حذف دارندگان چند ملک از دریافت بسته معیشتی
۹۳۴۹۶۵
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰
۷۴۰۲ 
یک کارشناس اقتصادی با بیان این‌که کسانی که بیش‌از یک خانه و ملک دارند نباید کمک معیشتی دریافت کنند، گفت: در روند ثبت تقاضای بسته معیشتی نباید دنبال مچ‌گیری باشیم و افراد را از پیگیری آن منصرف کنیم.

خبرگزاری ایسنا: یک کارشناس اقتصادی با بیان این‌که کسانی که بیش‌از یک خانه و ملک دارند نباید کمک معیشتی دریافت کنند، گفت: در روند ثبت تقاضای بسته معیشتی نباید دنبال مچ‌گیری باشیم و افراد را از پیگیری آن منصرف کنیم.

حمید نجف در ارزیابی معیارهای پرداخت کمک معیشتی اظهار کرد: یکی از معیارهای حذف کمک معیشتی داشتن خانه و ماشین میلیاردی بوده است ولی خانه و ملک فرد نباید ملاک عدم پرداخت بسته معیشتی باشد.ممکن است فردی در سالهای دور خانه‌ای در هر نقطه‌ای از شهر خریداری کرده یا از قدیم در منزل پدری بوده و حالا این خانه به او ارث رسیده و ارزش آن بر اثر تورم افسارگسیخته دو میلیارد تومان یا بنا به گفته مسئولان یک میلیارد و دویست میلیون تومان شده باشد ولی این مساله نمی‌تواند ملاک استطاعت مالی یک نفر باشد.

وی افزود: داشتن خانه به این دلیل ملاک به شمار نمی‌رود که سرپناه فرد محسوب می‌شود ولی اگر دو تا سه ملک داشته باشد که شناسایی و رصد کردن آن هم چندان سخت نیست، به نوعی تمکن مالی فرد را نشان می‌دهد چون در یک خانه نشسته و خانه‌های دیگر را اجاره داده و از محل آن منتفع شده است.

هزینه‌های معیشت و وسع افراد ملاک پرداخت کمک معیشتی

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: بازنشسته‌ای که دو میلیون تومان حقوق در ماه می‌گیرد و یک خانه در گوشه ای از شهر دارد و در آن زندگی می‌کند با فرض اینکه این خانه در مرکز شهر باشد یا در نقطه‌ای اعیان نشین، قیمت آن به دلیل تورم و سیاستهایی که منجر به نوسان نرخ ارز شده سر از میلیارد در آورده است. طبعا این خانه برای او نان و آب نمی‌شود که یارانه یا کمک معیشتی او قطع شود بنابر این اگر حقیقتا به دنبال توزیع درآمد حاصل از اصلاح قیمت بنزین هستیم باید به وسع افراد و هزینه‌های معیشتی آنها توجه کنیم.

نجف درباره پیامک اجازه بررسی حسابهای بانکی که به برخی متقاضیان ارسال شده نیز گفت: شخصا معتقدم اگر قرار است پول حاصل از اصلاح قیمت بنزین به جیب مردم برود نباید با حالت مچ گیری مردمی را که کمک معیشتی را حق خود می‌دانند و به آن نیاز دارند نگران کنیم و طوری برخورد کنیم که اگر تقاضایشان را ثبت کنند یارانه‌هایشان هم حذف می‌شود و با این کار آنها را از پیگیری منصرف کنیم.

صاحبان خودروهای ۲۵۰ میلیون به بالا نیازی به یارانه ندارند

وی با بیان اینکه وزارت کار باید در ملاک‌های پرداخت بسته معیشتی تجدیدنظر کند، درباره ملاک داشتن خودروی میلیونی نیز گفت: اگر اعلام شده صاحبان خودروی ۲۵۰ میلیون به بالا مشمول دریافت کمک معیشتی نیستند شاید به این دلیل باشد که کسی که چنین ماشینی زیرپایش است وضعش خوب است و نیازی به گرفتن یارانه و مبلغ کمک معیشتی ندارد. معتقدم در ملاکهایی که اعلام می‌شود گردش مالی حسابها و خودروهای گران قیمت باید مدنظر قرار گیرد و در مورد خانه همانطور که گفتم صاحبان بیش از یک خانه از دریافت کمک معیشتی محروم شوند.

گردش مالی میلیاردی ملاک حذف یارانه و کمک معیشتی

وی در پاسخ به این پرسش که آیا فردی که در حسابش ۱۰۰ میلیون تومان دارد باید از دریافت یارانه و کمک معیشتی محروم شود؟ گفت: گردش مالی مربوط به حسابهایی است که میلیاردی جابه جا می‌کنند. کارمندی که سه تا چهار میلیون تومان حقوق می‌گیرد و پس اندازی در بانک دارد تا در روز مبادا و در شرایط بحرانی و خاص از آن بتواند استفاده کند یا بازنشسته‌ای که حق بازنشستگی خود را گرفته و در بانک گذاشته‌ یا زنان سالخورده و میان سالی که کمک خرجی ندارند و سرپرست خانواده نیز از دنیا رفته و خانه‌اش را با فرض مثال ۱۰۰میلیون یا ۲۰۰ میلیون تومان رهن داده و در بانک گذاشته تا سودش را بگیرد و امرار معاش کند نمی‌تواند گردش مالی بالا و میلیاردی داشته باشد ولی متاسفانه بعضا مشاهده می‌شود که یارانه برخی از بازنشستگان که به همین مبلغ اندک دلخوش بودند قطع شده است.

با وجود آنکه واریز کمک معیشتی طی روزهای اخیر در سه مرحله صورت گرفته و طبق اعلام سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی ۶۰ میلیون نفر از کمک معیشتی بهره‌مند شده‌اند اما فعالان و مقامات کارگری می‌گویند این یارانه به طور محدود و به تعداد کمی از کارگران حداقل‌بگیر و بازنشسته پرداخت شده و بخش اعظمی از کارگران شامل حال این طرح نشده اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:08 - 1398/09/11
ماکه هنوز باز نسشته ام و مستاجر دریافت نکردم
پاسخ ها
بدون نام
Romania
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
به خیلیا که اصلا نیازی به این پول ندارن دادن یعنی معلوم نیست روچه حسابیه
Iran, Islamic Republic of
10:18 - 1398/09/11
این کارشناسه اگه رییس جمهور بشه من بهش رای میدم با وجود اینکه با خودم عهد کردم دیگه پای صندوق نرم
Iran, Islamic Republic of
10:21 - 1398/09/11
آفرین کاملا درست می فرمایید. کسی که یه خونه دومیلیاردی داره نمیتونه از آجر و گچ وسیمانش بکنه و بخوره
Slovakia
10:26 - 1398/09/11
برای شماره های همراه اول کد رهگیری بسته معیشتی رو بعد از یه هفته نیومده
پاسخ ها
بدون نام
Romania
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
میاد همین یکی دو روز
United Arab Emirates
10:31 - 1398/09/11
سلام خسته نباشید از مدبریت طرح معیشتی درخواست داریم شماره تلفنی را تدوین کنند مردم کسانی که ده ها خانه یا حتی بیش از یک خانه دارند گزارش دهند الان بنده مستاجرم تمام اعضایی خانواده صاحب خانه من هر کدام بیش از چهار خانه دارند و صاحب خانه من خارج هست وضعیت مالی لسیار خوبی داره چطور من که بازنشسته ام بگیرم اونم بگیره پس چه تفاوتی بین قشر کم درامد با پر درام هست؟
Iran, Islamic Republic of
10:38 - 1398/09/11
من که باز نشسته هستیم چرا قطع شه کرد ی
Iran, Islamic Republic of
10:40 - 1398/09/11
آیا بازنشسته ای که دو میلیون ونیم حقوق می‌گیرد باید کمک معیشتیش قطع شود آیا این حق الناس نیستاراست بازنشسته ایکه دومیلیون ونیم حقوق می‌گیرد کمک معیشتی قطع شودآیا این حق الناس نیست
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1398/09/11
چرا شما یه.نگاه هم نمی کنین ببین چه کسانی شامل شدن ما که هیچ یک از این ملاک نداشتیم پس چرا شامل نشدیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
من کارگرم بهم ندادند ضمنا اعتراض کردیم بعد چند روز تازه پیامک اومده کد ملی شما معتبر نیست درصورتیکه من کد ملی درست زدم لطفا پیگیری کنید تشکر محسن از تهران
Iran, Islamic Republic of
11:37 - 1398/09/11
آقای کارشناس البته به اصطلاح .اگر کسی دوتا خانه داشته باشه ولی ارزششون زیر ۳۰۰ میلیون باشه چی؟ اینم در نظر گرفتین؟
France
11:58 - 1398/09/11
سلام ذکر یک نکته ضروری میباشد ممکن زن خانه حقوق و خانه داشته و اجاره دهد ولی حاضر به خرج کردن در زندگی نباشد و بگوید وظیفه شوهر است تکلیف مرد بیچاره در این مورد چیست؟آیا مشمول بسته معیشتی میشود یا خیر؟
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1398/09/11
بخدا همکار من دو خانه ملکی ویک ماشین دارد .هردو نفر فرهنگی هستند.من یک خانه دارم وهردومون فرهنگی ویک ماشین داریم.برای او یارانه معیشتی ریختند ولی برای من نه.عدالت کاست.
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1398/09/11
شوهر من دخل وخرج پدرشوهرم وبا سه برادرش دستشه ولی کل پولی که از کار کشاورزی در میارن و۴خانواده باهم خرج میکنن پدرشوهرم جون مسن هست نمیتونه کار بانکی واداری انجام بده شوهرم به عهده گرفته وپول به حسابش میریزه و کلا همه رو خرج خانوادش میکنه چیزی برای خودش نمی مونه ولی به طور ناحق طرح معیشتی رو برای ما حذف کردن به کجا بگیم که رسیدگی کنن ما تو روستا هم زندگی میکنیم خونه روستای هم که قیمتی نداره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
کارمندبانک یه کلی پول به حسابش هست به حساب زن وبچه هاش هستن نبایدبه اون یارانه بابسته معیشتی پرداخت کردایناحق مردماروخوردن خاهشاپیگیرباشید
Iran, Islamic Republic of
19:52 - 1398/09/11
واقعا یارانه ی بعضی ها قطع شده که جای تعجب داره، چطور انسانی که مثلاً یک سوپر مارکت معمولی داره و گردش حساب میلیونی داره ولی سود خالص آن بطور میانگین در پایان ماه حدود ۳ میلیون تومان می‌شود یارانه او را قطع کردند ؟؟ کسی که بچه مدرسه‌ای و دانشجو دارد و این ۳ میلیون تومان واقعا به سختی مخارج زندگی رو تامین می‌کنه، دولت کسری بودجه داره و این ظلم را در حق خیلی ها کرده ، آدمی میشناسم سرایدار هست با سه فرزند ، یارانه او نیز قطع شده، خدا عاقبت بخیر بکنه همه مارا،،،
Iran, Islamic Republic of
20:36 - 1398/09/11
خدایا مردم ما کی میخوان به خودشون بیان واقعا لیاقت مردم ما این بسته معیشتیه کاش به خودمون میومدیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج