سوار بر آرامش در هند!

ساخت خانه های قایقی الهام گرفته از معماری سنتی کرالا است که با افسون لاکچری و مدرنیته ترکیب شده تا دل مهمانان را برباید.
۱۴ دقیقه پیش
سرگرمی

طنز؛ تنوع بحران در ایران

اگر روزی روزگاری می‌گفتند که ایران کشور متنوعی در آب و هوا و محصولات کشاورزی است، در حال حاضر باید بگوییم ایران کشور خیلی خلاق و متنوعی در زمینه انواع بحران‌های زیست محیطی است.
۱۶ دقیقه پیش
سرگرمی

سنگ نوشته عاشقانه ای که ماندگار شد

داستان حدود 30 سال پیش آغاز می شود. در آن زمان یک خانه سفید کوچک در کنار جاده 103 وجود داشت که از نیوبری عبور می کرد و یک مزرعه پرورش مرغ در حیاطش داشت. در این مزرعه یک دختر بسیار زیبای شانزده ساله به نام گرچن رول زندگی می کرد.
۱۷ دقیقه پیش
سرگرمی

اینجا ایران است (125)

همه ما در طول زندگی روزمره خود در شهر یا روستای خودمان در محل کار، مسیر خانه و .... خلاصه همه جا با صحنه ها و اتفاقاتی رو به رو میشویم شاید خیلی مهم نباشد ولی لحظه ای ما را به توقف و نگاه عمیق وا می‌دارد. که همیشه پس از آن به سادگی از آن عبور می‌کنیم. ولی چرا این لحظات زیبا ولی غیر مهم ثبت نشود؟
۲۴ دقیقه پیش
سرگرمی

چرا هلند بهترین کشور دنیاست؟

چرا هلند بهترین کشور دنیاست؟ به این دلیل که مثلا در آنجا هیچ حیوان ولگردی وجود ندارد به لطف قوانین سخت هیچ کس آنها را در خیابان رها نمی کند.
۴۶ دقیقه پیش
سرگرمی

خواب هایی که تاریخ علم و ادبیات را متحول کردند

انیشتین نظریه نسبیت را پس از یک رویای زنده کشف کرد. او در خواب خود را سوار بر سورتمه ای دید که از شیب یک کوه به سرعت پایین می آید. سرعت او آنقدر افزایش می یابد که به سرعت نور نزدیک می شود تا جایی که رنگ ستاره ها را منقلب می بیند.
۱ ساعت پیش
سرگرمی

پنج صدای تاریخی خودروهای پورشه

پورشه یکی از خودروهای مورد علاقه، علاقمندان به خودرو است و سری این خودروها به صورت ویژه پیگیری می شود. اکنون ویدیویی جالب درباره پنج صدای تاریخی خودروهای پورشه را می بینید.
۱ ساعت پیش
سرگرمی

جادوی رنگ‌ها (77)

گزیده ای از نقاشی های برتر دنیا اثر نقاشان و هنرمندان بزرگ تاریخ، دستمایه سری جدید مطالبمان با عنوان «جادوی رنگ ها» است.
۱ ساعت پیش
سرگرمی

طنز؛ تو را سیل زده بوم و بر دوست دارم

تور ایرانگردی امروزمون رو از شمال کشور و گیلان شروع می‌کنیم. جایی که برف بسیار زیبایی در حال باریدن است. همچنان برف می‌باره، می‌باره، می‌باره و بله! کلا زیر برف می‌مونیم. الان از لای برف‌های سه متری براتون گزارش می‌گیریم.
۱ ساعت پیش
سرگرمی

ماندگارترین دیالوگ های تاریخ سینما (161)

سخنوري يکي از ارکان ادبيات ایران و جهان است و نغزگويي و جمله های تاثیر گذار دو بن مايه اصيل در زبان محاوره تمامی ملل هستند. با توجه به همين اصل يکي از پايه‌هاي ماندگاري فيلم هاي سينمايي و مجموعه‌هاي تلويزيوني را بايد در ديالوگ‌هايي جستجو کرد که در حافظه تاريخي مخاطبانشان نقش بسته‌اند.

طنز؛ قربونت بِچَم حافظ

از آنجایی که ما خود را پاسدار ادبیات فارسی می‌دانیم و غیر از ما کسی صلاحیت نگهداری از میراث بزرگان را ندارد و با عنایت به این که چندی است شعر حافظ فقط در شب یلدا و پشت ترافیک و ....
۲ ساعت پیش
سرگرمی

حراج تلفن ویرانگر هیتلر در جنگ جهانی

این تلفن در اصل از نوع «باکلیت» به رنگ مشکی بوده است که با قرمز سیر رنگ شده و نام هیتلر بر آن حک شده بود. این قطعه تاریخی پس از شکست آلمان در سال 1945 در پناهگاه زیرزمینی رهبر نازی پیدا شد.
۲ ساعت پیش
سرگرمی

قایق‌سواری با لامپ‌های ال‌ ای‌ دی دار روی آبشار در شب

در این ویدئو، قایق‌ سواری هیجان ‌انگیز با لامپ‌های ال‌ ای‌ دی دار روی آبشار در شب را مشاهده می‌کنید.
۲ ساعت پیش
سرگرمی

طنز؛ مرگ بر قاره جدید

داشتم سر میز صبحانه، هم زمان با نوشیدن آب پرتقال، نشریه انجمن زمین شناسی آمریکا رو ورق می‌زدم - چون من آبونه نشریه انجمن زمین‌شناسی آمریکا و نشریه انجمن فضاشناسی ایران (کیهان) هستم- که برخوردم به...
۲ ساعت پیش
سرگرمی

لگدهای مرگبار کانگورو

آیا می دانید جنگ کانگوروها با دشمنان شان از طریق لگدهای مرگبارشان اتفاق می افتد و این لگدها آنچنان قدرتمند هستند که می توانند منجر به مرگ رقیب شوند. اگر می خواهید با ابزار دفاعی خطرناک کانگورو آشنا شوید این ویدئو را ببینید.
۲ ساعت پیش
سرگرمی

ماندالای شنی؛ مراسم سنتی تبتی ها

ماندالاها با طرح های سنتی از جمله شکل های هندسی و بسیاری از نمادهای معنوی باستانی تزئین می شوند. در بودیسم تبتی، ماندالاها با ماسه های رنگی ایجاد می شوند.
۲ ساعت پیش
سرگرمی

همه سورپرایزهای خواستگاری یه طرف این یکی هم یه طرف!

یک شب قبل از کریسمس 2013 پسری با روشی جالب از دختر مورد علاقه خود خواستگاری می کند.
۳ ساعت پیش
سرگرمی

طنز؛ تاثیر پارازیت‌ها بر زندگی من

روز جمعه وزیر ارتباطات در مصاحبه‌ای تاکید کرد که پارازیت‌های موجود برای مردم مضر نیست! حالا شاید آقای وزیر خانواده ما را جز مردم حساب نمی‌کند اما زندگی من به خاطر همین پارازیت‌ها از هم پاشید.
۳ ساعت پیش
سرگرمی

بیابان در نیویورک

"بیابان در شهر" عنوان پروژه عکاسی است که در آن خیابان های شلوغ چند شهر بزرگ جهان در خلوت ترین ساعات شبانه روز به تصویر کشیده شده است.
۳ ساعت پیش
سرگرمی

زمین گلف شناور در ایالت آیداهو

این مقصد تفریحی در ساحل شمالی «کور دلین» قرار دارد و با زمین گلف شگفت انگیزش مشهور است که بخشی از آن روی یک جزیره مصنوعی متحرک در وسط دریاچه قرار دارد.
۳ ساعت پیش
سرگرمی

طنز؛ از سرویس بیمار عمل شده با گارانتی ۵ هزار كیلومتر تا دلمه پیچیدن ملانیا ترامپ!

پزشكی كه بیمارش فقط یك عمل آپاندیس ساده داشت، ولی در اتاق عمل، 17 عضو داخلی و خارجی بیمار را دستكاری كرده بود در كنفرانسی خبری حاضر شد و در مقابل خبرنگاران از عمل جراحی‌اش دفاع کرد.
۳ ساعت پیش
سرگرمی

خوشنویسی با آب؛ هنر خلاقانه ای که آثاری شگفت انگیز پدید می آورد

یکی از مواردی که می تواند نشان دهنده شخصیت یک نفر باشد، دستخط و چگونگی نوشتن است. افراد معمولا دستخط های متفاوتی دارند و هیچ دو نفری شبیه به هم نمی نویسند. در این میان، کسانی هم هستند که به صورت حرفه ای به نوشتن می پردازند.
۳ ساعت پیش
سرگرمی

طنز؛ رازداری بیمار و اختراع تلگرام

دو بیمار در اتاق بیمارستانی با هم بستری بودند. یکی از دو بیمار، توان حرکت نداشت و آن یکی هر روز از روی تختش بلند می‌شد و کنار پنجره می‌رفت و برای آن بیماری که توان حرکت نداشت، از چیزهایی که بیرون پنجره بود می‌گفت تا...
۳ ساعت پیش
سرگرمی

جشنواره پرتقال بازی ایتالیایی ها در شهر «ایوریا»

در جشنواره نبرد پرتقالی ایتالیایی ها، ده ها هزار نفر، بیش از ۴۰۰ تن پرتقال را به سمت یکدیگر پرتاب می کنند.
۳ ساعت پیش
سرگرمی

ریوربوردینگ در طولانی ترین یخچال طبیعی اروپا

هیدروسپیدینگ یا ریوربوردینگ شکلی از ورزش های مخاطره آمیز است که شرکت کنندگان به حالت دمر روی یک تخته فوم سخت دراز می کشند و با سرعت با جریان آب حرکت می کنند.
۴ ساعت پیش
سرگرمی

انیمیشن کوتاه؛ La théorie des ensembles

این انیمیشن کوتاه با موضوع نژادپرستی ساخته شده و کارگردان "Juliette Hamon Damourette" نقد خودش رو در قالب یک استاپ موشن جذاب با خلاقیت های تصویری زیرکانه به مخاطب منتقل می کند.
۴ ساعت پیش
سرگرمی

طنز؛ رونوشتی برای یک بیانیه!

با عرض سلام خدمت ملت شریف ایران، همین ابتدای کار بگویم که بنده عضو هیچ جناح، حزب و گروهی نیستم.البته دبیرستانی که بودم و فوتبال بازی‌ می‌کردم بیشتر توی جناح راست بازی می‌کردم، اما یک روز بالاخره....
۴ ساعت پیش
سرگرمی

شادی یعنی... (45)

در زندگی همه ما رخ داده است؛ لحظه ها و اتفاقات کوچکی که شاید بسیار ویژه نباشند، ولی دلچسبی و لذت بخشی آن لحظه ها و اتفاقات بسیار بزرگ است و شیرینی خاصی دارد. اتفاقاتی که بهانه ای دلچسب برای داشتن یک حس خوب و تکرار نشدنی هستند، حسی که هر چند کوتاه باشد، ولی تاثیر بسزایی بر روح و آرامش آدمی دارد. حسی که همه ی ما آن را با "شادی" می‌شناسیم.
۴ ساعت پیش
سرگرمی

تبدیل اتوبوس مدرسه به محل زندگی شیک و جالب

همان طور که گفته شده تبدیل اتوبوس مدرسه به محل زندگی برای این زوج جوان دقیقا سه سال قبل رقم خورد، زنمانی که برایان و استرلا در یک آپارتمان اجاره‌ای در واشنگتن زندگی می‌کردند، می بایست ماهانه هزار و ۵۰۰ دلار به صاحب خانه‌شان اجاره می‌ پرداختند.
۴ ساعت پیش
سرگرمی

طنز؛ محسن رضایی فلسفه را زیرورو کرد

محسن رضایی، اندیشمند معاصر، کی‌یر که‌گور ایرانی، جمله آخر را گفت و کار جهان را یک‌سره کرد. وی گفت: «چرا دولتمردان پیش‌بینی نکردند که ممکن است بازی بازها و کبوترها در آمریکا به روی‌کارآمدن دولت جمهوری‌خواه و ضدبرجام منجر شود؟»
۴ ساعت پیش
سرگرمی

عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ لحظه برخورد صاعقه

در یکی از روزهای تابستان گذشته، David Rankin، توانست این تصویر را در زمان وقوع طوفانی سهمگین و از لحظه ی برخورد صاعقه به صخره های سرخ ( Vermilion Cliffs ) ثبت کند. این صخره ها در یوتای جنوبی و آریزونای شمالی واقع شده اند.
۴ ساعت پیش
سرگرمی

اهمیت آتش‌سوزی‌ جنگل‌ها

روزگاری بود که نیاکان ما پیش از به هم کوفتن سنگ چخماق و فولاد فقدان آتش را در زندگی سرد خود احساس می کردند.
۴ ساعت پیش
سرگرمی

طنز؛ تبدیل خانه صادق هدایت به بخش زایمان

«تو انتخابات از من حمایت کن تا از طرف شهرداری یه خونه تاریخی مّشتی بهت هدیه بدم.» این را محمدباقر قالیباف گفت، خطاب به محمود احمدی‌نژاد. احمدی‌نژاد پقی زد زیر خنده و گفت: «اولاً همون‌طور که گفتم من از هیچ حزبی....
۴ ساعت پیش
سرگرمی

20 اختراع مبتکرانه و خلاقانه

از زمان های گذشته تا به حال، بشر همواره تلاش نموده که نیازهای روزمره خود را برطرف کند. به همین منظور، مخترعین و دانشمندان زندگی خود را فدا کردند تا انسان امروزی در آسایش کامل به سر ببرد.
۴ ساعت پیش
سرگرمی

مینی شعر (369)

شعر، نشانه یک زندگی عالی و بشری است. مردم با خیال زندگی می کنند و بهترین چیزی که خیال را تحت تاثیر قرار می دهد شعر است، پس این واقعیت که نقش روزمره کننده را ایفا می کند و شعر، حقیقتی است که اگر نمی شود سراینده آن بود، می توان دست کم خواننده آن شد و از روزمرگی رهید.
۵ ساعت پیش
سرگرمی

پارك 7 بعدی در ژاپن

تصور کنید در یک پارک 7 بعدی قرار دارید، پارکی که طبیعت آن به شکل باورنکردنی واقعی به نظر می رسد و شما واقعا فکر می کنید حیوانات را در کنار خود دارید یا وقتی روی یخ های قطب قدم می گذارید آنها را در حال آب شدن می بینید.
۵ ساعت پیش
سرگرمی

8 تاثیر عجیب زندگی در فضا بر روی بدن انسان!

اسکات کلی، یکی از فضانوردان سابق سازمان ناسا، اخیرا برای پیشرفت علم مدت زمانی معادل 340 روز را در ایستگاه فضایی بین المللی که با سرعتی معادل 28,154 کیلومتر بر ساعت دور زمین می گردد، سپری کرده است.
۵ ساعت پیش
سرگرمی

رفتار حیرت انگیز شیر مادر با نوزاد آهو

در این ویدئو رفتار حیرت‌انگیز شیر مادر با نوزاد آهو را مشاهده خواهید کرد.
۵ ساعت پیش
سرگرمی

طنز؛ کشف حقیقت از دل خبر

نخستین روز اسفندماه ٩٥ را درحالی شروع می‌کنیم که خانم معصومه ابتکار از شناسایی ٢٠‌هزار کانون ریزگرد خبر داده‌اند. بعد از انتشار این خبر، برای مردم و مسئولان سوال ایجاد شد که الان که این کانون‌های ریزگرد شناسایی شده،...
۶ ساعت پیش
سرگرمی

بزرگ‌ ترین اجتماع ساحلی پنگوئن‌های ماژلان در آرژانتین

بیش از یک میلیون پنگوئن در فصل تولیدمثل به شبه‌جزیرۀ پونتا تومبو در آرژانتین سفر کرده‌اند.
۶ ساعت پیش
سرگرمی

قاشقی که طعم غذا را بهتر می‎کند!

بدون در نظر گرفتن اینکه چه روشی مناسب تر است؛ اما خوردن غذاهای کرمی و خامه‎ای مثل کره بادام زمینی یا نوتلا با انگشت دست خوشمزه‌تر است. به نظر می‌رسد این کار، صمیمیت را به غذا اضافه می‎کند و مزه‎اش را هم بهتر.
۶ ساعت پیش
سرگرمی

لحظه رها سازی 104 ماهواره توسط راکت هندی در مدار زمین

در ویدیوی زیر ماموریت رها سازی 104 ماهواره توسط راکت هندی را تماشا خواهید کرد که طی آن یک ماهواره‌ی رصد زمین با وزن 714 کیلوگرم و 103 ماهواره شرکتی دیگر مجموعا به وزن 664 کیلوگرم در مدار زمین قرار گرفتند.
۶ ساعت پیش
سرگرمی

خشونت ترسناک کارتون‌ها در کره شمالی

کودکان بیشتر نقاط جهان اگر خود درگیر جنگ و بمباران نباشند، در حد امکان از خشونت و رفتارهای ناخوشایند دور نگه داشته‌ می‌شوند، که این رویکرد را در بیشتر برنامه‌های مخصوص کودکان نیز می‌توان مشاهده کرد، البته به جز برنامه‌های کودکان در کره شمالی.
۷ ساعت پیش
سرگرمی

طنز؛ رای ما، رییس خوش تیپ ما

صبح که وارد شدیم، دیدیم روی تابلوی اعلانات و در و دیوار، سوابق کاری و پوسترهای ریاست مرکز را زده اند. باز چه بساط جدیدی راه انداخته بودند؟ با تعجب وارد سالن شدیم، چشممان افتاد به تخت ها، که رویشان تحصیلات و تخصص های رییس را نصب کرده بودند. دیگر شورش را درآورده بود.
۷ ساعت پیش
سرگرمی
آخرین عناوین
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج