جباری: ضعف فدراسیون ما AFC را پررو کرده
۹۵۳۱۷۴
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
۲۶۷۰
پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: اگر چند سال قبل سر قضیه میزبانی از تیم‌های عربستانی کوتاه نمی‌آمدیم، آقایان در کنفدراسیون حالا جرأت طرح چنین مواردی را نداشتند

خبرورزشی: علی جباری در روزگار سکوت اغلب پیشکسوتان استقلال، انتقاداتش را صریح مطرح می‌کرد و هنوز هم قاطعانه مشکلات را می‌گوید. کاپیتان اسبق آبی‌پوشان دیروز تأکید داشت اگر در این وضعیت استقلال قهرمان نشود، به جای فرهاد مجیدی باید افراد دیگری را مورد مؤاخذه قرار داد و بابت ناکامی احتمالی تیم از آن‌ها سؤال پرسید.

با این شرایط شاید تیم‌های ایرانی قید حضور در لیگ قهرمانان را بزنند، نظر شما در این رابطه چیست؟

بدیهی است که فوتبال ما ضرر می‌کند، چون لیگ قهرمانان هم از نظر مالی و هم از بعد اعتباری برای‌مان ارزشمند است، ولی یک نکته بسیار مهم را در این رابطه فراموش نکنید.

چه نکته‌ای؟

نکته مهم اینجاست که ضعف فدراسیون ما AFC را پررو کرده است. اگر چند سال قبل سر قضیه میزبانی از تیم‌های عربستانی کوتاه نمی‌آمدیم، آقایان در کنفدراسیون حالا جرأت طرح چنین مواردی را نداشتند. این تصمیم کاملاً سیاسی است و البته AFC بابت آن ضرر می‌کند.

برسیم به داستان سرپرستی استقلال. ظاهراً شما منتقد انتصاب آقای سعید رمضانی هستید. درست است؟

بله. آقای رمضانی بسیار محترم هستند، ولی من قاطعانه گفته‌ام و باز هم می‌گویم سرپرست استقلال باید استقلالی باشد. استقلال تیم تازه‌تأسیسی نیست که پیشکسوت نداشته باشد. ما ۷۰ سال قدمت داریم و کلی موسپید خبره و تحصیلکرده داشته‌ایم. خیلی از پیشکسوتان استقلال شایسته سرپرستی هستند و باشگاه باید یکی از آن‌ها را برمی‌گزید. مشکل اینجاست که گاهی اوقات قدیمی‌های استقلال دیر حرف می‌زنند و زمانی انتقاد می‌کنند که کار از کار گذشته است.

برسیم به شرایط استقلال. به نظرتان اگر استقلال این فصل قهرمان نشود، چه کسی مقصر است؟

فرهاد مجیدی حتماً مقصر نیست، چون در میانه راه و با کلی مشکلات پای کار آمده است. این بنده‌خدا همین الان هم نمی‌داند چه زمانی باید بازی کند و چه تیم‌هایی رقبایش هستند. از خدا می‌خواهم استقلال قهرمان شود، ولی اگر نشد، باید ۳ نفر را مقصر دانست.

چه کسانی؟

خود استراماچونی که در آن شرایط تیم را ول کرد و رفت، امیرحسین فتحی که چنین فضایی برای استقلال درست کرد و البته وزیر ورزش که با انتخاب مدیران نامناسب باعث شد فضای باشگاه ملتهب شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج