دانستنی‌های جالب درباره‌ی شیرها

شیر در نظر همه حیوانی با ابهت است. آنقدر با ابهت که به آن لقب سلطان جنگل داده‌اند! سلطانی ترسناک و بی‌رحم!
۹ دقیقه پیش
سرگرمی

طنز؛ بانک کشکی

الان اوضاع طوری است که مردم یک عمر کار می‌کنند و دوزار پول جمع می‌کنند و بعد پولشان را می‌برند بانک و در صندوق می‌گذارند که وام بگیرند، بعد پولشان را می‌خورند و خلاص.هیچ‌جای جهان این‌طوری به فکر مردم نیستند و مردم را سرگرم نمی‌کنند. ما دیروز رفتیم در جمع سپرده‌گذاران سپیده و کاسپین و...
۱۳ دقیقه پیش
سرگرمی

مینی شعر (453)

شعر، نشانه یک زندگی عالی و بشری است. مردم با خیال زندگی می‌کنند و بهترین چیزی که خیال را تحت تاثیر قرار می‌دهد شعر است، پس این واقعیت که نقش روزمره کننده را ایفا می‌کند و شعر، حقیقتی است که اگر نمی‌شود سراینده آن بود، می‌توان دست کم خواننده آن شد و از روزمرگی رهید.
۱۶ دقیقه پیش
سرگرمی

بزرگترین گردهمایی سگ ها‌ی بردر کولی در استرالیا

استرالیایی‌ها به قدر کافی خوش شانس بودند که شاهد ۵۷۶ سگ باشد. زیرا بردر کولی‌های زیادی دور هم جمع شدند تا رکورد بیشتر بردر کولی که در یک جا جمع شده اند را بشکنند.
۳۴ دقیقه پیش
سرگرمی

اقوام مختلف جهان؛ مردم لَداخی (۱۰)

"این سرزمین بسیار خشن بوده و در عین حال دارای گذرگاه‌های فراوانی است، این‌ها عواملی هستند که باعث می شوند تنها بهترین دوستان یا بدترین دشمنان به ملاقات ما آیند. "
۳۹ دقیقه پیش
سرگرمی

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ داخل کابین خلبانی

مارتِین کورت (Martijn Kort)، دوربین عکاسی را در انتهای اتاقک خلبانی به حالت تایمر تنظیم کرده و در جایگاهش نشسته تا به همراه خلبان، هواپیما را صحیح و سالم به مقصدش، یعنی فرودگاه آمستردام (Amsterdam) در کشور هلند برسانند.
۴۰ دقیقه پیش
سرگرمی

گدازه‌هایی که زیر خزه پنهان شده‌اند

یکی از خیره کننده‌ترین پوشش‌های خزه‌ای در ساحل جنوبی ایسلند قرار دارد. زمین‌های گدازه‌ای الدرون در یکی از فوران‌های آتشفشانی عظیم تاریخ شکل گرفته است.
۵۸ دقیقه پیش
سرگرمی

طنز؛ داستان شاگرد رِند و امری که مشتبه شد

روزی مردی دانا همینجوری نشسته بود و داشت به تأثیر میزان دانایی‌اش بر جامعه می‌اندیشید که ناگهان از طرف آموزش و پرورش دعوت به همکاری به‌عنوان معلم پایه دوم دبستان شد.
۱ ساعت پیش
سرگرمی

رژه پنگوئن ها در هنگام غروب آفتاب

یک عکاس حیات وحش با سفر به جزایر فالکلند تصاویر فوق العاده زیبایی از رژه پنگوئن های کینگ در هنگام غروب آفتاب گرفته است.
۱ ساعت پیش
سرگرمی

خانواده‌های مشهور اما نفرین شده در طول تاریخ (۲)

شاید شما نیز مانند بسیاری دیگر در شرایطی گرفتار شده باشید که خود را یک انسان بدشانس و یا فراتر از آن، نفرین شده تصور کرده اید. در چنین شرایطی فرد و خانواده ی او به طور مرتب و بی وقفه دچار بدبیاری و مصیبت می شوند و او هیچ پایانی برای این مشکلات متصور نیست.
۳ ساعت پیش
سرگرمی

دانستنی‌ های جالب (205)

در زندگی همه ما پیش آمده که برخی اصطلاحات را بدون دانستن ریشه و وجه تسمیه اش بکار ببریم و یا یک رسم و آداب خاص را به صرف تقلید از پیشینیان خود، بدون اینکه بدانیم چیست و از کجا آمده انجام داده باشیم.
۱۳ ساعت پیش
سرگرمی

کلیسایی از جنس نور

حزب نازی هر سال یک گردهمایی بزرگ در نورمبرگ برگزار می‌کردند. این تجمع یک رویداد بزرگ تبلیغاتی بود که به دقت سازماندهی شده بود تا اشتیاق اعضای حزب را تقویت کند و قدرت سوسیالیسم ملی را به بقیه آلمان و جهان نمایش دهد.
۱۹ ساعت پیش
سرگرمی

کشفیاتی درباره‌ی «سفر در زمان»

اما اگر ما می توانستیم استوانه ای نامحدود بسازیم که با سرعتی نزدیک به سرعت نور حول محورش بچرخد، می توانست فضازمان را به سمت خود بکشد. و در نتیجه مسیرهایی دوار شکل داده و سفر به گذشته را ممکن سازد. اما متأسفانه ساخت اینچنین سیلندری امکان پذیر نیست.
۱۹ ساعت پیش
سرگرمی

این درخت ارتباط زبان‌های مختلف را نشان می‌دهد

آیا می‌دانستید بیشتر زبان‌های مختلفی که امروزه با آن‌ها صحبت می‌کنیم، در واقع می‌توانند در دو گروه اصلی از نظر منشا قرار گیرند؟
۱۹ ساعت پیش
سرگرمی

ریشکا مهم‌ترین وسیله نقلیه در بنگلادش

استفاده از خودروهای سه چرخ «ریشکا» در کشورهای آسیای میانه از جمله بنگلادش برای جابجایی و حمل و نقل عمومی سابقه ای طولانی دارد ؛ولی در سالهای اخیر با بروز مشکلات اقتصادی در این کشورها رونق بیشتری گرفته است.
۱۹ ساعت پیش
سرگرمی

ویدئوی فوق العاده از یک سفر ۳۰ روزه روی دریا

همیشه آرزوی یک زندگی دریایی را داشتید؟ بسیاری از ما آرزو داریم همه چیز را ر‌ها کنیم و یک زندگی رمانتیک پر از ماجراجویی و اکتشاف را روی اقیانوس‌های آزاد و پهناور ادامه دهیم. اما افسوس که برای بیشتر مردم زندگی روی دریا فقط یک آرزو باقی می‌ماند.
۱۹ ساعت پیش
سرگرمی

گربه‌ای با یک کروموزوم اضافی که محکوم به مرگ شد

مایا یک گربه یک ساله با یک اختلال کروموزومی است. او پشت یک رستوران غذای چینی پیدا شد و به کشتارگاه برده شد، جایی که به خاطر ظاهر کمی متفاوتش در صف محکومین به مرگ قرار گرفت.
۲۰ ساعت پیش
سرگرمی

هایلایت (473)

جمله های زیبا، دلنوشته های دلنشین، اشعار ماندگار، پاراگراف های تاثیرگذار و بی‌نظیر از یک کتاب یا مقاله. همه این‌ها می‌تواند بهانه ای برای هایلایت کردن آنها در کتاب، مجله و یا ذهنتان باشد.
۲۱ ساعت پیش
سرگرمی

کلاس درس معلمی که عاشق هری پاتر است

اگر آرزو دارید به هاگوارتز بروید، اما نامه پذیرش شما را گم شده، بهترین جایی که بعد از هاگوارتز می‌توانید بروید مدرسه اورگرین است، جایی که یک معلم کلاس هفتم و هشتم کلاس درسش را به سرزمین عجایب هری پاتر تبدیل کرده است.
۲۱ ساعت پیش
سرگرمی

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ آغوش برفی

عکاس نشنال جئوگرافی، کویین چان (Quinn Chan)، تصویری بسیار دوست داشتنی از خرس های قطبی در پارک ملی واپوسکِ کانادا (Wapusk National Park) به ثبت رسانیده است؛ تصویری که دو خرس قطبیِ کودک را نشان می دهد که اوقات خوشی را در کنار مادرشان سپری می کنند.
۲۲ ساعت پیش
سرگرمی

زیورآلاتی برای دوستداران علم

قبلا تصاویری از جواهرت برای دوستداران گل و گیاه، حیوانات، و حتی کتاب را دیده ایم. اما اگر جزء افرادی هستید که بیشتر روزهای خود را صرف موضوعات علمی می‌کنید این زیورآلات مناسب گردن و دستان شما هستند.
۲۲ ساعت پیش
سرگرمی

شوخی‌های جالب شبکه‌های اجتماعی (446)

هر نوشته ای نویسنده ای دارد. هر نویسنده ای حق دارد اسمش را پای مطلبش ببیند. نوشته هایی که در این صفحه می خوانید، Status های کپی پیست شده ای است که در شبکه های اجتماعی دست به دست چرخیده و صاحبش را گم کرده.
۲۲ ساعت پیش
سرگرمی

ببر‌های بنگال، ببر سفید نادر را کشتند

یک ببر سفید به دلیل اشتباه کارکنان باغ‌وحش توسط گروهی از ببرهای بنگال کشته شد.
۲۲ ساعت پیش
سرگرمی

نیرومندترین قاچاقچی مواد مخدر در دنیا

اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا (DEA) برای دستگیری "پدرخوانده هروئین" به عملیات بی‌سابقه‌ای دست زد؛ عملیات ویژه برای دستگیری مردی که او را "نیرومندترین قاچاقچی مواد مخدر در دنیا" می‌نامیدند.
۲۳ ساعت پیش
سرگرمی

طنز؛ انتقال «ال سی» با «سی جی» گوجه‌ای!

باور کنید مدت هاست تصمیم گرفته‌ام در مورد دوران دولت‌های نهم و دهم چیزی دیگر ننویسم، اما خودشان اجازه نمی‌دهند که ما به مسائل دیگر برسیم، چون رئیس سابق بانک مرکزی اعلام کرده که در زمان دولت‌های مهم ودرخشان نهم و....
۲۳ ساعت پیش
سرگرمی

کیف و کفشی که با پوسته آبنبات دوخته شده

تقریبا همه اشخاص پس از خوردن شکلات یا آبنبات پوسته آن را دور می اندازند. اما یک خانم به نام امیلی سیلهمر، در اقدامی جالب و متفاوت، به جمع آوری این کاغذهای رنگی پرداخته است. هدف وی از این کار، دوخت کیف، کفش و لباس بوده است.
۲۳ ساعت پیش
سرگرمی

بوشهر دهه‌ی ۱۳۵۰

بندر تاریخی بوشهر تا اوایل قرن بیستم بندر پر جنب و جوش و فعالی بود اما برای مدتی طولانی در میانه ی قرن بیستم اهمیت خود را از دست داد. در طول این سالیان بناهای قدیمی بوشهر به حال خود گذاشته شدند بسیاری از آنها ویران گشتند.
۲۳ ساعت پیش
سرگرمی

خانواده‌های مشهور اما نفرین شده در طول تاریخ (۱)

بسیاری از ما در مقاطعی از زندگی مان شرایطی را تجربه می کنیم که در آن شرایط خود را بدشانس ترین انسان روی زمین خواهیم دانست. این اتفاقات ناخوشایند و بدبیارانه چنان ادامه پیدا می کنند که تنها به این نتیجه می رسید که نفرین شده اید. اما خوشبختانه در بسیاری از موارد این بدبیاری ها پایان می یابد.
۱ روز پیش
سرگرمی

پاراگراف کتاب (136)

ما در اینجا سعی کرده ایم با انتخاب گزیده هایی متفاوت و زیبا از کتاب‌های مختلف آثار نویسندگان بزرگ، شما را با این کتاب‌ها آشنا کرده باشیم، شاید گام کوچکی در جهت آشتی با یار مهربان کودکی مان برداشته باشیم.
۱ روز پیش
سرگرمی

چرا خفاش‌ها در غارهای سرد زندگی می‌کنند؟

بزرگترین کلونی خفاش ها در غار آتشفشانی در تگزاس قرار دارد که در حدود ۲۰ میلیون خفاش در آن زندگی می کنند. بعضی از انواع خفاش ها در طول روز به درون غارها می روند و برخی دیگر از غارها به عنوان جایی برای خواب در فصل زمستان استفاده می کنند؛ زیرا غارها...
۱ روز پیش
سرگرمی

بزرگترین هویج جهان

کریس کوآلِی مردی است که در مینه سوتا به سبز انگشتی مشهور بوده و هنرش پرورش میوه ها و سبزیجات غول پیکر است.
۱ روز پیش
سرگرمی

طنز؛ فرق مدرسه‌های جدید و قدیم

قدیم باید سر را با نمره چهار می‌زدی. الان همین که به مدرسه سر بزنی اوکی است.
۱ روز پیش
سرگرمی

عکس‌های بی نظیر جهانگردی که تماما با موبایل ثبت شده اند

شاید بسیاری از مردم از باران و به دنبال آن گِلی شدن سطح خیابان ها گریزان باشند. اما درست برعکس این مساله برای جهانگردی با شناسه کاربری guigurui در شبکه اجتماعی اینستاگرام، مصداق دارد.
۱ روز پیش
سرگرمی

ماندگارترین دیالوگ های تاریخ سینما (218)

سخنوري يکي از ارکان ادبيات ایران و جهان است و نغزگويي و جمله های تاثیر گذار دو بن مايه اصيل در زبان محاوره تمامی ملل هستند. با توجه به همين اصل يکي از پايه‌هاي ماندگاري فيلم هاي سينمايي و مجموعه‌هاي تلويزيوني را بايد در ديالوگ‌هايي جستجو کرد که در حافظه تاريخي مخاطبانشان نقش بسته‌اند.

پادشاهانی که نسل‌شان منقرض نمی‌شود!

ژن‌های خوب اروپایی هرچقدر که زندگی پرزرق و برق و گران‌قیمتی داشته‌باشند هرازچندگاه میان مردمشان می‌آیند و با انداختن چندعکس با تیپ و لباس ساده خودشان را سوژه رسانه‌ها می‌کنند.
۱ روز پیش
سرگرمی

خانه‌ای امن برای تنها اورانگوتان آلبینوی جهان

نام او آلبا است و واقعا منحصربفرد است. آلبا درحال حاضر تنها اورانگوتان آلبینوی جهان است. آلبای پنج ساله توسط بنیاد بقای اورانگوتان بورنئو از یک روستای اندونزیایی نجات یافت.
۱ روز پیش
سرگرمی

طنز؛ رفع تبعیض موجود بین استقلال و پرسپولیس

ما تا قبل از این فکر می‌کردیم سیاستگذاری دوستان در حوزه ورزش این‌گونه است که اوضاع دو تیم پرطرفدار پایتخت به‌صورت یکی در میان و نوبتی کشمشی شود. مثلاً دو سال پرسپولیس تحت تدابیر شدید اندیشه‌های مربیان وطنی نتایج «درخشان» می‌گرفت و استقلال در اوج بود.
۱ روز پیش
سرگرمی

اولین ساعت مچی دارای تهویه شخصی در جهان

ساعت جدید اپل ممکن است تکنولوژی‌های تناسب اندام و بندهای بهتری داشته باشد، اما آیا می‌تواند دمای بدنتان را تنظیم کند؟ اما ساعت جدید Aircon این قابلیت را دارد و اولین ساعت جهان است که دارای تهویه مطبوع شخصی است.
۱ روز پیش
سرگرمی

کشف غار اسرارآمیز در جنگل‌های ویتنام

این غار احتمالا فراتر از چیزی‌ست که شما تصور آن را می‌کنید! مکانی اسرارآمیز، زیبا و حتی جادویی که ویژگی‌های منحصر به فرد آن، بسیاری از محققان را متحیر ساخته است.
۱ روز پیش
سرگرمی

زنی که از ظرفشویی در رستوران به هفته مد نیویورک راه یافت

تصور کنید در مرکز شهر مشغول قدم زدن هستید که یکی از نمایندگان آژانس مدلینگ به شما پیشنهاد می‌کند که یک مدل حرفه‌ای بشوید، اما باید خیلی گیرا و جذاب و همچنین خیلی خوش شانس باشید که چنین پیشنهادی به شما بشود.
۱ روز پیش
سرگرمی

طنز؛ کتاب جدید دبستان

آقای رییس‌جمهور در مراسم بازگشایی مدارس گفته‌اند که وقتی امروز کتاب‌های درسی را باز می‌کنیم غیر از عوض شدن جلد، فونت، عکس وتغییر بعضی عبارت‌ها نسبت به زمانی که ما درس می‌خواندیم، تغییر چندانی نکرده است.
۱ روز پیش
سرگرمی

سال‌های مدرنیزاسیون در افغانستان

دهه 1960 میلادی آخرین سال‌هایی بود که افغانستان رنگ آرامش به خود دید؛ طی این دهه ظاهرشاه آخرین شاه افغانستان آرامش نسبی بر افغانستان حاکم کرده و اصلاحاتی در زمینه‌های مختلف کلید زده بود اما دو کودتا و در نهایت حمله نظامی خارجی برای چند دهه امید را از مردم این کشور گرفت.
۱ روز پیش
سرگرمی
آخرین عناوین
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج