انتقاد شدید معاون حناچی از وزارت کشور و پلیس
۹۳۵۹۷۳
۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷
۹۹۱۷ 
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با انتقاد شدید از وزارت کشور و پلیس گفت: ما برای رفع آلودگی هوا نیاز به اطلاعات خودروهای تهران داریم اما پلیس و وزارت کشور این اطلاعات را در اختیار ما قرار نمی‌دهند و به همین راحتی سلامت مردم به خطر می‌افتد.

ایسنا: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با انتقاد شدید از وزارت کشور و پلیس گفت: ما برای رفع آلودگی هوا نیاز به اطلاعات خودروهای تهران داریم اما پلیس و وزارت کشور این اطلاعات را در اختیار ما قرار نمی‌دهند و به همین راحتی سلامت مردم به خطر می‌افتد.

محسن پورسیدآقایی در چهل‌ویکمین جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا اظهار کرد: شهرداری تهران برای این که بتواند مساله آلودگی هوا را رفع کند لازم است که معاینه فنی تمام خودروهای در حال تردد در شهر را دائماً چک کند و بتواند آنها را جریمه کند. در حال حاضر دوربین‌های ما طی روز حدود ۴ میلیون خودرو را ثبت می‌کنند و تمام این تعداد را برای سامانه سیمفا ارسال می‌کنیم که به ما اعلام کند که خودرو معاینه فنی دارد یا خیر.

انتقاد شدید معاون حناچی از وزارت کشور و پلیس

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به این که تا حدود دو ماه گذشته تنها اطلاعات دو میلیون خودرو را برای ما ارسال می‌کردند، تصریح کرد: در حال حاضر این رقم افزایش پیدا کرده و ما تقریباً روزانه به اطلاعات سه میلیون خودرو دسترسی داریم. این در حالی است که دوربین‌های ما در حدود چهار میلیون خودرو را روزانه ثبت می‌کنند و این به معنی آن است که برخی از خودروهای فاقد معاینه فنی بدون جریمه و اعمال قانون در سطح شهر تردد می‌کنند.

او با تاکید بر این که وزارت کشور باید تعداد پاسخ به استعلامات را برای شهرداری تهران افزایش دهد، تصریح کرد: نکته دیگر این است که زمانی که پلاک خودرو را برای وزارت کشور می‌فرستیم، این وزارتخانه فقط به ما اعلام می‌کند که خودرو معاینه فنی دارد یا خیر. در حالی که ما نیاز به اطلاعات بیشتری در این زمینه داریم.

پورسیدآقایی ادامه داد: برای مثال نوع خودرو و نوع سوخت آن و این که خودرو کاربراتوری است یا انژکتوری برای ما مهم است و در ایام آلودگی هوا در تهران اعلام می‌شود که ورود کامیون‌ها به شهر ممنوع است و این در حالی است که شهرداری تهران پس از ثبت پلاک خودرو نوع آن را در دست ندارد. از سوی دیگر ما اطلاعاتی نسبت به سن خودروهایی که پلاک آنها توسط دوربین‌ها ثبت می‌شود، نداریم. بنابراین نخواهیم توانست جلوی ورود خودروهای فرسوده را بگیریم.

به گفته پورسیدآقایی «تمام این اطلاعات را پلیس در اختیار وزارت کشور قرار می‌دهد و در سامانه سیمفا تمام اطلاعاتی که ما به آن نیاز داریم، وجود دارد. شهرداری تهران یک سال است که از وزارت کشور خواهش می‌کند که این اطلاعات را در اختیارش قرار دهد اما وزارت کشور می‌گوید که پلیس این اجازه را به من نمی‌دهد. به همین سادگی هوا را آلوده می‌کنیم و جان مردم را به خطر می‌اندازیم.»

در ادامه این جلسه قنبری، مسئول فناوری پلیس راهور ناجا در پاسخ به این اظهارات گفت: اطلاعات همه دوربین‌ها به صورت خام و برخط به پلیس ارجاع داده می‌شود اما ناجا یک ظرفیت مشخصی برای پردازش دیتاها دارد. در حال حاضر نیز تمام سرورهای ناجا با فشار تمام به سیمفا جواب می‌دهند اما در نهایت تنها می‌توانیم اطلاعات سه میلیون خودرو را به سیمفا ارسال کنیم.

مسئول مرکز فناوری پلیس راهور ناجا ادامه داد: این در حالی است که از ما توقع دارند که در شهرهای دیگر نیز اطلاعات خودروها را به سیمفا بفرستیم. ما در حال حاضر اطلاعات سه میلیون خودرو در تهران را با تمام توان و سختی به وزارت کشور می‌دهیم. از این رو نیاز داریم تا با افزایش بودجه بتوانیم سرورهای خود را بیشتر کنیم.

در ادامه این جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا پورسیدآقایی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به پلیس اظهار کرد: شما تمام این اطلاعات را به سیمفا ارسال می‌کنید. این که یک نامه برای وزارت کشور ارسال کنید و بگوید که این اطلاعات را در اختیار شهرداری تهران هم قرار دهید، ربطی به ظرفیت سرورها ندارد. این اطلاعات در حال حاضر در سامانه سیمفا موجود است اما پلیس اطلاعات را به شهرداری تهران نمی‌دهد.

انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:00 - 1398/09/13
چی بگم ا زاین همه دروقک
پاسخ ها
AAAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
پلیس همه چیز را رها کرده
اخه این معاون‌شهرداری کیست که باید بیاید با دو کلام تمام کاسه کوزه پلیس را روی آب بریزد
واقعا پلیس دیگر تعطیل شده
AAAAAAAAAA
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
آقا محسن
مگه خبر ندارید پلیس فقط جریمه میکند کاری با آلاینده ها ندارد
Iran, Islamic Republic of
22:04 - 1398/09/13
امکانات نداریم چگونه توقع کار دارید؟
Iran, Islamic Republic of
22:14 - 1398/09/13
تویکی ساکت باش که باطرحهای مزخرفت چه بلای به سرتهران ِآوردی حالاکارت به جائی کشیده ازپلیس انتقاد می کنی انشاالله روزی فرارسد برای همیشه شرت راازاین مملکت کم کنی
Iran, Islamic Republic of
22:18 - 1398/09/13
شما دلتون واسه مردم و آلودگی هوا نسوخته . نگران جیب خودتون هستین تمام حرفتون هم این بود که پلیس اطلاعات رو بده که شما جریمه و عوارض بگیرین
Iran, Islamic Republic of
22:21 - 1398/09/13
برید بمیرید شمارا بخدا مسموم بمیریم بهتر تا به خاطر نون تیر به سرمان بزنید خفه بمیرید سواران از خدا بی خبر
Iran, Islamic Republic of
22:24 - 1398/09/13
ببین پلیس به کجا رسیده که شهرداری از او ایراد میگیرد
خنده دار نیست
Iran, Islamic Republic of
22:45 - 1398/09/13
شماروبخدادست ازسراین ماشینهاومردم برداریدوبه بهانه دودزابودن والودگی هوارانندگان بیچاره روجریمه نکنید اصلاچنددرصدازاین جریمه هابه این اقایون به اصطلاه دلسوزمردم میرسه
Iran, Islamic Republic of
23:18 - 1398/09/13
تو برو استعفا قابلیت از قطارها را جمع کن ، به فکر جریمه و پر کردن جیب خودتان هستید یا آلودگی هوا ، اگر آلودگی هست اتوبوس و می بوس هایت قراضه شهرداری را جمع کن .
Iran, Islamic Republic of
23:27 - 1398/09/13
آلودگی هوا کیلویی چنده,پول گرفتن از مردم شرط.
Iran, Islamic Republic of
00:26 - 1398/09/14
مفهوم مخالف صبحت های مسولین ، حرف زدن این پور سیدی دوباره شروع شد . شما اگه فکر آلودگی هوا بودید کارخانه تولید دود و صدا فرودگاه مهربادو جمع می کردید
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1398/09/14
اطلاعات خودروها رو می خوای چیکار قالتاق برای اخذ انواع دزدی از مردم به بهانه طر ح ترافیک و جریمه .......
Iran, Islamic Republic of
00:29 - 1398/09/14
خدا را شکر که بودجه ندارید تا اطلاعات مردم را بدست آورید خدا را شکر
Iran, Islamic Republic of
06:40 - 1398/09/14
فکر پول هستی نزدیک عسد عیدی میخان دم پلیس گرم
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1398/09/15
همیشه نهادهایی که باعث سقوط و نارضایتی مردم میشوند آن‌هایی هستند که بیشترین ارتباط را با مردم دارند و دشمن در این نهادها بیشترین سرمایه‌گذاری را می‌کند و الان شهرداری ها و امثالش پا را روی گلوی مردم گذاشته‌اند مثل همین پورسید آقایی که هر چه شهرداری تهران ریخت و پاش می‌کنه را میخواهد از مردم و علی الخصوص از قشر فقیر جامعه بگیرد و قانون را از پایین به بالا اجرا میکند و دایما طرح های در آمد زا در فکرش بیشترین میزان محل اجراء را دارد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج