هشدار مورالس درباره وقوع کودتا در بولیوی
۹۲۶۹۴۲
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
۲۰۹۴ 
در پی تمرد سه گروهان پلیس بولیوی و پیوستن آنها به مخالفان دولت، رئیس جمهوری این کشور نسبت به وقوع یک کودتای در حال اجرا در این کشور هشدار داد.

خبرگزاری مهر: در پی تمرد سه گروهان پلیس بولیوی و پیوستن آنها به مخالفان دولت، رئیس جمهوری این کشور نسبت به وقوع یک کودتای در حال اجرا در این کشور هشدار داد.

امتناع سه گروهان ارتش بولیوی از برخورد با معترضین ضد دولتی و پیوستن آنها به اعتراضات، موجب شد تا «ایوو مورالس» با انتشار پیامی در خصوص وقوع کودتای نظامی هشدار بدهد.

بولیوی از ماه گذشته و در پی اعلام پیروزی مجدد ایوو مورالس در انتخابات ریاست جمهوری صحنه تظاهرات مخالفان است اما با وجود درگیری‌ها میان نیروهای پلیس و مخالفان دولت مورالس در ۱۷ روز اخیر، سه گروهان از نیروهای پلیس در شهرهای کوچامامبا (مرکز)، سوکره (پایتخت رسمی واقع در جنوب کشور) و سانتا کروز (شرق) با اعلام نافرمانی به تظاهرات کنندگان مخالف پیوستند.

مورالس که از سال ۲۰۰۶ قدرت را در بولیوی در دست دارد در یک پیام توییتری خطاب به هموطنانش نوشت: خواهران و برادران! دموکراسی ما به دلیل یک کودتای در حال اجرا، در معرض خطر قرار دارد. گروه‌های خشونت‌گرا به نظام قانون اساسی ما حمله کرده‌اند. ما این هجوم به حاکمیت قانون را در برابر جامعه بین‌المللی محکوم می‌کنیم.

مورالس در ادامه از شهروندان این کشور خواست تا با حمایت از قانون اساسی از زندگی و صلح به‌عنوان بالاترین دارایی‌های عمومی محافظت کنند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج