کد خبر: ۲۳۶۸۸
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۸
تعداد بازدید: ۵۵۲۰۱
تعداد نظرات: ۵۸ نظر
هر سال كتاب ركوردهای گينس عجيب و غريب‌ترين ركوردهايی كه در زمينه‌های مختلف به دست می آيند را ثبت می كند.
برترین مجله اینترنتی ایرانبرترین ها:  هر سال كتاب ركوردهاي گينس عجيب و غريب‌ترين ركوردهايي كه در زمينه‌هاي مختلف به دست مي‌آيند را ثبت مي‌كند. خيلي ها براي ثبت نام و ركوردشان در كتاب گينس خود را به آب و آتش مي‌زنند. اما بعضي ديگر نيز به‌طور طبيعي و مادرزاد ركوردهايي دارند كه نام‌شان در اين كتاب ثبت مي‌شود.

خيلي‌ها بر اين باورند، اگر كسي نامش در ميان ركوردداران گينس باشد به او پول يا حقوق ماهانه مي‌دهند اما درست برعكس است و شما براي ثبت‌نام‌تان در اين كتاب بايد پول هم از جيب بدهيد. در سال 2012 براي هر ركورد‌گيري حدود 55 هزار و 500 پوند به حساب گينس در لندن بايد ريخته شود و بنا به ركورد شما از يك تا 5 كارشناس هم به شهري كه مي‌خواهيد در آن ركورد بزنيد مي‌آيند و براي آن‌ها بايد بليت رفت و‌برگشت درجه يك،  پول كامل رفت‌وآمد و هزينه كامل را بپردازيد. با اين حساب شايد خيلي‌ها از خير ركورد‌زدن بگذرند ولي اين را بدانيد اگر ركورد شما ثبت شود به سرعت در همه دنيا شناخته مي‌شويد و به جشن‌ها و مراسم‌هاي مختلف دعوت مي‌شويد. حتي در زمان ركورد‌گيري برخي افراد اسپانسر مي‌گيرند و علاوه بر تمامي هزينه‌هايي كه اين اسپانسر به بنياد گينس مي‌دهد درصورت موفقيت ثبت ركورد پول خوبي هم در مي‌آوريد البته يكي ديگر از نكاتي كه در ثبت ركورد بايد به آن توجه كنيد، اين است كه كتاب ركوردها مدخلي براي كار شما باز كرده باشد شما بايد از مسئولان اين كتاب بخواهيد به درخواست شما جواب دهند و اگر ركورد شما براي آن‌ها تعريف نشده باشد ابتدا بايد كارشناسان گينس در مجمع سالانه شان روي آن بحث كنند و اگر واقعا به اين نتيجه برسند كه فقط تعداد كمي هستند كه چنين كاري را انجام مي‌دهند، يك سري قوانين برايش تعيين مي‌كنند و مدخل براي همه باز مي‌شود تا هركس خودش را امتحان كند. نكته آخري كه در ثبت برخي ديگر از ركورد‌ها هم مهم است اين است كه شما حتما بايد به سن خاصي برسيد تا ركورد شما مورد قبول قرار بگيرد. مثلا اگر قدتان خيلي كوتاه يا خيلي بلند باشد حتما بعد از 18 سالگي از شما اندازه‌گيري مي‌شود.ايرانيان در گينس

از چند سال قبل ايرانيان هم نام‌شان در گينس ثبت شده است. نخستين كسي كه از ايران به گينس رفت علي دايي بود كه با 109 گل زده ملي ركورددار شد. بعد از دايي حسين رضازاده، قوي‌ترين مرد جهان شد و به‌عنوان كسي كه سنگين‌ترين وزنه جهان را جابه جا كرده است نامش وارد کتاب گينس شد. پس از اين 2نفر، انوشه انصاري هم با رفتن به فضا نخستين زني بود كه در يك سفر توريستي به فضا نامش در ميان ركورد‌داران ثبت شد ولي اين 3 نفر در رده ركورداراني هستند كه به‌صورت افتخاري وارد كتاب شده‌اند و در سال‌هاي آينده نام‌شان از كتاب حذف مي‌شود ولي 2 ايراني ديگر هم هستند كه تا زماني كه كسي ركوردشان را نزند در گينس مي‌مانند.

ركورد روپايي سرعتي

«مهدي حب درويش» فوتباليست جوان ايراني با شكستن ركورد روپايي سرعتي با توپ، نام خود را در كتاب ركوردهاي جهاني ثبت كرد. او در حضور نماينده گينس موفق شد در يك دقيقه 144 بار با توپ تنيس ركورد سرعتي روپايي را ثبت كند.  حب درويش براي اين ركورد سال‌ها وقت و پول صرف كرد و خودش در اين باره مي‌گويد:« ساعت 10ونيم صبح جمعه 25 دي ماه سال 90، تلاشم را براي ثبت ركورد آغاز كردم.  وقتي نماينده گينس گفت، اگر بتواني در يك دقيقه با توپ تنيس بيشتر از 60 تا روپايي بزني نامت در گينس ثبت خواهد شد. من قبلا اين كار را با انواع و اقسام اشيا امتحان كرده بودم و براي همين در مدت يك دقيقه، 144 تا روپايي زدم و نخستين ركورد گينسي‌ام را به دست آوردم. ركورد ديگري كه مي‌خواستم ثبت كنم، روپايي‌زدن استقامتي با توپ تنيس بود. سال 1999 يك ورزشكار لهستاني 5ساعت و 28 دقيقه بدون وقفه با توپ تنيس روپايي زد و نامش در كتاب گينس ثبت شد.

زدن ركورد اين ورزشكار برايم كار سختي نبود اما وقتي از نماينده گينس شنيدم نبايد حين اجرا، توپ با زانويم برخورد كند كمي غافلگير شدم براي اين‌كه نمي‌دانستم داوران اجازه استفاده از زانو را در اين ركورد نمي‌دهند. به هر حال ساعت حدود 12‌و‌نيم ظهربود كه تلاش براي شكستن اين ركورد را شروع‌كردم و حدود 2ساعت از روپايي زدنم گذشته بود، مي‌خواستم مقداري آب بنوشم كه توپ با زانويم برخورد كرد اما به كارم ادامه دادم تا اين‌كه 5 ساعت و 34 دقيقه به‌صورت مداوم و بدون استراحت روپايي زدم اما به دليل مناسب نبودن كفشم، انگشت شست پاي راستم ورم كرد و دچار خونريزي شد. براي اين‌كه سلامتم را حفظ كنم به پيشنهاد مربي‌ام كار را متوقف كردم البته مي‌دانستم كه ركورد ورزشكار لهستاني را شكسته‌ام. به دستور مربي‌ام ديگر روپايي نزدم ولي به دليل بدشانسي 2بار هنگام خوردن مايعات توپ با زانويم برخورد كرد. براي همين نماينده گينس فقط حكم موقت ركورد اولم را به من داد و قرار شد براي ركورد دوم با ديگر نماينده‌هاي گينس مشورت كند ولي در نهايت اين ركورد برايم ثبت نشد.»طولاني‌ترين شنا در آب‌هاي آزاد

«محمدحسين كبادي»، شناگر هرمزگاني آخرين ايراني است كه نامش در کتاب گينس ثبت شد. او در مدت 85 روز و طي‌كردن مسير يك هزار و 100كيلومتر توانست اين ركورد جالب را بزند.او تمام مسير را به‌طور انفرادي و داخل يك محفظه فلزي طراحي شده از سوي متخصصان براي حفظ ايمني و جلوگيري از حملات و آسيب‌هاي احتمالي جانوران دريايي شنا كرده است.ركورد او از جمله طولاني‌ترين مسافت‌ها و ركوردهايي است كه در تاريخ رشته ورزشي شناي آب‌هاي آزاد در جهان به ثبت رسيده است و مهم‌ترين افتخار‌‌ي‌ است كه براي نخستين‌بار از سوي يك شناگر ايراني مسلمان و در حوزه خليج‌فارس به مرحله اجرا در آمده است.پيش از اين شناگري از كشور اتريش با طي مسافت 700 كيلومتر نام خود را در كتاب ركوردهاي جهاني گينس ثبت كرده بود.افرادي كه ادعاي رفتن به كتاب ركورد‌ها را دارند

اين را هم بدانيد البته كساني هم هستند كه ادعاي رفتن نام‌شان به كتاب ركوردها را دارند ولي نمايندگان گينس ارزيابي دقيقي از كارشان ندارند و احتمالا موفق نخواهند بود.

ماهي صفت و ركورد اهداي كتاب

 حميد ماهي صفت،‌ كمدين مشهور كشور هم تا به حال 3ميليون جلد كتاب آموزش نماز به كودكان و نوجوانان اهدا كرده است ولي فعلا که در كتاب گينس يك اندونزيايي با ركورد 500هزار جلد كتاب ركوردار است.

ديگر ركوردها

  • جوان‏ترين استاد دانشگاه جهان
«آليا صبور» دختر ايراني، جوان‌ترين استاد دانشگاه در جهان است نام او در تاريخ ۱۹ فوريه ۲۰۰۸ در كتاب ركوردهاي جهاني گينس ثبت شد و پس از 192 سال ركورد آقاي كولين مك‌لورين ركورددار پيشين را شكست.اين دختر ايراني تبار به‌طور تمام وقت در دانشگاه نيويورك تدريس مي‌كند و به‌عنوان يك نابغه نام خود را در رديف جوان‌‌ترين استاد دانشگاه‌هاي معتبر جهان در كتاب ركوردهاي گينس ثبت كرده است. آليا صبور در 8 ماهگي خواندن را آغاز كرد و از كلاس چهارم ابتدايي به كالج رفت تا در سطح كارشناسي رياضيات كاربردي بخواند.
  • طولاني‌ترين نقاشي جهان
عنوان طولاني‌ترين نقاشي جهان هم به ايرانيان اختصاص دارد. براي ساخت اين نقاشي 5كيلومتري، بوم‌هاي 100متري نقاشي به هم متصل شده‌اند. موضوع اين نقاشي كه «به سوي نور» نام دارد، زندگي حضرت محمد(ص) و تلاش ايشان براي گسترش صلح و عدالت است. ركورد قبلي طولاني‌ترين نقاشي با 2987 متر در امارات متحده عربي ثبت شده بود.
بازدید از صفحه اول
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
بانک اطلاعات تجاری برترین ها
 
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۵۸
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۲/۳۱
پاسخ
3
41
زنده باد ایران و ایرانی
پاسخ ها
نظر یک دوست
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۵
داداش ناقصه!
بعله. مثلا زیبا ترین دختربچه دنیا در گینس "مهسا پزشکیان" که اصفهانیه و مثلا یکی دیگه که اسمشو یادم نیست حالا 25 رکورد گینسی داره!
در ضمن دوستان الان دارن فله ای رکورد گینس میدن برین اینجا حتی نفس کشیدنتون هم ثبت کنید:
http://www.guinnessworldrecords.com/set-a-record/intro/
من می خوام ارسال پیامک رو بشکنم.
نظر بسيجي قهرمان!!!!!
| درباره ایرانی های ثبت شده در گینس را بشناسید !
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۰۲
پاسخ
167
15
مرگ بر آمرييييکا صبور اجنبيه!!!! اسمشو از اون كتابه در بيارين
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۰۲
پاسخ
11
28
درود بر همه ی افبخار افرینان ایران زمین. همه ما به ایرانی بودنمون افتخار میکنیم
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۳/۰۲
پاسخ
5
29
جاوید باد ایران و ایرانی
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۳/۰۲
پاسخ
8
24
دمشون گرم.
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۳/۰۲
پاسخ
6
21
ایران وایرانی همیشه سربلندمثل همیشه
پاسخ ها
نظر شایان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۵
همه اینو لایک کنن
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۸
پاسخ
4
22
مهم نیست کجایی هستی مهم ذهن انسان که ازلحاظ مغزی باید رشد کنه.وهمه ایرانی هایی که از لحاظ ذهنی پیش میرند باید مورد حمایت دولت قراربگیرند
پاسخ ها
نظر سی سی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۳۰
چه قدر هم که حمایت می کنند !....
Canada
|
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۲
پاسخ
4
21
واقعا با عث غرور ما ایرانی ها شده تا بتوانیم همه جا از ایرانی ها صحبت کنیم

زنده باد ایران و ایرانی
نظر محمد حسین ارع
| درباره ایرانی های ثبت شده در گینس را بشناسید !
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۶/۱۸
پاسخ
4
11
به امید اینده ای پر افتخار برای ایران و ایرانیان اریایی.
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۶
پاسخ
2
11
خدا راشکر ایرانی هستیم و افتخار می کنیم مسلمانیم
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۴
پاسخ
0
7
باسلام
من جاوید مهمدی هستم 21 ساله از گیلان
من توانستم رکورد شنای سوئدی را در کتاب گینس بشکنم اما نمی دانم چطور میتوان این رکورد را به ثبت رساند . اگر لطف کنید مرا در این امر راه نمایی کنید ممنون می شوم . من از این رکورد فیلمبرداری هم دارم . با تشکر
پاسخ ها
نظر آرشام
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۵
سلام؟منم میخوام یی رکورد را ثبت کنم.شما به جایی رسیدین؟
نظر پیمان مدهنی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۵
آقای محمدی اگر شما واقعا می تونید این کار رو انجام بدید به من ایمیل بزنید.
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۸/۲۹
پاسخ
173
127
واقعا ایرانی بودنم اولین شانس زندگیم بود
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۲
پاسخ
12
27
سلام باتشکر از شما که این هطلاعات خوب مخصوصاایرانی را در یک مجموعه گردآوری کردید
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۸
پاسخ
6
10
دمتون گرم
United States
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۱
پاسخ
8
6
ایران از اول تا الان در گینس بود و در آینده هم هست
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۵
پاسخ
4
7
سلام؟من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و میخوام یی رکورد ورزشی ثبت کنم.لطفا بگید باید چکار کنم و باید کجا بروم.باتشکر
نظر حسین قره داغی
| درباره ایرانی های ثبت شده در گینس را بشناسید !
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۸
پاسخ
6
3
سلام:
سه سال است.دارم به رکورد گینس حمله می کنم.اما هنوز موفق نشده ام.ولی در آینده حتما شکستش خواهم داد.
14رکورد در 14 ماه بعنوان اولین ایرانی
نظر امید عباسعلی پور
| درباره ایرانی های ثبت شده در گینس را بشناسید !
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۴
پاسخ
4
9
فوق العاده عالی
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۰
پاسخ
111
109
بدم اومد که الییاصبور ایرانو ول کرده رفته خارج
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۶
پاسخ
128
132
سلام من کیوان جوکار من میتوانم بدون این که دستم را به فرمان دوچرخه ام بگیرمحدود چند کیلو متر بروم
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۷
پاسخ
1
20
بیشترین هواداره دنیارو داره اما ثبتش نمیکنن نامردا
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۰
پاسخ
0
3
سلام و خسته نباشید
من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و ۲۵ ساله و ورزشکار حرفه ای هستم.و چند ماه است که دارم تمرین میکنم که بتونم یی رکورد ثبت کنم . و نمیدانم از کجا باید شروع کنم که این رکوردم به ثبت برسه
ممنونم میشم اگه کمکم کنید.
با تشکر
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۲
پاسخ
3
2
به امید سربلندی ایران وایرانی در دنیا
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۷
پاسخ
3
4
تنها این ها نیستن ایران افراد زیادی نابغه داره
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۱
پاسخ
1
4
سلام من میخوام رکورد بزنم اما نمیدنم چکار کنم اگه امکان داره رهنمایم کنید
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۲
پاسخ
2
6
سلام دوست عزیز من یه تروبچه برورش دادم فکر میکنم بزرگترین ... دنیا شه میخواستم چنتا سوال ببرسم ممنون میشم تماس بگیرین09398394944 راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۹
پاسخ
3
9
سلام من هم میخواستم یه رکورد در کتاب گینس ثبت کنم. میخواستم بدونم که 1. آیا این رکورد من جز رکوردهای گینس حساب میشه
2.اسپانسر از کجا گیر بیارم .
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۰
پاسخ
4
6
باوركردني نيست
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۵
پاسخ
3
3
بسیار شاهکار زیبا و بی نظیری بود
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۴
پاسخ
3
1
واقعا جالب وباورنکردنیه من که افتخارمیکنم به مردم کشورم ایران
United Arab Emirates
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۱
پاسخ
12
0
دریافت مدرک جهانی گینس, سریعترین نوازنده ویلن جهان. تقدیم به همگی شما عزیزانم

my Guinness certificate for fastest violin player:
http://www.guinnessworldrecords.com/records-4000/fastest-violin-player

video:

http://www.youtube.com/watch?v=CjtEOX744KU&feature=youtu.be

facebook:

https://www.facebook.com/yaraa.violinist/posts/681414838576733?ref=notif¬if_t=like

fan page:

https://www.facebook.com/pages/Yara-B-Violin-Fan-Page-یارا-ویلن-فن-پیج/233063543437831?ref=hl
مدیر پایگاه ثبت این رکورد را به شما مخاطب گرامی تبریک عرض می نماییم.
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۲
پاسخ
3
3
واقعا عالی بودمرسی
United States
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۲
پاسخ
0
2
این مقاله رو هم در که در مورد کتاب رکوردهای گینس هستش پیشنهاد میکنم که بخونید. در کنار مواردی که از بهترین رکودهای ایران و جهان عنوان کرده در مورد نحوه ایجاد این کتاب هم توضیح داده

http://mrgeo22.wordpress.com/2014/05/23/guiness-world-records
United States
|
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۰
پاسخ
0
2
آفرين به غيرتشون
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۵
پاسخ
1
3
سلام من توانایی زدن پرس سینه تا 457 کیلو رو ثبت کردم آیا میتونم رکورد گینس رو بزنم با تشک
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
پاسخ
0
4
با سلام
ممنون می شویم که نحوه ثبت نام در رکوردهای گینس را بیان کنید
آیا در ایران نمایندگانی از سوی این مرکز جهت انجام این کار وجود دارد؟
نظر الناز شاکر دوست
| درباره ایرانی های ثبت شده در گینس را بشناسید !
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۸
پاسخ
2
2
مسخره بود
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۴
پاسخ
0
2
روپایی و دانشجو جوان از همش باحال تر بود
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۸
پاسخ
1
4
آقا من تو بازی جورچین گوشیم رکورد زدم اونم 2 ثانیه.کجا باید ثبتش کنم؟
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
پاسخ
0
2
همشون عالی بودن مرسی باعث افتخار ماست واقعا هنر نزد ایرانیانست و بس.
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۹
پاسخ
0
1
اینکه یک نفر بتونه کاری کنه که خیلی هاتوان انجام اون روندارن یه افتخاره وازهمه مهم تراینکه یه محرکه برای تلاش بیشتروثبت رکوردهای دیگر.حالااون شخص آمریکایی باشه.ممنون ازتعصبتون نسبت به ایران.
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۵
پاسخ
1
1
نفر چهارم تست IQ تو دنیا هستم,سه نفر قبلی مردن چند سال پیش هیچکس نمیاد بگه خرت به چند من
نفر دوم تست ریون تو جهانم
اینجا ایرانه
رکورد گینسش فقط بیشترین دروغ دنیاست
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۶
پاسخ
0
0
دمشون گرم
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۴
پاسخ
1
1
پس پهلوون خلیل(خلیل عقاب)ک دوتا رکورد خیلی بزرگ ثبت کرده چی؟
بلند کردن فیل کم نیس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۰
پاسخ
1
0
کسانی که درزمینه علمی درگینس ثبت شده اعلام کنید
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۳۱
پاسخ
0
0
سلام من افتخار میکنم که ایرانی مسلمان هستم وبرای کشورم جون میدهم ایران زنده باد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
پاسخ
1
0
ایران خاک دلیران
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۰
پاسخ
0
0
من
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۴
پاسخ
0
0
عالی ولی میتونست کامل ترباشه
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۴
پاسخ
0
0
ایران کشوره دلیران
United States
|
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۷
پاسخ
0
0
دم همتون گرم .آرزو میکنم هیچ موقع به هیچ قومی .قشری .شهری .زبونی .فرهنگی
بی احترامی نکنیم تا سینه جلو بدیم با غرور و افتخار بگیم من یه ایرااااااانیم
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۳۰
پاسخ
0
0
من میتونم در کوتاه ترین زمان ممکن همه چیز را ازچپ به راست بخونم
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۰
پاسخ
0
0
سلام من میتوانم با یک موتور یاماها ۱۲۵ccبیش از ۱تن بار رو حمل کنم به مسافت ۵کیلومتر و این کار رو بیش از 2000هزار بار انجام دادم و تا وزن ۱تن ۳۰۰کیلو گرم هم بردم تو مسیر ناهموار بارها رو با تیفور و سه پایه بر روی موتورگذاشتم این وزن بار برابر ظرفیت دو برابر یک پیکان وانت هست
  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  • لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
  • در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: