ساختمان پزشکان

تا حوالی ظهر سر سریال «پشت بام تهران» بود و بلافاصله خودش را به خیابان منوچهری رساند تا جلوی دوربین پیمان قاسم خانی برود.
در این شماره از خواندنی ها با رمانی از ادبیات رومانی، اثری از جرج سوروس سرمایه دار مشهور، کتابی جدید درباره طبیعت بشر..... و آشنا شوید.
کیث کیمبل، از وبسایت متاکریتیک هر هفته آخرین اخبار، آپدیت ها، تریلر ها و مطالب مربوط به فیلم های سینمایی که قرار است در طول ماه های آینده روی پرده سینماهای دنیا بروند را گردآوری و منتشر می کند.
ابراهیم معلوف چهره ای پیشگام در موسیقی جاز معاصر است. او به واسطه موسیقی اش که وامدار موسیقی پاپ، سول، الکترو، هیپ هاپ و شانسون فرانسوی با ریشه هایی از موسیقی زادگاهش لبنان است، یکی از معتبرترین ترومپت نوازان نسل خود محسوب می شود.
سریال هایی که با الگوی اولیه همسران و خانه سبز ساخته شدند
«یادداشت های یک زن خانه دار» از آن جنس سریال های خانوادگی آپارتمانی است که دهه 70، بیژن بیرنگ و مسعود رسام با «همسران» و «خانه سبز» به میدان آوردند و از آن به بعد بین کارگردان های مختلف، دست به دست چرخید.
در یک روز پاییزی راهی لوکیشن اردوگاه مهران مدیری در انتهایی‌ترین بخش یکی از اتوبان‌های شهر تهران و در ساختمانی قلعه‌مانند شد تا از نزدیک در جریان روند ساخت بخش‌هایی از سریال «در حاشیه» که به کوچ حاشیه‌نشین‌ها به اردوگاه مربوط می‌شود، قرار گیرد.
من که ادعایی ندارم؛ هیچی!
در این روزهایی که تلویزیون هر یک از مجری – ستاره هایش را به دلیلی و بهانه ای از دست داده و جای خالی خیلی از آنها در برنامه های مختلف حس می شود، شبکه سه چند ماهی می شود که با چهره ای جدید برنامه عصرگاهی اش را روی آنتن می برد.
در دهه های گذشته فیلم های وسترن بر صنعت سینما حکومت می کردند و اولین آنها فیلم "سرقت بزرگ قطار" (The Great Train Robbery) بود که در سال 1903 ساخته شد.
ملاقات با خانم ویرجینیا وولف
هم در خاطرات 10 جلدی وولف مشهود است و هم در گفته های دیگران درباره او؛ که ویرجینیا روزهای خوش احوالی اش پر حرف بود و می خندید اما در روزهای بدحالی، نه حرف می زد و نه چیزی می خورد. فقط و فقط فکر می کرد.
کمتر پیش می آید کل یک فیلم بر دوش یک بازیگر شکل بگیرد و کمتر از آن پیش می آید هر بازیگی از چنین چالش و آزمونی موفق بیرون بیاید و تاثیرگذار. صنعت سینما هم کمتر رغبتی دارد برای چنین مخاطراتی.
سایت آی ام دی بی مانند هر سال 10 مجموعه تلویزیونی محبوب کاربرانش را در پایان سال به اشتراک گذاشت.
موسیقی یکی از فعال‌ترین و موثرترین هنرها در راستای اهداف انقلاب است.
ساره بیات در عادت نمی کنیم ایفاگر نقش مهتاب است. زنی تحصیل کرده که استاد دانشگاه است و در زندگی شخصی خود یا همسرش دچار معضلی جدی شده است. این جاست که دیگر طبقه و تحصیل و سواد کاری نمی توانند بکنند.
از سینماگران مطرح چون «ویسکونتی»، «روسلینی» و «اسکورسیزی» تا چهره‌های سرشناس ادبی چون «تنسی ویلیامز»، «ویلیام استیرن» و «فرانسوا ساگان» ... در طول قریب به هفت دهه برگزاری جشنواره فیلم کن فرصت حضور در راس هئیت داوران مهم‌ترین رویداد سینمایی جهان نصیب چهره‌های خاصی شده است.
حاتمی‌کیا مهمترین فیلم جشنواره امسال را ساخته است، یکی از مهمترین فیلم‌های دهه ۹۰ و حالا معتقد است در روزگار جدید، چاره‌ای جز خون‌دادن نیست، حاج حیدرها باید فدا شوند تا این نظام و راه نقد اصولی‌اش باقی بماند.
به بهانه آغاز سومین جشنواره معتبر فیلم جهان
فرش قرمز شصت‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین به عنوان یکی از سه جشنواره مهم سینمای جهان در حالی از فردا (پنجشنبه) پهن می‌شود که 18 فیلم برای کسب جایزه خرس طلا رقابت خواهند کرد.
د‌ر هشتمین روز فعالیت‌های کاخ جشنواره که تا نزد‌یک 3 بامد‌اد‌ سه‌شنبه اد‌امه د‌اشت، هیچ نشستی برگزار نشد‌ و باز هم اکثر فیلم‌های به نمایش د‌رآمد‌ه صحنه‌های مرگ و قتل د‌اشت.
وقتی که من سناریو را خواندم و با توجه به ذهنیتی که نسبت به حاتمی کیا داشتم و این که کارگردان این فیلم ابراهیم حاتمی کیا خواهد بود و من توانایی اش را داشته باشم که این نقش را تا آخرش بکشم و بتوانم بازی کنم، حالم خوب خواهدشد.
رضا ميركريمي پس از ساخت هشت فيلم كه آثار تحسين‌برانگيزي همچون «زير نور ماه»، «خيلي دور، خيلي نزديك»، «به همين سادگي»، «يه حبه قند» و «امروز» در ميان آنها وجود دارد، به سبك و سياق شخصي خود در فيلمسازي رسيده است.
12 تا 22 بهمن 61. این تاریخ برگزاری نخستین جشنواره فیلم فجر است؛ جایی که فیلم های بخش مسابقه آن در دو سانس 16 و 18:30 در سینما آزادی نمایش داده می شد و روز بعد این فیلم ها در سالن یک سینما عصر جدید برای تماشاگران تکرار می شد.
د‌‌ر هفتمین روز کاخ جشنواره، همه فیلم ها قسمت کشید‌‌ن سیگار د‌‌اشتند‌‌، مد‌‌یران سینما به تماشای «د‌‌ختر» آمد‌‌ند‌‌، محمد‌‌ رحمانیان روی فرش قرمز نرفت و «یتیم خانه ایران» ابوالقاسم طالبی به نمایش د‌‌رنیامد‌‌.
محسن امیریوسفی متولد 1350 در آبادان است. در دانشگاه اصفهان ریاضی خواند و در سال 1376 نخستین فیلم کوتاهش، «نادر فرزند شمشیر» را ساخت که اقتباسی از داستان «شمشیر» نوشته فرانتس کافکا بود.
آزاده نامداری گفت: پرویز شهبازی به من گفت قول می‌دهم از تو یک دختر good بسازم. سمیرا goodman قصه است.
در سریال «پشت بام تهران» همه بازیگرها و نقش ها موقع ادای دیالوگ ها انگار دارند خوانندگی می کنند یا این که دارند مسابقه مشاعره می دهند. در مطلب زیر درباره کاراکترهای بیشتر دیده شده این سریال می خوانید.
حامد بهداد که از بازیگران شاخص نسل خودش به‌شمار می‌آید، در منش و رفتار هم شاخص است؛ برای همین صادقانه می‌گوید در عین اینکه ناداوری‌های بسیاری شامل حالش شده، از اینکه سرانجام سال 89 و برای بازی در «جرم» مسعود کیمیایی سیمرغ نصیبش شده، خوشحال نیست.
صنعت سینما بسیار گسترده، رنگارنگ، جذاب و پرطرفدار است. هر ساله تعداد زیادی فیلم و سریال در کشورهای مختلف دنیا تولید می شود و مخاطبان بسیاری در این سیل عظیم فیلم ها سردرگم می شوند.
روشنفكري ايران د‌رمجموع از همان زمان مشروطيت به بعد‌ مانند‌ موج روشنفكري تمام د‌نيا چپ بود‌ و كساني را كه با حكومت‌ها همراه و با آن همسو بود‌ند‌ را نمي‌پذيرفت
ابراهیم حاتمی کیا مهمان نخستین نشست خبری روز ششم جشنواره فیلم فجر بود‌‌‌، مهمانی که با واکنش تند‌‌‌ی که نشان د‌‌‌اد‌‌‌ منتقد‌‌‌ان حاضر د‌‌‌ر نشست را عصبانی کرد‌‌‌.
تفاوت سلوک حرفه ای
پرویز پرستویی یک کمدین بزرگ است. در زبان فرانسه کمدین به بازیگری اطلاق می شود که بتواند در تراژدی و کمدی ظاهر شود. پرویز پرستویی بازیگر بزرگی است، به خاطر نگرش و باورهای هنری و خاستگاه بازیگری اش.
حاشیه‌های حضور سالار عقیلی در استودیوی یک شبکه ماهواره‌ای در روزهای گذشته به شدت در فضای مجازی خبرساز شده و بسیاری از فعالان موسیقی در این باره اظهار نظر کرده‌اند.
ناصر تقوایی بیش از یک دهه بعد از پیروزی انقلاب، داستانی را انتخاب می کند که سوژه ای مرتبط با مبارزات مردمی و وضعیت مملکت در رژیم سابق دارد.
در این شماره از خواندنی ها با مجموعه نامه هایی از محمدعلی جمالزاده، رمانی درباره ی کشتی تایتانیک، مجموعه داستانی از ویلیام فاکنر و... آشنا شوید.
10 سال پیش در سال 84 مهناز افشار در چهار فیلم بازی کرد. سال هایی که مهناز افشار به عنوان سوپراستار درخشیده بود و هم چنان سوپراستاری است معتبر در سینمای ایران.
پنجمین روز کاخ جشنواره با حواشیه هایی د‌‌ر نشست فیلم ها آغاز شد‌‌، با برپا نشد‌‌ن فرش قرمز فیلم ابراهیم حاتمی‌کیا اد‌‌امه پید‌‌ا کرد‌‌ و د‌‌ر ساعت سه بامد‌‌اد‌‌ با حیرت تماشاگران از حضور «رسوایی 2» د‌‌ر بخش مسابقه به پایان رسید‌‌.
هالیوودی‌ها دل به سینمای فصل تعطیلات و ایام زمستان بسته‌اند. سه فصلی که سپری شد شاید زیاد خوشایند و راضی کننده نبود (هر چند دو- سه فیلم پُر فروش مثل «دنیای ژوراسیک» و «مریخی» به نمایش در آمد).
در هشتاد و هشتمین دوره جوایز اسکار در روز یکشنبه9 اسفند 1394 در دالبی تئاتر هالیوود در کالیفرنیا برگزار می شود، جوایز آکادمی (که به اسکار معروف هستند) در 24 رشته توزیع می شوند.
نسرین مقانلو و آرش ظلی پور، مجریان فصل سوم مسابقه «دستپخت های خودمانی» در محل ضبط برنامه، منتظر حضور فوتبالیست ها هستند تا کارشان را شروع کنند.
نشستن پای حرف های محمدرضا شریفی نیا همیشه جذاب است. او همیشه حرف های تازه دارد و کارهای تازه. بازیگری که عمدتا در نقش های مکمل، و این اواخر بیشتر در قالب شخصیت های منفی روی پرده ظاهر می شود.
روز سوم- سومین روز نمایش فيلم‌ها د‌‌ر کاخ جشنواره با ازد‌‌حام د‌‌ر سالن میلاد‌،‌ استقبال و رضایت مخاطبان از فیلم «ابد‌‌ و یک روز» همراه بود‌‌.
گلوریا هاردی، بازیگر فرانسوی سریال «کیمیا» درباره اولین تجربه بازیگری، سختی های کار و واکنش های مردم در کوچه و خیابان می گوید.
2015 تنها سال دقايق درخشان و به يادماندني نبود، چيزهاي ديگري هم بودند كه براي عجيب يا بامزه بودنشان وارد خاطرات ما از اين سال شدند. در زير دقايق و صحنه‌هايي را با يكديگر مرور خواهيم كرد كه در ميان فيلم‌هاي 2015، غالبا كوتاه اما ماندگار ظاهر شدند.
پریا دختری است که در ازدواج قبلی‌اش با شکست روبرو شده و قرار است زندگی جدیدی را شروع کند. این زندگی هنوز شروع نشده، با مشکلات زیادی همراه می‌شود. این سریال قرار است مخاطبان شبکه سه را در 40 قسمت با خود همراه کند.
اگر بخواهیم مشکلات «معمای شاه» را یکی یکی اعلام کنیم و درباره آنها به تفکیک حرف بزنیم، خیلی گسترده می شود، چون باید برای هر کدام از مشکلات، مصداق بیاوریم و این مصادیق آن قدر زیادند که شاید به بیراهه برویم.
سینما هر سال می‌خواهد تماشاگر بیش‌تری را به خود جذب کند. در این سال‌ها از تعداد آن‌ها که هواخواه فیلم دیدن بوده‌اند، به شدت کاسته شده است.
از زماني كه كريستوف والتز جايزه اسكار بهترين بازيگر مرد را براي فيلم "لعنتي هاي بي آبرو" در سال 2010 دريافت كرد تنها دو فيلم باند ساخته شده.
از میان فهرست سی‌وسه موردی فیلم‌های این دو بخش، چندین گزینه هم از شانس بیشتری برای گرفتن جایزه برخوردار هستند و هم اینکه با توجه به جنبه‌های مختلفی تکنیکی و فنی این آثار و همچنین داستان آن‌ها، احتمال بیشتری دارد که مورد توجه مخاطبان قرار بگیرند.
حس ما به صف ها متناقض است، صف های نیاز و احتیاج دهه شصت، از کبریت تا پنیر و صف های متفرعن جشنواره فیلم فجر. صف ها همیشه داستان خودشان را داشته اند، اما این داستان را با هر زاویه ای که بخوانیم و تفسیر کنیم یک حس مشترک و انکار ناپذیر دارد.
پیشنهادات فرهنگی این هفته کلا متعلق به جشنواره فیلم فجر است، به دلیل آن که موقعیت ویژه ای است، تنها رویداد فرهنگی که عده ای از مردم را ساعت ها در صف نگه می دارد و شور و هیجان به فضای فرهنگی می دهد.
دومين روز از جشنواره فيلم فجر هم با حواشي مختلف برگزار شد و سينماگران و مخاطبان روز دوم اين رويداد سينمايي را هم گذراندند.شايد يكي از اتفاقاتي كه در روز دوم بيشتر از ساير حواشي جشنواره فيلم فجر خودنمايي مي‌كرد حضورو استقرار نيروهاي گشت ارشاد در كاخ جشنواره بود.
دهه هفتادي‌ها آدم‌هاي عجيبي‌اند. نه مثل متولدين دهه ٤٠ كه آدم‌هاي نظريه‌پردازي هستند و نه مثل متولدين دهه ٥٠ كه آدم‌هاي ترسو‌يي هستند و نه مثل متولدين دهه ٦٠ كه آدم‌هاي سختكوشي‌اند.
برنامه دیدنی ها در دهه شصت و تکرارش اوایل دهه هفتاد از شبکه دو زمانی که دو شبکه بیشتر نبود و نه ماهواره و نه تلفن.. جنگ بود و مردم به امید احتیاج داشتند.. یکشنبه ها چهره ای متین با صدایی دلنشین در تلویزیون ظاهر میشد که خیابانها رو خلوت میکرد.
بازیگرانی که پس از یک دوره ممنوع الکاری به سینما بازگشتند چه سرنوشتی پیدا کردند؟ مرور کارنامه شان می گوید هیچ کدام موفق نبودند.
سال ۱۹۶۲ مصادف بود با خلق شخصیت هالک شگفت‌انگیز (The Incredible Hulk) توسط استن لی و جک کیربی.
سینما و بازیگری از آن دسته شغل های جذاب است که فرزندان سینماگر ها را علاقه مند به حضور در حرفه کاری پدرشان می کند.
روز اول جشنواره فجر با هياهوي بسياری شروع و روزهاي د‌‌‌‌‌‌‌اغ سينماي ايران به واسطه شروع اكران‌هاي بخش سود‌‌‌‌‌‌‌اي سيمرغ د‌‌‌‌‌‌‌ركاخ جشنواره فرا رسيد‌‌‌‌‌‌‌.
«نيمه‌شب اتفاق افتاد» دومين فيلم بلند تينا پاكروان است كه خودش هم آن را كارگرداني كرده و هم تهيه‌كنندگي‌اش را بر عهده دارد. اين فيلم برشي از تهران امروز است كه در قالب اجتماعي و روايت تك‌خطي ساخته شده است.
استاد داریوش ارجمند بدون تردید یکی از بزرگان دنیای هنر و سینمای ماست. تحصیلات عالیه او به همراه عشقی که به ایران و اسلام دارد، در تک‌تک آثار ایشان مشهود است و ارزشی که برای کار خود قائل است موجب می‌شود این ظرفیت به فعلیتی بی‌نظیر برسد.
برای افراد ناوارد بدون شک راحت است که انیمه‌های ژاپنی را چیزی جز کارتون‌های عجیب و غریبی برای کودکان فرض نکنند. در واقع، این تفکری است که بیشتر مردم به ویژه قشر بزرگسال به آن اعتقاد دارند.
حس ما به صف ها متناقض است، صف های نیاز و احتیاج دهه شصت، از کبریت تا پنیر و صف های متفرعن جشنواره فیلم فجر.
یکی از مفاهیم مهم در کارگردانی و به طور کلی زیباشناسی سینما «میزانسن» (mise an scene) است. میزانسن در سینما با کمی تسامح چینش همه چیز در صحنه است.
شبکه‌های مختلف تلویزیون با تولید 5 سریال پلیسی در این بخش کارنامه خوبی داشته‌اند.
ابوالفضل پورعرب که در چند سال اخیر به خاطر بیماری اش از دنیای هنر دور بود، با بازی در سریال شهرزاد مجددا احیا شد و نامش سر زبان ها افتاد. در اینجا بخش هایی از گفت و گوی اختصاصی ما با ابوالفضل پورعرب درخصوص شهرزاد، ستاره های سینما و... را بخوانید.
صنعت سینما بسیار گسترده، رنگارنگ و جذاب و پرطرفدار است. هر ساله تعداد زیادی فیلم و سریال در کشورهای مختلف دنیا تولید می شود و مخاطبان بسیاری در این سیل عظیم فیلم ها سردرگم می شوند.
٧٥ سال از عمرش می‌گذرد. فرازونشیب بسیار دیده و سردوگرم روزگار بسیار چشیده است. در جنگ و صلح و غم و شادی، یار و یاور مردم بوده است چه کسی‌ است که با شنیدن نام این مونس و همراه همیشگی، به ‌احترام، کلاه از سر بر ندارد ؟
مدتی است پخش سریال "نفس گرم" تمام شده است ولی چهره آقا مرتضی هنوز در ذهنمان باقی مانده است.پدری که خودش صاحب فرزند نبود ولی دنیای پدرانه خود را داشت. یا پدر "شهرزاد" که این روزها همه از آن یاد می‌کنند.
این سری مطالب را به صورت ماهانه به شما مخاطبان سینمادوست "مجله اینترنتی برترین ها" تقدیم می نماییم.
محمود گبرلو مجری سابق برنامه «هفت» در گفتگویی از استراتژی های خود در این برنامه، رویکرد مدیران نسبت به آن و همچنین خنثی نبودن نگاه خود در آن سخن گفت.
به نظرتان پرفروش‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۵ در جهان، چه فیلم‌هایی هستند؟ و چرا این‌قدر بلیت فروخته‌اند؟
قرار نیست در سینما بیانیه‌ی سیاسی، فلسفی و اجتماعی صادر کنیم. اینها هر کدام جایگاه و آثار خودشان را دارند. فلسفه دارد کار خودش را می‌کند، سیاست هم همین‌طور. سرگرمی وجه اول سینما و اهمیت آن است.
در این شماره از خواندنی ها با کتاب جدیدی درباره کورش کبیر، انتشار مصاحبه با محمدعلی سپانلو پس از چند سال توقیف، رمان فرانسوی تازه انتشار و.... آشنا شوید.
همانطور که همه ما می دانیم بازیگران مشهور دنیا به چند دلیل ممکن است نقش هایی که به آنها پیشنهاد می شود را رد کنند: تداخل با فیلم های دیگری که در حال ایفای نقش در آنها هستند، عدم توافق بر سر دستمزد یا به دلیل نپسندیدن نقش .
یک پرونده درباره شش نوع مادر که در سریال های تلویزیونی خلق شده اند؛ از باحال ترین تا مادران واقعی، منفی، مقتدر، کلیشه ای و آنها که به خاطر ضعف در شخصیت پردازی روی مخ می روند.
هیات انتخاب بخش مستند جشنواره سی و چهارم فیلم فجر متشکل از محمد رضا اصلانی، مجید خالقی سروش، مرتضی شعبانی، آزاده بیزار گیتی، آرش لاهوتی اسامی یازده فیلم راه یافته به این بخش رقابتی را اعلام کرد.
اسکن تابلوی مونالیزا و مطالعه‌ی دقیق و علمی آن، چهره‌های مخفی دیگری را در زیر نقاشی اصلی آشکار ساخته است.
«در مدت معلوم» داستان جوانی به نام میثم است که بر مبنای مشاهدات عینی خود از جامعه ریشه بسیاری از نارسایی های موجود در اجتماع را سرکوب نیاز های جنسی می داند و ...
جریان کلی به نام مراسم اسکار در نهایت تنها آن تصویری خواهد بود که هالیوود می خواهد از خودش به نمایش بگذارد به هر حال در فهرست زیر تمام اجراهای عالی امسال را گرد هم آورده ایم و آنها را به اختیار خود رتبه بندی کرده ایم.
شهرزاد از معدود سریال هایی است که برای ساخت و پرداخت تک تک کاراکترهایش فکر زیادی شده.
فیلمسازی حرفه ارزانی نیست و پرداختن به آن سرمایه هنگفتی نیاز دارد. نیروهای متخصص، تجهیزات پیشرفته و تعداد زیادی نیروی کار که ساعت‌ها، هفته‌ها و ماه‌ها وقت صرف تولید یک فیلم می‌کنند هزینه‌های بسیاری را روی دست سازندگان آثار سینمایی می‌گذارند.
یکی از رویدادهای سینمایی جهان تا چندی دیگر کار خود را آغاز می‌کند. فستیوال ساندنس که هرساله میزبان آثار مستقل سینمایی است در کنار کیفیت بالای آثاری که در آن شرکت می‌کنند، مکان مناسبی برای معرفی استعدادهای بکر سینمایی است.
لاه قرمزی به عید امسال می رسد یا نه؟ این، یکی از موضوعاتی است که عادت کرده ایم این سال ها، هر زمستان درباره حرف بزنیم و نگران باشیم دوباره این عروسک دماغ گنده و محبوب را خواهیم دید که ما را به نوستالژی سال های خوش نوجوانی وصل کند یا نه؟
از میراث‌داران جدی زنده‌یاد بابک بیات در موسیقی پاپ و کلاسیک ایرانی است که نام او، نسل اولی‌های پاپ بعد از انقلاب را به یاد همه می‌آورد. خواننده‌ای با پهنای صدای زیاد، قدرت فراوان و اوج زیبا تعریف مناسبی از نیما مسیحایی است. مسیحا به گفته خودش ناخواسته کم کار است.
مدتی است پنج شنبه ها و جمعه ها برنامه ترکیبی جدیدی به نام «سه شو» روی آنتن شبکه سه می رود. برنامه ای که در آن موضوعات اجتماعی در قالب آیتم های نمایشی مطرح می شده و از این طریق مفاهیم مهمی به مخاطب منتقل می شود تا به میزان تاثیر گذاری اش بیفزاید.
مهران مدیری در کنار کارگردانی و تهیه کنندگی، مسیر پرفراز و نشیبی را در میدان بازیگری تا به امروز طی کرده است؛ رمز موفقیت ها و شکست های او در این میدان چیست؟
«خبر خاصی نیست» قصه دو خواهر است که همراه با دختران تحصیل‌کرده و در شرف ازدواج خود زندگی آرامی را می‌گذرانند اما برگزاری یک مهمانی خانوادگی و یک مهمان ناخوانده زندگی این دو خانواده را دستخوش بحرانی جدی می‌کند.
سی‌ویکمین جشنواره موسیقی فجر با آغاز پیش‌فروش بلیت اجرای کنسرت‏ها، ‏ وارد فاز اجرایی شد.
مدت هاست که سینمای ایران خنده را به روی لب مردم نشانده؛ اما هنوز ترس و وحشت واقعی گریبان تماشاگران، هر چند اندک سینمای ایران را نگرفته.
بازسازی "نقطه شکست" اثر کالت کاترین بیگلو تا چند هفته دیگر به نمایش عمومی درمی آید. فیلم اکشنی که برخلاف نسخه اصلی‌اش با برخورد سرد منتقدان مواجه شده است.
سال 2015 به پایان رسید و صفحه‌های تقویم چند روزی است عدد 2016 را نشان می‌دهند. در این گزارش نگاهی می‌اندازیم به مهم‌ترین رخدادهای فرهنگی‌اي که در 12 ماه آینده رخ خواهند داد.
لهراسبی تک قطعه های موفقی چون «ساعت 8»، «تنها که میشی» و «شب تاریک» را منتشر کرده است که به دلیل رابطه دوستانه اش با زنده یاد مرتضی پاشایی، پس از بازگشت از مراسم خاکسپاری وی، قطعه «شب تاریک» را آماده و روز بعدش منتشر کرد.
حالا دیگر چند سالی می شود که بخش خیابانی، بخشی مهم و تأثیرگذار از جشنواره بین المللی تئاتر فجر است؛ بخش حاشیه ای که امروز دیگر «متن» جشنواره است؛
هر سال انتخاب فیلم ها برای بخش های اصلی جشنواره فیلم فجر حساسیت آفرین است و حاشیه هایی را به وجود می آورد. امسال هم از این قاعده مستثنی نبود و حضور یا عدم حضور برخی از فیلم ها میان 24 فیلم نهایی بخش مسابقه ایران (سودای سیمرغ) حوزه رسانه را تحت تاثیر قرار داد.
در دورانی که فیلم اجتماعی ساختن تنها در قالب تم هایی مثل خیانت های خانوادگی و درهم شدن روابط بین آدم ها تصور می شود، کیارش اسدی زاده نگاه جدیدی دارد. سوژه «شکاف» او، طلاق است که اتفاقا اصلا هم بدیع و بکر نیست.
مراسم اسکار امسال زیادی سفید است». این را شماری از بازیگران‌ هالیوود می‌گویند. آنها معتقدند که اکثر نامزدهای دریافت جایزه اسکار امسال همانند‌ سال گذشته سفیدپوست هستند و به بازیگران سیاه‌پوست اهمیت چندانی داده نشده است
گفت و گو با آیدا پناهنده، کارگردان ناهید
آیدا پناهنده متولد 1358 و دانش آموخته کارشناسی فیلم برداری و کارشناسی ارشد کارگردانی از دانشکده سینماتئاتر است. او که سال هاست در عرصه فیلم کوتاه و مستند کار می کند، با فیلم های کوتاهی مثل تاج خروس، روشنایی های شهر و مستند خانه قمرخانم توانسته جوایز معتبر داخلی و خارجی را کسب کند.
باران كوثري فرزند جهانگير كوثري و رخشان بني‌اعتماد است. روي اين نكته تاكيد مي‌كند كه از اين بابت خوشحال است و مي‌گويد به داشتن چنين پدر و مادري افتخار مي‌كند و هيچ اصراري هم براي بيرون رفتن از زير سايه آنها ندارد.
فیلم «کمپ ایکس ری» به کارگردانی پیتر سیلر، با بازی پیمان معادی و کریستین استوارت از چهارشنبه 16 دی ماه روی پرده سینماها رفته است. البته این اکران، بیش از آنکه شبیه اکران عمومی باشد، اکرانی خصوصی است.
صنعت سینما بسیار گسترده، رنگارنگ و جذاب و پرطرفدار است. هر ساله تعداد زیادی فیلم و سریال در کشورهای مختلف دنیا تولید می شود و مخاطبان بسیاری در این سیل عظیم فیلم ها سردرگم می شوند.
دنیل کریگ از سال ۲۰۰۶ تا کنون در ۴ فیلم جیمز باند حضور داشته است. اما کم کم زمان آن رسیده است که منتظر چهره جدیدی برای نقش‌آفرینی به عنوان مامور ۰۰۷ باشیم.
2015 را می توان سال ورود موج تازه مجموعه های تلویزیونی دانست.
سقف شهرت کجاست؟ یا موفقیت؟ این نردبان برای بعضی‌ها انتهایی ندارد. شاید هم آب شوری باشد که تشنه‌تر کند.
مجریان و گزارشگران ورزشی به تناوب سوژه شده اند اما نخستین بار است که در یک پکیج و در کنار یکدیگر آنالیز می شوند.
بدون شک «بهنام صفوی» در چند ماه اخیر بیش از همه‌ خوانندگان پاپ در کانون توجهات بوده است. ماجرای تومور مغزی، جراحی و مسائل پیرامون آن باعث شد او در صدر اخبار و البته حواشی این ماه‌ها قرار بگیرد.
آلبر کامو، نویسنده مطرح و تاثیرگذار فرانسوی در ایران نویسنده محبوبی است و ترجمه های متعددی از آثار این نویسنده به فارسی عرضه و منتشر شده است، در این گزارش ترجمه های فارسی آثار آلبر کامو را مرور می کنیم.
در 10 دوره اخیر جشنواره فیلم فجر تعدادی از بازیگران زن مطرح سینمای ایران به دفعات نامزد دریافت جوایز سیمرغ بازیگری بودند، اما جایزه‌ای دریافت نکردند.
همین دو هفته پیش بود. در اولین شب سال جدید میلادی، تک قسمت ویژه سریال شرلوک به نام «شرلوک: عروس منفور» (Sherlock: The Abominable Bride) همزمان در انگلستان و آمریکا روی آنتن رفت.
گفتگو با ناصر چشم آذر در مورد کنسرت اخیرش، وضعیت حرفه ای نوازندگان نسل جوان و حس های آزاردهنده ای که انگیزه کار کردن را از کهنه کاران این عرصه می گیرد.
به نظر می رسد سینما بهترین و کم هزینه ترین بستر برای به تصویر کشیدن نتیجه یک ایده علمی (البته صرفا ایده) باشد. ایده ای که چه بسا جنون آمیز بودن آن مانع از اجرایی شدنش در جهان حقیقی می شود.
1
اخبار ورزشی
جالبترین ها
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج