تکذیبِ وجود تشعشعات در قطار برلین - مسکو
۹۱۶۶۹۹
۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
۳۵۷۴ 
در حالی که برخی رسانه‌ها پیش‌تر گزارش داده بودند که مرزبانان روس سطوح بیش از حد تشعشعات را در یکی از واگن‌های قطار برلین - مسکو ثبت کرده‌اند، وزارت امور غیرمترقبه روسیه تایید کرد: سطح تشعشعات در این قطار که عصر روز گذشته (سه‌شنبه) به مسکو رسید، عادی بوده و تهدیدی برای مسافران وجود ندارد.

خبرگزاری ایسنا: در حالی که برخی رسانه‌ها پیش‌تر گزارش داده بودند که مرزبانان روس سطوح بیش از حد تشعشعات را در یکی از واگن‌های قطار برلین - مسکو ثبت کرده‌اند، وزارت امور غیرمترقبه روسیه تایید کرد: سطح تشعشعات در این قطار که عصر روز گذشته (سه‌شنبه) به مسکو رسید، عادی بوده و تهدیدی برای مسافران وجود ندارد.

تکذیبِ وجود تشعشعات در قطار برلین - مسکو

آزمایشگاه‌های سیار وزارتخانه مسکو و کارشناسان آزمایشگاه رادون اندازه‌گیری‌هایی را در یکی از واگن‌های قطار برلین - مسکو که به ایستگاه راه آهن "بلوراشکایا" ترتیب داده و اعلام کردند هیچ خطری برای سلامتی مسافران در این قطار وجود ندارد.

به محض ورود قطار به مسکو کارشناسان ضمن تخلیه مسافران و قرنطینه کردن سکوی راه‌آهن بلافاصله واگن‌ها را بررسی کردند.

رسانه‌های مستقر در روسیه روز سه‌شنبه این خبر را فاش کردند که افزایش سطح تشعشعات در یکی از واگن‌های قطار هنگام حرکت در مرز لهستان و بلاروس مشاهده شده است.

بنا بر گزارش اسپوتنیک، گزارش‌های رسانه‌ها پیش از این با استناد به منابع ادعا کرده بودند اثرات تشعشعات احتمالاََ از مسافری به جای مانده به علت سرطان در آلمان تحت شیمی درمانی قرار گرفته بوده است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج