رکوردشکنی نوسان سکه در شهریور ماه

بازار سکه در ششمین ماه از سال جاری یکی از پرنوسان‌ترین دوره‌های زمانی خود در حدود یک سال اخیر را پشت سرگذاشت، به طوری که سکه تمام بیش از ۶۰ هزار تومان نوسان قیمت پیدا کرد.
۵ دقیقه پیش
اخبار اقتصادی

قیمت واقعی دلار تک نرخی چقدر است؟

با وجود اختلاف نظرهایی که درباره قیمت واقعی دلار و همچنین نرخ آن در زمان یکسان‌سازی وجود دارد، دولت تاکید دارد که قیمت دلار در زمان یکسان‌سازی بین نرخ فعلی بازار آزاد و مبادله‌ای خواهد بود. در عین حال که نرخ فعلی بازار آزاد واقعی نیست.
۷ دقیقه پیش
اخبار اقتصادی

واردات موز در ازای صادرات کشمش

مهر به نقل از حجتی نوشت: دولت با اختصاص پنج هزار ریال یارانه به تولیدکنندگان در ازای هر تولید هر کیلو کشمش و تعیین و برخورداری ازتعرفه ترجیحی برای واردات موز در ازای صادرات کشمش، ازصادرکنندگان حمایت می کند.
۵۶ دقیقه پیش
اخبار اقتصادی

پیشنهاد ایران برای افزایش امنیت بورس‌های دنیا

رئیس مرکز نظارت بر امنیت اطلاعات بازار سرمایه از ارائه طرح ویژه ایران به سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار خبر داد و گفت: این طرح با هدایت و راهبری ایران پیگیری خواهد شد.
۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

قطع واردات بنزین شدنی است؟

احتمال قطع واردات ١٢میلیون لیتری بنزین به کشور در حالی مطرح شده که تولید پالایشگاه ستاره خلیج فارس هنوز تثبیت نشده و گویا مسئولان می‌خواهند دست به دامن بنزین پتروشیمی شوند.
۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

قیمت طلا بالا رفت

پس از این که وزیر خارجه کره‌شمالی، ترامپ را به اعلام جنگ علیه کشورش متهم کرد، با هجوم سرمایه‌گذاران به سوی سرمایه‌های امن، قیمت طلا بالا رفت.
۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

ایرانیان با چند شاغل گذران زندگی می کنند؟

بررسی ها نشان می دهد، بیش از 26 درصد خانوارها در ایران هیچ فرد شاغلی ندارند.
۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

متوسط حقوق کارکنان دولت اعلام شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: هزینه‌های جاری با توجه به اهمیت بخش‌های در بر گیرنده آن جای کسر و یا صرفه جویی چندانی ندارد، بنابر این در مورد پرداخت پرسنلی اقدام انقباضی نداشتیم. این در حالی است که حداقل حقوق کار کنان از ٤٩٠ هزار تومان در سال ١٣٩٢ به یک میلیون و ٣٥ هزار تومان در سال جاری رشد داشته است. همچنین متوسط حقوق از یک میلیون و ٤٧٠ هزار تومان به دو میلیون و ٩٧٠ هزار تومان رسیده است.
۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

عراق 2 میلیارد دلار کالا از ایران وارد کرد

بر اساس آخرین آمارها، عراق با ۲ میلیارد دلار واردات از ایران در چهار ماهۀ نخست سال جاری، دومین مقصد صادراتی کالاهای ایرانی به شمار می‌آید.
۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

شاخص بورس تهران رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۱۱۱ واحد رشد کرد.
۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

نظر لاریجانی درباره بحران موسسات مالی

رئیس مجلس گفت: درباره مؤسسات مالی بین بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و قوه‌قضائیه باید هماهنگی‌هایی به وجود بیاید.
۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

افزایش قیمت سکه و دلار در بازار آزاد

قیمت انواع سکه بر خلاف روز قبل که با روند کاهشی و ثبات نسبی همراه بود در بازار امروز - سه‌شنبه - افزایش نسبتا قابل توجهی پیدا کرده و سکه تمام با ۸۰۰۰ تومان افزایش به یک میلیون و ۲۴۷ هزار تومان رسیده است.
۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

جزئیات رشد اقتصادی کشور در فصل بهار

رئیس سازمان برنامه و بودجه از جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران در حوزه آمارگیری از نیروی کار در تابستان سال جاری خبر داد و گفت: نرخ بیکاری تابستان امسال به ۱۱.۵ درصد رسید.
۴ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

روسای «کاسپین» شاکی شدند

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: قرار بود سپرده گذارانی که تا مبلغ 200 میلیون تومان سپرده در موسسه کاسپین داشتند با آنها تسویه حساب شود که رؤسای کاسپین و صاحبان سهام آنها شکایتی تنظیم کردند که بر این اساس واریز مبلغ هزار و 500 میلیارد تومان متوقف شود.
۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

وجود 30 میلیون کارت بانکی غیرفعال در ایران

یک کارشناس بانکداری الکترونیکی با اشاره به صحبت‌های وزیر ارتباطات مبنی بر ضرورت تجمیع همه کارت‌ها در یک کارت، این اتفاق را مستلزم هم‌افزایی بانک‌ها و سازمان‌ها دانست.
۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

ورود سران قوا به پرونده سپرده‌ گذاران کاسپین

سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه صبح امروز (سه‌شنبه) مجمع عمومی این فراکسیون گفت که علاوه بر تصمیم گیری‌های قبلی برای حل مشکل سپرده‌گذاران کاسپین مقرر شد جلسات مشترک سران قوا برای حل مشکل سپرده‌گذاران کاسپین و سایر موسسات اعتباری برگزار شود و در همین رابطه تصمیم مشخصی اتخاذ شود.
۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

دخل و خرج پاستور در دوره احمدی نژاد و روحانی

مخارج دولت و آنچه در نهاد ریاست‌جمهوری دوره محمود احمدی‌نژاد رخ داده بود با انتقادهای بسیاری مواجه شده بود اما حالا دولت دوازدهم مخارج را کمتر هم کرده است.
۶ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

پشت پرده زیان قیر صادراتی ایران

یکی از مشکلات اقتصاد ایران، سایه سنگین اقتصاد شبه دولتی است، که از یک سو در رقابتی نابرابر بخش خصوصی را مغلوب کرده و از سویی به دلایل متعدد، بستری آماده برای تخلف و فساد اقتصادی است.
۶ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

حق‌ شناس: در گذشته صنفی تصمیم گرفته شد

یک کارشناس اقتصادی علل مشکلات اقتصادی ایران را در منابع انسانی ناکارآمد می‌داند که در سنوات گذشته به جای تصمیم‌گیری بر مبنای عقل و علم بر مبنای احساس و صنفی تصمیم گرفته شد.
۷ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

مورد ویژه بازار مسکن؛ لاکچری بازها

فعالان بازار مسکن معتقدند رونق نسبی خرید و فروش آپارتمان‌های لوکس به تغییر فرهنگ مردم و تمایل آنها به داشتن زندگی لاکچری بازمی‌گردد و ارتباط با سوداگری و سفته بازی در بازار مسکن ندارد.
۷ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

ضربه سود سپرده‌ ها به فضای کسب و کار

حسین عبده‌تبریزی اقتصاددان با اشاره به آسیب‌های سود بانکی به فضای کسب و کار گفت: متاسفانه در شرایط بحران بیکاری، خانواده‌ها به معجزه سودهای بانکی عادت کرده‌اند.
۷ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

احتمال گران شدن بنزین قوت گرفت

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس خبر منتشرشده در شهریور مبنی بر کلیدخوردن بررسی افزایش نرخ سوخت و احتمال گرانی بنزین از ابتدای ۹۷ را تایید کرد و گفت: باید قدری در این زمینه تامل کرد تا دولت لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور را به مجلس ارائه کند.
۷ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

سودِ پول در گرداب تصميم‌ گيری دولت

در حالي كه سه هفته از تصميم بانك مركزي براي الزام بانك‌ها به رعايت نرخ سود ١٥ درصدي مصوب شوراي پول و اعتبار مي‌گذرد، اين‌بار محمدباقر نوبخت خبر داده كه نرخ سود بانكي بازهم كاهش خواهد يافت.
۸ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

نشانه‌ های رونق پایدار مسکن هویدا شد

مسكن شايد رونق بگيرد؛ اما اين رونق بايد آن‌قدر زياد باشد تا حداقل ١٢ هزار ميليارد تومان ارزش‌ افزوده ازدست‌رفته در چهار سال گذشته را جبران كند. از ارزش افزوده ٤٢هزارو ٤٠٠ ميليارد توماني در سال ١٣٩٢، ٣٠هزارو ٣٠٠ ميليارد تومان در سال ١٣٩٤ باقي مانده است؛ اين يعني ٢٨ درصد افت ارزش در چهار سال.
۸ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

ماجرای کاهش نرخ جریمه اضافه‌ برداشت بانک‌ها

بانک مرکزی در ابلاغیه‌ای پنهان نرخ جریمه اضافه‌برداشت بانک‌ها را از ٣٤ درصد به ١٨ درصد کاهش داد.
۹ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

بازار شغل های خدماتی سکه شد!

شاید به این فکر کنید که در گذشته نه چندان دور تعداد شغل‌های خدماتی انگشت شمار بود و در خوشبینانه‌ترین حالت به ۱۰۰ تا ۱۵۰ شغل می‌رسید ولی امروز با شناسایی رشته شغل‌های متعدد و ظرفیتهای جدیدی که در بخش خدمات به وجود آمده، تعداد مشاغل این بخش افزایش قابل توجهی داشته است.
۱۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

مرز ترکیه با اقلیم کردستان بسته شد

روسای گمرکات ایران و ترکیه، بر ۸ محور مهم در همکاری های مشترک گمرکی امروز توافق کردند که یکی از آنها، عبور کامیون‌های ترک از خاک ایران به جای اقلیم کردستان بود.
۱۴ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

قزاق ها برای توسعه تجارت به ایران می‌آیند

نشست بررسی ظرفیت‌های صادراتی ایران به قزاقستان با هدف شناسایی ظرفیت‌های بازار این کشور و چگونگی امکان صادرات کالا و خدمات به این منطقه، در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار می‌شود.
۱۴ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

معایب و منافع حذف صفر از اسکناس ها

عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد معتقد است که حذف صفرها و تغییر واحد پول ملی، از جمله ضرورت‌های اقتصاد ایران است.
۱۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

قیمت نفت به بالاترین رقم 8 ماه اخیر رسید

در معاملات امروز بازارهای جهانی پس از این که تولیدکنندگان مهم در وین گفتند بازارهای جهانی به خوبی در مسیر متوازن شدن قرار دارد، قیمت‌های نفت به بالاترین میزان ۸ ماهه خود رسید.
۱۶ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

تمدید مهلت تسویه بدهی اقساط سهام عدالت

بر اساس اعلام سازمان خصوصی سازی مهلت تسویه باقیمانده بدهی اقساط مشمولان سهام عدالت به مدت یک ماه تمدید شد.
۱۶ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

صادرات نفت ایران موقتا محدود می‌شود

یک مقام ارشد در شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد که ایران قصد دارد صادرات نفت خام و میعانات خود را تا پایان سال ۲۰۱۷ حفظ کند اما فعالیت‌های تعمیراتی، کاهش ذخایر نفت و تقاضای داخلی رو به رشد، صادرات را محدود خواهد کرد.
۲۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

رشد معاملات مسکن در مرداد ماه سال جاری

مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، گفت: در مردادماه سال جاری بالغ بر ۱۸ هزار معامله در بازارمسکن شهر تهران انجام شد که ۱۵ درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته رشد داشت.
۲۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

خیز برای حذف دلار از معاملات جهانی نفت

روزنامه جام جم با درج گزارشی نوشت: دلار ارز اول جهان است، اما اکنون بسیاری از کشورها در حال باز کردن گره اقتصاد خود از این واحد پول آمریکایی هستند. چین و ونزوئلا اولین کشورهایی هستند که دلار را از معاملات نفتی خود حذف کردند و تصمیم دارند از این پس، خرید و فروش نفت خود را با ارزی غیر از دلار انجام دهند.
۲۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

یک اقتصاددان: وام خارجی صرفه اقتصادی دارد

روزنامه آرمان در گفت وگو با حمید دیهیم کارشناس اقتصادی نوشت: در وضعیت فعلی اقتصادی، وام‌گرفتن از خارج به‌صرفه است. چون نرخ بهره‌ای که تولیدکنندگان به خارج می‌پردازند‌، ‌کم است، باوجود افزایش نرخ ارز، برای تولیدکنندگان صرفه اقتصادی دارد.
۲۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

قیمت طلا تابستان را داغ به پایان رساند

بازار طلا در در ماه شهریور یکی از پرنوسان‌ترین ماه‌های خود را در حدود یکسال اخیر پشت سر گذاشت و انواع طلا افزایش قیمت‌هایی را تجربه کرد که طی سه سال قبلش بی سابقه بودند.
۲۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

کارت‌های اعتباری در انحصار برند

طرح شکست خورده کارت‌های اعتباری برای کالای ایرانی که به نظر می‌رسید با اختلاف قابل توجهی که بین مسئولان مربوطه در این مورد وجود داشت با پرونده‌ای بسته شده مواجه شود،بار دیگر و بر اساس تکالیف قانونی در دستور کار قرار گرفته است.
۲۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

بی‌ اطلاعی اصناف از تصمیم دقیقه 90 شریعتمداری!

درحالیکه شریعتمداری در دقیقه 90 دستورالعمل حذف برچسب قیمت کالا را به تعویق انداخت، رییس اتاق اصناف می‌گوید "از سوی وزارت صنعت دستورالعملی برای توقف حذف برچسب قیمت‌ها اعلام نشده است و حذف برچسب قیمت از درب کارخانه انجام خواهد شد و بنگاه‌های صنفی مکلف به درج نهایی قیمت روی این کالاها خواهند بود". حال بازار در مواجهه با کالاهایی که قیمتی روی آنها درج نشده، بلاتکلیف مانده است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

عقب‌گرد شاخص کل بورس تهران

معامله‌گران بورس تهران امروز شاهد معاملاتی متعادل و به نسبت کم حجم در بیشتر نمادهای معاملاتی بودند بازاری که زیر سایه معاملات درون‌گروهی حقوقی‌ها در نمادهای شاخص‌ساز به تک‌سهم‌های کوچک دلخوش کرده است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

طرح استیضاح رئیس دیوان محاسبات کلید خورد

عضو کمیسیون برنامه بودجه ومحاسبات مجلس از تقدیم طرح استیضاح رئیس دیوان محاسبات به این کمیسیون خبر داد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

زنگنه: صادرات نفت روزانه 2 میلیون بشکه شد

وزیر نفت از برگزاری بزرگ ترین مراسم افتتاح طرح های نفتی به ارزش 20 میلیارد دلار با حضور رییس جمهوری در هفته آینده خبر داد و گفت: پارسال متوسط صادرات نفت و میعانات گازی ما به بیش از 2 میلیون و 600 هزار بشکه در روز رسید که امسال نیز همان روند را ادامه می دهیم.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

دولت متعهد به پرداخت سود سهام عدالت است

جلسه شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

هفت شغل پُردرآمد در ایران

حداقل دستمزد کارگران حدود ۹۳۰ هزار تومان است اما داشتن یک شغل پردرآمد مطمئنا خواسته همه افراد جامعه است البته به دست آوردن مشاغل پردرآمد کار چندان راحتی هم نیست.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

پیشنهاد افزایش دوره بازپرداخت وام مسکن

ایلنا به نقل از مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه‌و‌شهرسازی، نوشت: به منظور تقویت توان اقتصادی متقاضیان مسکن به ویژه در بافت‌های‌فرسوده شهری درصددیم تا مدت‌انتظار دریافت تسهیلات از محل صندوق پس‌انداز مسکن یکم را به چهار یا پنج ماه کاهش دهیم، زمان بازپرداخت این تسهیلات را ۲۰ ساله کنیم و همزمان نرخ سود تسهیلات را یک تا دو درصد کاهش دهیم.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

ثبات تقریبی قیمت سکه و دلار در بازار

قیمت سکه بر خلاف روزهای اخیر که روند صعودی پیدا کرده بود در بازار امروز - دوشنبه - کاهشی و یک میلیون و ۲۳۹ هزار تومان فروخته شد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

سیاهه افزایش و کاهش قیمت‌ کالاهای اساسی

مرکز آمار ایران، گزارش متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب را در مردادماه امسال منتشر کرد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

جزئیات کشف جدیدترین محموله ارز قاچاق

ماموران گمرک ایران در تازه‌ترین عملیات مبارزه با قاچاق کالا و ارز، موفق به کشف ۱۰۹ هزار دلار استرالیا از داخل یک دستگاه تویوتای سواری در گمرک دوغارون شدند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

سامانه وام ازدواج باز شد

سامانه وام ازدواج که طی روزهای اخیر در اغلب موارد گزینه‌ای برای انتخاب بانک عامل ارائه کننده تسهیلات به متقاضی اعلام نمی‌کرد، مجددا به حالت عادی برگشته و زوجین می‌توانند مراجعه کرده و ثبت نام خود را انجام دهند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

وزارت صنعت: ارج و آزمایش قابل احیا هستند

مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر قابل احیا بودن دو برند ارج و آزمایش، روند احیای کارخانه ارج را به سبب روشن بودن وضعیت مالکیت حقوقی آن، آسان‌تر از کارخانه آزمایش دانست.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

قیمت نفت کاهش یافت

قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه نوامبر، امروز با ۴ سنت کاهش به ۵۶ دلار و ۸۲ سنت رسید.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

عوامل سه گانه افزایش قیمت طلا و ارز

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلانی عوامل ۳گانه افزایش قیمت طلا و ارز را تشریح کرد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

دور زدن دستورالعمل کاهش نرخ سود بانکی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برخی بانک‌ها دستورالعمل کاهش نرخ سودها را دور می‌زنند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

نوبخت: نرخ سود بانکی حتماً امسال کم می‌شود

معاون رئیس جمهور با تأکید بر فراهم بودن زمینه های کاهش نرخ سود بانکی از اجرایی شدن این سیاست تا قبل از پایان سال ۹۶ خبر داد و به بیان دلایل عدم کاهش نرخ سود طی چند سال گذشته پرداخت.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

بازگشت رونق به چرخه مبادلات بانکی ایران و اروپا

امضای نخستین قرارداد تامین اعتبار و همکاری مالی میان بانک های ایران و اروپا پس از اجرای برجام نویدبخش بازگشت تدریجی رونق به این عرصه و تسهیل مبادلات بانکی بین المللی و افزایش حضور سرمایه گذاران اروپایی در پروژه های زیرساختی کشورمان است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

گوگرد موجود در بنزین غیراستاندارد نیست

سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کرد که گوگرد موجود در بنزین عرضه شده طی تابستان سال امسال فراتر از استاندارد نبوده و بنزین عرضه شده مشکلی نداشته است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

فریدون احمدی در بین مالباختگان «کاسپین»

عده ای از مالباختگان موسسه مالی کاسپین همچنان بعد از یک هفته مقابل ساختمان قوه قضائیه در بلوار کشاورز اجتماع می کنند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

حضور بانک فرانسوی در تامین مالی پروژه‌های ایران

بانک سرمایه گذاری دولتی BPI فرانسه پروژه‌های سرمایه گذاری شرکت‌های فرانسوی در ایران را از سال ۲۰۱۸ تامین مالی خواهد کرد و حداکثر ۵۰۰ میلیون یورو (۵۹۸ میلیون دلار) اعتبار سالانه فراهم می‌کند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

وجود یک میلیون مسکن چند خانواری در کشور

یک کارشناس مسکن گفت: آمارهای بخش مسکن نشان می‌دهد حدود ۴ میلیون خانوار به صورت فشرده در ۱.۳ میلیون واحد مسکونی زندگی می‌کنند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

واردات و قاچاق بدون روتوش سیاسی

واردات از 64 میلیارد دلار در سال 89 به 43 میلیارد دلار در سال 95 رسید. قاچاق از 25 میلیارد دلار سال 92 به 5/12 میلیارد دلار در سال 95 رسید.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

چرا حساب های دولتی به بانک مرکزی منتقل نشده؟

شش‌ماه از دستور رئیس‌جمهور برای انتقال حساب‌های شرکت‌های دولتی به بانک مرکزی گذشته و دیروز مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی گفت فقط چهار هزار و ٢٠٠ فقره حساب در این نهاد متمرکز شده است که این یعنی تنها شش درصد کل حساب‌ها به بانک مرکزی منتقل شده است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

زخمه شش ابرچالش بر تن اقتصاد ایران

نشست روز گذشته هیئت نمایندگان اتاق ایران، مسعود نیلی، دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقتصادی و غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران را در مقابل هم قرار داد. در این نشست، نیلی از وجود شش ابرچالش در اقتصاد ایران صحبت کرد و شافعی نیز تیغ انتقاد خود را روی نگاه غلط دولت به اقتصاد کشید و از دستیار ویژه رئیس‌جمهور خواست شرایطی ایجاد کند که بخشی از این نگاه غلط اصلاح شود.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

امیدواری لوک اویل به مشارکت در صنعت نفت ایران

مدیرعامل لوک اویل اعلام کرد که با آغاز پروژه‌های جدید خارج از روسیه، از جمله در ایران، این شرکت روس سطح تولید خود را حفظ می‌کند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

سرمایه گذاری بانک فرانسه در ایران

مدیر عامل بانک دولتی فرانسه از سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون یورویی در پروژه‌های شرکت‌های فرانسوی در ایران خبر داد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

تفکیک وزارت صنعت رد شد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اعضای کمیسیون به اتفاق آراء با لایحه تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت مخالفت کردند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

گوگرد بنزین مصرفی در حد استاندارد است

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به بررسی کیفیت سوخت مصرفی در پایتخت در کارگروه کاهش آلودگی هوا گفت: یکی از موضوعات مطرح شده در این جلسه موضوع بنزن، گوگرد و ترکیبات آروماتیک بنزین بود که با تایید نمایندگان شرکت توزیع استان تهران، اداره کل استاندارد و شهرداری تهران وجود هرگونه گوگرد و بنزن بالای حد استاندارد در سوخت مصرفی تهران مردود شمرده شد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

آخرین وضعیت بودجه 97

آخرین خبرها از روند تدوین لایحه بودجه ۱۳۹۷ حاکی از آن است که بخشنامه بودجه در سازمان برنامه و بودجه نهایی شده و احتمالا امروز در جلسه ستاد اقتصادی به امضای رئیس‌جمهوری خواهد رسید.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

دلار شهریوری رکورد شکست

بررسی نرخ دلار در شهریور ماه نشان می‌دهد که در مجموع این نوع ارز ۸۷ تومان نوسان قیمت در این یک ماه پیدا کرده و بالاترین نرخ سال را تاکنون تجربه کرده است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

تحریم‌های نفتی ایران برگشت‌پذیر خواهد بود؟

کارشناسان تحریم‌ مقیم واشنگتن می‌گویند به نظر می‌رسد رئیس‌جمهور آمریکا آماده می‌شود تا عدم پایبندی ایران به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ را اعلام کند، اما چنین تصمیمی به تنهایی تحریم‌های آمریکا علیه بخش نفت ایران را دوباره برقرار نخواهد کرد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

صادرات سنگ پای ایرانی به هشت کشور

آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران از صادرات 34 هزار و 579 کیلوگرم سنگ پا به جمهوری آذربایجان، عراق، کویت، ازبکستان، استرالیا، ترکمنستان، هلند و افغانستان در پنج ماهه امسال حکایت دارد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

بازگشت رونق به اقتصاد مسکن پس از 6 سال

پس از آنکه معاملات مسکن از دی ماه سال گذشته به تدریج رو به افزایش گذاشت،حالا خبر می رسد که ساخت و ساز مسکن در نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

انباشت 7 هزار خودروی بدون ثبت‌ سفارش در گمرک

خبرگزاری ایلنا به نقل از رئیس سازمان توسعه تجارت نوشت: توقف ثبت سفارش واردات برای جلوگیری از خروج ارز از کشور صورت گرفته و ربطی به حمایت از خودروسازان داخلی ندارد؛ بیخود برچسب نزنید و متهم نکنید.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

جاسازی نوشابه‌ قاچاق در خودروهای وارداتی

ماموران گمرک موفق شدند از داخل خودروهای سواری وارداتی که توسط کامیون های خودرو بر وارد کشور شده بودند کالای قاچاق کشف و ضبط کنند.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

بخشنامه توقف حذف برچسب قیمت ابلاغ نشده

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: از سوی وزارت صنعت دستورالعملی برای توقف حذف برچسب قیمت ها اعلام نشده است.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی

طرح افزایش وام مسکن روی میز دولت

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از ارائه پیشنهاد به دولت برای افزایش میزان وام بانک مسکن، کاهش مدت سپرده گذاری و همچنین افزایش مدت بازپرداخت این تسهیلات خبر داد.
۲ روز پیش
اخبار اقتصادی
آخرین عناوین
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج