تلویزیون یک شعر جعلی را به «قیصر» نسبت داد
۹۲۳۸۰۰
۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۲
۸۸۴۸
به این بازیِ نشر جعلیات پایان بدهیم؛ بیاییم برای همیشه وقتی می‌خواهیم شعر یا متنی را به نام شاعر یا نویسنده‌ای منتشر کنیم، اول از اصالت آن مطمئن شویم.

روزنامه خراسان نوشت: به این بازیِ نشر جعلیات پایان بدهیم؛ بیاییم برای همیشه وقتی می‌خواهیم شعر یا متنی را به نام شاعر یا نویسنده‌ای منتشر کنیم، اول از اصالت آن مطمئن شویم.

یکی از آسیب‌هایی که فضای مجازی به ادبیات زده، نشر جعلیاتی است که هر روز به این و آن شاعر و نویسنده نسبت داده می‌شود.

تلویزیون یک شعر جعلی را به «قیصر» نسبت داد

اوضاع وقتی وخیم و بحرانی می‌شود که ببینیم در یک برنامه تلویزیونی پرمخاطب، آن هم در سالروز درگذشت قیصر امین‌پور، شعری جعلی به او نسبت داده می‌شود! باید گفت بعد از تعدادی از بازیگرانِ شعر نشناس، چشم مان به جمالِ برنامه‌سازانِ شعر نشناس، روشن!

گاهی گمان نمی‌کنی ولی خیلی بد می‌شود! در سالروز درگذشت قیصر امین‌پور، اول صبح تلویزیون را روشن می‌کنی؛ می‌زنی شبکه 3 که در حال پخشِ برنامه «سلام صبح به خیر» است و می‌بینی در بخشی که به مناسبت درگذشت این شاعر بزرگ معاصر تهیه شده است، یک شعر جعلی که اتفاقاً از جعلیاتِ مشهور هم هست، به نام او خوانده می‌شود؛ شعری که گوینده‌ای بااحساس آن را دکلمه می‌کند و لابه لایِ این همه احساس، کارشناسی هم درباره شعر و نگاهِ قیصر امین‌پور داد سخن می‌دهد!

باید از سازندگان این برنامه پرسید در میان اشعار ناب و دلنشین قیصر در مجموعه‌های شعری مانند «گل‌ها همه آفتاب گردانند»، «تنفس صبح»، «دستور زبان عشق» و... نتوانستید یک شعر انتخاب کنید که به شعری جعلی رو آوردید؟ آن هم شعری که تبلیغات و شفاف‌سازیِ زیادی درباره جعلی بودنش صورت گرفته است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:34 - 1398/08/09
قیصر امین پور همون حافظه؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1398/08/09
از سلبرینیها یاد گرفتن
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1398/08/09
صدا و سیمای میلی آخرش همینه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج