دلیل لغو حضور عمران‌خان در نشست کوالالامپور
۹۴۰۸۰۰
۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۳
۹۳۹۵
فشار دولتهای عربی و کشورهای حاشیه خلیج فارس کار خود را کرده و باعث شد تعداد رؤسای جمهور دولتهای شرکت کننده در نشست اسلامی در کوآلالامپور کاهش یابد و این مهم، پس از تماس هایی صورت گرفت که برای قانع کردن عمران خان و رئیس جمهور اندونزی، برای حاضر نشدن در این نشست، انجام شد.

انتخاب: العربی الجدید نوشت: فشار دولتهای عربی و کشورهای حاشیه خلیج فارس کار خود را کرده و باعث شد تعداد رؤسای جمهور دولتهای شرکت کننده در نشست اسلامی در کوآلالامپور کاهش یابد و این مهم، پس از تماس هایی صورت گرفت که برای قانع کردن عمران خان و رئیس جمهور اندونزی، برای حاضر نشدن در این نشست، انجام شد.

در ادامه این مطلب از قول منابع آگاه العربی الجدید آمده است: این تصمیم عمران خان، در نتیجه فشارهای کشورهای حاشیه خلیج فارس اتخاذ شد و علت اصلی این تصمیم، دیدار ولی عهد سعودی با نخست وزیر پاکستان بود، که در ضمن آن، عمران خان تاکید کرد که حتی حضور او در نشست کوالالامپور نیز به زیان و علیه منافع عربستان نخواهد بود.

پُشت‌پرده لغو حضور عمران‌خان در نشست کوالالامپور

این در حالی است که روزنامه انگلیسی زبان«داون» از منابعی در وزارت خارجه پاکستان نقل کرد که خان، خبر حضور نیافتن خود در کوالالامپور را به رجب طیب اردوغان ابلاغ کرده و تصریح کرده است که در ابتدا قرار بود، وزیر خارجه پاکستان به جای عمران خان در این نشست حاضر شود، اما پس از بحث و بررسی هایی که انجام شده، تصمیم نهایی، مبتنی بر عدم مشارکت پاکستان در کوالالامپور شده است.

در همین رابطه، پایگاه خبری «the news» از منبعی نقل کرد که عربستان سعودی نسبت به صحبتهای رئیس جمهور مالزی مبنی بر اینکه دولتهای اسلامی در کوالالامپور می توانند سکوی تازه ای برای جایگزینی این نشست به جای سازمان همکاری های اسلامی تدارک دیده و شکست این سازمان در حل مشکلات دولتهای اسلامی را جبران کنند، احساس نگرانی شدیدی کرده اند؛ همچنانکه امارات نیز در این باره ابراز نگرانی کرده و به همراه عربستان، خواستار عدم مشارکت پاکستان در این نشست شده است.

به گزارش این پایگاه خبری، ولی عهد ابوظبی، محمد بن زاید، نگرانی خود از حضور پاکستان در نشست کوالالامپور را به فرمانده نیروهای پاکستانی، ژنرال قمر جواد، رسانده است.

این در حالی است که فردوس عاشق اعوان، مشاور ویژه نخست وزیر پاکستان، در مصاحبه مطبوعاتی خود تاکید کرده است که این تصمیم پاکستان، در راستای منافع این کشور اتخاذ شده است.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1398/09/28
کشورهای عقب مانده فکری ، اجتماعی ، سیاسی،.... که همگی خواهان وحدت یکدیگر هستند و سایه هم رو با تیر میزنند ! جمع همگرای آنها در هر زمانی غیر ممکن است چون " هیچ" وجه تشابهی با هم ندارند .
Iran, Islamic Republic of
00:59 - 1398/09/29
اینگونه اعتلافهای دستوری و ناهمگون هیچگاه پایدار و جدی نبوده اند با یک پس لرزه از هم پاشیده میشوند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج