ماهی‌های فاسدی که سر سفره مردم نرفت
۹۴۰۷۷۹
۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۱
۶۸۳۲
گشت ویژه تعزیرات حکومتی به مناسبت شب یلدا در بازار از واحدهای صنفی و فروشگاه های عرضه کننده اقلام این آیین سنتی از جمله ماهی، آجیل و هندوانه بازرسی کرد و در این گشت، انبوهی از ماهی های فاسد کشف شد.

ایرنا: گشت تعزیرات حکومتی روز چهارشنبه چند روز قبل از شب یلدا در حالی که مردم در حال تهیه و تدارک ملزومات برپایی این آیین باستانی هستند، با حضور نمایندگان دستگاه های نظارتی برگزار شد.

رئیس گشت های تعزیرات، قاضیان، کارشناسان اجرای احکام، بازرسان اصناف و نماینده سازمان دامپزشکی از واحدهای صنفی بازرسی کردند.

ابتدا در بازار ماهی شب یلدا حوالی میدان بهارستان، نماینده سازمان دامپزشکی، سلامت ماهی ها و بازرسان قیمت ها را بررسی کردند.

طبق اعلام نظر کوشا عبدالمحمدی نماینده سازمان دامپزشکی، برخی ماهی ها فاقد هویت مشخص و سلامت بودند، وضعیت یخچال ها و سردخانه برخی مغازه ها اسفناک بود و ماهی ها در شرایط نامناسب نگهداری می شدند.

رنگ کردن قزل آلا و فروختن به جای ماهی سالمون

در برخی مغازه ها ماهی قزل آلا را با رنگ به جای ماهی سالمون می فروختند و به گفته فروشنده مغازه، اشکال از تولیدکننده است که غذای رنگی به ماهی قزل آلا می دهد تا آن را به جای ماهی سالمون گران تر بفروشد.
نماینده دامپزشکی با مقایسه دو ماهی سالمون و قزل آلا گفت: تفاوت این دو ماهی برای مردم قابل تشخیص نیست اما فروشنده ها و کارشناسان می توانند این تمایز را متوجه شوند.

وی افزود: ماهی ها حتما باید مشخصات اصالت و هویت داشته باشند و سر ماهی های یخ زده هم نباید بریده شده باشد.

مریوان قادرپور، بازرس اصناف در بازدید از ماهی فروشی ها درباره تخلفات فروشگاه های عرضه ماهی گفت: عدم درج قیمت، عدم ارائه فاکتور خرید، عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی، کم فروشی، گران‌فروشی و نداشتن کارت بهداشت کارکنان از جمله تخلفات قابل مشاهده بود.

بر اساس این گزارش، چهار مغازه به علت گران فروشی و عدم درج قیمت اخطار پلمپ دریافت کردند و بعد از ترک محل فروشگاه های عرضه ماهی، شخصی به نیروی انتظامی حاضر در گشت اعلام کرد که مقدار انبوهی ماهی فاسد در گاراژی پنهان کرده اند.

با مراجعه گشت تعزیرات، گاری ها و سبدهایی مملو از ماهی های فاسد در آن محل پنهان کرده بودند و مشخص نبود که این ماهی ها متعلق به کدام واحد صنفی است.

پس از آن با محرز شدن فساد ماهی ها، به دستور بهروز طالبیان، رئیس گشت های تعزیرات و قاضی شعبه ۴۶، همه ماهی ها معدوم شد.

قیمت هندوانه شکست

در ادامه گشت اقلام شب یلدا، چند میوه فروشی و عرضه هندوانه و انار بازرسی شدند.

در یک فروشگاه که فقط هندوانه عرضه می شد، قیمت هندوانه هر کیلو ۶٨٠٠ تومان بود در حالی که به گفته وحید معینیان، بازرس اصناف هندوانه درجه یک باید هر کیلو ۵۵٠٠ عرضه شود.

فروشنده این واحد صنفی با اعتراض به قیمت مصوب گفت: در میدان مرکزی میوه و تره بار امروز هر کیلو هندوانه ۴۵٠٠ تومان قیمت گذاری شده است و با توجه به گرانی بنزین، هزینه کرایه و حمل بار هم باید در نظر گرفته شود.

در این بازرسی، با دستور رئیس گشت، قیمت ها شکسته شد و هندوانه به ۵۵٠٠ تومان تغییر قیمت داد.

قادرپور بازرس اصناف درباره قیمت انار با اشاره به کیفیت این میوه گفت: قیمت انار به صورت عمده از ۵ هزار تا ٩ هزار تومان است و در خرده فروشی ها و مغازه ها باید با حاشیه سود ٣۵ درصد به مشتری فروخته شود.

در بررسی چند میوه فروشی تخلفی در زمینه فروش این میوه یلدایی محرز نشد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:15 - 1398/09/28
'''''رییس گشت تعزیرات'' هنوز نمی داند تا چندی پیش هندوانه هرکیلو. ۳۶۰۰ ریال بوده است'' حالا این آقا یک شاهکار عظیم کرده و قیمت هندوانه را شکست!! و به ۵۵۰۰۰ ریال افزایش داد!!!!
پاسخ ها
احمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۸
من ۲۵۰۰ تومان گرفتم خیلی هم شیرین بود ،فکر کنم الان با خوندن این خبر ۶تومان شده قیمتش،
Iran, Islamic Republic of
07:36 - 1398/09/28
وقتی مشکلات اقتصادی کشور و ملت را فلج میکند اعتقاد و وجدان هم ازبین میرود نتیجه اش میشود این.
Iran, Islamic Republic of
07:53 - 1398/09/28
باتشکراززحمات برادران وهمه عزیزان دست اندارکارتعزیرات که باتلاش شبانه روزی جلوی بعضی ازافرادی که هیچ بوی ازانسانیت نبرده وازطریق مختلف خطاهای جبران ناپذیری انجام می دهند وباجان مردم بازی می کنند مانند گوشت های فاسد وروغن های فاسد وموادخوارکی های دیگر ..باز تشکرازاین عزیزان خداوندمسئولین دیگرهم به جان ومال مردم اهمیت بدهند وبه مردم خودظلم وستم کنند خدالعنت کندمسئولی که به این مملکت خیانت میکند
Iran, Islamic Republic of
08:57 - 1398/09/28
ن ک حالا خیلیم میومد سر سفره ما!!!!میرفت سر سفره شکم سیرا که بزار بره
Iran, Islamic Republic of
11:21 - 1398/09/28
دیگه وجدان کیلویی چنده ؟؟
کی دیگه نون حلال سرسفره خانوادش می بره ؟؟؟هیچکس
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1398/09/28
در یک سیستم بیمار و ناکارآمد ، انتظار از درستکاری یکی از اعضا ، خطاست .
Iran, Islamic Republic of
14:31 - 1398/09/28
اخی عزیزم چه مهربون....
کلی ذرت وبرنج مسموم وغیره به خوردملت دادین حالا نگران این ماهیا هستین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج