ساختمان پزشکان

افزایش قیمت نفت در پی اظهارنظر وزیر سعودی

بعد از اظهارات وزیر نفت عربستان سعودی درباره ادامه همکاری‌ها بین تولیدکنندگان نفتی، قیمت نفت در سال ۲۰۱۸ بالا رفت.
۴ دقیقه پیش
اخبار اقتصادی

سود گرانی دلار در جیب «وحید.م» و «محمد.س»!

اتفاقات روزهای اخیر در بازار ارز که موجب شد نرخ دلار از ۴۷۰۰ تومان هم عبور کند، پشت‌پرده‌هایی دارد که بهتر است مردم هم در جریان آن باشند. سود نوسانات اخیر بازار ارز به جیب ۲ دلال بزرگ به‌نام «وحید.م» و «محمد.س» رفته و خریداران خرد متضرر شدند.
۲۳ دقیقه پیش
اخبار اقتصادی

تب و تاب فردوسی در روزهای افزایش نرخ دلار

مشاهدات نشان می‌دهد که ارز در بازار آزاد با افزایش تقاضا روبرو شده و صرافی‌ها بعد از افزایش قیمت ارز در روزهای اخیر شلوغ‌تر شده است، همچنین از طرف دیگر در بازار سکه میل به سمت فروش بیش از خرید است.
۳۰ دقیقه پیش
اخبار اقتصادی

تکذیب سود کلان از ثبت سفارش واردات خودرو

رئیس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه سود کلان ۹ نفر از محدودیت ثبت سفارش واردات خودرو شایعه بود، گفت: شایعه‌سازانی که با این شایعات جامعه را نسبت به کل سیاست‌های کشور زیر سوال می‌برند، باید پاسخگوی دستگاه قضا باشند.
۳۳ دقیقه پیش
اخبار اقتصادی

بورس تهران به مدار مثبت بازگشت

بورس و اوراق بهادار تهران در پایان معاملات دومین روز بهمن ماه سال جاری با 408 واحد رشد به پله 98 هزار و 629 واحدی صعود کرد.
۳۷ دقیقه پیش
اخبار اقتصادی

برنامه دولت برای اشتغال در سال 97

جزئیات برنامه اشتغالی سال ۹۷ به تفکیک طرح‌های اشتغالی در حوزه مسکن، طرح‌های خرد و اشتغال حمایتی، بخش کشاورزی، صنعت، گردشگری اعلام شد.
۳۸ دقیقه پیش
اخبار اقتصادی

قیمت دلار از روی تابلوی صرافی‌ ها پاک شد

اوج گیری یک باره قیمت دلار در بازار طی مدت 20 روز گذشته سبب شکل گیری بازار کاذبی شده که در نهایت منجر به تعیین ساعتی قیمت دلار و پاک شدن ارقام آن از تابلو صرافی ها شده است.
۴۳ دقیقه پیش
اخبار اقتصادی

مردم برای خرید مسکن عجله نکنند

یک کارشناس مسکن گفت: با توجه به التهابی که برخی از دلالان و حتی کارشناسان برای افزایش قیمت ها در بازار مسکن ایجاد کرده اند، به خریداران مسکن پیشنهاد می شود برای ورود به بازار دست نگه دارند.
۵۴ دقیقه پیش
اخبار اقتصادی

جهانگیری: راه های تخلف و رانت‌ بسته شود

معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: سازوکار اجرای طرح اشتغال روستایی باید بصورت کاملا شفاف و روشن و از طریق سامانه باشد تا راه های تخلف و سوء استفاده بسته شود.
۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

موضع دولت درباره پول‌های رمزی در سال 97

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی اعلام کرد: مواضع بانک مرکزی درباره ارزهای دیجیتال تا اوایل سال آینده مشخص می شود.
۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

آغاز فروش فوق‌ العاده دلار در بازار

صرافی های مجاز می توانند برای تهیه اسکناس دلار مورد نیاز خود به صرافی بانکها مراجعه کنند.
۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

ممانعت از دایر شدن موسسات مالی بدون مجوز

سخنگوی ناجا از ممانعت پلیس از دایر شدن موسسات مالی بدون مجوز خبر داد و گفت: اجرایی شدن این موضوع نیازمند ارائه لیست موسسات مالی دارای مجوز و بدون مجوز از سوی بانک مرکزی است.
۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

چرا افزایش دستمزد کارگران بی‌ فایده است؟

"افزایش ۴ درصدی قدرت خرید کارگران، افزایش حقوق کارگران بیش از نرخ تورم، تک رقمی شدن تورم و... " این عناوین و آمار‌های مشابه را در سال‌های اخیر بسیار شنیده ایم، اما با وقتی وضعیت زندگی کارگران را از خودشان می‌پرسیم رضایتی دیده نمی‌شود.
۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

نفوذ نظامی‌ ها در اقتصاد کاهش می‌یابد؟

چند روز پیش امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، با تاکید بر "پیگیری واگذاری بنگاه‌های اقتصادی در ارتش و سپاه" گفت که مسئولیت این کار از طرف رهبر معظم انقلاب به ستاد کل نیروهای مسلح واگذار شده تا این نیروها از "کارهای اقتصادی غیرمرتبط" خارج شوند.انتشار این خبر واکنش ها و تحلیل های مختلفی را در پی داشته است. حالا سوال مهم این است که آیا قرار است واقعا نفوذ نظامی‌ها به خصوص سپاه پاسداران در اقتصاد کاهش یابد؟
۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

دولت به سمت ارز تک نرخی می رود

از ساعات ابتدایی امروز، صرافی‌ها با حذف قیمت دلار از لیست قیمت روزانه خود عملا مجرای ارسال دقیق پیام بازار را به خریداران و فروشندگان دلار مسدود نموده و کار را برای ادامه رشد شفاف و معمول مهمترین ارز بازار سخت کرده‌اند گرچه به نظر می‌رسد این حرکت که مشابه اتفاقات سال ۹۱ و شوک ارزی آن دوره است.
۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

مکث طلای جهانی برای ادامه روند صعودی

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی با وجود تعطیلی دولت آمریکا که ارزش دلار را تضعیف کرد، ثابت ماند.
۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

رشد نابرابری همزمان با افزایش شمار میلیاردرها

همزمان با آماده شدن رهبران جهان برای شرکت در اجلاس داووس، بنیاد آکسفام اعلام کرد که ۸۲ درصد ثروت جهان را جمعیت یک درصدی ثروتمند جهان تولید می‌کنند و نیمی از جمعیت فقیر جهان هیچ سهمی از تولید ثروت ندارند.
۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

دلار در بازار آزاد چند؟

دلار آمریکا که تخت گاز به سمت صعود در حرکت بود و دیروز تا ۴۷۰۰ تومان هم پیش رفت، امروز ۴۶۰۰ تومان فروخته شد اما سکه تمام به روند افزایشی خود ادامه داده است.
۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

رقم روابط تجاری ایران با جهان چقدر است؟

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به روابط خوب بین ایران و بلاروس، گفت: روابط اقتصادی را باید همپای روابط سیاسی رشد و توسعه دهیم، اگرچه در گذشته قدم‌های خوبی برداشته شده، اما کافی نیست.
۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

سهمیه‌ بندی بنزین، برای هر نفر؛ 20 لیتر

خبرگزاری ایلنا به نقل از عضو کمیسیون انرژی مجلس نوشت: اینکه دولت را مکلف کنیم نسبت به تعیین سهمیه برای افراد هر خانوار به میزان ۲۰ لیتر در ماه اقدام کند و این سهمیه به همه سرپرست‌های خانوار فارغ از اینکه خودرو داشته باشد یا نداشته باشد، اختصاص داده شود کارشناسی شده نیست.
۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

بانک مرکزی: در بازار ارز، سرمایه گذاری نکنید

رئیس کل بانک مرکزی به مردم توصیه کرد، در بازار ارز سرمایه گذاری نکنند.
۴ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

افزایش 120 هزار تومانی قیمت سکه در یک ماه

بررسی نوسانات قیمت سکه تمام در دهمین ماه سال جاری نشان می‌دهد که قیمت این نوع سکه در این بازه زمانی ۱۲۰ هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرده که حداقل در سال جاری اتفاق بی‌سابقه‌ای است.
۴ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

بازار ارز با عمل کنترل می‌شود نه مصاحبه!

روزنامه وقایع اتفاقیه نوشت: قیمت واقعی ارز از نرخ کنونی آن بالاتر است اما تاکنون دولت با دلارهای نفتی قیمت را پایین نگه داشته بود و پیش از آن در دوران دولت گذشته تجربه کرده بودیم که نرخ دلار ناگهانی با افزایش ۳برابری مواجه شد.
۴ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

جولان آبمیوه‌ های عربی و قاچاق در بازار

انواع آبمیوه‌های قاچاق و به ویژه آبمیوه‌های عربی در اکثر مراکز خرید جولان می‌دهند و ماه‌هاست پیگیری‌ها درباره وضعیت قاچاق انواع آبمیوه از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بی‌نتیجه مانده است.
۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

افزایش قیمت بنزین در حال حاضر به صلاح نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در شرایط عادی بحث افزایش قیمت بنزین منطقی است اما باید در نظر داشته باشیم که ما برای مردم چه کرده‌ایم؟ آیا توانسته‌ایم اوضاع اقتصادی مردم را تغییر دهیم؟
۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

تبعات حذف سهمیه‌ بندی بنزین

طی ۱۰ ماهه سال جاری میزان میانگین مصرف بنزین در روز ۸۰ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر ثبت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر(حدود ۶میلیون لیتر) بیشتر بوده است.
۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

سیاست بانک مرکزی درباره «بیت کوین»

رئیس کل بانک مرکزی گفت:تهدیداتی مثل سفته بازی،حباب ونوسان شدید قیمت،تمام بانک‌های مرکزی جهان از جمله ما را به احتیاط در خصوص به رسمیت شناختن ارزهای دیجیتال وادار کرده است.
۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

دلایل نوسان شدید قیمت ارز

پژوهشگر بانک مرکزی با تاکید بر اینکه ذخایر بانک مرکزی کاملا توانایی مدیریت شرایط کنونی بازار ارز را دارد، خاطرنشان کرد: هیجانات مردم در بازار ارز باید کنترل شده و حباب آن تخلیه گردد.
۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

شرط مجلس برای پرداخت یارانه نقدی

دهقان گفت: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه، افرادی که خواستار دریافت یارانه در سال ۹۷ هستند، هم تراکنش‌های مالی‌شان بررسی می‌شود و هم آزمون وُسع از آنها به عمل می‌آید.
۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

اختلاف در محاسبه جمعیت بیکار کشور!

هر چند طبق آمار رسمی،جمعیت بیکار کشور حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر اعلام می شود اما کارشناسان، این میزان را بسیار بیشتر اعلام می کنند و این موضوع طی سال‌های اخیر محل اختلاف نظر بوده است.
۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

بانک مرکزی: عرضه دلار قطع نشده است

یک مقام مسئول در بانک مرکزی گفت: ۱۵صرافی منتخب بانک مرکزی هستند که بر اساس نیاز روزانه‌شان دلار دریافت می‌کنند و بین سایر صرافی‌ها تا سقف ۱۰۰ هزار دلار توزیع می‌کنند.
۵ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

حذف 33 میلیون یارانه‌ بگیر با بررسی تراکنش‌ مالی

مهران ابراهيميان در روزنامه جوان نوشت: با تصويب تصميم حذف 33ميليون نفر از غير نيازمندان در كميسيون تلفيق و ارائه پيشنهاد در شيوه حذف غيريارانه‌هاي نقدي، به اين ترتيب يارانه بگيران غيرنيازمند حق انتخاب دارند كه يا خود انصراف دهند يا در سه ماهه اول از روش سنجش توانمندي دولت وبا سرك كشيدن به حساب‌هاي افراد آنها را انتخاب كنند.
۶ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

معتضد: واردات خودرو دست یک مافیای 9 نفره است

خسرو معتضد در روزنامه جوان نوشت: فتحعلي‌شاه سيب‌زميني را براي اولين‌بار مي‌ديد. بدان گاز زد ولي سيب‌زميني خام بود، خيلي بدش آمد. گفت اينکه ميوه نيست. سرگور اوزلي گفت پخته يا برشته شود، عالي خواهد بود. قحطي را از ميان خواهد برد. ما در اروپا امتحان کرده‌ايم. فتحعلي‌شاه با اکراه پذيرفت ولي پرسيد اگر دستور کشت آن را بدهم به من چه
۶ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

افزایش قیمت دلار، قطعا به نفع دولت است

در پایان دولت اول روحانی شاهد تغییرات مثبت اقتصادی بر‌اساس آمار بودیم. تورم تک رقمی شد و رشد اقتصادی به حدود ۷‌درصد رسید. اما هنوز مشکلات متعددی بر سر راه دولت روحانی وجود دارد.
۶ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

یک بطری آب معدنی فرانسوی چند؟

ترانه بنی یعقوب در روزنامه ایران در گزارشی نوشت: «عرضه جدیدترین آب معدنی روز دنیا، محصول کشور فرانسه برای نخستین بار در ایران.» این پلاکاردی است که در یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ تهران دیده می‌شود. در نزدیکی این پلاکارد قفسه‌ای هست که انواع و اقسام آب خارجی در آن چیده شده. به ردیف آب‌ها نگاهی می‌کنم و با خودم فکر می‌کنم خب فقط آب خارجی در کشور نداشتیم که آن هم رسید.
۷ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

افزایش قیمت نفت، فرصت است یا تهدید؟

روزنامه ایران نوشت: همواره افزایش قیمت در بازارهای بین‌المللی از جمله اهداف کشورهای تولید کننده نفت و گاز است. سازمان کشورهای تولید کننده نفت یا همان OPEC یکی از اصلی‌ترین نقش‌آفرینان در کنترل قیمت دربازار نفت و گاز در دنیاست؛ تقاضا در بازار چین و هند و سطح ذخایر روزمینی درامریکا از دیگر عوامل تأثیر‌گذار بر قیمت نفت است.
۷ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

رفع استرس از بازار نفت ادامه می یابد

وزیر نفت عربستان در پایان نشست «کمیته ویژه نظارت بر اجرای توافق نفتی» اعلام کرده اوپک و کشورهای غیرعضو این سازمان نه‌تنها به توافق نفتی تا پایان سال‌جاری میلادی متعهد باقی می‌مانند، بلکه اگر بازار نفت تا پایان سال به تعادل نرسد، این کشورها به همکاری خود در سال ۲۰۱۹ نیز ادامه خواهند داد.
۷ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

منشأ هیجانات منفی بازارها در روزهای اخیر

: بازارهای ارز و سهام، نخستین روز بهمن را با افت‌و‌خیزهای محسوسی آغاز کردند. فضای هیجانی معامله‌گران ارزی که عموما با تغییر سریع قیمت‌ها همراه است منجر به جهش ۹۵ تومانی نرخ دلار و رسیدن آن به سطح ۴۶۴۰ تومان شد. سیگنال‌های تکنیکال، تقاضای محافظه‌کارانه، ورود سفته‌بازان و جاماندگان از مسیر صعودی دلار، موجب افزایش جریان ورود نقدینگی به این بازار شده است.
۷ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

شایعات پیرامون سامانه مدیریت ریسک در بورس

روز گذشته انتشار خبری مبنی بر راه‌اندازی سامانه جدید معاملاتی تحت عنوان «سامانه مدیریت ریسک» در حالی از نگرانی‌هایی را میان فعالان بازار سهام به دنبال داشت که به‌نظر می‌رسد این موارد بیشتر ناشی از عدم اطلاعات دقیق درخصوص سامانه مزبور بوده است. بر این اساس راه‌اندازی این سامانه در چارچوب سامانه نامک اقدام بزرگی در بازار سرمایه خواهد بود و توسعه بیشتر بازار را به دنبال خواهد داشت.
۷ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

سیاست فوری برای ثبات بخشی در حوزه اقتصاد

ارزیابی‌ها نشان می‌دهد در هفته‌های اخیر نوسانات بازار ارز افزایش یافته است. بررسی‌های کارشناسی نشان می‌دهد در اقتصاد ایران قیمت نفت، تولید ناخالص داخلی و رشد نقدینگی عوامل موثر بر نوسانان نرخ ارز هستند. مطابق این بررسی‌ها، در ماه‌های گذشته، روند قیمت نفت صعودی بوده و رشد اقتصادی نیز در سال جاری مثبت گزارش شده است.
۷ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

چرا نرخ ارز ناگهانی افزایش یافت؟

دکتر رضا بوستانی در روزنامه دنیای اقتصاد نوشت:تحولات نرخ ارز توجه جامعه را به خود جلب و سوالات بسیاری را در ذهن‌ها مطرح کرده است. چرا نرخ ارز افزایش یافت؟ آیا این تحولات قابل پیش‌بینی نبود؟ آینده نرخ ارز چه می‌شود؟
۷ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

چهار دهه تحولات قیمت دلار در ايران

امير عباس آذرم‌وند در روزنامه اعتماد نوشت: اتفاقات بازار ارز تهران در روز گذشته، تداعي‌گر اتفاقات زمستان ٩٠ بود. قيمت دلار بالا رفت، خريد و فروش با اما و اگر همراه بود و درنهايت پليس و برخي نيروهاي امنيتي به اين بازار سرك كشيدند و بازار پليسي و امنيتي شد. بازار ارز متلاطم بود و صرافي‌ها حاضر به انجام معامله نبودند.
۷ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

حد دخالت دولت در بازار ارز کجاست؟

روزنامه اعتماد نوشت: افزايش قيمت ارز آن هم به اين شكل كه امكان هر پيش‌بيني از آينده بازار را ناممكن كرده است، آسيبي جدي به توليد و اقتصاد كشور خواهد زد. در اين وضعيت دولت بايد با دخالت در بازار در مقابل اين روند افزايشي بايستد.
۸ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

تحليلی از آخرين نرخ «خط فقر» در ایران

روزنامه اعتماد در گزارشی نوشت: ١٠ سال پس از اعلام آخرين نرخ خط فقر، يك مقام دولتي رقم خط فقر ملي را درآمد كمتر از ٧٠٠ هزار تومان براي خانوار در طول ماه اعلام كرد.
۸ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

مقصر بحران موسسات مالی - اعتباریِ غیرمجاز

ناصر ذاکری . پژوهشگر اقتصادی در روزنامه شرق نوشت: بی‌تردید شکل‌گیری و گسترش سریع مؤسسات مالی و اعتباری چه با مجوز و چه بدون آن، یکی از مهم‌ترین اتفاقات مخرب در عرصه اقتصاد کشور در سالیان اخیر بوده‌ است. اولین و البته کم‌اهمیت‌ترین بند از اتهام این مؤسسات این است که بخش مهمی از نقدینگی را با وعده سود‌های کلان جمع کرده و زیرکانه از دسترس بخش مولد اقتصاد کشور خارج كردند.
۸ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

خطر خسارت بزرگ برای پارس جنوبی

محمد ابراهیمی در روزنامه شرق نوشت: ایران با حدود ٣٣تریلیون مترمکعب ذخایر گازی در جایگاه اول جهان قرار دارد، اما هنوز تولید داخل، کفاف تقاضا را نمی‌دهد. اگرچه کشور با وجود هزینه مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها و تزریق ناکافی گاز به میادین نفتی، همچنان صادرات گاز به ترکیه و عراق را صورت می‌دهد.
۸ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

سود چند هزار ميليارد تومانیِ واردكنندگان خودرو

مجري يك برنامه تلويزيوني ادعا كرده است كه تغيير در تعرفه واردات خودرو، منجر به سود ١٠٢ هزار ميلياردتوماني براي واردكنندگان شده است، زيرا عده‌اي از واردكنندگان كه تعداد آنها ٩ نفر است، از قبل تعداد زيادي خودرو را ثبت سفارش كرده‌اند و اكنون با افزايش تعرفه‌ها، رانتي حدود ١٠٢ هزار و ٥٠٠ ميلياردتوماني به جيب آنها رفته است.
۸ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

قیمت سیگار گران می‌شود

براساس تازه‌ترین تصمیم مجلس، قیمت سیگار در سال آینده گران خواهد شد.
۱۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

جزئیات برنامه دولت برای اشتغال در سال 97

جزئیات برنامه اشتغالی سال ۹۷ به تفکیک طرح‌های اشتغالی در حوزه مسکن، طرح‌های خرد و اشتغال حمایتی، بخش کشاورزی، صنعت، گردشگری اعلام شد.
۱۷ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

با 20 میلیون تومان چه خودروهایی می‌توان خرید؟

با مبلغ 20 میلیون تومان امکان خرید خودروهایی مانند پراید، 131، سمند SE، تیبا صندوق دار، دوو سیلو، فولکس گل، لیفان 520i و موارد مشابه را دارید.
۲۰ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

واردات تخمه آفتابگردان از آمریکا!

بررسی آمار گمرک در ۹ ماهه نخست سال 96 نشان می‌دهد که بیش از ۶۴ هزار و ۸۱۴ تن دانه آفتابگردان از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است.
۲۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

تکدّر خاطر روحانی هم مانع رشد قیمت دلار نشد!

دلار از مرز 4600 تومان نیز عبور کرد فنر ارز یک بار دیگر رها شده و قیمت‌های نجومی را برای دلار و یورو رقم زده است.
۲۱ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

دفاع بد!؛ اندر حکایت پول تو جیبی مسئولین

ابراهیم محمدی در پایگاه خبری الف نوشت: چندی پیش در حاشیه لایحه بودجه، یادداشتی با عنوان «چه کسی چراغ اول را روشن خواهد کرد؟» تقدیم شد، در آن یادداشت از مدیران و مسئولین تقاضا داشتم با توجه به شرایط اقتصادی و اجتماعی مردم، بیایید و در عوض سال های فراوان همراهی مردم با شما، برای فشار کمتر بر مردم در بودجه 97 از لابی گری و زیاده خواهی پرهیز کنید تا چند اتفاق خوب رخ بدهد.
۲۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

ادعای تمایل بانک مرکزی به افزایش قیمت ارز

استاد اقتصاد دانشگاه تهران معتقد است نه تنها بانک مرکز سیاستی برای مدیریت نرخ ارز ندارد بلکه خودش عامل افزایش قیمت شده و می گوید: وعدهایی می‌دهند که مشاهده نکردیم عملی شود، مانند سکه که حراج کردند و فروختند، اما چه اتفاقی افتاد و باید در مورد افزایش قیمت دلار پاسخگو باشند.
۲۲ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

واردات تیلاپیا ممنوع شد

رئیس سازمان شیلات در نامه‌ای از مهرفرد خواست تا واردات تیلاپیای چینی و بی‌کیفیت را برای حمایت ازتولیدکنندگان داخلی ممنوع کند.
۲۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

نرخ تورم در دی ماه

درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار) در دوازده ماهه منتهی به دی ماه سال ١٣٩٦ نسبت به دوره مشابه سال قبل برای کل کشور ۸.۲ درصد، مناطق شهری ٨.١ درصد و مناطق روستایی ٩.٢ درصد است که در آذر ماه ١٣٩٦، برای کل کشور ٠.٢ و مناطق شهری ٠.٣ واحد درصد افزایش یافته است و برای مناطق روستایی بدون تغییر بوده است.
۲۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

اقلام غذایی موثر در هزینه معیشت کارگران

۱۳ قلم کالای خوراکی، سبد غذایی زندگی کارگران را تشکیل می‌دهند که تغییرات قیمتی این اقلام به عنوان مبنای تعیین هزینه معیشت و دستمزد، در جلسات کارشناسی مزد بررسی می شوند.
۲۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

معاملات در بازار ارز قفل شد

در بازار ارز،اگر چه قیمت دلار و یورو بر تابلوها به ترتیب به۴۶۰۰و ۵۸۰۰تومان رسیده اما صرافی ها معاملات ارز را سه قفله کرده اند،گویا این بار تعبیر طهماسب مظاهری در بازار ارز عینیت یافته است.
۲۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

بانک مورد علاقه‌ی شما کدام بانک است؟!

با اعلام سایت بانکی، رقابت بانک‌ها برای کسب عنوان محبوب‌ترین بانک ایران در جشنواره «بانک محبوب من»، به طور رسمی آغاز شد. این جشنواره که از تاریخ ۵ دی‌ماه شروع به کار کرده، درتاریخ ۱۵ بهمن ماه به کار خود پایان می‌دهد.
۲۳ ساعت پیش
اخبار اقتصادی

چرا نباید نرخ سود بانکی کاهش می یافت؟

دکتر پویا جبل‌ عاملی در روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: با گذشت چهار ماه از کاهش نرخ سود بانکی، امروز بهتر می‌توان نتایج این اقدام را بررسی کرد. روزنامه «دنیای اقتصاد» یکی از معدود مخالفان دستکاری نرخ سود بود و از همان ابتدا این سیاست را برای اقتصاد ایران ناکارآمد می‌دانست.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

دولت دوازدهم و هزارتوی اجرای سهام عدالت

اقدام دولت دوازدهم در واریز سود سهام عدالت درحالی با هجمه منتقدان مواجه شده که تنها دستورالعمل دولت نهم در زمینه واریزی سود این سهام به دهک های مختلف جامعه را اجرایی کرده است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

شیوه حذف یارانه نقدی ثروتمندان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر که حذف یارانه اقشار غیر نیازمند به 2 روش ابرازی و شناسایی صورت می‌گیرد، گفت: برخی از خانوارها با وجود اینکه مستحق نیستند اما یارانه نقدی دریافت می‌کنند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

پایان بررسی بودجه 97 در مجلس؛ 22 بهمن

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ کل کشور، روند بررسی لایحه بودجه در مجلس را تشریح کرد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

بنزین 1500 تومانی، فشار بر مردم وارد می‌کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، افزایش قیمت بنزین تا سقف ۱۵۰۰ تومان در سال ۹۷ را موجب فشار مضاعف اقتصادی بر مردم دانست.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

ورود سازمان بازرسی به ماجرای گرانی خودروها

معاون بازرسی سازمان حمایت با بیان اینکه قیمت گذاری خودروهای وارداتی ضوابط خاص خود را دارد، گفت: اگر قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی خارج از این چهارچوب باشد شرکت وارد‌کننده ملزم به کاهش قیمت‌ها است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

دلارهای خانگی وارد بازار ارز شد

درحالی نرخ دلار پیش از ظهر امروز رکورد ۴۷۱۰ تومان را هم زد که از ساعتی قبل طبق اذعان بازاری‌ها با ورود دلارهای خانگی به بازار، قیمت ها نزولی شده اند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

قیمت مرغ افزایش یافت

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات در بازار را اعلام کرد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

جزییات تصمیم مجلس درباره مالیات کارکنان دولت

براساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه، سقف معافیت مالیاتی کارمندان افزایش یافت.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

پیدا و پنهان اخذ وام‌ های کلان توسط دولت

محمدحسین شاوردی در فرارو نوشت: بحث تامین مالی خارجی این روز‌ها به عنوان یک موضوع حیاتی در دستور کار مقامات دولتی قرار گرفته و اخیرا، ولی الله سیف، رییس کل بانک مرکزی خبر از اعطای یک وام ارزی ۵ میلیارد دلاری از سوی ایتالیا به ایران داده است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

قیمت دلار به 4650 تومان رسید

سکه تمام و دلار آمریکا در بازار امروز - یکشنبه - باز هم به روند افزایشی روزهای گذشته خود ادامه داده‌اند و رکوردهای جدیدی را به ثبت رسانده‌اند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

رتبه غیرسیاسی کسب‌ و کار در ایران

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: بانک جهانی هر سال امتیاز و رتبه کشورها را از منظر اقداماتی که در راستای تسهیل فضای کسب‌وکار انجام داده‌اند، اعلام و به‌واسطه جایگاه هر کشور، سختی یا آسانی ورود کارآفرینان محلی را به کسب‌وکارها تعیین می‌کند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

نگاهی به بازدهی 10 ماهه بازارها در ایران

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد سطوح بالای نرخ ارز و قیمت کالاها در بازارهای جهانی به‌خصوص در حوزه نفت و فلزات پایه مهم‌ترین عوامل صعود قیمت‌ها در این بازه زمانی به‌شمار می‌روند.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

رفاه مردم با فروش نفت بالا نمی رود

به اعتقاد یک کارشناس حوزه کار، به جای فروش نفت باید از حاصل ارزش افزوده کار و فعالیت‌های اقتصادی، زندگی مردم را تامین کنیم و درآمدهای ارزی را وارد اقتصاد نکنیم.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

وزارت نفت و سدی به نام کمبود سرمایه

اگر به نفت به مثابه ثروت ملی نگاه شود، دارا بودن منابع هیدروکربوری یک وجه آن و داشتن سرمایه و دانش کافی برای برداشت از این منابع وجه دیگر این ماجرا است و ایران که با دارا بودن منابع عظیم نفتی و گازی عنوان یک کشور نفتی را یدک می کشد با گذشت سال ها همچنان در وجه دوم ماجرا دچار چالش است.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی

بررسی اخذ مالیات از خانه‌ های خالی

رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه ترجیح سازمان امور مالیاتی این است که تا ۸۵ درصد خوداظهاری مودیان را بپذیرد این را هم گفت که در حال حاضر مالیاتی از خانه‌های خالی اخذ نمی شود و باید بر اساس اطلاعات وزارت مسکن بررسی و تصمیم‌گیری در این زمینه صورت گیرد.
۱ روز پیش
اخبار اقتصادی
آخرین عناوین
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج