کد خبر: ۱۲۹۸
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۰ - ۱۵:۲۶
تعداد بازدید: ۷۶۸۳۱
تعداد نظرات: ۴۴ نظر
تمام سوالاتي كه بايد پيش از تزريق ژل از متخصصان زيبايي بپرسيد
روش‌هاي زيادي براي از بين بردن يا كم كردن چين و چروك‌هاي ناشي از پيري وجود دارد و يكي از اين روش‌ها استفاده از ژل‌هاي مصنوعي يا چربي‌هاست كه مي‌تواند علاوه بر پر كردن چروك، اثرات ديگري هم داشته باشند
 خانم‌هايي هستند كه دوست دارند درباره انواع جراحي‌هاي زيبايي، اطلاعات بيشتري داشته باشند و عوارض هر كدام را بشناسند و بدانند هركدام چه خطراتي دارند و آيا واقعا چنين عمل‌هايي توصيه مي‌شوند يا نه. خانم‌هاي بسياري هستند كه به دليل افزايش سن درناحيه گونه وكنار چشم و خط خنده دچار چروك‌هايي شده‌اند يا دوست دارند حجم لب‌هاي‌شان را افزايش دهند.
 شايع‌‌ترين روش حجيم‌سازي،‌ اين روزها تزريق ژل يا چربي است. اين در حالي است كه متخصصان پوست و مو تاكيد فراواني بر عوارض ناشي از تزريق ژل‌‌هاي غيراستاندارد به وسيله افراد غيرمتخصص دارند. در اينجا دكتر اميرهوشنگ احساني شما را با اين عوارض آشنا مي‌كند.  چربي را بايد چند وقت به چندوقت تجديد كرد؟

چربي را بايد 6 تا 9 ما ه بعد از نخستين تزريق تجديد كرد اما باز هم نياز به تكرار دارد و زمان اين تكرار 2 سال بعد است و دوباره هر 2سال بايد تكرار مي‌شود، ولي بايد بدانيد هربار كه چربي تزريق مي‌شود معمولا 02 درصد پايه آن باقي مي‌ماند حتي اگر چربي كاملا آب هم شود باز هم حدود 51 درصد پايه آن باقي مي‌ماند.  چه ژلي  دوام بيشتري دارد؟

اما اگر بخواهيم در مورد تزريق ژل‌هاي نيمه موقت توضيح بدهيم بايد بگوييم كه فقط چند نوع از آن‌ها تائيد شده هستند مثلا يك نوع تائيد شده آن، كلسيم هيدروكسي آپاتيد است كه بين 2 تا 3 سال ماندگاري دارد و بايد به‌طور عمقي تزريق شود. اين نوع، ژل بسيار خوبي است و مثل ژل‌هاي ديگر چند روز اول كبودي وكمي تورم در اطراف محل تزريق ديدهمي‌شود.نکته - ژل را بايد حتما متخصص پوست تزريق كند بنابراين قبل از عمل حتما با متخصص مشورت كنيد.  تفاوت ژل با چربي چيست؟

ژل يك ماده خارجي است و انواع مختلف آن در بازار وجود دارد. ژل‌ها به 3 گروه موقت، نيمه دائمي و دائمي تقسيم مي‌شوند، البته هنوز ژل دائمي كه تمام استانداردهاي دارويي را داشته باشد و هيچ عارضه‌اي نداشته باشد، ساخته نشده است.
پس مي‌توان گفت صحبت بيشتر روي ژل‌هاي موقت و نيمه دائمي است. ژل‌هاي موقت از متداول‌ترين انواع ژل‌ها هستند، و اين‌ها ژل‌هايي هستند كه از هيالورونيك اسيد ساخته شده‌اند كه علاوه بر جبران حجم از دست رفته، سنتز كلاژن را هم تحريك مي‌كنند و به اين وسيله به پوست قوام بيشتري مي‌بخشند.   ژل‌ها چه عوارضي دارند؟

هيالورونيك اسيد، ماده‌اي است به صورت طبيعي در پوست يافت مي‌شود ولي باافزايش سن، ميزان آن در پوست كاهش مي‌يابد. با تزريق ژل، اين ماده را وارد پوست مي‌كنند تا بتوانند عمق چين به‌وجود آمده روي پوست را كم كنند، البته همان طور كه گفتيم اين ژل 6 تا 51 ماه بعد، تجزيه و جذب پوست مي‌شود و از بين مي‌رود.تجربه نشان داده است واكنش بدن به ژل بسيار كم است به‌خصوص اگر از ژل‌هاي استاندارد استفاده شود تنها ممكن است بعد از تزريق ژل دچار كبودي و كمي تورم بشود كه معمولا در چند روز برطرف مي‌شود و مي‌توان گفت ممكن است در بعضي افراد اين اتفاق اصلا رخ ندهد. براي از بين بردن اين كبودي‌ها مي‌توانيد از آناناس، قرص‌هاي ويتامين C، كمپرس سرد در اوايل و بعد كمپرس گرم استفاده كنيد.

  ژل‌ها براي بدن ضرر دارند؟

اگر ژل استاندارد استفاده كنيد مي‌توان گفت براي بدن ضرري ندارد ولي به هرصورت بايد بدانيد ژل يك ماده خارجي است كه حتي اگر استاندارد باشد وقتي وارد زير پوست مي‌شود ممكن است بدن نسبت به آن ماده خارجي واكنش نشان دهد و چند ماه يا چند سال بعد، دچار التهاب يا قرمزي يا به‌اصطلاح گرانولوم (يعني واكنش بدن) شود. بنابراين احتمال اين‌كه يك ژل استاندارد بدن را دچار مشكل كند، وجود دارد اما اين خيلي به ندرت پيش مي‌آيد عوارضي مثل تورم، التهاب و واكنش جسم خارجي به‌صورت سفتي آن نقطه و عفونت.البته ژل‌هاي هيالورونيك چون ظرف 21 ماه جذب مي‌شوند بنابراين احتمال فوق‌العاده كمي وجود دارد كه مشكلي ايجاد شود و اگر مشكلي ايجاد شود مربوط به همان 21 ماه است و بعد از آن، جذب مي‌شود.نکته - اگر از ژل‌هاي استاندارد استفاده شود تنها ممكن است بعد از تزريق ژل دچار كبودي و كمي تورم شود كه معمولا در عرض چند روز برطرف مي‌شود  در چه مناطقي مي‌توان از ژل استفاده كرد؟

مدت دوام ژل‌هاي موقت بين 9 تا 21ماه است حتي گاهي تا 51 ماه مي‌ماند و مي‌توان با تزريق آن براي افزايش حجم لب، گونه و خط خنده. براي خط اخم كه با بوتاكس برطرف نمي‌شود هم استفاده كرد با تزريق ژل، بلافاصله حجم از دست رفته به پوست باز
مي گردد و چين‌هايي مانند خطوط لبخند يا پرانتزها  و چين‌هايي كه از كناره‌هاي تحتاني بيني در دوطرف شروع شده و تا گوشه‌هاي دهان ادامه پيدا مي‌كنند،  از بين مي‌رود. ضمنا با برخي انواع آن مي‌توان گود افتادگي‌هاي زيرچشم يا فرورفتگي‌هاي برخي قسمت‌هاي پوست را كاهش داد.بزرگ‌ترين مشكل تزريق چربي چيست؟

 وقتي مي‌خواهيد ژلي را تزريق كنيد بايد حتما توجه كنيد روي بسته‌بندي ژل تائيد FDA وجود داشته باشد و برچسب تائيد وزارت بهداشت روي آن باشد، اين نوع ژل‌ها قابل اطمينان و مناسب هستند ولي به واسطه كيفيت‌شان قيمت نسبتا بالاتري دارند هر چند گاهي ژل‌هايي تقلبي و غيراستاندارد وارد مي‌شود و چون طرفداران بسياري دارند با قيمت مناسب‌تري به فروش مي‌رسند؛ من به‌عنوان يك متخصص اصلا اين نوع ژل‌ها را توصيه نمي‌كنم چون عوارض بسياري دارند؛ ما نمي‌دانيم مواد درون اين ژل‌ها چيست، طرز تهيه آن را نمي‌دانيم در نتيجه اثرات آن روي پوست ناشناخته است. شما مي‌توانيد قبل از تزريق با جست‌وجويي در اينترنت و راهنمايي پزشك‌تان مارك‌هاي معروف ژل را شناسايي كنيد تا بتوانيد با اطمينان بيشتري اين عمل را انجام دهيد، بايد توجه داشته باشيد فقط چند نوع از ژل‌ها مورد تائيد وزارت بهداشت و داراي برچسب هستند.

چه زماني ژل گلوله گلوله مي‌شود؟

تكنيك تزريق بسيار مهم است. گاهي ممكن است به دليل تكنيك نادرست تزريق ژل گلوله گلوله شود.درصورتي كه اگر تزريق درست انجام شود احتمال آن بسيار كم مي‌شود. همچنين اگر اين تزريق به درستي انجام نشود مثلا محل سوراخ تزريق را خيلي پاره كنند، احتمال دارد كه مثلا روي لب جاي سوزن‌ها باقي بماند ولي اگر تزريق درست انجام شود جاي سوزن‌ها 4 تا 5 روز باقي مي‌ماند و بعد از بين مي‌رود.ژل را بايد حتما متخصص پوست تزريق كندو قبل از عمل حتما با متخصص مشورت كنيد. تا در شما انتظار واقعي ايجاد شود، گاهي بعضي افراد به‌دليل انتظار بيش از حد از نتيجه عمل، اصلا راضي نمي‌شوند، افراد بايد بدانند كه قرار نيست بعد از تزريق ژل چهره‌شان آنها به كلي تغيير كند.پر ضرر‌ترين ژل را بشناسيد!

سال‌ها پيش، ژلي به نام «پاژ» تزريق مي‌شد، كه يك ژل صنعتي بود و به وفور تزريق مي‌شد و قيمت آن نيز پايين بود. الان بعد از چندسال اثرات آن ديده مي‌شود، واكنش‌هايي مثل جابه جايي ژل، اينكه ممكن است باعث التهاب شوديا حالت نافرم پيدا كندو... . متأسفانه اين نوع ژل به‌طور دائمي در بدن باقي مي‌ماند و تجزيه نمي‌شود و همان طور كه قبلا گفتم درحال حاضر ژل استاندارد دائمي در دنيا به‌وجود نيامده است و ژل‌هاي دائم موجود همه غيراستاندارد هستند و به هيچ وجه نبايد تزريق شود.

براي خط خنده ،پروتز بهتر است يا چربي؟

در مورد گونه در بسياري از موارد ضخامت چربي زير پوست در حدي كم شده است كه اگر پروتز استفاده شود حدود آن ديده شده و منظره غيرطبيعي و استخواني پيدا مي‌كند. اين عارضه را در بسياري از بيماران پروتزي مي‌توان ديد. همچنين در مواردي كه نبود تقارن قابل توجهي بين دو طرف صورت وجود داشته باشد ايجاد تقارن با استفاده از پروتز گونه كار بسيار مشكلي است. بنابراين در اين موارد تزريق چربي با يا بدون استفاده از پروتز گونه، روشي انتخابي است. در مورد خط خنده هم عوارض پروتزها به حدي بود كه به‌تدريج مصرف آنها كمتر و كمتر شده است. بايد توجه داشت در خط خنده چربي بخش زير پوستي چين را ترميم مي‌كند.
بعد از آن‌كه اثر ژل از بين برود پوست دقيقا همان حالت قبلي خود را پيدا مي‌كند چون ژل يا چربي كاملا جذب پوست مي‌شود و در نتيجه پوست به حالت قبل خود بازمي‌گردد.  چه افرادي چربي را جذب مي‌كنند؟

معمولا افرادي كه چربي تزريق مي‌كنند بايد بعد از تزريق ملاحظات خاصي را لحاظ كنند يعني بايد رژيم غذايي خاصي بگيرند. مثلا اگر فرد رژيم غذايي سفت و سختي بگيرد تا لاغر شود، نخستين جايي كه چربي آن از بين مي‌رود همان چربي تزريق شده است.يعني بايد بعد از تزريق چربي فرد رژيم غذايي متعادلي داشته باشد و قصد لاغر كردن نداشته باشد.
البته از لحاظ ديگر، جذب چربي در افراد مختلف متفاوت است، در بعضي‌ها چربي بيشتر باقي مي‌ماند و در بعضي ديگر به سرعت جذب مي‌شود و اين امر به هيچ وجه قابل پيش‌بيني نيست و پس از يك بار تزريق مي‌توان اين مورد را فهميد.

  اين نوع تزريق‌ها دردناك هستند؟

معمولا چربي تزريقي به بدن را از قسمت پايين‌تنه مي‌گيرند و از آن جا كه يك روش بي‌حسي خاص دارد تزريق آن چندان سخت و دردناك نيست چون اگر خيلي دردناك باشد مشكلات بسياري به‌وجود مي‌آيد. مثل اين‌كه در اثر حركات مريض، پزشك نمي‌تواند كار خود را به درستي انجام دهد. تزريق چربي با بي‌حسي موضعي و به‌صورت سرپايي انجام مي‌گيرد. پوست در اين روش
 بخيه زده نمي‌شود و چربي به وسيله سوزن مخصوص برداشت شده و در محل مورد نظر تزريق مي‌شود.
تا به حال هيچ مدرك علمي، سرطان‌زا بودن ژل‌هاي استاندارد را نشان نداده است اما در مورد ژل‌هاي غيراستاندارد نمي‌توان چنين نظري داد.نکته - تا به حال هيچ مدرك علمي، سرطان‌زا بودن ژل‌هاي استاندارد را ثابت نكرده است اما در مورد ژل‌هاي غير استاندارد نمي‌توان چنين نظري داد

  چربي كم ضررتر است يا ژل؟

چربي چون از بدن فرد است قطعا بدن هيچ واكنشي نشان نمي‌دهد. در نتيجه قطعاچربي عوارض كمتري دارد اما چربي به هر حال استخراج مي‌خواهد، يعني بايد چربي را از بدن گرفت.
 بنابراين جراحي بزرگ‌تري دارد و هزينه آن نيز بيشتر مي‌شود. درصورتي كه ژل تنها يك ماده آماده است كه به نقطه مورد نظر تزريق مي‌شود پس مي‌توان گفت، چربي عوارض كمتري دارد ولي تزريق آن دردسر بيشتري دارد.

  در چه صورتي چربي جذب مي‌شود؟

عوارض ناشي از تزريق چربي بيشتر به شكل تورم در ناحيه تزريق شده است كه پس از 2هفته ازبين مي‌رود. معمولا كبودي ندارد به جز ناحيه زيرچشم كه امكان كبودي هست و طي 10-12روز ازبين
خواهد رفت.
نتايج تزريق چربي تماما بستگي به تكنيك انجام و مهارت پزشك دارد و اگر درست ودقيق انجام نشود چربي براي مدت 3-4هفته بيشتر دوام نخواهد داشت وجذب مي‌شود.  پس از عمل چه كنيد؟

بعد از عمل تزريق، بيمار بايد نمك كمتري بخورد چون با خوردن نمك، احتمال ورم بسيار بالا مي‌رود، اگر تزريق روي صورت است سرش را پايين نگيرد و چند روز اول از كمپرس سرد استفاده كند و بعد از كمپرس گرم.
براي تزريق ژل، محدوديتي وجود ندارد و شما مي‌توانيد به راحتي هر سال اين تزريق را انجام دهيد.  تزريق ژل سن خاصي دارد؟

معمولا تزريق ژل در افراد با سن بالاي 25 و 30 انجام مي‌شود ولي باز محدوديت سني ندارد و در هرسني مي‌توان اين تزريق را با ملاحظات انجام داد. براي تزريق در سن‌هاي خيلي بالا بايد بيماري‌هايي چون بيماري قلبي چك شود و اگر فرد مشكل قلبي شديد نداشته باشد، مي‌توان تزريق را انجام داد.

منبع : مجله سیب سبز
بازدید از صفحه اول
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۴۴
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۶:۱۳ - ۱۳۹۰/۰۳/۳۱
پاسخ
3
11
ممنونم تمام سوالاتم درمورد تزریق ژل بر طرف شد.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۲
پاسخ
0
3
ممنون بسیار عالی بود
نظر مهدخت
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۰/۱۱/۱۵
پاسخ
14
32
3 سال پیش ژل تزریق کردم به صورتم الان حالت افتادگی داره و پیر به نظر میاد من 48 سال دارم ایا راهی هست این ژل از بین بره؟نمیدونم جه ژلی بود ولی به دکترم  ایمان دارم ولی دسترسی به او ندارم ایا با ماساژ بهتر میشه؟
 
نظر فاطمه یوسفی
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۵
پاسخ
1
5
خیلی ممنون من برای لیزر بیش شما میام کارتون حرف نداره مرسی
نظر sara
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
NETHERLANDS
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۲/۰۱
پاسخ
7
11
man 44 sal daram. 5 sal pish jel tazrigh kardam va bad az 3 sal tavaro kard vakami seft s hod va dr ba sorat on ro takhliye kard va ghabol nakard ke jel najori zade va goft asabi shodi va in jel taghir mahiyat dade. on ro takhliye kard va bad az 2 ta 3 hafte dobare jel zad, alan ofonat karde . nime soratam varam dare.tab va larz daram. 2 hafte pish pas az masrafe untibiotic behtar shod, ama baz dobare shoro shod va halam kheyli bade, dr jarah sorat raftam, goft agar khob nashe bayad jarahy beshi, 1 abse bozorg zire cheshme man be vojod omade va mohtaviyatesh omade paiin, jaye tazrigh jel dar khate khande ast ama absse balatar ast , ofonat ta gardanam ham omade, cheshm va gosh va dandan va ostekhanhaye soratam kheyli dard dare. aks ham daram, agar mayel bashid baraton mifrestam, be nazar shoma che kar konam?
پاسخ ها
نظر شکوفه
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
سلام سارا خانم. واقعا براتون متاسفم و امیدوارم هرچه سریعتر بهبود پیدا کنید. من اگه جای شما بودم شکایت می کردم و هزینه جراحی رو از خود دکتره می گرفتم...
نظر خجسته
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۵
خدا لعنت کنه این جور دکترها رو هم پول ادمو میگیرن هم جون ادمو....
نظر حورا پوری
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۵
پاسخ
17
18
خیلی خوب بود درضمن جواب سوالمم گرفتم
نظر user
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۸/۰۱
پاسخ
6
10
بالاخره ژل خوب هس یا نه
نظر فلور
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۸/۳۰
پاسخ
6
8
قبلا حدود 2سال قبل ژل زدم اگر چربی تزریق بکنم ضه دارد ؟
نظر user
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۵
پاسخ
6
6
من ديروز ژل تزريق كردم الان خيلي التهاب داره چه كنم؟:((((
پاسخ ها
نظر nazanin
| UNITED STATES |
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۸
عزیزم کمپرس آب سرد (یخ نه) جواب میده من امتحان کردم
نظر نغمه
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۸
پاسخ
2
0
سلام ، منم قصد یه همچین کارهایی رو داشتم ،ولی با خوندن مطالب سارا پشیمون شدم. من زیباترینم!!!!!!
نظر نیلوفر
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۱
پاسخ
2
5
سلام
خیلی مفیدبود
من 21سالمه خط خنده دارم میخوام ژل تزریق کنم چیکاربایدبکنم؟آدرس یه متخصص در اصفهان بهم بدین
ممنون
نظر user
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۷
پاسخ
0
0
mamnoon mofid bod
نظر لیلا
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۱
پاسخ
0
5
سلام من برای مشاوره تزریق چربی یا ژل کجا بیایم لطفا آدرس و تلفن و نام خودتان را ایمیل نمائید
نظر user
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۶
پاسخ
0
0
slm ba tashakor az matalebeh khobetan i 4sal pish tazrigh jel to ghesmat lab dashtam k goleh goleh shod bad az an tazrigh digari to haman lab dashtam v ta hala moshkeli nadashtam ba in k kami az jel ra pish dr.post takhlieh kardam vali baghimandeh jel avali baram dardnak shod az u rahnamai mikhastam aya avarezi baram dareh?
نظر مزده
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۴
پاسخ
33
13
خوب بود
نظر sara
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۳
پاسخ
0
0
salam sooratam laghare vali na kheyli. aya tazrighe jel roosh tasiri dare? ba tashakkorr
نظر شیواااااا
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۸
پاسخ
1
2
سلام
من پارسال 2بار تزریق چربی انجام دادم رو گونه هام
اطرافیانم میگن خیلی تغییر کردم اما خودم زیاد راضی نیستم
خواستم بپرسم میشه کاری کرد که بدون مراجعه به پزشک چربی بیشتر بشه؟
یعنی رزیم غذایی چیزی؟؟
ودرصد ماندگاری این چربی چقدره؟
نظر ستاره
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۹
پاسخ
3
8
سلام میخواستم بدونم امکان جابجایی ژلها در لب هست مثلا با بوس کردن یا ضربه خوردن ممنون
نظر ستاره
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۹
پاسخ
6
12
سلام میخواستم بدونم امکان جابجایی ژلها در لب هست مثلا با بوس کردن یا ضربه خوردن ممنون
نظر مائده
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۴
پاسخ
4
6
سلام
در حدود 2 سال است که در دوطرف بیرونی پیشانی ام یعنی دوطرف ابرو حالت گود رفتگی ایجاد شده...دقیقا نمی دونم به چه علت؟؟؟
پیش2 تا دکتر رفتم یکی متخصص زیبایی و دیگری متخصص پوست و مو و زیبایی...
متخصص زیبایی که دکتر صمیمی بودند نظرش این بود که باید در اون قسمت ها حتما ژل تزریق شود نه چربی(به دلیل نازک بودن پوست در آن محل و بزرگ بودن دانه های چربی نسبت به ژل و مشخص)
اما متخصص پوست و مو نظرش چربی بود
خواهش می کنم مرا راهنمایی کنید...
آیا اصلا این مشکل با تغذیه حل می گردد زبرا من اصلا کاهش وزن نداشته ام که چنین مشکلی برایم پیش آمده
نظر ستاره
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۰
پاسخ
5
10
8 سال بیش گونه هام رو تزریق کردم ولی نمیدونم ژل بوده یا چربی.به دکترم هم دسترسی ندارم.الان افتادگی بیدا کرده،سمت چب هم بیشتر ورم داره،هم افتادگی بیشتر.الان نمیدونم چیکار کنم.میشه راهنمایی کنید؟؟
نظر شاهرخ الهی شیرازی
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
GERMANY
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۲
پاسخ
0
3
درود ،
برای ازبین بردن یا کم کردن چروک ها یا پر کردن زیر پوست گردن به تزریق نیاز دارم ،
درخواست های من:
1-کاشت (تزریق )اسید هیالوژنیک (بهترین نه چینی) در قسمت های چروک و خنده و اخم و گردن.
2-ارزش هر سی سی ژل .
3- میانگین دستمزد(گرچه بر هنر و دانش نمیتوان قیمت گذاشت)
4- چون شهرستان زندگی میکنم امکان بررسی صورت وگردن از SKYPE شدنی است؟
با سپاس از پاسخ شما
نظر Samira
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۳
پاسخ
0
5
سلام من زیر نظره دکتری در تهران هستم ژیر چشمم کبود است 3مرحله لیزر کردم دکترنظرش اینه که من یه نوع ژل تزریق کنم تا تجمع رنگدانه ژیر پوستم بهتر شود آیا چنین کاری انجام بدهم یا لیزر را ادامه بدم با تشکر منتظر نظر شما هستم.
نظر شکوفه
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۵
پاسخ
0
2
سلام. ممنون از مطالب جالبتون. من تازه 17 سالمه و با خوندن این مطالب واقعا از آینده و پیر شدن می ترسم...
نظر ناهید
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۱
پاسخ
1
1
سلام من با 2 دکتر مشورت کردم یکی تزریق چربی واسه لبم پیشنهاد کرد ودومی ژل ولی با خوندن مطلب سارا ومشکلاتی که بعد از تزریق این مواد به وجود میاد کاملا پشیمان شدم
نظر فرزانه
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۷
پاسخ
1
1
سلام من پیش بهترین دکتر برای تزریق ژل توی کیش رفتم که می دونستم چقد ماهر هستش ولی به نظر من ژل یه ریسک بزرگه این کارو نکنید
نظر سارا
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۳:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۱
پاسخ
0
1
هیچ کذام خوب نیست
نظر user
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۷
پاسخ
0
1
سلام از اطلاعات جامع شما سپاسگزارم،
نظر مهتاب
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۷
پاسخ
0
1
سلام ممنون از اطلاعات مفیدتون.لطفا آدرس یه دکتر متخصص خوب رو برام ایمیل کنید.
نظر سیما
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۵
پاسخ
0
0
من کلن پشیمون شد. خداییش سعی میکنم با میوه و ماسک های خونگی پوستمو ترمیم کنم درباره ژل و چربی هم کلن بیخیال شد.
ممنون از اطلاعاتتون
نظر سبا
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
ROMANIA
|
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۱
پاسخ
0
0
سلام خانمی 52 ساله.هستم قصد دارم خط اخم وپیشانی خود را بردارم ایا با کشیدن پوست پیشانی بعدا عوارضی ایجاد نمیشود ؟دوام ان چه مدت میباشد ؟ ممنون از پاسخ شما
نظر user
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
ROMANIA
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۲
پاسخ
0
0
واقعامتشکرم ازاطلاعاتیکه میدین به مردم
نظر Tahereh
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۹
پاسخ
0
1
با سلام حدود 2سال كه تزريق ژل زير چشم داشتم الان سمت چپ صورتم خوب ولى سمت راست هنوز برجسته هست براى از بين بردن اين حالت ميتونم كمپرس گرم بكنم تا بر طرف بشه ممنون ميشم جواب بديد
نظر user
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۳
پاسخ
0
0
من ميخوام خط خندم وژل تزريق کنم اماشک
دارم
نظر user
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
UNITED STATES
|
۰۲:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۱
پاسخ
0
0
این تزریق واسه یه مدتی ماندگاره دائمی نیست ارزش نداره.. ادم بیاد کلی پول خرج کنه و بعدش هم کلی درده سر داره..بابا اگه تو چشمه شوهرت خوشکلی دیگه اینکار چیه هر روز پیشه یه دکتری
نظر زهرا
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۳/۱۱/۳۰
پاسخ
0
0
سلام ببخشید من چونه ام عقبه میخواستم ببینم بهترین راه برتی جلواومدنش چیه؟ جراحی فک یا پوروتزیا تزریق ژل، لزفا جوابمو ایمیل کنیدباتشکر
نظر کتایون
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۳
پاسخ
0
1
2هفته پیش به لبم زل تزریق کردم وگلوله گلوله شده خیلی ناراحت کننده شده چون در حالت معمولی معلوم نیست ولی وقتی مبخندم مثل نخود نخود میزنه بیرون ...
به نطرتون چکار کنم کمپرس گرم کنم زود تر جذب نمیشه؟
نظر شهین
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۵
پاسخ
0
0
با سلام من چهار ماه پیش تزریق ژل برای خط خنده داشتم خیلی راضی هستم امیدوارم درآینده مشکلی پیش نیاد.با خوندن مطالب بالا کمی استرس گرفتم.
نظر عاطفه
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
پاسخ
0
0
سلام
من 5روز قبل برای گونه هام چربی تزریق کردند، از دیروز زیر چشمام ورم کرده و کبود شده، دکترم میگه طبیعی هست
ولی من حداکثر تا 5-6 روز دیگه میخوام خوب بشه، چکار کنم زودتر این ورم و کبودی بره؟ کمپر؟ دارو؟ چکار؟
ممنون
نظر هدی
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۰
پاسخ
0
0
سلام ممنونم از اصلاع رسانی دوستان
من نوبت برای خرداد گرفتم تزریق چربی برای گونه وزیرچشمم به نظر شما ژل بهتره یا چربی
با این از لحاظ مالی دست تنگم هستم ولی مجبورم لطفا بگید خوبه که بعد پشیمانی واه نداشته باشم
نظر خاااااااتون
| درباره عوارض تزريق ژل به صورت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۰
پاسخ
0
0
سلام
۲۷سالمه ۵۵کیلو هستم نوبت گرفتم برای تزریق چربی سه قسمت از صورتم زیر چشمم, ,گونه,,,خط خنده ایا کسی هست که نتیجه گرفته باشه لطفا راهنمای کنید چربی بهتره یا ژل خواهش میکنم جواب بدید
  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  • لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
  • در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: