مخالفت با تعیین مجازات اعدام بر اساس وزن

یک عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی از مخالفت اعضای این کمیسیون با تعیین مجازات اعدام برای مرتکبین مواد مخدر بر اساس وزن و مقدار مواد مخدر کشف شده خبر داد.
۸ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

آموزش مضرات مواد مخدر باید از دبستان آغاز شود

نایب رییس کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: متولیان فرهنگی و اجتماعی بدانند که آموزش و آشنایی در باره مواد مخدر و مضرات آن باید از اواخر دبستان شروع و تا دانشگاه ادامه یابد.
۹ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

واکنش آیت الله مکارم به موضع جنجالی یک مسئول درباره رقص زن و مرد

آیت‌الله مکارم شیرازی در واکنش به سخنان هنجارشکنانه استاندار خراسان جنوبی گفت: ما تذکر لازم را به وزیر کشور خواهیم داد.
۹ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

شرایط صدور حکم اعدام برای مجرمان مواد مخدر

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح کاهش مجازات اعدام در این کمیسیون خبر داد و گفت: شرایط صدور حکم اعدام برای مجرمان مواد مخدر مشخص شد.
۱۰ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

پدیده شاندیز مجوز تبلیغات گرفت

معاون اقتصادی وزارت کشور از موافقت رحمانی فضلی با انجام تبلیغات رسانه ای قانونیِ مورد نیاز شرکت پدیده شاندیز از طریق سازمان صدا وسیما و دیگر رسانه های عمومی ملی و محلی خبرداد.
۱۱ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

آلاینده ها کلانشهرها را در برمی گیرند

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به وجود ناپایدار جوی در جنوب و جنوب شرق کشور تا روز سه‌شنبه گفت: با قطع بارشهای باران در روز سه‌شنبه، اکثر نقاط کشور دچار جو نسبتاً آرام می‌شوند و غلظت آلاینده‌ها کلانشهرها را در برمی‌گیرد.
۱۲ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

میزان جریمه برای نقض مقررات حمل بار

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: خودروهایی که مقررات حمل بار را رعایت نکنند برایشان جریمه ۱۰۰ هزار تومانی منظور خواهد شد.
۱۲ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

مجازات اعدام در حوزه مواد مخدر نتیجه نداشت

رئیس کمیته مستقل مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تفاوت آماری حوزه مواد مخدر سال‌های گذشته با سال‌های اخیر گفت: بر اساس این آمار معتقدم مجازات اعدام در حوزه مواد مخدر اصلا نتیجه نداشته است.
۱۳ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

خودکشی در ایستگاه تئاتر شهر

مرد جوانی با ورود به حریم ریلی در ایستگاه مترو تئاتر شهر جان خود را از دست داد.
۱۳ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

اجرای طرح جمع‌ آوری معتادان متجاهر از 20 اسفند

وزیر کشور با اشاره به اجرای طرح فوق‌العاده مقابله با مواد مخدر در 2 موضوع جمع‌آوری معتادان متجاهر وخرده‌فروشان گفت: این طرح از 20 اسفند تا پایان خرداد ماه به صورت ویژه در 12 استان عملیاتی می‌شود.
۱۴ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

تکذیب ناپدید شدن 1400 آهو در سیلاب اخیر

مدیرکل حفاظت محیط زیست بوشهر درباره خبر ناپدید شدن ۱۴۰۰ آهو در سیلاب اخیر تصریح کرد: در شرایط متعادل اقلیمی و بارندگی نیز حداکثر ظرفیت چرای دام در محدوده این منطقه ۶۰۰ آهو برآورد شده است.
۱۴ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

«هامون» جان دوباره گرفت

هامونبه دلیل قرارگرفتن در منطقه ‌ای کم‌ آب، به عنوان یکی از مهمترین منابع آبی شهرستان دلگان استان سیستان و بلوچستان و استان کرمان به شمار می‌ رود.
۱۴ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

افزایش بهای بلیت اتوبوس، مینی بوس و مترو

اعضای شورای اسلامی شهر تهران با افزایش قیمت 14 درصدی بلیت مترو و همچنین افزایش ۱۵ درصدی بهای کرایه اتوبوسرانی و مینی‌بوسرانی موافقت کردند.
۱۵ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

گلایه‌ از پشت پرده «مدرک و جذب» کارکنان مترو

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه مخالف افزایش بهای بلیت مترو تهران هستم، گفت: نباید استفاده از حمل و نقل عمومی برای مردم گران باشد.
۱۵ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

کارگران ساختمانی برای بیمه اقدام کنند

کارگران ساختمانی تا ۳۰ اسفند امسال مهلت دارند به سامانه خدمات رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه و ثبت‌نام کنند.
۱۵ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

اخذ عوارض طرح ترافیک از خودروهای پلاک سیاسی

امروز یک فوریت طرح "اخذ عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک از خودروهای با پلاک سیاسی، سرویس سفارتخانه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی" به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر تهران رسید.
۱۵ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

ادامه قطعی آب و برق در برخی از نقاط خوزستان

نماینده مردم ایذه در مجلس گفت: قطعی آب و برق در برخی از نقاط خوزستان هنوز وجود دارد.
۱۵ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

ویزای یک طرفه برای پناهندگی!

روزنامه آفتاب یزد در گزارشی، نوشت: قدرم را نمی‌دانند، آرزو و آمال رفتن و رسیدن به رفاه، تحصیلات بهتر، زندگی آرمانی، آسایش، آزادی و ... بهانه‌هایی است که افراد را به آن سوی مرزها می‌رساند. گاه این رفتن به هر قیمتی است و گاه با طمانینه و فکر است.
۱۶ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

میزان سوختگی در ایران 8 برابر متوسط جهانی

رئیس هیات مدیره انجمن بیماران سوخته گفت: میزان سوختگی در ایران هشت برابر متوسط جهانی است و سالانه 200 تا 210 هزار نفر در کشور دچار سوختگی می شوند که نیاز به مراجعه به بیمارستان دارند.
۱۶ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

اهدا کنندگان خون از بقیه شادترند

اداره کل انتقال خون استان تهران اعلام کرد براساس نتایج مطالعات انجام شده، میزان سلامت عمومی، شادمانی و امید به آینده افرادی که به طور مستمر خون اهدا می کنند به میزان قابل توجهی بالاتر از افرادی است که سابقه اهدای خون ندارند.
۱۶ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

کشف جسد مرد گمشده 11 روز پس از سیل

جسد مردگمشده بعد از یازده روز در پائین دست رودخانه کلدان دلفارد از توابع جیرفت پیدا شد.
۱۶ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

نحوه برخورداری دانش آموزان از «بیمه حوادث»

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش جزئیات و نحوه برخورداری دانش آموزان از بیمه حوادث را تشریح کرد.
۱۶ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

امکان انجام 5 میلیون سفر در روز با خطوط مترو

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: در صورت تأمین واگن‌های مورد نیاز، هر خط مترو تهران می‌تواند تا روزی یک میلیون سفر انجام دهد.
۱۶ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

تخریب طبقه هفتم «علاءالدین» به پایان رسید

قائم مقام شهرداری منطقه 11 تهران از تخریب طبقه هفتم پاساژ علاء الدین پس از 2 سال پیگیری و بیش از 3 ماه عملیات اجرایی خبر داد.
۱۶ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

«بیکاری» عامل اصلی ازدواج نکردن جوانان ایرانی

بر اساس طرح آمارگیری از رفتار فرهنگی خانوار ایرانی که توسط مرکز آمار ایران انجام شده است، مهمترین معضل ازدواج جوانان از دیدگاه افراد ۱۸ ساله و بیشتر شهری، به ترتیب بیکاری با ۷۴ درصد، نداشتن شغل دایم با ۵۴.۴ درصد، مشکل تهیه مسکن با ۵۴.۱ درصد، وضع نامناسب مالی سرپرست ۳۳.۵ درصد، پیدا نشدن فرد مناسب ۳۰.۳درصد و مسئولیت ناپذیری جوانان ۲۰.۸ درصد بوده‌ است.
۱۷ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

دانش آموز کرمانی معلم اش را بخشید

چندی پیش تصاویری از حادثه دلخراش فرو رختن مداد در پوست سر یک دانش آموز پسر منتشر شد، طبق گفته رئیس روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان پس از اینکه معلم سعی کرده دانش آموزان را ساکت کند این اتفاق افتاده است.
۱۷ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

شرایط پرداخت جریمه ریالی غیبت سربازی

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درخصوص آخرین جزئیات جریمه غیبت سربازی و تخفیف 50 درصدی جریمه غیبت سربازی برای خانواده‌های کمیته امداد و بهزیستی سخن گفت.
۱۷ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

معامله با مادران معتاد بر سر جنین!

مادران باردار معتاد برای تامین مواد مخدر خود، بر سر جنینی که در شکم دارند معامله می کنند. رقم پرداختی به آنها اما به مراتب کمتر از مبلغی است که قبل از فروش به آنها وعده داده شده است.
۱۷ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

حکم شوهر شکنجه گر اعظم قطعی شد

حکم ۳۰ سال و ۶ ماه حبس مردی که همسر و دو فرزندش را ۲۱ روز در خانه حبس کرده و مورد اذیت و آزار قرار داده بود، قطعی شد.
۱۷ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

مراسم عزاداری ایام فاطمیه در حضور رهبر انقلاب

هم‌زمان با فرارسیدن ایام سوگواری حضرت فاطمة‌الزهرا (سلام‌الله‌علیها)، امسال نیز همچون سال‌های گذشته، مجلس عزاداری در حضور رهبر معظم انقلاب برگزار خواهد شد.
۱۷ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

منشأ 85 درصد آلودگی هوای تهران

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف با تاکید بر اینکه 85 درصد از آلودگی هوای تهران ناشی از منابع متحرک مانند خودروها و موتورسیکلت‌ها است، گفت: در حال حاضر یک میلیون موتورسیکلت‌ در تهران موجود است که هر کدام از آنها به اندازه چهار خودرو موجب آلودگی هوا شده‌اند.
۱۸ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

آخرین وضعیت پرونده عمارت مسعودیه

رئیس صندوق احیا و بهره‌بردارى از اماکن تاریخى آخرین وضعیت پرونده عمارت مسعودیه را تشریح کرد.
۱۸ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

آماده سازی بیش از یک هزار واگن قطار برای نوروز

«محمد رجبی» مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا در آستانه نوروز و در رابطه با وضعیت حمل و نقل ریلی گفت: یک هزار و 6 دستگاه واگن مسافری، پشتیبانی و ذخیره با یک میلیون صندلی برای ارائه سرویس در ایام تعطیلات نوروز 96 آماده شده است.
۱۸ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

58 درصد معتادان کشور زیر 34 سال هستند

مشاور وزیر کشور و مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: 58 درصد معتادان کشور را افراد زیر 34 تشکیل می دهند و این مساله، تهدید جدی محسوب می شود. مشاور وزیر کشور: 58 درصد معتادان کشور زیر 34 سال هستند.
۱۸ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

تعطیلی پنجشنبه های مدارس در بلاتکلیفی

مهدی فیض (معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش) درباره وضعیت تعطیلی پنج‌شنبه‌های مدارس در سال تحصیلی آینده، گفت:‌ دراین باره، هنوز آموزش و پرورش به تصمیم نهایی نرسیده است. قبلا یک کار تحقیقی در ارتباط با پنج‌شنبه‌های مدارس صورت گرفته بود که آن کار از نظر علمی و نظارت، به عنوان مبنای تصمیم‌گیری مورد تایید قرار نگرفت و قرار شده است که کار جدیدی در این ارتباط صورت بگیرد.
۱۸ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

ساخت آرامگاه شهدای گمنام در حریم پاسادگاد

ساخت آرامگاه جدید برای شهدای گمنام از سوی شهرداری و شورای شهر پاسارگاد به مراحل اجرایی رسیده است. این‌درحالی است که آرامگاه مادر سلیمان و قبرستان مبارک‌آباد در نزدیکی مجموعه کوروش، محل خاکسپاری بسیاری از شهدای جنگ تحمیلی است و همواره مردم به زیارت اهل قبور و شهدا می‌روند.
۱۹ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

وضعیت پوشش در ادارات خصوصی مناسب نیست

جانشین قائم مقام وزیر کشور در ستاد صیانت و حقوق شهروندی و عفاف و حجاب وزارت کشور با اشاره به وضعیت مطلوب پوشش در ادارات دولتی، گفت: در ادارات و شرکت‌های خصوصی، با توجیه اینکه دولتی نیستند، وضعیت مناسبی از نظر پوشش وجود ندارد.
۱۹ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

تسهیلات نوروزی برای بیماران هموفیلی و تالاسمی

کارشناس بیماران هموفیلی وزارت بهداشت تمهیدات نوروزی برای بیماران هموفیلی و تالاسمی را تشریح کرد.
۱۹ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

کتمان‌هایی که بلای جان آتش‌ نشانان می‌شود

قطعا هیچکدام از ما در هیچ خبری نخوانده‌ایم که فرد حادثه دیده امدادگری را که برای نجاتش آمده مصدوم کند، این اقدام آنقدر دور از ذهن است که اگر روزی هم آن را بشنویم باور کردنش برایمان دشوار خواهد بود اما واقعیت این است که خیلی از ما بدون انکه بخواهیم با بی‌دقتی های خود دام‌های بزرگی برای امدادگران و به ویژه آتش‌نشان‌ها پهن کرده‌ایم که ممکن است بلای جانشان شود.
۱۹ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

تداوم انسداد شبانه جاده چالوس تا 20 اسفند

رئیس مرکز فرماندهی کنترل و ترافیک پلیس راه البرز از انسداد شبانه محور«کرج – چالوس» به‌علت اجرای عملیات عمرانی خبر داد.
۱۹ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

مرکز گرد و غبار خوزستان در دست داعش است

معاون دبیرکل و رییس برنامه محیط زیست سازمان ملل با اشاره به اینکه از دولت ایران برای حل مشکلات خوزستان حمایت می‌کنیم، گفت: مراکز طوفان غبار در دست داعش است.
۱۹ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

افزایش ورود گردشگران ایرانی به ارمنستان

به گفته آرتاشس تومانیان، سفیر ارمنستان در تهران «پس از لغو روادید میان ایران و ارمنستان، تعداد ورود گردشگران ایرانی به ارمنستان 30 درصد افزایش یافته است.
۲۰ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

ایرانی ها تلگرام؛ غربی ها عضو کدام گروه اند؟

عصر ایران نوشت: نرم افزار پیام رسان «تلگرام» به مهم ترین وسیله ارتباطی ایرانیان تبدیل شده تا جایی که گفته می شود شمار ایرانیان «تلگرامی» سر به 20 میلیون نفر می زند و حتی اعداد بیشتر هم اعلام شده است.
۲۰ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

طرح ضربتی دستگیری خرده فروشان مواد مخدر

طرح ضربتی دستگیری خرده فروشان مواد مخدر روز شنبه با حضور نیروهای پلیس مبارزه با مواد مخدر در مشهد انجام شد.
۲۰ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

سد مهاباد یخ زد

طی روزهای گذشته با کاهش شدید دما آب سد مهاباد که آب شرب این شهر را تامین میکند یخ بست.
۲۰ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

چشم در برابر چشم؛ درخواست خانواده‌ مقتولان

روزنامه شرق در گزارشی به خانواده‌ مقتولانی که قاتل را نبخشیده‌اند، پرداخته است.
۲۱ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

برنامه سوئد برای افزایش جمعیت

یک سیاستمدار در شمال سوئد می‌خواهد برای کارمندان دولتی مرخصی و زمان رابطه زناشویی را به فهرست موضوعاتی مانند وقت غذا اضافه کنید.
۲۱ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

اعتراف تلخ وزیر پیشین آموزش و پرورش

روزنامه شهروند نوشت: تربیت حلقه گمشده نظام آموزشی است؛ آن‌قدر که به آموزش توجه شده، به همان اندازه از «تربیت» مغفول مانده. مردم، همان والدین دانش‌آموزان، نمی‌دانند که سر کلاس‌های درس، پشت نیمکت‌ها، تربیت با چه الفبایی به فرزندانشان یاد داده می‌شود یا اساسا، در مدارس، در کنار آموزش ریاضی و علوم و فارسی و ...، تربیت، چه جایگاهی دارد.
۲۱ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

روش عجیب ترور با دستمال!

پلیس مالزی سرانجام پس از تحقیقات فشرده و گسترده خود درباره عامل اصلی قتل برادر ناتنی رهبر کره شمالی اعلام کرد که بنا بر تحقیقات پلیس ماده مورد استفاده برای قتل «کیم جونگ نام»، ماده شیمیایی «وی ایکس» (عامل اعصاب) بوده که یک ماده شیمیایی بسیار سمی است که در تولید سلاح های شیمیایی کشتار جمعی استفاده می شود.
۲۱ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

شیراز شاعر ندارد، «پارازیت» دارد

حدود دو ماه پيش بود که اعتراضات مردم شيراز به افزايش پارازيت‌ها در اين شهر آغاز شد؛ اعتراضاتي که روزهاي نخست از صفحات مجازي شروع شده بود، خيلي زود به خيابان رسيد و مسئولان اين استان را وادار کرد تا موضوع را پيگيري کنند. شيراز به‌دليل گستردگي انتشار پارازيت، لقب پايتخت پارازيت ايران را گرفته است. مردم شيراز در چند روز متوالي با تجمع درمقابل استانداري، خواهان پاسخگويي مسئولانشان بودند.
۲۱ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

بازگشت پرواز یزد - تهران به دلیل نقص فنی

معاون عملیات فرودگاه شهید آیت الله صدوقی یزد از بازگشت پرواز صبح یکشنبه یزد به مقصد تهران به دلیل نقص فنی خبر داد.
۲۱ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

راه‌ اندازی قرق‌ های اختصاصی در کشور

مدیرکل حفاظت و مدیریت صید و شکار سازمان حفاظت محیط زیست، جزئیات قرق اختصاصی در کشور را تشریح کرد.
۲۲ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

عید باربرهای خیابان مولوی جور دیگری است

مولوی نرسیده به میدان اعدام، خیابان آن‌قدر شلوغ است که اتوبوس‌ها از ترس برخورد با جمعیت عابرپیاده‌ای که وسط خیابان تردد می‌کنند، با حداقل سرعت پیش می‌روند. صدای بوق، فریاد کاسب‌ها، حراجی‌ها و دود سیاه و غلیظ خودروهای سبک و سنگین کلافه‌ات می‌کند. دراین بلبشو صف نامنظم باربرها به سختی لابه‌لای جمعیت می‌پیچد.
۲۳ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

مرغ و تخم‌مرغ‌ محلی نخورید

رئیس اداره مراقبت از بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیماری آنفلوانزای پرندگان با نوع ویروس غالب H5N8 در بیش از 15 استان کشور وجود دارد و مردم تا اطلاع ثانوی از مصرف هر گونه پرنده و تخم‌مرغ‌های محلی خودداری کنند.
۲۳ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

طنین خطر « شیشه» روی خط ملی اعتیاد

کارشناسان حوزه اعتیاد، مصرف روزانه یک معتاد به شیشه را حداقل نیم گرم در روز تخمین می‌زنند. طبق آمار اعلام شده از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر بیش از یک چهارم مصرف‌کنندگان مواد مخدر شیشه مصرف می‌کنند.
۲۳ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

خانه‌های چینی‌ و عربی در تهران پلمپ نشده است

معاون گردشگری تهران گفت: از فعالیت اقامتگاه‌های غیرمجاز گردشگران چینی جلوگیری شده اما تا کنون خانه‌ای پلمپ نشده است.
۲۳ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

بگذارید مردم از تاکسی های اینترنتی لذت ببرند

به نظر مي‌رسد اعتراض به تاكسي‌هاي اينترنتي كه ابتدا از سوي صاحبان شركت‌هاي خصوصي محله‌ای آغاز شده بود، اكنون به رانندگان تاكسي‌هاي زردرنگ نيز رسيده است و با حضور جلوي مجلس اعتراض خود را به فعالیت تاكسي‌هاي اينترنتي اعلام كرده‌اند. واقعيت اين است كه اين اعتراض حق آنان است؛ همچنان كه اگر صاحبان ديگر مشاغل نيز دچار مشكل مشابهي شوند، شايد اقدام به چنين واكنشي كنند.
۲۳ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

گزارشی از خوابگاه‌های غیررسمی تهران

سعید برآبادی در روزنامه شرق نوشت: کافی ‌است قدمی در خیابان‌های مرکزی شهر بزنید تا به‌سادگی آگهی‌های اطراف نظرتان را جلب کند. از انبوه تبلیغات برای پایان‌نامه و خط خوش که بگذریم، آگهی خوابگاه‌های خودگردان، بیش از بقیه توی چشم می‌آید: «خوابگاه با وای‌فای رایگان»، «دو‌تخته، لوکس، با تلویزیون»، «فقط به دانشجو و مجرد اجاره داده می‌شود»، «نیاز به هم‌خانه غیرسیگاری».
۲۳ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

اتوبوس‌های گردشگری تهران منتظر پلاک

معصومه اصغری در روزنامه شرق نوشت: درحالی‌که هنوز زمان زیادی از خبری‌شدن و رونمایی اتوبوس‌های گردشگری در تهران با شکل و شمایلی متفاوت و جذاب نمی‌گذرد و ظاهر و مسیرها و از همه مهم‌تر، قیمت‌های این اتوبوس‌های قرمز بدون سقف‌ میلیاردی بین مردم در حال ردوبدل‌شدن است، وارد‌کننده اتوبوس‌ها و سرمایه‌گذار طرح می‌گوید اتوبوس‌ها با مشکل پلاک‌شدن از سوی پلیس راهور مواجه هستند.
۱ روز پیش
اخبار اجتماعی

دو شرط ساخت برج جدید پلاسکو

نایب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران ساخت پلاسکو جدید را نیازمند رعایت دو شرط از سوی مالک عنوان کرد.
۱ روز پیش
اخبار اجتماعی

قطعه گمشده پازل پلاسکو

اولین گزارش حقوقی درباره حادثه «پلاسکو» با استناد به «اظهارات شفاهی برخی مسوولان دولتی و شهری» و همچنین «مجموعه‌ای از قوانین لازم‌الاجرا در حوزه ایمنی اماکن عمومی» منتشر شد.
۱ روز پیش
اخبار اجتماعی

قدردانی «گری لوئیس» از دانش آموز ارومیه ای

گری لوئیس/Gary Lewis/ نماینده مقیم سازمان ملل در ایران در بازدید از مرکز مطالعات دریاچه ارومیه و نمایشگاه توانمندی های تشکل های مردمی در زمینه احیای این دریاچه از طرح تحقیقاتی دانش آموز ارومیه ای قدردانی کرد.
۱ روز پیش
اخبار اجتماعی

چمران: همه کارها باید با مهندسی انجام شود

رئیس شورای شهر تهران گفت: ما مهندسین معتقدیم همه کارها باید با مهندسی انجام شود.
۱ روز پیش
اخبار اجتماعی

انتقاد مولاوردی از کمبود مراکز نگهداری زنان بزهکار

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: مراکز نگهداری زنان بزهکار یا آسیب‌دیده تقریباً در کشور وجود ندارند. این مراکز در حد مورد نیاز جامعه در کشور راه‌اندازی نشده‌اند و این موضوع قطعاً آسیب‌های اجتماعی خود را به دنبال دارد.
۱ روز پیش
اخبار اجتماعی

پاسخ عضو سازمان ملل به درخواست اهوازی ها

معاون دبیرکل و رییس برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد پس از دریافت هشتگ please visit ahwaz به مردم خوزستان پاسخی دو قسمتی داده است.
۱ روز پیش
اخبار اجتماعی

شناسایی 58 هزار ایرانی دچار بیماری نادر

مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر ایران گفت: تاکنون ۵۸ هزار نفر از بیماران نادر در کشور شناسایی شده و از خدمات بنیاد به صورت رایگان استفاده می‌کنند.
۱ روز پیش
اخبار اجتماعی

سفر پرفسور صدیق به ایران برای درمان جانبازان

مدیرکل درمان بنیادشهید و امور ایثارگران گفت: پرفسور «امیدرضا صدیق» جراح و متخصص اورولوژیست برای درمان جانبازان به ایران سفر می کند.
۱ روز پیش
اخبار اجتماعی

چرا هزینه تعویض کارت ملی زیاد شد؟

چرا هزینه تعویض کارت ملی به هوشمند افزایش یافته است؟
۱ روز پیش
اخبار اجتماعی

4 استانی که بیشترین بیماری‌ مادرزادی را دارند

بیشترین شیوع بیماری‌های سیستم عصبی در استان سیستان و بلوچستان؛ و در استان یزد نیز بیشتر بیماری ناهنجاری‌های «دست و پا و شکاف لب و کام» و در استان ایلام نیز بیشتر بیماری سندروم دان و در نهایت بیشترین ناهنجاری‌های عضلانی در استان سمنان اختصاص دارد.
۱ روز پیش
اخبار اجتماعی

دولت برای حل ریزگردها، از مردم کمک بگیرد

مدیر عامل مرکز توسعه خواهرشهرهای ایران با اشاره به پدیده ریزگردها در استانهای جنوبی کشور گفت: بارها برای برطرف کردن مشکلات این پدیده با مسئولان ذیربط مکاتبه داشته و راهکارهایی را نیز ارائه کرده‌ایم و حتی یادآور شده‌ایم که اگر حل این معضل از عهده تان خارج است آن را به خود مردم واگذار کنید.
۱ روز پیش
اخبار اجتماعی

حکم اعدام 7 متهم به محاربه نقض شد

شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور حکم ۷ متهمی را که پیش‌تر به‌اتهام بغی و محاربه از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اعدام محکم شده بودند، نقض کرد.
۱ روز پیش
اخبار اجتماعی

برنامه سوئد برای افزایش جمعیت؛ مرخصی برای رابطه جنسی

یک سیاستمدار در شمال سوئد می‌خواهد برای کارمندان دولتی مرخصی و زمان رابطه زناشویی را به فهرست موضوعاتی مانند وقت غذا اضافه کنید.
۱ روز پیش
اخبار اجتماعی

میزان جریمه مشمولان غایبان سربازی تعیین شد

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای میزان جریمه مشمولان غایب سربازی برای صدور کارت نظام وظیفه را تعیین کردند.
۱ روز پیش
اخبار اجتماعی

150 میلیارد برای متروی فرودگاه امام (ره) و پرند

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران درباره متروی تهران، فرودگاه امام و پرند گفت: 150 میلیارد تومان از محل بودجه دولتی برای متروی فرودگاه امام خمینی (ره) و پرند به شهرداری داده شده است.
۱ روز پیش
اخبار اجتماعی

افزایش قیمت بلیت اتوبوس و قطار در ایام نوروز؟

جهانگیری خاطر نشان کرد: در زمینه حمل و نقل در ایام نوروز افزایش قیمت بلیت اتوبوس و قطار نداریم و برای مسیر های هوایی نیز سقف قیمت تعیین شده است که همه موارد باید توسط گشت های نظارتی و سازمان حمایت و تعزیرات بطور جدی پیگیری شود .
۱ روز پیش
اخبار اجتماعی
آخرین عناوین
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج