انصارالله: توافق ریاض، مُرده متولد شد
۹۲۵۹۷۴
۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴
۸۳۷۲ 
عضو هیئت مذاکره کننده انصارالله یمن اعلام کرد، "توافق ریاض" که میان دولت مستعفی و شورای انتقالی جنوب یمن به امضا رسید، در نطفه خفه شد؛ چرا که این توافق از سوی طرف‌هایی امضا شد که به منزله طرف‌های مرده هستند.

ایسنا: عضو هیئت مذاکره کننده انصارالله یمن اعلام کرد، "توافق ریاض" که میان دولت مستعفی و شورای انتقالی جنوب یمن به امضا رسید، در نطفه خفه شد؛ چرا که این توافق از سوی طرف‌هایی امضا شد که به منزله طرف‌های مرده هستند.

به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، حمید عاصم، عضو هیئت مذاکره کننده انصارالله یمن خاطرنشان کرد: تنها کسانی هستند که "توافق ریاض" را امضا کردند (سالم الخنبشی، معاون نخست وزیر دولت مستعفی یمن و ناصر الخبجی، عضو ریاست شورای انتقالی) و لذا خودشان نماینده آن هستند و این توافق بیانگر رویکرد دو طرف است نه رویکرد شمال و جنوب یمن.

حمید عاصم همچنین تصریح کرد: نیروهای مزدور در حال حاضر حتی بدون اجازه عربستان دست به سلاح‌ نمی‌زنند.

وی درخصوص میزان امکان اجرای این توافق گفت: این توافق هرگز اجرا نخواهد شد؛ چرا که از همان ابتدا مرده متولد شد و این توافق برای ما هیچ اهمیتی ندارد و هیچ توجهی برای آن قائل نمی‌شویم.

روز سه‌شنبه دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب "توافقنامه ریاض" را امضا کردند؛ توافقنامه‌ای که محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی آن را "مرحله‌ای جدید در راستای ثبات یمن" خواند و انصارالله آن را زیر سوال برد.

براساس این توافق،‌ دولت مستعفی یمن فعالیت‌های خود را در عدن به عنوان پایتخت موقت خود از سر می‌گیرد و تمام بخش‌های سیاسی و امنیتی از جمله شورای انتقالی جنوب در قالب وزارت دفاع و کشور در دولت مستعفی ادغام می‌شوند.

همچنین طرفین توافق کردند، دولت منصفانه‌ای بین شمال و جنوب با حضور ۲۴ وزیر تشکیل شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:06 - 1398/08/16
'''' این سید عباس موسوی ''' مخالف توافق' اینها با آنها میباشد!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج