افزایش صادرات نفت روسیه پس از تحریم ایران
۹۵۳۳۹۷
۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۱
۱۲۵۰۸ 
صادرات نفت روسیه در سال گذشته به دلیل تحریم برخی کشورها از سوی آمریکا رشد چشم گیری را تجربه کرده است به طور مثال صادرات نفت این کشور به ترکیه در ۱۱ ماه سال ۲۰۱۹، به دلیل آغاز خرید مراکز پالایش نفت آنکارا از مسکو پس از تحریم نفتی آمریکا علیه ایران ۴.۵ برابر افزایش یافته است.

ایرنا: صادرات نفت روسیه در سال گذشته به دلیل تحریم برخی کشورها از سوی آمریکا رشد چشم گیری را تجربه کرده است به طور مثال صادرات نفت این کشور به ترکیه در ۱۱ ماه سال ۲۰۱۹، به دلیل آغاز خرید مراکز پالایش نفت آنکارا از مسکو پس از تحریم نفتی آمریکا علیه ایران ۴.۵ برابر افزایش یافته است.

وزارت توسعه اقتصادی روسیه در گزارشی در خصوص درآمد روسیه در این حوزه اعلام کرد: محدودیت‌های اعمال شده از سوی آمریکا در مورد برخی کشورها از جمله ایران و ونزوئلا بطور غیرمستقیم موجب افزایش صادرات نفت از روسیه شد.

تحریم نفتی ونزوئلا نیز از سوی آمریکا سبب افزایش صادرات نفت روسیه شده است.

در همین حال بانک مرکزی روسیه در گزارشی اعلام کرد که روسیه بر اثر صادرات نفت خام در سال ۲۰۱۹ میلادی، ۱۲۱.۶ میلیارد دلار درآمد کسب کرد.

پنج درصد نفت روسیه سال گذشته به آمریکا و ترکیه صادر شده است.

گفتنی است روسیه بخش عمده نفت خود را به صورت خام و بخشی از آن را نیز به صورت فرآورده‌های نفتی صادر می‌کند.

روسیه روزانه بیش از ۱۱ میلیون بشکه نفت تولید می‌کند که بیش از نیمی از آن صادر می‌شود.

این کشور و برخی کشورهای غیراوپکی با اوپک توافقی را در قالب اوپک پلاس از آغاز سال ۲۰۱۷ برای کاهش تولید نفت در سطح یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز اجرا می کنند.

این توافق تابستان گذشته تا ماه مارس سال ۲۰۲۰ تمدید شد و بر اساس آن تولیدکنندگان نفت در قالب اوپک پلاس روزانه ۱.۷ میلیون بشکه تولید نفت خود را نسبت به ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ کاهش می دهند.

الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه به تازگی با بیان اینکه توافق اوپک پلاس ابدی نیست بر لزوم افزایش تولید نفت روسیه تاکید و اعلام کرد: روسیه چاره ای ندارد جز اینکه به منظور حفظ سهم خود در بازار جهانی نفت و تضمین سود شرکت های نفتی خود به تدریج از توافق خارج شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:17 - 1398/11/04
اینم از دوست و برادر ایران
Iran, Islamic Republic of
01:18 - 1398/11/04
با این بلبشو چه سودی برده ومیبرد روسیه وحالا از سوریه هم سهم میخواهد انوقت ما کجاییم
Iran, Islamic Republic of
01:45 - 1398/11/04
روسیه هم همینو میخواد. از اب گل الود ماهی میگیره و مام گل ولای میگیریم.
United States
02:11 - 1398/11/04
بی شفافتر از روسیه یکی هم عراقه،
Iran, Islamic Republic of
02:29 - 1398/11/04
روسیه خیانت کار تاریخی به ایرانه که هیچوقت ازش درس نگرفتیم نه این که نباید نفت بفروشه برای اینکه همیشه ایرانو وسط خودش و امریکا قرار میده تا از هردر طرف امتیاز بگیره
Iran, Islamic Republic of
05:20 - 1398/11/04
روسیه کجای تاریخ ایران دوست ایران بوده که دودستی چسپیدیم بیش.الآن ماتحریم هستیم داره کمبود نفت راجبران میکند..!درزمان فروپاشی شوروی ایران اینقدر پول تزریق کرد به این کشور تاازورشکستگی نجات پیدا کرد..حالا هم دورو باملت ایران بازی میکند.بازی گوسفن وگرگ بازی میکند باترامپ ..
Romania
09:40 - 1398/11/04
اگر تاریخ را مطالعه کنید میبینید هیچ کشوری مثل روسیه وانگلیس به ایران صدمه نزده با این وجود با اینها مراوده داریم!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج