کد خبر: ۲۲۲۳۶
معمولاً تعداد مردهایی که به همسر خود خیانت می کنند از تعداد زنانی که به شوهر خود خیانت می کنند بیشتر است. ولی تحقیقات اخیر نشان می دهد که در سال های اخیر تعداد زنان خیانتکار نسبت به قبل بیشتر شده است.

 برترین ها :
معمولاً تعداد مردهایی که به همسر خود خیانت می کنند از تعداد زنانی که به شوهر خود خیانت می کنند بیشتر است. ولی تحقیقات اخیر نشان می دهد که در سال های اخیر تعداد زنان خیانتکار نسبت به قبل بیشتر شده است.

به گزارش برترین ها موسسه Coffee and Company بریتانیا در یکی از پژوهش های خود نشان داد که از  3000 شرکت کننده، 20 درصد زنان به خیانت به همسران خود اعتراف کرده اند. اما چرا زنان به شوهران خود خیانت می کنند؟ در اینجا به 10 مورد اشاره می کنیم که شاید بعضی از آنها شما را متعجب کنند.

انتقام جویی گاهی بی وفایی یک زن از حس انتقام جویی او ناشی می شود. گاهی زنان بر خلاف میل باطنی خود به شوهر خود خیانت می کنند تا به او بفهمانند حس مورد خیانت قرار گرفتن چه قدر دردناک است. و جالب اینکه در خیلی از موارد این حربه زنان جواب می دهد. دکتر بنی وِیل می گوید " مردها به اندازه زنان احساساتی نیستند بنابراین در اکثر مواقع درد و رنج ناشی از خیانت همسر را درک نمی کنند، مگر اینکه خودشان طعم آن را بچشند." زنان با این کار در واقع می خواهند  شرایطی برابر با  شوهر خود داشته باشند چون احساس می کنند آنچه تا به حال به آن پایبند بوده اند دیگر اعتبارو ارزشی  ندارد.

بی تفاوتی همسر

گاهی بی وفایی زنان از احساس نادیده گرفته شدن یا بی تفاوتی همسر نسبت به مسائل و مشکلات ناشی می شود.  روث هوستون، کارشناس و موسس سایت معتبر infidelityAdvice.com، می گوید " اکثر زنان ابتدا سعی می کنند به همسرشان بفهمانند که مشکلی وجود دارد و چیزی آنها را ناراحت کرده است.  اما اگر شوهر متوجه این اشارات غیرمستقیم نشود، به همسر خود بی اعتنایی کند یا گلایه های او را جدی نگیرد، زن به خیانت روی می آورد چون احساس می کند راه دیگری نمانده است."

احساس ناامنی و خلاء عاطفی

 زنان نیاز دارند که دوست داشته شوند و مورد تحسین و قدردانی قرار گیرند. مییرز، کارشناس خانواده، می گوید " خیانت معمولاً زمانی اتفاق می افتد که زنی احساس کند آن طور که باید و شاید مورد علاقه و توجه همسرش قرار نمی گیرد و همسرش قدر او را نمی داند. معمولاً زنان به سمت مردهایی دیگر جذب می شوند چون از زبان آنها تعریف ها و تحسین هایی را می شنوند که از زبان شوهر خود نمی شنوند." زنان دوست دارند همیشه به چشم همسرشان خاص و فوق العاده باشند و تشنگی و عشق او را احساس کنند.

بازگشت به روابط قبلی

 میرز می گوید " بازگشت به روابط قبلی راهی آسان برای یافتن کسی است که بتواند کمبودهای زندگی زنان را برای مدتی کوتاه جبران کند. البته این راه حل بسیار مقطعی است و نمی تواند تاثیر ماندگاری داشته باشد. البته آنچه زنان می خواهند شخص قبلی نیست بلکه یا احساساتی است که در رابطه قبلی تجربه کرده اند و یا دیدی است که در آن زمان نسبت به خود داشته اند." به عقیده ویل " بازگشت به روابط گذشته باعث می شود زنان احساس جوانی، سرزندگی و جذابیت کنند. "

رابطه طولانی و یکنواخت

 اکثر زوج هایی که برای مدت طولانی با هم زندگی کرده اند، کم کم احساس می کنند آن حرارت و عشق روزهای اول را ندارند. بومن، کارشناس خانواده، می گوید " روزهای اول یک رابطه زمانی هستند که احساس می کنید انتخاب شده اید و مورد توجه و علاقه هستید. اما در مورد روابط طولانی قضیه کاملاً متفاوت است چون دیگر هورمون هایی که در اوایل رابطه با دیدن طرف مقابل در بدنتان ترشح می شد کمتر شده اند." البته این مشکل اجتناب ناپذیر نیست و تکنیک هایی برای مبارزه با احساس یکنواختی و تولید دوباره هورمون ها وجود دارد. مثلاً می توانید هر روز همسر خود را به مدت 20 ثانیه در آغوش بگیرید و حرف های عاشقانه بزنید. ویل می گوید " نکته جالب اینکه عدم وجود اختلاف و مشاجره همیشه نشان خوبی نیست. دعوا و جدل گاهی عشق ما را بیشتر می کند. آمار نشان می دهد زوج هایی که همیشه رابطه ای آرام و بدون تنش دارند بیشتر در معرض خطر خیانت و بی وفایی هستند."

ترس از خیانت شوهر

 بسیاری از زنان خیانت و بی وفایی را جزئی جدایی ناپذیر از شخصیت مردان می دانند و به همین دلیل همیشه دچار استرس و ترس هستند، حتی اگر شوهرشان واقعاً به آنها خیانت نکند. گاهی بی وفایی و شروع یک رابطه مخفیانه راهی است برای کاهش این اضطراب.

روابط زناشویی سرد و یکنواختزوج هایی که برای مدت طولانی در کنار هم زندگی کرده اند معمولاً از یکنواختی و سردی روابط جنسی شکایت می کنند. در پژوهشی که در سال 2010 صورت گرفت، 81 درصد از زنان می گفتند روابط زناشوییشان سرد و قابل پیش بینی شده و دیگر جذابیتی ندارد. مِیِر می گوید " گاهی زنان برای ایجاد تنوع و تجربه های جدید  مرتکب خیانت و بی وفایی می شوند."

نبود نقاط مشترک

 اگر زنی احساس کند که دیگر دغدغه یا علاقه مشترکی با شوهر خود ندارد، ممکن است به طرف کس دیگری جلب شود که این دغدغه ها و علایق را دارد. اکثر زوج ها در روزهای اول آشنایی احساس می کنند کسی را پیدا کرده اند که مثل آنها فکر می کند و با آنها همدل و همفکر است. اما در بسیاری از موارد بعد از چند سال این احساس از بین می رود. هوستون می گوید " بعضی از زنان برای مبارزه با احساس تنهایی و خلاء  به بی وفایی روی می آورند. "

بیماری

 زنانی که به بیماری ها خطرناک مانند سرطان سینه مبتلا می شوند، ممکن است ناگهان دیدی متفاوت به زندگی پیدا کنند، همه قسمت های زندگی خود را از اول مرور کنند و به مرگ و نیستی بیشتر فکر کنند. بومن می گوید " بدتر اینکه این زنان ممکن است احساس کنند  درست زمانی که بیش از همیشه به شوهرانشان نیاز داشته اند تنها مانده اند و دیگر مورد توجه شوهرانشان نیستند. احساسات این زنان آسیب پذیر می  شود و برای جبران این کمبودها و احساسات منفی به خیانت روی می آورند. این احتمال هم وجود دارد که احساس کنند زمان زیادی برایشان باقی نمانده و باید از زمانی که دارند بیشترین استفاده را بکنند. " 

جلب توجه و ماجراجویی

 ویل عقیده دارد " زنان ممکن است احساس کنند که کسی قدر آنها را نمی داند. آنها همه زمان خود را به کارهای خانه اختصاص می دهند، کارهای خانه را انجام می دهند، از بچه ها مراقبت می کنند... حتی بسیاری از آنها بیرون از خانه هم کار می کنند. آنها می خواهند مورد احترام قرار بگیرند و ارزش  زحمت هایشان شناخته شود." هوستون می گوید " زنان همچنین به دنبال کمی هیجان و سرگرمی در زندگی هستند . بسیاری از این زنان تنها به کمی محبت و توجه نیاز دارند. زنی که در زندگی زناشویی خود از شادی و هیجان و تنوع کافی برخوردار باشد و رابطه ای گرم و صمیمی با شوهر خود داشته باشد هرگز خیانت نمی کند."برچسب ها:
بانک اطلاعات تجاری برترین ها
انتشار یافته: 567
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
12:23 - 1391/02/04
خاک بر سر مردهایی که این موارد را رعایت نمیکنن
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1391/02/04
خيلى مطلب جالبى بود،اما بيشترين امار خيانت رو موارد ١و ٢ تشكيل ميده،نميدونم فيلم unfaithful با بازى ريچارد گير و دايان لين رو ديدين يا نه ولى اگه نديديد پيشنهاد ميكنم ببينين كه چطور يه زن ميتونه سقوط كنه به اين وادى ...
Iran, Islamic Republic of
16:50 - 1391/02/04
خاک بر سر زن هایی که خیانت میکنن
Iran, Islamic Republic of
17:26 - 1391/02/04
واقعا این گونه مردها همون بهتر که عذب اوقلی بمونن
Iran, Islamic Republic of
18:14 - 1391/02/04
شرافت بیشتر ذاتی است تا اکتسابی ،واینکه خیانت یکی از زوجین مجوزی برای خیانت طرف دیگر است قابل قبول نیست وبهترین راه درچنین شرایطی طلاق است .
Iran, Islamic Republic of
20:00 - 1391/02/04
چرا کارشناسان به برسی علل خیانت مردان نمی پردازند اگه مرد خیانت نکنه زن هم نمی کنه
ما هر چی می کشیم از این مردای خیانتکار می کشیم
Iran, Islamic Republic of
00:40 - 1391/02/05
اگر از تهران امار میگرفتند از3000نفر70درصد اعتراف به خیانت میکردند
Iran, Islamic Republic of
08:31 - 1391/02/05
یه بارم مردا تجربه ی تلخ خیانتو بکشن چه اشکالی داره ؟؟چرا فقط زنا بسوزن و دم نزنن.با این که مجردم،من هیچوقت زنی رو که به شوهرش خیانت میکنه رو سرزنش نمیکنم چون واقعاً به عینه دیدم زنا چه خلأیی رو احساس میکنن که به خیانت رو میارن.
Iran, Islamic Republic of
09:07 - 1391/02/05
مشکی پوش عزیز . نمی دونم اقا هستی یا خانم؟ ولی چرا به مردها توهین میکنی؟ مگه این مردهای بد بخت که همه بار زندگی روی دوش اونهاست چه گناهی کردند؟ مگه بیشتر از یک زندگی ساده و ارام چیز دیگر ی هم می خواهند.من از همین جا به همه خانمها هشدار میدم وقتی که به مرد ها به عنوان یک ماشین نگاه کنند و نتونند مرد ها رو راضی نگهدارن خوب معلومه مردها جذب یکی دیگه میشن. حالا اسمش رو خیانت بزارن یا هر چیز دیگه مهم نیست. ولی وقتی که یک مرد بتونه خواسته هاشو توی زن خودش ببینه دیگه یک زن دیگه که هیچی ده تاشون هم نمی تونن مرد را منحرف کنن
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1391/02/05
اقا خیانت خوب نیست چه از طرف مرد باشه یا خانم خیانت ====
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1391/02/05
زنها هرگز از زندگي مشترك خسته نميشن اين به عينه ديده شده كسالت و بي حوصلگي تنها در مورد آقايون صدق ميكنه واسه همينه كه وقتي يك مرد خيانت ميكنه بيشترين دليلش ميتونه تنوع طلبي باشه اما واقعاً دليل خيانت زنها همين كم بودن عاطفه و محبت در روابط زناشوييشونه....
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1391/02/05
جناب محمود خان مگرشما ميتونيد هر هفته به يك مادر و پدر عشق بورزيد نه نميشه عشق واقعي همينه دقيقا" مثل اين جمله كه داغ دلم تازه ميشه اسمش رو وقتي ميارم. درهر سني و بعداز هرچند سال كه از ازدواج بگذره سردي روابطه زناشويي روبا عشق عوض نكنيد.
Iran, Islamic Republic of
11:27 - 1391/02/05
به نظر من ای کاش می شد خیلی راحت با هم حرف زد و خواسته هامون به هم بگیم بعضی وقتها آدم احساس می کنه که با وجود شوهر و تمام آدمهای اطرافش خیلی تنهاست و دلش می خواد با یکی حرف بزنه نمی دونم شاید شما اسم اینو خیانت بزارید بعضی وقتها آدمهای غریبه اطراف خیلی بهتر آدمو درک می کنند تا شوهر و یا آشناهای نزدیک ............
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1391/02/05
خیانت اصلا خوب نیست چه زن چه مرد اما یه وقتهایی گوش ها کر میشه عقل ها از کار می افته . اگه تو متن هم دقت کنید خانم ها هیچ وقت برای طمع جنسی سراغ خیانت نمی روند اگر هم باشند انگشت شمارند بیشتر مشکلات دیگه سبب این مسئله میشه و این واقعیتیه که همه ما باید اونارو بپذیریم اما در مورد مردا شاید 50 درصد ،مسائل جنسی باشه . لطفا واقع بین باشیم چون اگر در زندگی اختلافی پیش بیاد بعد مدتی فراموش میشه اما خیانت چیزی است که هیچ وقت از ذهن زن یا مرد نمی رود.
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1391/02/05
خیانت قصه ی تلخیست...از نامش گریزانم....
Iran, Islamic Republic of
12:00 - 1391/02/05
به هر دلیلی زن خیانت کرد فقط باید ترکش کرد.
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1391/02/05
خيانت همانند مار دوسره است كه اگر توجه نشود هم خود وهم شريك خود را مي سوزاند اگر مرد اصالت داشته باشد و زن نيز نجابت واصالت داشته باشد هرگز خيانت اتفاق نمي افتد و اگه هم تنوع طلب باشند مي توانند به راحتي از هم جدا شوند .
Iran, Islamic Republic of
13:25 - 1391/02/05
آخيش دلم خنك شد ! يعني هم جنساي من هم اهل خيانت كردن هستن ! چه خوب ! ديگه وقتشه تنوع طلبي رو به اين مردا نشون بديم ! كه ما رو با پيراهن تنشونو شام و ناهار كه هر روز يه چيزي ميخورن اشتباه نگيرن !! :))))))
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1391/02/05
من سه ساله ازدواج كردم دو سال بعد از زندگيم يه روز كه اومدم خونه ديدم يه دختر خونمه با شوهرم اون داشت با اتو موي من موهاشو سشوار ميكشيد و شهرم هم تلويزيون نگاه ميكرد خيلي حس بديه خدا نصيب نكنه. هر وقت از اين موضوع حرف ميزنم بدنم گر ميگيره.
حالا دارم ازش جدا ميشم.
Iran, Islamic Republic of
14:16 - 1391/02/05
خیانت= بی وجدانی
هر دوطرف غلط می کنند
Iran, Islamic Republic of
17:47 - 1391/02/05
نزن برسر کسی که میزنن بر سرت اقایانی که دنبال خیانت کردن هستن باید مطمعن باشند که بهشون خیانت میشه
Iran, Islamic Republic of
18:56 - 1391/02/05
به نظر من زن اگه توجه ببینه به زندگیش علاقه مند میشه و تا جایی که میتونه تو زندگی فداکاری میکنه اونایی که خیانت میکنن حتما بی مشکل نیستن
Iran, Islamic Republic of
19:56 - 1391/02/05
به نظر من اگه یه زن واقعا همسرشو دوست داشته باشه، هیچ یک ازینارو نه میبینه و نه ب نظرش میاد!!!
Iran, Islamic Republic of
19:57 - 1391/02/05
انسان موجودی ممکن الخطاست. یک زن یا مرد منطقی باید قبل از تصمیم عجولانه و تعصبی این مسئله را ریشه یابی کنند. چه بسا اشتباهات و برخوردهای نامناسب ماست که باعث این اتفاقات میشود. و همیشه جدایی راه چاره نیست. فرصت برای جبران گذشته حق هر کسی است.
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1391/02/06
matalebetun khub bud.bayad b aghaye mahmud motezaker bsham k age har 2taraf mogheye ezdevaj az roye aghl tasmim bgiran o shakhse ide aleshuno entekhaB KONAN HICHVAGHT AZ HAM KHASTE NEMISHAN dar zemn arzeshe adama ba khorako pushak ghabele ghias nist!!!!!havas bazio nabayad ba tanavo eshtebah gereft!
Iran, Islamic Republic of
00:29 - 1391/02/06
دوست صمیمی داشتم خیلی خانمشو دوست داشت .خدا رحمتش کند.بعد از سالهاازدواج چندتا فرزند مثل عروس و دامادبودند بعداز سالها زحمت کشیدن دوستم توانست خانه ایی بخرد وخانه رادر محضر بنام خانمش بزند .بعد از مدتی دوستم محروم شد خانمش پس از پنج ماه ازدواج کرد حتی بچه هایش نتوانستد ارث خود را بگیرند الا ن خانمش هم حقوق همسر مرحوش را مگیرد هم خانه دارد دوستان قضاوت کنند ایا این بی وفایی زنها نیست.
Iran, Islamic Republic of
00:49 - 1391/02/06
salam khiyanat kardan ya nakardan daste khode mast balke esheghe ye tarafas age bekhahim o imane har 2 taraf ghavi bashe niyazi be khiyanat kardan nadare ya hich vaghet fekresh ham nemikonim
Iran, Islamic Republic of
09:05 - 1391/02/06
طعم تلخی داره خیانت
وقتی اخلاق نباشه
وقتی هوسرانی و هرزگی باشه وهردو طرف یه جور میخوان توجیح کنن باعث این مسءله میشه
من خانمم بهم خیانت کرد
فقط خدا میدونه چه زجری میکشم
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1391/02/06
آقا محمود اگه بعد از مردن ما دنیا و زندگی دیگه ای وجود نداشت،حرف شما درست بود.یکبار به دنیا میومد،هر کار دلش میخواست انجام می داد،بعدم می مرد وهمه چیز تموم میشد اما مردن پایان همه چیز نیست تازه شروع یک زندگی است.
یک زندگی به وسعت ابدیت
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1391/02/06
در کشورهایی که قوانین به نفع مردان است میزان خیانت هم بیشتر است چون خیانت بیشتر از جدا شدن از همسر می صرفد اکثر خانواده ها دچار طلاق عاطفی هستند اما ترس از آبرو برای هردوطرف ,مشکلات مالی بعدازازدواج برای خانمها وقوانین سخت طلاق در کشورمان برای خانمها ودلایل بالا باعث این قضیه میشود.
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1391/02/06
سلام به همه دوستان با حال و با صفا . همه مطالب رو خوندم؛ بنظر من همه حق دارند هم زن هم مرد هم خواننده هم نویسنده , ما مردها یجورآئی یچیزیمون میشه دوست داریم بجای یک گل یک باغ گل مال ما باشه ولی کسی هم حق نداشته باشه به اون یک گل ما که معلوم نیست رز باشه یا خرزهره نگاه کنه چه نگاه خریداری چه نگاه تحسین برانگیز , اینجوری هم نیست حالا که زن نمیتونه من رو راضی کنه پس من میرم دنبال یکی دیگه بصورت زیر میزی ؛ شاید این منم که نمیتونم بعد از خستگی و از کار برگشتن اون را راضیش کنم و فقط به این بسنده میکنم که خب کار من که بهاش تموم شد دیگه اونهم باید تکمیل شده باشه ( ببخشید) پس دستورات روانپزشکان و دکترها و اهل فن کجا میره ؟میگن چه زن و چه مرد یکی رو باید برا بعضی از حرفهاشون بعنوان محرم دل داشته باشند , این درست ولی این رو هم بدونیم که دوست عزیزم حضرت شیطان هم بیکار نمیشینه و یواش یواش اون محرم دل رو نزدیک و نزدیکتر میکنه تا جائی که بخودمون میایم که ای وای و ... . خداوکیلی اگه همچین قانونی بود که زن هم در صورت زیر آبی رفتن مرد حق شیرجه داره باز راضی میشدیم ملاق بندازیم ؟ من 43 سالمه یک زن خوب و یک گل پسر ناز دارم
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1391/02/06
با خیانت مخالفم .هرچی که هیحان داره که نباید تجربه شه که.امیدوارم برای هیچ فردی و زوجی اتفاق نیافته.اما اگر اتفاق افتاد اگه دلشو داری که توام خیانت کن اگر نه ترکش کن دیکه خب.
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1391/02/06
من فکر میکنم یکی از مشکلات نداشتن رضایت ولذت نبردن از طرف مقابل است که بیشتر خانمها نوعی سرد مزاجی از خود نشان میدهند مشکل بعدی ندادن اموزش به زوجین قبل از ازدواج است متاسفانه بیشتر این عقب ماندگی های ما ندادن اموزش صحیح به همسران است .بیایید بجای متهم کردن هم ریشه یابی کنیم چون واقعا بیشترین ضربه را خانمها میبینند.من خودم یک مرد هستم به کسی بر نخورد اما مردها بیشترین خیانت را می کنند
Iran, Islamic Republic of
16:18 - 1391/02/06
بنام خالق زیبائی ها
با سلام خدمت تمام خوبان
طرف صحبت من با خانوم های عزیز، شاید بتوانم مقداری از نگرش منفیشان نسبت به آقایونو عوض کنم به گفته شما ما مردها تنوع طلبیم ، آیا از خودتون پرسیدید این تنوع طلبی یک خصلت که ما مردها یاد میگیریم یا یک خصلت ذاتی که خداوند در وجود ما قرار داده هیچ وقت از خودتون پرسیدید چرا پیامبران ما همه چند همسره بودن چرا قرآن مرد را مجاز بر این امر دانسته؟ من کاری به چراهایش ندارم چون مبحثی طولانی دارد فقط میخواهم دید بازتری برای شما خانوم های محترم ایجاد کنم تا این تنوع طلبی مردها رو خیانت ندانید یک امر خدا دادی بدانید پس قبل از قضاوت بیاندیشید. تا حالا به جهان پیرامون خود نگاه کردید مثلأ به زندگی حیوانات به غیر از خوک اکثریت حیوانات یک نر وچند ماده تعدادی یک نر ویک ماده به امید دید بهتر ما آدمهابه حکمتهای حکیم
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1391/02/06
comment khanoomha ra bebinid,ba khiyanat movafegan
Iran, Islamic Republic of
17:14 - 1391/02/06
سلام به همه دوستان که نظر دادند .
من متاهل هستم و دوفرزند دارم .جوان هستم و تیپ موجهی دارم .چندین بار به کشورهای آزاد دنیا سفر کرده ام ولی هرگز حاظر نشدم شرافتم و عشق پاکم نسبت به خانواده ام را لگدمال کنم و از این بابت خیلی خوشحالم .
نظر همه موافق اعتماد و وفاداری بود پس به همه تبریک میگم .
امیدوارم شما هم به من که نماد یک مرد ایرانی اصیل هستم تبریک بگویید.
یاحق .
Iran, Islamic Republic of
18:18 - 1391/02/06
خیانت در کل بده ولی این همه سال مردا به زنا خیانت کردن به نظرم بد نیست خودشونم طعمشو بچشن.
Iran, Islamic Republic of
21:13 - 1391/02/06
اولین بار دوستم بهم خیانت کرد..
اولش گریه کردم. ولی حالا میگم مهم نیست.
خلایق هرچه لایق!!!
Iran, Islamic Republic of
23:20 - 1391/02/06
به قول عقل سالم خدا یکی مرد یکی زنم یکی.
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1391/02/07
نمیدونم چرا همیشه این مردا هستن که مورد تحاجم قرار میگیرن!!همیشه مشکل زنا هستن که بر خلاف عقاید رایج نه احساسین نه حتی مهربون.زنا همیشه تو همه ی روابطشون فکر منفعت خودشونن!!حتی با بچه ی خودشون!!!!!
Iran, Islamic Republic of
12:01 - 1391/02/07
از دیوار کسی نرو بالا
از دیوارت میرن بالا...
United States
12:14 - 1391/02/07
من میگم اصلا چرا خیانت ؟؟
جدا شین بعدش هر غلطی که میخواین بکنین
وقتی تعهد دارین بیجا میکنین یکی دیگه رو وارد رابطه میکنین .. هم با مردا و هم با خانمای خیانتکارم . فرقی هم نمیکنه خیانتکار زن باشه یا مرد
Germany
15:13 - 1391/02/07
دوستان عزیز اینکه ذات آقایان تنوع طلب است و یا این قضیه کاملا فطری است و یا خانمها در مواردی که نیازهای طبیعیشون از سمت همسرشون برآورده نشه رو به سمت دیگر می آورند هیچ توجیهی برای خیانت نیست هر انسانی اراده دارد و حیثیت و شرف و فرقش با حیوان همین است که میتواند انتخاب کند اگر هر کدام از ما چه زن و چه مرد صادقانه احساسمان را در باره اینکه همسرمان هم اینگونه باشد با خودمان بررسی کنیم در انجام خیلی از کارهای پنهان و نهانی را که انجام میدهیم تجدید نظر میکنیم بیخود نباید به این مسایل دامن زد که مردی که تنوع طلب نیست اصلا مرد نیست یا زنی که جواب بیمحبتی و یا خیانت را با خیانت نمیدهد زن دست و پا چلفتی و ترسویی است مگه ادم تو خیابان جواب واق واق سگ را مثل خودش میدهد ؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1391/02/07
خیانت چه از طرف زن و چه از طرف مرد دردناک هست ، تقریباً مه این و قبول داریم . ولی موضوعی که برای من جالب هست اینه، خانوم هایی که با آقایان متاهل ارتباط برقرار میکنند چه جور میتونند خودشون و راضی کنند که یه زندگی رو به هم بزنند ، از آنجایی هم که آقایون از تنوع بدشون نمی یاد دست به خیانت می زنند . اکثر خانم ها هم که مورد خیانت قرار می گیرن ، میل به اثبات کردن و انکه از طرف مقابل چیزی کم نداره دست به این کار میزنه. البته در بعضی موارد هم خیانت اول از طرف زن و بعد مرد بوده .
Iran, Islamic Republic of
16:29 - 1391/02/07
من نمي دونم بگم آقا يا خانم 120. اما چرا وقتي شوهر من كه فقط 1ساله عقد كرديم صاف راه ميره خيانت مي كنه ؟ باهر مشاوري حرف مي زنم به هركي ميگم دليلشو فقط تنوع طلبي اون مي دونه و من چيزي واسش كم نزاشتم. ازدواج ما حاصل 9 سال دوستي و عاشقي بود. چطور اون خيلي راحت ميگه دوست نداري به سلامت بروخونه بابات اما من وقتي با يك هم كلاسي پسر سلام واحوال پرسي مي كنم....ناميده مي شم؟ و به من مي گه خيانت كار؟ آيا اين خيانته دوستان؟ يا اينكه بياي تو خونت و شوهرتو با يه زن ديگه ببيني؟ چرا من بايد بسوزم؟ چي كم دارم كه بزارم مرد هرجوري خواست بام تا كنه؟ در حالي كه ميدونه اگه نباشم پول تو جيبي هم نداره...
Iran, Islamic Republic of
18:00 - 1391/02/07
دوستان یه سؤالی داشتم، من شنیدم میگن آقایون قبل ازدواج از خود گذشته ان اما وفادار نیستن ولی بعد از ازدواج اینا جاشون عوض میشه، و درمورد خانوما هم برعکسه یعنی قبل از ازدواج وفادارن ولی از خودگذشته گیشون واسه بعد ازدواجه و وفاداری هم مثل زمان قبل ازدواج نیست.
میخوام ببینم درسته آیا؟
Iran, Islamic Republic of
20:54 - 1391/02/07
ای خدا زنان و مردان خیانتکار را از ازل نابود کن هرگز به دنیا نیان که با احساس کسی بازی کنن. الهی آمین
Iran, Islamic Republic of
01:33 - 1391/02/08
باسلام
درپاسخ ب محمود :نکته اینجاست که جهان بینیت چی باشه ،بله اگه به خدا اعتقاد درستی نداشته باشی نظرت همین میشه و میری دنبال دنیا و... .و اگه دنبال رسیدن به خدا باشی و به حرفاش ایمان داشته باشی اونوقت به راهی که اون میگه ب خوشبختی واقعی ختم میشه اعتماد میکنی و منتظر بروز صفت جبران کنندگی_خدا میمونی
Iran, Islamic Republic of
03:42 - 1391/02/08
من الان گیجم
چی شد که اینطوری شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
12:13 - 1391/02/08
درباره اقای محمود میگم با عرض پوزش که اینو میگم ناراحت نباشید اما خودتون راضی میشید خواهر یاد مادر خود هم این قانون داشته باشند
Iran, Islamic Republic of
15:31 - 1391/02/08
كسي كه اهل خيانت است مشكل دروالدينش هست اونا ديدندحالا دارند عمل ميكنند
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1391/02/08
pesar amoom 2 sal pish ezdevaj kard bad az ye sal fahmidim zanesh khianat kard bad koli payino bala kardim fahmidim pesar amoom behesh gofte VASAM TEKRARI SHODI dg nemikhamet zanesham az hersesh behesh khianat karde alanam daran joda mishan man nemidonam manzoresh az tekrari shodan yani chi taze 4salam baham dost bodan koli zahmat keshidan ta beham residan
Iran, Islamic Republic of
23:52 - 1391/02/08
Salam be Mahmood aziz man ba nazaret kamelan movafegham man 21 sale ezdevaj kardam va ye dokhtare 18 sale daram hamishe besh migam yek bar be donya miyay pas baraye khodet zendegi kon na harfe mardom man 39 salame aval baraye khonevadam zendegi kardam ba,d baraye shohar o bache va hala ba in sen 21 ghors mikhoram az man ke gozasht in dars beshe baraye shoma baraye khodetoon bashid na digaran
Iran, Islamic Republic of
01:12 - 1391/02/09
من و همسرم با توجه به نیازهایی که داریم سعی کرده ایم با مشورت با هم افرادی را برای رفع نیازهامون بصورت کاملا کنترل شده استفاده کرده و جلوی خیانت را در زندگی خود بگیریم
Iran, Islamic Republic of
13:05 - 1391/02/09
rastsh man in tajrobeye talkh ra dashtam ke shoharam in karo karde garche be chashm nadidam, khaili khaili khaili zajr keshidam che rooz ha ke gerye kardam chera khodaya chera chera akhe agar in nazeresh bood ke enghadr zood vasash addeee shodam vali ino begam ke mard hayee ke chenin nazaree daran ke bad az ezdevaj be khodeshoon ejazeye kheyanat midan va khodeshono mishnasan agar zaman khastegari nagan namardan yek kalam naa mard !! na mard !!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
13:17 - 1391/02/09
لطفا دلایل خیانت آقایون را هم ایمیل کنید.
Iran, Islamic Republic of
13:58 - 1391/02/09
وقتی کسی تعهدی رو قبول میکنه موظف بهش پایبند باشه در غیر اینصورت خیانت کاره و باید مجازات بشه
Iran, Islamic Republic of
18:06 - 1391/02/09
دوست نزدیکم به من گفته که خیانت کرده اما همه چیز به ظاهر خوب بوده اما الان که مطالب بالا رو خوندم باهاش تماس گرفتم براش مطالب و دوباره خوندم و اون برای همش گریه کرد و همه رو تایید کرد شاید 50 ، 50 باشه اما آدمایی که بالا این همه پیغام گذاشتید خیلی راحت غضاوت نکنید یه لحظه خودتون رو بزاری بجای کسی که همه موارد بالارو داره شما چه میکنید ؟
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1391/02/09
آقایان , به هر دلیلی زن خیانت کرد فقط و فقط باید ترکش کرد.......................

در غیر اینصورت حتما , به شدت پشیمان خواهید شد.
Iran, Islamic Republic of
23:32 - 1391/02/09
Man dar zaher kheyli shadam varzeshkaram va hamishe baraye shoharam ye mitraye jadid chon on tanavo doost dare vamanm hamintor chand bar khastam besh khianat konam vali akharin lahze natoonestam khastam talagh begiram vali dar akharin lahze gerye kard va man tahamole gerye ono nadashtam bar khalafe nazare hame hata baradaresh va dokhtaram bargashtam va ye forsate dobare agar adam betoone bad nist adabeshoon kone ta befahman ma az ona zerang tarim age kasi betoone in karo bekone hatman adab mishan bebinan che mazeie dare
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1391/02/10
سلام
من 26 سالمه ومجردم توشرايطي گير كردمه كه احساس ميكنم دارم وسوسه ميشم كه دست به رابطه اي نامشروع بزنم البته هنوز اتفاقي نيفتاده ولي شغلم داره وسوسم ميكنه!
خدايا توبه!
كمكم كنيد
Iran, Islamic Republic of
11:21 - 1391/02/11
سلام دوستان وکارشناسان ارشد روانشناسي و.... که در همه زمينه ها تخصص داريد واقعا به وجود همه شما بايد افتخار نمود در ضمن مژده خانم املاي صحيح "قضاوت"ميباشد ارادتمند فاميل دور از وين -اتريش
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1391/02/11
agar kasi yek bar be to khianat kard in eshtebahe oust ama agar kasi 2 bar be to khianat kard in eshtebahe tost!!!!
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1391/02/12
واقعا واسه زن و مردی که خیانت میکنند متاسفم . غیر قابل توجیه.
Iran, Islamic Republic of
09:34 - 1391/02/13
با سلام خدمت دوستان وعذر خواهي از دوست خوب مژده خانم قصد جسارت نداشتم !تا حالا از خودمون سوال کرديم که چرا جامعه اي که ما درونش هستيم بيشترين مشکلاتش از اين ناحيه ميباشه؟ واقعا چرا؟مگه چه اتفاقي افتاده که ما بيخبريم!به کجا چنين شتابان؟
Iran, Islamic Republic of
16:30 - 1391/02/13
من 20 سالمه ازدواج کردم حالا عاشق شوهرمم
Iran, Islamic Republic of
17:53 - 1391/02/13
با سلام ارامش وفکر به تو در تصمیم گیری کمک میکنه ..بعضی وقتها جدایی از ازدواج بهتره .!این یادت باشه.! باید بگم که برای زندگی باید جنگید چرا یه همچین اتفاقی افتاده انهم در اول ازدواج ؟خواهش میکنم جوابشو پیدا کن بعد تصمیم بگیر من فکر میکنم تا 70٪ و حتی 80٪ زنها در زندگی تاثیر گذارند مردها بسیا ر ساده هستنند و اصلا پیچیده نیستنند شاید شما نتونستید مدیریتش کنید!مردها بر عکس ظاهر واعتقاد اصلا قوی و مدیر نیستنند اگه اشتباه میکنند به دلیل سادگیشونه فکر کن اگه زندگیتو دوست داری سعی کن مدیریتش کنی یا علی
-
23:08 - 1391/02/13
فک کنم بدونم مشکی پوش کیه.دس خطش یه جورایی اشناس.نه نظرم از این دو حالت خارج نیس یا زنه. یامرد.
-
23:17 - 1391/02/13
اره رضا جون این زنا از خدای به این بزرگی فقط یه شوهر می خوان.اون وقت تمام چیز های دنیا رو از شوهر بیچاره می خوان.ای بابا
-
13:39 - 1391/02/17
زن و مرد باید حیا کنن و حرمت خودشونو نگه دارن. یکم قدیمی هارو ببینید! حتی بعد از 50سال روشون نمیشه با اسم کوچیک همدیگرو صدا بزنن. اما هیچوقت بهم خیانت نمیکنن.
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1391/02/17
ضمن تشكر از نظرات جالبي كه اكثر دوستان داده اند، درد خيانت رو كسي مي فهمه كه براش اتفاق افتاده مثل اون خانمي كه شاهد خيانت شوهرش بود. اميدوارم هيچ مردي هم خيانت همسرش رو نبينه كه ارزو ميكنه اون لحظه آخرين لحظه زندگيش باشه
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1391/02/21
ما ایرانی ها وقتی که در رابطه با اینکونه مسائل بحث میشود حقیقت را کتمان میکنیم و بجای طرح واقعیات یا فورا رک کردن ما را قرص میکنیم و یا زنها برای تبرئه خودشان که هر مرد 4 تا زن میتواند بکیرد موضوع بحث را به بیراهه میکشاتتد.عزیزان تازنین ها تا دنیا بوده چیزی بنام گرایش و تمنای جنسی به غیر هم بوده و دلایل مختلقی هم وحود دارد که تنوع طلبی یکی از صد ها دلیل میباشد و مهمتر نیاز بیشتر ارگانیک خانمها بمسائل جنسی باز یکی از صد ها دلیل دیگر میباشد. وانگهی اگر مردی با زنی در ارتباط قرار میگیرد در وحبه اول نیاز و توافق یک زن نسبت باینگونه ارتباط میباشد و شروع کننده این ارتباط هم خانمها میباشتد. زیرا تا رضایت روحی و روانی یک زن در بین نباشد مرد هیچگاه بخود اجازه ارتباط نمیدهد. و اصولا ارتباطی صورت نمیگیرد. پس هرگونه اظهار نظری مبنی بر اینکه مرد ها خائن هستند یک بحث بی خودی میباشد. وانگهی مرد ها بدلیل داشتن مسئولیت در خانواده و تهیه رقاه و اسایش خانواده کمتر از خانمها در قکر حیانت هستند. بعقیده من در این بحث خانمها بدلیل داشتن خیال راحت و نداشتن دغدغه فکری شروع کننده اینگونه مسائل هستند و کمتر هم شهامت و حسارت ایراز انرا دارند.و همیشه قیافه حق طلبانه هم میکیرند.... با تشکر محمد
Iran, Islamic Republic of
00:20 - 1391/02/22
aghaye mohammad khan shoma ham k mikhayn mardaro tabrae konin.chera harfaye khodetoono naghz mikonin aval migid zana mikhan khodeshono tabrae konan akharesham migid zana moghaseran.aslan taklif khodetoono nemidonin.bale dar yek rabete reayate 2 taraf moheme.vali ta 30 sale pish k faghat marda sare zana havoo miavordan .hich moshkeli nabood zana bayad misokhtano misakhtan vali alan k zana ham mitonan in karo bokonan sedaye marda dar omde?????
Iran, Islamic Republic of
10:31 - 1391/02/22
چه زن چه مردفرقی نمیکنه بعضی هاکمبوددارن طرف مقابل براش کم میذاره خواسته هاشوبرآورده نمیکنه اونم خیانت میکنه، ولی بعضیاهم واقعا بیمارن نمی تونن پایبند به یک نفر باشن وهمچین آدمایی مطمئن باشن که خدایی هم هست وتقاص کارشونوپس میدن
Iran, Islamic Republic of
13:56 - 1391/02/23
طبق قانون مجازات اسلامی ماده630 اگر مردی زنش را با دیگری در حال زنا ببیند مینواند هردوی آنها را به قتل برساند.....این حکم از قرآن گرفته شده
United States
13:44 - 1391/02/24
من بانظر سپیده موافقم.واینکه اسمش خیانته چه مرد زن دار وچه زن شوهردار نباید به همسرش خیانت کنه.وفاداری فقط وفاداری
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1391/02/25
هر کسی به همسرش بی وفایی کند دنیا به او وفا نمی کند
Iran, Islamic Republic of
23:34 - 1391/02/25
خوب راحت ازدواج نمی کنیم تا همه راحت باشیم
Iran, Islamic Republic of
18:32 - 1391/02/26
سلام به نظرمن اگه واقعازن ومردعاشق هم باشن و اون محبت بینشون واقعی باشه هیچوقت حاضربه خیانت نمیشن توهرزندگیی مشکلات هست ولی بایدباصحبت کردن باهم مشکل رورفع کردمن اینکاروکردم والان رابطه خوبی باهمسرم دارم
Iran, Islamic Republic of
18:33 - 1391/02/29
سلام دوستان
منم این مطلب و تقریبن بقیه مطالب مرتبط رو همراه با نظراتی که دوستان داده بودند رو خوندم. نظرات عمومن جالب بودن، برخیاشون ،آموزنده و متاسفانه برخیاشون تأسف بار و آزار دهنده بود. منم دلم میخواد فارغ از هر گونه برخورد هیجانی و احساسی نظرمو بدم. دوست دارم دوستایی که تازه مطلبو خوندن و دوستایی که قبلن خونده بودنو نظر داده بودن و دوباره میان ببینن که چه خبر، در مورد حرفای منم نظراتشونو بگن. که اگه از هر کدوم از دوستان یه نکته یاد بگیرم برام کافیه!
قبل از هر حرفی میخوام بگم خیانت به اون مفهومی که در این مطالب اومده و دوستان مد نظرشونه به هیج وجه قابل دفاع و قابل پذیرش نیست و از از طرف هرکدوم از زوجین که صورت بگیره واقعن زجر آور، غیر قابل تحمل، و بیان خودمونی داغون کننده اس. اینو گفتم که دوستان لابلای حرفام منو به سهل انگاری و ساده انگاری موضوع متهم نکنن.
اکثر دوستان بویژه خانوما نسبت به موضوع واکنش بسیار هیجانی و احساسی داشتند که به طبع به خاطر نوع روحیات و عواطف زنانه امری طبیعیه ، این نوع نگرش و واکنش ها و احیانن راهنماییهای براومده از این نوع نگرش عمومن نوعی حس تلافی جویانه (نه الزامن به معنی خیانت متقابل) و انتقام کشی و برخوردهای سخت گیرانه را القاء می کنه و فرصتی برای تفکر منطقی تر و علمی تر نمی ذاره ، تا حدی که به طور نمونه برخی دوستان واکنش های تندی نسبت به نظر اقا محمود و برخی دوستان دیگه که اتفاقن نکات ظریف وجالبی هم توش بود داشتن و به نکات جالب توجه نظرات این دوستان توجهی نکردن.
بااینکه من به ناچار و برا انتقال نکته نظراتم از واژه «خیانت» استفاده کرده ام ولی خیلی مایلم که فعلن دوستان در این بخش از حرفام واژه دیگه ای رو بجای خیانت جایگزین کنن. مثلن «دوستی پنهان»
خیانت (اعم از خیانت اقایون و خانوما) پدیده ایست اجتماعی که به نظر می رسه نه از بدو پیدایش زندگی اجتماعی بلکه در دوره های بعدتر پدیدار شده و به طبع همراه با پدید اومدنش نوع واکنش های متقابل و متناسب با آن از قبیل اعتراض ، انتقام و واکنشهای هیجانی و احساسی نیز کم کم در افراد شکل گرقته و در کنار این برای حفظ انسجام اجتماعی بیشتر و همچنین پیشگیری و جبران صدمات روانی که اجتماع و افراد از قِبَل این پدیده(خیانت) متحمل میشن راهکارهایی اندیشه شده. کشتن، شکنجه کردن، مقابله به مثل،به عنوان مجازات و در کنار اینا رواج چند همسری در صدر اسلام راهکار صیغه کردن، ایجاد کلوب های مخصوص برای ارضائ حس تنوع جویی و اینجور نیازها و غیره به عنوان راه چاره ، همه نمونه هایی از واکنش های طبیعی اجتماعی جوامع مختلف در برابر پدیده خیانته. منظورم از این حرف اینه که این پدیده امریست تاریخی و همه گیر و صرفن مربوط دوره معاصر و یا جامعه ما نیست. به این معنی که مفهوم خیانت بعداز شکل گیری اندیشه و مفهوم «مالکیت» و «صاحب چیزی بودن» در انسانها و اجتماعات و تفکیک سازیها و حریم گذاری های و مرز کشی های اقتصادی ایجاد شده و به مرور که این مرزکشی ها و حریم سازی به سایر حوزه ها و خانواده نیز سرایت کرده مفهوم خیانت نیز به این شکلی که اکنون وجود داره ایجاد شده. اگر این ادعای من درست باشه میشه گفت که خیانت یدیده ایست که انسانها خودشون ایجاد کردن و از اول پدیده ای بنام خیانت مطرح نبوده چون از اول حوزه های و حریم ها اختصاصی نبودن و هنوز مرزکشی ها صورت نگرفته بود. لذا این احتمال وجود داره که در بدو شکل گیری مفهوم خیانت و احساست ناشی از ان انسانهای پیشین دچار افراط و سخت گیریهای بی مورده شده اند و میشه احتمال داد که میشد به گونه ای دیگر در این مورد بخصوصی (یعنی پدیده خیانت) برخورد کنن. و هنوزم پس از هزاران سال زندگی انسان را درگیر این تصمیم و نگرش افراطی خود نکنن. (دوستان می تونن به این نظر بنده اعتراض داشته باشن) ما در تاریخ نمونه های زیادی از این نوع نگرشها و تصمیمات افراطی پیشینیانمان سراغ داریم که بعدها بنا به ضرورت و بخاطر تحولاتی که در خصلتها و روحیات و نگرشهای فردی و اجتماعی بوجود اومده تعدیل تر شده اند. اگه این نکته پذیرفته بشه می توان گفت که بااین حساب میشه کمک کرد برا ایجاد آرامش روحی در خانواده ها هم که شده نوع خاصی از زمینه و شرایط و نگرش اجتماعی نسبت به خیانت شکل گیرد که حساسیتها و نگرانیها و التهابات فعلی رو نداشته باشه (این حرف خیلی شبیه حرف دوستمون آقا محموده که کفته بودن:. یه روز مردم دنیا فکر میکردن زمین محور تمام کهکشانه ولی امروز میدونیم زمین جزئی از این دنیای هستی خواهد بود پس میشه یه روز این تفکر را خیانت به حساب نیاریم ومثل دیگر اوضاع واحوالمون باهاش برخورد کنیم.) همانطور که در جامعه خودم بویژه در شهرهای بزرگتر حساسیت ها و التهابات خطرناک و و از هستی ساقط کن نسبت به دوستی و روابط دختر و پسر بسیار کاسته شده.
دوستان چون مطمئنم نیستم که مدیرست سایت نظرات بنده رو تایید خواهد که یانه و برااینکه حجم نظراتم دیگه بیش از این زیاد نشه بخش دیگه حرفامو با اجازه تون میذارم برا بعد از تایید این بخش از گفته هام.
Iran, Islamic Republic of
01:40 - 1391/02/30
آتناخانم امیدوارم بعدچندسال زندگی مشترک!بازهم همین نظروداشته باشی!!
Iran, Islamic Republic of
23:13 - 1391/02/30
باسلام من بانظراقامهدی موافقم ایناهمش ازضعف ایمان ناشی میشه واگردرست انتخاب کنیم وایمان شرط اول ماباشه نه زن خیانتکارپیدا میشه ونه مردخیانتکار عشق سالم رفته رقته بیشترمیشه وهردوطرف درجریان مشکلات باتوکل برخدا به حلشان بپردازندکجابرای خیانت باقی میمونه پس مشکلاتونباید بیش ازاندازه بزرگ کرد خدابه همان کمک کنه تایارواقعی اقاامام زمان وایمه باشیم مومن واقعی هرگزخیانت نمیکند التماس دعا
Iran, Islamic Republic of
11:24 - 1391/03/01
سلام . و با تشکر از دوستان سایت برترین ها بخاطر انتشار نظراتم
اینبار میخوام حرفامو از نامگذاری این پدیده اجتماعی یعنی «خیانت» شروع کنم. دستان هیچ می دونید بخش عمده ای از موضع گیرها، واکنشها ، تصورات و حرفایی که در ما ادما در مورد بعضی از امور و پدیده هاو کارها شکل می گیره تحت تاثیر نام اون پدیده هاست و ناشی از پیش ذهنیتیه که نسبت به اون واژه ها و اسامی داریم؟ ماها بطور طبیعی و اتوماتیک واردر مقابل واژه هایی که بار مثبت دارن واکنش و موضع مثبت می گیریم و به همون خاطرم در موردشون افکار و تصورات مثبتی درمون شکل می گیره. و به طبع در مقابل واژه های منفی هم واکنش و تصورات منفی پیدا میکنیم. «خیانت » معادل های آن در زبانها مختلف بارمعنایی بسیار سنگین، زشت، نفرت انگیز و شدیدن منفی داره. این معانی و احساسات ناشی از ان ناخوداگاه در طی پروسه تربیت و اموزش زبان درضمیر و وجود یکایک ماها درونی میشه و تبدیل به باور میشه. خیلی از ماها وقتی لغتی رو میشنوفیم و معانیی رو از اون برداشت می کنم اصلن به این فکر نمی کنیم ه چرااین لغت داری این معنای بخصوص شده. و چرا آدما از این واژه ی بخصوص این معنی رو برداشت می کنند. بیشتر ما در اینگونه موارد بی هیچ حساسیتی این معانی رو برا واژه پذیرفته شده تلقی می کنیم. در مراحل رشد ذهنی مون وقتی برا اولین به یکی از مصادیق خیانت بر می خوریم ممکنه سوال کنیم که چرا به این امر خیانت میگن؟، و بزرگترامون براساس همون آموخته های پیشین شون توضیح میدن که این کار به این دلیل و به این دلیل خیانت به حساب میاد . در اون شرایط خیلیامون به لحاظ فکری در مرحله ای نیستیم که در مورد صدق وکذب و حقانیت انتساب این مصادق برا واژه خیانت چون چرا کنیم. لذا این معنی برا اون مصداق نیز برا ما پذیرفته میشه. و هرچه بزرگتر می شیم و در مورد این مصادق و حقانیت انتساب اون به واژه خیانت فکر می کنیم تحت تأثیر تصورات ، باورها و احساسات بسیار شدید و تردید ناپذیری که در جامعه هم در مورد معنی خیانت وهم در مورد حقانیت و صدق انتساب این مصادیق (حالا مثلن رابطه زن و مرد با زن و مرد و دختر و پسر دیگه) و همچنین از ترس اتهامات و سوء ظن هایی که ممکنه بر انکار کنندگان و چون وچرا کنندگان ایجاد بشه حرفی گفته نمی شه و ناچاران این معنی و این انتساب امری پذیرفتنی تلقی میشه. حال اینکه ممکنه اینطور نباشه.
حالا اجازه بدین برگردیم عقب و دوباره همین پروسه نامگذاری واژه خیانت و پیدا کردن مصادیق اون رو اینبار به شکلی دیگه بررسی کنیم.
اگه از همون روزای اول شکل گیر زبان و تولید واژه ها ، واژه ای بنام «خیانت» ایجاد نمی شد و یا اگه ایجاد شده بود این معانی سنگین و زشت و نفرت انگیز کنونی بهش داده نمی شد و اون رو ملایم تر و بار معنایی نه به این شدت منفی بلکه کمی متعادل تر و مثبتر معنی می کردن آیا بازم در اون صورت ما نسبت به واژه خیانت و مصادیق آن مثلن رابطه زن و مرد با افراد دیگه چنین حساسایت منفی داشتیم؟ مسلمن نه. حال نکته ای دیگر، اگر پیشینیان ما ، رابطه زن و مرد با افراد دیگر را جزء مصادیق خیانت به حساب نمی آوردن و این رابطه داشتن ها را با الفاظ و واژه هایی دیگه مثلن همانطور که قبلن گفتم با عنواین ملایم تر و مثبت تری مانند « دوستی »،« عشق دوم» «شیطنت» « دل گنده» «دوست باز» «دلبندی» ،«هوا خواهی» و هر واژه با مسما و بی مسمای دیگه نشون می دادن آیا بازم این حساسیت های منفی کنونی به این رابطه داشتنا بوجود می آمد؟ مسلمن هرگز نمی اومد چرا که اول سخنم گفتم واکنش ما نسبت به امور بازتابی از معانی و ذهنیتی است که نسبت اون واژه ها و معانی آنها داریم.
حالا ممکنه بگین اگه واژه خیانت رو اینچنین زشت و سنگین معنی کرده اند و رابطه زن و مرد بادیگرون رو مصداق اون دونسته اند به دلیل واقعیت و حقیقتیه که در بطن این واژه و این نوع رابطه نهفته است. ولی من میخوام بگم که زندگی در چارچوبی از اعتبارات و قرارداد ها شکل می گیره اگه شکل گیری زبان و واژه ها و معانی آنها نیز بخشی از اعتبارات و قرار دادهاست. نباید این قرار دادهای انسانهای پیشین رو امر لایتغییر و ابدی تصور کرد و می توان چنین پنداشت که آنان تحت شرایط اجتماعی خاص و بخاطر نوع نگرش و تصورات خودشون این قرار ها رو داده اند و چه بسا این قرار ها و تصورات در دوره ها زمونه های دیگه کارایی لازم رو نداشته باشه. و باید به خود جرات داد و در چون چرایی و ضرورت این قرار داد ها بحث و جدل کرد. هماگونه که خیلی از قرار داد وتصورات پیشینیان ما امروزه به جهت تناقضاتی که با شرایط فعلی اجتماعات دارن دیگه عملی نیستند و لاجرم منطقی به حساب نمیان. دوستان مصادیق فراوانی از این موارد رو می تونن پیدا کنن. البته برا اونایی که امور و پدیده ها رو براساس مبانی اعتقادی و دینی توجیه و تحلیل می کنن جواب مشخص و قطعی وجود داره .
دوستان بازم تاکید می کنم و لطفن توجه داشته باشین که هرگز دوست ندارم بخاطر این حرفایی که می زنم مورد اتهام ترویج بی بند و باری و سهل انگاری قرار گیرم . منم فردی از این جامعه ام و مسلمن تحت شرایط فرهنگی و در درون هاله از تصوراتی این جامعه نسبت به خیانت و مصادیق آن داره بزرگ شده ام و حساسیتهایی مثل بقیه هموطنانم به برخی امور و کارها دارم و اگه حرفی می زنم صرفن برای بیان طرح برخی نکته نظرات و صد البته و مهمتر از همه اگه بتونم کمک به کاهش درد و الم دوستانیه که احیانن و متاسفانه مورد خیانت واقع شده اند و بسیار خوشحال می شوم که اگه بدونم تونسته ام با این حرفام فردی از این نوع دوستان رو به آرامش بیشتر راها شدن از افکار پریشان درد آور ناشی از خیانت نزدیکتر کرده باشم.
من هنوز حرفایی دارم...
Switzerland
19:50 - 1391/03/01
خانم ها و خیانت؟محااااااااااااله.
اگه هم کسی خیانت کنه مقصر آقایون هستند که مسبب این عمل خانم ها شدند
Iran, Islamic Republic of
10:40 - 1391/03/02
آقای آیدین؟شما فکرکن خانومه بهترین و عزیزترین و صمیمیترین دوستتو یه روز خیلی اتفاقی میبینی داره تو خیابوون با یه غریبه شونه به شونه باهم راه میرن ....بعداز مدتها بهترین دوستتون که باشما خیلی راحته میگه مدتیه متوجه شدم همسرم بامردی غریبه ارتباط داره ومطمئنم.شما چه حسی بهتون دست میده.واسه دوستتون که همسرش اینکارو کرده ناراحت نمیشین؟چه توصیه ای میکنین؟میگین اشکالی نداره زندگیتوبکن پسربا آرامش؟
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1391/03/02
نه مهشادجان عزیزم.خانومایی هم هستن که خیانت میکنن و عین خیالشونم نیست.حتی یه ذره هم عذاب وجدان نمیگیرین.اجازه بدین رک و راست اینجاباهم حرف بزنیم.قراره از نظرات هم استفاده کنیم.
Iran, Islamic Republic of
18:45 - 1391/03/02
سلام
هدا خانوم ممنون که به نوشته هام توجه کردین . خیلی دوست دارم بقیه دوستان هم که میان میخونن نظرشونو در مورد حرفام بنویسن. ممنون میشم دوستان مسئول سایت هم همه نظرات دوستان رو منتشر کنن. البته این حرفم به این معنی نیست که احیانن برخی نظرات منتشر نمیشه.
هدا خانوم من حرف شما رو با کمی تغییر اینطوری خوندم:« شما فکرکن خانومت رو یه روز خیلی اتفاقی میبینی داره تو خیابوون با یه غریبه شونه به شونه باهم راه میرن… » اونوقت چکار می کنی؟
سعی می کنم این بخش از حرفامو طوری شکل بدم که هم پاسخ شما رو داده باشم و هم حرفایی رو که در نظر داشتم رو بگم.
در یه همچین شرایطی من یا همون دوستم چند راه پیش رو داریم. می تونم غیرتی بشیم و همونجا با اون آقا و خانومم درگیر بشیم و بزنیم و بخوریم و احیانن یه خطایی از دستمون در بره و خدای نا کرده یکی یا هر دو رو بزنیم بکشیم و باقی ماجرا و مسیری زندگیمونو به این شکل بکل تغییر بدیم. که هرچقدرم گفتنش سهل و راحت باشه و تجربه کردنش و تحملش خیلی سخته. یا اگه دل جرأت یه همچین خشونتی رو نداشتیم می تونیم از طریق مراجع قانونی از هم جدا شیم. البته اگه دلمون اجازه داد و تعهدی در قبال بچه هامون (اگه صاحب بچه هستیم) نداشتیم. که اگه بچه ای در میون باشه و تعهدی رو دوشمون باشه و در ضمن دلمونو به این جدایی رضا نده مسئله حساستر میشه و باید با ظرافت و منطق و محاسبه سود و زیان کار تصمیم بگیریم. که در این باره من حرف دارم در ادامه عرض خواهم کرد. راه دیگه هم اینه که نه میزنیم می کشیم و نه از هم جدا میشیم، بلکه تصمیم می گیریم خانوممون همچنان تو زندگیمون باشه ولی اینبار بصورت یه زندانی محکوم به ابد با اعمال شاقه و ما هم بقیه عمرمونو در کسوت یه زندانبان خشن و بی رحم دربیایم و خانوممونو به انحاء مختلف بخاطر جرمی که مرتکب شده شکنجه و عذاب بدیم. که فکر نمی کنم کسی پیدا بشه که از ما بخاطر این کارمون حمایت کنه و بهمون حق بده، نه تنها حق نمی دن و حمایت نمی کنن بلکه با تکیه بر اخلاق و شرفت و وجدان و منطق جمعی همه حکم میدن که: «بابا چکارش داری بیچاره رو نمی خوایش بذار بره پی

زندگیش چرا عذابش میدی؟!» . همه مون می تونیم تلخی و سختیه یه همچین زندگیی رو تصور کنیم. نمیشه تموم عمر رو زندون بانی کرد و یکی رو هرچقدرم مقرص باشه عذابش داد. این بدور از شرافت و اخلاق و منطق انسانیه. در ثانی من میخوام زندگی کنم. من نیومدم زندانبون بشم و یکی رو عذاب بدم. اگه من و دوستم یه آدام متوسط و نرمالی باشم همین زندانبونی کردن و عذاب دادن زندانیمون کلی غذاب و استرس و تألمات و فشارهای روحی برامون داره . یعنی با دست خودمون زندگیمونو به مدت یه عمر تباه می کنیم. مگر اینکه فرض کنیم ما با این عذاب دادنا و شکنجه کردنا کلی حال می کنیم و لذت می بریم که در این صورت حتمن تعادل روانی نداریم و به هیچ وجه نه خودمون و نه کارمون قابل دفاع و حمایت نیست.
اما راه چهارم اینه که ما فکر می کنیم همسرمونو (حالا آقامون یا خانوممون) رو علیرغم اینکاری که کرده دوست داریم. و نمی تونیم به این راحتی ازش دل بکنیم. یا بخاطر شبکه روابط خانوادگیمون، یا فشارهای اجتماعیی و یا تعهدی که بخاطر بچه هامون داریم نمی تونیم ازم جدا شیم اونوقت چی؟ یعنی نه می تونم بزنم بکشم، نه می تونم ازش جدا شم و نه می تونم عذابش بدم. خیلیم دلمون میخواد زندگی کنیمو عمرمون ( من و خانومم) تباه نشه؟ چه باید بکنیم. حرف اصلیم اینجاست. اگه مطمئنیم که ما دوتا همدیگه رو واقعن دوست داریم یا به هر دلیل به هیچ وجه نمی تونیم از هم جدا شیم باید به هر طریقی که شده خودمونو توجیه کنیم حتی اگه دیگرون ما رو دیوونه و توجیهاتمون غیر منطق بدونن، یه جورایی رو فکر و احساسات و تصوراتمون کار کنیم و حتی اگه تغییر دادنی هم باشه این تصورات و احساسات و افکارمونو تغییر بدیم تا بتونیم شرایط جدید رو تحمل کنیم و باهاش سازگاری پیدا کنیم. و اگه زندگی و آرامش روحی برامون مهمه اصلن نباید در کار جرح و تعدیل و اصلاح این تصورات و احساسات و باورها ذره ای شک و تردیدکنیم. من اینجا می خوام از حرفایی که در دو بخش قبلیم گفتم کمک بگیرم و بیاد بیارم که همه این باورها و احساسات و آموختینه و این آموختنی بودن هرگز و حتمن به معنی منطقی تر و واجب و ضروری بودن اونا نیست. و استدلال کردیم که خیلی از باورها و تصورات و احساسات ما تحت شرایط خاص اجتماعی ـ تاریخی بوجود اومده و احتمالن این معنی نیست که این باورها و تصورات باید دائمی باشن. ما می تونیم با کار کردن رو احساسات و باورهای خودمون بپذیریم که شونه به شونه یکی دیگه راه رفتن همسرمون و حتی بیشتر و حاد تر از این اگرچه تحملش شاید ساده نباشه ولی دیگه فاجعه ای نیست که بخوایم بخاطرش زندگی و هستی و نیستی و آرامش روحی خودمونو بهم بریزیم و همه چی رو تموم کنیم. ما باید بتونیم به خودمون به قبولانیم که آدما چه زن و چه مرد این قابلیت و پتانسیل رو دارن که خیلی ها رو دوست بدارن و با خیلیا احساس صمیمیت و دوستی کنن و میخوام با یه بیان افراطی تر بگم که باید بپذیریم که ما آدما برخلاف تصور رایج استعداد عاشق شدن به چند نفر رو داریم. اگه بتونیم با کار کردن رو تصورات خودمون باور کنیم که عشق به یه نفر محدود نمیشه و احتمال داره چند نفر رو در بر بگیره و اگه بتونیم بپذیریم که اگه عشق من به خانومم و عشق خانومم نسبت به من و دوستی و محبت و علاقه ما به هم زیبا و دوست داشتنیه (حالا نمیخوام بگم مقدس و متعالیه) عشق و دوستی و محبت و علاقه همسرامون به یکی دیگه غیر ما نیز به همون اندازه زیبا و دوست داشتنی و قابل احترامه راحت تر می تونیم در یه همچین مواقعی تصمیم گیری و عمل کنیم. اگه بپذیریم که حالات ، احساسات و رفتاریی که در سایه این دوستی و علاقه و محبتی که بین همسرانمون با افراد دیگه شکل می گیره شبیه همون حالات و رفتارها و احساساتیه که میون ما و همسرانمونه شاید بتونیم راحتر با مسئله کنار بیاییم. به شریطی که باور کنیم و مطمئن باشیم ما دوتا همدیگه رو واقعن دوست داریم و به هیچ وجه نمی تونیم از هم جداشیم. (لطفن دوستان غیرتی نشن و احساس نکنن که احساساتشون جریحه دار میشه).
حالا می مون مسئله غیرت و ، اخلاق ، و پاکدامنی و احکام شریعت این جور مسائل که باید عرض کنم تمامی حرفایی که در بالا گفته میشه برای تسکین درد درصد بخش بسیار ناچیزی از افراد جامعه است که مبتلا به این مسئله هستن. والا اکثریت جامعه بصورت کنترلی و به کمک نیروی اخلاق فردی و یا اجتماعی و یا تحت تاثیر دستورات دین بری و از این نوع مسائل و روابطند.
Iran, Islamic Republic of
13:14 - 1391/03/03
به نظر من خیانت یا دوستی پنهان فرقی نمی کنه ... اگه ادم یک ذره تو وجودش انصاف داشته باشه هیچ وقت همچین کاری نمی کنه ....
Iran, Islamic Republic of
19:38 - 1391/03/03
قبول دارم همه ی این مشکلا هست تو همه زندگی ها...
ولی خیلی داریم این پایینو نگاه میکنیم... داریم بیخودی دست وپا میزنیم... همه ی این راهکارها یه مدت جواب میده.. حواسمون به ارزشامون باشه... کافیه به ارزش های انسان بودن توجه کرد.. کافیه یکم اون بالا رو نگاه کرد.. خیلی وقت نداریم، پس سالم زندگی کنیم... صادق زنگی کنیم.......
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1391/03/06
سلام - منم با نظر آقا محمود موافقم - من میگم وقتی عشق بین دوطرف کم باشه خیانت بوجود میاد- البته امان از دست زن بد و امان از دست مرد بد- البته دیدم که هم مرد هم زن خوب از پس نیازهای هم برمیان . وقتی تو خیابون راه میرن انچنان دست هم و میگیرن که با هیچ چیزی نمیشه جداشون کرد ولی از کنار گوشه چشم به هر کسی نگاه میندازن . شاید بشه به این گفت یه مریضی.... به قران جوری شده که اگه یک مرد بگه زن نمیخوام حق داره . اگه هم زن قصد ازدواج نداشته باشه بهش حق میدم . خودمم جوری شدم حتی از هم جنس خودم میترسم
خلاصه کلام چه آقایون چه خانم ها اینا نصیحت نیست ولی پایبند زندگی باشین شما نسبت به هم مسولیت دارین پس فکر و ذکرتون و روی عشق خودتون متمرکز کنین نه نگاه و فکرتئن مال بقیه باشه
-
20:38 - 1391/03/06
میگم جناب ایدین خودت در حق خودت ظلم کردی...حالا بگو چرا؟
بنده خدا این کامنتت خودش یه کتاب میشد
باید چاپش می کردی
نه کامنت بذاری.
Iran, Islamic Republic of
11:04 - 1391/03/07
دوست عزیز ppeymanqq جان شما زحت کشیدن و نا اینجا اومدین،چی میشد بخونینش و یه چیزی بگین خب. منم میخوام نظر دوستان رو بدونم خب!
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1391/03/07
مرسی آقا آیدین از نظرتون.اما من نظرم اینه اگه همدلی و همزبونی وعاطفه تورابطه زناشویی باشه دیگه احساس نیاز به کس دیگه حتی فکرشم به ذهنشون خطورنمیکنه.دوستانم که مسئله خیانتو از همسرشون تجربه کردن نظرشون اینه که ما اصلا با هم خوب نبود رابطمون.ممنون.من نظرم همون پایبندیه.
Iran, Islamic Republic of
14:27 - 1391/03/07
آدما بعضی وقتا به این نتیجه میرسن اشتباه کردن و یه چیزی کم دارن اونوقته که خیانت می کنن که کاش میشد نکنن کاش میشد جور دیگه ای شروع کنن و کاش میشد مجبور نباشن ادامه بدن
Iran, Islamic Republic of
09:13 - 1391/03/09
کسی که نمازگزار نباشدممکن است به هرراهی کشیده شودتوجه کنید نمازگزار نه نمازخوان بنابراین همیشه وابسته به شرایتی که فرددر آن قرارمی گیرد نیست
Iran, Islamic Republic of
14:09 - 1391/03/10
زن یامرد هر کدام که اصطلاحان خیانت میکند آدم بز دلی می باشند . جرا دنبال عامل این خیانت نباشند . مسائل جنسی هست مداوا کند ، کمبود های دیگر هست حتی المقدور تا میتواند در جهت برطرف نمودن اقدام نماید. در غیر اینصورت با در میان گذاشتن با همسر وهم فکری بااو مسئله حل نمایند .
Iran, Islamic Republic of
09:26 - 1391/03/11
دوش بیماری چشم تو ببرد از دستم
به غیر از آن که بشد دین و دانش از دستم
زلف بر باد مده تا ندهی بر بادم
فاش می‌گویم و از گفته خود دلشادم
مرا می‌بینی و هر دم زیادت می‌کنی دردم
سال‌ها پیروی مذهب رندان کردم
دیشب به سیل اشک ره خواب می‌زدم
هر چند پیر و خسته دل و ناتوان شدم
خیال نقش تو در کارگاه دیده کشیدم
ز دست کوته خود زیر بارم
گر چه افتاد ز زلفش گرهی در کارم
گر دست دهد خاک کف پای نگارم
در نهانخانه عشرت صنمی خوش دارم
مرا عهدیست با جانان که تا جان در بدن دارم
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1391/03/11
خیانت00فکر کردن بهش هم ادمو دیونه میکنه0بنظرم جدا شدن خیلی بهتر از خیانته
Iran, Islamic Republic of
18:00 - 1391/03/12
به نظر من محمود خان شجاع تر از بقیه بود که واقعییت رو گفت اکثر اقایونی که خیانت میکنن دنبال همین تنوع طلبیند و بعد از خیانت تازه میرن دنبال پیدا کردن علت ساختگی ذهنیشون و جالب که خانوم اکثر مرد های خائن سرد مزاجند و شو هرشونو درک نمی کنن و کسی هم نیست که ریشه یابی کنه که این تفکرات از پایه غلطه اخه این سرد مزاجی بعد از 10 تا 15 سال بعد ازدواج یه هو از کجا سر در میاره چرا نمرید دنبال بررسی علت سردی رابطه تون چرا دنبال راه حل به ظاهر اسان و دلچسپ و لی در باطن عامل همه بد بختی هاتون هستید . اقایونی که با خیانت احساس زرنگی می کنید گور خودتون رو به مرور زمان می کنید چون شما نمیدونید که خانوم ها چه موجودات قوی و محکمی هستند و از چه راه هایی میتونن دمار از روزگارتون در بیارن به فکر دهه 50 و 60 عمرتون هم باشید همیشه چهل ساله باقی نمی مونید .
Iran, Islamic Republic of
18:03 - 1391/03/12
من هر وقت این عکسی که نشون دهنده خیانت خانوم به همسرشه رو می بینم کلی ذوق زده میشم البته در باطن موافق نیستم ولی بد نیست که اونا هم طعم تلخ بی وفایی رو حس کنن .
واقعا روح زندگی رو تو وجود طرف مقابل میکشن
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1391/03/12
سلام به همه دوستان به نظر من مواردي كه نويسنده تاكيد داشته بر خيانت خانمها : رعايت كردنش براي يك مرد خيلي اسونه 1_ به اون محبت كنه 2_ مسايل اچتماعي رو رعايت كنه چون زنها از مرد بي كلاس بدشون مياد بلاخره زنها هم دل دارن مردها وقتي يك سال از ازدواجشون بگذره خيلي شلخته ميشن و وانتظار دارن كه زن هم همه جوره با اونها بسازه 3_مسايل جنسي رو خيلي خوب رعايت كنن4_خسيس نباشن 5_ واز همه چيز مهم تر با خانمشون صادق باشن . خب دوستان قضاوت كنيد اين موارد رعايت كردنش خيلي سخته .؟
Iran, Islamic Republic of
16:14 - 1391/03/16
من به شخصه با نظرات محمود و ايدين موافقم.و به همه ى دوستان علاقه مند به اين موضوع،توصيه من كنم كتاب تاريخ جنسيت از ميشل فوكو رو بخونن و درصورتى كه موفق نشدن اين كتاب رو بيابند، كتاب اراده به دانستن ،از همين نويسنده رو حتما تهيه كنند.كتاب كم حجم و فوق العاده ايست
Iran, Islamic Republic of
08:09 - 1391/03/17
اتفاقا هميشه برعكسه اقايوني كه زنان نمونه دارند خيانتكارترند وهمچنين زناني را ميشناسم كه شوهران بسيار نمونه اي دارند ولي نميدونم چرا خيانت ميكنند البته متاسفانه بايد قبول كنيم به دليل مشكلات اقتصادى وگرنه اگر به دلايل واهي بالا بود خيلي راحت خانمها ميتوانستند طلاق بگيرند متاسفانه خانمها فوق العاده تنوع طلب شده اند
Iran, Islamic Republic of
19:23 - 1391/03/19
سلام .
من پیشنهاد می کنم به همه ی دوستان که اصلا هیچ نظری ندن و بیشتر سعی کنند که به مغزهای همایونیشون فشار بیاورند و با دقت کمال این مطلب و پیامدش را رصد کنند و در پی چاره جویی باشند ، نه اینکه همدیگر را مقصر کنیم . امیدوارم که کسی از اظهار نظر بنده ناراحت نشود و این نظر ناچیز ما را درک کند .
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1391/03/22
سلام/ باید علت این خیانتها را بررسی کرد ؟ میتواند هزارویکی علت داشته باشد.که به نظرمن میتواند ناتوانیهای جنسی یکی ازاین موارد باشد باتشکر
Iran, Islamic Republic of
14:55 - 1391/03/22
همه ما آدما تا خودمون در یک شرایط مشابه آدم خیانت کار نباشیم نمی تونیم قضاوت درستی داشته باشیم زندگی خیلی پیچیده تر از این حرفاست
Iran, Islamic Republic of
00:09 - 1391/03/24
تو کشور ما هیچ چیز جای خودش نیست و همه از واقعیت فرار می کنند
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1391/03/24
سلام به همه دوستان عزیز
امیدوارم روزی برسه که هیچ زن و مردی به هم خیانت نکنن.باور کنید تا وقتی خیانت نبینید نمیتونید درکش کنید خیلی هامون فقط از کلمه "خیانت" وحشت داریم.من هنوز ازدواج نکردم 4 سال پیش وقتی که دانشجو بودم ی دختر به من اظهار علاقه کرد اما من دنبال اینجور دوستیها نبودم اما اون میگفت که دوسم داره و قصد ازدواج داره.آدم عاطفی نیستم اما کم کم احساس خوبی بهش پیدا کردم.بعد از مدتی بر سر مسائلی ارتباط مون قطع شد چن بار ادامه پیدا کرد و آخر تصمیم گرفتیم ک ارتباطمون کاملا قطع کنیم بعد از چن ماه با یکی از دوستام ارتباط پیدا کرده بود
وقتی شنیدم باور کنید دیوانه شدم هزار جور فکر ب ذهنم خورد باور کنید تا چن روز دست و پاهام میلرزیدو.........
حالا فکرش کنید که ما فقط ی کم (خیلی کم بهم از نظر عاطفی وابسته شده بودیم) وای ب حال اونایی که با هم ازدواج کردن و خاطرات خوبی با هم دارن .ببینید اون کسی که خیانت میبینه چه میکشه.بنظرم اگه همون لحظه بمیره خیلی بهتره. من هنوز بعد از 4 سال هر لحظه که یادم میاد همون حالت برام پیش میاد.در آخر از همه دوستان میخام که بدونن با یاد خدا بودن در تمام لحظات زندگی باعث آرامش زندگی میشه و این برای من اتفاق افتاده.و هر وقت ب فکر گناه افتادیم همون لحظه به مرگ هم فکر کنیم و خدای نکرده ب فکر خیانت افتادیم همون لحظه فکر کنیم که همسرمون همون کاری میکنه ک ما میکنیم.با آرزوی خوشبختی برای همه هموطنای عزیزم و همچنین مورد رضایت امام عصر (عج) قرار بگیریم
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1391/03/25
خیانت کار زشتیه بچه ها جیزه.
دقت کردین از تاریخ91/2/4 تا91/3/24 (همین دیروز خودمون) دارید نظر میذارید. به جرات میتونم بگم این جنجال برانگیزترین مطلب برترینها بود.من به مدیر سایت برترینها تبریک میگم.شما گل کاشتی.
(وبرای دوستام که گفتن بهشون خیانت شده بسیار غمگین شدم و عزیزان بدونید کسی که شما رو بازیچه قرار داده خودش یه روز بازیچه دست دیگران خواهد شد)
Iran, Islamic Republic of
20:40 - 1391/03/26
من همه نظرارو خوندم فکر کنم دوستای قبلی با نظراشون چیزی جا نذاشتن من دیگه نمیدونم چی بگم
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1391/03/27
کاش فقط خیانت تو ایران به خاطر هوس وتنوع طلبی بود کاش درد بعضی ها فقط خوشگذرانی بود!!!!!!!!!نه اینکه به خاطر جهیزه دخترش یا هرچیزی دیگه مجبور بشه تنشو بفروشه تا اینده بچه هاش خراب نشه این درد است
Iran, Islamic Republic of
23:56 - 1391/03/27
در پاسخ به همه این مطالب میتوان گفت: {از ماست که بر ماست}

اگر مثل اجدادمان بودیم و انقدر به خانم ها
آزادی نمیدادیم الان با این مشکلات روبرو نبودیم.
(البته منظور من با خانم های با شاًن واقعی و با ظرفیت و با اصالت نیست, منظورم خانم های خیانت کار است )

در حال حاضر در کشورمان بعضی از خانم ها به خونه شوهر که میرن تازه آزاد میشوند.
Iran, Islamic Republic of
09:14 - 1391/03/28
به نظرم همه ما فک میکنیم خیانت فقط مال دیگرون هس.و هیچ گاه واسه خودمون اتفاق نمیفته.ما باید از خودمون شروع کنیم وبه فرزندان و دوستان خودمون هم این فرهنگ صحیح یاد بدیم. همه ما باید بدونیم اگه خیانت کردیم حتما خیانت میبینیم.پس نه تنها خیانت نکنیم حتی فکر خیانت هم به سرمون نزنه.
Iran, Islamic Republic of
13:58 - 1391/03/28
اگر مرد و زن با هم تفاهم داشته باشند و عشق در ميان باشد هيچ وقت به فكر خيانت نمي افتند.
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1391/03/29
بسیارند زنانی که هیچ گونه مشکلی اعم از زناشویی و در زندگی ندارند اما به دفعات به شوهرشون خیانت میکنند.متاسفانه سریعا مهریه را به اجرا گذاشته و خانه و زندگی را ترک میکنند.این زن ها بیماری های نا علاج روانی دارند که درمانی ندارند جز مرگ.

و خانواده هم کاملا در این راه موثره.زنانی که خیانت میکنند در خانوادشون بودند کسانی که این رابطه ها رو تجربه کرده اند.یا مادر یا خواهراشون.و عمدتا دختران طلاقی هم هستند.
Iran, Islamic Republic of
18:14 - 1391/03/29
من زنم یک روز بعد از ازدواج خانه رو ترک کرد.و بعد متوجه شدم قبل از ازدواج دوران نامزدی ، موقع عقد بهم خیانت میکرده.حالا چه توجیهی داره کارش؟جز نامردی و خیانت.سینه ام جز تنگی چیزی و احساس نمیکنه.داغشو به سینش میزارم به امام حسین .
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1391/04/01
عجب دنیایی شده،به هیچ آدمی نمیشه اعتماد کرد اگه تمام خوبی ها و زیبای های دنیا رو داشته باشی بازم ممکنه برات پیش بیاد حالا به هر طریقی،اونقدر که باور دوست داشتن تمام آدما برات مسخره میشه جالب تر اینه که همه یه توجیهی واسه خیانتشون دارند بعضی ها هم انقدر خوب انکار میکنن که خودشون هم باورشون میشه که بی گناهن بعضی ها هم فقط از روی لجبازی و انتقام خودشون رو ........ آدم از همه بیزار میشه
Iran, Islamic Republic of
21:48 - 1391/04/02
سلام.
دوستان به خیلی از عوامل خیانت اشاره کردنند. به نظر من رابطه ی سرد و ابراز نکردن محبت از عوامل مهم خیانت هستند
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1391/04/04
بابا بيخيال شين در راديات ماشينم گم شده شما نديديدش؟/
Netherlands
15:39 - 1391/04/04
سلام.
من خودم یه دخترم و حتی فکر اینکه بخوام یه روزی به شریک زندگیم خیانت کنم تنم رو میلرزونه.به قول دوستان گفتنی حتی اگه آدم در شرایطش هم قرار بگیره ولی فکر اون دنیا و ترس از خدا مانع از این میشه که خیانت کنه.بیاین ایمانمون رو قوی تر کنیم.اگه ذات آدم پست نباشه هیچ وقت خیانت نمیکنه.
Iran, Islamic Republic of
18:06 - 1391/04/04
باسلام به نظرمن ازشیرماد است که دردوران بار داری مادرهارعایت نمکنند که بعضی از خانمهاخیانت میکنندهمچنین بعضیها مثل عقرب میمانند که معمولاً عقربها بعد از ارتباط جنسی معمولاًماده هانرهارا میگشند ولی خیلیهایشان مونس و همدم حقیقی شوهرشان هستند حتی بعداز مرک شوهرشان چهل روز هم زنده نمیمانند
Iran, Islamic Republic of
13:28 - 1391/04/05
کمبود محبت وبی توجهی به همسرخود
Iran, Islamic Republic of
18:32 - 1391/04/06
مهم این که آدم اصل داشته باشه چه بسا زنانی که شوهرانشان فوت کرده و هنوز پاکدامن هستند
Iran, Islamic Republic of
19:36 - 1391/04/06
ma agar azdevage ra sakht begirim va talagh ra asan khily az moshkelat hal mishe vali ma bar aks mikonim
Iran, Islamic Republic of
10:43 - 1391/04/08
انقدر بحث خیانت بین مردم عادی شده که آدم فکر میکنه که باید حتما توقع خیانت رو از همسرش داشته باشه فقط باید خودشو بزنه به اون راه و سعی کنه نفهمه که بلکم زندگی واسش قابل تحمل بشه
هرچند که این بیشتر از سمت آقایونه
واقعا شما نمیتونید درست انتخاب کنید تا مجبور نشید برید دنبال یه نفر دیگه؟
Iran, Islamic Republic of
09:35 - 1391/04/10
لطفا نظربدید..................
زن داداش من باکسی دوست شده بود.داداشم حرف مارو باور نکرد.
الان دوساله که با ما رفتوآمد نداره داداشم.

حق رو به خانومش داد.
درصورتی که داداش کوچیکم بارها دیده بود زن داداشم با یکی از دوستای داداشم (شوهرش)ارتباط برقرار کرده
حتی خودم .اما فکرمیکردم یه صحبته عادیه.
زن داداشم مخه داداشمو زد گفت خانوادت حرف درست کردن.حالا لطفا نظر بدین.مرسی
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1391/04/11
در پاسخ ب leylaaaaaa بنظر من باید در حال خیانت اونو میگرفتید و میکشتینش
Iran, Islamic Republic of
22:53 - 1391/04/11
خیانت دیدن روح آدم و متلاشی میکنه و کسانی که خیانت میکنند آدم های بشدت ترسو یی از لحاظ روانی هستند.اعتماد به نفس فوق العاده پائینی دارند.ناامید و سرکش هستند.طلاق ورو بارها از نزدیک دیدند یا شاهدش بودند و یا در خانواده های طلاق بزرگ شده اند.رابطه اونها غالبا با خانوادشون بسیار بد است.و به هر دری میزنند خود را از ورطه منجلاب نجات بدهند ولی به هر شکلی نمی توانند.
زنا کار در قرآن در کنار مشرک و کافر قرارداده شده است.
وَلاَ تَقْرَبُوا الزِّنَى إِنَّهُ كَانَ فَاحِشَةً وَسَاءَ سَبِيلاً [سوره‌ي الإسراء، آيه‌ي 32]
ترجمه: به زنا نزديك مشويد كه آن همانا زشت‌كاري و بدترين راه بوده است.

اندكي پيش ازآن، دريك آيه‌ي قرآن كريم كه در وصف مؤمنين آمده بود، زناكاري در كنار بت‌پرستي و آدم‌كشي نهاده شده، هشدار داده شده بود كه هركس زنا كند گناهكارِ شايسته‌ي كيفر است:
وَالَّذِينَ لاَ يَدْعُونَ مَعَ اللَّهِ إِلَهًا آخَرَ وَلاَ يَقْتُلُونَ النَّفْسَ الَّتِي حَرَّمَ اللَّهُ إِلاَّ بِالْحَقِّ وَلاَ يَزْنُونَ وَمَنْ يَفْعَلْ ذَلِكَ يَلْقَ أَثَامًا [سوره‌ي الفرقان، آيه‌ي 68]
ترجمه: كساني كه با الله هيچ خدائي را نميخوانند، و جاني كه الله محترم داشته است را جز به‌حق نميكشند، و زنا نميكنند؛ و هركس چنان كند كيفر سختي [در قيامت] خواهد ديد.
و در حدیث داریم که:منبع : سفینه (زنی) ص560

•رسول اکرم (ص) فرموده اند : بعد از شرک به خداوند هیچ گناهی بزرگتر از این نیست که مردی نطفه ی حرام خود را در رحمی که بر او حلال نیست مستقر کند.منبع : مستدرک جلد 2 ص567

• امام صادق (ع) فرمودند : اشدّ عذاب در قیامت برای مردی است که نطفه ی حرام خود را در رحم حرامی قرار دهد.

یا علی
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1391/04/13
دمتون گرم گرم و آتشین کلیه نظرات و مطالب عالی و تحسین برانگیز است.از همتون سپاس
Iran, Islamic Republic of
22:09 - 1391/04/13
تعقصیرخوده مرده که زن خیانت میکنه به مردش وبعضی وقط ها اجتماع باعث میشود
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1391/04/14
علی هیچ کس حق کشتن هیچ آدمی رو نداره به ادما باید فرصت دفاع داد شاید همه چی جور دیگه ای بوده ضمنا شاید لیلا اشتباه میکرده اگرم درست فکر میکرده باید راهکار دیگه رو در پیش میگرفته یا باهاش حرف میزده یا از یه مشاور کمک می گرفت که باید چیکار کنه که راه حل دومی بهتره من با نظر علی 62 موافقم امیدوارم که لیلا تو اشتباه کرده باشی اما مطمین باش اگرم درست فکر کردی حتما زن داداشت یه کمبودی از جانب همسرش داره هرچند که این کمبود هر چی که باشه توجیهی واسه عمل اون نمیتونه باشه اما یه کم باید عاقلانه تر فکر میکردی تو راه آخر رو انتخاب کردی که از همه آسون تر بود
Iran, Islamic Republic of
23:24 - 1391/04/15
ama chera aslan bayad bazia az aval eshtebah entekhab konan ke badan KHIANAT konan han?
Iran, Islamic Republic of
18:50 - 1391/04/16
تو قرآن کریم داریم که خداوند واضح میگه که و خداوند خیانت کاران را دوست ندارد.آیه از این شفاف تر در مورد خیانت.خیانت کردن هیچ توجیهی نداره.اینایی که الان مد شده شوهرم بهم نمیرسه یا ماموریته یا من محبت می خوام و... توجیهه.خیلی مشکل داری جداشو .به نظر من زن خائن و باید کشت.والسلام.
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1391/04/17
به نظر من مردها تا میتونن باید به این زن ها خیانت کنن در ضمن خیلی دوست دارم نظر خانم ها را راجب این نظرم بدونم عشق است هر چی مرد
Iran, Islamic Republic of
15:57 - 1391/04/17
با مرد خائن باید چیکار کرد آقا رامین؟
آیه قرانی که آوردین که تبعیضی توش قایل نشده
لیلا جان به نظر من دیگه کاری از شما بر نمیاد امیدوارم که زن داداشت اگر این کارو کرده یه تلنگری خورده باشه ضمنا بهتره برید واسه آشتی پیش قدم شید و عذر خواهی کنید تا روابط هر دو خانواده بهتر بشه برادرت که گناهی نکرده یا این اتفاق دیگه نمیفته که نشون میده عروستون پشیمون شده یا اگرم افتاد برادرتون تجدید نظر میکنه
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1391/04/17
تو این چند سال آمار نشون داده زن ها بسیار بسیار بیشتر از مردها خیانت کردند.حرف من اینه. کجای دین ما هست که زنی 2 تا شوهر همزمان داشته باشه!!!.منظور حرف من زری خانم اینه.
Netherlands
17:48 - 1391/04/17
علی آقا واقعا متاسف شدم که نظر شما رو دیدم.خیانت کار هر کسی نیست.اگه همه مردا با نظر شما موافق باشن که مطمئنم نیستن زندگیشون با حیوانات هیچ فرقی نمیکرد.در ضمن اسمشون هم مرد نبود.
بهتره بگی عشق است هر چی نامرد
Iran, Islamic Republic of
23:24 - 1391/04/17
خیلی شلو غش کردید بخصوص آیدین .اززمان حضرت آدم این چیزها بوده.
Iran, Islamic Republic of
09:40 - 1391/04/18
لیلا خانم
خیلی وقتها آدمها برای انجام وظایف انسانی خود دچار یک همچنین مشکلاتی میشوند ولی عزیز دل بدان که (( هیچ گاه از راستی و درستی خویش آزرده مباش چون همیشه در انتهای هر داستان تو برنده ای))
شما حقیقت را گفتی و روزی برادرتان متوجه این حقیقت خواهد شد و آنروز به خود ببال که در موقع مناسبت واقعیت را گفتی هر چند برایتان تلخ نشست ولی شجاعت گفتنش را داشتید و حتماً ندامتشان را خواهید دید
ضمناً بعضی اوقات با رفتارهای اجتماعی سازنده میتوان از فرهنگ ناب ایرانی و اسلامی کمک گرفت و با هدایت دیگران و چشم پوشی از خطاها ، طرف را هدایت کرد امیدوارم گفتن شما به برادرتان آخرین راه بوده باشد.
Iran, Islamic Republic of
12:52 - 1391/04/18
خانمFFFFمنظورت این که من حیوان هستم
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1391/04/18
یه رابطه پنهانی چه از جانب آقا و چه از جانب خانم تو فرهنگ ما خیانت محسوب میشه پس لطف کنید خیانت آقایون رو با اسم دین توجیه نکنید
این آماری که شما میگید من نمیدونم کجا اعلام شده اما چیزی رو که ما شاهدشیم کاملا برعکس اینه کافیه فقط یه خانوم باشید تا بفهمید چند درصد آقایون خیانت کارند آقا رامین
متاسفانه امروزه هر گناه یا خطایی از جانب آقایون پذیرفته تر شده و خیلی راحتم توجیه میشه
Iran, Islamic Republic of
18:20 - 1391/04/18
زری خانم آقایون عاقلانه به همچین موضوعاتی نگاه میکنن و خانم ها با احساساتشون.آمارهم با کمی وقت گذاشتن وتجربه داشتن از قوه قضائیه قابل دسترسیه.بالاخره خانم ها باید بدونند خیانت کردن چه تبعات سنگینی میتونه واسشون داشته باشه.
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1391/04/19
ناشناس امریکایی بیکار خودتی،می خواستم ی جواب دیگه بهت بدم گفتم در شإن بقیه نیستok
Iran, Islamic Republic of
12:13 - 1391/04/19
آقای امریکایی بیکار خودتی/بهتره احترام خودتو نگه داری.علی راست میگه تو هم شان ما نیستی که خودتو با ما قیاس میکن آمریکایی/
Iran, Islamic Republic of
08:49 - 1391/04/20
بی طرفانه نظر دهید تعصب دردی رو دوا نمیکنه و مشکلی رو حل نمیکنه
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1391/04/20
تعمل در نظرها خیلی میتونه کمک کنه که گرفتار اینجور مسائل نشیم این نظرها مثل یک گفتمان دوستانه با عقاید موافق و مخالفه که بدون اینکه کسی کسی رو بشناسه افکارشو منتشر میکنه بنابراین اگر نظر ندارید جای یک نظر رو نگیرید ممنون از تمام نظر دهندگان که معلومه به مسائل اجتماعی به دید فرهنگی نگاه میکنند.
Netherlands
14:48 - 1391/04/20
آقای علی من قصد جسارت نداشتم منظور من اصلا این نبود.منظور من اینه که شما کاملا در اشتباهید با همچین فکری فقط زندگی خودتون تباه میشه.یه کم تجدید نظر بد نیست.
Iran, Islamic Republic of
10:46 - 1391/04/21
ای خدا جون زن و مرد خیانتکارواز ازل نابود کن.چرا یکی با احساسات و آبروو روح و روان یکی دیگه بازی میکنه.مگه آدم ها بازیچه همند؟خدایا تو خود شاهد بر همه چیزی و خودت قضاوت کن و خودت عاقبت همه مارو ختم بخیر کن.آمین
Iran, Islamic Republic of
17:59 - 1391/04/21
خیانت جوهرش یکیست . فقط رنگش متفاوت می باشد .
Iran, Islamic Republic of
13:29 - 1391/04/23
مردی که تو زندگیش هیچ کمبودی واسه زنش نمیزاه پیش چندین کارشناس هم رفته گفتن زنت مشکل داره. صبح تا شب کار میکنه اما زنش بهش خیانت آشکار میکنه باید با اون زن و زندگی و بعد خودش چکار کنه؟.تکلیف اون مرد چیه؟. ممنون میشم هر کی اطلاعات درستی داره در اختیارم بزاره.
Iran, Islamic Republic of
09:44 - 1391/04/24
چرا و چطوری تحمل میکنید
ببینید واقعا خانمتون چی میخواد
اگر شمارو نمیخواد ترکش کنید
خودتون رو راحت کنید و فرصت زندگی کردن رو به خودتون بدید
Netherlands
18:00 - 1391/04/24
منم صد در صد با نظر مهتا جان موافقم.اگه بتونید با منطق و آرامش با خانمتون صحبت کنید خیلی خیلی بهتره حداقل علت این رفتار نامناسبش رو میفهمید.به خانمتون هم فرصت دفاع از خودش رو بدین.امیدوارم بهترین ها واستون پیش بیاد
Iran, Islamic Republic of
15:57 - 1391/05/12
من میگم با منطق وبد ارامش میشه همه چیز روحل کرد
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1391/06/04
زن اگر خيانت كنه كمتر از خيانت همسر داغون ميشه
مردا همشون خيانت كارند همشون
Iran, Islamic Republic of
18:40 - 1391/06/08
سلام.کسی که خیانت بکنه باید رهاش کنی
Iran, Islamic Republic of
19:17 - 1391/06/10
من به زنی خیانت کردم که هنو ز ندیدمش خدا منو ببخشه ار خودم متنفرم من عاشق شوهرش شدم به خدا دست خودم نیست خیلی دوسش دارم میدونم خدا منو نمیبخشه به نظر شما چی کار کنم؟ هر روز دعا میکنم ولی اینقدر پستم که به دخترش حسادت میکنم برام دعا کنید
Iran, Islamic Republic of
02:37 - 1391/06/13
دوستان چند تا از نظر ها رو دیدم
که جالب بود ام خیانت تنها در رابطه خلاصه نمیشه و یا زنی به همسرش
خیانت مرد به مرد و زن به زن نیز وجود دارد اصولا خیانت از هر نوعش بسیار بد است انسان کوچک اگر خیانت نکند چه بکند.
دوستان این یک جمله صادقانه از من است .
من از لحاظ تیپ شغل و کلاس کاری
یک جورهایی از طرف اطرافیانم مورد تحسین هستم .
ولی هرگز با هیچ دختری نتوانستم و نمیتوتنم دوست بشوم
برای انیکه میترسم, اون دختر در اینده همسرم نشود. ,و من شرمنده همسره
اینده ام شوم
و روزی برسد که همسرم از من ببرسد که آیا هیچ دوستی داشتی و من به او دروغ بگوییم. در پایان این تعریف "عاشق و معشوقه " از خودم را تقدیم میکن به شما.
*************************
عاشق ان است برای معشوقه اش جان می دهد

معشوقه ان است به عاشقش جان میدهد

با صداقت کامل
محمد
Iran, Islamic Republic of
14:20 - 1391/06/20
آقا محمد کار خوبی میکنی به این روشت ادامه بده
France
18:01 - 1391/07/10
نوشته های شما کاملا درسته
Iran, Islamic Republic of
01:04 - 1391/07/24
سلام دوستای خوبم. خیانت چه از طرف مرد چه از طرف زن غیر قابل بخششه. من تو اطرافیانم زیاد خیانت دیدم بدترین زندگی تهش طلاقه نه خیانت. زندگی که با دوست داشتن شروع بشه خیانت چرا؟؟؟ کسی که به معنای واقعی انسان باشه هیچوقت به خودش اجازه این نامردی رو نمیده
Iran, Islamic Republic of
01:07 - 1391/07/24
سلام دوستای خوبم. خیانت چه از طرف مرد چه از طرف زن غیر قابل بخششه. من تو اطرافیانم زیاد خیانت دیدم بدترین زندگی تهش طلاقه نه خیانت. زندگی که با دوست داشتن شروع بشه خیانت چرا؟؟؟ کسی که به معنای واقعی انسان باشه هیچوقت به خودش اجازه این نامردی رو نمیده
Iran, Islamic Republic of
21:01 - 1391/07/28
سلام به همه دوستان موافق ومخالف .منم در زندگیم خیانت دیدم خود خوری میکردم اعصابم داغون شده بود دوستانم هرکدام پیشنهادی میدادند در رابطه با خیانت متقابل میگفتند تو که عیب و ایرادی نداری و خلاصه از این حرف ها تا منو قانع کنند اما به مادرم که فکر میکردم و به اینکه چطور تونست تنها با ما بچه ها زندگی کنه و دم از خیانت نزنه وبا تحمل داشتن هوو چطور با این قضیه کنار اومدو این باعث درسی برای ما خواهر برادر ها شد که در هیچ شرایطی تسلیم حوا وهوس نشیم این قضیه باعث شد من از همسرم جدا بشم و حالا مدت 4سال از اون زمان میگذره و حالا با بهترین مرد دنیا که بهترین دوست و رفیقمم هست ازدواچ کردم که شکر خدا انسانی با فهم وشعور بسیار است خدا نظر کنه به دل همه ی اونهایی که خیانت دیدن همیشه بهترین راهی هم هست بجای غصه خوردن با فکر وتدبیر عمل کنید بدرود
Iran, Islamic Republic of
13:22 - 1391/07/30
خداهمه رابه راه راست هدايت فرمايد.آمين
Iran, Islamic Republic of
09:12 - 1391/08/02
دوستان به نظر من طرز جمله بندیه این مطلب یه جورایی قبح مسئله خیانتو تو جامعه میریزه بهتر بگم این جور ساده نشون دادن دلایله خیانت میتونه ترس و عذاب وجدان و خجالت از این کارو تا حدی کم کنه که کاملا عادی به نظر برسه و تو با اولین فرصت خیانت بگی خب همسر من نازمو نمیکشه یا هیجان زندگیم کمه من کمبود دارم الان عادیه خیانت کنم چون بقیه هم کردنو میکنن! ببینید تو نظر ها چند نفر عین ابخوردن از خیانت کردنشون در گذشته یا اینده حرف زدن چی سره حیا اومده قیمت خدا این روزا چند شده؟
Iran, Islamic Republic of
18:20 - 1391/08/08
به نظر من خیانت خیلی کثیفه. بعضی وقتا زن ها احساس ناراحتی می‌کنند و یا فکر می‌کنند شوهرشون بهشون کم توجه شده. اون موقع هست که زن باید شوهرشو جمع و جور کنه و سعی کنه دوباره برا شوهرش جذاب باشه. خیلی وقتا کم محلی های زن باعث می‌شه که شوهر هم کم توجه بشه. بعد زن واسه خودش توجیه می‌کنه شوهرم منو دوست نداره پس باید برم سراغ یکی دیگه. اگه زن همه تلاششو بکنه و دوباره دید شوهرش به اون توجه نداره اون موقع بهتره طلاق بگیره. نه اینکه خیانت کنه . این طوری وجدانشم راحته که همه تلاششو واسه حفظ زندگیش کرده.
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1391/08/12
5 ساله ازدواج کردم و40 روز پیش یه دفعه متوجه اس ام اس های خانمم با معشوقه دوران مجردیش شدم که هیچگاه نه اونو دیده بودم و نه شنیده بودم .خدا این صحنه رو به هیچ کس نشون نده چون می دونم عذاب بدتر از این وجود نداره که همسرشو پاک بدونه در صورتی که اون با کسی دیگه پارک هم رفته و خوش بودن و فقط بخاطر بچه 3 ساله ام تحمل می کنم و همسرم هم میگه سخت پشیمونه از کارش ولی من هر لحظه در عذابم به نظرتون چیکار کنم؟
Iran, Islamic Republic of
17:11 - 1391/08/27
سلام به همگی من مدت یک سال ونیم که نامزد کردم اوایل نامزدی خانمم بهم گفتن که باپسریکی ازفامیلا که نسبت خیلی دوری داره مثل برادروخواهربودن من دیگه اجازه ندادم اسمس بهش بده بعدچندوقت فهمیدم دوباره بهش اس میده که دگفت پشیمونه این موضوع نگرانم کرده تورو خداکمکم کنید
Iran, Islamic Republic of
15:49 - 1391/08/30
سلام به همه دوستای عزیزم من اکثر نظراتتونو خوندم جالبه ولی راه هل این چیزا نیست شاید تویه زندگیه مشترک خیلی اتفاقا بیفته اگه زن هستید یا مرد هستید اگر بهتون خیانت شده سر منشع این خیانت خودتون هستید من مجردم ولی زنها ومردها رو خوب میشناسم به این دلیل دو جنسه مخالف به هم خیانت میکنن که شناخته دقیقی از همدیگه ندارن چون احساساته همدیگرو درک نمیکنن اگه بهتون خیانت شد را هل جدایی نیست راه رو درون خودتون پیدا کنید راهه حلش فقط شناخته نذارید برایه همسرتون خلائی ایجاد بشه که برایه اون جایه خالی دنباله کسی بگرده یادتون باشه تویه زندگیه مشترک غرور جایی نداره ویکی دیگه از مشکلاتی که تویه ذاتمونه اینه که انتظار داریم طرف مقابلمون بدونه اینکه ما حرفی بزنیم نیازمونو بدونه مگه میشه پس احساستونو به همسرتون بگید خیلی ر احت اونوقت وقتی خلائی تو وجودتون احساس نکردین ببینم باز هم واژه خیانتو به واژه های خوب تغییر میدی خیانت خیانته هیچ فرقی نمیکنه حتی اگر با کسی دیگه صحبت کنید که این حرف زدن به شما احساسه خوبی بده
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1391/09/02
من خیلی شکاکم توروخداکمکم کنید همش به خانمم شک میکنم میدونم اون پاکه ولی چون من تودوران مجردی سروگوشم میجنبید الان بهش شک دارم چی کارکنم شک نکنم
Iran, Islamic Republic of
19:24 - 1391/09/05
سلام من ٢٢ساله كه ازدواج كردم و سه فرزنددارم همسر من سه ساله پيش ازطريقه اس ام اس به من خيانت كردبامردي كه نع ديده بوددش نع ميشناخد حرفهاي عشقانه وحرفهاي زشت به هم ميزدن درصورتي كه من هيچي براش كم نزاشتم چه ازنزر عطفي وجنسي ومالي چون كه دوستش داشتم وخودمن هم بهش خيانت نكردم حالا به خاطربچه هام دارم ميسوزم و ميسازم
Iran, Islamic Republic of
11:45 - 1391/09/07
من به شوهرم خيانت كردم عاشقش بودم اما اونقدر تنهام گذاشت و با دوستاش رفت كه وقتي همكارم بهم گفت دوستت دارم باور كردم و به شوهرم خيانت كردم اما خيلي زود پشيمون شدم اما الان همكارم با تهديد نميذاره كه رابطمون تموم بشه خيلي خستم وآرزوي مرگ ميكنم قبلا خيلي شاد و خنده رو بودم ولي حالا نه هميشه مضطربم و قلبم پر از غمه خيانت كار وحشتناكيه خيلي كثيفه و هر كس خيانت كنه نتيجه اش رو ميبينه منم نميدونم بايد چيكار كنم
Iran, Islamic Republic of
03:04 - 1391/09/08
مرگ مردی که خیانت میکند
مرگ بر زنی که خیانت میکند

درود بر زنان و مردان وفادار
Iran, Islamic Republic of
11:27 - 1391/09/08
هيچ كس نميتونه بگه من هيچ وقت اشتباه نخواهم كرد گاهي وقتا اتفاقاتي ميوفته كه آدم خودشم نميفهمه چي شد ولي نتيجش يه قلب پر از درده كه حتي نميتوني به كسي بگي
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1391/09/12
کسی نمیخوادماروکمک کنه بابا من شکاکم زنمم خیلی مومن ومعتقده چی کارکنم توروخدابگید
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1391/09/12
کاش در محبت شک نبود تک سوار مهربانی تک نبود کاش بر لوحی که بر جان ودل است واژه ی تلخ "خیانت" حک نبود...
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1391/09/12
man taze motahel shodam va asheghe zanamam va az vaghti bahasham behesh khianat nakrdam vali kheily az khianat mitarsam chon moteasefane be hese moteghabel eteghadi nadaram
Iran, Islamic Republic of
01:17 - 1391/09/22
تقصیر فمینیسته تانبود خیانت هم نبود چون چون زن ومرد متفاوت بودند ومساوی امامیخوان عین هم باشندوتساوی به هم ریخته
Iran, Islamic Republic of
01:35 - 1391/10/14
هروقت میشنیدم کسی خیانت کرده خصوصازن.بدترین حرفهارو بهشون میزدم..افسوس بعداز25سال متوجه خیانت شزهرم شدم..متنفرم ازش وفقط به خاطراینکه بچه هام سرشکسته نشن جدا نشدم...به مغزمi

خطور نمیکرد سر خودم بیاد ...زن هم کمبود داره ازهرلحاظ پس بره سراغ کس دیگه؟این توجیه نمیشه واسه مردهاکه کمبودروبهونه کنن و...افسوس میخورم و ازش متنفرم که زندگیه پاکمو الوده کردواگه وجدانه لعنتیم بزاره تلافی میکنم....افسوس که نمیتونم......
Iran, Islamic Republic of
01:32 - 1391/10/30
میگم خدا نمیگذره از اینجور ادما چه برسه به بندهی خدا اخه وقتی طاقت نداری چرا ازدواج میکنی که یکی دیگرو بد بخت کنی اگه فکر کنی میبینی که حرف من درسته
United States
01:18 - 1391/11/03
من مجرد هستم .عوامل خیانت در ایران1-فقر 2- بی میلی شوهر نسبت به زن م 3-بی تفاوتی 4- اگه درامد کم هست جلو زن خودت زرنگ و فرز جلوه بده 5- هر جور گرفتار باشی روزی نیم ساعت برید یک چرخی بزن 6- کادو بگیر واسه زنت 7- همیشه ازکار بد با یک دروغ که پسر فلانی با یک زن گرفتنش ابروش رفت 8-همیشه هم کنترل بکن زنت یواشکی و بعضی مواقع النی که بفهمه حساسی روش -در پایان خدا همه را به راه راست هدایت کنه
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1391/11/15
آقایان و خانمهای محترم من این تجربه رو کردم که علی رغم اینکه هیچپگونه خیانتی به خانمم نکردم اما اون بهم خیانت کرد حالا واقعا نمیتونم تصمیم بگیرم که چیکار باید کنم . آیا میتونم طوری گذشت کنم که یاد آوری اون موضوع منو عذاب نده یا به راههای دیگه ای مثل طلاق فکر کنم خواهش می کنم راهنماییم کنید چون افکارم داغون هست نمیتونم تصمیم بگیرم
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1391/11/20
ایمان داشته باشید تا مرد خیانت نکند زن وفادار خواهد بود
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1391/11/21
سارا جان با یه آدم عاقل و مورد اعتماد مشورت کن یا حتی مشاوره. سزیع تر حلش کن شاید تهدیداش تو خالی باشه حتما سریع تصمیم بگیر
Iran, Islamic Republic of
23:51 - 1391/11/28
سلام.من 28 سالمه.20 سالم بود که ازدواج کردم.زندگی خیلی خوبی داشتیم تا چندوقت بیش که متوجه شدم که شوهرم با یکی دیگه تماس داشته.میخواستم ازش جدا بشم ولی نذاشت.التماسم کرد موندم
Iran, Islamic Republic of
15:36 - 1391/12/08
امیدوارم تکرار نکنه کاش با شرط و شزوط برمی گشتی نه الکی
Iran, Islamic Republic of
16:00 - 1391/12/12
مرا بازیچه خود ساخت چون موسی که دریا را
فراموشش نخواهم کرد چون دریا که موسی را
نسیم مست وقتی بوی گل می داد حس کردم
که این دیوانه پرپر می کند یک روز گلها را
خیانت قصۀ تلخی است اما از که می نالم؟
...
خودم پرورده بودم در حواریّون یهودا را
خیانت غیرت عشق است وقتی وصل ممکن نیست
چه آسان ننگ می خوانند نیرنگ زلیخا را
کسی را تاب دیدار سرزلف پریشان نیست
چرا آشفته می خواهی خدایا خاطر ما را؟
نمی دانم چه نفرینی گریبانگیر مجنون است
که وحشی می کند چشمانش آهوهای صحرا را
چه خواهد کرد با ما عشق؟ پرسیدیم و خندیدی
فقط با پاسخت پیچیده تر کردی معما را
Iran, Islamic Republic of
21:25 - 1391/12/26
به نظر من زن هم حق تنوع طلبی دارد اما همسرش بایدبه این نکات توجه کند
United States
18:10 - 1392/01/03
چند سال بود از دوران دبیرستان باهاش دوس بودم توسط همکلاسیم که پسر عمش بود. بعدا فهمیدم بازیچه بودم که دوستم که میشد دختر داییش حرسش بده و اونو دوس داش به این میگن خیانت که هنوزم فک میکنم دارم خواب میبینم
Iran, Islamic Republic of
04:11 - 1392/01/13
سلام به همه
من فعلا مجردم.ولی اگه خدا بخواد دارم نامزد میکنم
از اول عمرم تا حالا هیچ رابطه ای با حنس مخالف خودم نداشتم.بی عرضه هم نبودم.فقط اعتقاد داشتم که نمیخوای همسرت بهت خیانت بکنه .تو هم نکن.گذشته از اون وقتی این کارو نمیکنی تمام احساس و علاقتو یکجا به یه نفر هدیه میکنی.در ضمن برای خداباوران محترم این وسط خداوند هم هست و برای بی خدایان عزیز کنش و واکنش
Iran, Islamic Republic of
19:19 - 1392/01/22
سلام !اللهم عجل لولیک الفرج....
خدابه دادبرسه فقط..
Iran, Islamic Republic of
17:31 - 1392/02/09
سلام به همگی.اگرخیانت چیز خوبی بود هیچ وقت بعد از خیانت عذاب وجدان نمیمد سراغت.خودتون کلاهتون روقاضی کنید
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1392/02/10
با سلام به همه ی دوستان.من نظرات تک تک دوستان را خواندم و به همشون احترام میزارم و در کل میخواهم بگم که اگه ما بدونیم که همه ی این خیانت ها یی که بعضی از ماها مرتکب میشیم به جایی نمیرسه و ارزشو به قول معروف حال و صفاش فقط مربوط به یه دوران کوتاه و زودگذر هست هیچ وقت فکرشم نمیکنیم و از همه مهمتر یه نگاه به زندگیه خودمون میندازیم و خودمونو اصلاح کنیم تا همسرمون هم با دیدین انرژیی که ما براش میزاریم انرژی بگیره و به سمت ما ذوق پیدا کنه.مثل همون روزای اول آشناییمون.من خودم یکبار اشتباهی مرتکب شدم که الان پیش خودم میگم که اگه برگردم به گذشته هیچ وقت انجامش نمیدم چون حالا ارزش و محبت و آغوش همسرمو بیشتر درک میکنم و حتی اگه با هم دعوا کنیم باز با عشق هردوتامون به سمت همدیگه میایم.همیشه به این فکر کنید که اگه یه وقت خدای نکرده واسه همسرمون یه اتفاقی بیافته ما چطور میتونیم زندگی کنیم؟!اون تنها عشق زندگیمون هست پس با همسرو شوهرتون هر روز بیشتر از دیروز صحبت کنید و وقت بذارید.
Iran, Islamic Republic of
20:36 - 1392/02/30
سلام خیانت زشته هرکی میخواد هرکاری بکنه اشکار بکنه چرا خیانت؟ من 10سال ازدواج کردم یکساله متوجه اعتیاد وخیانتش ازطریق اس مس هاش شدم از ته قلب سوختم چون باورش کرده بودم بخاطربچم فقط مشاجره توی خونه داشتیم چند وقته سرطان گرفته ولی بااین وجود محبتش میکنم ازاین دنیابدم میاد
Iran, Islamic Republic of
11:19 - 1392/03/12
سلام اگه زن ومردباهم باشن همدیگه رو واقعا دوست داشته باشن هیچوقت به هم خیانت نخواهند کردوهمیشه خوشبخت وعاقبت به خیرهستن.......چه خوبه انسان درانتخاب اول خودعاقلانه تصمیم بگیرند.
Iran, Islamic Republic of
00:58 - 1392/04/02
سلام ای کاش ازدواج وجود نداشت چیه تا آخر عمر باید فقط با یک نفر باشی آدم خسته میشه من سه ساله ازدواج کردمه دوسالشو با خیانت گذروندم آخرش تنهایی عذاب وجدان ترس دلهره نمیدونم چیکار کنم اون تنهام گذاشت و رفت با یکی دیگه از اینکه دوسال در حقه شوهرم و بچم کوتاهی کردم خیلی ناراحتم الان از بس فک میکنم روانی شدمه همه بهم میگن دییونه اون با رفتنش دیوونم کرد بچه دومم رو از دست دادم احساس میکنم دلیلش خیانت بود الان هم فقط ب او فک میکنم نمیتونم فراموشش کنم خدا پشت کرده بهم اصلا صدامو نمیفهمه هر چی صداش میکنم نیستش بدترم میکنه هر چی ازش میخام رو برعکس میکنه انگاری منو از بنده هاش انداخته بیرون دوست نداره من بندش باشم همیشه میتریم هر ساعت هر دقه ک بمیرم و اون دنیام شروع بشه هیچ کاری از دست هیچکسی بر نمیاد اصلا خودمو قبول ندارم پیشه خدا رو سیاهم کاش مجرد بودم ای کاش
United Kingdom
18:48 - 1392/04/04
به نظر من اینها بهانه هست. اروپا که مثل ایران نیست زن میتونه در دم طلاق بگیره و مجبور نیست با مردی که خوشش نمیاد زندگی کنه و بهش خیانت کنه. به نظر من تنوع طلبی و فوران شهوت هست که باعث خیانت زنها میشه و اینی هم که میگن زنها کمتر خیانت میکنن کاملا غلطه، زنها طوری خیانت میکنن که کمتر لو میره. اینقدر به دنبال دلایل پیچ در پیچ برای توجیه خیانت زنها نباشید مسئله خیلی ساده تر از این حرفهاست. زن هم انسانه نه فرشته با تمام امیال و آرزوهای انسانی و حیوانی
Iran, Islamic Republic of
20:33 - 1392/04/14
به نظرمن خیانت نشانه نفهمی وشهوته براهمه اونا متاسفم مخصوصا زنا.همگی براعاقبت بخیریشون وبراظهوراقا دعا کنیم .به نظرمن خدادیرگیره ولی شیرگیره تا هروقت شده تابان پس میدن من خیانت شوهرمو تحمل کردم وبه خدا سپردم درمورد اعتیادش قسمشو باورکردم که دنبالش نمیره وخدا همه چیزشو روکرد دروغگو وخیانت کار پایدارنیست انشالله خدامارا یک لحظه به حال خودمان وامگذارد
United States
07:36 - 1392/04/17
سلام
زنها هیچ وقت نمیخوان خیانت کنند.ولی زود گول میخورند.بعضی از زنها چون بارها به مرد مورد علاقه شون که تکیه کردند،اون طرف در اوج وابستگی پشتشو خالی کرده درنتیجه زن فکر میکنه این اتفاق بارها ممکنه براش پیش بیاد واسه همین دل شکستگیهای پیاپی.فکر میکنه که تمام مردها همین جوریند.تا روزی که نیاز دارند میخوانت و وقتی هم که دلشونو زد میرن دنبال یکی دیگه.این میشه که میشن لنگه مردا و واسه همین دست پیش میزنند.نمیگم که کار درستیه،و خودم از خیانت متنفرم به هر دلیلی که باشه.ولی اون زنا از لحاظ عاظفی ضربه خوردن.و میخوان از همه مردای دنیا انتقام بگیرن.
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1392/04/31
خاک برسر کل خائن ها ودیگر هیچ
Iran, Islamic Republic of
18:32 - 1392/05/16
اين اشتباه بزرگي است كه چه مرد و چه زن انجام ميده و تا آخر عمر تاوان اين اشتباه را خواهد داد جه با انگيزه چه بي انگيزه چه مرد و چه زن مگر اينكه هيچ احساس گناهي نكنند . تلافي كردن هيچ دردي رو دوا نميكنه بلكه دردي به درد اضافه ميكنه . ياد بگيريم كه همه زنها از نظر فيزيكي يكجورند و همه مردهام يكجور .
Iran, Islamic Republic of
18:35 - 1392/05/16
از اول درست انتخاب كنيد تا به خيانت گرفتار نشيد .
Iran, Islamic Republic of
19:20 - 1392/05/18
زنی که خیانت کرد باید رها بشه توی خیابون باید طلاقش داد. بره دنبال همون شرایطی که دوست داره
Iran, Islamic Republic of
05:10 - 1392/05/21
سلام بچه ها 25سالمه متاهلم 4ساله عاشق یه پسر شدم دارم از عشقش میمیرم دعوام نکنید دست خودم نیست فکر میکنم دارم عقلمو از دست میدم تا حالا باهاش حرف نزدم دارم از عشق دیوونه میشم تو رو خدا کمکم کنید
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1392/05/31
من میگم هیییییچ توجیحی برایه فردی که خیانت میکنه وجود نداره در نتیجه هیچ دلیلی نیارین که چون هچین اتفاقی افتاده براش این عمل حیوانیو انجام داده از نظره من هم هر کس خیانت میکنه بااااید تاوان پس بده به طرض فجیح.اگر هم شوهر به طرض ناجوری بزنش دولت نباید مردو اگه دلیل داشته باشه مجازات کنه
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1392/06/01
بيخود نيست كه بسرا ديكه جرأت نميكنن زن بكيرن! در واقع سزاي دخترايي كه نهايتا ازدواج باهاشون ختم به خيانتشون ميشه اينه كه بي شوهر بمونن، تف به تمام خائنين عالم اعم از زن و مرد
Iran, Islamic Republic of
18:29 - 1392/06/03
اگر خيانت باشد.وفايي نيست.
Iran, Islamic Republic of
22:28 - 1392/06/05
دوستان عزیز من یک مرد هستم مردی که با توکل به خدا وبا اعتماد به توانایی خودش زندگی را سپری میکند، متاسفانه همسرم در چندین نوبت به من خیانت کرد و با مردهای غریبه ارتباط احساسی برقرار کرد به خاطر خدا و فرزندم اورا بخشیدم ولی جدیدا هم متوجه شدن دوباره همان خیانت قبلی را تکرار کرده است، به شما برادر و خواهر عزیزم نصیحت را میکنم در ازدواج 1- حتما با همسرتان از نظر عقیدتی یکسان باشید 2- از ارتباطات مشکوک و... کاملا جلوگیری و حساس باشید 3- هرچه محبت دارید به همسرتان بدهید و اگر بلد نیستید یاد بگیرید4- سعی کنید برای هم بیشتر وقت بگذارید5- ضعفهای هم را بپوشانید و بازگو نکنید و به همسرتان به صورت مخفی و... کمک کنید خودش را اصلاح کند6- همسرتان را به طور کاملا نامحسوس کنترل کنید و اگر چیزی یافتید به رویش نیارید و سعی کنید با بهترین روش که متوجه نشود اورا نجات دهید 7- به زنتان یادآور شوید در زمان بچه دار شدن نباید سرکار برود وظیفه اصلی یک مادر مدیریت زندگی و تربیت و مادر بودن است و شما هم باید تمام تلاشتان را برای رفاه انان بکار ببرید8 از آنچه دارید رازی باشید و زیادخواه نباشید عشق وزندگی خوب در پول و ثروت یافت نمیشود و ثروتی که آرامش نیاورد جز شر چیزی نیست9بدانید با هر دستی که بدهید با همان دست خواهید گرفت هرکاری که بکنید نتیجه اش را خواهید دید خیانت جوابش خیانت میشود مواظب باشید.10-با یاد خدا و نام خدا و نجات انسانها زندگی کنید.در پایان شاید بپرسید چرا با این زن ادامه زندگی میدهم چون به نجاتش تا آخرین لحظه امیدوارم و مسئله بعدی فرزندم است البته در جهت جدایی دوباراقدام کردم ولی هربار گره در کارمان افتاد و ان را به فال نیک گرفتم و جدیدا هم اقدام کردم والان که این پیام را مینویسم بازهم گره دیگری در کارجداییمان افتاده و من این دفعه را به خدا وگذار میکنم که هرچه صلاح است برایم رقم زند و راهش را بازکند.
United States
13:02 - 1392/06/20
بنظرمن چه وچه زن همیشه بایداینو درنظر داشته باشند که وقتییکه ازدواج کردند باید فقط برای همباشند یعنی فقط وفقط منافع خودشون اولویت داشته باشه زندگی بالج لج بازی بهیچ وجه ادامه پیدا نمیکنه همیشه باید ذات پاک خود را در همچین مواقعی نشان بدهیم درواقع عملی که خواستیم انجام بدهیم باید نیت ان کار را دردذهنمان جستجو کنیم اگر ناپاک بود دنبالش نرویم
Iran, Islamic Republic of
08:34 - 1392/06/23
حضرت محمد ص فرمودند: جهنم هفت در دارد و در هر دری هفتاد هزار کوه است و در هر کوهی هفتاد هزار شعبه است در هر شعبه ای هفتاد هزار وادی است و در هر وادی هفتاد هزار شقه است و در هر شه هفتاد هزار خانه است و در هر خانه هفتاد هزار مار است که بلندی هر مار به اندازه سه روز راه است و نیشهای آنها به اندازه درخت خرماست؛ این مارها به انسانها حمله می آورند و می درند و گوشتهای بدن ایشان را متلاشی میکنند. اهل عذاب با مشاهده ی این مارها به نهارهایی از اتش که در روی زمین جهنم در جریان است و مملو از زهر مار و عقرب است پناهنده می شوند و خودشان را به درون این نهرها می اندازند؛ این نهرها هم به قدری عمیق هستند که اهل عذاب وقتی داخل این نهرها افتادند ۷۰ جریف پایین می روند و هر جریفی ۷۰ سال راه است.

(کفایه الموحدین، مبحث نار)
Germany
19:55 - 1392/06/27
وقتی دونفر عاشق هم باشند هیچ وقت فکر خیانت تو سرشون نمیاد من عاشق شدم که اینو میگم مرد زندگیمم عاشق منه و ما هر دو اولین عشق هم بودیم همین تو وفادار موندن به ما خیلی کمک کرده با وجود اینکه همشهری هم نبودیم و کلی دوری و انتظار کشیدیم. واسه همه پسردخترای ایرانی هم دعا میکنیم مثل ما عاشق هم باشن و صداقت داشته باشن
United Kingdom
16:45 - 1392/06/30
من یک زنم.و به شدت تنوع طلب.خیلی عادیه که یک مرد بعده جتد وقت دیگه مرد سابق نیست.من نمیتونم با یک نفر کنار بیام فقط و فقط برای اینکه خوشتیپی پولداری و تمام خصوصیاتی که من میخوامو نمیشه در یک مرد پیدا کرد.لبته من هم زیبام (ب نظر خودم و اطرافیان)هم پولدار هم خوش برخورد بخاطر همین خیانت و حق خودم میدونم
Iran, Islamic Republic of
12:55 - 1392/07/18
man k bazi az nazararo khondam chesham az taeajob gerd shod ama nazare man ine chera vakhti ba yki k dosesh darid ya nadarid ezdevaj mikonid mage yki nemishid pas chera be sardio yek navakhti residid ba ham darmion nemizarid ta rahe hal peda konid jori az ezdevaj harf mizanid k zoja az ham doran harki rahe khodesho khodesh taeen kone chera sadeghane nabayad harf zado moshkelo hal kard yani enghad zendegia be nazareton sard shode
Iran, Islamic Republic of
20:35 - 1392/07/20
خیانت یعنی مرگ کسی که که خیانت میکنه سزاش فقط مرگه
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1392/07/23
خاک برسر شما که به اینو اون فوش میدید
-
14:19 - 1392/08/04
میدونی چیه به نظر من اونایی که خیانت میکنند خداا شناس نیستند اگه بودند میترسیدند از خدا واین کارهارو نمیکردند
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1392/08/06
يه خانوم هست كه اتفاقا شوهر داره يه كاري كرد كه عاشقش بشم بعد كه باهاش صحبت كردم گفت ازدواج كرده از وقتي مطمن شدم همش ازش فاصله ميگيرم ولي اون همش سربه سرم ميزاره ودوباره جذبم ميكنه منم واقعادوسش دارم شما بگيد چيكار كنم
Iran, Islamic Republic of
23:30 - 1392/08/06
من که اگر خدای نکرده زنم این کارو بکنه بی بر و برگرد می کشمش و طرف هم گیر میارم اونم میکشم! اینم بگم خیلی آدم مذهبی نیستم فقط این عمل رو یک عمل قبیح و غیرانسانی می دونم.اما اگر قبل از ازدواج رابطه داشته در حد چند مورد کوچیک مشکلی ندارم چون خودمم داشتم و مهم پایبندی بعد از ازدواجه
Iran, Islamic Republic of
23:33 - 1392/08/14
سلام ممنون از مطالبتون من که حدودا 4 سال پیش ازدواج کردم وحاصل این ازدواج یه فرزند دوساله اس .در دوران مجردی هم باهیچ مردی در ارتباط نبودم واعتقاد به دوستی نداشتم سن 18 سالگی با انتخاب خانواده وبعد خودم یک ازدواج سنتی کردم که بعد از ازدواج دروغ ها وخیانت های همسرم به من یکی یکی رو شد.بارها تلاش کردم جلوی اورا بگیرم اما نه موافق مشاور بود نه به حرفهای من اعتنایی میکرد.ما به شدت ازمسایل جنسی باهم مشکل داشتیم که این مسایله به شدت روی من تاثیر منفی میگذاشت بار ها از او پرسیدم ایا بامن مشکلی داری اگر از من خوشت نمیاد بگو قول میدم بدون دغدغه از زندگیت بیرون برم اما اون میگفت تو فوق العاده زیبایی جذابی خانومی ولی من این مدلیم و بیشتر ازاین نمیتونم باشم روابط ما از ابتدا خیلی دیر به دیر بود تا اینکه متوجه شدم اعتیاد به مواد مخدر دارد چندبار سعی به ترک دانش کردم اما هردفعه دروغی مرا پیچوند وبه کارش ادامه داد چند دفعه رابطه ی تلفنی اورا با خانمهای مختلف کشف کردم اما چون دوست نداشتم زندگیم از هم بپاشد زندگی کردم این اواخر دیگه شبها هم خیلی ذیر به منزل میامد حدودا بعد از سه سال بیکاری دریک سالی که مشغول به کار بود 8 ماه تمام نه حقوقی منزل میاورد نه من وفرزندمون رو بیرون میبرد تا بحال به جز یک دفعه اونم همراه دوستاش باهم مسافرت نرفتیم حتی ماه عسل .اینها همه یک طرف بی تفاوتیهایش توهین ها پرخاشگری هایش دیگه طاقت فرسا شده بود تا اینکه زندگی را ول کردم و خانه پدرم امدم الان 4 ماهه متارکه هستم علاوه بر این 4 ماه 4 سال کاملا مثله زن های مطلقه زندگی کردم حالا او به خاطر مهریه طلاقم نمیده پدرم هم مثله کوه پشتمه ومیگه مهریه تو باید بگیری حالامن موندم یه کوه غم یه دنیای نامرد که به مردا اجازه هر کاری رو میدن ولی مازنها نه.اخه ما زنها ادم نیستیم ؟ماتنهایی رو حس نمیکنیم ؟ما نیاز به ارامش نداریم ؟این چه بی عدالتیه که دادگاه بعد چهار ماه به اون اجازه ازدواج مجدد میده اونوقت من باید بشینم ببینم اقا ی معتاد خیانتکار کی میاد و من و طلاق میده تا منم برم پی زندگیم به نظر شما ما زن ها دل نداریم؟این همه سختی کم بود حالا با وقاحت تمام پدرش به من میگه حالا که گذاشتی رفتی بشین تا موهات و دندونات رنگ هم بشن پسر ماهم میره سراغ زندگیش توهم میمونیو پیر میشی.خداااااااااااااااا چرااااااا؟خدااااااااااا.اونوقت اینا خیانت نیست ولی من تو خیابون با یکی صحبتم کنم باید اضطراب داشته باشم نکنه کسی ببینه متهمم کنه بهم بگه خیانتکار خداااااااا خودت قضاوت کن کدوم خیانته؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:26 - 1392/08/18
هنگام عروسی زن ومرد دراتاق عروسی چکار می کنند؟
Iran, Islamic Republic of
03:04 - 1392/08/22
سلام.
سه دلیل عمده برای خیانت زن به مرد
1-مرد نتواند زن را از نظر جنسی تامین کند.
2-مرد برای محبت کردن به زن کم توجه باشد.
3-برای اینکه بتواند با زن خود سکس خوب داشته باشد ازعوامل مخرب استفاده کند.
اگر مردی این سه مورد را رعایت کند فکر کنم کمی امار زنهای شوهر دار پائین بیاید%
Iran, Islamic Republic of
20:28 - 1392/08/26
من خانمی 26 ساله هستم 3،4ماهی از ازدواجم گذشته بود که متوجه شدم همسرم با خانمی رابطه تلفنی داره وقتی فهمید من متوجه شدم دست بر داشت. چند ماه بعد هم متوجه شدم با خانم ها رابطه اینترنتی داره وقتی فهمید متوجه شدم از این کارش هم دست برداشت. قبل از این قضیایا شوهرمو می پرستیدم اما حالا فقط دوستش دارم بچه ها نظر؟
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1392/09/01
آقا دلیل اصلی خیانت،آموزشهای غیر مستقیم ماهواره است که این موضوع رو می خوان یک امر طبیعی در جوامع تبدیل کنند!وهدف اصلیشون همون کشورهای جهان سومی بیچاره است که فکر میکنند بی قیدی و بی دینی یک نوع پیشرفت است
Iran, Islamic Republic of
22:56 - 1392/09/26
عزيزم بدبيني و تعصب بي جا باعث خيانت ميشه
Iran, Islamic Republic of
23:23 - 1392/09/26
امید راست میگه جم تی وی یه فیلم نشون نداد که توش یه ادم درستو حسابی داشته باشه همش خیانت همش خیانت عه عه حالم بهم خورد
درضمن خاک برسر هرکی که یادنگرفت با طرف مقابلش بشینه حرف بزنه رفت خیانت کرد یاد بگیریم اگه ناراضی هستیم از هرچی حالا روک و روراست بگیم خوب چه اشکال داره خانمی به همسرش بگه من از این رفتار ناراحت شدم یا برعکس البته به شرطی که قبلش طرز حرف زدن بلد باشیم
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1392/10/03
سلام
من 24سالمه و 15فروردین امسال متوجه شدم که شوهرم تواین2سال زندگیمون بهم خیانت کرده خداییشم تو زندگیم خیلی بهش فداکاری کردم عروسی نخواستم ،از لحاظ مالی کمکش کردم ،محبت کردم وعاشقش بودم و پرستشش میکردم در کل هیچ کمیتی براش نذاشتم ولی اون خیانت کرد و شبها که من میخوابیدم فیلمهای مبتذل نگاه میکرد خیلی عذابم داد و الان به کلی از چشم افتاده بهش گفتم مهریمو میبخشم طلاقم بدهگفت نمیدمازطرفی هم خانوادم نمیذارن و من الانخیلی افسرده شدم....
Iran, Islamic Republic of
20:09 - 1392/10/03
همش بهونه کسی که تعهد داره نباید هرگزززززززززز به همسرش خیانت کنه این حرف ها هم همش بهونست اقا طلاق بگیرید بعد هر کاری دلتون خواست بکنید نه مرد و نه زن حق خیانت نداره تا وقتی متعهد اگر هر دلیلیم میارن برای توجیحه کارهای زشت و کثیف خودشونه می خوان وجدان نداشتشونو آروم کنن.زن و مرد هم نداره وقتی خیلی مسائل عادی میشه و انقدر مردم وقیح میشن نتیجش اینی میشه که میبینید
Iran, Islamic Republic of
03:05 - 1392/10/04
سلام افسرده. منو تو هم دردیم. تو از جانب شوهرت من از جانب زنم. اما من عذابی که میکشم خیلی از تو بیشتره.
United States
07:34 - 1392/10/07
من يك سال هست كه ازدواج كردم و خودم ٣١ سالمه و شوهرم نزديكه ٥٠ سالشه . ابتداي ازدواجم با چند تا دختر كه تو استريپ كلاب كار ميكرد رفت بيرون و من فهميدم دعوامون شد و گفت فقط دوستاي قبليم بودند ، من هم قبول كردم و ديگه حرفشو نزدم ولي هنوز هم ميره استريپ كلاب و اين قضيه منو ناراحت مي كنه و نمي خوام بهش چيزي بگم . در ضمن رفتارش با من خوبه ولي خيلي وقتش رو صرفه كامپيوتر مي كنه و خيلي كم با من حرف مي زنه در ضمن خيلي هن پورن نگاه مي كنه لطفا راهنماييم كنيد؟؟؟؟؟؟؟؟ كه چه كاركنم ؟؟
Norway
12:53 - 1392/10/26
سلام من یه خانم 24ساله ام نزدیک دوساله ازشوهرم دورم اون مردخیانتکارنبودخیلی هم اطمینان دارم ولی خیلی زجرم داددرمدت سه سالی که باهاش زندگی کردم الان ازهم دوریم من بعدازمدت یک سال دوری ازیه مردی خوشم اومداوایل ازاسم مردجماعت متنفربودم ولی این آقابه حدی بهم محبت کردکه کاملا نظرم عوض شددرمدت این دوسال هم شوهرم ازشنیدن صدای دختر2 ساله ام محرومم کردچندماهی میشه که طلاق غیابی گرفتم اماهمش عذاب وجدان دارم که نکنه خیانت کرده باشم من آدم مذهبی بودم همش بخاطر یه مردپست به این عذاب کشیده شدم آیا خدامنومیبخشه ؟؟
Iran, Islamic Republic of
03:16 - 1392/12/22
داشت با خانم و یکی از دوستای صمیمیش تو خیابون راه می رفت، یه جون ِموتوری از کنارشون رد شد و یه تیکه به خانومش انداخت، خندش گرفت، وقتی رسیدن دوستش گفت: حاج آقا شرمنده نمیتونم دیگه جلوی خودمو بگیرم، چرا وقتی اُون موتور تو خیابون به خانمِت مَتَلَک گفت هیچی نگفتی و فقط خندیدی؟ یه مکث کرد و بعد گفت: یه روز که هم سن اُون موتوری بودم، همون چیزی که اُون جون به خانمم گفت، به خانمی که داشت با شوهرش راه میرفت گفتم، خندم گرفت از کار خدا که از هیچ چیز نمی گذره.
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1393/02/01
خدا لعنت کنه هر زنی رو که به شوهرش خیانت کنه
Iran, Islamic Republic of
11:41 - 1393/02/12
be nazare agha mahmod ye adame havas baze ke dust dare masaln roshan fekrane be ghazie fekr kone be nazare man behtarin esmi ke mishe roin kar gozasht hamon yajewye khianate khanomha va aghayon havaseshon bashe khaen nabashan.
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1393/02/18
مولانا: ای رها کرده تو باغی از پیِ انجیرکی، حور را از دست داده از پیِ کم پیرکی، چیست کم پیرک یکی سالوسکِ بی چاشنی، تو به تو همچون پیاز و گنده همچون سیرکی
سالوسک: فریب کار
به این نکته توجه داشته باشین، ما به نقش و نگارهای زیباییکه از دخترا و پسرا داریم میبینیم توکوچه و خیابون(که همشونم ساختگی و با عمل کردن و آرایش و لباسهای جذابه) سخت مشغول شدیم و از نقاش غافل شدیم.بابا هدف از زندگی این چیزا نیست چرا انقدر غرق سطحیات شدید؟ چرا آخه انقدر عاشق کف روی آب شدید و از مروارید ته دریا بی خبرین؟چرا همون پایین موندین، بیاین بالا لذتش خیییییییییییلی بیشتره به خدا.
اگر لذتِ ترکِ لذت بدانی، دگر لذتِ نفس، لذت ندانی.
Iran, Islamic Republic of
19:58 - 1393/02/18
اگر یه مسابقه برای بچمون برگزار کنن و یه طرف ظرف شکلات رنگارنگ و متنوع بذارنو طرف دیگه یه چک سفیدامضا، قطعا با تمام وجود دلمون میخاد بچمون چک رو برداره تا هم براش یه دنیا شکلات بخریم هم هرچی دلمون میخاد مثل ویلا و ماشین و زمین و مغازه و..... ولی قطعا و حتما بچه میره سمت شکلات ها.چرا؟ چون درک اینو نداره که چه اشتباه بزرگی رو داره مرتکب میشه و نمی فهمه اگر از این ظاهر فریبنده بگذره چیا نصیبش میشه!!!
چرا ما باید انقدر سطحی باشیم و زرق و برق دنیا گولمون بزنه؟؟؟ چرا داریم این پایین پایینا دست و پا میزنیم. بیاید یکم پا رو دلمون بذاریم و خودمونو بسازیم. ارزش ما خییییییییلی بیشتر از ایناست دلم میخاد فریاد بزنم بگم انقدر خودتونو پست نکنید. تمام این چیزا برای آدمای بزرگوارپوچ و بی ارزشه. مثل اینه که به یه مرد 50 ساله بگن اگر امروز حرفم رو گوش بدی شب میبرمت شهر بازی. دست از این بی بند و باریا بردارین. چرا میگین زن ها خودشون پیشنهاد میدن؟؟ خب داستان حضرت یوسف که بیخود تو قرآن نیومده. برای منو شماست.زلیخا زیباترین زن اون زمان بود اونم با اون جاه و جلال، اما حضرت یوسف بخاطر ایمان قوی ای که داشت باطن زلیخا رو شبیه خوک دید. و دیدید که زلیخا هم بخاطر پیشنهاد کثیفش چندین سال زجر و بدبختی کشید. ولی دست آخر که به خدا ایمان آورد هم بیناییش رو گرفت، هم جوانی و زیباییش برگشت، هم یوسف ازش خاستگاری کرد و 40 روز به انتظارش نشست تا زلیخا بله بگه و مهمتر از همه هم به معرفت الله که میگن تو بهشت هییییییییییچ لذتی، (حتی لذت با حوریان بودن)، به لذت لقاء پروردگار و خشنودی پروردگار نمیرسه رسید.
Iran, Islamic Republic of
20:12 - 1393/02/18
اگر یه مسابقه برای بچمون برگزار کنن و یه طرف ظرف شکلات رنگارنگ و متنوع بذارنو طرف دیگه یه چک سفیدامضا، قطعا با تمام وجود دلمون میخاد بچمون چک رو برداره تا هم براش یه دنیا شکلات بخریم هم هرچی دلمون میخاد مثل ویلا و ماشین و زمین و مغازه و..... ولی قطعا و حتما بچه میره سمت شکلات ها.چرا؟ چون درک اینو نداره که چه اشتباه بزرگی رو داره مرتکب میشه و نمی فهمه اگر از این ظاهر فریبنده بگذره چیا نصیبش میشه!!!
چرا ما باید انقدر سطحی باشیم و زرق و برق دنیا گولمون بزنه؟؟؟ چرا داریم این پایین پایینا دست و پا میزنیم. بیاید یکم پا رو دلمون بذاریم و خودمونو بسازیم. ارزش ما خییییییییلی بیشتر از ایناست دلم میخاد فریاد بزنم بگم انقدر خودتونو پست نکنید. تمام این چیزا برای آدمای بزرگوارپوچ و بی ارزشه. مثل اینه که به یه مرد 50 ساله بگن اگر امروز حرفم رو گوش بدی شب میبرمت شهر بازی. دست از این بی بند و باریا بردارین. چرا میگین زن ها خودشون پیشنهاد میدن؟؟ خب داستان حضرت یوسف که بیخود تو قرآن نیومده. برای منو شماست.زلیخا زیباترین زن اون زمان بود اونم با اون جاه و جلال، اما حضرت یوسف بخاطر ایمان قوی ای که داشت باطن زلیخا رو شبیه خوک دید. و دیدید که زلیخا هم بخاطر پیشنهاد کثیفش چندین سال زجر و بدبختی کشید. ولی دست آخر که به خدا ایمان آورد هم بیناییش رو گرفت، هم جوانی و زیباییش برگشت، هم یوسف ازش خاستگاری کرد و 40 روز به انتظارش نشست تا زلیخا بله بگه و مهمتر از همه هم به معرفت الله که میگن تو بهشت هییییییییییچ لذتی، (حتی لذت با حوریان بودن)، به لذت لقاء پروردگار و خشنودی پروردگار نمیرسه رسید.
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1393/02/29
سلام بچه هاجونم بنظراینجانب درکل نباید به آدمای زمینی زیاد وابسته شدحتی همسرت همیشه نذار تمام صفحات توروبخونه و نذارفکرکنه که صد درصد مال اونی که خیالش راحت شه بره دنبال کثافت کاری هاش
اصولا مرد جماعت موجودات کم جنبه ای هستن اوناجنبه اینو ندارن که کامل دراختیارشون باشی باید براشون کلاس بذاری اون وقته که میمیرنننننن برات
ودرضمن گاهی اوقات به مردها هم حق میدم زنی که حتی یه معاشقه ساده رو بلد نیست وتمام وقتش تو اشپزخونه ومثل یه خدمتکار فقط سرگرم کارای خونه اس خودش به مردش اجازه میده که بره سراغ یکی دیگه باباخانوما دخترخانوما اونایی که درشرف ازدواجن یا اونایی که چندساله ازدواج کردن یه کم اطلاعات جنسی تون روبالا ببرید اون مرد بیچاره چه گناهی کرده که تو خیابون زنا رو با هزار قلم آرایش وساپورت وکوفت وزهزمار میبینه ولی وقتی میاد خونه زنش بو قورمه سبزی میده بخدا نیازجنسی اولین چیز مهم واسه یه مرده تو خونه داری ات وآشپزی تم ضعیف باشه اما ازاین لحاظ خوب به مردت برسی عمرااگه خیانت کنه بخداکسی که تاخرخره سیره بهترین غذام جلوش باشه هوس نمیکنه
البته یه سری خانوما از نظر خودشون واسه شوهرشون کم نذاشتن امابنظرمن کسی که اینقدربااطمینان ازخودش میگه اتفاقا اون یه جای کارش ایرادداره
شایدشمازنظر خودت واسه شوهرت از نظرجنسی چیزی کم نذاشتی امااین فقط نظر تویه باید ببینی اونم اینطوری فکرمیکنه
ببخشید که اینقدربی پرده گفتم چون بنظرم باتوجه به جامعه الان ومحیط آلوده بیرون خونه همین مسایل جنسی دردسرسازشده خانوما حیا خوبه امانه واسه شوهرت
به امیدروزی که همه درکنارهم بی دغدغه وترس هامون زندگی کنیم
Iran, Islamic Republic of
22:48 - 1393/03/05
قبلنا از نظر خیانت اقایون حرف اولو میزدن اما جدیدا خانوم ها در جایگاه اول قرار گرفتن.من تعجب میکنم یه زن چطور میتونه اینقدر بی ارزش و بی حیا باشه که خیانت کنه و با نامحرم رابطه داشته باشه حتی اگر در حد یه دوست تلفنی باشه..................................ایشالا هرچی زن و مرد خیانت کار هست به بدترین سرنوشت دچار بشن و نه از این دنیا ونه از اون دنیا خیری نبرن
United States
12:13 - 1393/03/07
با سلام خیانت این کلمه زشت که برای هرچیزی میشه ازش استفاده کرد حاصل از لذت طلبیه که بعضی از ادمها نمی توانند بر نفس خود غلبه کنند پس به این نتیجه میرسیم که هیچ چیزی بجز کمی وکیفی زندگی نمی تواند حاصل خیانت کند بجز لذت طلبی پس با حلال خود لذت ببر که گناه کبیره هم شاملتان نشود
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1393/03/07
سلام.من زنی ام که 2 ماه بعد از بد اخلاقی هام(که گاهی شوهرم هم بد اخلاقی میکرد باهام)شوهرم شروع کرد به خیانت و تا 2 سال 7 بار خیانت کرد.افسرده شدم...با اینکه ازش سرتر بودم...بعد از 2 سال منم خیاننت کردم واقعا بارها بخشیدمش بارها گفتم دارم از دستت میرم...مواظبم باش! بارها تحمل کردم...الآن با 1 مردی هستم که مجرده 10 سال از من بزرگتره و ازم دوره ولی اینقدر باهام خوبه که با اینکه یکبار هم ندیدمش از لحاظ روحی کمکم میکنه.گند خورد زندگیم...طلاق نمیگیرم چون میترسم از عواقب طلاق خودمم بچه طلاقم.
United States
11:12 - 1393/03/16
کسانی که خیانت می کنن به خدا ایمان ندارن
Iran, Islamic Republic of
01:38 - 1393/03/25
بابا اینچیزایی ک نوشتی همش چرتن

فردای روز زن یکی خیانت کنه بعد این دری وریارو بگه و خودشو توجیه کنه
ن .فقط هوس و بی خدا بودن باعث این مشکل بزرگه
اینا همش بهونس.تمام
Iran, Islamic Republic of
00:23 - 1393/04/12
سلام ازتون میخوام بهم کمک کنید ۱۵ سال ازدواج کردم ویه دختر۱۱ ساله داروزندگیمون تاهمین ۱۰ ماه پیس خیلی خوب بود تااینکه خانمم یه روز به من گفت یه همکار جدید اومده واسمون که من خیلی بهش وابسته شدم بیاباهاشون رفت وتمز خونوادگی داشته باشیم اوایل خیلب عادی بود ولی به مرور رفت وامدها بیشترواس ام ای وتماس خیلی زیاد شد هرچی من گفتم ادامه ندیم امن بیشتر لج کردوگفت توبه من شک داری میخوام ارت جداشم حالا هم میگه من مریضم ازت جدا میشم ولی برام وایستادوباره برمیگردم تنهام نزار راستی همکارشم یه پسر داره واز خودش ۳ سال کوچکتره. یکی دوبار بیرون باهم دیدمشون توروخدابگین چکارکنم
Iran, Islamic Republic of
01:32 - 1393/04/15
يك زن و مرد وقتي ميبينن كارشون به خيانت كشيده بهتره از هم جدا بشن تا اينكه باهم زندگي كنن ولي براي هم نباشن ومن دليل خيانت رو در بي محبتي و كم ميلي نسبت به هم و دوست نداشتنو نبود عشق تو زندگي ميبينم
Iran, Islamic Republic of
16:00 - 1393/04/15
ممنون ن از اینکه نظرتونو گفتین راستش از یه طرف نگران اینده دخترمم که بعدا وصله بچه طلاق وعواقبش بهش نچسبه وازیه طرف باتوجه به اینکه خانمم باپررویی تمام میغگه اون اقا رودوست داره به اینده زندگیم امیدی ندارم وازتنهایی خودم ودخترم میترسم منتظررااهنماییتون هستم راستی میدونید خانمم چی میگه میگه یه مدتی طلاق بگیریم جداباشیم بعدا من برمیگردم
Iran, Islamic Republic of
13:12 - 1393/04/29
توروخدابه من کمک کنید چیکار کنم خیلی دارم عذاب میکشم
Iran, Islamic Republic of
10:28 - 1393/05/02
سلام من نمیدونم چرا همه چی رو سر آقایون میشکنید آقایی که میاد از خونه بیرون اونقد بی حجابی میبینه بخدا کاملا تحریک میشه ما مردا هم که معصوم نیستیم اگه واقعا خانومی از خیانت بدش میاد چرا خودشو اونجوری تو جامعه ظاهر میکنه که زمینه خیانت رو برا شوهر و یا برادر خودش فراهم کنه؟
Iran, Islamic Republic of
01:28 - 1393/05/11
اقا‌ارش‌سلام‌من‌یک‌زنم‌منم‌هم‌چی‌مشکلی‌داشتم‌ودارم‌
با‌این‌فرق‌که‌شوهر‌من‌دلبسته‌همسر‌برادرم‌
شده‌بود‌‌و‌اینها‌مدتی‌با‌هم‌بودند‌و‌بعد‌که‌من‌فهمیدم‌هم‌
دیگرو‌رها‌کردند‌منم‌به‌خاطر‌پسرم‌وزندگی‌‌برادرم‌
سکوت‌کردم‌ولی‌با‌اینکه‌سالها‌گذشته‌ولی‌یه‌بغض‌
فروخورده‌دارم‌مثل‌یه‌خواهر‌بهتون‌میگم‌رهاش‌کنید
چون‌‌حستون‌تغییر‌میکنه‌دنیاتون‌عوض‌میشه‌‌‌شما‌مرد
هستین‌و‌زندگی‌برای‌شما‌‌‌بعد‌از‌طلاق‌تموم‌نمیشه
Iran, Islamic Republic of
01:39 - 1393/05/18
سلام اقای ارش شایدمن دیرمطلبتونوخوندم ولی میخواستم بهتون بگم ازتنهایی نترسیدچون دخترتونوداریدو بیشترازاین بترسیدکه چه الگوی نامناسبی داره بچه طلاق بودن بهترازاینه که شاهداین چیزاباشه ودلیل رفتاراوحرفای همسرتونم خودشماهستید چون ازاول شل اومدیدوخودتونوضعیف نشون دادیدواونم سواستفاده کرده وترسش ریخته...بذاریدبره ولی مطمین باشیدزودبرمیگرده
Iran, Islamic Republic of
23:40 - 1393/05/18
سلام باتشکر ازراهنمایی شما نسیم خانم وباران خانم راستش الان چند روزیه بااصراراون طلاق گرفتیم وداره خونه جدامیگیره ولی همش مبیگه چند ماه تایه سال به خونواده ها نگیم من برمیگردم ولی من دیگه دلم باهاش نیست ازیه طرف طلاق گرفته از طرف دیگه میگه من برمیگردم ومیگه اگه کسی فهمید بگیم توافقی جداشیم تاالانم من به هیچکس از خونوادم نگفتم اخه چه تعریفا که ازش نکردم وحالا منتظرراهنماییتون هستم اخه خیلی تنهام برام دعاکنین ممنون ازلطفتون
Iran, Islamic Republic of
23:57 - 1393/05/19
با سلام من برای شما از ته دلم دعا میکنم بعد راستگویی بهترین کاره شما که تقصیری نداشتید ولی زیاد هم مسئله رو باز نکنید همین که بگید دیگه دلش با شما نبوده کافیه به خاطر اینده بچتون نمیشه همه چیزو گفت ولی به نظر من دیگه به بازگشتش امید نداشته باش
Iran, Islamic Republic of
09:46 - 1393/05/20
من نظرات خیلی از دوستانو خوندم واقعا برام تعجب اوره که چطور بعضی از افراد از خیانت خانمها و اقایان دفاع میکنند مگر این افراد به عنوان انسان به حداقل ارزشهای انسانی پایبند نیستند مگر به اینده فرزندان خانواده ها فکر نمیکنند مگر به این فکر نمیکنند که همسر جز صداقت و وفا از طرف مقابل چی میخواد واقعا چیز هایی میشنویم که به این که داریم به اخرزمان نزدیک می شویم مطمئن می شویم
Iran, Islamic Republic of
17:35 - 1393/05/20
بازم ازلطف وهمراهیتون ممنونم اخه تاهمین یه سال پیش که این اتفاقات برام بیفته فکر میکردم فقط اقایونن که خیانت میکنند ولی دیدم بی وفایی زن ومرد نمیشناسه حالا میبینم که چقدر ساده اندیش بودم که حرفای همسرمکه میگفت من اون دنیا هم ارش رو رهانمیکنم باور میکردم منم براتون ارزوی ارامش دارم ومطمینم خدا به یاد بنده های مظلومش واونا رو از یاد نمیبره
Iran, Islamic Republic of
19:00 - 1393/05/20
سلام دوستان.امیدوارم که خدامشکلات همه روحل کنه ...من بانظرباران خانم موافقم واینکه چراشمااین مساله روقایم کنیدمگه فک میکنیدمقصریدوقرارشماروشماتت کنن!!ولی چیزای خصوصی ورمزوراز زندگیتونم نگیدچون واسه دخترتون خوب نیست وبلاخره ایشون خانومتون بودن ومادر بچتون.ووقتی تمام حرفاودرددلاتونو بگیدبقیه به خودشون اجازه میدن هرحرفی بزنن وبیشترازارتون بدن...عکس العمل دخترتون ازاین جریانات وطلاق چی بوده؟چراهنوزباوجوداین مسایل واینکه طلاق گرفتیدبازمِ درجریان کاراشون هستید ؟
Iran, Islamic Republic of
21:40 - 1393/05/20
سلام اخه ازیه طرف فکر میکنم اگه مسایل زندگیمو بگم خودم خورد میشم بهم میگن عجب ادم بدبختیه تواین سالها چقدر سختی کشیده واین خیلی ازارم میده ازطرف دیگه نمیخوام خوردش کنم اخه به قول شما تااخر عمرم مادر دخترمه اره هنوز تازه خونه گرفته وچند روز دیگه میره درمورد عکس العمل دخترم باید بگم یه چیزایی رومیدونه ومیگه بزاربره ماباهم خیلی خوب زندگی میکنیم ممنونم از اینکه وقتتون واسم میزارین نمیدونم شاید اینم یه جور امتحان برای من اخه همونطور که شما خیلی راحت حدس زدید من یه ادم ضعیفم که همسرم ازین ضعفم کمال سو استفاده رو کرد راستش اگه جریانات کامل این ده ماهه رو تعریف کنم به سادگی من می خندین اخه هنوز م.خیلی چیزارو که باچشم خودم دیدم باور ندارم فکر میکنم خواب دیدم بازم ازتون ممنونم
Iran, Islamic Republic of
02:25 - 1393/05/21
سلام..فک میکنم ازحرفای من ناراحت شدیدولی منظورمن ضعیف بودن شمانبودمنظورم این بودگه زیادکوتاه اومدیدشایدم ازدوستداشتن زیادبوده واین مساله باعث شده ازبابت شماخیالش راحت بشه..بعدم همه ادما به شکلای مختلف مشکل دارن وسختی کشیدن بس همه بدبختن..خداروشکرکه دخترخوبی داریدودلگرمتون میکنه بس ناراحت نباشیدخدابزرگترازاونی که ماادما فک میکنیم..فقط ازاین به بعدمسیولیتتون بیشترمیشه.. وچون تنهاییدخیلی مواظب احساساتتون باشیدتواین شرایطا که مغزادم هنگ میکنه ادم تصمیمات اشتباه زیادمیگیره خدایی نکرده ازچاله توچاه نیوفتید.
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1393/05/21
با سلام اقا ارش اینطور که از صحبت های شما پیداست شما هم شخصی هستید که به خانه وخانواده اهمییت زیادی می دهید مردی که چشم بر خطای همسرش ببندد مطمئنم که می خواد زندگیشو به هر نحو حفظ کنه ولی ایا میخواین این وسط غرورتون جریحه دار بشه حس مورد خیانت واقع شدن. و دم بر نیاوردن اصلا قابل تحمل نیست من میدونم که روزی که دور نیست شما به خاطر صبرتون و شکیبایتون خوشبخت هستید این حرفو از من داشته باشید
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1393/05/21
سلام نسیم خانوم ممنونم از همدلیتون راستش من اصلا از حرفاتون ناراحت نشدم وحدستون دقیقادرست بود واگه شیوه رفتاری من اینحوریه یه قسمتش از ضعفمه ویه قسمتش اینه که میخوام خونوادم پایدار بمونه که دخترم دعم بی مادری رو نکشه اخه مازندگیمونه باعشق شروع کردیم هرچند که الان دیگه هیچ اعتقادی به عشق ندارم وفک میکنم عشق فقط توکتاباست واسه شعرا ومنتوم عزمم گذاشتم برای خوشبختی دخترم وفک میکنم اون نباید تاوان اشتباهات ما بزرگترا روبده
Iran, Islamic Republic of
13:29 - 1393/05/21
باران خانوم شما لطف دارین راستی گفته بودید این اتفاق چند سال پیش براتون افتاد زندگیتون وحستون بعد از اون چی شده وایا این ارتباط قطع شده ویااین نگرانی تو فکر وزندگیتون باقی مونده اخه من چند ماه اول که این اتفاق افتاده بود تموم زندگیم گریه بود ولی الان دیگ این مسله رو قبول کردم بازم ازتون ممنونم
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1393/05/21
اقا ارش نمیدونم چطوری احساسمو بیان کنم ولی همینو بدونین که خسته شدم افسردم ولی به خاطر پسرم تحمل میکنم چون من پسرمو به علت این که همسرم مشکل داشت از بهزیستی اونم زمانی که بیست روز داشت گرفتم نمیزارم به خاطر اونم که شده بچه طلاق بشه ولی اینها هنوزم توی مهمانیای اندکمون هم که شده به هم توجه میکنند ومن چقدر عذاب میکشم
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1393/05/21
سلام..باران خانم منم یه بچه دارم احساستونودرک میکنم.شماخیلی خوبیدخیلی خانومی ایشاا خدابهت صبروحوصله بده که این روزام تموم شه ولی خیلی سخت نگیریدبه خودتون.شایدچون اشتباه شوهرتونوفهمیدیدحساس شدیدناراحت نباشید.ایشااخودش سرعقل میادولی فداکاری وخوبیتون باریکلاداره
Iran, Islamic Republic of
17:07 - 1393/05/21
سلام..اقاارش نمیدونم شایدخوبی زیادم خوب نباشه شایداگه شما..باران خانم وامثال ماها اگه یه کم سنگ دل بودیم یاخودخواه .یابه خودمون وخواستهامون بیشترتوجه میکردیم عزیزتربودیم..اینومیدونم که خوبی هیچوقت گم نمیشه ولی خیلی دیدم ادمایی که اونجوری هستن اوضاعشونم بهتره حداقل دلشون نمیسوزه...
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1393/05/21
باران خانم خیلی ناراحت شدم ودلم گرفت ولی مطمینم گذشت ومهرشما بدون پاداش نیست هرچند که خیانت بدترین دردی که میشه دچارش شد ولی شک ندارم خداییم اون بالاهست که هوای ادمای تنهارو داره وشک ندارم که یه روز م روز خوب ماست مخصوصا بااون شرایطی که تعریف کردید واقعا برای همسرتون متاسفم که قدر شما رونمیدونه
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1393/05/21
سلام نسیم خانوم تاحدودی حق باشماست وگاهی وقتا طرف مقابل از خوبی وحسن نیت سواستفاده میکنندولی بعضی ادما ذاتا نمیتونن انتقام بگیرن یکیش خود من باانکه همسرم به من خیلی بد کرده واگه این ده ماهه رو واستون تعریف کنم تعجب میکنید ولی بایه جونم وقربونت بشم همه چی رو یادم میره ودلم براش میسوزه شما درنظر بگیرید همیرتون بیاد توچساتون نگاه کنه وبگه من اونو دویت دارم وابسته شم ولی اونو مس برادرم دویت دارم بقیشم که اصلا قابل گفتن نیست
Iran, Islamic Republic of
00:44 - 1393/05/22
سلام.نه منظورم انتقام نیست چون اینجوری ادم ازدوطرف ضربه میخوره هم خودشوبه گناه کشیده وواسه خودش عذاب واعصاب خوردی درست کرده وهم زندگیش خراب شده..این حرفم کلی بود اخه خیلیارودیدم..مثلاوقتی بایکی خوبی وکوتاه میای وازحقت میگذری وساده ومهربونی طرف سریع سواستفاده میکنه وباج میگیره حالاچه دوست.زن.مرد .فامیل .هرکسی..ولی اگه برتوقع وبرافاده وخودخواه و.....باشی بیشترعزیزی زندگیت بهتره وطرف بیشترواست تره خوردمیکنه..یعنی شماتواین مدت اعتراض نکردید هیچی نگفتید؟؟احساس خطرنکردید
Iran, Islamic Republic of
15:06 - 1393/05/22
سلام اره فهمیدم راستش دو ماه اول چیزی نگفتم وبیشتر یه اتفاق ویه اشتباه میدونستم که درست میشه ولی بعدا اعتراض وبحث کردم که هرچی بیشتر اعتراض بیشتر لج کرد مثلا اگه ساعت کاریش۲ بود ساعت ۶ میومد وقتی اعتراض میکردم ومیگفتم ومیگفتم کجا بودی میگفت بهت ربطی نداره هروقت دوست دارم میرم میام الانم من اهل اینکار نیستم ولی حالا که طلاق گرفتم بزار یه مدت جداباشیم خیلی حرفای عجیبی میزنه که گفتنی نیست بعدشم میگه من میدونم تو من میبخشی ولی من فک میکنم میخواد ببینه اون چی میشه اگه جواب گرفت که هیچی اگهنشد راه برگشت داشته باشه ممنونم از راهنماییتون
Iran, Islamic Republic of
01:02 - 1393/05/23
بله خوب مسلمه میخوادراه برگشتشوخراب نکنه.اگه میخواست باشماباشه که نمیرفت.ولی حالاشایدم بنده خدا یک درصدم ازتکرارومسیولیت زندگی خسته شده خواسته یه مدت تنها باشه وحرفاشم بخاطراینه که ازتصمیمش مطمین نیست..همکارشون مگه متاهل نیست بچه نداره؟؟
Iran, Islamic Republic of
09:45 - 1393/05/23
دوستاان سلام به نظر من همسر اقا ارش میدونه داره چکار میکنه هم میخواد در صورتی که رابطش با این اقا سرانجام نگرفت پشت سرشو زیاد خراب نکرده باشه وامیدی داشته باشه برادر کوچکتر من وکیله همین لمروز داشت داستان یکی از موکلاشو تعریف میکرد که خانمه با یه اقا رابطه داشته به خاطر همینم داد خواست طلاق میده همه ی حقوقشم ازجمله بچش میبخشه به شوهرش اما لحظهی اخرتوی محضر که میاد میگه با طرفم به مشکل خوردم و طلاق نمیگیرم خلاصه بعضی ادمها اگر پشتشون کسی نباشه حتی به جدایی فکر نمیکنند
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1393/05/23
سلام اره چرایه بچه سه چهار ساله داره اره میخواد پلهای پشت سرش رو خراب نکنه شما باورمیکنید اونا اولس فقط نیم ساعت تومحل کار همو دیده بودن یه دل نه صد دل ......اونم اصلا تو یه اتاق نیستن راستش من باید بگم من اصلا روحیات خانومهارو نمیشناختم وهمش فک میکردم اقایونند که بی وفان وهمیسه میگفتم تو قوانین ما حق خانوما خورده میشه هرچند هنوز معتقدم درصد اقایون بی وفا بیشتره من مطمینم اون تو این مسیر سرش به سنگ میخوره شما میگین اون موقع چه عکس العملی بهتر باتوجه به اینکه شما خانومید واحساس خانوما رابهتر میدونید
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1393/05/25
اقا ارش سلام راستش اون موقع این شمایید که باید تصمیم بگیرید چکار کنید وهمسرتون ایا با تمام وجود برگشته یا از سر ناچاری برگشته و ایا شما میتونید دوباره طوری که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده مثل زمانی که عاشقش بودید با او از نو شروع کنید بله به نظر من عجله نکنید زمان بهترین دوای هر مشکلی است
Iran, Islamic Republic of
17:24 - 1393/05/25
باران خانوم سلام من مطمینم اگه برگرده از سر ناچاریه وشاید ازترس ابروشه وکاملا منو میشناسه که هرطوری که خواسته رفتار کرده میشه همچین زنیو بخشید ودل روصاف کرد هرچند منه ساده وبی غیرتو هرجوری میشه چرخوند کاش یخورده قویتر بودم فک میکنم اگه اینطوری بود زندگیم به اینجا نمیکشید ممنونم که نظر میدیدهمین گفتمان به من خیلی کمک کردهانشالا زندگیتون پر ازشادی بشه
Iran, Islamic Republic of
12:02 - 1393/05/29
سلام بچه ها من تازه اومدم
Iran, Islamic Republic of
16:47 - 1393/05/29
به نظر من اگر در ایران هم از نظر فرهنگی پذیرفته میشد که اشخاص شش ماه قبل از ازدواج با هم زیر یک سقف باشند بدون هیچ محدودیتی انقدر خیانت و طلاق اتفاق نمی افتاد. دوستی و دوران نامزدی با زندگی زیر یک سقف فرق میکنه. من اگر میدونستم زندگی زیر یک سقف انقدر خسته کننده ست اصلا ازدواج نمیکردم. خیلیها اصلا در قالب ازدواج واقعا عذاب میکشن. ازدواج لباسیه که مناسب همه نیست. کاش فرهنگ ما چنین فرصتی به ما میداد.
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1393/05/30
محمد خوش اومدی میخواستم بدونم تو با نظر پریا موافقی
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1393/05/30
پریا جون سلام خوش اومدی میخواستم بدونم چه چیز ازدواج خسته کنندس مگر این نیست که این هم دوره ای اززندگی است ما که نمیتونیم همیشه تنها باشیم دوران قبل از ازدواج راحتی وارامش خودشو داره دوران ازدواج هم شیرینی خودشو داره عزیزم بنده با این همه مسائلی که داشتم هیچ وقت نگفتم کاش این طور نمیشد بالاخره این هم قسمتی از زندگی من بوده اگر صحبت های منو بالا خونده باشی میبینی که خیلی مشکل داشته ودارم ولی باهاش روبرو میشم