نرخ دلار ۱۱هزار تومان می‌شود؟
۹۳۴۷۴۰
۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
۱۲۵۳۶ 
عضو کمیسیون برنامه مجلس با بیان اینکه در لایحه بودجه شرکت‌های دولتی، فروش 870هزار بشکه نفت در سال99 درج شده است گفت: نرخ 11 هزار تومانی دلار و افزایش حقوق 15 درصدی از دیگر جزئیات این لایحه است.

خبرگزاری فارس: محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی درباره بودجه شرکت‌های دولتی که اخیرا از سوی دولت به این کمیسیون ارسال شده است، گفت: شکل و ساختار اصلاح بودجه‌ای که مدنظر خیلی از نمایندگان مجلس است اقدام خیلی زیادی صورت نگرفته باشد ولی نسبت به سنوات گذشته از پشتوانه بسیار قابل ملاحظه و مستندی برخوردار است.

وی افزود: لایحه بودجه شرکت‌های دولتی که دولت آن را به مجلس ارائه کرده است مطابق با پیوست شماره 3 هر سال بودجه است. ضمن اینکه برای آنکه مجلس بتواند اعداد و ارقام را راست آزمایی کند اطلاعات بسیار دقیق و روشنی را ارائه کرده‌اند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: کل صورت‌های مالی تائید شده سازمان حسابرسی همه شرکت‌ها همراه لایحه بودجه شرکت‌های دولتی آمده است. ضمن اینکه عملکرد سال97 این شرکت‌ها به صورت کامل درج شده است.

حسینی خاطرنشان کرد:‌ عملکرد 6 ماهه اول سال 98 در لایحه مربوط به بودجه شرکت‌های دولتی وجود دارد. همچنین گزارشی از ارزیابی کل شرکت‌ها و اسامی تمامی اعضای هیأت مدیره و تعداد کارکنان رسمی، قراردادی و پیمانی و شرکتی آمده است که در مجموع بین 6 تا 7 هزار اسناد پشتیبان این لایحه به این کمیسیون ارسال شده است.

وی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته و جلسه‌ای که با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و همچنین دیوان محاسبات گذاشته‌ایم قرار شده است که فرم‌های پنجگانه دیوان محاسبات تهیه شده و به سراسر کشور ارسال شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: دیوان محاسبات هم اکنون درباره بررسی روند صعودی و یا شرکت‌های درآمد، هزینه و یا حتی میزان تسهیلات و بازپرداخت تسهیلات و موارد مهمی که در حوزه شرکت‌ها وجود دارد مانند اقلام دو بار منظور شده در آن جلسه مطرح شده است.

حسینی گفت: مفروضات بودجه شرکت‌های دولتی در لایحه‌ای که دولت ارسال کرده است به ویژه در حوزه‌های نفت کاملا مشخص است به طوری که دولت بنا دارد برای سال آینده 500 هزار بشکه نفت با قیمت 50 دلار بفروشد ضمن اینکه قیمت ارزی که دولت برای سال آینده در نظر گرفته، 11 هزار تومان است. که هم اکنون بر اساس خبری که گرفته‌ام دولت بنای اصلاح این لایحه را دارد و تعداد صادرات بشکه‌های نفت در هر روز تغییر کرده و به 870 هزار بشکه رسیده است که عملا این موضوع باعث ایجاد افزایش در اعداد و ارقام لایحه خواهد شد. این در حالی است که میزان فروش نفت در بودجه سالجاری یک میلیون و پانصد هزار بشکه بود.

وی خاطرنشان کرد: باید نشستی را با بانک سپه برگزار کنیم چرا که با توجه به ادغام 4 بانک در بانک سپه اعداد و ارقام بودجه بانک سپه که به بزرگترین بانک کشور تبدیل شده است تغییراتی دارد اما چون این تغییر و تحول انجام نشده است قصد داریم در لایحه بودجه شرکت‌های دولتی همان بودجه سابق بانک سپه وجود دارد و قرار شد تا در هفته جاری نشستی را با مدیر عامل بانک سپه برگزار کرده و آخرین آمار بودجه‌ای هزینه‌ای و اعتباری این بانک را استحصال کنیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بودجه شرکت‌های دولتی نسبت به سالجاری 9 درصد افزایش پیدا می کند ضمن اینکه در بخش حقوق و دستمزد ما شاهد افزایش 15 درصدی در این بخش هستیم.

حسینی گفت: یکی دیگر از نقاط شفاف موجود در لایحه بودجه شرکت‌های دولتی مربوط به تمامی اعداد و ارقام حقوق و دستمزد بر اساس تعداد کارکنان درج شده است. اما ما پیش از این تصور می‌کردیم که در این زمینه اقدامات غیرشفاف است.

وی افزود: رقم بودجه شرکت‌های دولتی در سال 99 یک میلیون و 380 هزار میلیارد تومان است که سالجاری یک میلیون و 200 و اندی میلیارد تومان بود، که عملا ما شاهد رشد 9 درصدی در این زمینه خواهیم بود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1398/09/10
آقا این اراجیف رو ننویسید. وقتی کالایی چند برابر شده سر همین تحریم دلار، ذکر مجعول این مطالب چه ارزشی داره؟
پاسخ ها
ali irani
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
دولت ظاهرا به این نتیجه رسیده با رهاکردن قیمت دلار در بازار آزاد بعدا در نقش شوالیه وارد بشه و زمانی که قیمت به مثلا بالای ۲۰ رسید بنام کنترل قیمت ارز دلارهای خودش رو مثلا ۱۷ یا ۱۸ بفروشه.
Iran, Islamic Republic of
15:59 - 1398/09/10
اره جونت خودت تو میگی ۱۱ من میگم ۲۲
United Arab Emirates
16:23 - 1398/09/10
اگر می خواهید جلوی تحریم ها بایستید باید نرخ دلار را پایین بیاورید
دلار باید حدود 8000 تومان باشد
United Arab Emirates
16:23 - 1398/09/10
اگر می خواهید جلوی تحریم ها بایستید باید نرخ دلار را پایین بیاورید
دلار باید حدود 8000 تومان باشد
پاسخ ها
بی نلم
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
زمانی کلینتون میگفت کاری میکنم هر دلار بشه هزارتومان هیچکس باور نمیکرد الان به 8000هزارتومان فکر می کنیم اقتصاد دانان کجا بید کشور را نجات دهید
بی نلم
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
زمانی کلینتون میگفت کاری میکنم هر دلار بشه هزارتومان هیچکس باور نمیکرد الان به 8000هزارتومان فکر می کنیم اقتصاد دانان کجا بید کشور را نجات دهید
United States
16:42 - 1398/09/10
یه سوال کوچولو. این همه حرف. آخرش هم نفهمیدیم. انشا الله خدا شما را هو تو. این دنیا هم تو اون دنیا بپیچونه که خودتون هم نمیفهمید چی میگید. شیشه می‌کشید و شعر تحویل مردم میدید. لعنت خدا بر هر کی که داره اسلام و ایران و مردم را خراب میکنه
Iran, Islamic Republic of
17:11 - 1398/09/10
این چه برنامه ای که دور دوم روحانی همه چیز به دلار ربط پیدا میکنه یعنی شما برترینها نمیگین که چرا دلاری که مال ما نیست چه معنی داره ربط پیدا کنه واقعا چرا دارن دستی دستی مملکت نابود میکنن مگه پول ایران ریال نیست به قول این نماینده ها حقوق به ریال وخرج با دلار چرا من نمیفهمم
Iran, Islamic Republic of
23:30 - 1398/09/10
شما وراجی نکن انیشتن؟؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج