کشیدن این نقاشی 3 سال زمان برده است

ژاپن نمونه ملت سخت کوشی است که مردمان آن قوی تر از ساختمان هایش هستند. بعد از زلزله سال 2011 توکیو و سونامی که به دنبال آن آمد، ژاپن به شدت صدمه دید، اما تقریبا شش سال بعد بازسازی شد.
۱۵ ساعت پیش
سرگرمی

جشن تولد فرnd که در سده 1800 میلادی به دنیا آمده

افراد زیادی در 29 نوامبر به دنیا آمده اند اما «اما مورانو» از ورچلی در ایتالیا تنها کسی است که صد و هفدهمین سالگرد تولدش را امسال جشن می گیرد.
۱۵ ساعت پیش
سرگرمی

نصب دیدنی محافظ عظیم نیروگاه ویران شده چرنوبیل!

سرانجام روز سه‌شنبه هفته پیش، عملیات نصب محافظ پزرگ نیروگاه تخریب‌شده چرنوبیل، انجام شد. با نصب این محافظ، خطر تشعشع و نشت مواد رادیواکتیو تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.
۱۶ ساعت پیش
سرگرمی

شکسته شدن تخم مرغ در اعماق اقیانوس

در این ویدئو شکسته شدن جالب تخم مرغ را در اعماق اقیانوس شاهد خواهیم بود در حالیکه این تخم مرغ بعد از شکسته شدن به حالت شناور روی آب قرار می گیرد و حتی می شود با آن به راحتی بازی کرد.
۱۶ ساعت پیش
سرگرمی

مسابقه عجیب ژاپنی ها، دعوا با بالش

ژاپنی های مبتکر این بار با الگو گرفتن از دعوای زن و شهرها، بازی دسته جمعی تازه ای با استفاده از بالش راه انداخته اند و مسابقه هایی هم در همین چارچوب اجرا می کنند.
۱۶ ساعت پیش
سرگرمی

دوچرخه سواری روی نرده های یک سد در ارتفاع 198 متری

دوچرخه سواری تفریحی هیجان انگیز است که بسیاری به آن علاقه دارند. این ورزش سن و سال نمی شناسد و هر کسی با توجه به شرایط خود از آن بهره می برد.
۱۶ ساعت پیش
سرگرمی

آرام باشید و یک نفس عمیق بکشید!

هیچ می‌دانید عمل نفس کشیدن چگونه انجام می‌شود؟ می‌دانید چگونه کنترل نفس کشیدن می‌تواند بر سلامتی ما تاثیر بگذارد؟
۱۶ ساعت پیش
سرگرمی

تجمع گرازهای دریایی در ساحل روسیه

صدها گراز دریایی درمنطقه چوکوتکای روسیه در کنار ساحل تجمع کرده اند.
۱۶ ساعت پیش
سرگرمی

دیدنی‌ترین پل‌های پیاده‌رو جهان

پل‌ها همواره نماد قدرت معماری یک کشور بوده‌اند. امروزه، پل‌های بی‌نظیری ساخته شده‌اند که علاوه بر زیبایی فراوان، خطرناک هم هستند. البته عبور از روی این پل‌ها با چاشنی شانس همراه است!
۱۶ ساعت پیش
سرگرمی

این لباس اجساد را به کمپوست پاک تبدیل می‌کند

بدن انسان در طول زندگی مواد شیمیایی سمی مختلفی مانند آفت‌کش‌ها، فلزات سنگین، و دیگر سموم محیطی را به خود جذب می‌کند این موضوع حتی پس از مرگ نیز ادامه می‌یابد و این باعث آلوده کردن محیط زیست حتی پس از مرگ توسط انسان می‌شود.
۱۶ ساعت پیش
سرگرمی

نذر عجیب زن زیبای هندی

زنان هندی با موهای براق و بلندشان شهره جهان هستند. در حالی که در شهر هیروتانی موهای زیبایشان را از ته می زنند.
۱۶ ساعت پیش
سرگرمی

کوچکترین وسیله جاسوسی دنیا را ببینید

در این گزارش با کوچکترین و ارزان‌ترین وسیله جاسوسی دنیا آشنا شوید.
۱۶ ساعت پیش
سرگرمی

لباس 5 هزار ساله!

ابعاد این لباس قدیمی حاکی از آن است که متعلق به دختر نوجوان و یا زنی لاغر اندام بوده و پیش از سوزانده‌ شدن مورد استفاده قرار می‌گرفته است.
۱۶ ساعت پیش
سرگرمی

دانستنی‌ های جالب (124)

در زندگی همه ما پیش آمده که برخی اصطلاحات را بدون دانستن ریشه و وجه تسمیه اش بکار ببریم و یا یک رسم و آداب خاص را به صرف تقلید از پیشینیان خود، بدون اینکه بدانیم چیست و از کجا آمده انجام داده باشیم.

سکانس های ماندگار سینما (46)

تسخیرناپذیران (The Untouchables) فیلمی آمریکایی اثر برایان دی پالما است. بازیگرانی همچون رابرت دنیرو و شون کانری و کوین کاستنر در آن نفش آفرینی می‌کنند.

درخت کریسمس با 50 هزار لامپ در ویلنیوس

در شب 26 نوامبر 2016 روح کریسمس به ویلنیوس آمد و درخت کریسمس میدان کاتدرال شهر را روشن کرد.
۱ روز پیش
سرگرمی

تصاویر رنگی شده و کم نظیر از «جنگ جهانی اول»

زمانی که یکی از صرب های بوسنی، «آرشیدوک فرانتس فردیناند» ولیعهد امپراطوری اتریش-مجار و همسرش، کنتس سوفی، دوسش هوهنبرگ را در یکی از خیابان های سارایوو ترور کرد، امپراطوری اتریشی-مجار اعلامیه جنگ با صربستان را داد و بدین سان جنگ جهانی اول آغاز گردید.
۱ روز پیش
سرگرمی

واکنش خنده دار فضای مجازی به غبغب ترامپ

هیچ کس عکس های زشت و ناخوشایند خود را دوست ندارد اما اگر یک فرد مشهور یا کسی باشید که مورد توجه انظار عمومی است، به سرعت عکستان منتشر و مورد واکنش قرار می گیرد.
۱ روز پیش
سرگرمی

جان‌ سخت‌ ترین آیفون دنیا!

ظاهرا یک آیفون ۴ پس از ۷ ماه حضور در یک دریاچه یخ‌زده سالم از آب بیرون آمده است.
۱ روز پیش
سرگرمی

چه چیزی به دلار ارزش می‌دهد؟

اگر سعی کرده باشید پول یک چیزی را با یک تیکه کاغذ بپردازید احتمالا به دردسر افتادید البته مگر اینکه اون یک تیکه کاغذ یک اسکناس صد دلاری بوده باشد، اما چه چیزی اون اسکناس را اونقدر جذاب تر و با ارزش تر از سایر تیکه کاغذ های دیگر می کند؟
۱ روز پیش
سرگرمی

تست مقاومت شمش طلا با پرس هیدرولیک

دستگاه پرس هیدرولیک نام ماشینی است که با استفاده از سیلندر هیدرولیک، نیروی پرس مورد نیاز را تولید می‌کند. اما آیا به این موضوع فکر کرده‌اید که اجسام مختلف زیر فشار این دستگاه تا چه اندازه می‌توانند دوام بیاورند؟
۱ روز پیش
سرگرمی

با این خطاهای دید به چشمانتان شک خواهید کرد!

در این ویدئو خطاهای دید حیرت انگیزی را می بینید که باعث می شود به چشمانتان شک کنید.
۱ روز پیش
سرگرمی

تنگ‌ترین خیابان جهان

خیابانی باریک در پراگ با دو چراغ راهنمایی در دو طرف آن وجود دارد که در هر لحظه، تنها یک نفر از آن می‌تواند عبور کند. از این رو، این خیابان را کم‌عرض‌ترین خیابان جهان می‌توان قلمداد کرد.
۱ روز پیش
سرگرمی

زنان کارگر ساختمانی در اندونزی

زنان در جزیره بالی اندونزی برای تأمین هزینه زندگی خود در کارهای ساختمانی و ساخت و ساز به عنوان کارگر کار می کنند.
۱ روز پیش
سرگرمی

عصبانیت مردم ژاپن از منجمد کردن 5000 ماهی

یک پیست اسکی روی یخ که 5000 ماهی مرده و سایرموجودات دریایی را زیر یخ منجمد کرده بود مجبور شد ژس از خشم و انتقاد عمومی به طور موقت تعطیل شد.
۱ روز پیش
سرگرمی

مینی شعر (336)

شعر، نشانه یک زندگی عالی و بشری است. مردم با خیال زندگی می کنند و بهترین چیزی که خیال را تحت تاثیر قرار می دهد شعر است، پس این واقعیت که نقش روزمره کننده را ایفا می کند و شعر، حقیقتی است که اگر نمی شود سراینده آن بود، می توان دست کم خواننده آن شد و از روزمرگی رهید.
۱ روز پیش
سرگرمی

این لباس‌ به انسان قدرت می‌دهد

این لباس رباتی انسان را از لحاظ فیزیکی بسیار قدرتمند می‌کند.
۱ روز پیش
سرگرمی

چرا گاهی در خواب راه می‌رویم؟

تا به حال برایتان پیش آمده که در خواب راه بروید؟ لابد پیش آمده، به خصوص زمانی که بچه بودید.
۱ روز پیش
سرگرمی

تصاویری نادر از همنوع خواری یک پلنگ

گورشکف اخیرا از صحنه نادر یک پلنگ نر عکس گرفت که برای خوردن لاشه رقیبش از درختی بالا رفته و جسد پلنگی را که به احتمال زیاد توسط خودش در نبردی بر سر قلمرو کشته شده است، می درد.
۱ روز پیش
سرگرمی

این مهدکودک شکنجه‌گاه کودک 9 ماهه شد

کودکی بی‌گناه، قربانی مربی سنگ‌دل خود در یکی از مهدکودک‌های هند شد. یک پدر و مادر هندی بدلیل مشغله کاری و نداشتن وقت برای نگهداری از فرزندشان مجبور شدند مکانی را برای نگهداری از کودک خود پیدا کنند.
۱ روز پیش
سرگرمی

لیزری که آسمان را می شِکافد

تصویربرداری از ستاره ها و دیگر اجرام آسمانی از تلسکوپ های زمینی، به دلیل اتمسفری که زمین را پوشانده دشوار است. اتمسفر مانند یک حجاب بین آسمان دور و تلسکوپ عمل می کند و این حجاب متراکم، مختل کننده و متغیرغیرقابل پیش بینی است.
۱ روز پیش
سرگرمی

رونمایی از خودروی آب‌سوزِ مخترع ایرانی

خبرگزاری راپتلیِ روسیه با انتشار ویدئویی از خودروی آب‌ سوزی که علاءالدین جاسمی، مخترع ایرانی، ابداع کرده است، رونمایی کرد. این خودروی آب‎سوز اسفند 1394 برای نخستین بار در پانزدهمین نمایشگاه بین‎المللی محیط زیست در ایران رونمایی شد.
۱ روز پیش
سرگرمی

درگیری دیدنی بین مشتری و کارمندان رستوران

در این ویدئو در یک رستوران بین یک مشتری و کارمندانش درگیری پیش می آید ولی هیچ کاری از دست کارمندان رستوران بر نمی آید و مشتری عصبانی هر چیز دلش بخواهد به طرف آن ها پرتاب می کند.
۱ روز پیش
سرگرمی

پروتز مصنوعی ساخته شده از تیتانیوم

با استفاده از یک پرینتر سه بعدی،یک اسکنر سه بعدی و نرم افزار پیچیده سه بعدی این طراح صنعتی از میزان مشکلاتی که نیازمند تولید پروتزهای مصنوعی است کاسته است. از این رو ساخت آنها را نیز کم هزینه تر کرده است.
۱ روز پیش
سرگرمی

تصاویری از بهشت حیات وحش دنیا؛ ماداگاسکار

ماداگاسکار در نزدیکی ساحل شرقی جنوب آفریقا در اقیانوس هند قرار دارد. به عنوان چهارمین جزیره بزرگ دنیا٬ این جزیره کمی بزرگتر از فرانسه اما کمی کوچکتر از تگزاس است.
۱ روز پیش
سرگرمی

استفاده های عجیب از «پوست انسان»

از جمله معروف ترین کاربرد پوست انسان در زمان های گذشته، صحافی کتاب با پوست انسان به نام «Anthropodermic bibliopegy» بوده است. در این روش کتاب را درون جلدی از پوست انسان می پیچیدند و قرار می دادند؛ اما صحافی کتاب با پوست انسان تنها یک نمونه از آن است.
۱ روز پیش
سرگرمی

سفری کوتاه به درون سحابی کارینا

این ویدئوی جذاب از زمین سفری را آغاز می کند و در نهایت به جواهر آسمان جنوبی، یعنی سحابی بزرگ کارینا، که به نام NGC 3372 شناخته می‌شود، می رسد.
۱ روز پیش
سرگرمی

با مرد عنکبوتی فرانسوی آشنا شوید

آلن رابرت معروف به مرد عنکبوتی فرانسه از آسمان خراش ۳۸ طبقه توره آگبار در بارسلونای اسپانیا بالا رفت.
۱ روز پیش
سرگرمی

مغز چگونه بدون اطلاع شما تصمیم می‌گیرد؟

استادیوم پرینستون پالمر فیلد، سال 1951 میلادی – فصل پاییز بود و مسابقه فوتبال آمریکایی بین دو تیم تایگرز و دارت‌ماوث در جریان بود. دیک کازمایر، ستاره تیم تایگرز یک پاسور و دونده تمام عیار بود و بعدها توانست برنده جایزه "هایزمن تروفی" شود.
۱ روز پیش
سرگرمی

هایلایت (354)

جمله های زیبا، دلنوشته های دلنشین، اشعار ماندگار، پاراگراف های تاثیرگذار و بی‌نظیر از یک کتاب یا مقاله. همه این‌ها می‌تواند بهانه ای برای هایلایت کردن آنها در کتاب، مجله و یا ذهنتان باشد.
۲ روز پیش
سرگرمی

ماندگارترین دیالوگ های تاریخ سینما (138)

سخنوري يکي از ارکان ادبيات ایران و جهان است و نغزگويي و جمله های تاثیر گذار دو بن مايه اصيل در زبان محاوره تمامی ملل هستند. با توجه به همين اصل يکي از پايه‌هاي ماندگاري فيلم هاي سينمايي و مجموعه‌هاي تلويزيوني را بايد در ديالوگ‌هايي جستجو کرد که در حافظه تاريخي مخاطبانشان نقش بسته‌اند.
آخرین عناوین
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج