کدام مشاغل می‌توانند از ۲۳ فروردین کار کنند؟
۹۷۸۷۲۵
۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۱
۱۷۱۶۴ 
قائم‌مقام وزیر صمت با اشاره به نظارت بازرسان بر حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی تعیین شده از سوی وزارت بهداشت برای آغاز فعالیت صنوف کم‌ریسک گفت: ورود سایر رسته‌ها به صورت پلکانی خواهد بود.

خبرگزاری مهر: حسین مدرس خیابانی، قائم‌مقام وزیر صمت امشب در برنامه «تیتر امشب» در شبکه خبر گفت: بیماری کرونا علاوه بر ابعاد بهداشتی، در سایر ابعاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و حتی مذهبی کشور نیز تأثیراتی را به جای گذاشته و بر این اساس، ضرورت دارد در مسیر مقابله با این بیماری، به پروتکل‌های بهداشتی توجه و دقت نظر کافی صورت گیرد.

فعالیت صنوف کم‌ریسک حتماً منطبق بر پروتکل‌های بهداشتی خواهد بود

وی افزود: در این میان خوشبختانه مرحله اول طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، با همکاری بسیاری از اصناف، کسبه و کسب و کارهای فعال در کشور به خوبی اجرایی شده و همچنان که اصناف در ایام پایانی سال و با توجه به اهمیت بازار شب عید، همکاری بسیار خوب و گسترده‌ای با دولت داشتند، در مرحله دوم فاصله‌گذاری اجتماعی نیز که قرار است به صورت هوشمند پیاده‌سازی شود، اجازه فعالیت خواهند داشت که البته شامل آن دسته از کسب و کارهایی خواهد شد که فعالیت آنها از ریسک کمتری برخوردار ا ست.

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در مرحله دوم اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، مشاغل و کسب و کارهایی که دارای ریسک فعالیت بالایی هستند، اجازه فعالیت نخواهند یافت که در زمره این کسب و کارها، فعالیت باشگاه‌های ورزشی، آرایشگاه‌ها، تالارهای پذیرایی، رستوران‌ها و مراکز تجاری پرتردد قرار می‌گیرد؛ این در شرایطی است که حتی صنوفی هم که اجازه فعالیت دارند، مکلفند تا مطابق با ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت و درمان فعالیت نمایند.

وی تصریح کرد: در مرحله اول طرح فاصله‌گذاری اجتماعی نیز، آن بخش از کسب و کارهای ضروری که تأمین‌کننده مایحتاج روزانه زندگی مردم و نیز تأمین تجهیزات پزشکی و خدمات درمانی بودند، به فعالیت ادامه دادند و در مرحله دوم نیز، با رعایت همین پروتکل‌های بهداشتی، همچنان می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

فهرست صنوف مجاز برای فعالیت در حال تدوین است

به گفته مدرس خیابانی، فهرست آن دسته از واحدهای صنفی که امکان فعالیت در مرحله دوم فاصله گذاری اجتماعی خواهند یافت، از سوی اتاق اصناف، وزارت صمت و سایر دستگاه‌های مرتبط، در حال نهایی شدن است؛ ضمن اینکه همچنان با تعریف میزان ریسک فعالیت، بقیه کسب و کارا نیز به تدریج و به صورت پلکانی و البته با نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این فهرست اضافه می‌شوند.

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به فعالیت ۷.۵ میلیون شاغل مستقیم در شبکه صنفی کشور ادامه داد: باید در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند، اثرات تصمیمات بر این قشر را لحاظ کرد، چراکه این حوزه حدود ۱۸.۵ میلیون نفر از جمعیت کشور را شامل می‌شود و هر گونه تصمیم در این رابطه باید با لحاظ کردن تمامی ملاحظات اجتماعی صورت گیرد.

وی خواستار نگاه جامع و ملی به تمامی ابعاد این طرح شد و گفت: البته هنر ستاد مقابله با کرونا نیز همین است؛ همانطور که فعالیت واحدهای پرتردد و پرریسک، همچنان ممنوع اعلام شده است.

پروتکل‌های بهداشتی باید در تک تک واحدهای تولیدی و صنفی رعایت شود

مدرس خیابانی با بیان اینکه الزام به رعایت پروتکل بهداشتی از سوی مسئول واحد صنفی و یا تولیدی، ابزارهای مورد استفاده آنها و همچنین مشتریان این واحدها است، خاطرنشان کرد: تمامی افراد و ذی‌نفعان، باید در چارچوب پروتکل‌های بهداشتی عمومی و تخصصی عمل کرده و البته دستورالعمل‌های بهداشتی را نیز در معرض دید عموم قرار دهند؛ به خصووص اینکه بازرسان اصناف، وزارت بهداشت و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بر حسن اجرای این پروتکل‌ها، به دقت نظارت خواهند داشت.

این مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: البته خود مردم نیز مکلف هستند در خصوص مشاغل و نحوه اجرای پروتکل‌های بهداشتی، دقت نظر و نظارت کافی داشته باشند و در صورت وجود تخلف یا عدم رعایت ضوابط از سوی هر واحد صنفی، ضمن عدم مراجعه به این واحدهای صنفی، موارد را جهت نظارت به بخش بازرسی و رسیدگی به شکایات اتاق اصناف و سایر دستگاه‌های ناظر گزارش دهند..

مدرس خیابانی ادامه داد: همچنین در این طرح مقرر شده تا خود متصدیان صنفی و کسب و کارها نیز پروتکل‌ها و ضوابط بهداشتی تعریف شده را به طور کامل رعایت کنند؛ به هر حال قدر مسلم آن است که نظارت‌ها به دقت صورت خواهد گرفت و به شدت با متخلفان برخورد می‌شود.

مرحله دوم فروش اینترنتی از شنبه ۱۶ فروردین آغاز شد

وی در بخش دیگری ازبه تمهیدات وزارت صنعت، معدن و تجارت برای جلوگیری از ضرر و زیان اصناف و آن دسته از واحدهای صنفی خبر داد که به دلیل شیوع ویروس کرونا فعالیت آنها متوقف شده است و گفت: با تمهیدات در نظر گرفته شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزاری فروش اینترنتی در قالب یک جشنواره تدارک دیده شده بود که مرحله دوم آن از شنبه ۱۶ فروردین ۹۹ آغاز شده است.

مدرس خیابانی گفت: در بخش اصناف، اجرای طرح فروش اینترنتی را به این دلیل آغاز کردیم تا علاوه بر اینکه مردم در منازل بمانند و به شکستن زنجیره شیوع ویروس کرونا کمک نمایند، بلکه زمینه‌ای برای تأمین مایحتاج مورد نیاز آنها و نیز رونق بخشی به کسب و کارهای صنفی فراهم شود که خوشبختانه با استقبال مردم و نیز اصناف مواجه شد.

وی با اشاره به آمارهای فزاینده میزان فروش اینترنتی در واحدهای صنفی مشارکت کننده در اجرای این طرح، خاطرنشان کرد: برای حمایت و تشویق کسب و کارها برای حضور در این جشنواره فروش اینترنتی، پیشنهادات حمایتی از جمله تخفیف مالیات و نیز سهمیه سوخت و مواردی از این دست ارائه کردیم چراکه بر این باوریم اثرات فروش اینترنتی در آینده اقتصاد کشور مؤثر خواهد بود.

مدرس خیابانی گفت: هم اکنون در حوزه تولید کشور حدود دو و نیم میلیون نفر شاغل مستقیم وجود دارد که حدود ۵۰ درصد آنها در صنایع متوسط و بخش عمده دیگر آن در صنایع کوچک فعال هستند، ضمن اینکه در بخش اصناف تعدادی از نیروها به عنوان کارگران روزمزد فعال هستند که در یک نگاه جامع الاطراف، در طرح فاصله گذاری هوشمند تأمین معشیت این نیروها با فعال شدن این واحدهای صنفی به چرخه کار وارد خواهند شد.

وی افزود: برای اینکه بتوانیم کالاهای تولید شده در واحدهای صنعتی را به مردم عرضه کنیم، باید اصناف مشارکت کننده با یک چارچوب مشخصی، فعال باشند تا بتوانیم سیکل فعالیت و معشیت مردم را حفظ کنیم.

کدام مشاغل می‌تواند از ۲۳ فروردین آغاز به کار کنند؟

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
01:02 - 1399/01/18
شلغم فروشی باسیگارفروشی
Iran, Islamic Republic of
01:08 - 1399/01/18
اقای محترم بهر حال مردم به میدان می ایند کافی است تعدادی مریض باشند و فاقد علایم باشند بیماری را کامل به دیگران منتقل میکنند انوقت کی بود کی بود شروع خواهد شد و هر قفس تقصیر را به گردن دیگری میاندازد و در این میان فقط انهایی که از بین رفتند ضرر کردن و کسی زیر بار نخواهد رفت
Iran, Islamic Republic of
01:10 - 1399/01/18
عوضی یکم بفکر مردم زن بچه هاشونم باشید
Iran, Islamic Republic of
01:12 - 1399/01/18
فقط من میتونم که راننده امبولانس حمل جسد هستم
Iran, Islamic Republic of
01:20 - 1399/01/18
لطفا یکی بیاد به من نفهم بگه این بلاخره گفت کدوم اصناف برن سر کار و کدوم نرن!؟
پاسخ ها
قولاد
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
با سلام. فردا3شنبه اعلام میکنن که کدام مشاغل کم خطر میتونن شروع به کار کنن متن خبر بسیار طولانی و خسته کننده بود برا همین هم شما دقیق متوجه نشدین.
Iran, Islamic Republic of
01:24 - 1399/01/18
بسه دیگه ،
خسته شدیم از بس که زبون مادریتون رو کنار گذاشتین و هی پروتکل ، پروتکل میکنین ، یعنی ای صدا و سیما با این همه ید و لیضا و بودجه و درآمد و یا فرهنگستان ادب و فارسی با اون همه کارشناس و صرف بودجه بیت المال جایگزین کلمه پروتکل را نمیدانند ؟
خوب اگر هم نمیدانند مثل کش اقمه و چرخبال و چندین کلمه مزخرف دیگه ، یه ایمی روش بزارن تا این بودجه خای بیتالمال هدر مرومد ،
اونوقت رییس صدا سیما دستور میغرمایند که تحقیق شود فسمت آخر پایتخت هجوم فرهنگی و نفوذ بوده یا سهوی .
واقعا جای خجالت کشیدن دارد.
Iran, Islamic Republic of
01:38 - 1399/01/18
تخته گاز برید ببینیم آخرش چند هزار نفر آوم رو به کشتن میدید.
Iran, Islamic Republic of
01:55 - 1399/01/18
پروتکل چیه بابا، هرچقدم ک تو واحد تولیدی رعایت بشه، همین رفت و آمد بسه
Iran, Islamic Republic of
04:28 - 1399/01/18
با اینگونه رفتار دولتمردان شک دارم کورنایی هست یا خطری دارد؟ شاید دولتها اهدافی دارند با این ترفند ؟با تعریف خودشان ۱ ماه برا قطع کورنا؟ دوماه است حالت خوف رجا؟ مانع است بگویند کی ؟ بلد نیستید صادقانه اعتراف ؟حاظرم با اختبارتام یک ماه کورنا را قطع؟ ۴سطح ۳روزه ۱۲ روزمقدمات و۱۴ روزقرنطینه کامل؟ جمعا۲۶ و اگر دروغ است خدا رسوا کند بانیش را
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
سلام‌ کرونا نیست پس مردم هر روز فوت می‌کنند برای چی اقا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج