چه کسانی در ترکیه ملک می‌خرند؟
۹۲۵۹۴۴
۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶
۸۲۷۷ 
حسام عقبایی می‌گوید: حجم سرمایه‌گذاری ایرانی‌ها در بخش املاک در کشور ترکیه طی یک سال گذشته برابر با هفت،هشت سال اخیر بوده است.

خبرآنلاین: حسام عقبایی می‌گوید: حجم سرمایه‌گذاری ایرانی‌ها در بخش املاک در کشور ترکیه طی یک سال گذشته برابر با هفت،هشت سال اخیر بوده است.

نائب رییس اتحادیه مشاوران املاک تاکید کرد: طی ماه‌های اخیر حجم تبلیغات برای خرید ملک توسط خارجی ها در ترکیه به شدت افزایش یافته و اتفاقا ایرانی‌ها مشتریان مهمی برای املاک ترکیه هستند.

ترکیه در سال‌های اخیر تبلیغاتی هدفدار برای سرمایه گذاری خارجی‌ها در بخش املاک در دستور کار قرار داده است.ترکیه با این هدف سیاست‌های تشویقی مهمی را برای خریداران ملک در نظر گرفته است که از جمله این قوانین تسهیل‌گرانه می‌توان به اعطای حق شهروندی در ازای خرید املاکی با ارزش بیش از ۲۵۰ هزار دلار اشاره کرد. بر اساس این گزارش افزایش تقاضا برای خرید ملک در ترکیه در حالی اتفاق افتاده است که تشدید ترحیم ها اقتصاد ایران را با موقعیتی اضطراری مواجه کرده است . ایران سال‌هاست درگیر جنگ اقتصادی است و در این مسیر ممانعت از خروج سرمایه مولفه مهمی برای عبور از این دوران تلقی می‌شود.

پول پاشی برای تبلیغات

وی با اشاره به اینکه هزینه‌های سنگینی بابت تبلیغات در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای هزینه می‌شود، ادامه داد: بررسی‌ها نشان می دهد طبقه ثروتمند و بسیار مرفه در ایران مشتری اصلی املاک در ترکیه هستند، کسانی که قصد دارند با خرید ملک ،حق شهروندی و ... را دریافت کنند اما به این موضوع توجه ندارند که تحقق وعده‌های داده شده چندان هم صد در صدی نیست و بسیاری از صاحبان املاک نمی‌توانند در کنار خرید ملک از موقعیت‌های این چنین بهره‌مند شوند. در عین حال بازار املاک ترکیه به دلیل موقعیت اقتصادی این کشور چندان بازار مناسبی نیست و احتمال ضرر اقتصادی در آن بالاست و محدودیت‌های ویژه‌ای بر فروش املاک خریداری شده وضع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تبلیغات جدید بر تعویض ملک در تهران با ترکیه یا گرجستان و ... استوار است، گفت: این خطر وجود دارد که با پا گرفتن چنین معاملاتی طبقه متوسط نسبت به خروج سرمایه هایش از کشور اقدام کند .

گزارش خبرآنلاین نشان می دهد شرکت های متعددی جتی به صورت ریالی پول ملک را در ایران دریافت می کنند . در عین حال تعویض املاک در تهران با ترکیه و گرجستان و همچنین پرداخت قسطی مبالغ از جمله پیشنهادات تازه به مشتریان است.

سرمایه‌گذاری در ملک ؛ آری یا نه؟

عقبایی در بخش دیگری از سخنانش گفت: برخی تصور می کنند خرید ملک در ترکیه یا هر کشور دیگری می‌تواند سرمایه‌گذاری مناسبی برای آینده باشد اما در حقیقت این بازار اصلا بازار مناسبی برای سرمایه‌گذاران نیست.

وی گفت:در برخی موارد مشخص است که برخی با هدف سرمایه‌گذاری قصد ورود به این بازار را دارند اما باید توجه داشت که این بازار، بازار خوبی برای سرمایه‌گذاری نیست.

وی به تجربه سرمایه‌گذاران در بازار املاک دوبی اشاره کرد و گفت: پول‌های سرگردان در ایران، سال‌هاست به بازار املاک دیگر کشورها از جمله گرجستان، دوبی و حتی اسپانیا و کانادا مهاجرت کرده‌اند اما در نهایت زیان مالی محتمل‌تر از سود در این بازارهاست.

وی در توضیح این مطلب اضافه کرد: همین حالا ارزش لیر در ترکیه با کاهشی قابل توجه روبرو شده است، گفت: جدای از مساله امنیت سرمایه که پیشتر به آن اشاره کردم عوامل اجتماعی ، سیاسی و امنیتی منطقه نیز به شدت در متزلزل کردن جایگاه ترکیه بعنوان مقصد سرمایه گذاری موثر است.

پیش از این آماری به نقل از رضا کامی،رئیس اتاق بازرگانی ایران و ترکیه منتشر شده است که نشان می‌دهد از آبان سال گذشته تا شهریور امسال، عراقی‌ها ۷۸۱ واحد، ایرانی‌ها ۴۸۹ واحد، روس‌ها ۲۴۸ واحد، سعودی‌ها ۲۱۴ واحد و کویتی‌ها ۱۹۱ واحد آپارتمانی در ترکیه خریداری کرده‌اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:32 - 1398/08/15
افراد فاشیست
پاسخ ها
@ سانسور چی @
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
فرزندان نمایندگان
و
فرزندان وزرا برای روز مبادا
AAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
از دست سانسور چی ناراحت نشوید این بنده خدا پول میگیرد که حذف کند
اگر حذف نکند شریعتمداری حقوق او را قطع و به کارگزینی معرفی میکند
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1398/08/15
حتما سرمایه گذاری تو ایران کار عقلایی هست؟!!!
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1398/08/15
هرکه میتونه بره خوب کاری میکنه نوش جونش حداقل ازادی دارن ماکه نداریم چشمون کو ربایدبمونیم روزی هرباربمیریم وزنده بشیم تاخداچه بخاد
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1398/08/15
لطفا جامعه شناسان محترم دانشگاهی جواب بدن چرا مردم این کشورها دوست دارن درترکیه ملک بخرند چرا مردم اروپا یا امریکا دوست ندارن بیرون از کشورشان سرمایه گذاری کنند؟
سوال بعدی چند در صد از ایرانیان هموطن که درترکیه خانه خریدند یارانه دولتی میگیرند؟
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
دلت خوشه عامو
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1398/08/15
وقتی تو ایران یک عده دنبال گرفتن مالیات از مسکن و هزار جور درآمد زایی برای سازمان های پر از کارمند بی خاصیت دولت باشند . خوب مردم سرمایه را به کشوری که حساب کتاب داره می برند
Iran, Islamic Republic of
15:01 - 1398/08/15
اینجا ملک بخرند که قیمت ها بیشترازاین بشه وشما هم بیشتر پول به جیب بزنید
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1398/08/15
اقتصاد ایران هر سال کوچکتر می شود و آمار فقر و فلاکت بیشتر
Iran, Islamic Republic of
15:35 - 1398/08/15
مسولین پولدار و روحانی و جهانگیری و بقیه
Iran, Islamic Republic of
16:03 - 1398/08/15
همه میخوان از ایران بروند. مگر آنهایی که یا پول ندارند یا وابسته به قدرت هستند و از همه چیز بهره مند.
Iran, Islamic Republic of
16:24 - 1398/08/15
عموجان جنار کارشناس اصلا اونهایی که درخارج کشورچه ترکیه چه دیگرجاهاملک میخرندبه فکرسرمایه گزاری وسود واین چیزهانیستند.اشتباه کارشناسی میکنی دایی جون اونهافقط میخوان یه جاداشته باشن برای اوغات فراغت آزادباشن ویه حق شهروندی هم روش برای روزمباداکه اگه روزی ایران باآمریکایایه کشوری جنگ کرد سریع بزنن به چاک.آره عمو واقعیتوبه مردم بگیدتاکی دروغ آبکی میبندیدبه مردم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
ازمابهترینها ومیلیادرهاوگرنه ترکیه میدونی چیکارکنه خوب افغانیابرن اونجاملک بخرن پرشدن ملیون‌ملیون توایران چرانمیرن اونجااگه راعشون بدن
Iran, Islamic Republic of
18:34 - 1398/08/15
اونایی که چندین همسر دارن مسئولان غیور پرورمون
Iran, Islamic Republic of
02:10 - 1398/08/16
هر که نوکیسه و پول مفت در بیاره در ترکیه یا گرجستان خونه میخره و اگه بتونه در امریکا هم میخره واگه نتونه حداقل در هندوستان میخره
United States
09:37 - 1398/08/16
مردم خود بهترین اقتصاد دانان هستند و میدانند کجا سرمایه گذاری کنند .
Iran, Islamic Republic of
09:39 - 1398/08/16
مفت خورا ..غارتگرا ..چپاولگرا..دزدان بیت المال ..
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۶
فعلا شمامملکت ایران دادین به افغانیا ومجبورمیکنیدایرانیاازمملکت خودشون مهاجرت کنن خاک توسربی غیرت بی عرض خاین وطن فروشتون افغانیابرن ترکیه چرامثل سیریش اویزون ایران شدن وچون راهشون نمیدن کارم نمسدن بی دروپیکرنیست بیصاحب
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج