موسوی: توافق ریاض کمکی به بحران یمن نمی‌کند
۹۲۵۹۴۹
۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
۵۴۸۵ 
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به توافق ناقص نیروهای وابسته به اشغالگران و دولت مستعفی یمن، گفت: امضای این اسناد هیچ کمکی به حل مشکلات یمن نخواهد کرد.

خبرگزاری فارس: سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به امضای سند توافق ریاض بین بعضی از گروه‌های جنوب یمن با منصور هادی اظهار داشت: امضای چنین اسنادی هیچ کمکی به حل مشکلات یمن نخواهد کرد و این امر در جهت تثبیت اشغالگری عربستان سعودی و متحدانش در جنوب یمن به صورت مستقیم و یا از طریق نیروهای نیابتی آنان خواهد بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به موضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص تشکیل دولت متحد و فراگیر یمن بر اساس گفتگوهای یمنی - یمنی بر حفظ وحدت و تمامیت ارضی این کشور تاکید و اظهار داشت: مردم هوشیار یمن که همیشه با اشغالگران مبارزه کرده اند به دشمنان و بدخواهان آنان اجازه نخواهند داد جنوب این کشور تحت کنترل و اشغال نیروهای خارجی در آید.

موسوی به عربستان سعودی توصیه کرد چنانچه در ادعاهای خود برای حل مشکل یمن جدی هستند به جای تصمیم گیری برای گروه‌هایی که فاقد هر گونه اختیاری هستند به ابتکار ارائه شده از سوی «مهدی مشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن مبنی بر توقف حملات به 2 کشور پاسخ مثبت دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همانطور که بارها تاکید کرده است گام اول حل بحران یمن توقف جنگ و خونریزی و رفع محاصره ظالمانه از کشور و مردم یمن و گام بعدی را انجام گفتگوهای یمنی - یمنی برای وصول به توافق برای آینده سیاسی این کشور می‌داند.

به گزارش فارس، دولت مستعفی یمن وابسته به عربستان سعودی و شورای انتقالی جنوب یمن وابسته به امارات روز سه‌شنبه (14 آبان ماه) به منظور پایان جنگ در جنوب توافقنامه‌‌ای موسوم به «توافق ریاض» در شهر ریاض امضا کردند.

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1398/08/15
بله چون به ضرر شماست سودی حاصل نمی یابد حتما باید سود کنید
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1398/08/15
اصلا یه سوالی: یمن به ما چه به شما چه که دارید برا مردمش تصمیم میگیرید؟!
Iran, Islamic Republic of
15:59 - 1398/08/15
زنگ خطر برای انصارالله بصدا در آمده .
Iran, Islamic Republic of
17:02 - 1398/08/15
بما چه؟ما وکیل وقیم مردم و دولت یمن هستیم؟
Iran, Islamic Republic of
17:06 - 1398/08/15
چون ما نمیگذاریم یمن و کل منطقه روی آرامش به خود ببیند
Iran, Islamic Republic of
17:40 - 1398/08/15
کاملا درسته..چون این خواست شماست
Iran, Islamic Republic of
22:23 - 1398/08/15
یمن ازماست وماازیمن وهردوازمقاومت درمقابل کفر شرک ریا نفاق فساددینی و جنسی واقتصادی واخلاقی
سیاسی هستیم به اظهارنظرناآگاهانه هم چیزی عوض نخواهدشد
آنانکه ازظلم به مظلومی شادمیشوندیابی تفاوتند
ازظالم بدترند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج