«ستایش» چرا این شکلی شدی؟!
۹۳۳۵۹
۰۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۸
۳۰۲۴۳ 
نرگس محمدی کارش را از تئا‌تر و سینما آغاز کرد. فیلم‌های سینمایی «آناهیتا» و «ریسمان باز» از جمله فیلم‌هایی او قبل از معرفی او به عنوان یک چهره محبوب تلویزیونی است تا اینکه سعید سلطانی او را به عنوان بازیگر نقش اول سریال «ستایش» انتخاب کرد.
خبرآنلاین: نرگس محمدی کارش را از تئا‌تر و سینما آغاز کرد. فیلم‌های سینمایی «آناهیتا»، «ریسمان باز»، «تنهایی باد» از جمله فیلم‌هایی او قبل از معرفی او به عنوان یک چهره محبوب تلویزیونی است تا اینکه سعید سلطانی او را به عنوان بازیگر نقش اول سریال «ستایش» انتخاب کرد که دلیل این انتخاب به گفته سعید سلطانی به جز توانایی بازی، نوع چهره و معصومیتی که در نگاهش است، بود.

فصل اول سریال«ستایش» با استقبال خوبی از سوی مخاطبان تلویزیون روبرو شد و چند ماهی که این سریال از شبکه سه سیما پخش می‌شد نرگس محمدی با نام ستایش در میان طرفدارانش شتاخته شده بود. مدتی است فصل دوم این سریال روی آنتن شبکه سه سیما است و محمدی این بار هم همان نقش را در ۴۵ سالگی تجربه می‌کند، نقشی که به گفته خودش بسیار سخت بود و از طرف دیگر اگر کس دیگری جز خودش آن را بازی می‌کرد شاید به او حسادت می‌کرد، نرگس محمدی از تجربه حضورش در نقش یک زن میانسال با ما صحبت کرد که آن را می‌خوانید:

بازی در نقش یک زن میانسال قطعا برای یک بازیگر جوان سخت است، چه شد که بازی در فصل دوم «ستایش» را پذیرفتید؟

از اینکه میانسالی ستایش را بازی کنم استرس داشتم. برای من که جوانی این شخصیت را تجربه کرده بودم وارد شدن به دنیای او در میانسالی سخت بود، اما من این نقش را دوست دارم و از ابتدا تمام ریزه کاری‌های رفتاری این نقش را درست کردم. او را می‌شناختم و شاید اگر بازیگر دیگری میانسالی ستایش را بازی می‌کرد حسودیم می شد، اما چند دلیل باعث شد به پیشنهاد بازی در نقش میانسالی ستایش جواب مثبت بدهم. یکی از این دلایل حضور سعید سلطانی به عنوان کارگردان مجموعه بود.به آقای سلطانی اطمینان کامل دارم و هر کارگردانی به غیر از او قصد داشت فصل دوم را بسازد، بازی برایم سخت می‌شد. ریزه‌کاری‌های نقش ستایش را من و آقای سلطانی بهتر از هر کس دیگری می‌دانستیم. در فصل دوم هم این تعامل بین ما بود که این شخصیت را در میانسالی بهتر تصویر کنیم. سعید مطلبی نویسنده این مجموعه هم که من بسیار زیاد نوشته‌هایش را دوست دارم و می‌دانم تا چه حد ریزه کاری‌های نقش را می‌شناسد دلیل دیگری بود که خیالم بابت بازی در این سریال راحت باشد.

خاطرم هست بعضی وقت‌ها سرصحنه چند ساعت با آقای سلطانی درباره نقش حرف می‌زدم و معمولا سر ضبط صحنه‌های حسی آقای سلطانی من را متوجه گذشته ستایش می‌کرد و می‌گفت: «یادت است آن موقع برای ستایش چه اتفاقی افتاد؟» این‌ها چیزهایی است که بازیگر از تجربه بازی در نقش خاص همراهش هست، به خصوص اینکه مدتی را با نقش همراه باشد و ویژگی‌های رفتاری آن را بشناسد، هر بازیگر دیگری اگر می‌خواست این نقش را از فیلتر ذهن خودش عبور دهد شاید در ‌‌نهایت نقش طور دیگری پرداخت می‌شد، اما من ستایش را سال‌ها است که می‌شناسم.

چه ویژگی‌هایی را به میانسالی شخصیت ستایش اضافه کردید؟

اولین قسمت‌های سریال «ستایش» پخش شده و در حال حاضر فکر می‌کنم زود است که درباره ویژگی‌های شخصیتی او صحبت کنم، اما زنی با خصوصیات ستایش ویژگی‌های رفتاری خاص خودش را داشت و حالا در میانسالی با توجه به اتفاقاتی که در گذشته تجربه کرده باید طور خاصی رفتار کند. بازی در این نقش برایم سخت بود، باید آرام‌تر حرف می‌زدم و راه می‌رفتم و این تداوم حس و فرم بازی باید ۱۰ ماه با من بود و این کار را برایم سخت‌تر می‌کرد. تمام حرکات من را آقای سلطانی کنترل می‌کرد و اگر کوچک‌ترین حرکت اضافی داشتم که باعث می‌شد از نقش فاصله بگیرم را سریع کات می‌داد و نظارت خوبی روی بازی من داشت. البته هنوز هم که چند ماه است تصویربرداری سریال تمام شده، بعضی از حرکات ستایش با من مانده است. سعی می‌کنم از آن فاصله بگیرم چرا که موافق نیستم بعد از پایان سریال هم باید با نقشم زندگی کنم. در ‌‌نهایت در پرداخت بهتر شخصیت ستایش سعی کردم تمام خصوصیات بد نرگس محمدی را از شخصیت ستایش دور کنم و نگذارم وارد نقشم شود.

درهمین قسمت‌های ابتدایی به نظر می‌رسد ستایش زن پخته‌ای شده که حتی بیش از سنی که در سریال تصویر شده تجربه دارد و حس حمایت از فرزندانش بیشتر شده است. ارزیابی خودتان از نقش چیست؟

شخصیت ستایش در ۴۵ سالگی برای خود من هم جالب بود او مصداق بارز این جمله است که روزگار تو را می‌سازد. تمام رنج‌هایی که باعث ساخته شدن شخصیت او در طول زمان بود در رفتارش در این سن می‌بینیم. او تمام دوران جوانی‌اش را به دنبال آرامش و زندگی بهتر برای فرزندانش سپری کرد و الان هم تمام زندگیش بچه‌هایش هستند. در قسمت دوم این سریال بهتر متوجه می‌شویم که هیچ اتفاقی بدون خواست خدا رخ نمی‌دهد و در زندگی ستایش این اتفاق کاملا چشمگیر است. در قسمت‌های بعد داستان جذاب‌تر می‌شود و امیدوارم که مردم هم دوستش داشته باشند.

از نوع گریم ستایش راضی هستید؟

این روز‌ها از پمپ بنزینی تا سوپر مارکتی به من می‌گویند چرا این شکلی شدی؟ من از محسن بابایی طراح گریم سریال تشکر می‌کنم. او زحمت زیادی برای گریم من کشید. یکی از سختی‌های کار محسن بابایی این بود که او فقط خودش برای گریم تصمیم نمی‌گرفت و باید اظهار نظرهای دیگران را هم در کارش اعمال می‌کرد. من باید گریم شخصیتی را تجربه می‌کردم که ۲۰ سال پیر شده است. نوع گریم به صورتی بود که نه می‌شد پیرزنش کرد و چین و چروک‌هایش را زیاد کرد، چرا که او هنوز پیر نشده است و نه اینکه نمی‌توانست طوری باشد که با سال‌های گذشته‌اش فرقی نداشته باشد. بنابراین کار محسن بابایی سخت بود. از این جهت که من هم نمی‌توانستم از لنز استفاده کنم، همینطور از لاتکس چون پوست من به مدت طولانی و چند ماه تصویر برداری خراب می‌شد. محسن بابایی تمام تلاشش را کرد که چهره من را در این سن آرام‌تر و پخته‌تر بکند. این نقش در گریم و بازی کار سختی بود. در بازی هم من نمی‌توانستم نقش زنی را بازی کنم که کوله باری از تجربه دارد. به هر حال زنی ۴۵ ساله ویژگی‌های رفتاری و فیزیکی خاصی دارد. من از گریمم راضی هستم و فکر می‌کنم همه بچه‌ها همه تلاششان را کردند.نرگس محمدی و مهدی سلوکی در نمایی از «ستایش 2»

هیچ وقت به این فکر کردید که شاید فصل دوم سریال موفقیت فصل اول را تکرار نکند و از این جهت برای بازی در سریال تردید داشته باشید؟

مردم خیلی به من لطف دارند و آن‌قدر پیگیری می‌کردند که قرار هست من در فصل دوم باشم یا نه و می‌خواستند که خودم نقش را بازی کنم که برای خودم غافلگیر کننده بود. هر بار تصمیم می‌گرفتم کار نکنم به یاد محبت مردم می‌افتادم. فکر می‌کنم برای مردم کار می‌کنم و دلم می‌خواهد خوشحالشان کنم. بعد از فصل اول «ستایش» در کارهای دیگری هم بازی کردم، اما ستایش چیز دیگری است و مردم خیلی به من لطف دارند و از همه آن‌ها سپاسگذارم.

یکی از اتفاقات خوب فصل دوم این است که بازیگرای اصلی سریال در فصل دوم هم حضور دارند و این بار مهدی سلوکی نقش پسرتان را بازی می‌کند. چه حسی از داشتن پسری در این سن و سال داشتید؟

مهدی سلوکی بازیگر بسیار خوب و پارتنر خوبی است و خوشحالم که در هر دو فصل با او کار کردم. این از خوش‌شانسی من است که پارنترهای خوبی داشتم و حتی گاهی حین تصویر برداری فکر می‌کردم مهدی سلوکی پسرم است و حتی گاهی نگرانش می‌شدم.

امسال برای اولین بار است که بازی در یک سریال نوروزی را تجربه می‌کنید.

بله در سریال فلورا سام که برای پخش در نوروز و شبکه تهران آماده می‌شود، بازی می‌کنم،این سریال فیلمنامه بسیار خوبی دارد و برای من که فیلمنامه برایم از هر چیزی بیشتر اهمیت می‌دهم کار خوبی بود. علاوه بر اینکه گروه بسیار خوبی کنار هم جمع شده‌اند. علاوه بر آن در این مدت یکی دو تا پیشنهاد سینمایی داشتم که فیلمنامه آن‌ها را نپسندیدم و البته چند پیشنهاد بازی در تله‌فیلم هم هست که مشغول مطالعه متن‌هایشان هستم.
انتشار یافته: 43
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:00 - 1392/12/07
خیییییییییییلی ازت بدم میاد
این نقشم که نه بهت میاد نه میتونی خوب بازیش کنی
اصلا نمیتونم تحملت کنم
پاسخ ها
فاطمه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۷
آی گفتی. خیلی افتضاح نقش یه زن میانسالو بازی میکنه.من نمیدونم این کارگردانه چی با خودش فکر کرده. مهدی سلوکی ازین بزرگتره بعد شده پسرش...
بدون نام
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۹
به نظر من بايد نقش ميدادن به افسانه بايگان .
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:22 - 1392/12/07
كي اين رو بازيگر كرده حال بهم زنه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:49 - 1392/12/07
متاسفانه فیلم خیلی هندی شده بازی خانم محمدی هم بسیار تصنعی و قیر قابل باور شده
پاسخ ها
بدون نام
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۸
غیر عتیقه جان
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
17:40 - 1392/12/07
ماه سنام خوب موندن....!
پاسخ ها
ایرانی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۸
سنام فراتر از یک نام
بدون نام
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۳:۱۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
ثنا- ماثنا
بدون نام
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
ماه ثنا
خردادي
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
آخه واقعا قيافش مثل ماه ، زرده
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
20:41 - 1392/12/07
راست گفتین.نه از بازی تو این فصلش خوشم اومد نه از فصل اولش.اصلاً ازش خوشم نمیاد.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
21:11 - 1392/12/07
مردم خیلی از نرگس محمدی بدشون میاد
پاسخ ها
بدون نام
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۷
مردم از بت سازان بدشون می آید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
00:55 - 1392/12/08
برید بابا جمع کنید خود این فیلم مسخرتون، انگار کمبود بازیگر دارند اومدند داداش ستایشو ،بچه ستایش کردند!!!!!!!!!!!
یعنی وقتی که تیتراژ این فیلم رو تلویزیونمون پخش میشه سریع خاموشش میکنم،بعدا میگند فیلم های ماهواره رو نبینید اخه مگه با این فیلم های مسخرتون که با داستان اراجیفش ما رو مسخره کردید میشه ماهواره ندید!!!!!!!!!!
پاسخ ها
رضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۳:۵۹ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
حالا مگه ماهواره چه شاهکارهایی نشون میده؟این که یه عده دائم به هم خیانت می کنن.بچه نمی دونه بابا ننش کی اند؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
00:59 - 1392/12/08
گریمش خیلی.خیلی..بده، صورت صاف وبدون حتی یک چین، برای زنی سختی کشیده، مثه مادربزرگای برنامه کودک شده سفید ورنگ پریده...... بازیشم که بذارو برو. مثه روح متحرک میمونه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
09:03 - 1392/12/08
"مردم خیلی به من لطف دارند و آن‌قدر پیگیری می‌کردند که قرار هست من در فصل دوم باشم یا نه و می‌خواستند که خودم نقش را بازی کنم "
کدوم مردم؟؟من که هر کیو دیدم از این خانم بدش میومده...اصلا جالب نیست
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
10:51 - 1392/12/08
من نمیدونم فاز اینا چیه؟! ینی دیگه هیچ بازیگر ی وجود نداشت که این نقشو بازی کنه؟ من که همون قسمت اول و دیدم تصمیم گرفتم دیگه نبینم اینقد مسخره شده.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:34 - 1392/12/08
اصلا موندم این چه سر رشته ایی از بازیگری داری با این بازی مزخرفش
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:47 - 1392/12/08
همه فیلمای ایرانی همینجور به معنی و هندی شدن. با موزیک غمناک فیلماشونو به خورد مردم میدن. افتضاح
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:12 - 1392/12/08
به نظر من سري دوم ستايش تا اينجاش كه خيلي سرده و خنكه ادم بعضي صحنه هاش رو كه ميبينه ميگه "ايش اه چه بيمزه"
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:41 - 1392/12/08
واقعا گریمش افتضاحه
پاسخ ها
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۵
موافقم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
20:32 - 1392/12/08
قسمت اول این سریال همه اش ناله و زاری و اعصاب خوردکنی بود برای چی قسمت دومش رو ساختند
پاسخ ها
بدون نام
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۹
غزیزم مدتهاست تولیدات صدا سیما همین ها شده....غم و بدبختی و ناله زاری و...
دیگه مردم خدایی نکرده یاد شادی و خنده نیوفتن گناهه
aliRW
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۹
قسمت اولش
فقققققققققققط گریه میکرد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
21:23 - 1392/12/08
ستایش 181 هم ساخته میشه واقعا فیلم مسخره ای
پاسخ ها
رضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۴:۰۰ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
نه دیگه 181 تخصص ترکیه است
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
01:51 - 1392/12/09
اصلا ساختن سری دوم بعضی از سریالها خیلی اشتباهه چون فاقد جذابیت و کششه. کارگردان محترم باید در سری اول داستانو جمعش می کرد. فقط بازی آقای ارجمند قابل تحمله......
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:23 - 1392/12/09
لطف مردم کدوم لطف حتمافقط مامانش بهش گفته...اصلابازیگرخوبی نیست حسم نداره فقط کلاس میذارن..پیف
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:32 - 1392/12/09
ستایش یک اینقدر غمگین بود که تصمیم گرفتم سری دوم رو نبینم ولی یه بار که اتفاقی حدود 10 دقیقه ای از این سریال رو دیدم واقعا حالم بهم خورد.نرگس محمدی کوچکترین استعدادی در زمینه بازیگری نداره.گریمش هم یه چیزی بدتر از بد بود.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:42 - 1392/12/09
من فصل اول این فیلمو دیدم فهمیدم هندیه دیگه فصل ۲اصلا نمیدونم کی پخش میشه
-
16:37 - 1392/12/09
فيلم بسيار مزخرفي است به خصوص بازيگر نقش ستايش .
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
00:25 - 1392/12/10
خوبه ولی میتونه بهتر باشه بازیش
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:34 - 1392/12/10
چه خبره واقعا نمی دونم چی بگم با خوندن نظر کاربرها شما یه هنر پیشه ایرانی رو به فیلم های مسخره ترکیه ای که به شعور بیننده رسما توهین میکنه ترجیح میدید مگه افسانه بایگان یا هر هنر پیشه ای از اول حرفه ای بوده که از این خانوم انتظار دارید هر چند بازی خانوم محمدی هم در اجرای نقشش بد نیست
UNITED STATES
15:46 - 1392/12/10
خیلی سرد و خشکی اصلا" خوب بازی نمی کنی
UNITED STATES
15:46 - 1392/12/10
خیلی سرد و خشکی اصلا" خوب بازی نمی کنی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
21:49 - 1392/12/10
اهنگ صداش اذیتم میکنه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
22:18 - 1392/12/16
سلام محمد مهدی سلوکی من فکر می کنم در نقش محمد بی گناه دستگیرش کردن توی سریال سنایش در نقش مرحوم حبیب عالمی بازی می کرد قسمت جدید ستایش 2 قتله حبیب کردانی قاتل صابر می باشد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
22:02 - 1393/03/06
نقش شما عالی است خیلی خوب بازی میکنید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
13:30 - 1393/04/15
سریال بسیار مزخرف با بازی افتضاح نرگس محمدی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج