اخبار روز - اخبار اجتماعی
ساختمان پزشکان

عینک‌ نامناسب حالت چشم را تغییر می‌دهد

یک اپتومتریست با اشاره به این‌که محدود شدن میدان دید، ماهیچه‌های چشمی را کوچک می‌کند، گفت: عینک‌های نامناسب حالت چشم را تغییر می‌دهند.
۴ دقیقه پیش
اخبار اجتماعی

ادعای پیدا شدن بقایای کشتی نوح (ع) در ایران

گروهی از محققان پسث از بررسی تکه چوب‌های سنگ شده در کوه تخت سلیمان در شمال ایران معتقدند این چوب‌ها متعلق به کشتی حضرت نوح (ع) است.
۳۷ دقیقه پیش
اخبار اجتماعی

آمریکا با تحریم غذا و دارو مردم ایران را نشانه گرفته

رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: آمریکا با رویکرد خصمانه و تحریم های مختلف از جمله غذا و دارو مردم ایران اسلامی را برای ضربه زدن نشانه گرفته است.
۱ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

آیا درمانی برای سکته مغزی وجود دارد؟

سکته مغزی در مواردی قابل درمان بوده به طوری که با روش درمانی TPA سه ساعت پس از شروع سکته، علائم بهبودی چشم گیر و قابل ملاحظه ای در 36 تا 39 درصد بیماران مشاهده شده است.
۵ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

وضعیت نرخ مطالعه در ایران مطلوب نیست

در آیات الهی و احادیث، توصیه فراوان به امر مطالعه و توجه به کتاب و کتاب خوانی شده است، اما متاسفانه آمارها نشان می‌دهد که وضعیت مطلوبی از نظر نرخ مطالعه کتاب در کشور نداریم.
۵ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

علت کاهش طلاق کاهش آمار ازدواج است

سخنگوی کمسیون اجتماعی مجلس گفت: نماینده وزارت رفاه عنوان کرد که کاهش آمار طلاق در سال ۹۶ به خاطر کاهش ازدواج است و نه آسیب‌های اجتماعی و علاوه بر این ما در کشور با پدیده‌ای به نام تجرد قطعی مواجه هستیم.
۶ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

کودک آزار شوشتری، مشکل روانی دارد

استاندار خوزستان در خصوص مسأله تجاوز به «پسران شوشتر» نیز خاطرنشان کرد: اقدامات لازم از نظر مسایل انتظامی و قضایی در زمان حادثه تجاوز صورت گرفته بود اما رسانه‌ای نشده بود. شریعتی تصریح کرد: فرد خاطی در این حادثه، یک فرد شناخته شده و جزو افرادی است که مشکلات روانی دارد و مرتباً به مراکز روان درمانی برده می‌شود. اقدامات لازم در این حوزه در حال انجام است و ما نیز پیگیر مسأله هستیم.
۶ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد منتفی شد

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص آخرین بررسی‌های کمیسیون متبوع خود در خصوص دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: مقرر شد ۵۹۹ نفر از مجموع افراد که تراز مناسب دارند تعیین تکلیف شوند و مابقی که تراز پایین‌تر دارند خسارت دریافت کنند.

مردم سواد آبی ندارند

دبیر همایش ملی "مدل‌سازی و فناوری‌های جدید در مدیریت آب" با بیان اینکه برداشت بی‌رویه باعث افت شدید دشت‌ها شده است، اظهار کرد: مصرف سرانه خانگی خراسان جنوبی بیشتر از سطح کشوری است.
۷ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

اطلاع‌رسانی پیامکی تخلفات رانندگی به مالک خودرو

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: طبق مصوبه امروز این کمیسیون، وزارت ارتباطات موظف است تا تخلفات رانندگی را از طریق پیامک به مالکان خودرو اطلاع رسانی کند.
۷ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

محدودیت‌های ترافیکی تعطیلات پیش‌رو

وزارت راه و شهرسازی جزییات محدودیت‌های ترافیکی حدفاصل چهارشنبه 30 آبان‌ماه تا دوشنبه 5 آذرماه را اعلام کرد.
۸ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

آیین نامه آموزش‌های جنسی تدوین شد

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با تاکید بر لزوم اقدامات پیشگیرانه از بروز جرایم مرتبط با کودکان از طریق افزایش سطح آگاهی ها در جامعه گفت: آیین نامه آموزش های جنسی تدوین شده است و مراحل تصویب و نهایی شدن را طی می کند.
۸ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

کمک هزینه ۵۰۰ هزار تومانی برای معلولان

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: برای خانواده هایی که کودکان دارای معلولیت را به فرزندخواندگی بپذیرند، امداد ماهانه برقرار می شود و امسال مبلغ این امداد ماهانه، ۵۰۰ هزار تومان است.
۹ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

انتخاب حناچی برای شهرداری با رأی هزار نفر

رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران عنوان کرد که حناچی نتیجه هم‌فکری ۱۰۰۰ نفر بوده است.
۹ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

نماینده اردبیل: جای اختلاس‌گران، دایی احضار شد

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت که احضار علی دایی به‌خاطر کمک به زلزله‌زدگان در حالی صورت می‌گیرد که مدیران اختلاس‌گر آزاد هستند.
۱۰ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

افشانی: معلوم شد چه کسی برای ۱۴۰۰ برنامه دارد

محمدعلی افشانی شهردار سابق تهران امروز در صحن علنی شورای شهر حاضر شد و با ارائه سخنانی به شدت از رییس مجلس انتقاد کرد.
۱۱ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

تجمع کارگران مقابل خانه کارگر

جمعی از کارگران، صبح سه شنبه (۲۹ آبان) همزمان با سالروز تصویب قانون کار، در مقابل خانه کارگر در تهران تجمع کردند تا خواسته های عمدتاً معیشتی خود را به گوش مسئولان برسانند.
۱۲ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار

مراسم تجمع کارگران در سالروز تصویب قانون کار ، صبح امروز (سه شنبه) ۲۹ آذر در خیابان ابوریحان و برابر ساختمان خانه کارگر برگزار شد.
۱۲ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

تذکر درباره کمبود توالت در تهران

عضو شورای شهر تهران درباره وضعیت کمبود توالت در تهران تذکر داد.
۱۲ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

هاشمی: خبر موثقی در مورد حکم حناچی نداریم

رییس شورای شهر تهران عنوان کرد که خبر موثقی در مورد صدور حکم حناچی به عنوان شهردار جدید نداریم.
۱۲ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

محکومیت فرد سگ آزار به ۷۴ ضربه شلاق

حکم محکومیت فردی که مبادرت به اعدام و حلق آوریز کردن یک قلاده سگ در بخش کوچصفهان رشت کرده بود، با رای شعبه سوم دادگاه عمومی کوچصفهان صادر شد.
۱۲ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

افشانی: توپخانه دروغ علیه من راه افتاده بود

شهردار سابق تهران گفت: از روزی که بنده در این سمت آغاز به کار کردم توپخانه‌ای راه افتاد که دروغ شلیک می‌کرد مانند اینکه افشانی با سپاه و لاریجانی برای 1400 همکاری می‌کند.
۱۲ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

خیابان‌های پاییزی تبریز

شهرداری تبریز در ۲۷ نقطه از کلانشهر تبریز طرح پاییزی را اجرا کرده است و خیابان‌های تبریز با برگ‌های پاییزی پوشیده شده است.
۱۳ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

سه مقصر اصلی تصادف دکتر نوربخش

رئیس پلیس راهور ناجا درخصوص حادثه تصادف رانندگی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و علت تصادف آن سخن گفت.
۱۳ ساعت پیش
اخبار اجتماعی

قطع شدن و خشکی غیرطبیعی درختان نارمک

در میدان ۴۹ نارمک که قدم بزنید درختان تنومندی را می بینید که از ته بریده شده‌اند، درختانی که تا ماه‌های قبل در این میدان دیده می‌شدند. خبرنگار انصاف نیوز از اهالی این منطقه در مورد خشک شدن ناگهانی درختان و بریده شدنشان می پرسد ولی اغلب افراد ابراز بی‌اطلاعی می‌کنند‌.
۱۳ ساعت پیش
اخبار اجتماعی
آخرین عناوین
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج