۵ عمل پزشکی که باید خشنود باشید دیگر وجود ندارند!

خیلی وقت‌ها ما در مورد سادگی و صفای زندگی پیشینیان، در جمع‌های خودمانی صحبت می‌کنیم، زمانی که لازم نبود، اینقدر به فکر پول درآوردن و آینده‌نگری بود و هر روز آدم‌ها ساعت‌های زیادی برای جمع شدن کنار هم و صحبت رو در رو داشتند.
۲۴ دقیقه پیش
سرگرمی

طنز؛ درد بی‌درمان

همان سر شب که کمرم شروع کرد به خاریدن، فهمیدم یک چیزیم شده، ولی به روی خودم نیاوردم. خدا خدا می‌کردم پشه باشد. از آنجایی که اتاق نداشتم، مجبور بودم همان وسط هال دستم را به زور برسانم به کمرم و....
۵۹ دقیقه پیش
سرگرمی

تصاویر تاریخی از زندگی مردم فنلاند در قرن ۱۹

در طول قرن نوزدهم هلسینکی مرکز اقتصادی و فرهنگی فنلاند شد و پبشرفت های تکنولوژیکی نظیر راه آهن و صنایع به عنوان عوامل کلیدی زمینه رشد و گسترش شهر را فراهم آوردند.
۱ ساعت پیش
سرگرمی

زنبورهایی که به جای شهد گل اشک و عرق میخورند!

این زنبورها برای تولید عسل تمایلی به چشیدن شهد گل های شیرین ندارند، آنها رطوبت چشم انسان ها شامل اشک و عرق آن را به عنوان منبع تغذیه ای خود انتخاب کرده و با آن زندگی می کنند.
۱ ساعت پیش
سرگرمی

جادوی رنگ‌ها (87)

گزیده ای از نقاشی های برتر دنیا اثر نقاشان و هنرمندان بزرگ تاریخ، دستمایه سری جدید مطالبمان با عنوان «جادوی رنگ ها» است.
۲ ساعت پیش
سرگرمی

طنز؛ راه‌های رسیدن به تولید برق!

ضای باز این چند هفته اخیر زوایای پنهان بسیاری را از وضع مدیریت کشور روشن کرد! نه، اشتباه نکنید! نمی‌خواهم از این بگویم که به گفته مدیران ارشد و باسابقه، وضع کشور افتضاح است و دولت و شهرداری و میرسلیم و همه در دوران مدیریت خود....
۲ ساعت پیش
سرگرمی

خودروی تبدیل شونده، شبیه به شخصیت‌های ترانسفورمرز

سرانجام ایده ساخت یک خودروی تبدیل شونده به واقعیت پیوست و دو نفر از اهالی روسیه توانستند یک ربات تبدیل شونده کاملا واقعی و شبیه به شخصیت‌‎های فیلم ترانسفورمرز بسازند.
۳ ساعت پیش
سرگرمی

شادی یعنی... (58)

در زندگی همه ما رخ داده است؛ لحظه ها و اتفاقات کوچکی که شاید بسیار ویژه نباشند، ولی دلچسبی و لذت بخشی آن لحظه ها و اتفاقات بسیار بزرگ است و شیرینی خاصی دارد. اتفاقاتی که بهانه ای دلچسب برای داشتن یک حس خوب و تکرار نشدنی هستند، حسی که هر چند کوتاه باشد، ولی تاثیر بسزایی بر روح و آرامش آدمی دارد. حسی که همه ی ما آن را با "شادی" می‌شناسیم.
۱۷ ساعت پیش
سرگرمی

نقاشی های آرامش بخشی که با کاردک کشیده شده اند

لئونید آفرمو هنرمند امپرسیونیست مدرن تنها با کاردک و رنگ روغن کار می کند. او یکی از معدود هنرمندانی است که آثارش را منحصرا اینترنتی به فروش می رساند و نمایشگاه های کمی برگزار می کند
۱۸ ساعت پیش
سرگرمی

این بیمارستان ژاپن به درد ساخت فیلم ترسناک می‌خورد!

بیمارستان هوکایدو (Hokkaido) در ژاپن گرچه چندین دهه است که متروکه مانده، اما وسایلی که در زمان فعالیت این بیمارستان در آن وجود داشت همچنان دست نخورده باقی است و انگار جراحان در همین وضعیت همچنان مشغول کار و جراحی هستند.
۱۸ ساعت پیش
سرگرمی

چرا از غلغلک دادن لذت می‌بریم؟

رابرت پراوین، متخصص مغز و اعصاب دانشگاه مریلند در بالتیمور می‌گوید: «غلغلک دادن یکی از عمیق‌ترین و وسیع‌ترین مباحث علمی محسوب می‌شود.» رابرت بر روی پدیده‌های جالبی نظیر سکسکه، خمیازه و باد شکم تحقیق انجام داده است؛ پس چرا این غلغلک از موارد دیگر متمایز است؟
۱۸ ساعت پیش
سرگرمی

جشنواره‌ی تماشایی نور و موسیقی سیدنی استرالیا

هنرمندانی از اقصی نقاط جهان، هر ساله با حضور در شهر سیدنی استرالیا و با استفاده از هنر نورپردازی، این شهر را به شهری رویایی و پر از رنگ و نور بدل می‌کنند. با تابناک باتو همراه شوید تا نگاهی به زیبایی‌های شبانه‌ی شهر بندری سیدنی در زمان برگزاری این جشنواره بسیار دیدنی و لذت‌بخش بیندازیم.
۱۹ ساعت پیش
سرگرمی

تبدیل بزرگراه متروکه سئول به یک پارک هوایی

یک کیلومتر از یک روگذر متروکه در قلب سئول به یک باغ شهری با بیش از 24000 گل، درختچه و درخت تبدیل شده است.
۱۹ ساعت پیش
سرگرمی

طنز؛ اصلاح‌طلب نماهای نارنجک به دست

زمان ما (حدود دو سال پیش) امکانات نبود! مثل الان نبود که هر تجمع بیش از سه نفری به تشکیل یه ستاد اصلاح‌طلبانه منجر بشه. یعنی اون موقع بهت می‌گفتن اسم ۳۰ نفر تایید صلاحیت شده واسه مجلس رو بنویس که لیست بدیم، به ۱۰ که می‌رسیدی....
۲۰ ساعت پیش
سرگرمی

مجسمه دست های غول پیکر در سراسر جهان

کوئین تنها کسی نیست که از دست ها برای انتقال یک پیام قدرتمند استفاده کرده است. باهم نگاهی به دست هایی که در سراسر جهان ساخته شده اند می اندازیم.
۲۰ ساعت پیش
سرگرمی

ماندگارترین دیالوگ های تاریخ سینما (186)

سخنوري يکي از ارکان ادبيات ایران و جهان است و نغزگويي و جمله های تاثیر گذار دو بن مايه اصيل در زبان محاوره تمامی ملل هستند. با توجه به همين اصل يکي از پايه‌هاي ماندگاري فيلم هاي سينمايي و مجموعه‌هاي تلويزيوني را بايد در ديالوگ‌هايي جستجو کرد که در حافظه تاريخي مخاطبانشان نقش بسته‌اند.

خاورمیانه در 120 سال پیش

این تصاویر که با تکنیک فتوکرومِ طراحی شده توسط "فتوگلاب زوریخ آ. گ. " رنگی شده‌اند، در نوع خود از جمله نمونه‌های عالی این تکنیک محسوب می‌شوند.
۲۰ ساعت پیش
سرگرمی

طنز؛ انواع مربیان فوتبال در لیگ برتر فوتبال‌کشور

مربیان کامپیوتری: این دسته از مربیان تا میزان استفاده از کلم قرمز در سالاد بازیکنان را هم با نرم‌افزارهای کامپیوتری محاسبه می‌کنند و هر وقت قرار است تیم فوتبالی را کارشناسی کنند آنچنان آمار و نمودار روی صفحه می‌کشند که بازیکنان به یاد مرارت‌های پاس .....
۲۲ ساعت پیش
سرگرمی

صبحانه های متقارن و یک داستان عاشقانه

عکاس و شوهر دوست داشتنی اهل شانگهای «مایکل زی» با حساب اینستاگرام خود مشهور شده که در آن عکس هایی از وعده های غذایی اشتهاآوری قرار می دهد که به طرز زیبایی متعادل و متقارن هستند.
۲۲ ساعت پیش
سرگرمی

طنز؛ حرام اندر حلال

بحث رای حلال و حرام این روز‌ها داغ است. ما به موارد دیگری که حلال و حرام دارد اشاره می‌کنیم.
۲۲ ساعت پیش
سرگرمی

کوهی که آدم می خورد!

در جنوب غربی بولیوی در بالای یکی از بلندترین شهرهای جهان، قله مخروطی شکل «کرو ریکو» به نام کوه غنی قرار دارد. این نام به دلیل مقادیر عظیم نقره موجود در آن به این کوه داده شده است.
۲۳ ساعت پیش
سرگرمی

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ سبز و طلایی

در عکس پیش رو خانواده ای تنها را می بینید که در کنار دریای زمردگون با مرغان دریایی خلوت کرده اند.
۲۳ ساعت پیش
سرگرمی

طنز؛ ساکنان عجیب ساختمان شماره ۱۳

سعدی در کتاب گلستان در باب خاموشی حکایتی را نقل می‌کند که در آن مردی مقداری پول از دست می‌دهد و به پسرش می‌گوید این مساله را برای فرد دیگر نقل نکند، چرا‌که این‌طوری بدبختی دوتا می‌شود یکی از دست رفتن پول و دیگری شماتت و ...
۲۳ ساعت پیش
سرگرمی

پیدا شدن فسیل موجود غول‌پیکر دریایی در روسیه

این جانور عظیم الجثه، گونه‌ای از پلیوسور می‌باشد که دارای سری به طول حدود 1.5 متر است. بیشتر سر این جانور را ساختاری شبیه به یک منقار بلند و باریک تشکیل می‌دهد. این ساختار، چیزی شبیه به دلفین‌های رودخانه‌ای امروزی است.
۱ روز پیش
سرگرمی

تصاویر باورنکردنی از قبل و بعد از ارتودنسی

خوشبختانه، امروزه طب دهان و دندان آنقدر پیشرفت کرده که نه تنها مشکلات فیزیکی دندان های کج را حل می کند، بلکه اعتماد بنفس لبخند زدن را به شما برمی گرداند.
۱ روز پیش
سرگرمی

مینی شعر (405)

شعر، نشانه یک زندگی عالی و بشری است. مردم با خیال زندگی می کنند و بهترین چیزی که خیال را تحت تاثیر قرار می دهد شعر است، پس این واقعیت که نقش روزمره کننده را ایفا می کند و شعر، حقیقتی است که اگر نمی شود سراینده آن بود، می توان دست کم خواننده آن شد و از روزمرگی رهید.
۱ روز پیش
سرگرمی

شوخی‌های جالب شبکه‌های اجتماعی (401)

هر نوشته ای نویسنده ای دارد. هر نویسنده ای حق دارد اسمش را پای مطلبش ببیند. نوشته هایی که در این صفحه می خوانید، Status های کپی پیست شده ای است که در شبکه های اجتماعی دست به دست چرخیده و صاحبش را گم کرده.
۱ روز پیش
سرگرمی

طنز؛ دوستی ساده ما غیرمعمولی شد

از قدیم گفتن زمستون می‌ره و روسیاهی به زغال می‌مونه که البته ربطی به چیزی که می‌خوام بگم نداره. در واقع می‌خواستم بگم که انتخابات میاد و می‌ره و چیزی که همیشه می‌مونه همین رفاقت‌ها و دوستی‌هاست. مثلاً در جریان انتخابات اخیر....
۱ روز پیش
سرگرمی

معماهای حل نشده که هیچ توجیه علمی ندارند (2)

از ابتدای تاریخ تاکنون تلاش علم بر این بوده که توضیحاتی منطقی و عقلانی برای اتفاقات طبیعی ارائه دهد. پدیده‌هایی که در نگاه اول رمزآلود و غیرقابل درک هستند، اما بعد از تحلیل علمی و رمزگشایی تبدیل به پدیده‌هایی قابل‌فهم و عادی می‌شوند؛
۱ روز پیش
سرگرمی

عواطفی که نمی‌دانستید دارید!

از گیگیل و وابی-سابی گرفته تا طرب؛ واژه‌های توصیف کننده احساسات در فرهنگ‌ها و زبان‌های گوناگون کم نیستند که البته نمی‌توان به سادگی برایشان "معادل بین زبانی" پیدا کرد. اما آموزش و شناخت این عواطف و تجارب به قطع به شما کمک خواهند کرد تا زندگی به مراتب موفق‌تر و بهتری داشته باشید. دیوید رابسون گزارش می‌دهد.
۱ روز پیش
سرگرمی

طنز؛ مسئله خرید سربازی

من همیشه خیال می‌کردم اولین‌بار که بخواهم از کشور خارج بشوم باید ١٠ کیلو اضافه‌بار بدهم. اضافه‌بار چی؟ خب این موضوع به این برمی‌‌گردد که شما وقتی می‌توانید به ‌عنوان یک مرد از کشور خارج شوید که سربازی رفته باشید. سربازی‌رفتن خیلی مواقع...
۱ روز پیش
سرگرمی

سفری به دوران قاجار با تصاویر سه‌بعدی دیدنی و کمیاب

تصاویر سه بعدی دوران قاجار را کمتر کسی دیده است چرا که علاوه بر آرشیو‌های داخل کشور به دلیل اهمیت و اعتبار کشورمان در همه جای دنیا و بخصوص از نگاه کشورهای غربی به همراه رشد علم عکاسی در اوایل قرن بیستم،
۱ روز پیش
سرگرمی

طنز؛ راننده تاکسی

بابام تقریبا هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شد یه لگد می‌زد به بخش انتهایی بدنم و می‌گفت: «پس کی این درس کوفتیت تموم میشه؟ ٣٠ سالت شد، هنوز داری انتگرال دوگانه می‌گیری؟» می‌گفتم: «پدر من؛ انتگرال ترم دوم لیسانس بود. من الان دانشجوی....
۱ روز پیش
سرگرمی

ضریب هوشی یا آی کیو (IQ) چیست؟

به تازگی دختر دوازده ساله ای از چِشایر انگلستان، موفق به کسب امتیاز 162 در یک تست آی کیو شده است. این اتفاق باعث شد تا مطلبی را در مورد IQ برای شما آماده کنیم؛ با ما همراه باشید.
۱ روز پیش
سرگرمی

سنجاب هایی که دست به دوربین عکاس خود برده اند

گیرت وِگن یک عکاس حیات وحش است که به مدت ۴ سال از دنیای طبیعت عکس می گرفته و در تمام این سال ها تمرکز خود را به عکس گرفتن از پرندگان، طبیعت و به خصوص سنجاب های قرمز معطوف داشته است. اما این بار قصد دارد اجازه دهد سنجاب ها از او عکس بگیرند!
۱ روز پیش
سرگرمی

هایلایت (426)

جمله های زیبا، دلنوشته های دلنشین، اشعار ماندگار، پاراگراف های تاثیرگذار و بی‌نظیر از یک کتاب یا مقاله. همه این‌ها می‌تواند بهانه ای برای هایلایت کردن آنها در کتاب، مجله و یا ذهنتان باشد.
۱ روز پیش
سرگرمی

آیا دانه و بذر گیاهان می توانند در معده ی ما جوانه بزنند؟

برخی از بذرهای گیاهان برای رویش به مقداری اسید سولفوریک احتیاج دارند تا رشد کنند و برویند، اگر این دانه ها نصفه و نیمه جویده شوند با جذب با اسید هیدروکلریک معده که می تواند جایگزین اسید سولفوریک شود جوانه می زنند و تا اندازه ای رشد می کنند.
۱ روز پیش
سرگرمی

کفش های کبوتری زن ژاپنی

تمام کفش ها و لباس های عجیب و غریبی که دیده بودید را فراموش کنید، اخیرا یک زن ژاپنی با کفش های کبوتری در ملاء عام ظاهر شده که از همه کفش هایی که تا به حال دیده اید عجیب تر است.
۱ روز پیش
سرگرمی

طنز؛ مطالبات یک دلواپس از رئیس جمهوری!

دلواپسان کلاً گونه جذابی هستند که یک کلونی حداقلی را تشکیل می‌دهند اما مطالبات حداکثری دارند.اگر کاندیدای آنها به‌عنوان رئیس جمهوری انتخاب می‌شد، توقع این عزیزان تو‌دل‌برو و دوست‌داشتنی این بود که رئیس جمهوری جواب این
۱ روز پیش
سرگرمی

قهوه سیاه با خواص درمانی شگفت آور

به نظر می رسد امروزه همه عاشق غذاهای رنگارنگ هستند و فهمیدن دلیل آن سخت نیست، رنگ های رنگین کمان برای چشم ها جذاب و چشم نواز هستند.
۱ روز پیش
سرگرمی
آخرین عناوین
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج