهرداری گفت: موقع افتتاح اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:50 - 1398/07/13
'''' لطفا شهردار تهران برای احیای خیابان لاله زار ' سینماها و تماشا خانه های خیابان لاله زار را که اکنون به پاساژ تبدیل شده اند اقدام فرماید'
Iran, Islamic Republic of
07:50 - 1398/07/13
'''' لطفا شهردار تهران برای احیای خیابان لاله زار ' سینماها و تماشا خانه های خیابان لاله زار را که اکنون به پاساژ تبدیل شده اند اقدام فرماید'
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج