دلال‌ها بازیکنان داخلی را هم جابه‌جا می‌کنند
۹۹۳۰۶۲
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۲
۸۸۹
پیشکسوت فوتبال ایران می گوید دلال‌ها در ایران بازیکنان داخلی را هم جابه‌جا می‌کنند اما بالا بودن قیمت ارز باعث شده تا آن‌ها برای کسب سود بیشتر به دنبال جابه‌جایی بازیکنان خارجی باشند.

خبرگزاری ایسنا: پیشکسوت فوتبال ایران می گوید دلال‌ها در ایران بازیکنان داخلی را هم جابه‌جا می‌کنند اما بالا بودن قیمت ارز باعث شده تا آن‌ها برای کسب سود بیشتر به دنبال جابه‌جایی بازیکنان خارجی باشند.

حمید درخشان، پیشکسوت فوتبال ایران و عضو کانون مربیان در گفت و گویی درباره ممنوعیت حضور بازیکن و مربی خارجی در استقلال و پرسپولیس اظهار کرد: به نظر من این قانون نمی‌تواند یک راهکار اساسی باشد اما می‌تواند یک هشدار باشد تا این دو باشگاه در خرید بازیکن خارجی در آینده با دقت و درایت و بررسی بیشتری عمل کنند. به دلیل اینکه این دو باشگاه بدهی‌های بیشتری نسبت به بقیه باشگاه‌ها دارند به وزارت ورزش فشار وارد می‌شود.

او ادامه داد: به نظر من این یک کمک در حق پرسپولیس و استقلال است. اگر مدیران محترمشان کمی دقت کنند به جای این خریدها می‌توانند در تیم‌های پایه سرمایه گذاری کنند تا خروجی خوبی داشته باشند. اگر چند سالی به این مساله توجه کنند من به شما قول می‌دهم که نیاز به بازیکن خارجی پیدا نمی‌کنند و می‌توانند سازندگی خوبی هم داشته باشند. وقتی بتوانیم این زیرساخت‌ها را درست کنیم، خودش می‌تواند یک منبع درآمد برای باشگاه‌ها باشد.

درخشان در پاسخ به این پرسش که آیا این قانون می‌تواند بلند مدت هم تاثیر مثبت داشته باشد یا خیر بیان کرد: این قانون می‌تواند یک راه حل موقت باشد و اساسی نیست و نمی‌شود در دراز مدت استفاده کرد. تیم‌های ما در لیگ قهرمانان آسیا شرکت می‌کنند و نیاز به بازیکنان با کیفیت دارند. آنقدر بازیکن بی کیفیت خریداری شده که این دستور صادر شده است. حرف‌شان هم تا حدودی منطقی است ولی این قانون نمی‌تواند همیشگی باشد و فقط به عنوان یک مسکن در موضوع دلالیسم عمل می‌کند.

او درباره اینکه آیا دلالی فقط در بحث بازیکنان و مربیان خارجی جریان دارد یا خیر توضیح داد: دلال‌ها در ایران بازیکنان داخلی را هم جا به جا می‌کنند، حتی در سطح لیگ برتر. هر کدام از ایجنت‌ها یک لیست ۲۰ -۱۰ نفره از بازیکنان داخلی دارند که هر ساله آن‌ها را جابه‌جا می‌کنند. اما موضوع این است که بازیکنان خارجی قیمت‌های بالاتری دارند. شما فرض کنید ۵۰ هزار دلار از یک قرارداد به ایجنت برسد که مبلغ بسیار زیادی است اما این مبلغ در بین بازیکنان داخلی شاید ۲۰ یا ۳۰ میلیون تومان باشد و نمی‌تواند ۲۰۰ میلیون باشد. به همین دلیل است که دلال‌ها مشتاقند که بازیکنان خارجی را جا به جا کنند.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج