ترامپ: «یووانویچ» عکس من را نصب نکرده بود
۹۳۱۷۸۲
۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۳
۸۴۳۴ 
رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه گفته که سفیر سابق آمریکا در اوکراین عکس او را در سفارتخانه نصب نکرده بود.

خبرگزاری فارس: «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا جمعه از اینکه «ماری یووانویچ»، سفیر سابق آمریکا در اوکراین عکس او را در اتاق کارش نصب نکرده بوده انتقاد کرد.

به نوشته «سی‌بی‌اس» ترامپ روز جمعه گفت یووانویچ «فرشته نیست». او گفت: «این سفیر که همه می‌گویند آدم فوق‌العاده‌ای بوده، عکس من را در سفارتخانه نصب نکرده بود. او عکس را نصب نکرده بود.»

انتقاد ترامپ از سفیر سابق آمریکا در اوکراین

ترامپ گفت «حرف‌های بدی» درباره یووانویچ شنیده‌‌ام. رئیس‌جمهور آمریکا گفت که یووانویچ منصوب «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا بوده و «ولوودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمور اوکراین از او خوشش نمی‌آمده است.

ترامپ گفت: «این زن، فرشته نیست. درست است؟ کارهای زیادی بود که او انجام داد و من خوشم نمی‌آمد.»

پیشتر گزارش شده بود «ماری یووانویچ» که اردیبهشت‌ماه سال جاری از سمتش اخراج شد در بخشی استشنهادنامه‌ای که در ارتباط با تحقیقات استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا تقدیم قانونگذاران این کشور کرده فاش کرده در زمان حضورش در این سمت از او خواسته شده پیام‌هایی در حمایت از ترامپ در توئیتر منتشر کند.

به نوشته روزنامه دیلی‌بیست او در بخشی از این استشهادنامه نوشته قبل از اخراج شدنش از این سمت به او گفته شده با انتشار پیام‌های تمجیدآمیز درباره ترامپ در توئیتر می‌تواند جلوی اخراج شدن خودش را بگیرد.

یووانویچ قبل از اخراج از سمتش از سوی «رودی جولیانی»، وکیل شخصی ترامپ و دستیاران او تحت فشار قرار داشته است. جولیانی و همکارانش او را مانعی برای تلاش‌های دولت ترامپ جهت مجاب کردن رئیس‌جمهور اوکراین برای گشودن پرونده قضایی علیه کسب و کار خانوادگی «جو بایدن»، رقیب بالقوه انتخاباتی ترامپ در اوکراین می‌دیده‌اند.

ترامپ ۲۰ می ۲۰۱۹ (مصادف با ۲۳ اردیبهشت‌ماه) «ماری یووانویچ»، سفیر سابق آمریکا در اوکراین را از این سمت برکنار کرد. در آن زمان گزارش شده بود «ماری یووانوویچ» منصوب دولت قبلی آمریکا بوده و از دموکرات‌ها حمایت می‌کرده است.

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال ماه پیش گزارش داد ترامپ دستور اخراج او را بعد از آن صادر کرد که برخی از متعمدانش از جمله «رودی جولیانی» به او گفته‌اند که یووانوویچ وجهه او را در خارج از کشور تخریب می‌کند و مانع به ثمر رسیدن تلاش‌هایش برای مجاب کردن اوکراین به پیشبرد تحقیقات فساد از جو بایدن است.

در پی این افشاگری‌ها، ماری یووانویچ برای ارائه توضیحات درباره تحقیقات استیضاح ترامپ به دلیل رسوایی موسوم به «اوکراین‌گیت» به کنگره احضار شد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج