۹ مهمان دردسرساز تلویزیون طی سال‌های اخیر
۹۵۱۳۴۳
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
۹۰۱۲ 
در روز‌های گذشته، پخش برنامه‌های شبکه افق، حاشیه‌های متعددی را به وجود آورده و هدف واکنش‌های منفی مخاطبان تلویزیون و کاربران فضای مجازی بوده است. محمدصادق کوشکی، نادر طالب زاده و زینب ابوطالبی، سه چهره‌ای بودند که به تازگی به عنوان مهمان در این شبکه حاضر شده و اظهارنظر‌های جنجالی داشته‌اند. به بهانه حواشی این سه چهره، درباره مهمان‌های دردسرساز سال‌های اخیر تلویزیون نوشته‌ایم.

روزنامه خراسان: در روز‌های گذشته، پخش برنامه‌های شبکه افق، حاشیه‌های متعددی را به وجود آورده و هدف واکنش‌های منفی مخاطبان تلویزیون و کاربران فضای مجازی بوده است. محمدصادق کوشکی، نادر طالب زاده و زینب ابوطالبی، سه چهره‌ای بودند که به تازگی به عنوان مهمان در این شبکه حاضر شده و اظهارنظر‌های جنجالی داشته‌اند. به بهانه حواشی این سه چهره، درباره مهمان‌های دردسرساز سال‌های اخیر تلویزیون نوشته‌ایم.

سخنان توهین آمیزمهمان «جهان‌آرا»

۹ مهمان دردسرساز تلویزیون

محمدصادق کوشکی در برنامه «جهان آرا»، درباره این که نباید ۴۰ سال خدمات سپاه را نادیده گرفت، صحبت کرد و بدون نام بردن از رخشان بنی‌اعتماد که فراخوانی برای تجمع و عزاداری برای جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی منتشر کرده بود، حرف‌های توهین‌آمیزی بیان کرد. مسئولان و صنوف سینمایی به این حرف‌ها اعتراض کردند. با این حال کوشکی دیروز در مصاحبه‌ای گفت در آن ویدئو، منظورش قتل بوده، نه تجاوز به یک خانم.

سند حرفش را نیز این گونه بیان کرده که در آن برنامه در حال صحبت درباره گروهک ریگی بوده و به داعش اشاره‌ای نکرده است. دیروز همچنین اعلام شد شبکه افق به خاطر دعوت از وی که نامزد انتخابات مجلس است، تذکر گرفته است. مدیر روابط عمومی صداو سیما گفت: به نظر می‌رسد بررسی دوباره صلاحیت این کارشناس در شورای نگهبان قابل پیگیری باشد.


سخنان عجیب نادر طالب‌زاده

۹ مهمان دردسرساز تلویزیون

علاوه بر محمدصادق کوشکی، نادر طالب‌زاده هم دیگر مهمانی بود که درروز‌های اخیر درشبکه افق سخنانی جنجال‌برانگیز به زبان آورد. او با اشاره به سانحه سقوط هواپیما و حمله ایران به پایگاه نظامی آمریکا در عراق، گفت: «از این اتفاقات ده تا دیگر هم بیفتد، در مقابل آن اتفاق اصلی هیچ است.» او که معمولاً اظهارنظر‌های جنجالی بر زبان نمی‌آورد، در ادامه صحبت‌های خود گفت که نباید صحنه را گم کنیم و تصویر بزرگ‌تر را فراموش کنیم. صحبت‌های او نیز مانند سخنان محمدصادق کوشکی، واکنش اعتراضی و انتقادی مخاطبان را در پی داشت. درباره او، ظاهراً ماجرا به انتقاد‌های کاربران ختم شد و طالب‌زاده در برابر اعتراض مردم و جنجال‌ها واکنشی نداشت.


توصیه زینب ابوطالبی به مخالفان

۹ مهمان دردسرساز تلویزیون

دو شب بعد، انتشار گسترده ویدئوی صحبت‌های زینب ابوطالبی، جنجال تازه‌ای را رقم زد؛ جنجالی که از دو مورد قبلی پر دامنه‌تر بود. او در میان صحبت‌هایش با اشاره به حضور پرشور مردم در مراسم تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی، ضمن تردید برای ابراز نظرش در برنامه، گفت: «اگر کسی اعتقاد ندارد، جمع کند از ایران برود، برود همان جایی که رفاه دارد.» واکنش‌های منفی مخاطبان دربرابر صحبت‌های او، از همان ابتدای انتشار بریده این برنامه، آغاز شد و تا روز گذشته هم ادامه داشت. فراوانی این واکنش‌ها باعث شد ابوطالبی دیروز با انتشار ویدئویی، توضیح دهد که این برنامه مربوط به قبل از حادثه سقوط هواپیمای اوکراین بوده و از مردم ایران عذرخواهی کرد.


زوج عجیب «هزار راه نرفته»

۹ مهمان دردسرساز تلویزیون

یکی از تازه‌ترین مهمانان جنجالی، مربوط به برنامه «هزار راه نرفته» است که ماه رمضان امسال از شبکه دو پخش شد. در این برنامه یک زوج درباره بازگشت به زندگی و ترک فضای مجازی، سخنان پندآموزی گفتند، اما پس از این که تصاویر این زوج در اینستاگرام، در فضای مجازی منتشر شد، معلوم شد که آن‌ها برخلاف گفته‌هایشان، از این فضا دور نیستند. علاوه بر این، دعوت از خانمی که تصاویر بدون حجابش در فضای مجازی وجود داشت، از سوی یک برنامه تلویزیونی واکنش کاربران را به دنبال داشت. ناهید شریفی تهیه‌کننده برنامه این اتفاق را به ضبط برنامه، قبل از تصمیم دوباره آن‌ها برای بازگشت به فضای مجازی توجیه کرد.


پدر و پسر جنجالی در «فرمول یک»

۹ مهمان دردسرساز تلویزیون

مهرماه سال گذشته، برنامه «فرمول یک» میزبان پدری بود که فرزندش به بیماری سرطلان مبتلا بود. این پدر ادعا کرد کلیه‌اش را برای تامین مخارج درمان فرزندش فروخته و احساسات بسیاری از مخاطبان را جریحه‌دار کرد. تا این که مدیرعامل انجمن خیریه بیماران کلیوی گفت که این پدر سه سال قبل از تولد فرزندش، کلیه خود را به مبلغ ۳.۵ میلیون تومان فروخته! روابط عمومی موسسه محک نیز اعلام کرد که درمان کودک سال ۹۵ قطع شده است. در نهایت وزارت بهداشت از ورود دادستانی به ماجرا خبر داد و قرار شد کمک‌های میلیاردی به این خانواده به درمان بیماران مبتلا به سرطان اختصاص یابد.


آرایشگر جنجالی در «حالا خورشید»

۹ مهمان دردسرساز تلویزیون

اواخر فروردین ۹۷، خانمی از زلزله‌زدگان سرپل ذهاب که در فاصله کوتاهی پس از زلزله، در چادر آرایشگاه زده بود، مهمان «حالا خورشید» بود و با رضا رشیدپور درباره شرایط سختی زندگی‌اش در کانکس و چادر صحبت کرد. بعد از این برنامه، یک رسانه ویدئویی از خانه این خانم منتشر کرد که کاملاً سالم بود. این ویدئو نشان می‌داد خانم آرایشگر چندان شرایط سختی هم ندارد و در چادر زندگی نمی‌کند! بعد از موج واکنش‌های کاربران، رشیدپور در برنامه «حالا خورشید» ضمن انتقاد از ضبط این ویدئو، تقصیر را متوجه مهمان و روایت غیردقیق او دانست و به طور رسمی از مخاطبان عذرخواهی کرد.


تسلا و ولوو خواهان کودک نابغه

۹ مهمان دردسرساز تلویزیون

برنامه «حالا خورشید» مانند بسیاری از برنامه‌های تلویزیون بی‌حاشیه نبوده است. در یکی از قسمت‌های برنامه که دی‌ماه سال ۹۶ پخش شد، یک کودک ۱۱ ساله نخبه به نام حسین عطایی مهمان «حالا خورشید» بود. این کودک گفت که تا به حال اختراعاتی را به ثبت رسانده و در زمینه طراحی خودرو کار کرده است. اما ادعای جنجالی او درباره پیشنهاد کار از سوی شرکت تسلا و ولوو بود که در نهایت از سوی این دو شرکت در فضای مجازی تکذیب شد. پس از حواشی این ماجرا، پدر او در تماس تلفنی با «حالا خورشید» گفت استخدام او در پروسه خط تولید تکذیب شده، اما ایده و استعداد او برای سال‌های آینده حمایت می‌شود.


توهین میناوند به استقلالی‌ها

۹ مهمان دردسرساز تلویزیون

مرداد سال ۹۶، مهرداد میناوند در برنامه پرحاشیه «من و شما»، در واکنش به نمایش تصویر احمدرضا عابدزاده گفت: «عقاب! واقعا عقاب همین است. یعنی دیگر پنگوئن و این چیز‌ها نداریم!» او با این سخن و واکنش بعدش، به مهدی رحمتی، دروازه‌بان و کاپیتان تیم استقلال توهین کرد که هدف توهین برخی کانال‌های هواداری پرسپولیس در فضای مجازی قرار گرفت. نتیجه این شد که رحمتی به طور رسمی از میناوند شکایت کرد. پس از این اتفاق مهرداد میناوند، ضمن عذرخواهی از مهدی رحمتی، گفت که شوخی کرده است و حرف بدی هم نزده، اما در هر صورت محکوم به پرداخت جریمه نقدی شد.


مهمان پرحاشیه «ماه عسل»

۹ مهمان دردسرساز تلویزیون

برنامه «ماه عسل» در دعوت از مهمانان جنجالی سابقه‌دار است. خرداد سال ۹۷، یاسمن اشکی در این برنامه حاضر شد و از خطر وجود یک بیماری به نام اچ‌پی‌وی گفت. او در این برنامه توضیح داد که قصد دارد برای تولید واکسن این بیماری پول جمع کند. طولی نکشید که مردم برای تهیه این واکسن دو میلیارد کمک کردند، اما پس از پخش برنامه، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد، نیازی به جمع‌آوری پول از مردم نیست و قوه قضاییه هم وارد ماجرا شد، تا این که مشخص شد، یک موسسه خصوصی رانتی، طی قراردادی از یاسمن اشکی خواسته اقدامات فرهنگی و مالی برای تامین هزینه‌های تولید واکسن انجام شود.

انتشار یافته: 32
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1398/10/28
طالب زاده که حرفاش ادم متنفر میشه ادم به دو دوتا چهار تا هم شک میکنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
اتفاقا شک کن عزیز، دنیا خیلی کثیف شده
Iran, Islamic Republic of
13:28 - 1398/10/28
همين كارا رو كردن كه بي اعتمادي بين مردم اينقدر رواج پيدا كرده طوري كه آدم از درد هموطناش دلش خونه ولي نمي دونه چطوري و به كي كمك كنه بس كه همه جا دروغ و كلاهبرداري رواج پيدا كرده
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1398/10/28
مملکت نیست که، دیوانه خانه ست
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
نمیدونم
Iran, Islamic Republic of
14:31 - 1398/10/28
الهام عرب هم بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
و تشت آب
United States
14:35 - 1398/10/28
من که مدت هاست صداوسیمای تهوع آور و نگاه نمیکنم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
ب درک این دیگه کلاس نیس هی تکرار میکنید
مدتهاس ازمد رفته که یکی هی بگه تلویزیون ایرانو نگا نمیکنم

بدرک بدرک بدرک
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
جهنم
بدون نام
Romania
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
باورت میشه منم یه ده سالی میشه نگاه نمیکنم هربار اتفاقی ببینم موضوعاتش طوریه که یا دارم حرص میخورم یا به شدت
غمگینن میشم
کلا حذفشون کردم از لیست شبکه ها
البته سرجمع خیلی اهل تلویزیون نیستم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
ایول منم همینطور.... مضخرفه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
من اصلا تلویزیون نگاه نمیکنم
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1398/10/28
یه مشت دزد دروغگو
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
دندت نرم
Iran, Islamic Republic of
19:37 - 1398/10/28
آخری مشکلش چی بود؟چرا نباید واکسن داخلی ساخت؟ تا جایی که یادمه مشکل همین بود نه پول
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
واردات واکسن بود نه تولید
Iran, Islamic Republic of
19:49 - 1398/10/28
و در مورد آخری اضافه کنم یاد جنبش خزینه افتادم اما حالا میگیم دوش آب ساخته مسلمونا هست
Iran, Islamic Republic of
21:34 - 1398/10/28
دانشجویی بدون آزمون دادن در رشته دندانپزشکی و خیلی دیگر از صوتی های صدا وسیمارو فراموش کردین
Iran, Islamic Republic of
23:44 - 1398/10/28
مشکل ازبیسوادی مسئولان تندروهستش،،،
United Kingdom
02:15 - 1398/10/29
همه به کنا ر..طالب زاده .حیف اون وقتهایی که اتفاقی تصویر تورو دیدیم خدایا از عمرمون حساب نکن..امین
Iran, Islamic Republic of
17:53 - 1398/10/29
اتفاقا آقای نادر طالب زاده کاملا درست گفتن.کاشکی به عمق حرف ایشون یکم فکر کنید و سطحی حرف نزنید.منظورش این بوده که باپررنگ کردن این ماجرا اصل خشم مارو که زورگویی امریکا وترور یکی از مهمترین اشخاص مملکتمون رو اونم اینقد باپرویی و واضح اعلام کردن هستش رو یادمون نره که اگر رفت متاسفانه آمریکا کامل به هدفش میرسه.کاشکی یکم بصیرت داشته باشیم و دشمنمون یعنی آمریکای خبیث روبهتر بشناسیم تا با کارامون باعث نشیم که اون به هدفش برسه.بخدا آمریکادلسوز مانیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
شما نمیخواد بگی منظور ایشان چی بوده
خودمون میفهمیم.و اینکه چرا اینقدر نگران
فراموش کردن این حادثه توسط مردم هستید؟
امثال شما میخواهید راجع به کشته شدن
سرنشینان هواپیما حرفی زده نشه چون ممکنه حادثه قبلی فراموش بشه.اصلا
چه ربطی داره ؟
Iran, Islamic Republic of
18:05 - 1398/10/29
حالا کاری به جنجال های سیاسی ندارم اما اونکه هر برنامه ای یه مهمون میاره که الکی بگه بدبختم یا مخترع هستم بهم کمک کنید و مردم هم میلیاردی کمک می کنند بنظر نمی رسه اتفاقی و سهوی باشه و برنامه سازها و مجری ها مسیرش را پیدا کرده اند حالا چند تاش سوتی های عظیم دادند دستشون رو شد ولی صدها مورد دیگه چی آیا همه راست بوده!؟؟
Iran, Islamic Republic of
18:21 - 1398/10/29
به نضر من این زینب خانم باید بره قورمه سبزی بپزه اینو کی اورده به نضردادن به مردم اگه کسی هم که باید بره خود شه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
شما هم باید بری سواد آموزی
Iran, Islamic Republic of
21:23 - 1398/10/29
چرا قضیه زینب طالبی اینقدر بولد شد در حالی که چند هفته قبل این رو گفته بود و همچنین قبلا یه هنرپیشه خیلی غلیظتر از این خانم، چنین حرفی رو زده بود
Iran, Islamic Republic of
00:04 - 1398/10/30
با سلام اتفاقا من برنامه کوشکی را اون شب دیدم وهمچین منظوری از این حرفاش برداشت نکردم ای کاش ما مردم یاد میگرفتم اول تحقیق منصفانه کنیم بعد هر کسی هر چی گفت را باور کنیم
Iran, Islamic Republic of
02:06 - 1398/10/30
چه مهمانهای دوست داشتنی ای
Iran, Islamic Republic of
02:06 - 1398/10/30
چه مهمانهای دوست داشتنی ای
Iran, Islamic Republic of
02:30 - 1398/10/30
اقای طالب زاده کارش درسته و بسیار درست گفته.
Iran, Islamic Republic of
07:53 - 1398/11/03
صحیح نیست از کل مصاحبه یکنفر فقط نیم خطش بولد بشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج