زمان اعلام نتیجه ثبت‌نام برای کمک هزینه معیشتی
۹۳۵۰۲۰
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
۱۴۶۵۳ 
سخنگوی ستاد طرح معیشتی خانوار گفت: نتیجه ثبت‌نام‌ها برای دریافت کمک هزینه معیشتی خانوار تا سه هفته آینده اعلام می‌شود.

خبرگزاری فارس: سخنگوی ستاد طرح معیشتی خانوار گفت: نتیجه ثبت‌نام‌ها برای دریافت کمک هزینه معیشتی خانوار تا سه هفته آینده اعلام می‌شود.

حسین میرزایی امروز در برنامه زنده سلام صبح بخیر اعلام کرد: نتیجه ثبت‌نام کسانی که برای دریافت کمک هزینه معیشتی خانوار نام‌نویسی کرده‌اند، سه هفته ‌آینده اعلام می‌شود و از امروز مشکل ارسال پیامک برای این افراد رفع می‌شود و برای آنها پیامک ا رسال خواهد شد.

وی با بیان اینکه در استان تهران 57.2 درصد افراد مشمول دریافت کمک هزینه معیشتی حمایتی شده‌اند، گفت: در خود شهر تهران از هر 10 نفر به طور میانگین 2.5 تا 3 نفر کمک هزینه دریافت کردند، اما در استان سیستان و بلوچستان به طور میانگین 82.1 درصد از جمعیت مشمول دریافت کمک هزینه معیشت خانوار شده‌اند.

میرزایی به خاطر اینکه به خاطر محدودیت منابع مجبور هستیم معیار برای افراد در نظر بگیریم، گفت: کسانی که در تهران ساکن هستند، اگر دارای خانه ملکی بالای یک میلیارد و 200 میلیون تومان باشند، مشمول نمی‌شوند، زیرا طبق اعلام بانک مرکزی در 6 آبان 98 قیمت هر متر مربع آپارتمان در تهران به طور میانگین 12.7 میلیون تومان بوده و عنوان مثال کسی که یک خانه 95 تا 96 متری دارد، ارزش آن بیش از یک میلیارد و 200 میلیون می‌شود و بنابراین به خاطر محدودیت منابع مشمول کمک هزینه معیشت نمی‌شود.

وی همچنین از معیارهای دیگر برای آزمون وسع مالی این گونه اعلام کرد که مجموع درآمد و هزینه‌ها برای یک خانوار یک نفره 4 میلیون تومان، دو نفره 5 ، سه نفره 6، چهار نفره 7 و 5 نفره به بالاتر 8 میلیون تومان درامد در ماه در نظر گرفته؛ ارزش خودروی سواری بیش از 300 میلیون تومان و خودروی عمومی بیش از 400 میلیون تومان، ارزش خانه در تهران بیش از 1.2میلیارد تومان و در شهرستان‌ها بیش از 900 میلیون تومان در نظر گرفته شده؛ همچنین کسانی که از سال 94 به بعد سه سفر خارجی غیرزیارتی داشته باشند و یا کارفرمایانی که بیش از 3 کارگر بیمه شده داشته باشند، مشمول حمایت معیشتی نمی‌شوند.

میرزایی همچنین در مورد این که باید از کارفرمایان و کارگران حمایت شود، گفت: برای حمایت از کارگر و تولید باید یک همگرایی در سیاست‌ها وجود داشته باشد و این بحث درستی است که باید از تولیدکننده حمایت شود.

سخنگوی ستاد طرح معیشتی خانوار همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اگر وزارت کار و رفاه اجتماعی چنین بانک اطلاعاتی دارد که به راحتی درآمد افراد را شناسایی می‌کند، چرا برای دریافت مالیات از ان استفاده نمی‌شود و این همه فرار مالیاتی افراد پولدار وجود دارد، گفت: ما در پایگاه رفاه ایرانیان اطلاعاتی می‌بینیم که گاهی با گفته افراد فرق دارد و اما سه هفته آینده نتیجه همه درخواست‌ها برای دریافت کمک هزینه معیشتی به صورت قطعی از طریق وزارت رفاه و قبل از واریزی بعدی کمک هزینه معیشتی اعلام می‌شود.

همچنین مجری برنامه گفت: 300 هزار خانوار ثروتمند هستند که بیش از یک میلیارد تومان گردش مالی در سال دارند، در حالی که حتی یک ریال هم مالیات نداند، چگونه این افراد شناسایی می‌شوند.

میرزایی در پاسخ گفت: از طریق قراردادها، معاملات مسکن و سایر معاملات که باید به صورت شفاف اعلام شود این افراد شناسایی می‌شوند و کد رهگیری برای معاملات به خاطر همین مساله است که باید بنگاه‌های ملکی کد رهگیری به مردم بدهند و در این قضیه اگر درآمدها شفاف شود، کل مردم ایران برنده هستند و هم به نفع مردم و هم به نفع کشور است.

وی در مورد کسانی که اعتراض خود را در سامانه حمایت اعلام کردند، گفت: کسانی که درخواست رسیدگی مجدد به حساب‌های خود دارند و کمک هزینه معیشتی نگرفتند با استفاده از شماره ملی و شماره حسابی که یارانه آنها در آن واریز می‌شود با ثبت‌نام در سایت Hemayat.mcls.gov.ir اقدام کرده و درخواست خود را در آن ثبت کنند و ما استعلام می‌گیریم و مجموع درآمد و هزینه خانوار در آن سنجیده می‌شود و به یک عددی می‌رسیم که نتیجه قطعی آن سه هفته آینده اعلام می‌شود و از امروز هم به سرپرستان خانوار پیامک داده می‌شود.

سخنگوی ستاد طرح معیشتی خانوار همچنین گفت: 60 میلیون نفر در غالب 18 میلیون خانوار از افراد یارانه‌بگیر در مرحله اول کمک هزینه معیشتی دریافت کردند و 25 میلیون نفر از افراد جامعه طبق معیارهای وزارت رفاه مشمول این کمک هزینه نشده‌اند که اگر درخواست بدهند تقاضای آنها مورد رسیدگی قرار می‌گیرد که اگر مشمول شدند، در لیست دریافت کمک هزینه قرار می‌گیرند، وگرنه مشمول نمی‌‌شوند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1398/09/11
منو اگه گردش مالیم رو بانک مرکزی حساب کن تو همین امسال ده میلیون هم نمیشه نمیدونم دولت با چه معیاری اقشار کم درآمد رو دراورده به بعضی ها که چند ملک و حتی ماشین گرون قیمت داشتن رسیده
پاسخ ها
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
پدر من بغیر از یارانه ای که میگیره ریالی گردش مالی نداره ولی کمک هزینه معیشتی بهش تعلق نگرفته
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1398/09/11
ای بابا حالا باسه ۵۰ت ببین چ داستانی سرمون درمیارن که ندن..... صبرم اندازه ای داره بترسید از اونروزی که ............‌‌
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
خخخخخ
Iran, Islamic Republic of
11:55 - 1398/09/11
سايت حمايت بسته است و ارور كد امنيتي ميدهد
براي ما كه كد رهگيري اومد هم نتوانستيم در سايد ثبت كنيم
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1398/09/11
مگه هر کس چیزی به نامشه از خودشه نه اینطور نیست شاید شرایط ایجاب میکرده شاید ووو
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1398/09/11
مگه هر کس چیزی به نامشه از خودشه نه اینطور نیست شاید شرایط ایجاب میکرده شاید ووو
Iran, Islamic Republic of
12:26 - 1398/09/11
به ما که تعلق نگرفته نه خونه میلیاردی داریم نه ماشین 200میلیونی تکلیف مارو روشن کنید ماجزء کدوم دسته حساب میشیم تازه باحقوق کارگری داریم زندگی میکنیم.بعد به کسی که ماهی پنج میلیون درامدشه بهش تعلق گرفته رو چه حسابی به یکی تعلق میگیره یکی نه اونی که پولداره یارانشم گرفته چجوری میخواید بفهمید توحسابش چقدر سرمایه داره
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1398/09/11
بایارانه معیشتی مردم رو سر کار گذاشته اند...
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1398/09/11
بایارانه معیشتی مردم رو سر کار گذاشته اند وخونه کشته شدگان پایمال بشه
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1398/09/11
دولت محترم و بی کفایت عزیز . من از خیرش گذشتم . بدین به پولدارها ، دکترها ، مافیا ، هنرمندان دو تابعیتی و کارخانه دارها بخورن . ولی اون دنیایی هم هست .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
خدامرگ بدبه کس که بفکرمردم نیست
بدون نام
Belgium
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
داداش اینا فعلا مشغول این دنیا هستن
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1398/09/11
کاشکی در مورد مسئولین مملکتی هم همین حساب کتابها رو داشتند
خدا از اموالشون خبر داره اونوقت از فرصتهای مالی نهایت استفاده رو میبرن
Iran, Islamic Republic of
15:56 - 1398/09/11
وای این دولت مردم چی فرض کرده اخه
Iran, Islamic Republic of
17:14 - 1398/09/11
عجب سرگرمی جالب وخوبی برای مردم درست کردید
Iran, Islamic Republic of
18:18 - 1398/09/11
سه تا بچه دارم یکی دانشجو
دبیرستانی
کودکستانی
واقعا به خرج نمیرسیم
به ما ندادن
Iran, Islamic Republic of
21:31 - 1398/09/11
سوال من از شما این است که جه کسی مسول انتخاب یارانه بگیران است و شرایطی که گذاشتید چه کسی بررسی میکند که من اولا بیکار هستم ماشین که هیچ خونه هم ندارم جز یارانه بگیران هم نیستم
Iran, Islamic Republic of
07:09 - 1398/09/14
آنهایی که مثل من نه ماشین نه خونه نه کاری دارن خدایی مردانگیه که مثل بقیه باشیم علی ایمان علی قرآن علی برهرعمل میزان حق مایک نفرها این نیست کاری کنید شعارنباشه خدایی آقای مسعول یاحق
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج