پژمان جمشیدی؛ «زیر خاکی» بازیگری؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
لایکو_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۹۳۱۶۷
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
۵۹۲۲
وقتی در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر به‌عنوان یکی از نامزد‌های بهترین بازیگر مکمل مرد معرفی شد، بازهم با طعنه و نیشخند گفتند هنوز نان شهرتش در فوتبال را می‌خورد. فضا از «نقد» به سمت «نیش» رفت.

وب‌سایت عصر ایران - احسان محمدی: فاصلۀ دانشگاه ما با ورزشگاه شریعتی کرج نزدیک یک کیلومتر بود. اوایل دهه ۸۰ سایپا تیم خوبی داشت. بهزاد غلامپور، عباس جمشیدیان، هادی عقیلی، فرهاد کوچک‌زاده، مهدی امیرآبادی، امیرحسین یوسفی، ابراهیم صادقی، حسین کاظمی، محمد مومنی ... خیلی اوقات برای دیدن بازی‌هایشان می‌رفتیم و چند بار هم دانشگاه هماهنگ کرد و برای تمرین رفتیم زمین چمنی که پشت زمین اصلی بود.

یک روز چند دقیقه قبل از آنکه بازیکنان برای تمرین بیایند جیووانی می‌سرمربی ایتالیایی تیم آمد و کنار چمن ایستاد و بازی ما دانشجویانی که با لباس‌های گل منگی در حال ورجه وورجه بودیم را نگاه کرد. در کسری از دقیقه زمین به غوغاکده‌ای تبدیل شد. همه سوباسا و کاکرو شدیم تا شاید دل جیووانی می‌را به دست بیاوریم!

از بخت خوش و لابد سر سوزن تکنیکی، من دو گل زدم و چند حرکت انجام دادم که دیگر تکرار نشد! زمین را که تحویل دادیم، مردی که کنار سرمربی ایتالیایی بود من و رضا را که اهل میانه بود صدا زد. فاصلۀ سی‌متر تا آقای سرمربی را روی ابر‌ها قدم می‌زدیم. هر دو می‌خواستیم مثل پژمان جمشیدی و بهنام ابوالقاسم‌پور برویم پرسپولیس! آماده عقد قرارداد با سایپا بودیم که بعد هم با تلاش و کوشش برویم تیم ملی! جیوانی می‌با قیافۀ کاملاً جدی و مو‌های آشفته به انگلیسی و ایتالیایی چیز‌هایی گفت که خلاصه‌اش می‌شد: «آفرین، شما خوب بازی می‌کنید!»

پروژۀ قرارداد و پرسپولیس و تیم ملی کنسل شد! البته همین هم کم دستاوردی نبود! آن سال‌ها همه می‌گفتند که سایپا کارخانۀ تولید بازیکن است. کرج، شهر مهاجرپذیر بزرگی بود که از همه جای ایران کسانی برای زندگی بهتر آنجا می‌آمدند و طبعاً جوان‌هایی هم پی ورزش می‌رفتند. گل سرسبد، اما پژمان جمشیدی بود که زیر نظر علی پروین به پرسپولیس رفته بود و به عنوان یک بازیکن راست‌پا و سریع تحسین می‌شد.

پژمان جمشیدی؛ «زیر خاکی» بازیگری؟

بعد‌ها سایپا لیگ برتر را با علی دایی برد و تیم فراز و فرود زیادی داشت، اما مثل آن سال‌ها جوان‌هایش خوب دیده نشدند. از آن نسل پژمان جمشیدی، ولی هنوز ستاره است و چه بسا محبوب‌تر و مشهورتر. او با بازی در سریال «پژمان» خودش را به عنوان یک استعداد در عرصه بازیگری نشان داد. به‌جز او در آن سریال حمید درخشان، محمد محمدی، بهروز رهبری فر، علی موسوی و ... هم‌بازی کردند، اما پژمان جمشیدی به دل نشست.

بعد در‌ها باز شد. در «آتش‌بس ۲» برای تهمینه میلانی بازی کرد و در «خوب، بد، جلف» به‌عنوان یک بازیگر آن‌قدر خوب طنز او درخشید که حالا سالی چند پیشنهاد داشت و به بازیگری تبدیل شد که فروش یک فیلم را تضمین می‌کرد. سال ۹۷ در ۶ فیلم سینمایی، یک مجموعۀ تلویزیونی و یک تئاتر ایفای نقش کرد و هر بار با تسلطی بیشتر از قبل به چشم آمد.

این تصور که او در همه نقش‌هایش با همان ابرو‌های پرپشت و طنز کلامی فقط با «تنها گل ملی»‌اش شوخی می‌کند اشتباه است. جمشیدی در ۱۷ کار روی صحنه تئاتر رفت و گاهی نقش‌هایی دشوار و چنان دور از فضای طنز و فوتبال را ایفا کرد که نمی‌شد تحسین‌اش نکرد. اما همه‌چیز به سادگی به دست نیامد. نقد‌ها به «پژمان جمشیدی فوتبالیست» هم از راه رسید.

کسانی می‌گفتند او نان شهرتش در فوتبال را می‌خورد. حتی برخی از کسانی که با افتخار از «خاموش بودن تلویزیون» در خانه‌شان به‌عنوان یک کنش اجتماعی- سیاسی حرف می‌زدند هم در مورد چند سریال تلویزیونی او که اصلاً ندیده بودند نقد نوشتند!

جمشیدی بعد از این فشار‌ها در گفت‌و‌گویی عنوان کرد: «من همیشه این را می‌دانستم که تئاتر جای محترمی است و آدم‌هایی که از تئاتر می‌آیند، بسیار آدم‌های محترمی هستند، اما این موضوع را نمی‌دانستم که عرصۀ تئاتر آن‌قدر محصور است، فحش‌هایی که برای بازی در این کار به من دادند، زمانی که در پرسپولیس بازی می‌کردم از علی پروین نخورده بودم!»

پژمان جمشیدی؛ «زیر خاکی» بازیگری؟

اما وقتی در سی و ششمین جشنوارۀ فیلم فجر به‌عنوان یکی از نامزد‌های بهترین بازیگر مکمل مرد معرفی شد، بازهم با طعنه و نیشخند گفتند هنوز نان شهرتش در فوتبال را می‌خورد. فضا از «نقد» به سمت «نیش» رفت.

فارغ از اینکه طبعاً سابقه قبلی او و شهرتش به دیده شدن و متمایز بودنش کمک می‌کند و طبعاً تجربه بازی‌ای به اندازه ستاره‌هایی ندارد که گاه کنارشان بازی می‌کند، منصفانه نیست که همه‌چیز را به فوتبال ربط داد. چند نفر بازی‌های او در زمین فوتبال را به خاطر می‌آورند؟ بچه‌هایی که زمان اوج درخشش پژمان جمشیدی به دنیا آمدند الان جوان‌های ۱۸ ساله هستند و آیا همه آن‌ها او را به‌عنوان فوتبالیست می‌شناسند یا بازیگر؟

در سریال «زیر خاکی» بازی جمشیدی در کنار بازیگران شناخته‌شده نه تنها در سطح پائین‌تری نیست بلکه گاهی حتی چشم‌نوازتر هم هست.

نقد پژمان جمشیدی اگر از روی انصاف و بدون نیش و زهر ریختن معمول باشد البته کار ارزشمندی است و به ارتقای او کمک می‌کند و مانع از آن می‌شود که جای فرد شایسته‌تری را به ناحق بگیرد، اما پنهان‌کردنی نیست که حضور چهره‌هایی، چون او که جوهرۀ بازیگری دارند و از حوزه دیگر با خود اعتباری همراه می‌آورند به سود اقتصاد سینما و تئاتر است.

انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1399/02/22
بازیش در سریال زیرخاکی خوبه
-
12:13 - 1399/02/22
عالی بازی میکنه.از خیلی بازیگرها بازیگرتره
همیشه بدرخشی آقای جمشیدی
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
عالی بازی میکنه و میدوه و دانشسراهای بازی هاش و کمدی رو لوس بازی نمیکنه و در کل نمره ی بیست حقش هست موفق باشد انشاالله
Iran, Islamic Republic of
12:27 - 1399/02/22
بسيار عالي بازي ميكنه ...دمش گرم و الگوي تلاش و پشتكارهستن
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1399/02/22
من از اولین سریالی که بازی کرد جنس بازیشو دوست داشتم توی زیرخاکی خیلی خوب بازی کرده. سریال موضوع نداره ولی بازی جمشیدی عالیه
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1399/02/22
خیلی خوب بازی میکنه، صد درجه از اون بازیگرایی که فقط به خاطر چشم رنگی و چهرشون بازیگر شدن بهتره
پاسخ ها
بیخانمان
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
دمت گرم
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1399/02/22
پژمان جمشیدی بازیگر فوق العاده با استعداد و هنرمند واقعی.تو زیرخاکی هم عاااالی ایفای نقش کرده.دوست داریم آقا پژمان
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1399/02/22
دم پژمان جان جمشیدی گرم با شخصیت طناز و دوستداشتنی
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1399/02/22
همینکه عصب های صورتش فعال و ماهیچه ها رو تکون میده جای تقدیره همون عزیزان سوپر استار فیک از روی داستان فیلم باید متوجه بشیم الان ناراحته درد داره خوشحاله وگرنه صورت خشک و بی تحرک فقط لبها میجنبن دو خط دیالوگ لوس و تمام، ممنون پژمان جان
Iran, Islamic Republic of
23:03 - 1399/02/23
بااینکه دوسش ندارم ولی بازیش تو سریال زیرخاکی خوبه
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1399/02/24
از خیلی از بازیگرهایی که معروف هستند بهتر بازی میکنه ،هیچ ربطی هم به اینکه قبلا فوتبالیست بوده نداره ،این مدل حرف زدن فقط حرف ادمای حسود و کم بینه .موفق باشی آقای جمشیدی
Iran, Islamic Republic of
05:09 - 1399/02/27
هنر بازیگریش ذاتیه توی خونش بازیگره
ربطی به فوتبال نداره۰
ایشا ا۰۰۰ سیمرغ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر