۱۱۷۴۵۳
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
۲۲۹۰۶۸ 
يكي از دغدغه‌هايي كه در نخستين هفته‌هاي تولد نوزاد پسر، خانواده‌ را به خود درگير مي‌كند ختنه كردن است. سوال‌هاي بسياري ذهن اين خانواده‌ها را به خود مشغول مي‌كند. چه زماني براي ختنه پسرم اقدام كنم؟ كدام پزشك تبحر بیشتري دارد؟
مجله سیب سبز: يكي از دغدغه‌هايي كه در نخستين هفته‌هاي تولد نوزاد پسر، خانواده‌ را به خود درگير مي‌كند ختنه كردن است. سوال‌هاي بسياري ذهن اين خانواده‌ها را به خود مشغول مي‌كند. خوشبختانه در کشور اسلامی ما ختنه برای تمامی پسران انجام می‌شود با اين وجود بسياري از خانواده‌ها درست در بزنگاهي كه بايد نوزادشان را براي ختنه آماده كنند با چرايي‌هاي مختلفي روبه‌رو مي‌شوند ،  چه زماني براي ختنه پسرم اقدام كنم؟ كدام پزشك تبحر بیشتري دارد؟
 
چقدر احتمال بروز خطا در ختنه توسط پزشك وجود دارد؟ مبادا پسرم آسيب ببيند؟ اين پرسش‌ها در كنار ترسي كه در برخي از خانواده‌ها به دليل ناآگاهي از ضرورت ختنه‌كردن وجود دارد، موجب مي‌شود ختنه در زماني كه بايد و شايد اتفاق نيفتد و والدين در سنين بالاتر براي ختنه فرزندشان اقدام كنند.
 
اين در حالي است كه تاخير در ختنه فرزندان پسر يا ختنه نكردن آنها مي‌تواند عوارض و اختلال‌هايي را براي‌شان به دنبال داشته باشد. در همین رابطه دکتر علی‌اصغر حلیمی، متخصص کودکان و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی توضیح می‌دهد تا نگرانی‌های والدین برطرف شود و با آگاهی اقدام به این کار کنند.

از ختنه بيشتر بدانيد

ختنه عملی است که در آن پوست اضافه سر آلت تناسلی برداشته می‌شود و با وجود آنکه در کشور ما اعتقادات و توصيه‌هاي مذهبی عامل اصلی انجام آن بوده، شده اما امروزه از ختنه به‌عنوان يك جراحی علمی ياد مي‌شود و حتی در بسیاری از کشورها با وجود آنکه از نظر مذهبی نیازی به این کار نیست اما آن را انجام می‌دهند و مثلا در آمریکا 80 درصد نوزادان پسر ختنه می‌شوندو در ایران نیز حدود 95 درصد از پسران ختنه می‌شوند.

چیزهایی که درباره ختنه پسران نمی دانید

ضرورت ختنه پسران

کودکانی که ختنه می‌شوند احتمال عفونت ادراری در آنها نسبت به کودکاني كه ختنه نمي‌شوند 15 برابر کمتر است. تحقيقات نشان داده كه با انجام ختنه احتمال ابتلا به سرطان آلت تناسلي در سنين بالا به مراتب کمتر مي‌شود. ضمن آنکه اين جراحي ساده و سرپايي احتمال انتقال عفونت‌هایی که بعد از ازدواج ممکن است از طریق رابطه زناشويي ایجاد شود را کاهش مي‌دهد. همچنین احتمال انتقال عفونت ایدز نیز به این ترتیب کمتر می‌شودبنابراین باتوجه به اینکه عفونت ادراری در کودکان زیر 6 ماه بیشتر است، توصیه مي‌شود ختنه در سنین پایین انجام شود.

كدام روش را انتخاب كنيم؟

2 روش برای ختنه وجود دارد؛ یکی روش جراحی و دیگری حلقه‌ که البته هر کدام از اینها عوارض مخصوص خود را دارند. بنابراین افرادی که این کار را انجام می‌دهند باید میزان مهارت خود را در مورد انجام هرکدام از روش‌ها بدانند و یک روش را انتخاب کنند. در روش جراحی، پزشک ابتدا در پوست جلوی آلت تناسلی شکاف کوچکی ایجاد می‌کند، بعد پوست را به عقب می‌کشد و با حفظ 2 میلی‌متر پوست اضافی بخیه می‌شود. در روش حلقه، به کمک یک حلقه پوست مانند بندناف خشک شده و بعد از چند روز می‌افتد.

عوارض هر روش چيست؟

یکی از عوارضی که در مورد ختنه می‌توان به آن اشاره کرد خونریزی است که در روش جراحی بیشتر اتفاق می‌افتد. گاهی ممکن است در زمان ختنه با بی‌احتیاطی بخشی از سر آلت نیز بریده شود که این نیز در روش اول بیشتر دیده می‌شود. گاهی نیز ممکن است چسبندگی‌های بعد از عمل اتفاق بیفتد و کودک را از لحاظ ادرار دچار مشکل کند. در روش حلقه نیز ممکن است پوست به اندازه کافی برداشته نشود یا برعکس به مقدار زیاد برداشته شود یا با جابه‌جا شدن حلقه در ادرار کودک فشار ایجاد شود.

بیهوشی یا بی‌حسی!

با اینکه هر 2 روش جراحي و حلقه با بیهوشی عمومی و بی‌حسی موضعی انجام می‌شوند ولي بهترین حالت این است که بیهوشی عمومی اتفاق بیفتد زیرا در این حالت کودک آرام خوابیده و پزشک به‌راحتی و با تمرکز می‌تواند کارش را انجام دهد.

در بی‌حسی ممکن است کودک بترسد، گریه کند، حرکت کند، اضطراب داشته باشد و علاوه بر تاثیر روانی بد، درنتیجه عمل نیز ممکن است اختلال ایجاد کند. به طور کلی برای کودکان کمتر از 2 ماه معمولا از بی‌حسی استفاده می‌شود و برای کودکان بالای 6 ماه می‌توان روش بیهوشی را انتخاب کرد.

زمان مناسب برای ختنه

در مورد زمان مناسب برای ختنه کودک اختلاف‌نظرهایی وجود دارد. برخی اورولوژیست‌ها و جراحان عمومی و اطفال معتقدند که این کار باید بعد از 2 سالگی انجام شود اما متخصصان اطفال، هفته‌های اول تولد را مناسب می‌دانند. میان برخی متخصصان اطفال نیز اين ديدگاه مطرح است كه بهتر است ختنه را بعد از30 روز‌گی کودک انجام داد. اما آنچه اهمیت دارد این است که بهتر است ختنه تا قبل از 18 ماهگی انجام شود زیرا احتمال عفونت ادرار در این زمان زیاد است و در صورتی که ختنه انجام نشود، این احتمال بالاتر هم می‌رود.

عارضه‌اي كه قابل درمان است

یکی از عمده خطراتی که در عمل‌های غیرحرفه‌ای ختنه به وجود می‌آید، بسته‌شدن کامل مجاری ادراری است که معمولا درنتیجه استفاده از بخیه‌های بسیار درشت ایجاد می‌شود.  در صورتی که مجاری ادراری پس از عمل جراحی ختنه تنگ‌تر شود، علائم آن معمولا به صورت درد شدید در مثانه بروز پیدا می‌کند؛ اما در صورت مسدود شدن، عوارض در همان 24 ساعت اول بروز می‌کند بنابراین تا 2 هفته بعد از ختنه باید بررسی شود که تنگی مجرا اتفاق افتاده یا نه.
 
در صورت ایجاد تنگی، پمادی تجویز می‌شود و بعد از مدتی پزشک با وسیله‌ای امتحان می‌کند که مجرا باز شده يا نه. اگر این درمان موثر نباشد، باید متخصص اورولوژی کودک را معاینه کرده و اقدام به درمان کند. اما به طور کلی معمولا بعد از یک هفته مشکلی وجود ندارد و بهبود انجام می‌شود.

کار را به کاردان بسپارید

خوب است بدانید که ختنه را بايد فردی انجام دهد که تبحر دارد و اگر توسط یک غیرمتخصص انجام شود عوارض زیادی به دنبال خواهد داشت؛ ازجمله عوارضی که می‌توان به آن اشاره کرد استفاده بیش از حد داروی بیهوشی است که می‌تواند باعث ایجاد شوک و تشنج در کودک شود و از آنجا که این قبیل کارها ممكن است در فضایی دور از امکانات بهداشتی انجام شوند، در صورت دسترسی نداشتن به بیمارستان ممکن است جان کودک به خطر بیفتد.
 
چیزهایی که درباره ختنه پسران نمی دانید

چه زمان باید عجله کرد؟

در مورد برخی از کودکان به هیچ عنوان نباید تعلل کرد و بايد خیلی زود ختنه را انجام داد. کودکانی که به شکل مادرزادی بزرگی کلیه دارند یا برگشت ادرار از مثانه به کلیه در آنها وجود دارد ازجمله این افراد هستند زیرااز آنجا که احتمال عفونت در این کودکان زیاد است توصیه می‌شود هرچه زودتر ختنه انجام دهند.

چه زمان ختنه نباید انجام شود؟

همانقدر که انجام ختنه در پسربچه‌ها به‌شدت توصیه می‌شود، برخی اوقات هم ختنه نباید انجام شود. اگر نوزاد آلت کوچکی داشته باشد یا سوراخ سر آلت نابجا باشد که به اصطلاح به آن هیپوسپادیاس می‌گویند یا اگر نوزاد انحراف آلت تناسلی داشته باشد، نباید ختنه انجام شود. دقیقا به همین دلیل است که توصیه می‌شود نوزاد بلافاصله ختنه نشود و حداقل یک بار بعد از ادرار و معاینه دقیق توسط پزشک این عمل انجام شود.

بعد از ختنه بايد بدانيد

آلت تناسلی کودک بعد از ختنه قرمز و متورم می‌شود و تا ۲۴ ساعت هم ممکن است خونریزی داشته باشد به همین دلیل باید پوشک نوزاد را به محض کثیف شدن تعویض کنید، ناحیه مورد نظر را هر روز با آب شست‌وشو دهید و از یک پماد آنتی‌بیوتیک به مدت 3 تا 4 روز استفاده کنید. باید محل ختنه با گاز تمیز پوشیده شود، اما این گاز نباید به محل ختنه بچسبد چون می‌تواند تنگی و عوارض دیگری ایجاد کند. حواس‌تان باشد که تا بهبود کامل نوزاد او را حمام نبرده و از صابون، پودر یا لوسیون برایش استفاده نکنید. اگر خونریزی یا ترشحات از آلت تناسلی ادامه پیدا کرد، سر آلت تناسلی آبی یا سیاه شد و جریان ادرار کاهش پیدا کرد حتما باید با پزشک خود تماس بگیرید.
انتشار یافته: 108
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1394/11/20
ممنون از اطلاعات کافی در مورد ختنه کردن.
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1395/06/08
باسلام من وقتی بچه بودم پدرم من را ختنه نکرده والان 32 سال سن دارم و التم خیلی بزرگ شده و خیلی درد میکنه خانمم التم را میماله ولی فایده ای نداره دکترا هم میگن خیلی بزرگ شده و از این حرفا . میشه بگین چیکار کنم ؟
Iran, Islamic Republic of
11:21 - 1395/10/17
سلام من 23 سالمه حتنه نشودم حالا باید چیکار کنم
Iran, Islamic Republic of
17:02 - 1395/10/26
اشکال نداره الانم میتونید برید ختنه کنه
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1395/11/24
سلام خسته نباشید نوزاد ۳ماه دارم دیروز ختنه شد چند باری اردرار کرد وسریع تعویض کردم ساعت ای که خوابیده باشه ادرار نمیکنم مشکلی پیش نمیاد
Iran, Islamic Republic of
20:29 - 1395/11/27
سلام من 14 سالمه از وقتی به دنیا اومدم مامانم تجربه نداشت و کسی به هش نگفت بابامم که چیزی نگفت تا حالا ختنه نشودم عید یا تابستون میخوان ببرم ختنم کنن نگرانم مشکلی پیش بیاد اطلاعات خوب بود ولی بیشتر راهنمایی کنید لطفا
پاسخ ها
Rezaa
United States
۰۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۶
ختنه کردنت؟
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1396/01/12
هیچ موقعی برای ختنه شدن دیر نیست، حتی تا هشتاد سالگی هم توصیه شده که ختنه انجام بشه. موفق باشید.
Iran, Islamic Republic of
02:24 - 1396/02/14
سلام من پسرمو چهل روزش بود ختنه کردم الان یکسال داره اما آلتش پوست اضافه داره یعنی کلاهک داخل پوست قرار میگیره میخواستم بدونم طبیعی هست یا ختنه اشتباه انجام شده مرسی .
Iran, Islamic Republic of
01:00 - 1396/02/16
سلام من 25سالمه
پدرو مادرم میگن ک ختنه شدم ولی شکل التم با الت های ختنه شده فرق داره نه ختنه شدس نه نشده چیکار باید بکنم؟
Iran, Islamic Republic of
01:52 - 1396/02/16
سلام من 25سالمه
پدرو مادرم میگن ک ختنه شدم ولی شکل التم با الت های ختنه شده فرق داره نه ختنه شدس نه نشده چیکار باید بکنم؟
United States
09:48 - 1396/02/17
سلام من 25سالمه
پدرو مادرم میگن ک ختنه شدم ولی شکل التم با الت های ختنه شده فرق داره نه ختنه شدس نه نشده چیکار باید بکنم؟
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1396/03/27
مگه اینجا ملت دکتر هستند مشاوره می گیرید؟
برو دکتر اورولوژی ببین چی میگه!
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1396/05/03
برید کلینیک ختنه مشکلتون رو مطرح کنید حتما راه حل داره
Iran, Islamic Republic of
03:39 - 1396/05/10
سلام لطفا پیام آریا رو پاک کنید.
Iran, Islamic Republic of
15:37 - 1396/05/11
من دوازده سالگی به زورختنام کردند خیلی خجالت کشیدم
Iran, Islamic Republic of
20:28 - 1396/05/14
من الان بیست سالمه والان به تازکی ختنه شدم خیلی درد داشت نمی دانم چرا ولی نه بیهوشم کردن نه بی حس وزیاد خون آمد آیا مشکلی پیش میاید .
Iran, Islamic Republic of
10:20 - 1396/06/21
باعرض سلام
من مامان محمدهستم الان 12سالشه تقریبا45روزگی توسط پزشک متخصص اورولوژی ختنه شد قبل ازختنه آلت تناسلیش معمولی ونرمال بودازبعدازختنه اصلا رشدنکرده ودرهمان حالت زمان ختنه مانده وموقع ادرارکردن ادرارش بافشار وبافاصله زیاد میریزه که خیلی اذیت میشه اگه دستشویی کوچک باشه با فشار میریزه روی دیوار وبرمیگرده به سمت خودش به چندین پزشک فوق تخصص مراجعه کردیم ولی همه گفتن مشکل نداره ولی میگن یه تنگی مجرای خفیف داره نیار به عمل نداره ولی من خیلی نگرانشم خودش هم الان ازاین موضوع ناراحته
Iran, Islamic Republic of
22:43 - 1396/07/02
سلام ببخشید من پسرم رو می خوام ببرم ختنه کنم ۲ سال وهفت ماهشه دکترش گفته باید بیهوش بشه خیلی میترسم خطری نداره
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1396/07/19
سلام.در غرب کشور ختنه پسران به صورت سنتی انجام میشه و هیچگاه مشکل ساز نبوده خون ریزی اولیه چیز طبیعی هست و همین طور ترس
ولی تا جایی که ما میدونم هرچه سن پایین تر باشه بهتره بیشتر مرسوم هست بین ۴تا ۶سالگی که هم بچه توایی چشیدن درد رو داره و هم ترسش میزیزه:)
موفق
Iran, Islamic Republic of
21:09 - 1396/07/28
من پسرم تازه بدنيا امده دكتر گفته ٣ هفتگي ختنش كنيد ايا درسته؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
00:21 - 1396/10/04
سلام من درسن بیست سالگی ختنه شدم درد داشت خیلی ولی خوب عوضش مردشدیم
Iran, Islamic Republic of
18:38 - 1396/10/08
سلام.من 37 سالمه و تازه پسر دار شدم.پسرم یکماهشه.من خودم ختنه نردم و مشکلی نداشتم.ولی پسرم رو میخام ختنه کنم.
Iran, Islamic Republic of
10:47 - 1396/11/24
با عرض سلام
من پدر بزرگ محمد هستم . مادر نوه من فوق تخصص برده ولی پیش کار بلدش نبرده بهش میگم ببرش پیش یه سلمونی ختنه کنه قدیما همین کارو میکردن ، من از مادر بزرگشم میخوام بیاد اینجا تا محمد و راهنمایی کنه
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1396/11/24
با عرض سلام
من مادر بزرگ محمد هستم هر چی آقامون بگه همون درسته
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
بیشرف
:)))))))))))))))))))))))
Iran, Islamic Republic of
10:49 - 1396/11/24
با عرض سلام
من خاله محمد هستم هر چی آقا بزرگ بگه درسته
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1396/11/24
با عرض سلام
من عموی محمد هستم
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1396/11/24
با عرض سلام
من اون یکی عموی محمد هستم
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1396/11/24
با عرض سلام
من دایی محمد هستم
Iran, Islamic Republic of
10:52 - 1396/11/24
با طول سلام
همش که نمیشه با عرض سلام کرد
من دوست بابای محمد هستم
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
خدا بگم چیکارت نکنه از خنده روده برمون کردی ....
:)))))))))))))))))))))
Iran, Islamic Republic of
22:02 - 1396/11/24
سلام. من دوست‌پسر مامان محمد هستم
Iran, Islamic Republic of
01:56 - 1396/11/25
چقدر ما ایرانی ها کم جنبه هستیم. چرا
Iran, Islamic Republic of
00:03 - 1396/12/22
سلام من 19 ساله هستم من در سن پنج و شیش سالگی ختنه شدم الان که میبینم ختنه شدم خیلی راضی هستم از مردی شدم واسه خودم مردی شدم واسه خودم مسلمونی شدم من ختنه شدن رو خوب میدونم چون از بیماریها جلو گیریی میکنه بیماریی مثل سرطانه پوست مثل عفونت ادرار مثل ایدز از این بیماریها جلو گیریی میکنه بنظر من کودک هرچه زوتر ختنه کنید بهتره من روش سنتی رو بهتون پیشنهاد میکنم چون خودم ستنی ختنم کردن و من پوسته اضافه ی آلتم رو برداشتن
Netherlands
16:35 - 1397/01/23
من که ختنه نکردم و نه قصد ختنه کردن را دارم اگر هم پسر دار شوم او را ختنه نمیکنم فواید ختنه دروغ محض است
پاسخ ها
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۵
سلام آقا فرشاد میگم شما چرا ختنه نکردی حالاکه ختنه نکردی مشکلی نداریی مثل عفونت ادرادر مثل ایدز این چیزا نداریی چون میگن هرکی ختنه نکنه عفونت ادرار میگیره ایدز میگیره سرطانه پوست میگیره از این چیزا
ناشناس
United States
۰۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۵
راستش من هم شک دارم بچه ام را ختنه کنم یا نه. می خوام اجازه بدم خودش 18 سالگی تصمیم بگیره. تو مقالات خارجی تحقیق کردم این کار درست نیست و بیشتر تبلیغ یهودیت هستش فکر می کنم. توی اسلام هم واجب نیست. من خودم ختنه روی اعتماد به نفسم خیلی تاثیر بد گذاشت. شما الان ایدز یا سرطان یا عفونت ادراری نگرفته اید؟ یا مشکلی ندارید؟
Iran, Islamic Republic of
03:11 - 1397/01/25
خداتورو شفابده.انشا نوشتی....
Iran, Islamic Republic of
03:11 - 1397/01/25
خداتورو شفابده.انشا نوشتی....
Iran, Islamic Republic of
20:33 - 1397/01/27
ختنه بدمن خودم تو سن سیزده سالگی به زورختنهام کردند خجالت کشیدم شورت شلوارم دراوردند
پاسخ ها
امید کریمی
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۲
سلام اقامجید الان چن سالته ایا دکتر با کدام روش توراختنه کرده است ایا الان از ختنه کردنت راضی هستی یا خیر
Iran, Islamic Republic of
02:58 - 1397/02/12
سلام آقا مجید الان چن سالته عزیزایا دکتر شما رو به چه روشی ختنه کرده بریدن دوختن یا حقله ای ایا شما موقع ختنه کردن درد داشتید آیا شما الان از ختنه خود راضی هستی
ایا موقع ختنه کردن اولین ادرارت گریه کردی باتشکر
Germany
23:55 - 1397/02/12
سلام آقا مجید الان چن سااله تونه ایا دکتر شما رو به چه روشی ختنه کر‌د چرا شما در سیزده سالگی ختنه شدید الان از ختنه شدنت راضی هستی ایا موقعه ای که ختنه شدید اولین ادراریی که کردی سوژش داشت ایا شما رو ختنه کردن گریه کردی
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1397/02/14
دردزیاد داشتم به روش سنتی ختنه کردم وقتی ادرارمیکردم سوزش داشتم خوب دیگه شتری که درهرخونه پسری خوابیده شما اقا کریمی ختنه کردید
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1397/02/14
من از ختنه میترسیدم وتوخونواده ما همه توسن بالاختنه کردند پسر عمه امسال عید دوازدهسالگی ختنه کردیم میترسی انقدرگریه کرد خجالتم میکشید
Iran, Islamic Republic of
12:52 - 1397/02/15
منم آره ختنه شدم به روش سنتی هم ختنه شدم حدودن 5یا6سالم بود شدم دکترا امدن تو خونه مون ختنم کردن وقتی داشتن ختنم میکردن یه کوچولو ادار کردم یه لباس دکتر خیلی خجالت کشیدم یعنی از خجالت آب شدم هزینه ش هم فکر کنم اون موقع یا صد تومن بود یا دویست هزار بود خوب دکترا هم میگن ختنه برای عفونت ادرار خوبه بچه های که ختنه میشن از بچه هایی که ختنه نمیشن 15 برابر کمتره برای ایدز برای سرطان پوست این چیزا خوبه دیگه نمیدونم راست بگن یا دروغ وگرنا بجز ناقض کردن یه عضو از بدن بچه چیزه دیگه ای نیست
Iran, Islamic Republic of
23:08 - 1397/02/15
ختنه زجراورهست منخودم خیلی ازاین کارفرارمیکردم ولی اخرش میگفتندباید ختنه بشی وبردم مطب دکتروبه زورختنهام کردند و حالت ختنه کرده بهتروزیبا تر
Iran, Islamic Republic of
23:21 - 1397/02/15
من اقاکریمی وقتی دکتر شورتم کشید پاین کارشروع کن ازخجالت اب شدم بدش دردامپول که زدخیلی بداخرش پوشیدن دامن
Germany
11:50 - 1397/02/16
آقا مجید شما الان چن سالتونه و متخصص ختنه شما رو ختنه کرد شما اهل کجایید کجا ختنه شدی آلت شما پوست اضاف داشت یا کاملا الت رو بریدن آیا شما الان مشکلی نداریی مثل عفونت ادرار من الانم که ختنه شدم هنوزم که هنوزه عفونت ادرار دارم همیشه قرص میخورم
Iran, Islamic Republic of
22:22 - 1397/02/16
من اهل اصفهان هستم بیست سالم پوست اضافه حالتم دکتربرداشت ازختنهام راضی هستم مشکلیم ندارم ازاندازه حالتم راضیم شما چطور
Germany
13:18 - 1397/02/17
والله من اهل مریوانم راستش من وقتی ختنه شدم راضی نبودم چون فکر میکردم فقط من هستم که ختنه میشم منم که نمیدونستم این دکترا با من چه کار دارن چکار میکنن تا بعد که بزرگ شدم دیدیم آلتم یه کم پوسته اضافه داشت الان نداره اون موقع شنیدم که اون پوسته آلتم رو همون دکترا برداشتن که بچه بودم امده بودند خونه مون و من نمیداستم چکار میکنن همون موقع فهمیدم که اون دکترا امده بودند واسه آلته خوش من که پوسته اضافه شو بردان اون موقع که فهمیدم پوسته اضافه آلتم رو برداشتن حدودن ۹ یا 10 سالم بود
فکرمیکردم بیهوده ختنه شدم بعد که فهمیمدم این ختنه کردن جهانی هس همه پسرا باید ختنه بشن خیلی خوشحال شدم از بعضی مریض ها دورم میکنه خیلی خوشحال شدم واقعا من الان از بعضی مریضی ها دور شدم ختنه شدم بعد منم پوسته اضافه آلتم رو برداشتن و همینطور از اندازشم راضی هستم و الان من که ختنه شدم عفونت ادرارم 15 برابر کمتر هس از پسر بچه های که ختنه نشدن خوبیش این بود تونه خودمون ختنه شدم نفرستم بیمارستان بعد الان آلتم نصفه ش هم نصفه ش نیست و از همه مهم تر دکترا همون موقعه ختنم کردن الان نمیکردن الان مجبور بودم ختنه بشم اگر الان ختنم میکردن خیلی درد میکشیدم چون الان هم آلتم برزگ شده و هم خودم بزرگ شدم هم آلتم بزرگ شده الان دردش بیشتره اون موقعه دردش خیلی کم بود و از همه به تر اون موقعه ای بود دکترا شروع کردن به ختنه کردنم یه کوچولو فقط یه قطره بود ادرار کردم به رو لباسه دکتر الان که اونو یادم میوفته به خودم میگم چرا اینا رو کردم چرا ادرار کردم روی لباس دکتر چرا هموقع که دکترا امدن من نفرستم دستشویی کاش میفرستم دستشویی قبل از این که دکترا شروع کنن به ختنه کردنم همون موقعه میفرستم دستشویی که ادرار نمیکردم روی لباسه دکتر و خدارو صد هزار مرتبه شکر که الان ختنه شدم هیچ مشکلی ندارم و دخترا از ختنه کردن بهره مند نیستن دخترا این زجرو نمیکه شن فقط این پسرا هسن که باید این زجررو تحمول کنن درده بریده شدنه آلته شونو به دوش بکه شن واقعا این پسر بچه ها خیلی بد بخت هستن ای کاش این پسرا مثل دخترا بودند که دخترا از همون مادر زاده گی آلت ندارن پسرا هم از مادر زاده گی آلت نداشت چرا فقط پسر بچه باید این زجرو بکشن چرا باید این جناب شتر فقط در خونه پسر بچه ها بخوابه واقعا جای سوالو جواب داره این کار
Germany
16:37 - 1397/02/17
خوبیش این بودکه توخونه مون ختنه شدم نفرستم بیمارستان بعد الان آلتم نصفه ش پوست داره اونی نصفه ش پوست نداره بریدنش از همه مهم تر دکترا همون موقع ختنم کردن وگرنا الان که 19 سالو هفت ماه هستم ختنم میکردن خیلی درد میکشیدم
Iran, Islamic Republic of
22:49 - 1397/02/17
الان دیگه دخترپسرختنه نکرده قبول نمیکنه ومسخره میکنند درست ختنه بیش صدعصب حس جنسی روقط مکنه ولی چارهی نیست پسرا باید این زجر تحمل کنند حتی به گفته بعضی کارشناسا ختنه یک سانت اندازه حالت کوتاه میکنه
Germany
13:09 - 1397/02/18
خوب شاید به خاطره همینه که آلته مون یک سانت کوتاه تر میشه بخاره پوسته شه که با تیغ کوتاه ش میکنند کارشناسان به این باورند بچه پسر های که در ایران ختنه میشن 95 درصد هستن و در آمریکا نیز 80 درصد ختنه میشن کاش پدر مادر هامون ختنه کردن رو در اختیار خودمون قرار میدادن نه خودشون مارو ختنه کردن کاش ختنه نمیشدیم تا بزرگ که شدیم اگر یه بار عفونت ادرار گرفتیم اون وقت با دسته خودمون میرفتیم پیش دکتر میگفتیم ما عفونت ادرار گرفتیم میشه آلت مارو ختنه کنی ای کاش این حق رو در اختیاره خودمون قرار میدان نه این که خودشون این کارو کنن
Iran, Islamic Republic of
23:21 - 1397/02/18
من خودم یک ماه جلو اینکه ختنم کنند مامانم بهم مگفت که بزرگ شدهی باید ختنه بشی راضی نبودم ولی یه روزمشخص کرده بودند وقت دکتر گرفته بودند وبهم گفتند فعلان روز ختنه اد کنیم و این کار کردن روز بدی بود
Canada
18:33 - 1397/02/19
والله ‌من واسه ختنه کردنم مادرم چیزیی به من نگفت اصلا نگفته بود بهم تو آلت داریی موافقی‌ ختنت کنیم یا نه ازم اجازه نگرفتن که بگن اجازه میدی دکتر بیاد آلتت رو ختنه کنه اگه اجازه میگرفتن ازم میگفتن میخوایم این کار رو بکنیم نمیگذاشتم میگفتم خودم بزرگ که شدم این کارو میکنم همینطوریی واسه بدنم تصمیم گرفتن رفتن دکتر آوردن خونه مون منم با کامپیوتر داشتم بازیی میکردم یهو مادرم صدام کرد گفت امید بیا دکتر امده کارت داره منم رفتم پیش دکتر دکتر گفت بیا پسرم دراز بکش منم رفتم جلوش دراز کشیدم بی خبر دیدم داره شلوار و شورتم رو میکشه پایین یه دارویی بهم داد اون دارو بی حسم کرد دیگه موقعه ختنم درد نداشتم گریه نکردم وقتی پوسته آلتم رو از آلنم جدا کرد کارشو تموم کرد آلتم رو پانسمان کرد گفت شلوار نه پوش تا یکی دو روز پانسمانت رو باز کنیم گفت اون موقعه تابستان بود ختنه شدم بعد از این که یه ملافه دوره خودم پیچیدم رفتم دم در هنوزم مادرم بهم نگفته این آلته شماست همه پسر بچه ها آلت دارن تو هم داریی یعنی مادرم هنوزم اصلا در مورده آلتم با هام حرف نزده حتا یک ‌کلمه مثلا بگه این آلته شماست بهش دست بزن این یکی از عضو بدنته بیا بهش دست بزن لمسش کن بلکه بشناسیش کم کم خودم بزرگتر شدم از پسر فایلمون درخواست کردم شلوارشو بکش پایین بعد که شلوارشو کشید پایین منم کشیدم پایین شلوارمو بعد پسره فامیلمون گفت این اِِلته منه گفتم جدی گفت آره ببین تو هم آلت داریی از اون موقعه فهمیدم الت دارم گفت آلته من ختنه شده آلته تو هم ختنه شده آلته من کوچیکه آلته تو کوچیکه اون موقعه فهمیدم آلت چیه ختنه چیه الان پوسته سر کلاهکه ولی مادر از این خبر نداره که از پسر فایلمون درخواستم که آلتشو به نشون بده آلتم رو بریده شده یعنی الان کلاهکه آلتم مشخصه
Canada
23:49 - 1397/02/20
آقا مجید شماره موبایلی چیزیی داریی بهم بدی میخوام باهات حرف بزنیم
Iran, Islamic Republic of
23:23 - 1397/02/22
اقاامیدشماچطورنمیدونستیدحالت چیه من تو سن هفت سالگی حالتم نعوظ داشتم حتی جلو ختنهام کنند نعوظ داشتم وقتی امپول بی حسی زدند حالتم شل شد حتی میدونستم فرق ختنه کرده نکرده حالت چه جوری دوستام چون زوتر از من ختنه شده بودند مگفتند حالت ختنه شده چه جوری
Germany
13:36 - 1397/02/24
آقا مجید من وقتی ختنه نشده بودم نمیدوستم حالت چیه بعد ختنه شدم فهمیدم بعد شما مادرت در مورده ختنه کردنت
باهات حرف زده من بی خبر دکتر امد ختنم کرد داشتم با کامپیوترم بازی میکردم دکتر امد میدونستم فرق بیین حالت ختنه کردن با ختنه نکرد
Iran, Islamic Republic of
23:23 - 1397/02/24
من از بچه گی میدونستم. وقتی ختنهام کردند خیلی چیزهای دیگه فهمیدم
Germany
00:27 - 1397/02/25
آقا مجید من وقتی ختنه نشده بودم نمیدوستم حالت چیه بعد ختنه شدم فهمیدم بعد شما مادرت در مورده ختنه کردنت
باهات حرف زده من اصلا باهام حرف نزد بی خبر دکتر امد ختنم کرد داشتم با کامپیوترم بازی میکردم دکتر امد ختنم کرد بعد که ختنه شدم فهمیدم فرق بیین حالت ختنه شده با حالته ختنه نشده چیه فرقش اینه که حالته ختنه شده 15 برابر عفونته ادراریش کمتره حالته ختنه نشدن اون وقت شما فصلی بود ختنه شدی چند روز طول کشید تا پانسمانش باش شد هزینه ش قبلا اندازه حالته شما چقدر بوده الان اندازش چقدره ایا به بنظره شما
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1397/02/25
من فصل تابستان یک هفته دامن پوشیده بودم قبل ختنه اندازه حالتم هفت سانت بود بعد ختنه شونزده سانت هست شما چطور
Netherlands
01:38 - 1397/02/26
منم که حالتم همون اندازه ست شما پوسته حالتت رو تا روی کلاهکه حالتت رو برداشتن شما در زیر حالته شما یه جوش سفید رنگی هست یا شما از قبل از ختنه کردن از حالتت راضی هستی بعده ختنه کردن
France
11:25 - 1397/02/26
منم که حالتم همون اندازه ست شما پوسته حالتت رو تا روی کلاهکه حالتت برداشتن شما در زیر حالتت یه جوش سفید رنگی هست آیا شما از قبل از ختنه کردن از حالتت راضی بودی یا بعده ختنه کردن راضی هستی
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1397/02/26
من بعد ختنه کردن راضی ترم نه جوش نیست من پوست سر حالتم بریدند ازنظر رابطه جنسی ختنه کرده بهتر
United States
20:20 - 1397/02/26
اره خیلی بهره منم وقتی ختنم کردند راضی نبودم چون فکر میکردم فقط منم که ختنه میشم فکر میکردم ختنه کردن بیهودست وقتی فهمیدم همه پسر بچه ها باید ختنه بشن وقتی فهمیدم ختنه کردن خیلی فایده داره خیلی راضی بودم منم ختنه کردنم تابستان بود
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
اینا همه‌چرت وپرته بچه ای معصوموو عذاب میدن ‌فقط
United States
01:18 - 1397/02/29
آقا مجید دوست دارم تلفنی باهات حرف بزنم شماره ای چیزیی داریی بهم بدی
Iran, Islamic Republic of
10:57 - 1397/02/29
من سن دهسالگی ختنه ام کردن ختنه سورون برام گرفتند دردش بد بود
United States
23:01 - 1397/02/29
آقا ارسلان سلام وقت بخیر اهل کجایی عزیز میشه بگی الان چن سالته با چه روشی تو رو ختنت کردن سنتی یا حلقه ای اون وقت مراسم ختنه سورون چیه چرا تو سن دهسالگی ختنت کردن
Iran, Islamic Republic of
10:54 - 1397/02/30
اول پسر میبرد حمام بد همه فامیلا دعوت مکند جشن شادی مگیرند دکتر میاد پسر ختنه میکند وکادو به پسر میدن به روش سنتی بریدن بخیه کردن به خاطر ترس تو ده سالگی ختنه کردم
Iran, Islamic Republic of
18:27 - 1397/02/30
الان چن سالته آقا ارسلان
Iran, Islamic Republic of
11:06 - 1397/02/31
ختنه سورون همه به خوش میگزره پسر درد تحمل کنه
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1397/02/31
برای شما هم گرفتن چشن ختنه سورون آقا مجید
Iran, Islamic Republic of
17:59 - 1397/02/31
بله اقا امید اول رفتم حمام بد لباس نو شورت شلوارو پیر هن اوردن پوشیدم بد فامیلا امدن بد بادو سه تا فامیلا وبابام من بردن برا ختنه کردن مطب دکتر اول که رسیدیم اقا دکتر گفت شلواردو در بیارمن در اوردم بد گفت اگر دسشوی داری برو بد گفت شورتو در بیار که من یه کم گریه کردم بد رو تخت خوابیدم وشورتم دکتر دراورد خجالت کشیدم بد دوتا امپول بغل حالتم زد بی حس شد ختنهام کردن بد همه جش گرفته بودن من درد تحمل میکردم
Canada
10:35 - 1397/03/02
آقا مجید چه آمپولی زدی برای بی حسی اسمش یادته چرا تو رو بیهوش نکردن
Iran, Islamic Republic of
13:58 - 1397/03/02
اسم امپول یادم نیست دکتر گفت توبیمارستان بیهوش میکرد تومطب بی حسی میزد من با بیهوشی مخالف بودم تازه وقتی بخیه میکرد حالتم حس امد بود حالتم داشت بزرگ میشود
Canada
18:20 - 1397/03/02
خوب آقا مجید وقتی آلت تو پانسمان کرد چه جور مواظبتی میخواست پانسمان شدی چن روز طول کشید تا باز شد وقتی میرفتی دستشویی کنی مشکلی نداشتی بخاطره پانسمان
Iran, Islamic Republic of
13:39 - 1397/03/03
دور حالتم پانسمان کرد سر حالتم ازاد بود دوسه روز کامل خوابیدهه بودم چون دکتر گفت تکون نخور چون خونریزی مکنه بدش یه دهروز دامن پوشیدم دسشوی میرفتم میسوخت برا اینکه ادرار به زخم مریخت کم کم بخیها خوب شد
Canada
01:35 - 1397/03/04
خوب آقا مجید دکتر چن تا بخیه زد و چن سانت از پوسته آلتت رو کوتاه کرد و الان چن سانت از پوست روی آلتت باقی مانده ایا فقط پوسته آلتت رو کوتاه کرد یا یکم از آلتت هم کوتاه کرده ایا الان از دردی که بخاطره ختنت کشیدی راضی هستی وقتی که ختنت تموم شد دکتر با نخ پوستی که باقی مانده رو دوخت بعد از اون روزی که ختنه شدی تا الان عفونته ادرار نگرفتی دکترا میگن بهترین سن برای ختنه کردن بچه همون ۲ و ۳ ماهگیه ایا چرا شمارو در 13 سالگی و پسر عمت هم در 12 سالگی ختنه تون کردن ایا دکتر شما با دکتره پسر عمت یکی بوده برای ختنه تون
Iran, Islamic Republic of
22:13 - 1397/03/04
اقا امید حالت شما نعوظ داره
Canada
12:37 - 1397/03/05
آقا مجید نعوظ یعنی چی عزیز
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1397/03/05
هفتا بخیه زد فقط پوست سرحالتم برید حدود یک سانت الان حالتم شونزده سانت ازختنهام راضیم دکتر هردوم یکی نبود عفونت ادراری جلو ختنه داشتم ولی بد ختنه کردنم ندارم شما چطور مگه پوست حالت شمارو زیاد بریدند سر حالت که تو ختنه نمیبرن پوست سرحالت میبرند میگن هر که ختنه بشه مرد میشه زیاد بریدن پوست زود انزلی ایجاد میکنه باید هر که ختنه مکنه دکتر کارش بلد باشه
Canada
18:26 - 1397/03/05
من پوسته حالتم رو یکم از سر حالتم پایینتر برداشتن نعوظم نداشت حالتم من خدا رو شکر نه قبلا عفونته ادرار داشتم نه الان دارم شما الان حالتت نعوظ داره یا قبل از ختنه داشت
Iran, Islamic Republic of
20:45 - 1397/03/05
نعوظ یعنی حالت راست یا بزرگ میشه
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1397/03/06
من از قبل ختنه حالتم راست میشود ازسن هفت سالگی
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1397/03/06
آقا مجید فکر کنم منم حالتم راست میشه موقعه ادرار کردنم باید چکار کنم مشکل حل بشه اون وقت زود انزلی چیه
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1397/03/07
زود انزلی یعنی تو رابطه جنسی زود اومدن اب منی
United States
17:21 - 1397/03/09
آقا مجید من مشکل زود انزلی ندارم ولی گاهی وقتا حالتم راست میشه و شل میشه دوباره سفت میشه برزگ میشه دوباره کوچیک میشه حالته شما هم شل و سفت و بزرگ کوچیک میشه یا نه
Iran, Islamic Republic of
10:49 - 1397/03/10
بله حالت من شق میشه کوچک میشه به خاطر حس جنسی با مالیدن حالت مشکل حل میشه
Canada
15:06 - 1397/03/10
اون وقت چه طوریی باید مالشش بدم روزیی چن ساعت شما روزی چند بار این کارو کردین و روزی چند ساعت
پاسخ ها
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۷
سلام شمارتو بده تا در مورد ختنه کردنامون بحرفیم
Iran, Islamic Republic of
13:17 - 1397/03/13
شماره موبایل بده اقا کریمی تا به گم چه کار کنی
United States
01:49 - 1397/03/14
آقا مجید شما شمار تو بده من زنگ بزنم بهتون هروقت تنها بودم چون جلوی پدر مادرم نمیتونم درمورده همون حرف بزنم که الان منو تو داریم درمورده ش حرف میزنیم باشه
Germany
12:33 - 1397/03/15
اکثر افراد دقيقا نميدانند که ختنه دقيقا چيست .در حقيقت مکانيزمي که از ابتدا تا انتها روي آلت را پوشش مي دهد داراي طولي بلند است که به طور طبيعي مقداري از آن تا شده و به صورت
دو لايه روي گردي سر آلت را مي پوشاند
در دوران نوزادي و کودکي جهت محافظت بيشتر و چون نيازي به عمل جنسي نيست اين قسمت به حشفه چسبيده و قابل سر خوردن روي آن نميباشد
در دوران بلوغ و هنگام تخييراتي که در بدن و سايز آلت پيش مي آيد مکانيزم فوراسکين تکميل مي گردد به طوري که هنگام انجام عمل جنسي و مقاربت اين قسمت را بر روي حشفه حرکت ميکند اين عمل بسيار لذت بخش است
به مدد ماهيچه هاي ظريف و مخصوصي که بر روي رجيد باند و فنوم قرار دارد اين عمل به صورت کششي صورت ميگيرد به طوري که سبب تحريک سلولهاي عصبي بسيار حساس جنسي در روي فوراسکين و رجيد باند که به صورت حلقوي دور تا دور حشفه حرکت مي کنند گرديده و لذت جنسي سرشاري را نصيب مرد مي کند در ضمن قسمت خارجي فور اسکين که در داخل رحم حرکت مي کند لذت مضاعفي را نصيب مرد و زن ميکند مکانيزم به اين صورت است که هنگام دخول (ورود) فور اسکين عقب رفته و سبب تحريک يکنواخت تمام
قسمت هاي آلت ميگردد به طوري که تمرکز بر روي قسمتي از فنوم که ماشه انزلال را مي کشد از بين ميرود
به صورتي که مرد مي تواند با لذتي دهها برابري بدون انزلال زودرس با همسر خود مقاربت طولاني داشته باشد و او را نيز به اوج لذت جنسي برساند
در هنگانم عقب کشيده آلت در رحم دوباره فوراسکين نقش خود را ايفا کرده و هنگام برگشت به حالت اول مانند واشري مانع از بيرون رختن مايع جنسي توليد شده توسط سيستم جنسي زن ميگردد اين مايع جنسي موجب نرم و ليز شدن رحم مي گردد و مقاربت را آسان تر لذت بخش تر و همچنين براي زن بدون التهاب و درد ميگرداند
در صورتي که مرد ختنه شده باشد اين ختنه ممکن است به چند صورت انجام گرفته باشد -انواع ختننه- متاسفانه در سايتهاي ايراني به اشتباه يا از روي فريب مردم به اين انواع اشاره نميکنند و به جاي آن از انواع روشهاي ختنه مثلا ختنه با حلقه از انواع ختنه نام ميبرند
در صورتي که انواع ختنه دقيقا در ارتباط با اين است که چه مقدار از فوراسکين يا پوست ختنه گاه بريده شده است
بد ترين نوع ختنه ختنه راديکال يا افراتي است که در آن تمام پوست ختنه گاه بريده مي شود اين روش در گذشته بيشتر براي بردگان کاربرد داشت
قسمت هاي حساس آلت خود را بشناسيد
اگر شما ختنه شده ايد و هنوز فکر مي کنيد عمل خوبي بر روي شما انجام شده است اين آزمايش را بر روي خود انجام دهيد
به آلت خود نگاه کنيد خط ختنه گاه را پيدا کنيد
قسمت حساس آلت شما درست بين خط ختنه گاه و زير گردي سر آلت شما است بر خلاف تصور گردي سر آلت افراد ختنه شده حساسيت جنسي ندارد
فقط حساسيت غير جنسي دارد که در افراد ختنه نشده اين حساسيت بسيار بيشتر و شامل حساسيت جنسي نيز مي شود
کافي است خوتان امتحان کنيد حساسيت جنسي شما درست از خط ختنه گاه شروع شده و تا زير گردي سر آلت شما تمام مي شود طول اين بازه را اندازه بگيريد ميدانيد اين قسمت چيست ؟
اين قسمت درست همان بخشي از پوست ختنه گاه است که از ختنه جان سالم به در برده است
مايل هستيد اين قسمت را نيز ببريد و خود را ختنه کامل کنيد؟
يک تکه پوست فقط يک تکه پوست بي ارزش آيا مي دانستيد که سلولهاي عصبي که حس لامسه حس جنسي و احساس گوناگون را از محيط دريافت ميدارند و آن را به شما منتقل ميکنند بر روي پوست شما قرار دارند؟
البته براي شما که در کودکي قبل از بلوغ ختنه شده ايد امکان درک چيزي را که نداريد و نميتوانيد آن را با وجودتان احساس کنيد وجود ندارد زيرا امکان مقايسه نيست
آيا مي دانيد که سلولهاي عصبي که حس جنسي را در آقايان منتقل مي کنند فقط روي پوست ختنه گاه قرا دارند؟
پوست ختنه گاه شامل دو بخش است قسمت داخلي که داراي رنگي معمولا کمرنگ تر است و فنوم قسمتي از آن است و لايه خارجي که با ريجيد باند از لايه داخلي جدا شده است
پوست ختنه گاه مي تواند نزديک به تمام سطح آلت شما را پوشش دهد و تمام آن سرشار از گيرنده هاي حساس جنسي است
با عمل ختنه به طور حداقل شما نيمي از اين گيرنده هاي جنسي را از دست مي دهيد بعلاوه قسمت ريجيد باند که تراکم گيرنده ها در آن زياد است و با ختنه دور ريخته مي شود
حساسيت جنسي باقي مانده در افراد مختلف بسيار متفاوت است ممکن است فرزند شما به صورت کامل ختنه شود و شما حق هيچ گونه اعتراضي نداريد چون طبق تعريف ختنه عبارت است از بريدن و برداشتن تمام يا قسمتي از پوست ختنه گاه که گاه و بيگاه اين عمل مثلا ساده موجب مرگ نوزاد نيز مي شود البته خود فرزند که اصولا حق هيچ گونه مالکيتي بر بدن خود ندارد و اين بالاترين و بد ترين نوع تجاوز جنسي و و قطع عضو کودکان است
زنان افرادي که ختنه شده اند لذت کمتري از رابطه جنسي ميبرند افراد ختنه شده اقلب دچار زود انزالي يا دير انزالي
هستند
افراد ختنه شده لذت کمتري از دخول مي برند و آن را در جهت اشتباه غير طبيعي که بيشتر بتوانند لذت ببرند هدايت ميکند
مغز اين افراد درصد زيادي از لذت تصويري را هنگام دخول ترکيب کرده و به مرور با افزايش سن همسر لذت کمتري از همسر خود برده و ممکن است به دنبال همسران جوانتر بروند
افراد ختنه شده از راه هاي غير متعارف بيشتري در جهت ارضاع خود هستند در فعاليت هاي جنسي بيشتري شرکت ميکنند و از يک نوع نارضايتي جنسي نهفته اي رنج ميبرند
دخول مقعدي اکثرا در زناني که شوهرانشان ختنه شده اند صورت ميگيرد
اجبار همسران جهت ارضاع مردان ختنه شده با دست يا دهان بسيار زياد است
بيشترين محصولات کمک جنسي در کشور هاي خاورميانه به فروش ميرسد
متاسفانه ختنه عملي است که اول انجام مي شود سپس دليل مثلا علمي براي آن ساخته ميشود
Iran, Islamic Republic of
23:50 - 1397/03/15
خواهش می کنم دوستانی که در سن بالا ختنه شده اند بگویند حس آلتشان بعد از ختنه چه تغییری کرده است ؟ آیا خیلی کمتر شده است ؟
پاسخ ها
ناشناس
Canada
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
عزیز من فقط پوسته حالتم برداشته شده وگرنا حالتم هیچ تغییریی نکرده
Canada
01:33 - 1397/03/17
آقا مجید من نمیتونم جلوی پدر مادرم باهات حرف بزنم شما لطف کنید شماره تونو بدید من هر وقت تنها خودم بودم تماس میگیرم
Afghanistan
03:30 - 1397/03/17
داکتر صاحب سلام علیکم وقتیکه یک طفل ختنه شد وقتیکه کلان شد امو خیاطه گزاری که صورت گرفته از جایش بیجا میشود باید چی شود
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1397/03/18
شما اقا امید از نظر جسمی وجنسی سالم هستید
Canada
12:30 - 1397/03/19
آره آقا مجید من جسمی و جنسی هیچ مشکلی ندارم ولی از نظر حرکتی بخوایی بپرسی فلجم یعنی از روزیی که به دنیا امدم فلج به دنیا امدم
Iran, Islamic Republic of
10:58 - 1397/03/21
ختنه بیش از صد عصب جنسی قط میکنه ولی ختنه حالت زیبا تر میکنه
پاسخ ها
امید ‌کریمی
United States
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
اسلان این که پوست حالت رو نصفه میکنن زیباست حالتت نصفه ش پوست داشته باشه نصفه ش پوست نداشته زیباست چه زیبا ای اقا
United States
12:16 - 1397/03/25
سلام اول ماه مبارک رمضان مبارک طاعات و عبادتون قبول حق باشه دوم عید سعید فطر بر شما مبارک هرکسی که در این ماه مبارک رمضان سنته پیغامبر رو به جا آورده و بچش رو ختنه کرده ایشالله مبارکش باشه ایشالله عیدتون هم مبارک باشه ایشالله همیشه در خوشی خورمی زندگی کنید عیدتان مو باره ک ایشالله سال های سال به این سالها باشد نماز عبادتون مبارک ایشالله همه سال عید شادی این چیزا باشد باتشکر
Iran, Islamic Republic of
17:27 - 1397/03/25
شما حالت ختنه نشده ندیدهی انقدر زشت درست ختنه کردن برا پسرا سخت ولی ختنه شده بهتر
Canada
12:05 - 1397/03/27
آقا ارسالان اره ختنه شده بهتر ولی نه حالتت تا وسط پوستش رو ببرید من حالت خودم رو دیدم ختنه نشده بودم ولی الان ختنه شدم الان حالتم نصفه ش پوست داره نصفه ش نداره این چه زیبایست بچه باید تا ته پوست حالتش برداشته بشه ختنه شده بهتره از صد عصب رو قطع میکنه ولی من نمیدونم این صد عصب چیا هستن که با ختنه کردن بچه این صد عصب ها رو قطع میکنه
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج