روغن تقلبی بلای جان مکانیک‌ها شده است
۹۳۴۹۹۵
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
۱۰۱۶۷ 
رئیس اتحادیه مکانسین‌های خودرو گفت: وضعیت چنان بغرنج شده که یکی از کارهای اصلی کمیسیون شکایات اتحادیه رسیدگی به شکایات افرادی است که تعمیرکار را مجبور می‌کنند که تعمیرات خلاف عرف و غیراستاندارد انجام دهد.

خبرگزاری ایلنا: رئیس اتحادیه مکانسین‌های خودرو گفت: وضعیت چنان بغرنج شده که یکی از کارهای اصلی کمیسیون شکایات اتحادیه رسیدگی به شکایات افرادی است که تعمیرکار را مجبور می‌کنند که تعمیرات خلاف عرف و غیراستاندارد انجام دهد.

علیرضا نیک‌آئین در خصوص تغییرات مالیاتی و نصب صندوق‌های مکانیزه فروش گفت: دیزل کارهای اتحادیه ما مشمول نصب صندوق شده‌اند اما نگرانی که اکنون در اتحادیه‌ها وجود دارد این است که اخذ مالیات با استفاده از این سیستم منصفانه نباشد. ما منکر پرداخت مالیات نیستیم و آن‌را حق دولت می‌دانیم اما وقتی مکانیک یا صافکار دیزل کار که کار سنگین و سخت دارد می‌بینند یک سری افراد که با رقم‌های بالایی کار می‌کنند خیلی راحت و جلوی چشم همه از دادن مالیات اجتناب می‌کنند و فرار مالیاتی به میزان زیادی وجود دارد پرداخت مالیات برای آنها غیرقابل قبول می‌شود و این موردی است که بارها اعضا به ما منتقل کردند.

وی افزود: اتحادیه ما 5 هزار نفر عضو دارد و کار آنها بسیار سنگین است از طرف دیگر با سخت شدن زندگی و وضعیت زندگی و معاش مردم آنها حداکثر صرفه جویی را انجام می‌دهند. سه چهار سال پیش وقتی قطعه‌ای نیاز به تعویض داشت خیلی راحت آنرا انجام می‌دادند اما الان کار به دوخت و دوز رسیده و به دنبال تعمیر هستند تا هزینه کمتری را متحمل شوند.

وی ادامه داد:این وضعیت چنان بغرنج شده که یکی از کارهای اصلی کمیسیون شکایات اتحادیه رسیدگی به شکایات افرادی است که تعمیرکار را مجبور می‌کنند که تعمیرات خلاف عرف و غیراستاندارد انجام دهد. بعدا وقتی به خودرو آسیب می‌رسد از مکانیک شکایت می‌کنند و کمیسیون نیز مکانیک را مقصر می‌داند؛ اینها همه به خاطر کاهش قدرت اقتصادی مردم و رو آوردن به تعمیرات اجباری است.

نیک‌آئین ادامه داد: مشکل دیگر قطعات و تجهیزات تقلبی است که علاوه بر تلفات جانی تعداد شکایات را چند برابر کرده به طور مثال روغن‌هایی فروخته می‌شود که چنان با مهارت پلمب و بسته‌بندی شده که مکانیک با سابقه 30 ساله حتی پس از باز کردن و دیدن روغن نمی‌تواند تقلبی بودن آن‌را تشخیص دهد. اما روغن پس از دو روز بخار می‌شود و به موتور عیب سنگینی وارد می‌کند که کار در نهایت به شکایت می‌رسد به طوریکه اصطلاحا امروز در اتحادیه می‌گویند روغن تقلبی بلای جان مکانیک‌ها شده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1398/09/11
مکانیک ده دقیقه کاز مس کنو ۵۰ هدار نومان میگسرد انوقت یک هزارم مالیات بده مشکل معیشتی براش پیش میاد؟؟؟؟!!!!
پاسخ ها
حیران
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
بابا یکم درست بنویس اگه هم سواد نداری بده با سواد بنویسه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
یه مکانیک که از اول مکانیک نبوده با کلی سختی کار یاد گرفته زحمت کشیده داره نون فنش رو میخوره
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1398/09/11
بنده درست یا غلط شنیده بودم در کشور عربستان سعودی قانونی وجود دارد مبنی براینکه اگر کسی دست به کار دزدی می زد، دستش را قطع می کردند، به همین سبب کسی جرات نداشت دزدی کند، در ايران هم اگر چنین قانونی وضع شود دیگر هیچ نامردی جرات نمی کرد از این غلط ها بکنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
اینجوری که نصف مملکت بی دست میشن
..
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
از عربستان دشمن مثال نزن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
اشتباه فکر نکن دوست عزیز همه کشور یک دست میشن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
اون طرف اگه سمت داشت چی؟
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1398/09/11
این کاری هست که دولت مردان ایران برسرماآوردن
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1398/09/11
وااااااای خدا
برس به داد این مملکت
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1398/09/11
تا زمانی که مسؤولین کشورمون دزد تشریف داشته باشند هرروز بدتر اینو خواهیم دید
انشالله آمریکا بمب اتم بزنه همشون به فنا برن ماهم بمیریم اشکال نداره
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1398/09/14
پس چ نوع روغنی بریزیم ک تقلبی نباشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج