شمس: کوچ بازیکنان به خارج نگران کننده است
۹۲۹۴۴۲
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷
۲۱۵۸
عضو کمیته فنی توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی گفت: رفتن بازیکنان به خارج به دلیل شرایط اقتصادی لیگ نگران کننده است و باید هیأت ریسه سازمان لیگ به دنبال جذب اسپانسر و پخش مستقیم بازی‌ها باشد.

خبرگزاری مهر: حسین شمس در واکنش به کوچ اجباری بازیکنان فوتسال تیم ملی بزرگسالان و زیر 20 سال با تغییر تابعیت به خارج از کشور اظهار داشت: این موضوع برای فوتسال ما نگران‌کننده است تا زمانی که لیگ جذابی نداشته باشیم هر روز باید منتظر این گونه اخبار باشیم. متأسفانه بازیکنانی که در کشور با هزینه‌های هنگفت باشگاه‌ها و... پرورش یافته‌اند به خاطر شرایط و وضعیت اقتصادی لیگ فوتسال یکی پس از دیگری در حال ترک ایران هستند و این خبر خوبی برای ما نیست.

وی ادامه داد: کشور ما از نظر شرایط نیروی انسانی بسیار غنی و خوب است و کشورهای دیگری که نیروی انسانی ندارند به شدت به دنبال جذب بازیکنان ایرانی هستند و با دادن وعدهای مالی خوب و اقامت آن کشورها بازیکنان ما را به راحتی جذب می‌کنند.

سرمربی سابق تیم ملی و عضو فعلی کمیته فنی توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی تصریح کرد: همه باید دست به دست هم بدهیم، به خصوص هیأت رئیسه جدید سازمان لیگ باید شرایط را با آوردن پخش تلویزیونی و جذب اسپانسرها مهیا کنند تا دیگر بازیکنان تصمیم به ترک از ایران نگیرند. هیأت رئیسه جدید سازمان لیگ باید بیشتر وقت بگذارد و به دنبال حل مشکلات اقتصادی باشگاه‌ها همان‌طور که گفتم باشد.

شمس خاطرنشان کرد:موضوع مهم دیگری که وجود دارد این است که باشگاه‌ها هم یاد گرفته‌اند پول بازیکنان را به طور کامل پرداخت نکنند و از کل قرارداد، 20 درصد آن را پرداخت و 80 درصد باقیمانده را بازیکن باید با شکایت از کمیته وضعیت و کمیته انضباطی پیگیری کند.کمیته های تعیین وضعیت و انضباطی باید نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری نشان دهند.

وی افزود: من از کمیته های انضباطی و وضعیت بازیکنان می‌خواهم که حداقل به باشگاه‌هایی که علیه آنها شکایتی شده به راحتی مجوز فعالیت ندهند. وقتی که بازیکنان ما می‌بینند از آنها حمایتی نمی‌شود مجبورند کشور را ترک کنند و به کشورهای دیگر که همه چیز برای آنها مهیا است بروند.

در حال حاضر در لیگ برتر و لیگ دسته اول قرارداد 10 میلیون تومانی هم داریم که 20 درصد که حدود 4 میلیون می‌شود را به بازیکن پرداخت می‌کنند و دیگر از 80 درصد باقی مانده خبری نیست.بازیکنان چگونه باید با این مبلغ خرج خانوادهای خود را بدهند؟فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ باید هر چه زودتر وارد عمل شوند و به این موضوع رسیدگی کنند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج