نشانه‌هاي ناباروري در مردان
۲۰۴
۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۴
۵۲۰۴۷۱ 
در مردان، بسياري از بيماري‌ها مي‌تواند باعث ناباروري شود. اولين آن‌ها اختلال توانايي جنسي است. شرط لازم براي باروري طبيعي، رابطه جنسي منظم است.
مجله زندگی ایده آل: موضوعي كه شايد ذهن خيلي از زوج‌هاي جوان را درگير مي‌كند، ولي به دليل شرم و حيا از پرس‌و‌جو درباره آن دوري مي‌كنند، «ناباروري» و راه‌هاي درمان آن است. دكتر محمد‌رضا نوروزي، متخصص اورولوژي در این مطلب به سوالات ذهنی شما در این باره پاسخ داده است.
 
نابارور به چه كسي مي‌گويند؟

ناباروري عبارت است از اين كه يك زوج پس از گذشت يك سال از ازدواج‌شان، بدون پيشگيري از بارداري و با وجود رابطه جنسي منظم، باردار نشود.

حالا اين سوال مطرح مي‌شود كه آيا اين زوج كاملا نابارورند يا ارزش بررسي دارند؟

در واقع با پيشرفت‌هايي كه امروزه در دنياي پزشكي صورت گرفته مي‌توان گفت اين زوج ارزش بررسي دارند.

آيا ناباروري در دنيا ريشه‌كن شده؟

بسيار بر اين عقيده‌اند چيزي به اسم زوج نابارور در دنيا وجود ندارد، همه افرادي كه باروري طبيعي نداشته‌اند مي‌توانند به نوعي براي كارهاي درماني مراجعه كنند.

آيا همه كساني كه براي درمان مراجعه مي‌كنند بچه‌دار مي‌شوند؟

نمي‌شود اين را با قاطعيت اعلام كرد كه همه آن‌ها بچه‌دار مي‌شوند ولي اين را مي‌توان با قاطعيت گفت كه همه آن‌ها مي‌توانند براي درمان، مراجعه كنند.

در ناباروري‌ سهم زنان بيشتر است يا مردان؟

معمولا اختلالات باروري به طور مساوي بين زنان و مردان توزيع مي‌شود. يعني فاكتورهاي زنانه و مردانه به يك اندازه در اين قضيه دخيل هستند. معمولا در فرهنگ ما زوج‌هاي نابارور با هم براي درمان مراجعه نمي‌كنند. هرچند درمان‌هاي جديد بر اين اصل استوار است كه زن و مرد بايد با هم براي درمان مراجعه كنند. در زنان، اختلالات باروري با اختلالات تخمك‌گذاري، اختلالات رحم، اختلالات لوله‌هاي رحمي و اختلالات هورموني همراه شده است يعني اشكال يا ايراد در هر يك از اين اعضا مي‌تواند باعث ناباروري زنان شود. زناني كه اختلالات هورموني، عادت ماهانه نامنظم و پرمويي دارند، اين‌ها مي‌تواند نشانه‌اي از امكان ناباروري در آن‌ها باشد.
 
نشانه‌هاي ناباروري در مردان

كدام مردان در خطر ناباروري قرار دارند؟

در مردان، بسياري از بيماري‌ها مي‌تواند باعث ناباروري شود. اولين آن‌ها اختلال توانايي جنسي است. شرط لازم براي باروري طبيعي، رابطه جنسي منظم است. بعضي از دلايل ناباروري در مردان عبارتند از: بيماري‌هاي دوران كودكي مثل جراحي‌هايي كه اطراف بيضه انجام مي‌شود، بالا بودن بيضه و بيماري واريكوسل (به‌عنوان شايع‌ترين عامل ناباروري كه قابل درمان است)، اختلالات هورموني به صورت اختلال در هورمون‌هاي هيپوفيز يا هورمون‌هاي جنسي، رشد نامناسب بيضه‌ها، اختلالات ژنتيك مثل كوچك‌بودن بيضه، برخي عفونت‌هاي مزمن كه در عملكرد بيضه اختلال ايجاد مي‌كند مثلا «سل» كه لوله‌هاي انتقال‌دهنده اسپرم را از بين مي‌برد، برخي داروها، برخي عفونت‌هاي دستگاه تناسلي مثل سوزاك به شرطي كه موجب تنگي مجرا شود و مانع خروج شود و بيماري‌هاي تب‌دار طولاني‌مدت كه بر نطفه‌سازي تاثير مي‌گذارد‌ علت آن است كه اسپرم در بيضه در درجه حرارتي پايين‌تر از درجه حرارت بدن فعاليت پيدا كند و اين حرارت بالا و طولاني‌مدت باعث از بين‌رفتن اسپرم‌ها شود.
 
برخي از بيماري‌هاي ژنتيك و بيماري‌هايي كه با اختلالات بويايي و هورموني همزمان هستند.بعضي از بيماري‌ها كه موجب ايجاد ترشحات غليظ در بدن مي‌شوند، سرفه‌هاي خشك، اختلالات ريوي  و اختلالات بيضوي به صورت ترشحات غليظ و برخي از مشاغل. افرادي كه در معرض مواد آسيب‌رسان به بيضه‌ها قرار دارند مثل انواع حشره‌كش‌ها وقتي به صورت مدام با آن تماس داشته باشند يا مثل كساني كه در كارخانه‌هاي توليد اين مواد هستند يا سم‌پاش‌ها. نانوايي‌ كه دائما در كنار تنورهاي داغ قرار دارد. برخي مواد رنگي، سيگار و ... هم مي توانند تا حدي بر قدرت باروري تأثير بگذارند.

آيا اين موضوع واقعيت دارد كه كارگران شاغل در كارخانه‌هاي شيشه و فولاد يا بچه‌دار نمي‌شود يا فرزندشان دختر است؟

در واقع ثابت شده حرارت‌هاي بالا مي‌تواند باعث مختل‌شدن فرايند توليد اسپرم شود. در رابطه با جنسيت‌ هم در واقع كروموزم «Y» كه عامل پسرشدن است خيلي ضعيف‌تر است و در مقابل استرس‌ و عوامل آسيب‌رسان به بيضه بسيار زود آسيب مي‌بيند. حتي در ميان جراحان كه استرس زيادي دارند، ديده شده فرزندان دختر بيشتر است. يعني استرس كار بر اين كروموزوم‌ها‌ تاثير گذاشته است. يعني در مشاغل و موقعيت‌هاي پراسترس، كروموزم‌هاي «X» بيشتر امكان باروري مي‌يابند و احتمال دختردار شدن فرد بيشتر است.

شايع‌ترين علت در ناباروري مردان

شايع‌ترين بيماري قابل درمان در ناباروري آقايان «واريكوسل» است. اين بيماري عبارت است از واريس عروق بيضه، مانند پيرمردان و پيرزنان دچار واريس عروق پا مي‌شوند و پاهاي‌شان ورم مي‌كند و خون به خوبي در عروق پاي‌شان حركت نمي‌كند. در پسران جوان هم ممكن است اين اتفاق براي بيضه‌ها پيش بيايد و نتواند خون را به خوبي تخليه كند، اين ماندن طولاني‌مدت خون در بيضه‌ها باعث مي‌شود درجه حرارت بالا برود و اختلالات هورموني به همراه داشته باشد. اين عوارض باعث مي‌شود اسپرم‌سازي خوب انجام نشود. اين اختلال در اسپرم‌سازي، فرد را مستعد ناباروري مي‌كند.

گاهي ديده مي‌شود كه اصلا نطفه‌اي شكل نمي‌گيرد، به همين دليل مجبور هستيم از بافت بيضه نمونه‌برداري انجام بدهيم كه آيا اسپرم در داخل بيضه وجود دارد يا نه؟  اگر‌درنمونه‌برداري از مردي اسپرم پيدا كنيم حتي اگر كم يا ضعيف هم باشد، خوشحال مي‌شويم چون راه‌هاي درمان زيادي وجود دارد تا اين مشكل برطرف شود ولي اگر در نمونه‌برداري از بيضه هم، اسپرم ديده نشد، يعني اين‌كه اين آقا توان باروري ندارد يعني خودش نمي‌تواند عامل بارداري همسرش باشد.

چگونه مي‌توان واريكوسل را تشخيص داد؟
 
اين مورد در بين پسران جوان به خصوص در سن بلوغ، بين 15 تا 25 سالگي ديده مي‌شود، اگر اين اختلال به موقع تشخيص داده شود و درمان صورت بگيرد از آسيب‌ به بيضه جلوگيري مي‌كند. بهترين راه، تشخيص اوليه بيماري توسط خود فرد است. يعني شيوه معاينه‌‌ را آموزش دهيم. فرد بايد طناب دور بيضه را لمس كند و اگر در ناحيه زيرين شبكه‌اي كرمي شكل لمس كرد، مشكوك به بيماري واريكوسل است. نوع شديد واريكوسل را مي‌توان از روي پوست تشخيص داد. شبكه‌اي مارپيچي روي پوست كه برجسته است، از علائم اين بيماري است.
 
درمان واريكوسل چيست؟
 
درمان نهايي واريكوسل، جراحي است. 20 درصد پسران جوان از اين بيماري رنج مي‌برند و 20 درصد افرادي كه واريكوسل دارند از ناباروري رنج خواهند برد. به همين دليل، شناسايي افرادي كه واريكوسل دارند اهميت زيادي دارد. در اغلب موارد ناباروري مردان از طريق آزمايش‌ نطفه مختل كه چند بار تكرار شده و هر بار نتيجه همين بوده، شناسايي مي‌شود. بعد از بررسي آزمايش‌هاي مختلف، به دنبال دلايل آن هستيم و بسته به اين‌كه واريكوسل، اختلال بيضه، آيا اختلال هورموني باشد، سعي در درمان آن مي‌كنيم.

وقتي مادر واقعي با مادر قانوني فرق دارد

از سال 1978 پيشرفت چشم‌گيري در درمان ناباروري پيدا شده است. امسال هم كسي كه اين طرح درماني را ارائه داد برنده جايزه نوبل پزشكي شد، مفهوم اين روش‌ها اين بود كه بتوانند خارج از محيط بدن هم بتوانند سلول‌هاي جنسي زن و مرد را به هم برسانند تا نطفه تشكيل شود. اين گروه موفق شدند با تحريك تخمك‌گذاري در خانم‌‌ها، تعدادي زيادي تخمك‌ آزاد كنند. به صورت طبيعي در هر ماه يك تخمك‌ در بدن زن آزاد مي‌شود و اگر بتوانيم با دارو آن را چند برابر كنيم، شانس باروري را بيشتر مي‌كنيم.
 
درنهايت موفق شدند تخمك‌‌ها را بيرون بياورند و بيرون از بدن با اسپرم تركيب كنند. اين تركيب، جنين را به وجود آورد. بعدها اين امكان را پيدا كردند كه جنين را دوباره به داخل بدن زن منتقل مي‌كنند. اين روش امروزه به عنوان IVF يا لقاح خارج رحمي شناخته مي‌شو‌د.
 
اين توانايي، ما را قادر ساخت آقاياني با تعداد اسپرم‌‌هاي كم يا حتي خانم‌هايي كه لوله‌هاي انتقال‌دهنده تخمك آن‌ها مشكل دارد، بتوانند بچه‌دار شوند. اين روشي است كه در آن، افرادي كه به روش‌ها ديگر قادر به بچه‌دار شدن نبودند، بتوانند صاحب بچه شوند، اين روش‌ها مسائل حقوقي و اخلاقي جديدي به همراه دارد. خانم‌ها قبلا به علت ناباروري مردان مي‌توانستند طلاق بگيرند. اما الان اين سوال پيش مي‌آيد:
 
نشانه‌هاي ناباروري در مردان 
 
 آيا مردي كه با اعمال جراحي مثل IVF يا لقاح خارج رحمي مي‌تواند بچه‌دار شود هم شامل قانون اجازه طلاق از همسرش به دليل بچه دار نشدن او مي‌شود يا نه؟
 
دادگاه از ما سوال مي‌كند آيا اين فرد قابليت باروري دارد يا نه و ما پاسخ مي‌دهيم به صورت طبيعي، توانايي بارورسازي ندارد ولي با اعمال جراحي امكان باروري براي او وجود دارد، فقط بايد خرج كند، همت كند و همسرش را راضي كند تا اين كار را انجام دهد.
 
اگر خانمي تخمك نداشت آيا امكان اهدا تخمك از فرد ديگري وجود دارد؟ آيا مي‌شود مانند افرادي كه كليه اهدا مي‌كنند تخمك هم اهدا كرد؟
 
اهدا تخمك، در بسياري از نقاط جهان امكان‌پذير است. براي مثال خانمي كه دچار يائسگي زودرس شده يا اصلا تخمك ندارد مي‌تواند از تخمك اهدايي استفاده كند. اينجاست كه مادر « بيولوژيك» و مادر «قانوني» متفاوت مي‌شوند،‌ يعني يك نفر نسخه ژنتيك و تخمك‌ها را مي‌دهد و يك نفر ديگر مادر قانوني اين كودك حساب مي‌شود يا صاحب رحم، اين مادر است و جالب است در شرع و قانون ما بسياري از اين مواد پيش‌بيني شده است، به‌خصوص در شرع.
 
آيا  اهدای جنين امكان‌پذير است؟
 
اگر مردي اسپرم نداشت و مايل هم نبود از اسپرم اهدايي استفاده كند، مي‌تواند از جنين فرد ديگري استفاد كند.
 
در قديم سنت براين بودكه اگر مردي صاحب فرزند نمي‌شد، برادر او فرزندي به دنيا مي‌آورد و از همان بدو تولد، اين نوزاد را به برادر بدون فرزند مي‌داد تا پرورش دهد. اين كار اكنون امكان‌پذير شده با اهدا جنين، يعني از زمان تشكيل جنين آن را اهدا مي‌كنند. جنين در محيط آزمايشگاهي تشكيل و به بدن خانم منتقل مي‌شود.
 
خانم‌هاي بارداري كه سقط‌ هاي مكرر دارند و امكان نگهداري جنين در بدن خود را ندارند، آيا مي‌شود از مادر رضاعي براي آن‌ها استفاده كرد و رحمي را به عنوان نگهدارنده براي اين چنين در نظر گرفت؟
 
بله، اين امكان وجود دارد كه يك جنين، حامل ژنتيك پدرومادر خودش باشد ولي در رحم شخص ديگري پرورش يابد، يعني از روش رحم جايگزين استفاده كرد اگر به اين روش‌ها دقت كنيم به سوال ابتدايي بحث مي‌توان پاسخ « آري» داد كه بله، ناباروري از بين رفته است. ولي به شرط آن‌كه مردم به استفاده از اين روش‌ها راضي باشند و از آن‌ها استفاده كنند. مادر و پدر بيولوژيك و مادر و پدر قانوني ممكن است با هم متفاوت باشند.
 
حالا پيشرفت علم به‌ اندازه‌اي است كه مي‌توانيم متوجه شويم جنيني كه منتقل مي‌شود، جنين دختر است يا پسر، حتي اين امكان به والدين داده مي‌شود كه جنين منتقل شده را انتخاب كنند. اگرچه در اخلاق انتخاب جنسيت، موردبحث بسيار است ولي از آنجاكه انتقال بعضي از بيماري‌هاي ژنتيك از طريق دخترهاست و انتقال بعضي از بيمار‌ي‌ها از طريق پسرها ممكن است در زوج‌هايي كه مستعد اين بيماري باشند مي‌توان با تشكيل جنين خارج از بدن و فرستادن يك سلول براي بررسي و تشخيص بيماري‌هاي ژنتيك يا دختر و پسر بودن آن‌، جنين دلخواه و سالم را منتقل كرد. به شرط اين‌كه اين كار مورد علمي يا قانوني برايش وجود داشته باشد. پس روش‌هاي جديد به حيطه‌اي از حيات وارد شده كه قبلا ناشناخته بوده و مي‌توان با مشاوره‌هاي پزشكي و موردي زوج‌هاي نابارور بتوان براي بچه‌دار شدن كه حق طبيعي و الهي آن‌هاست، تلاشي انجام داد.
 
آيا رژيم غذايي خاصي وجود دارد كه بر باروري تاثير داشته باشد؟
 
ديده شده بعضي از موادغذايي كه راديكال‌هاي‌ آزاد توليد مي‌كنند بر باروري اثر منفي دارند و برعكس مواد غذايي كه جلوي راديكال‌هاي آزاد را مي‌گيرند بر باروري اثر مثبت دارند. مثلا ويتامين E و C اثرات مثبتي بر اسپرم‌سازي دارند، آن هم به دليل كنترل راديكال‌هاي آزاد.
 
آيا استفاده مداوم از لوازم پيشگيري‌ يا عمل وازكتومي بر توان جنسيتي تاثير منفي دارد؟
 
از نظر جسمي خير، ولي از نظر روحي چرا. افرادي كه عمل وازكتومي انجام داده‌اند تصور مي‌كنند توان جنسي‌شان كم شده است در حالي‌كه اين‌طور نيست! افرادي كه از لوازم پيشگيري استفاده مي‌كنند هم همين‌طور.
 
آيا رژيم‌ غذايي ويژه‌اي براي تعيين جنسيت وجود دارد؟
 
ايجاد جنين دختر يا پسر، به كروموزوم X يا Y وابسته است. برررسي‌ها نشان داده در محيط‌هاي خاصي كروموزوم X بيشتر از بين مي‌رود و در محيط‌هاي ديگري، كروموزوم‌هاي Y بيشتر از بين مي‌رود. محيط اسيدي و استرس كروموزوم‌هاي Y را از بين مي‌برد چون ضعيف‌تر هستند. به همين دليل بعضي موادغذايي را براي ايجاد محيط قليايي يا اسيدي توصيه مي‌كنند، ولي هيچ‌كدام از اين روش‌ها، روش‌هاي صددرصدي نيستند. در اين مورد تجربه علمي مشخصي وجود ندارد و بيشترين عاملي كه در تعيين جنسيت جنين نقش دارد، ميزان كروموزوم‌هاي X و Y هنگام لقاح خارج از رحم و بيرون از محيط بدن است.
انتشار یافته: 134
در انتظار بررسی:4
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1391/01/16
باسلام. بنده در حدود 8 سال پيش در خدمت سربازي عمل واريكوسل انجام داده ام و حالا نزديك به 3 سال است كه ازدواج كرده ام و حالا بعد از 6 ماه كه جلوگيري نمي كنيم بچه دار نشدايم و بعد از آزمايشات كه داديم معلوم شد كه مشكل از بنده است و بنده مشكل اسپرم دارم آيا اميدي است به بچه دار شدن در صورت امكان شماره تلفن و آدرس مطب را براي بنده ايميل بفرماييد
Iran, Islamic Republic of
09:50 - 1391/07/15
با سلام حدود 3 سال پیش ازدواج کرده ام و جلوگیری هم نکرده ایم و یک سال پیش به دکتر مراجعه کردم ووارکوسل داشتم وعمل کردم ولی هنوز هم بچه دار نشده ایم در ضمن آزمایشات انجام دادیم مشکل بنده کمبود اسپرم و تحریک آن بود آیا امیدی هست برای بچه دار شدن و کاشتن لطفا راهنمایی ام کنید با تشکر فراوان
پاسخ ها
عیسی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۴
من قم همین مشکل رو دارم
صلح الدین پژوهیده
Germany
۰۷:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۰
با سلام دوست عزیز هر روز یک سیب رنده کرده و با دو قاشق عسل طبیعی مصرف کنید اسپرم شما چند برابر خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
09:56 - 1391/12/04
سلام من سرطان تخمدان داشتم كه كلا تخمدان را برداشتند همسرم سالم است الان چه راهي وجود داره كه زنم باردار بشه
پاسخ ها
amin
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۲
سلام من واریکوسل داشتم عمل کردم اما بازم وضعیت اسپرمم بهتر نشد دکتر گفت چهار ماه بعد از عمل جواب میده صبر کردم نتیجه نگرفتم رفتم طب سنتی فصد انجام داد دوباره آزمایش اپرموگرام انجام دادم نتیجه معجزه آسا بود طبیعی شد و با اولین تلاش برای بارداری خانمم حامله شد . اینو گفتم تا برای کسایی که این مشکل منو داشتند بدونند.
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1392/02/18
سلام . من مشکل هورمونی دارم 5 سال هم ازدواج کردم .... دکتر گفته بچه دار نمیشم . لطفا بهترین مکان که میتونه به من کمک کنه معرفی کنید با تشکر....
پاسخ ها
Sepide
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۳
بیمارستان صارم واقع در اکباتان
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
سلام منم همینطورم اما ی جای رفتم خلی خوبه کاشت اسپرم میکنم پولش هم خیلی کم میگیره
جواد
United States
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۵
دکتر ویکی کومارتهران
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1392/03/28
سلام من شوهرم آزواسپرمی هست کدام مطب اسپرم اهدا میکنند که iui کنم؟مرسی
Iran, Islamic Republic of
02:20 - 1392/04/26
سلام همسر من واریکوسل داره ولی برای درمانش اقدامی انجام نداده آیا امکان بچه دار شدن هست
Iran, Islamic Republic of
23:35 - 1392/05/09
سلام من 17سال ازدواج کرده ایم تاحالابچه دارنشدیم قبلابه من گفتن که تخمدانهایت تنبل است یکبارهم به شوهرم گفتنداگرعمل کنی بچه دار می شوی ودکتر دیگرگفت باعمل دیگه نمیتونی بچه دارشوی ازمایشهایی که خودم انجام دادم گفتن هیچ مشکلی نداری نمی دانم چی کارکنیم لطفاراهنمایی کنید ممنون
Iran, Islamic Republic of
20:08 - 1392/05/21
من مجردم برادرم واريكوسل داشت عمل كرد و منم رفتم پيش يه دكتر تشخيص اشتباهي داد و گفت واريكوسل يكطرفه داري و چون در بيمارستان خصوصي كار ميكرد پيشنهاد عمل داد بخاطر پول بعد ازمايش اسپرم نوشت و بدون اسپرم بودم و بيوپسي هم انجام دادم نتيجه نداشت . ديگه عمل واريكوسل انجام ندادم چون رفتم پيش يه دكتر كه مو سفيد كرده اين رشته توي استان بود و گفت واريكوسلت نيازي به عمل نداره. الان هم هيچ كس راضي نيست با من ازدواج كنه .دانشجوي دكترا بودم انصراف دادم روحيه ندارم كارم بكنم كارمندم 3 سال ازين ماجراي تلخ ميگذره راهنماييم كنيد چكار كنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
عرض سلام خدمت شما بنده هم دختری هستم با شرایط ایشون میشه از شما خواهش کنم آدرس ایمیل ایشون رو در اختیار من قرار دهید... چون بنده هم مثل ایشون دانشجوی دکترا هستم و خواستگارهای زیادی دارم اما بدلیل ناباروری که دارم همه اونها رو ندیده رد می کنم فکر می کنم ایشون به شرایط من خیلی نزدیک هستن. ممنونم از شما
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1392/05/29
اگه مطبي رو سراغت داريد كه iui انجام ميده منو راهنمايي كنيد
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1392/06/02
سلام.من26سال دارم درازمایش اول اسپرم7میلیون ودرازمایش دوم18میلیون ودرسومی20میلیون ودرشکل نورمال اولی 15ودومی18وسومی15ایاامکان باروری هست
پاسخ ها
amir
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۹
لطفا جواب دهید
Iran, Islamic Republic of
17:52 - 1392/06/28
سلام 4سال است ازدواج کردم اما بچه دار نشدم یک سال بعداز ازدواجم با مراجعه به دکتر تشخیص دادند که مادرزاد بیضه هام رشد نداشتند و هیچ درمانی که خودم بتوانم بچه دار شوم ندارم ممنون میشم نظر شمارو بدانم
Iran, Islamic Republic of
21:07 - 1392/07/04
سلام.برای استفاده از اسپرم اهدایی به کجا باید مراجعه کرد و چقدر هزینه دارد؟
Iran, Islamic Republic of
13:01 - 1392/07/08
سلام من 4 ساله که ازدواج کردم شوهرم مشکل واریکوسل داشته هم اون و هم من عمل کردیم نتیجه ای نگرفتیم لطفا یک مرکز ناباروری خوب در تهران معرفی کنید
پاسخ ها
زهرا زرین
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۲/۰۷/۰۸
پاسخی دریافت نشد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۹
رویان در تهران
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۷
الان بچه داری
Iran, Islamic Republic of
13:07 - 1392/07/08
سلام من 4 ساله که ازدواج کردم شوهرم مشکل واریکوسل داشته هم اون و هم من عمل کردیم نتیجه ای نگرفتیم لطفا یک مرکز ناباروری خوب در تهران معرفی کنید
United Kingdom
13:32 - 1392/07/19
سلام با عرض پوزش اما من استمنا میکردم و حالا منی من پرش ندارد چه کنم
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1392/08/01
سلام من وشوهرم دوساله ازدواج کردیم ولی موفق به بچه دار شدن نشدیم آزمایشات من نرماله ولی حرکتهای اسپرم همسرم ضعیفه قرص ویتامین cوویتامینeمصرف کرد ولی فایده نداشت.وحالا فهمیدیم واریکوسل داره آیا عمل کنه احتمال بچه دار شدن هست.
United Kingdom
18:39 - 1392/08/13
سلام من 28سالمه سه ساله ازدواج کردم الان دو ساله اقدام به بچه دار شدن کردیم ولی نشده ازمایش دادم حرکت اسپرم بنده ضعیف بوده ی دوره 60روزه ویتامین e cهم استفاده کردم نشد در ضمن استعمال دخانیات هم دارم با تشکر
Iran, Islamic Republic of
00:43 - 1392/08/17
سلام.من شش ساله ازدواج کردم خودم قاعدگيم نامنظم بود شوهرم هم اسپرمش ضعيف بود يک بار هم عمل ميکرو انجام داديم نشد نظر شما چيه
Iran, Islamic Republic of
23:59 - 1392/08/23
اقایون و خانومای عزیز که میان سوال میپرسن.اینجا فقط یه مطلب نوشته شده سایت پزشکی نیس که...
خود اون جناب اورولوژ هم اینجا رو نمیخونه که جوابتون رو بده پس توقع نداشته باشید جواب سوالاتتون داده بشه.همه کسایی که میان اینجا مثه خودتون تو گوگل در مورد ناباروری مردها سرچ کردن.پزشک نیستن!پس به جای طرح سوالتون اینجا به یه پزشک متخصص مراجعه کنید.
Iran, Islamic Republic of
21:14 - 1392/09/07
چرا برای مردانی که هیچ اسپرم ندارند و باید اهدای جنین شوند راه درمان پیدا نمی کنند
Iran, Islamic Republic of
21:22 - 1392/09/26
سلام.گفتید یکی از دلایل نا باروری می تونه بالا بودن بیضه باشه.یعنی بیضه من که به طور طبیعی رو به بالاست ممکنه عامل ناباروری بشه؟
Iran, Islamic Republic of
12:40 - 1392/12/10
سلام یه دکتر خوب برای بیماری واریکوسل میخوام برام ایمیل کنید ممنون
Iran, Islamic Republic of
22:23 - 1393/01/09
سلام تعداد اسپرم شوهرم کم است یعنی دو تا ازمایش اولش 4 بوده بعد 2 تا ازمایش بعدی 0 شد و ازمایش اخری 1 شده ایا با 1 اسپرم احتمال کاشت هست؟ لطفا جواب بدهید.
Iran, Islamic Republic of
08:00 - 1393/02/01
اسلام ایا عمل واریکوسل سرپای است من 35سالمهدوسال که جلو گیری نداریم ممنون میشم راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
18:18 - 1393/02/03
سلام من خواهرم سه سال که میشه ازدواج کردن الان بعد بیشگیری 7ماهه که بچه دار نمیشن رفتن دکترازمایش دادن مشکل از شوهرش هس که دو سه ساله بیش ایشون تصادف کردن جراحی هم درشکمشون داشتن راهنمایی کنین لطفا چیکار کنن بدجوری نگرانن ممنونم
Iran, Islamic Republic of
23:44 - 1393/02/15
سلام خسته نباشيد كسي كه يك بيضه اش فعال باشه و انازه دستگاه تناسلي 8 سانتيمتر باشد ميتواند بچه دار شود.....وكس قرصaphroditيراي افزايش اسپرم خوب ميباشد ياخير. باتشكر از حضرتعالي
Iran, Islamic Republic of
23:52 - 1393/02/15
سلام 4سال ازدواج كرديم وازدواج دوم ودرازدواج اول بدليل سن كم همسر دكتر زنان دوعدد آمپول براي باردارنشدن همسر زد وبعداز يكسال اران همسر جدا شدم وحال بعداز چهارسال بچه دارنشديم همسر دوم دكتر زنان رفته گفته هيچ مشكلي براي بچه دارشدن نداري نياز بهدارو خواستي هست كه استفاده كنم درضمن شغلم با دستگاه گرافي دردندانپزشكي ارتباط دارد باتشكر
Iran, Islamic Republic of
15:47 - 1393/03/06
سلام من شانزده سال است که ازدواج کرده ام ولی تاکنون بچه دارنشدیم دکنرها میگویند تعداد اس\رم هایت کم شده چه نوع برنامه غذای باید اجراع کنم تا درمان شوم ممنون
Iran, Islamic Republic of
21:29 - 1393/06/13
با سلام و خسته نباشید
بنده34 سالمه و 10 ساله ازدواج کردم بیضه هام اسپرم سازی نمیکنن البته فقط از سمت راستی نمونه گرفتن و نبود از سایت شما اطلاعاتی رو که در مورد واریکوسل و واریس عروق و ناهماهنگ بیضه ها کوچک و بزرگ بودن و لمس شدن قسمت فنری شکل در کنار سمت راست مشهود است سوالم آینه آیا حرارت بیضه میتونه مشکل من باشه که اسپرم تولید نشه
Iran, Islamic Republic of
19:44 - 1393/06/15
سلام خسته نباشید من میخوام ازدواج کنم ولی چون ورزش بدن سازی کار میکردم برای رشد بذنم از آمپول های هورمون استفاده کردم میخواستم قبل از این که برم خواستگاری از این که بچه دار میشم یا نه مطلع بشم الان باید چی کار کنم چه آزمایشی باید بدم
Iran, Islamic Republic of
01:21 - 1393/07/10
من یه دختر 40ساله هستم اصلا ازدواج نداشتم وهیچ نامنظمی درقایدگی ندارم، اماخیلی نگرانم که دیگه بچه دارنشم،روزوشب خواب ندارم آیا میشم یا نه؟خواهش میکنم جواب بدین،چون قصدازدواج باپسری که ده سال ازخودم کوچکتر است دارم.
پاسخ ها
بدون نام
United States
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۰
آره نترس
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۴
توکلت به خدا باشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
سلام ایا داروی وجود دارد مرد مصرفکنه که جلوی بارداری زن رو بگیره
Iran, Islamic Republic of
09:01 - 1393/07/29
سلام
من حدود هفت سال است که ازدواج کردم قبلا تمایلی به بچه دار شدن نداشتیم ولی الان مدتی است که میخواهیم بچه دار شویم خانم مشکلی ندارد خودم پیش دکتر که رفتم بهم گفته که اسپرمهایت خیلی پایین است و در ضمن واریکوسیل گرید 3 هم داری ایا اگر عمل کنم و دارو برای افزایش اسپرم مصرف کنم ایا بچه دار خواهیم شد یا نه
لطفا مرا راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
09:44 - 1393/08/05
سلام خواهش میکنم جواب بدین من ۴ساله که ازدواج کردم شوهرم خیلی بچه دوسته اما برای خودمون جلوګیری میکنه و میګه زوده حتی حرف بچه که میزنم سریع بحثو عوض میکنه میشه مشکل داره که بچه نمیخواد چون مجردیهاش یک بیماری بیضه ګرفنه بود و یک بار هم تصادف کرده بود که ار پایین بخیه خورده . منتظره جوابم هستم
Iran, Islamic Republic of
15:28 - 1393/08/06
چرا وقتی مطالبی ګذاشتین که خیلی ها دربارش سوال دارن و مطرح کردن چرا جوابشونو نمیدین که بقیه هم متوجه بشن
Iran, Islamic Republic of
21:47 - 1393/10/07
لطف کنید جواب سوالات بالا رو بدید
Iran, Islamic Republic of
22:00 - 1393/11/30
سلام من سه ماه هست عقد کردم بعد متوجه شدیم شوهرم سرطان تیروید داره که عمل کرد تیرویدشو کامل برداشت الان باید بره ید درمانی که میگن امکانش هست نازا بشه میخواستم بدونم امیدی نیست؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
12:13 - 1394/01/22
سلام لطفا جواب سوالای بالا رو بدین.
Iran, Islamic Republic of
21:30 - 1394/02/07
رویان به درد نمی خوره من رفتم جواب ندادفقط توکلتون به خدا باشه
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1394/05/14
سلام منو شوهرم الان3ساله ازدواج کریم بد ازسه ماه تصمیم گرفتیم بچه دار بشیم اولش فکر میکردم مشکل ازمنه بداز 2سال شوهرم رفت ازمایش داد گفتن اسپرم نداره رفتم شیراز بیمارستان مادر کودک شوهرمو عمل کردن در اصل نمونه برداری از بیضعه بازم گفتن صفره اگه راحلی دارین منو راهنمایی کنید,ممنون میشم
Iran, Islamic Republic of
02:40 - 1394/05/17
من حالا نه سال ازدواج کردم شوهراسپرمش صفره حالا یه مدتی دفعات تقویت شده یعنی امیدی هست حامله بشم
Iran, Islamic Republic of
00:17 - 1394/05/19
سلام من ۱۵سال پیش عمل وازوکتومی کردم اما بطور معجزه اسا متصل شده الان بچه سماهه داریم ازمایش اسپرم دادم گفتنبله اسپرم داری درحد تیم مای بعمل کردن اعتماد نکنید
Iran, Islamic Republic of
01:06 - 1394/06/04
سلام. من قبل سن بلوغ اوریون گرفتم نیازی به آزمایش ژنتیک هست؟ این آزمایش ریختن منی در آب و روی آب موندنش چقدر صحت داره؟
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1394/07/19
سلام شوهر من اصلا اسپرم ندارد می خواستم از شما بپرسم که ایا چیزی به اسم کاشت اسپرم وجود دارد که بشه درمان انجام داد؟
Iran, Islamic Republic of
02:13 - 1394/07/20
با عرض سلام خدمتتون. ی سوال داشتم خواهشن جواب بدین من 24 سالمه حدود ی سال پیش ب خاطر ی توده چربی اضافه ب اندازه کوچیکی ی نخد در بغل بیضه راستم مجبور شدم سرپای ب دکتر مراجعه کنم ک موفق شدم ب دراوردنش الان پست های بالا رو ک خوندم ی کم فکرم مشغول شده در کل من 7 ماهه ازدواج کردم ب خاطر این جریان میشه بچه دار نشیم . سیگار هم میکشم. با تشکر.
Iran, Islamic Republic of
00:37 - 1394/08/27
بخداتوکل کنیدهمین
Iran, Islamic Republic of
18:40 - 1394/09/02
ببخشید خود ارضایی میتونه از عوامل نازایی در مردان یا زنان باشه ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۲
بله
Iran, Islamic Republic of
11:35 - 1394/11/16
من و شوهرم چهار سال ازدواج کردیم که تو نامزدی هم پیشگیری نکردیم اما بچه دار نشدیم با کلی بدوبدو گفتن که هیچ کدوم مشکل نداریم پس.دلیل چی
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1394/11/21
بنده 31سالم و7 سالهست ازدواج گذشته ام ولیکن بچه دار نشدم ودکتر رجوع کردم گفت بسپارم دیده نمیشه. آیا راه دارد که بچه دار شوم -لطفا رهنمای بفرمائید
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1394/11/21
بنده 31سالم و7 سالهست ازدواج گذشته ام ولیکن بچه دار نشدم ودکتر رجوع کردم گفت اسپرام دیده نمیشه. آیا راه دارد که بچه دار شوم -لطفا ر!هنمای بفرمائید
Iran, Islamic Republic of
22:34 - 1394/12/17
سلام پسری 14 ساله هستم بیضه های من یاد کردند به دکتر مراجعه کردم گفت که عفونت خیلی شدیدی داری و گفت امکان داره بچه دار نشی این نظریه درسته من باید چکار کنم راهنمایی کنید لطفا
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1394/12/19
سلام من 3ساله که ازدوج کردم اما شوهرم عمل کرده ولی پرتاب اسپرم اش کم است ومن هیچ مشکلی ندارم لطفا رهنما کنید
Iran, Islamic Republic of
17:23 - 1395/02/05
سلام خواستم تشکرکنم ازراهنمایی شما بزرگواران
United Kingdom
02:28 - 1395/03/01
سلام من چهارساله ازدواج کردم ولی بچه دار نمیشم اصلاهم جلوگیری نداشتم حالا رفتیم دکتر شوهرم اصلا نطفه نداره منم دیگه از تنهایی خسته شدم میخوام طلاق بگیرم لطفا راهنماییم کنین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
بیابامن ازدواج کن
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1395/03/28
سلام خسته نباشید ۸ سال پیش شوهرم عمل واریکاسول را پیش شما انجام داد ولی هنوزصاحب بچه نشدیم چکار کنیم
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1395/05/17
آیا ناخن جویدن باعث نابارور یا نازایی فرد میشود ؟؟؟
Germany
21:20 - 1395/06/04
سلام ببخشید اگه موقع نزدیکی با شوهرم موقعی که منی اش میاد همراه با درد میاد و خیلی زود آبش میاد به نظر شما مشکلی داره؟ ،هنوز اقدام برای بچه دار شدن نکردیم ،بهش میگم بره دکتر نمیره .
Iran, Islamic Republic of
13:14 - 1395/06/29
سلام خواستم بدونم کسی ک یه بیضه داشته باشه بعد واریکوسلم داشته باشه عمل کنه آیا یچه دار میشه ...؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:34 - 1395/06/31
سلام من اسپرم صفر است آیا راهی برای درمان است باتشکر
Iran, Islamic Republic of
19:38 - 1395/07/09
باسلام.من 27سالمه و دوران سربازی عمل واریکوسل انجام دادم.والان هم اقدام ب بارداری کردم و بچه دارنمیشم و هردفعه ک آزمایش اسپرم میدم،ضعیفتر میشم و دکتر روش آی وی اف را معرفی کرده.لطفا کمکم کنید تشکر
پاسخ ها
بهاد
Germany
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
فرتابى منيم بايد چه حدوچجورى باشه که بچه دارشم
Iran, Islamic Republic of
18:13 - 1395/07/21
سلام.آلت تناسلیم تو خوشبینانه ترین حالت 18 سانته و ب لحاظ ظاهری هیچ مشکلی از قبیل کج بودن یا پرتاب یا مشکلات بیضه و ازین حرفا ندارم.میخواستم بدونم این کمبود اسپرم رو چجوری بفهمم؟واس آینده شاید لازم بشه....در ضمن 17 سالمه
Iran, Islamic Republic of
08:26 - 1395/07/25
باسلام وآرزوی حاجت روایی همه شما عزیزان اینجا سایت پزشک خاصی نیست .سایت دکترسلام روپیداکنید وببینید آیا نوشته سوالات پزشکیتونو بفرستید یانه .انشالله هرچه زودتر خدا دامنتونو سبز کنه وبهتون یه بچه سالم وصالح وناز بده آمین.بنده خودم در37 سالگی باتوسل به ائمه اطهار باردار شدم ودختری سالم وناز خدا بهمون داد الحمدلله .بنده هم به کلی داشتم ناامید می شدم ولی دست به دامن خداوائمه بخصوص امام حسین شدم ونذرکردم خدابه من دختربده اسمشو رقیه میزارم باور کنید بعد از سه روز کسی برام خواب عجیبی دیده بود که نشون میدادخداوندنذرمو قبول کرده بعداز یکی دوماه هم بدون دارو باردار شدم .امیدتون به خدا باشه ودست از دامان ائمه برندارید که خدا اونارو خیلی دوست داره واز امامان بخواین براتون دعا کنند که آبرودارن پیش خدا.درضمن داروگیاهی خیلی بهتره اگه از پزشکا نتیجه نمیگیرید.یکی از اقوام بعداز15 سال خانمش با شرایطی که هر5 ماه باآمپول پریودمیشده بامراجعه به یه داره گیاهی درساری الان بارداره خدارو شکر. پرس وجو کنید وناامید نشید.آقایون هم باید همت کنند وپیگیر باشن .التماس دعا
Iran, Islamic Republic of
01:49 - 1395/08/02
سلام.من یک سال و نیمه ک ازدواج کردم
اوایل دی ماه سال گذشته بود ک توانایی جنسی خودمو از دست دادم و تا دوماه نمیتونستم نزدیکی کنم.تا به دکتر مراجعه کردم و بعداز معاینه دکتر گفتن ک دچار واریکسل هستم.پیگیری نکردم تا هشت ماه بعد یعنی مرداد امسال وقتی دوباره ب پزشک مراجعه کردم گفت واریکسل خیلی پیشرفت کرده و واریکسل چپ هست.من بیضه سمت راستم خیلی کوچکتر از سمت چپه.دکتر بهم گفته باید عمل کنم.یعنی عمل کنم میتونم بچه دار بشم؟
ما تو فامیلمون مشکل بچه دار نشدن هم داریم
عموم و برادرم بچه دار نشدن
امکان داره ک ارثی هم نتونم بچه دار بشم؟
Iran, Islamic Republic of
15:05 - 1395/08/02
سلام سایز بیضه رو کخ تو دست میگیری کوچک بودنش معلوم میشه و محسوسه آیا میتونه عامل ناباروری در آیده بشه؟کمکم کنین
Iran, Islamic Republic of
22:17 - 1395/08/07
مهمه لطفاا بخون تجربه تلخ منو بعد بچه دار شو بنده ده ساله ازدواج کردم شوهرم اسپرم نداشت چندین بار میکرو کردم نگرفت چهار سال پیش از جنین اهدایی استفاده کردم گرفت الان یه پسر خوشگل دارم اما اصلا کارا و رفتارش خوب نیست معلومم نیست به کی رفته پیش فعال است و درست هم حرف نمیزنه من فکر میکردم اگه بچه دار بشم مشکلاتمون حل میشه هیچوقت رابطه خوبی نداشتم وارضا نشدم الان دیگه زندگی واسم خیلی سخته می خوام طلاق بگیرم به شدت از بچه دار شدنم پشیمان هستم.به دوستان عزیز پیشنهاد میکنم به جای اینکه فکرشون رو روی بچه متمرکز کنند اول مطمئن بشوند که واقعا مشکل دیگه ای ندارند و مثل من بیگدار به اب نزنند.خیلی مهمه بچه از خودت باشه تا اینکه بچه یکی که هیچی ازش ندونی رو بزرگ کنی.پسرم تشنج کرد نمیدونم ژنتیکی بود یا نه حرف نزدنش هم همینطور کلا خیلی سخته.کاش یه بچه از پرورشگاه گرفته بودم که لااقل عذاب وجدانم کمتر بود
Iran, Islamic Republic of
23:52 - 1395/08/08
سلام.میخواسم بدونم اگه منی مرد ناخالصی داشته باشه دلیلش چیه؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
07:46 - 1395/08/23
سلام وقتتون بخیر دوستان
من یه برادر دارم که حدودا سی سالش هستش و انسان شریفی هستش،پارسال قرار بود ازدواج کنه،خانواده دختر پیشنهاد ازمایش های ژنتیک رو دادن،رفتن ازمایشها رو انجام دادن ولی متوجه شدن که برادر من بچه دار نمیشه،اگر هم بچه دار بشه،مشکل دار بچه بوجود میاد،بهمین خاطر ازدواجش بعم خورد،حالا روحیه داغونی داره،خیلی دوس داشت که ازدواج کنه و تشکیل خانواده بده،حالا باید چیکار کرد؟
روز ب روز موهاش سفید میشه و ریزش مو پیدا کرده.
یعنی اینجور افراد نمیتونن ازدواج کنن؟
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1395/08/27
سلام
راضیه به الی
من یه دختر می شناسم از هر لحاظ خوب هستش ولی مشکل بچه دار شدن داره و دوست داره با پسری که مشکل خودش داره ازدواج کنه اگه دوست دارید معرفی کنم
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1395/09/03
اهای کساییکه بچه دار نمیشین،لطف خدا نصیب شما شده.چتونه عاموووو؟عزا گرفتینااااا!خوش باشین از مالتون انفاق کنین.دست نیازمندان رو بگیرین.ایشالا من و شوهرم هم نازا باشیم.
Iran, Islamic Republic of
13:02 - 1395/09/04
به ماءده خانم
از شوهرت سوال کن اگه بچه دار نمی شدی و موقع خواستگاری این را بهش می گفتی آیا باز هم قبول می کرد باهات ازدواج کنه؟
مشکل اینجاست که اول می گن دوست داریم ولی بعدش زیرش می زنند
Iran, Islamic Republic of
21:13 - 1395/09/08
دو سه روزه متوجه شدم همسرم اسپرمش ضعيفه، سابقه خانوادگي هم دارن...
Iran, Islamic Republic of
22:59 - 1395/09/10
سلام حد استاندار بيضبه چقدر بايد باشه ك شك نكنيم در ايند ممكنه ك بچه دار نشيم لطفا جواب بديد راهنمايي كنيد تشكر
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1395/09/18
خب ازدواج نکنن.مسیر برای زتدگی زیاده.اینروزا که مجردی بهتر از متاهلیه.مشکل ما ادمها اینه که یه مشکلی که داریم میشه یه غده تو زندگیمون و همه چی تحت الشعاع اون مشکل قرار میگیره.
Iran, Islamic Republic of
11:00 - 1395/10/12
سلام من ۱۲ساله ازدواج کردم همسرم مشکل نعوذ بیضه داره واسپرمش صفره امسال جراحی بیضه شدن ولی هیچ فرقی نکرد ما خدمت آقای دکتر نوروزی هم رفتیم ولی ایشون کاری برای ما انجام بدن وگفتن باید اهانجام بشه ولی منو همسرم دوست داریم بچه مون از گوشتو خون خودمون باشه ازتون خواهش میکنم ی راهی واسه امسال ما پیدا کنید ممنون
Iran, Islamic Republic of
21:33 - 1395/10/16
سلام دختری 17 ساله هستم رحمم کوچیکه ولی تخمک و واژن برای نزدیکی دارم اگه مورد مناسب کسی میشناسه معرفی کنه
پاسخ ها
می
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۵
منظورتون ازدواجه من هم مشکل ناباروری دارم
Iran, Islamic Republic of
20:41 - 1395/11/02
سلام من 34 سالمه 10ساله ازدواج کردم بچه دارنشدم
Iran, Islamic Republic of
16:37 - 1396/02/03
با سلام اگر اسپرم مشکلی نداشته باشد ایا بازهم ممکن است ناباروری در مرد ایجاد شود؟
France
14:24 - 1396/02/07
سلام من جواني ١٨ساله هستم و تك بيضه هستم و بيضه سمت چپ را ندارم ايا بچه دار ميشوم؟
United Kingdom
18:05 - 1396/02/21
سلام کند بودن حرکت اسپرم در مرد از ابتدا وجود دارد یا بنا به دلایلی این مشکل پیش میاد من دخترم 8 سالشه پارسال قصد بچه دوم داشتیم ولی دکتر گفت نمیشه من مشکل دارم ایا این مشکل از قبل داشتم یا بعدا پیش امده
Iran, Islamic Republic of
16:24 - 1396/02/30
سلام ماحدودیک سال ازدواج کردیم وبعدازانجام آزمایش معلوم شدکه همسرم مشکل زاره ودکتربه ماگفت کلیه های همسرم درتولیداسپرم جنبش ندارنداین یعنی چی باتشکر
Iran, Islamic Republic of
15:08 - 1396/04/17
سلام ما حدود یک سال ازدواج کردیم خیلی بچه دوست داریم ولی نمیدونم چه مشکلی داریم به جای هم مراجعه نکردیم لطفا کمکم مون
Iran, Islamic Republic of
16:04 - 1396/05/30
من مشکل اسپرم خیلی کم دارم و همچنین پرتاب خیلی آرم الان من مشکل ناباروری دارم هنوز مجرد هستم
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1396/08/05
من هم نابارورم پسری 32 ساله فوق لیسانس و کارمکند اگه موردباشه خوشحال میشمبا هم اشنا بشیم
پاسخ ها
فرشته
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۲
با سلام
منم دختری هستم ۲۷ ساله لیسانسه و مشکل ناباروری دارم و تمایلم برای ازدواج با شخصی است که مشکل خودم رو داشته باشه
Iran, Islamic Republic of
11:36 - 1396/08/07
سلام.خوبید شما؟یه جوان 30ساله هستم چندین سال قصد دارم ازدواج کنم ولی بخاطر مشکلات مالی نمی توانم ازدواج کنم اگر امکانش هست به من کمک مالی کنید تا ازدواج کنم ممنون. .... متشکرم.الله وکیلی اگر ناچار نبودم این پیام نمیدادم.
Iran, Islamic Republic of
22:41 - 1396/09/29
با سلام
بنده پسری 30 ساله هستم و حدود چهار سال گرفتار این مشکل شدم اوایل دچار مشکل روحی و روانی شدید شدم تا کم کم رسیدم به این نتیجه .

خداوند در سوره شوری آیه‌ 49 و 50 می‌فرماید: (لِلَّهِ مُلْكُ السَّماوَاتِ وَالْأَرْضِ يَخْلُقُ مَا يَشَاءُ يَهَبُ لِمَن يَشَاءُ إِنَاثاً وَيَهَبُ لِمَن يَشَاءُ الذُّكُورَ أَوْ يُزَوِّجُهُمْ ذُكْرَاناً وَإِنَاثاً وَيَجْعَلُ مَن يَشَاءُ عَقِيماً إِنَّهُ عَلِيمٌ قَدِيرٌ)؛ «فرمان‏روايىِ آسمان‏ها و زمين فقط از آنِ خداست؛ هرچه را بخواهد مى‏آفريند؛ به هركس بخواهد، دختر مى‏بخشد و به هركس بخواهد پسر مى‏بخشد؛ يا آنان را پسران و دخترانِ جفت مى‏دهد؛ و هركس را بخواهد نازا قرار مى‏دهد؛ [چرا] كه او داناى تواناست. تواناست.»

حالا حالم بسیار خوب هست و در سلامت کامل هستم
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1396/10/01
سلام به همه دوستان من شش ساله ازدواج کردم الان پنج ساله زیر نظر دکتر فشاری اصفهان و مرکز باروری و ناباروری مشتاق ۲ هستم خواستم به دوستان عرض کنم که مرکز بی برنامه آیه مراجعه نکنید من که نتیجه نگرفتم
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1396/10/29
سلام من دختری 35 ساله هستم که مشکل ناباروری دارم و دوست دارم با مردی که مشکل خودم داره ازدواج کنم
پاسخ ها
محمد۰۹۱۱۷۹۴۸۶۶۵
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
اگه میشه بامن ازدواج کنید
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1396/11/22
سلام من پسری هستم سر ساله .میخوام بدونم قبل ازدواج میتونم آزمایش بدم ببینم بارورم یانه ممنون میشم راهنمایی کنین.و اینکه ی پیشنهاد ی کانال تلگرامی هم بابت این مساله باشه ب مردم کمک شایانی میشه ب نظرم ممنون
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1396/12/01
سلام من دارم وارد 14 سال میشم. چیزی که من رو نگران کرده بیضه سوم من هست.ایا این بیضه سوم که در کناره بیضه سمت راست قرار داره برای من مشکل ایجاد میکنه؟ آیا باعث نابارداری میشه؟
Iran, Islamic Republic of
23:35 - 1396/12/02
یکی از فامیل ما زالو گذاشته رو بذهاش جواب گرفته
Iran, Islamic Republic of
23:35 - 1396/12/02
یکی از فامیل ما زالو گذاشته رو بذهاش جواب گرفته
Iran, Islamic Republic of
18:54 - 1396/12/05
نمیدونم این موضوع میتونه به پسران نابارور حل کنه یانه چندروز پیش تو ماهواره دیدم کشور اسراییل براساس روایات حضرت ذکریا که بچه نداشت هنگامیکه ازخدا بچه خواست خداوند امر کرد روزه سکوت بگیر پزشکان اسراییلی روی این موضوع کارکردن که چرا خداوند دستور روزه سکوت داد برای همین پزشکان اسراییلی روی مردان عقیم کارکردن وپس از سه روز حرف نزدن ازمایشاتی روی افراد انجام دادند که نتایج قابل قبولتری پیداکردند
نمیدونم تاچه حد واقعیت داره اخه همه چی توقران هست یعنی روزه سکوت وحرف نزدن تاثیری بر انالیز اسپرم دارد....ِ.
خدایا......
خودت منو شفا بده
همه جا بازم قران پیروزمیشه اگه درست باشه......
Iran, Islamic Republic of
01:33 - 1397/01/29
سلام.۳۳ سالمه مشکل ناباروری دارم.یه مورد میخوام مثه خودم باشه
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
میشه بامن ازدواج‌کنید
Iran, Islamic Republic of
02:12 - 1397/02/02
سلام همسرم مشكل ناباروري داره
ب گفته خودش عمل هم كرده
ومن خاستارباداري هستم
چطوري مشكلم روحل كنم
Iran, Islamic Republic of
02:12 - 1397/02/02
سلام همسرم مشكل ناباروري داره
ب گفته خودش عمل هم كرده
ومن خاستارباداري هستم
چطوري مشكلم روحل كنم
Iran, Islamic Republic of
13:58 - 1397/02/08
سلام خواهراو برادرای عزیز نمیدونم گفتنش درسته یانه ولی بعداز خوندن مشکلات متاسف شدم درصورتیکه نیاز به اهدا اسپرم داشتین به صورت ناشناس در یک مرکز تایید شده حاضربه اهدا رایگان میباشم متاهلم و فرزند سالم و زیبای پسردارم خداوند انشالله به همه مادر سختیها کمک کنه درامان خدا "
Germany
13:19 - 1397/03/09
با سلام میخواستم بدونم بریدگی سطحی و قطع مویرگ باعث ناباروری میشه؟؟؟!!!
Iran, Islamic Republic of
00:51 - 1397/04/09
همسرم واریکوسل داره و دکتر گفته باید بیضه چپش تخلیه بشه امیدی ب بچه دار شدنمون هست
Netherlands
04:43 - 1397/04/21
سلام ببخشید اسپرم اهدایی حلاله یا حرام
Iran, Islamic Republic of
21:35 - 1397/05/15
سلام .. خواستم بپرسم آیا خوردن چای زیاد در نازایی مردان اثر داره ممنون میشم جوابش بدهید
France
04:01 - 1397/05/21
سلام من مجردم برای اهدای اسپرم حاضرم
Iran, Islamic Republic of
10:26 - 1397/06/06
سلام من ۶ سال متادون مصرف میکنم که موقع نزدیکی دیر ارضا بشم الان دوسال هست خانمم باردار نمیشه آیا مصرف متادون اثر منفی گذاشته لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم
Iran, Islamic Republic of
07:31 - 1397/07/19
سلام من ۱۵سال ازدوج کردم خانم هیچ مشکلی ندارد ازمایش گرفتم نطفه ضیف است
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1397/08/01
عرض سلام و ادب ۴ سال از ازدواجم میگذشت که بچه دار نشدم بعد تشخیص دادن که واریکوسل دارم عمل کردم و چند ماه بعد خانمم باردار شد حالا پسرم ۴سالشه متادون هم مصرف میکردم . هر چی اقدام میکنم بچه دار نمیشیم . چند روزی هم هست که التم حالت تپش داره انگار داخلش مثل نبضه پرش داره . ممنون میشم جواب بدید خدا خیرتون بده حق نگهدارت
Iran, Islamic Republic of
20:28 - 1397/08/11
منم مشکل دارم کسی حاضره بامن ازدواج کنه
پاسخ ها
فرشته
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۲
با سلام
من دختری هستم ۲۷ساله دارای مدرک لیسانس و ساکن اصفهان میباشم و مشکل ناباروری دارم و حاضرم با یک مردی که
مشکلش از جنس خودم میباشد ازدواج کنم
Iran, Islamic Republic of
01:29 - 1397/08/12
اگه جواب سوالاتم بدین خیلی خیلی برنامه تون بهتر میشد به نظر من حقیر
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1397/08/14
ببخشید میخواستم بپرسم چجوری باید فهمید که عقیم شده ایم تا هشت جواب بدبد
Iran, Islamic Republic of
00:58 - 1397/08/19
سلام من هفت ساله ازدواج کردم بچه دار نشدیم تخم راستم واریکوسل داشتم عمل کردم تخم چپم فتق داشتم اونم عمل کردم اسپرم قبل عمل ضعیف بود بعداز عمل آزمایش ندادم بچه دار میشم یا نه در ضمن تخم چپم یه کم کوچیک هست
France
15:49 - 1397/08/28
سلام من 7ساله ازدواج کردم خانم مشکلی نداره ولی خودشهرستان نقده وارومیه آزمایشی انجام دادم که دکترگفتن شمانطفه نداری حالالطف کنیدنطفه چیی هستش لطفاراهنمای فرماید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج