۲۵۱۳۳
۱۷ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۶:۲۳
معرفی تیم‌های حاضر در یورو 2012(این گزارش به مرور تکمیل می شود)
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 26351

طرفداری:شعار و نماد


شعار رسمی مسابقات "با هم تاریخ را می سازیم" در 23 آذر 1388 به همراه لوگوی رسمی معرفی و رونمایی شد.این شعار بیانگر این است که برای نخستین بار در تاریخ قاره اروپا رقابت‌های یورو 2012 در مرکز و شرق اروپا برگزار خواهد شد.در نماد بازی‌های یورو 2012 که به شکل یک گل است، دو شاخه به صورت برگ وجود دارد که نماد هر یک از دو کشور میزبان یورو 2012 است. در میان این دو برگ، گل این شاخه توپ فوتبال ترسیم شده است. شکل بصری نماد از هنر سنتی ویکینانکی که نوعی هنر برش کاغذ در نواحی روستایی اوکراین و لهستان است،گرفته شده است.هنر ویکینانکی نماد جانداران و گیاهان مناطق محلی این ناحیه در ادای احترام به طبیعت و رشد و باروری است.توپ رسمی یورو ۲۰۱۲

آدیداس تولیدکننده توپ رسمی مسابقات است.این توپ که تانگو ۱۲ نامگذاری شده است در آذرماه سال ۱۳۹۰ در اوکراین و توسط سرگی بوبکا قهرمان پرش رونمایی شد.بر روی این توپ پرچم دو کشور میزبان حک شده است
معرفی گروه A

لهستان، ميزبان اميدوار
لهستان دومين تجربه حضور در يورو را در خاک خود تجربه خواهد کرد و اميدوار است بتواند به پشتيباني هوادارانش در ورزشگاه‌خانگي نمايش‌مطلوبي ارائه دهد. آنها در يورو 2008 حاضر بودند اما در دور مقدماتي حذف شدند.

بهترين عملکرد در جام ملت های اروپا: حضور در يورو 2008

سرمربي: فرانسزک اسمودا

بهترين گلزنان: در طول تاریخ: ولادزيميرز لوبانسکي (48 گل) – هم اکنون: اوزه‌بيوز اسمولارک (20 گل)

بیشترین تعداد بازی: در طول تاریخ: ميشل زولاکو (102 بازي) – هم اکنون: داريوژ دودکا (60 بازي)

زمان تاسيس فدراسیون: سال 1919

لقب: سفيد و قرمزها

لهستان که در جام جهاني سال 1974 و 1982 تا مرحله نيمه‌نهايی پيش رفت قبل از يورو 2008 نتوانسته بود پای به مسابقات يورو بگذارد. پس از حذف در مرحله گروهی، لهستاني‌ها سرمربي هلندی تيم، لئو بين‌هاکر را اخراج کردند؛ آنچه در واقع تکرار داستان جام‌هاي جهاني 2002 و 2006 بود. آنها در راه رسيدن به جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي هم ناموفق بودند: رتبه پنجم يک گروه شش تيمي! برخي از بازيکنان حاضر در تيم ملي لهستان در کشوري ديگر متولد شده‌اند و فوتبال خود را زير پرچم لهستان ادامه مي‌دهند. لهستاني‌ها اميدوارند با استفاده از امتياز ميزباني و به پشتوانه نتايج مثبت ديدارهاي تدارکاتي، نمايش قابل‌قبولي در يورو 2012 داشته باشند: کسب چند برد روحيه‌بخش مقابل ساحل عاج، نروژ و آرژانتين؛ تساوي با آلمان و يونان و البته شکست 2-0 مقابل لتوني. البته لهستان در اين بازي‌نه بازيکن جوان از جمله ژسني 21 ساله، لواندوفسکي 23ساله و بلاشزيکوفسکي 25 ساله (کاپيتان) در ترکیب خود داشت.

ميشل زولاکو کاپيتان سابق لهستان است که در 29 مارس در سن 35سالگي با فوتبال ملي خداحافظي کرد، وي با 102 بازي ملي رکورد بيشترين بازي ملي را در اختيار دارد. آخرين بازي وي به تساوي صفر-صفر با يونان انجاميد.

اسمودا در مورد شرايط تيم بيشتر توضيح مي‌دهد: "ما اشتباهاتي داشتيم اما اين، طبيعت بازي‌هاي تدارکاتي است. ما در مي 2012 با آمادگي کامل وارد ميدان رقابت‌ها خواهيم شد. ما با تيم‌هاي بزرگ جهان رقابت کرديم و در بيشتر موارد، نمايش فوق‌العاده‌اي داشتيم. اين بازي‌ها اعتماد به نفس بازيکنان ما را تقويت کرد تا در مسابقات يورو 2012 هم با قدرت بازي کنند. ما در مسير درست گام برمي‌داريم."

تاریخچه حضور در یورو

لهستان دوبار در رقابت‌هاي جام جهاني به مقام سوم دست پيدا کرده است و برنده مدال طلاي فوتبال بازي‌هاي المپيک سال 1972 به حساب مي‌آيد. اما يورو هميشه براي لهستان مثل يک طلسم بوده؛ طلسمي که در سال 2008 بالاخره شکسته شد. آنها در جام ملت‌هاي اتريش و سوئيس نمايش چشمگيري نداشتند: يک گل زده (گوئررو بازيکن برزيلي‌الاصل لهستان) و تنها يک امتياز. آنها دوبار در سال هاي 1976 و 1980 شانس حضور در يورو را در آخرين لحظات از دست دادند: در سال 1976 به خاطر تفاضل گل کمتر، پايين‌تر از هلند قرار گرفتند و در سال 1980، آلمان شرقي مانع صعود لهستان به دور نهايي رقابت‌هاي يورو شد.

برنامه بازي‌هاي لهستان در يورو 2012

جمعه 19 خرداد : لهستان – يونان، ساعت 20:30 به وقت ایران

سـه شنـبـه 23 خرداد: لهستان – روسيه، ساعت 23:15 به وقت ایران

شنبه 27 خرداد: لهستان – جمهوري چک، ساعت 23:15 به وقت ایران

آمار بازی‌ها در یورو

نتايج کلي (دور مقدماتي و دور نهايي): 93 بازي – 38 برد – 25 تساوي – 30 شکست – 132 گل زده – 104 گل خورده

نتايج دور نهايي: 3 بازي – 0 برد – 1 تساوي – 2 باخت – 1 گل زده – 4 گل خورده

نتايج دور مقدماتي: 90 بازي – 38 برد – 24 تساوي – 28 شکست – 131 گل زده- 100 گل خوردهیونان، سرزمین افسانه‌ها در پی رویاهاتيم فرناندو سانتوس در مرحله مقدماتي يورو 2012 شکست‌ناپذير بود؛ چند پيروزي ميلي‌متري کافي بود تا يونان به صدرنشيني در گروه ششم مرحله ی  مقدماتي برسد. حال آنها وارد مي‌شوند تا شايد مثل يورو 2004 شگفتي‌ساز جام باشند.

بهترین عملکرد در جام ملت های اروپا : قهرمانی در یورو 2004

سرمربي: فرناندو سانتوس

برترین گلزنان : در طول تاریخ : نيکوس آناستوپولوس (29 گل) – هم اکنون : آنجلوس کاريستياس (25 گل)

بیشترین تعداد بازی : در طول تاریخ : تئودور زاگوراکیس(120 بازی) – هم اکنون : کاراگونیس (114 بازی)

زمین تاسیس فدراسیون : سال 1926

لقب : سفید و آبی آسمانی ها

آنها در دور مقدماتي روند معمول بار دیگر تکرار کردند و با دفاعي مستحکم و خط حمله‌اي زهردار توانستند با پيروزي‌هاي اصطلاحا اقتصادي پا به يورو 2012 بگذارند. يونان هيچ بازيکن ستاره‌‌اي ندارد اما از روحیه ی  تيمي فوق‌العاده‌اي بهره مي‌گيرد،که همين نکته بارزترين ويژگي این تيم است. قبل از يورو 2004 در پرتغال، ‌يونان در دو تورنمنت بزرگ ديگر نیز شرکت کرده بود. آنها در جام جهاني آفريقاي جنوبي حاضر بودند و در مرحله گروهي حذف شدند. در يورو 2008 نیز  نتوانستند از عنوان قهرماني خود دفاع کنند و در مرحله گروهي وداع زودهنگامي با جام داشتند.

مرحله مقدماتی جام ملت های اروپا 2012

گروهی : تیم اول گروه

برترین گلزنان : جيانيس فتفاتزيديس، کايرياکوس پاپادوپولوس، واسيليس توروسيديس (2 گل)

بیشترین تعداد بازی : گئورگوس کاراگونيس، ديميتريس سالپينگيديس (10 بازی)

برد 2-1 در مقابل گرجستان حکم صعود يونان به يورو 2012 را امضا کرد. اين بازي، صدمين بازي بود که يونان در دور مقدماتي يورو انجام مي‌داد.

فرناندو سانتوس در آگوست 2010 جانشي  ري‌هاگل شد.کسی که دورانی درخشان با تيم ملي يونان سپري کرده بود. سرمربي پرتغالي کارنامه درخشاني داشت و در 17 بازي ابتدايي که هدايت يونان را برعهده داشت شکست را تجربه نکرد. اما آنها در بازي دوستانه با روماني (15 نوامبر) 3-1 در خانه باختند تا نوار بازي‌هاي بدون شکست يونان پاره شود. کارنامه سرمربي پرتغالي يونان 10 پيروزي، 7 تساوي و تنها يک شکست است. در واقع فرناندو سانتوس بهترين عملکرد تاريخ تيم ملي يونان را ثبت کرده است
صعود يونان به يورو 2012 را مي‌توان يک کار تمام عیار تیمی توصيف کرد، 14 گلي که آنها در اين مسير به ثمر رساندند توسط 11 بازيکن اين تيم زده شده است! پاپادوپولوس 19ساله زننده يکي از اين گل‌هاست؛ وي در اولين بازي رسمي خود در ديدار دوستانه با مالت (ژوئن 2011) توانست اولين گل ملي خود را به ثمر برساند.

کاپيتان کاراگونيس و سالپينگيديس، تنها بازيکناني بودند که در تمام ديدار‌هاي دور مقدماتي از ابتدا در میدان سبز حضور داشتند. سانتوس در اين ديدارها از 32 بازيکن استفاده کرد که نه نفر از آنها براي اولين بار پيراهن تيم ملي یونان را بر تن ‌کرده بودندمربی یونانی ها پس از صعود تیمش اظهار کرد : "اين دستاورد متعلق به همه يوناني‌هاست. ما تلاش کرديم بهانه کوچکي براي خنده مردمي بسازيم که روزها و ماه‌هاي سختي را پشت سر مي‌گذارند. ما همچنان در حال بلوغ و پيشرفتیم. نگاه ما هميشه رو به جلو بوده و هيچ حد و مرزي براي پيشرفت تصور نمی کنیم."

تاریخچه حضور در یورو

يونان در سال 1980 براي اولين بار وارد رقابت های يورو شد. اما بعد از آن، يوناني‌ها طلسم شدند و تا سال 2004 نتوانستند در اين تورنمنت بزرگ حاضر شوند. هرچند طعنه‌آميز است که اين حضور نوبرانه با قهرماني در پرتغال به پايان رسيد! طرح‌هاي تاکتيکي ري‌هاگل بی نقص اجرا شد تا يونان شگفتي‌ساز جام لقب گيرد و با پيروزي 2-1 بر ميزبان (پرتغال) و حذف فرانسه و جمهوري چک در دور يک‌چهارم نهايي و نيمه‌نهايي به فينال برسد. بردهاي 1-0 يونان تبديل به تهديد بزرگي شده بود که تمام تيم‌هاي بزرگ آن روزهاي اروپا را مي‌ترساند. آنها در فينال دوباره پرتغال ميزبان را شکست دادند تا اروپا شوک يوناني را تجربه کند! همه ضربات سر کاريستياس در يورو 2004 سه‌امتياز ارزش داشتند! اما داستان سرزمین افسانه ها در يورو 2008  پايان خوشي نداشت و يوناني‌ها با سه شکست در دور گروهی، از دور مسابقات حذف شدند.

برنامه بازي‌هاي يونان در يورو 2012

جمعه 19 خرداد : یونان– لهستان، ساعت 20:30 به وقت ایران

سه‌شنبه 23 خرداد : يونان – جمهوري چک، ساعت 20:30 به وقت ایران

شنبه 27 خرداد : يونان – روسيه، ساعت 23:15 به وقت ایران

نتايج کلي (دور مقدماتي و دور نهايي): 112 بازي – 55 برد – 22 تساوي – 35 شکست – 161 گل زده – 122 گل خورده

نتايج دور نهايي: 12 بازي – 4 برد – 2 تساوي – 6 باخت – 9 گل زده – 13 گل خورده

نتايج دور مقدماتي: 100 بازي – 51 برد – 20 تساوي – 29 شکست – 152 گل زده- 109 گل خوردهروسیهپس از صعود باشکوه روس ها به عنوان تیم اول گروه دوم مسابقات آنها می‌‌آیند تا عمل کردی بهتر از آنچه در یورو ۲۰۰۸ دیدیم از خود به نمایش بگذارند و خود را به مرحله‌ای بالاتر از نیمه نهایی‌ بیابند.

بهترین عمل کرد در جام ملت‌های اروپا: قهرمانی در سال ۱۹۶۰ ( به عنوان اتحاد جماهیر شوروی )

سرمربی: دیک ادووکات

بهترین گل زن در طول تاریخ : ولادمیر بشاتسنیخ (۲۶ گل) -هم اکنون: رومن پاولیوچنکو (۲۰ گل)

بیشترین تعداد بازی در طول تاریخ: ویکتور انوپکو (۱۰۹ بازی)- هم اکنون: سرگي ایگناشویچ (۷۱ بازی)

زمان تأسیس فدراسیون: ۱۹۱۲

روسیه یکی‌ از تیم‌های حاضر در نیمه نهایی سال ۲۰۰۸ بود . در مقدماتی یورو ۲۰۱۲ موفق شد برای اولین بر ۵ پیروزی پیاپی به دست آورد و همین باعث شد خاطره تلخ حذف شدن در پلی آف جام جهانی‌ ۲۰۱۰ را فراموش کند.در این مرحله مردان دیک ادووکات غیر قابل شکست بودند و همچنین تنها ۴ گًل دریافت کردند این در حالی‌ بود که آندری ارشاوین در دو بازی اول غایب بود و با بازگشت خود روحیه ی مضاعفی به تیم تزریق کرد.همین امر سبب شد آنها بتوانند بر هلند غلبه کنند.

مرحلهٔ مقدماتی جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۲

گروهی: تیم اول گروه دوم

بهترین گًل زن: الان دزاگوئف - رومن پاولیوچنکو ( ۴ گل )

بیشترین تعداد بازی‌: واسیلی برزوتسکی- آندری ارشاوین ( ۱۰ بازی )

دیک ادووکات مرحله گروهی را به آرامی آغاز کرد این روند با پیروزی مقابل اندورا شروع شد و با شکست ۱-۰ در خانه مقابل اسلوواکی پایان یافت. در ۱۱ اکتبر سرگی ایگناشویچ معروف‌ترین مدافع در تاریخ روسیه پنجاهمین گًل خود را در مقابل اندورا به ثمر رساند . ادووکات در مورد نتایج تیمش گفت : "ما در ۱۰ بازی بسیار سخت اعاده حیثیت کردیم و مستحق پیروزی بودیم امیدوارم هواداران دیگر از تیم انتقاد نداشته باشند."

تاریخچه حضور در یورو

قهرمانی در سال ۱۹۶۰ به عنوان اتحاد جماهیر شوروی بهترین عملکرد روس‌ها بود ، با حضور بازیکنانی مانند لئو یاشین از دینامو مسکا و ایگور نتو از اسپرتاک مسکو انها توانستند با تیم ملی‌ به این مهم دست یابند

آنها موفق شدند یوگسلاوی را در وقت‌های اضافه با گًل ویکتور پوندلینک ( بهترین بازیکن اولین جام ملت‌های اروپا) با نتیجه ۲-۱ شکست دهند. اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۶۴ مقام دوم را کسب کرد پس از آن در فینال ۱۹۷۲ مغلوب آلمان غربی شد در سال ۲۰۰۴ روسیه به سوئیس و اتریش باخت همین مساله کافی‌ بود تا آنها در مرحله گروهی حذف شوند.


برنامه مسابقات روسیه در یورو ۲۰۱۲

جمعه ۱۹ خرداد : روسیه - جمهوری چک 23:15 به وقت ایران

سه شنبه ۲۳ خرداد : لهستان - روسیه، ساعت 23:15 به وقت ایران

شنبه ۲۷ خرداد : یونان - روسیه، ساعت 23:15 به وقت ایران

آمار بازی‌ها در یورو :

مقدماتی:

تعداد بازی : 52 - تعداد برد : 33 - تعداد تساوی : 11 - تعداد شكست : 8 - تعداد گل زده : 111 - تعداد گل خورده : 40

مرحله نهایی :

تعداد بازی : 11 - تعداد برد : 4 - تعداد تساوی : 1 - تعداد شكست : 6 - تعداد گل زده : 13 - تعداد گل خورده : 20جمهوری چکتیم مایکل بیلک توانست رکورد حضورهای پیاپی در مسابقات یورو پس از استقلال کشورش را ادمه دهد.

بهترین عملکرد: قهرمانی 1976 (با نام چکسلواکی)

سرمربی: مایکل بیلک

برترین گلزنان: در طول تاریخ : یان کولر (66گل) – هم اکنون : میلان باروش (39 گل)

بیشترین تعداد بازی: در طول تاریخ : کارل پوبورسکی (118 بازی) – هم اکنون : پتر چک (88 بازی)

زمان تاسیس فدراسیون: 1901

لقب: تیم ملی

تیم مایکل بیلک بر مشکلات بزرگی در مسیر صعود به یورو غلبه کرد تا رکورد حضورهای پیاپی در تمام مراحل پایانی جام ملت‌ها بعد از فروپاشی چک اسلواکی در سال 1993 را ادمه دهد. پس از حذف در مرحله گروهی یورو 2008 و ناکامی در رسیدن به جام جهانی 2010، بیلک به دنبال معرفی نسل جدیدی برای بازی در کنار افرادی مانند توماس روسیچکی، پتر چک و میلان باروش بود. آنها با شکست خانگی مقابل لیتوانی شروع ناگواری در دور مقدماتی یورو 2012 داشتند. اما در نهایت با برد 3-0 مقابل مونتنگرو در مرحله پلی-آف، اوضاعشان را سر و سامان داده و توانستند به مرحله ی نهایی یورو 2012 صعود کنند.


مرحله ی مقدماتی جام ملت های اروپا 2012

گروهی: تیم دوم

پلی-آف:  جمهوری چک 2-0 مونتگرو ، مونتگرو 0-1 جمهوری چک

گلزن برتر: مایکل کادلک (4 گل)

بیشترین تعداد بازی: مایکل کادلک (10 بازی)

والکاف پیلار و پتر جیراچک دو بازیکن ویکتوریا پلزن، اولین گل ملی خود را در جریان پیروزی مقابل مونتگرو در مرحله پی-آف به ثمر رساندند.

واکلاف کادلک با گلزنی مقابل لیختن اشتاین به عنوان جوانترین گلزن دور مقدماتی لقب گرفت (18 سال و 145 روز). هرچند جمهوری چک با زدن 12 گل، کمترین گل‌های زده را در میان تیم‌های صعود کننده به یورو 2012 داراست. بعد از اینکه میلان باروش در جریان شکست مقابل لیتوانی در اولین بازی پنالتی را از دست داد، مایکل کادلک مدافع تیم به عنوان پنالتی‌زن انتخاب شد و هر 3 پنالتی بعدی چک در این مسابقات را به گل تبدیل کرد.

بیلک گفت: " ما تا آخرین بازی، به خاطر شکست خانگی مقابل لیتوانی زیر فشار بودیم. من به بازیکنان و روش مقابله آنها با این انتقادات افتخار میکنم. خوشحالم که بخشی از این گروه هستم. "

تاریخچه ی حضور در یورو

جمهوری چک در تمام ادوار جام ملت‌ها پس از فروپاشی چکسلواکی در سال 1993 حضور داشته است. در حالی که آنها فقط یک بار به جهام جهانی صعود کرده اند. تنها دو تیم رکورد 100% پیروزی در دور مقدماتی را دارند و جمهوری چک در مسیر صعود به یورو 2000 توانست به عنوان دومین تیم، این رکورد را ثبت کند.

آنها در فینال یورو 96 پس از گل طلایی الیور بیرهوف، برابر آلمان 2-1 شکست خوردند و هشت سال بعد در نیمه نهایی مقابل یونان یک نا امیدی دیگر را در وقت‌های اضافه متحمل شدند.
در سال 1976 پس از تساوی 2-2 مقابل آلمان غربی، آنتونین پاننکا با به ثمر رساندن پنالتی خاطره انگیز و برتری 5-3 در ضربات پنالتی عنوان قهرمانی را برای چک اسلواکی به ارمغان آورد. چک اسلواکی چهار سال بعد به مقام سوم رسید.

برنامه مسابقات جمهوری چک در یورو 2012

جمعه 19 خرداد : روسیه-جمهوری چک، ساعت 23:15 به وقت ایران

سه شنبه 23 خرداد : یونان-جمهوری چک، ساعت 20:30 به وقت ایران

شنبه 27 خرداد : جمهوری چک-لهستان، ساعت 23:15 به وقت ایران


آمار بازی ها در یورو

دور مقدماتی:

50 بازی - 38 برد - 7 مساوی - 5 باخت - 112 گل زده - 29 گل خورده

دور پایانی یورو:

17 بازی - 8 برد - 2 مساوی - 7 باخت - 24 گل زده - 22 گل خورده

مجموع:

67 بازی - 46 برد - 9 مساوی - 12 باخت - 136 گل زده - 51 گل خورده


معرفی گروه B


آلمان، پر افتخارترین در پی چهارمین عنوان
آلمان موفق‌ترین تیم در رقابت‌های جام ملت‌های اروپا و نایب قهرمان سال 2008 مقابل اسپانیا برنامه‌ریزی دقیقی برای بدست آوردن چهارمین عنوان قهرمانی پس از راه یابی مقتدرانه به فینال رقابت‌های دوره پیش انجام داده‌اند.

بهترین عملکرد در جام ملت هاي اروپا: قهرمانی در سال های 1972-1980-1996

سرمربی: یوآخیم لو

گلزنان برتر: در طول تاريخ :‌گرد مولر(68 گل) – هم اكنون : میروسلاو کلوزه(63 گل)

بيشترين تعداد بازي : در طول تاريخ : لوتار ماتیوس(150 بازی) – هم اكنون :  میروسلاو کلوزه(113)

سال تاسیس فدراسیون: 1900

لقب: تیم ملی

سه قهرمانی و سه عنوان نایب قهرمانی آلمان را به موفق‌ترین تیم رقابت‌های جام ملت‌های اروپا بدل کرده است. ترکیب جالب توجه آلمان می‌داند که آخرین قهرمانی این تیم در سال 1996 رقم خورده است و هرگز تیم ملی تا این حد برای گرفتن عنوان قهرمانی بعدی منتظر نمانده است.

زیر نظر یورگن کلینزمن و یوآخیم لو در بین سالهای 2000-2004 که آلمان در دو جام جهانی عنوان سومی را بدست آورد و در سال 2008 به عنوان نایب قهرمانی جام ملت های اروپا بسنده کرد به یک استیل هجومی روان و چشمگیر دست یافته است و در این دوره یوآخیم لو با رکورد 100% پیروزی دور مقدماتی را پشت سر گذاشت.

دور مقدماتی رقابت های یورو 2012:

گروهي : صعود به عنوان تيم اول گروه اول

گلزن برتر: میروسلاو کلوزه(9 گل)

بیشترین تعداد بازی:مانوئل نویر-توماس مولر-فیلیپ لام(10 بازی)

آلمان صعود خود به عنوان سرگروه را پس از برد خانگی 6-2 برابر اتریش در بازی هشتم گروهی خود مسجل کرد و با انجام دو بازی کمتر مسیر خود برای حضور به این رقابت ها را هموار دید.

شاگردان یوآخیم لو دو بازی باقی مانده را نیز با پیروزی پشت سر گذاشتند و با رکورد 100% پیروزی در میان 5 تیم این گروه و با 13 امتیاز بیشتر نسبت به ترکیه تیم دوم گروه از گروه خود صعود کرد.

آلمان در هر بازی 3 گل یا بیشتر به ثمر رساند و از میان 34 گلی که در این 10 بازی مقدماتی به ثمر رساندن میروسلاو کلوزه با زدن 9 گل با 5 گل کمتر پس از گرد مولر 68 گله قرار گرفت.

لو در این مورد اینگونه می‌گوید:"صعود با رکورد 100% پیروزی معنی خاصی نمی‌دهد.این عنوانی است که مردم قبلا هم دیده اند. اما این بالاتر از یک اردوی معمولی است و ما به وسیله ی این نتیجه احترام و اعتماد به نفس بسیاری کسب کرده‌ایم.م وفقیت‌های ما در بروکسل و با یک برد انگیزه‌ آور مقابل ترکیه آغاز شده است."

تاریخچه ی حضور در یورو :

سه عنوان قهرمانی در سالهای 1972 (فینال 3-0 برابر اتحاد جماهیر شوروی)-1980(فینال 2-1 برابر بلژیک)-1996(فینال 2-1 برابر جمهوری چک و با قانون گل طلایی) و سه عنوان نایب قهرمانی در سال های 1976 -1992 و 4 سال پیش در رقابت های اتریش و سویس آلمان نیمی از 38 بازی اخیر خود را پیروز شده است.

در صورت قهرمانی آلمان در رقابت هخای جام ملت های اروپا 2012 یازدهمین رقابت همراه با موفقیت اروپایی خود را پشت سر می‌گذارد. آلمان ها از سال 1968 تا‌کنون هرگز در دور مقدماتی از این مسابقات کنار نرفته اند. آلمان ها در رقابت‌های جام جهانی در هر 17 حضور خود به دور حذفی این رقابت ها راه یافته اند اما در رقابت‌های یورو سه حذف در دور گروهی را در کارنامه‌ی خود به ثبت رسانده اند. در سالهای 1984 و 2004 به عنوان تیم سوم گروه حذف شده‌اند و در سال 2000 به عنوان تیم آخر گروه از دور این رقابت‌ها کنار رفته‌اند.

برنامه ی بازیهای آلمان در يورو 2012

شنبه 9 ژوئن: آلمان-پرتغال

چهار شنبه 13 ژوئن: آلمان-هلند

یکشنبه 17 ژوئن: آلمان-دانمارک

آمار بازي ها در يورو

نتایج کلی(دور مقدماتی و دور نهایی): 126 بازی-81 برد-29 مساوی-16 باخت-268 گل زده-91 گل خورده

نتایج دور نهایی: 38 بازی-19 برد-10 مساوی-9 باخت-55 گل زده-39 گل خورده

نتایج دور مقدماتی: 88 بازی-62 برد-19 مساوی-7 باخت-213 گل زده-52 گل خوردهدانمارک،وایکینگ‌ها برای تکرار تاریخ می‌آیند

قهرمان سال 1992 اروپا ، به سرمربیگری مورتن اولسن بالاتر از پرتغال به مسابقات یورو پای گذاشت و پس از قرعه کشی مشخص شد در گروهی دشوار دوباره باید با پرتغال روبرو شود .

بهترین عملکرد در جام ملت های اروپا : قهرمانی در سال 1992

مربی : مورتن اولسن

بهترین گل زنان : در طول تاریخ : پل نیلسن و یان دال توماسون ( 52 ) -  هم اکنون : دنیس رومدال ( 21 )

بیشترین تعداد بازی: در طول تاریخ پیتر اشمایکل ( 129 ) – هم اکنون : دنیس رومدال ( 113 )

سال تاسیس فدراسیون : 1889

لقب : ندارند

در حالی مورتن اولسن تیم ملی دانمارک را بار دیگر در اوکراین و لهستان هدایت میکند که دانمارکی‌ها خاطرات خوشی از این تورنومنت دارند . آنها که در سال 2008 موفق به گرفتن مجوز حضور در این مسابقات نشدند ، هشتمین حضور خود را در این مسابقات از سال 1964 که برای اولین بار در اسپانیا حاضر شدند جشن میگیرند . آنها همچنین در چهار جام جهانی حضور داشتند که آخرین آن در آفریقای جنوبی بود که با قبول شکست مقابل ژاپن در دور گروهی حذف شدند .

مرحله ی مقدماتی جام ملت های اروپا 2012

گروهی : تیم اول گروه هشتم

برترین گلزنان : دنیس رومدال و نیکولاس بنتنر ( 3 گل )

بیشترین تعداد بازی : لارس جاکوبسن ، کریستین اریکن و دنیس رومدال

دانمارک با پیروزی 2-1 مقابل پرتغال در کپنهاگن در روز آخر مرحله گروهی توانست به عنوان تیم نخست از این گروه مجوز حضور در یورو 2012 را به دست بیاورد . آنها با گلهای میچل کروهن دهلی و نیکولاس بنتنر پیش افتادند و ضربه آزاد رونالدو و گلی که در واپسین لحظات به ثمر رساند نیز نتوانست جلوی شکست را بگیرد . این کشور 6 میلیون نفری به دلیل یک قانون سخت گیرانه تا سال 1971 تیم ملی‌ای شامل تنها بازیکنان آماتور داشت و سرانجام درمی آن سال بود که فدراسیون دانمارک برای تشکیل یک تیم ملی قوی این قانون را منسوخ کرد .

موفقیت دانمارک در صعود به عنوان تیم نخست حاصل بازی های خوب و کسب 4 پیروزی و 12 امتیاز از بازی های خانگی و تنها دریافت یک گل برای این تیم بود . تیم اولسن پس از پذیرش تنها شکست خود در دیدار دوم مقابل پرتغال بی شکست ماند . آنها قبرس و ایسلند را با نتایج 4-1 و 2-0 در خارج از خانه شکست دادند و مقابل نروژ به تساوی 1-1 دست یافتند .

سرمربی تیم مروتن اولسن که از سال 2000 تاکنون سرمربی این تیم است پس از جام جهانی 2010 قرارداد جدید را با تیم ملی این کشور به امضا رساند که او را تا پس از جام جهانی 2014 به عنوان سرمربی تیم ملی دانمارک باقی نگاه میدارد . او گفته است : " ما توانستیم به یورو راه پیدا کنیم زیرا بازیکنان جدیدی را به تیم ملی دعوت کردیم و حالا نکته مهم برای بازیکنان پیدا کردن درک درست از یکدیگر است . "

تاریخچه حضور در یورو

قهرمان سال 1992 در حالی نتوانست جایی در بین 16 تیم پایانی یورو 2008 داشته باشد که در گروهی سخت باید با اسپانیا و سوئد دیدار میکرد . آنها با شکست های خانگی 3-1 و 3-0 مقابل اسپانیا و سوئد امیدهای خود برای صعود را از دست دادند و سرانجام پس از این دو تیم و ایرلند شمالی در مکان نازل چهارم گروه F قرار گرفتند .

دانمارک سابقه درخشانی در این مسابقات دارد هرچند اوج کار آنها به مسابقاتی که 20 سال پیش برگزار شد باز میگردد . آنها حتی مجوز حضور در آن مسابقات را کسب نکرده بودند و پس از یوگوسلاوی در گروه دوم شده بودند . اما یوگوسلاوی به دلایل سیاسی از این مسابقات کنار گذاشته شد و دانمارک به آن مسابقات در سوئد پای گذاشت . کنار گذاشته شدن یوگوسلاوی از این مسابقات 10 روز مانده به مسابقات یورو اتفاق افتاد و دانمارک بدون آمادگی کامل باید در گروهی حضور میافت که سوئد و فرانسه و انگلستان در آن حاضر بودند . آنها پس از سوئد در گروه دوم شدند و در دور نیمه نهایی به مصاف هلند ، مدافع عنوان قهرمانی با یکی از بهترین ترکیب های تاریخ آن کشور رفتند و در ضربات پنالتی موفق به حذف لاله‌های نارنجی شدند . در فینال نیز آنها قهرمان جهان ، آلمان را شکست دادند و به قهرمانی اروپا دست یافتند .
آنها در نخستین حضور خود در این مسابقات نیز که به مسابقات 1964 اسپانیا مربوط میشود . آن دوره از مسابقات دو دور نهایی تنها با 4 تیم برگزار میشد که آن ها با شکست مقابل اسپانیا میزبان و مجارستان به مقام چهارمی مسابقات دست یافتند .

حضور بعدی آنها در سال 1984 بود ، که این بار در فرانسه پس از دوم شدن در گروه در بازی نیمه نهایی به تساوی 1-1 مقابل اسپانیا دست یافتند و در ضربات پنالتی 5-4 مغلوب شدند .

در دوره مربیگری اولسن آنها برای سومین بار در یورو 2004 در پرتغال پای به این مسابقات گذاشتند و باز هم پس از سوئد در رده دوم گروه قرار گرفتند و در مرحله 1/4 پایانی با دریافت سه گل در ابتدای نیمه دوم از تیم جمهوری چک از جام خداحافظی کردند .

برنامه بازی های دانمارک در یورو 2012

شنبه 9 ژوئن : هلند، 18:00 خارکیف

چهارشنبه 14 ژوئن : پرتغال 18:00 لویو

یک شنبه 17 ژوئن : آلمان 20:45 لویو

آمار بازی ها در یورو

مجموعا : 129 بازی ، 56 برد ، 29 مساوی ، 44 باخت ، 203 گل زده ، 168 گل خورده

در مرحله پایانی : 25 بازی ، 7 برد ، 6 مساوی ، 12 باخت ، 27 گل زده ، 38 گل خورده

مقدماتی : 104 بازی ، 49 برد ، 23 مساوی ، 32 باخت ، 168 گل زده ، 130 گل خوردههلند، لاله های نارنجی در فکر طلایی شدن

نایب قهرمان جام جهانی می رود تا  افتخاری دیگر در کارنامه اش رقم بزند و ناکامی اش در فینال جام جهانی را جبران کند.

بهترین عملکرد در جام ملت‌های اروپا: قهرمانی در سال 1988

مربی: برت فن مارویک

بهترین گلزنان : در طول تاریخ: پاتریک کلایورت (40 گل) – هم اکنون : هونتلار(31)

بیشترین تعداد بازی ملی: در طول تاریخ: فن در سار (130 بازی) – هم اکنون: فن در فارت (95 بازی)

لقب: لاله‌های نارنجی

نایب قهرمانی های تیم ملی هلند در جهان این تیم را یک تیم پر قدرت نشان می‌دهدو هر هوادار فوتبالی بخاطر نحوه بازی آنها، از دیدن یازی این تیم لذت می‌برد و از سبک بازی این تیم بعنوان "توتال فوتبال" یاد می‌شود.

فوتبال هلند با بزرگانی چون رینوس میشل و یوهان کرایف شناخته می‌شود. هلند تنها یک بار با هدایت رینوس میشل و با مثلث مرگبار رود گولیت، مارکو فن باستن و فرانک رایکارد در سال 1988 توانست قهرمان اروپا شود.

لاله های نارنجی پس از آن سال، دو بار در مرحله‌ی یک چهارم نهایی و سه بار در مرحله‌ی نیمه نهایی متوقف شده‌اند و هرگز نتوانستد قهرمانی خود را تکرار کنند.

تیم ملی فوتبال هلند که در آخرین رنکینگ فیفا در رتبه‌ی 4 جهان قرار دارد، یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در جام ملت های اروپا سال2012 به شمار می رود.

هلند در سخت ترین گروه این دوره از مسابقات که اصطلاحا به آن "گروه مرگ" گفته می‌شود،در کنار آلمان، پرتغال و دانمارک قرار دارد.

مرحله ی مقدماتی یورو 2012

تیم ملی هلند در گروه "ای" سر گروه شد و مستقیما به مسابقات یورو 2012 راه یافت. در این گروه تیم های سوئد، مجارستان، فنلاند، مولداوی و سن مارینو حضور داشتتد.

در این دوره از مسابقات هونتلار بیشترین گل را برای هلند به ثمر رسوند(با 12 گل)

رکورد زدن 11 گل در یک برای هلند در مقابله با سن مارینو به ثبت رسید و از نکات قابل نوجه دوره‌ی مقدماتی بود. در این بازی رابین فن پرسی 4گل به ثمر رساند.

همچنین گفتنی است که در روز آخر این مسابقات رکورد شکست‌ناپذیری آنها در بازی خارج از خانه با باخت 3-2 مقابل سوئد پایان یافت.

برنامه‌ی بازی‌های هلند در یورو 2012:

9 ژوئن : هلند – دانمارک

14 ژوئن : هلند – آلمان

17 ژوئن : پرتغال – هلندپرتغال، دریا نوردان پائولو به دنبال قهرمانیموفقیت چشم گیر پرتغال مقابل بوسنی و هرزگوین در یورو ۲۰۱۲ جای پای تیم را در یورو ۲۰۱۲ قرص کرد، جایی‌ که آنها امیدوارند با به دست آوردن برد‌های پیاپی بتوانند گذشته را جبران کنند.

بهترین عملکرد در جام ملت‌های اروپا : نایب قهرمان سال ۲۰۰۴

سرمربی : پائولو بنتو

برترین گلزنان : در طول تاریخ : پاولتا (۴۷گل) - فعلی‌: کریستین رونالدو (۳۲گل)

بیشترین تعداد بازی: در طول تاریخ : لویس فیگو (ا۲۷بازی) - فعلی‌ : کریستین رونالدو (۸۷بازی)

زمان تاسیس فدراسیون: ۱۹۱۴

لقب : تیم سپر ها

با رسیدن به مسابقات نهایی جام ملت‌های اروپا ۲۰۰۴، پرتغال در مراحل حذفی مسابقات بزرگ تبدیل به یک تیم ثابت شد.

در یک چهارم نهایی‌ جام ملت‌های اروپا ۲۰۰۸ و نیمه نهایی‌ جام جهانی‌ ۲۰۰۶ ، آنها بدشانسی‌ آوردند و در یه شانزدهم نهایی‌ در تابستان ۲ سال پیش مقابل اسپانیای قهرمان قرار گرفتند.

مسابقه یک پنجم نهایی جام ملت‌های اروپا، هنگامی که پائولو بنتو در دو بازی در جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۲، جایگزین کارلوس کیروش شد، تیم در معرض خطر قرار داشت.

اما او تاثیری فوری بر روی تیم گذاشت، و در بازی مقابل بوسنی و هرزگوین منجر به پیروزی قابل توجهی‌ شد.

مرحله مقدماتی جام ملت‌های اروپا

گروهی : تیم دوم گروه هشتم

بازی حذفی (پلی آف) : بوسنی و هرزگوین ۰-۰ ، پرتغال ۲-۶ (۲-۶ در کل)

برترین گلزن: کریستین رونالدو (۷)

بیشترین تعداد بازی : رائول میرلز، نانی (۱۰)

بنتو پنج برد به دست آورد، اما با شکست مقابل دانمارک، آنها در گروهشان دوم شدند.

مردان پائولو بنتو بوسنی و هرزگوین را با نتیجه ۲-۶ شکست دادند. کریستن رونالدو با به ثمر رساندن ۳۲ گل، همراه لوئیز فیگو، نفر سوم در لیست برترین گلزنان پرتغال معرفی‌ شد. نفرات بالا تر پاولتا (۴۷) و اوزبیو (۴۱) هستند.

رونالدو در ۲۶ سالگی به پنجمین بازیکن تاریخ پرتغال از لحاظ تعداد بازی‌های ملی‌ شناخته شد. بنتو پس از اینکه موفق شد به یورو راه پیدا کند اظهار کرد: "این خوش نامی‌ برای همه ی تیم خواهد بود زیرا آنها توانستند فلسفه و اندیشه‌ای نو برای تیم به وجود بیاورند."

تاریخچه حضور در یورو

اولین صعود پرتغال به مرحله ی پایانی رقابت‌های اروپایی در سال ۱۹۸۴ و در فرانسه بود. آنها در نیمه نهایی و در مقابل میزبان در وقت‌های اضافه پیش افتادند ولی گل دقیقه ۱۱۴ دومرگه و ۱۱۹ پلاتینی، تیم ملی پرتغال را به خانه بازگرداند.
حضور بعدی دریا نوردان در این مسابقات سال ۱۹۹۶ بود، و آنها یکی‌ از هفت کشوری بودند که واجد شرایط برای حضور در یورو بودند و همراه با اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، هلند و جمهوری چک به مراحل نهایی‌ راه پیدا کردند.
پرتغال تا به حال پنج بار از مرحله گروهی صعود کرده و به مرحله نهایی جام ملت‌ها راه یافته است. آنها در بازی‌های نیمه نهایی سال ۱۹۸۴ و ۲۰۰۴ از فرانسه، قهرمان آن دوره شکست خوردند.

برنامه بازی‌های پرتغال در یورو ۲۰۱۲

شنبه ۹ ژوئن: پرتغال - آلمان

چهار شنبه ۱۳ ژوئن: پرتغال - دانمارک

یکشنبه ۱۷ ژوئن: هلند – پرتغال

آمار بازی ها در یورو

نتایج کلی‌ (دور مقدماتی و نهایی): ۱۲۲ بازی، ۶۶برد، ۲۸ مساوی، ۲۸ باخت، ۲۱۷ گل زده، ۱۱۸ گل خورده

نتایج دور نهایی: ۲۴ بازی، ۱۲ برد، ۴ مساوی، ۸ باخت، ۳۴ گل زده، ۲۳ گل خورده

نتایج دور مقدماتی: ۹۸ بازی، ۵۴ برد، ۲۴ مساوی، ۲۰ باخت، ۱۸۳ گل زده، ۹۵ گل خوردهمعرفی گروه C

اسپانیا،ماتادور های مهار نشدنیاسپانیا با شروعی طوفانی در مقدماتی یورو نشان داد که قصد دارد از عنوان قهرمانی خود دفاع کند. اگر موفق به این کار شود به اولین تیم تبدیل خواهد شد که 3 جام متوالی(یورو-جام‌جهانی-یورو) را بدست آورده است.

بهترین عملکرد در جام ملت‌های اروپا: قهرمان در سالهای 1964 ،2008

سرمربی: ویسنته دلبوسکه

برترین گلزنان در طول تاریخ: دیوید ویا(51) - هم‌اکنون: دیوید ویا(51)

بیش‌ترین تعداد بازی در طول تاریخ :ایکر کاسیاس(127) - هم‌اکنون: ایکر کاسیاس(127)

زمان تشکیل فدراسیون: 1909

لقب: سرخ ها( La Roja )

پس از قهرمانی اسپانیا در جهان و اروپا، آنها یکی از تیمهایی هستند که برای قهرمانی پا به لهستان-اوکراین می‌گذراند. بعد از 44 سال صبر برای کسب قهرمانی دوباره در 2008 به مربیگری آراگونس، اسپانیایی ها عادت بردن را با دل بوسکه حفظ کردند. آنها 10 پیروزی پیاپی در مرحله ی انتخابی جام جهانی به دست آوردند. با یک شروع نسبتا ضعیف در جام جهانی، خود را تا فینال بالا بردند و با گل اینیستا در وقت‌های اضافه در مقابل هلند، قهرمان جام جهانی شدند. اقتدار خود را در سال 2012 نیز با 8 برد پشت سر هم نشان داده اند.

انتخابی یورو 2012

گروه I: سرگروه

بهترین گل زن:دیوید ویا (8)

بیشترین حضور: سرخیو راموس - دیوید ویا(8)

اسپانیا بعد از دو شکست سنگین در مقابل آرژانتین(4-1) و پرتغال (4-0)،رقابت های انتخابی یورو را با رکورد زنی شروع کرد.

2 گلی که دیوید ویا در بازی اول و در مقابل جمهوری چک در مارچ 2012 به ثمر رساند وی را بالاتر از رائول گونزالس، به برترین گلزن تاریخ اسپانیا تبدیل کرد. وی به اولین اسپانیایی تبدیل شد که در رقابت های ملی بالای 50 گل به ثمر رسانده است.

ژاوی هرناندز نیز به چهارمین اسپانیایی از لحاظ تعداد بازی های ملی در بازی با چک تبدیل شد. ایکر کاسیاس، کاپیتان تیم ملی اسپانیا در بازی با انگلستان در نوامبر 2012 با رکورد آندونی زوبی زارتا(126 بازی)، دروازه بان سابق بارسلونا مساوی کرد ودر بازی با کاستاریکا این رکورد را شکست.

دل بوسکه نیز درباره ی شرایط یورو در مصاحبه ای گفت: "هیچگاه تیمی نتوانسته است که 3گانه ی یورو-جام‌جهانی-یورو را ببرد. یک امتحان بسیار سخت پیش روی ماست و همگان منتظرند که ببینند آیا ما از پس این کار برمی‌آییم یا نه".

تاریخچه ی حضور در یورو

اسپانیا مدت زیادی صبر کرد تا بد شانسی‌اش به پایان برسد. تیم آراگونس در یورو 2008 و در وین توانست در فینال آلمان را با گل چیپ دقیقه ی 33 فرناندو تورس شکست دهد و دومین قهرمانی خود را در یورو رقم زد.

در دوره‌های قبلی این رقابت ها، اسپانیا در فینال 1984 2-1 از فرانسه شکست خورده بود و نتوانسته بود جام را به خانه ببرد. در 1964 و در مادرید اسپانیا توانست 2-1 اتحاد جماهیر شوروی را شکست دهد و در وزشگاه سانتیاگو برنابئوی شهر مادرید قهرمان این رقابت‌ها شود.

اسپانیا با 135 بازی پس از برد 4-2 آنها در مقابل لهستان در مرحله ی انتخابی یورو 1960 در ژوئن 1959، بیشترین تعداد بازی در رقابت های یورو را دارد.

برنامه مسابقات اسپانیا در یورو 2012

یکشنبه 10 ژوئن: اسپانیا - ایتالیا

پنجشنبه 14 ژوئن: اسپانیا - ایرلند

دوشنبه 18 ژوئن :کرواسی - اسپانیا

آمار اسپانیا در یورو

بازی های انجام شده در :

مجموع: 135 بازی - 85 پیروزی - 25 تساوی - 25 شکست - 298 گل زده - 114 گل خورده

مرحله ی پایانی یورو : 30 بازی - 13 پیروزی - 9 تساوی - 8 شکست - 38 گل زده - 31 گل خورده

مرحله انتخابی یورو: 105 بازی - 72 پیروزی - 16 تساوی - 17 شکست - 260 گل زده - 83 گل خوردهایتالیا، خوش‌تیپ‌های ناکام
عد از عنوان نائب قهرمانی در سال 2000 ایتالیا نتوانست به عناوین مهمی در سطح قاره سبز دست یابد ولی در سال 2006 قهرمان جهان شد. امسال آتزوری‌ها با عزمی مضاعف راهی اکراین و لهستان می‌شوند تا بتوانند قهرمانی سال 1968 را دوباره تکرار کنند.

بهترین عملکرد در جام ملت‌های اروپا: قهرمانی در سال 1968

سرمربی: چزاره پراندلی

بهترین گل‌زنان: در طول تاریخ: لوئجی ریوا (35) هم‌اکنون: آلساندرو دل پیه‌رو (27)

بیشترین تعداد بازی: در طول تاریخ: فابیو کاناوارو (136) هم‌اکنون: جیانلوئیجی بوفون (112)

تاریخ تشکیل فدراسیون: 1898

لقب: آبی‌ها (Azzuri)

آتزوری‌ها بعد از قهرمانی جهان در سال 2006 دوره آشفته و نا به سامانی را تحمل کردند ولی چزاره پراندلی از اواخر سال 2010 توانست آرامش و نشاط کافی را به اردوی آبی‌ها به ارمغان آورد. بعد از شاهکار سال 2010 در مسابقات جام‌جهانی که ایتالیا در بین تیم‌های پاراگوئه‏، اسلوونی و نیوزلند چهارم شد و در سال 2008 هم در مسابقات جام ملت‌های اروپا 2008 در بازی یک‌چهارم نهایی مقابل اسپانیا با ضربات پنالتی مغلوب شد، با امید بیشتر پا به اوکراین و لهستان می‌گذارد.

انتخابی یورو 2012

گروه C : سرگروه

بهترین گل‌زن: آنتونیو کاسانو (6)

بیشترین حضور: جیورجیو کیه‌لینی‏، آنتونیو کاسانو (10)

ایتالیا مرحله گروهی را بدون باخت پشت سر گذاشت و با 26 امتیاز از 10 بازی به عنوان سرگروه راهی رقابت‌های یورو 2012 شد. ایتالیایی ها مرحله گروهی را تنها با دریافت 2گل به انتها رساندن و به این ترتیت بهترین خط دفاع را ازآنِ خود کردند.

ایتالیایی‌ها به غیر از 6دقیقه بازی خانگی مقابل صربستان که ضعیف عمل کردند و گل خوردند تا قبل از این در 625 دقیقه از بازی استونی در سپتامبر 2010 تا به بازی خانگی در مقابل صربستان گلی دریافت نکرده بودند. تیم چزاره پراندلی کماکان در 10 مسابقه اخیر خود شکست ناپذیر بود که بالاخره نوار این شکست ناپذیری در دیدار مقابل روسیه با شکست سنگین 0-3 شکسته شد.

در دیدار مقابل ایرلند شمالی کاپیتان بوفون توانست یکصدودهمین بازی ملی خود را انجام دهد و آنتونیو کاسانو هم با به ثمر رساندن 2گل در این بازی شمار گل‌های خود در مرحله مقدماتی را به عدد 6 برساند.

پراندلی در مصاحبه اعلام کرد: در تلاش هستم تا ایتالیایی متحد تشکیل دهم نه اینکه بازیکنان و هواداران را از هم دور کنم. همگی دارای احساسات، تفکرات و نوع بشر دوستی هستیم. ما از روی نتیجه‌های به‌دست آمده در آینده قضاوت خواهیم شد و تا بدین لحظه هم بیش از انتظار ظاهر شده‌ایم. هم‌اکنون باید به مرحله نهایی رقابت‌ها نگاه بکنیم و تمرکزمان به آن باشد. فقط امیدوارم تیم به همین روال ادامه دهد.

تاریخچۀ حضور در رقابت‌های یورو

تنها عنوان قهرمانی ایتالیا مربوط به سال 1968 می‌باشد که میزبان هم بود. تیم تحت رهبری فروچیو والکارگی بود و دینو زوف افسانه‌ای را هم درون دروازه داشت. در دیدار نهایی ایتالیا با نتیجه 1-1 مقابل یووگسلاوی متوقف شد و کار به بازی مجدد کشید. دیدار دوم با برتری 0-2 به نفع میزبان خاتمه یافت و ایتالیا در خانه قهرمان اروپا شد. آبی‌‌ها در یک قدمی دومین عنوان خود در سال 2000 بودند که گل طلایی دیوید ترزگه در نیمه دوم وقت اضافه دل ایتالیایی‌ها را شکست و نائب قهرمان شدند.

ایتالیا در سال‌های 1980 و 1988 به دیدارهای نیمه‌نهایی دست یافته و همواره از سال 1992 در مرحله نهایی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا حضر بوده است. آنها راقبت‌ۀای سال 2008 را با رهبری روبرتو دونادونی آغاز کردند ولی خاتمه دهندۀ حضور آنها در رقابت‌ها ضربات پنالتی بود که بعد از تساوی بدون گل مقابل اسپانیا در وین رقم خورد.

دینو زوف که در سال 1982 به عنوان کاپیتان جام قهرمانی را برای ایتالیا بالای سر برد و همچنین آبی‌ها را تا فینال یورو 2000 به پیش برد رکورد افتخار آفرین 324 دقیقه بدون دریافت گل را در مرحله نهایی رقابت‌های یورو 1980 را در کارنامه خود دارد. آلساندرو دل پیه‌رو یکی از 5بازیکنی است که در 4دوره نهایی رقابت‌های جام ملیت‌های اروپا حضور داشته است. 4بازیکن دیگر عبارت‌اند از: لوتار ماتیوس، پیتر اشمایکل، لیلیان تورام و ادوین فان در سار. همچنین ایتالیا بعد از تیم های اسپانیا (1964) و فرانسه (1984) تنها کشوری است که عنوان قهرمانی یورو را در خاک خود بالای سر برده است.

برنامه مسابقات ایتالیا در یورو 2012

یکشنبه، 10 ژوئن؛ ایتالیا-اسپانیا ساعت 18:00 به وقت محلی – گی‌دانسک

پنج‌شنبه، 14 ژوئن؛ ایتالیا-کرواسی ساعت 18:00 به وقت محلی – پوژنان

دوشنبه؛ 18 ژوئن؛ ایتالیا-جمهوری ایرلند ساعت 20:45 به وقت محلی – پوژنان

آمار ایتالیا در رقابت‌های یورو

بازی‌های انجام شده؛

مجموع؛

125 بازی – 67 برد – 40 مساوی – 18 شکست – 195 گل زده – 83 گل خورده

مرحله پایانی یورو؛

27 بازی – 11 برد – 12 مساوی – 4 شکست – 27 گل زده – 18 گل خورده

مرحله انتخابی؛

98 بازی – 56 برد – 28 مساوی – 14 شکست – 168 گل زده – 65 گل خورده

سایر مستندات دربارۀ ایتالیا؛

تاریخچه ایتالیا در ادوار گذشته جام ملت‌های اروپا:

2008: یک‌چهارم نهایی

2004: مرحله گروهی

2000: نائب قهرمانی

1996: مرحله گروهی

1992: برای مرحله نهایی انتخاب نشد.

1988: نیمه نهایی

1984: برای مرحله نهایی انتخاب نشد.

1980: مقام چهارم

1976: برای مرحله نهایی انتخاب نشد.

1972: مقام چهارم

1968: مقام قهرمانی

1984: جزو 16 تیم نهایی

1980: وارد این رقابت‌ها نشد.

پیشینه تیم در یورو؛

بهترین برد:

2-0 ایتالیا-فرانسه مرحله گروهی 2008/06/17

بدترین شکست:

0-3 ایتالیا-هلند مرحله گروهی 2008/06/09

بهترین برد در مرحله انتخابی:

6-0 ایتالیا-ترکیه 1962/12/02

بدترین باخت در مرحله انتخابی:

0-3 ایتالیا-سوئد 1983/10/15

بیشترین بازی در مرحله نهایی یورو:

13: پائولو مالدینی

13: آلساندرو دل پیه‌رو

11: جیانلوئیجی بوفون

9: الساندرو نستا

9: استفانو فیوره

بهترین گل‌زنان در مرحله نهایی یورو:

2: آنتونیو کاسانو

2: پیه‌ر لوئجی کاسیراگی

2: فیلیپو اینزاگی

2: فرانچسکو توتی

بیشترین حضور در دو مرحله انتخابی و نهایی:

39: جیانلوئیجی بوفون

35: فابیو کاناوارو

33: پائولو مالدینی

32: آلساندرو دل پیه‌رو

28: کریستین پانوچی

28: آندره‌آ پیرلو

بهترین گلزنان در دو مرحله انتخابی و نهایی:

14: فیلیپو اینزاگی

10: لوئیجی ریوا

9: آلساندرو دل پیه‌رو

8: آنتونیو کاسانو

7: جیانلوکا ویالی

7: جیانفرانکو زولا


ایرلند، پسرانی به رنگ امیداین دومین بار است که ایرلندی‌ها حضور خود در دور نهایی یورو را جشن می‌گیرند. مردان جیووانی تراپاتونی برای صعود از گروهشان نیاز به نتیجه‌گیری مقابل تیم‌های قدر اسپانیا و ایتالیا دارند.

بهترین عملکرد در جام ملت‌های اروپا: مرحله نهایی یورو 1988 (حذف در مرحله گروهی)

مربی: جیوانی تراپاتونی

برترین گل‌زنان: در طول تاریخ: رابی کین (53 گل) - هم اکنون: رابی کین(53 گل)

بیش‌ترین تعداد بازی: در طول تاریخ: شین گیون (120 بازی) - هم اکنون: شین گیون (120 بازی)

زمان تشکیل فدراسیون: سال 1921

لقب : پسران سبز

هنگامی جیوانی تراپاتونی کار را به دست گرفت که ایرلندی‌ها از دور مقدماتی مسابقات یورو 2008 حذف شده بودند. سبز پوشان در این مسابقات از 12 بازی خود تنها 4 برد بدست آوردند تا نتوانند به مرحله بعد صعود کنند. پس از این رویداد فدراسیون فوتبال ایرلند مربی خود را اخراج کرد و تراپاتونی با تجربه را روی کار آورد. او توانست ایرلند را تا آستانه صعود به مرحله نهایی جام جهانی 2010  بالا بیاورد. گل مشکوک ویلیام گالاس در وقت‌های اضافه باعث شد تا ایرلندی‌ها نتوانند افتخار بزرگی را در کارنامه فوتبال خود ثبت کنند. پس از این اتفاقات آن‌ها در دور مقدماتی یورو 2012 قدرتمند ظاهر شدند و توانستند به عنوان تیم دوم گروهشان به بازی پلی‌آف برسند. در این بازی پسران سبز توانستند استونی را در بازی رفت 4-0 شکست دهند و پس از آن با تساوی 1-1 در خانه حریف،صعود خود به مرحله نهایی یورو 2012 را جشن بگیرند.

مرحله مقدماتی جام ملت‌های اروپا 2012

گروهی: تیم دوم گروه

بازی حذفی: پیروزی 4-0 در بازی رفت و تساوی 1-1 از بازی برگشت (در مجموع 5-1)

برترین گلزن: رابی کین (7 گل)

بیشترین تعداد بازی: گلن ولان و آیدن مک گیدی (12 بازی)

ایرلند دردور مقدماتی تنها یک شکست در کارنامه‌اش دارد. آن هم باخت 3-2 مقابل روسیه‌ای است که به عنوان تیم اول گروه دوم به طور مستقیم به مرحله نهایی یورو 2012 صعود کرد. ایرلندی‌ها نتایج امیدوار کننده‌ای در برخی دیدارهای  دوستانه خود کسب کردند. پسران سبز قاره سبز در ماه ژوئن توانستند ایتالیا را با دو گل شکست دهند تا خود را تیمی خطرناک معرفی کنند.

پس از شکست 3-2 مقابل اروگوئه در ماه مارس، آن‌ها در 11 بازی شکست نخورده‌اند. هم‌چنین پس از پیروزی 2-1 مقابل ارمنستان در 8 بازی بعدی گل نخورده‌اند.این آماری فوق‌العاده در سطح ملی است که بار دیگر ارزش‌های تراپاتونی و تیم ملی ایرلند را بیش از پیش به رخ حریفان می‌کشد. تراپاتونی عنوان کرد که آن‌ها برای نتیجه‌گیری پا به مسابقات می‌گذارند. این مربی با تجربه ایتالیایی تنها دو شکست را از ماه می 2008 تا به امروز، در کارنامه‌اش داراست.

تاریخچه حضور در یورو

ایرلند تنها در سال 1988 میهمان ضیافت یورو بوده است. آن‌ها کار خود را با پیروزی معروف 1-0 مقابل انگلیس با گل روی هوتون شروع کردند. اما در مقابل هلند شکست خوردند تا نتوانند جواز صعود از گروه خود را کسب کنند.
پسران سبز در سال های 1992،1996 و 2000 در بازی تک حذفی نتوانستند حریف خود را شکست دهند و به مرحله نهایی صعود کنند. رقابت‌های سال 2004 و 2008  را نیز به دلیل این که سوم گروهشان شدند، در همان مرحله مقدماتی از دست دادند. آن‌ها در مرحله مقدماتی یورو 2008 با فاصله‌ای 12 امتیازی با جمهوری چک و 10 امتیازی با آلمان در رتبه ی سوم گروه قرار گرفتند تا با اختلافی فاحش بار دیگر نتوانند در یورو شرکت کنند.

برنامه مسابقات ایرلند در یورو 2012

یک شنبه 10 ژوئن: ایرلند - کرواسی

سه شنبه 14 ژوئن: اسپانیا - ایرلند

دوشنبه 18 ژوئن: ایرلند - ایتالیاکرواسیکرواسی برای رسیدن به مسابقات یورو 2012 ترکیه را پشت سر گذاشت و انتقام شیرینی از باخت مقابل این تیم در یک چهارم نهایی یورو 2008 گرفت.

بهترین عملکرد در یورو: یک‌چهارم نهایی 1996، 2008

مربی: اسلاون بیلیچ

برترین گل‌زن: تمام اعصار- داور شوکر (45 گل)، حال حاضر- ادواردو(22 گل)

بیشترین حضور در تیم ملی: تمام اعصار- داریو شیمیچ(100)، حال حاضر- جوزیپ سیمونیچ(92)

تاریخ تاسیس فدراسیون: 1912

لقب: مکعب

پس از گل دقیقه 119 ایوان کلاسنیچ این‌طور به نظر می‌رسید که کرواسی یک قدم تا نیمه نهایی یورو 2008 بیشتر فاصله ندارد ولی اسلاون بیلیچ مربی کرواسی که بعد از گل به طرز عجیبی خوشحالی می‌کرد، بعد از به ثمر رسیدن گل توسط سمیح سنتورک و تساوی دراماتیک به نیمکت خود بازگشت.

با روحیه نامناسب کروات‌ها، ترکیه در ضربات پنالتی برنده شد و آن‌ها به خانه بازگشتند.

در مرحله مقدماتی جام جهانی 2010 پس از انگلیس و اوکراین در گروه خود سوم شدند و به جام جهانی راه نیافتند.

در مرحله مقدماتی یورو 2012 پس از یونان دوم شدند ولی این‌بار با شکست ترکیه در بازی حذفی انتقام شیرینی از این تیم گرفتند و به یورو 2012 راه یافتند.

مرحله مقدماتی یورو 2012

گروه ششم: تیم دوم

بازی پلی‌آف: کرواسی(3)- ترکیه(0)، کرواسی(0) – ترکیه(0)، (3-0 در مجموع)

بهترین گل‌زن: نیکو کرانچار (4)

بعد از بازی دوم در مرحله پلی‌آف در برابر ترکیه، بیلیچ مربی کرواسی گفت: ”خدایا ممنونم، ما توانستیم.”

”بعد از اتفاقاتی که افتاد که ما را به بازی‌های پلی‌آف رساند، ما به جایی که بدان تعلق داشتیم برگشتیم.”

با عقب افتادن 1 بر صفر یونان که صدرنشین گروه ششم مرحله مقدماتی بود، کرواسی تنها 11 دقیقه با صعود مستقیم به یورو 2012 فاصله داشت که گل‌های جیورجوس فوتاکیس و آنجلوس کاریستیاس همه چیز برگشت و یونان به طور مستقیم به یورو 2012 صعود کرد.

برد 2 بر 1 کرواسی مقابل گرجستان، دویستمین برد این تیم در تاریخ 21 ساله این کشور بود. آن‌ها اولین بازی رسمی خود را در سال 1990 در برابر ایالات متحده آمریکا انجام دادند که با نتیجه 2-1 این مسابقه خاتمه یافته بود.

تاریخچه حضور در یورو

کرواسی از زمان جدایی خود از یوگسلاوی، در 4 دوره از 5 دوره این رقابت‌ها حضور داشته است و تنها در یورو 2000 موفق به راه‌یابی به این مسابقات نشد.

با تکیه بر 3 گل داوور شوکر، تیم میروسلاو بلاژویچ در سال 96 موفق به حضور در بین 8 تیم برتر رقابت‌ها شد که در این مرحله از تیم آلمان شکست خورد.

در سال 2004 در مرحله گروهی حذف شدند و 4 سال بعد، پس از سه پیروزی در که شامل برد 2-1 در برابر آلمان هم بود، در مرحله بعد در برابر ترکیه در دقایق پایانی به مساوی رضایت داده و در ضربات پنالتی مغلوب این تیم شدند و از راه‌یابی به نیمه نهایی بازماندند.

برنامه بازی‌های کرواسی در یورو 2012- گروه سوم

یک‌شنبه 21 خرداد ساعت 23:15  کرواسی - جمهوری ایرلند

پنج‌شنبه 25 خرداد ساعت 20:30 کرواسی – ایتالیا

دوشنبه 29 خرداد ساعت 32:15 کرواسی – اسپانیا

رکوردهای تیم در جام ملت‌های اروپا

مجموع بازی‌های انجام داده: 63 بازی

تعداد بردها: 39 بازی

تعداد مساوی‌ها: 14 بازی

تعداد باخت‌ها: 10

تعداد بازی‌های مرحله نهایی: 11 بازی

تعداد بردها: 5 بازی

تعداد مساوی‌ها: 3 بازی

تعداد باخت‌ها: 3 بازی

تعداد بازی‌های مرحله مقدماتی: 52 بازی

تعداد بردها: 34 بازی

تعداد مساوی‌ها: 11 بازی

تعداد باخت‌ها: 7 بازیمعرفی گروه D

فرانسه خروس های اروپابهترین عملکرد در جام ملت های اروپا: قهرمانی در سال 1984 و 2000

سرمربی : لوران بلان

بهترین گلزنان: در طول تاریخ : تیری هانری با 51 گل – هم اکنون : کریم بنزما (15 گل)

بیشترین تعداد بازی ملی : در طول تاریخ : تورام (136 بازی) – هم اکنون : مالودا (75 بازی)

سال تاسیس فدراسیون : 1919

لقب ها : خروس ها

فرانسه بعد از سال های موفقیت امیز خود با قهرمانی در جام جهانی 98 و قهرمانی در یورو 2000 ، اکنون چندین سال است که با روز های اوج خود فاصله دارد .

فرانسه در جام جهانی های 2002 و 2010 ، در مرحله گروهی حذف شدند ، در جام جهانی 2006 نایب قهرمان شدند ، در سال های 2004 و 2008 که مسابقات یورو برگذار شد ، سال 2004 فرانسه به عنوان تیم اول مقتدرانه با شکست سوئیس و انگلستان صعود کرد ، اما در سال 2008 ، دوباره در مرحله گروهی حذف شد .

مرحله ی مقدماتی یورو 2012

گروهی : تیم اول گروه چهارم

برترین گل زنان : مالودا،گورکوف و بنزما (3 گل)

بیشترین تعداد بازی : لوریس (10 بازی)

پنالتی دیرهنگام سمیر نصری در بازی مقابل بوسنی کافی بود تا فرانسوی ها به دور نهایی رقابت های یورو صعود کنند.علی رغم فشار رسانه ها و مسئولین فرانسوی بر روی لوران بلان،این مربی جوان توانست تیم ملی کشورش را در صدر جدول گروه چهارم قرار دهد و مقتدرانه به مرحله ی نهایی یورو صعود کند.

لوران بلان پس از حذف نا امید کننده ی فرانسه در جام جهانی 2010 کار را به دست گرفت.نتایج او با شکست مقابل نروژ آغاز شد.اما پس از آن با پیروزی هایی که مقابل برزیل و انگلیس بدست آورد همگان را شگفت زده کرد.خروس ها در 23 بازی است که شکست نخورده اند.

بلان پس از صعود تیمش گفت : "از نتایج رضایت کامل دارم.از حالا به بعد نوبت بازی دادن به بازیکنانیست که کمتر فرصت حضور در میدان را داشته اند.هم اکنون این می تواند جالب باشد که بازیکنانی را که در تیم های باشگاهی شان درخشیده اند به بازی گیریم و در تیم ملی ببینیم."

برنامه ی بازی های فرانسه در یورو

11 ژوئن : فرانسه – انگلیس

15 ژوئن : اوکراین – فرانسه

19 ژوئن : سوئد – فرانسه

آمار بازی های انجام شده در یورو :

مرحله ی مقدماتی : 102 بازی،59 برد، 26 مساوی ، 17 باخت

مرحله ی نهایی : 28 بازی ، 14 برد ، 7 مساوی ، 7 باختانگلیس، ستارگان ناکامپس از جا ماندن از یورو 2008، انگلستان پس از کسب رتبه اول در مرحله مقدماتی در گروه خود امیدوار است تا بازی خود را در لهستان و اوکراین بهبود دهد.

بهترین عملکرد در جام ملت های اروپا: سوم در سال 1968، نیمه نهایی در سال 1996

سرمربی: روی هاجسون

بهترین گلزنان: در طول تاریخ: بابی چارلتون (49) هم اکنون: مایکل اوون (40)

بیشترین تعداد بازی: در طول تاریخ: پیتر شیلتون (125) هم اکنون: دیوید بکهام (115)

تاریخ تشکیل فدارسیون: 1863

لقب: سه شیرها

انگلیس در حالی به یورو 2012 قدم میگذارد که دوره قبل رقابت ها را از دست داده بود. آنها با حضور روی هاجسون که پس از استعفای فابیو کاپلو چند ماه قبل از رقابت ها صورت گرفت امید به پیروزی دارند. آنها در مرحله مقدماتی یورو 2008 پس از روسیه و کرواسی در رده سوم قرار گرفتند و از رقابت ها جای ماندند. سه شیرها همچنین امیدوارند که عملکرد خود را نسبت به جام جهانی 2010 که تحت هدایت فابیو کاپلو بود اصلاح کنند. آنها در افریقای جنوبی تنها یک بار طعم برد را چشیدند و با شکست 4-1 مقابل آلمان در مرحله یک شانزدهم نهایی بزرگترین شکست خود را در جام جهانی به ثبت رساندند. برای حضور در جام ملت های این دوره آنها نمایش مناسبی داشتند و با ثبت رکورد بدون باخت خود را جز مدعیان دانستند.

مرحله ی مقدماتی یورو 2012

گروهی : تیم اول گروه هفتم

بهترین گلزن: دارن بنت، جرمین دفو، وین رونی و اشلی یانگ (3)

بیشترین تعداد بازی : جو هارت، اشلی کول (8)

انگلیس با پایان مرحله مقدماتی با شش امتیاز اختلاف در رتبه اول به راحتی جای خود را در لهستان و اوکراین آماده کرد. جو هارت با بیشترین حضور خود در ترکیب تیم توانست پنج بار دروازه انگلیس را بسته نگاه دارد در حالی که وظایف گل زنی میان سه مهاجم و یک هافبک تقسیم شده بود.

همچنین انگلیس در خاک مونتنگرو به رکورد 900 بازی ملی در تاریخ خود رسید و با به پایان رساندن 897 بازی ملی قبل از آن  بازی علاوه بر 2 بازی که توسط حریف ناتمام ماند، رسیدن به این جایگاه را جشن گرفتند.

انگلیس با بازی مقابل ولز در استادیوم میلینیوم به عدد 100 بازی مقابل هم رسیدند که از این تعداد 66 بازی به سود انگلیس به پایان رسید. اشلی کول هم اکنون با 93 بازی ملی با توانست گری نویل را با 85 بازی بدون گل زنی جای بگذارد.

کاپلو پس از نتیجه مساوی در مونتنگرو که حضور آنها را در یورو تضمین میکرد گفت: "هدف اولیه ما صعود بوده است، هم اکنون ما در یورو بازی خواهیم کرد و ما خوشحالیم."

تاریخچه حضور در یورو

انگلیس پس از یورو 2004 تا به الان موفق نبوده است تا در یورو شرکت نماید. آنها در مرحله مقدماتی یورو 2008 پس از دو باخت به کرواسی و یک شکست مقابل روسیه ثابت کردندش که شایسته رتبه سومی مرحله مقدماتی هستند.

به طور کلی عملکرد انگلیس در رقابت های یورو فقط جایی برای حسرت و عصبانیت است. عدم حضور در یورو 2008 پنجمین باری بود که آنها از حضور در مرحله نهایی یورو جای ماندند. در هفت دوره ای که موفق به حضور در مرحله نهایی یورو شدند تنها به دو نیمه نهایی رسیدند. ( سال 1996 و 1968 )

همچنین انگلستان با وضعی به لهستان و اوکراین راه میابد که تنها برنده جام جهانی است که تا به حال موفق به فتح یورو نشده است. تیم های ایتالیا، آلمان، فرانسه و اسپانیا همگی موفق به فتح جام جهانی و جام ملت های اروپا شده اند و این در حالی است که انگلستان باید برای رسیدن به فینال تلاش کند.

برنامه مسابقات انگلیس در یورو 2012

دوشنبه، 11 ژوئن: فرانسه – انگلیس، ساعت 18:00 به وقت محلی – دونتسک

جمعه، 15 ژوئن: سوئد – انگلیس، ساعت 20:45 به وقت محلی – کیف

سه شنبه، 19 ژوئن: انگلیس – اوکراین، ساعت 20:45 به وقت محلی، دونتسک

آمار بازی ها در یورو

مجموع : 113 بازی – 63 برد – 31 تساوی – 19 شکست – 221 گل زده – 83 گل خورده

مرحله ی نهایی : 23 بازی – 7 برد – 7 تساوی –9 شکست – 31 گل زده – 28 گل خورده

مرحله ی مقدماتی : 90 بازی – 56 برد – 24 تساوی – 10 شکست – 190 گل زده – 55 گل خوردهاوکراین، به دنبال یک رویا در اولین حضوردر حالی که میزبان مشترک مسابقات آماده‌ی اولین حضورش به عنوان کشوری مستقل در دور نهایی می شود، اولگ بلوخین مربی اوکراین حداقل هدف تیمش را صعود از گروه د می‌داند.

بهترین عملکرد در جام ملت‌های اروپا: اولین حضور

سرمربی: اولگ بلوخین

بهترین گلزنان: در طول تاریخ: آندری شوچنکو (46) - هم‌اکنون: آندری شوچنکو (46)

بیشترین تعداد بازی: در طول تاریخ: آناتولی تیموشوک (116) هم‌اکنون: آناتولی تیموشوک (116)

زمان تشکیل فدراسیون: 1992

لقب: آبی و زردها

میزبان مشترک مسابقات که در تنها تورنمنت معتبری که پس از استقلال خود در سال 1991 در آن شرکت داشته، یعنی جام جهانی 2006 توانسته بود به جمع 8 تیم نهایی برسد حال مشتاق است تا نتیجه‌ای حتی بهتر از جام جهانی در بازی‌های یورو 2012 به دست آورد. به اعتقاد اولگ بلوخین که پس از گذشت دو سال ناآرام در تیم ملی و تعویض متعدد مربیان، بار دیگر هدایت اوکراین را بر عهده گرفته، صعود از گروه د مسابقات کمترین هدف این تیم است. در حالی که به نظر می‌رسد این رقابت‌ها آخرین بازی‌های مهم برای آندری شوچنکو و آناتولی تیموشوک باشد، برای بازیکنانی چون یاروسلاو راکیتسکی، آندری یارمولنکو و یون کنوپلیانکا می‌تواند شروع راه محسوب شود.

انتخابی یورو 2012

صعود مستقیم به عنوان میزبان

مایرون مارکویچ پیش از ترک تیم ملی برای ادامه‌ی کار در تیم متالیست در آگست 2010 توانسته بود با اوکراین به 3 پیروزی و همچنین یک تساوی 1-1 در مقابل هلند برسد. یوری کالیتوینسو هم به عنوان مربی موقت تیم، در 8 بازی تنها یک پیروزی کسب کرد تا بلوخین دوباره به عنوان مربی اوکراین معرفی شود. هرچند او نیز پس از کسب موفقیت در بازی‌های اول خود متحمل چهار شکست پیاپی شد.

در تاریخ 8 اکتبر 2010 در بازی مقابل کانادا، شوچنکو اولین بازیکن اوکراین بود که توانست به رکورد 100 بازی ملی برای کشورش برسد. سه روز بعد تیموشوک نیز موفق شد در مقابل تیم برزیل صدمین بازی ملی خود را انجام دهد. بلوخین در مورد هدف تیمش در مسابقات یورو گفته است:‌ ”ما می‌خواهیم برنده‌ی یورو باشیم اما باید به یاد داشت در این راه حداقل ده رقیب بسیار قدرتمند دیگر نیز وجود دارد. به جز برزیل و آرژانتین، قدرتمندترین تیم‌های ملی، اروپایی هستند پس ما ابتدا باید بر روی صعود از گروه خود تمرکز کنیم."

تاریخچه‌ی حضور در یورو

اوکراین همواره تامین کننده‌ی بازیکنان کارآمد زیادی برای تیم شوروی بود. تیمی که قهرمان اولین دوره‌ی مسابقات قهرمانی اروپا در سال 1960 شده بود و پس از آن سه بار در سال‌های 1964، 1972 و 1988 به فینال این مسابقات رسید ولی به ترتیب در مقابل تیم‌های اسپانیا، آلمان غربی و هلند شکست خورد تا به مقام نایب قهرمانی قناعت کند. در سال 1988 والری لبانوفسکی مربی شوروی، 11 بازیکن از تیم دیناموکیف در اختیار داشت که هشت نفر آن‌ها در فینال بازی‌ها نیز حضور داشتند.

اوکراین تا به حال به عنوان کشور مستقل به مسابقات یورو صعود نکرده است. آن‌ها در روز آخر دور مقدماتی مسابقات یورو 2000 با کسب پیروزی در مقابل روسیه می توانستند صعود خود را قطعی کنند اما با تساوی 1-1 در آن بازی این شانس را از دست دادند. هرچند بار دیگر و این بار در مرحله‌ی پلی آف فاصله‌ی چندانی با صعود به رقابت‌ها نداشتند، گل دقایق پایانی میران پاولین بازیکن اسلونی این بخت را از آن‌ها گرفت تا اولین حضور اوکراین در یورو به واسطه‌ی میزبانی آن‌ها رقم بخورد.

برنامه مسابقات اوکراین در یورو 2012

دوشنبه 11 جون: اوکراین – سوئد، 23:15، کیف

جمعه 15 جون: اوکراین – فرانسه، 20:30، دونتسک

سه‌شنبه 19 جون: انگلیس - اوکراین 23:15،‌ دونتسک

آمار بازی‌های انجام شده در یورو

مجموع: 42 بازی – 16 برد – 13 تساوی – 13 شکست – 56 گل زده – 48 گل خورده

دور نهایی: 0 بازی – 0 برد – 0 تساوی – 0 شکست – 0 گل زده – 0 گل خورده

دور مقدماتی: 42 بازی – 16 برد – 13 تساوی – 13 شکست – 56 گل زده – 48 گل خوردهسوئددر سال 2009 اريك همرين جوان به‌عنوان مربي جديد تيم ملي سوئد منصوب شد و كمك كرد تا سوئد به‌عنوان بهترين تيم دوم مسابقات گروهی به صورت مستقيم راهی مرحله نهايي يورو 2012 در اوكراين و لهستان شود.

بهترین عملکرد در جام ملت های اروپا: حضور در نیمه نهایی یورو 1992

سرمربی: اريك همرن

برترین گلزنان: در طول تاریخ: اسون ریدل (49 گل) – هم اکنون : ابراهیموویچ (28گل)

بیشترین تعداد بازی: در طول تاریخ: توماس راولی (143 بازی) – هم اکنون: آندرس اسونسون (123 بازی)

زمان تاسیس فدراسیون: 1904

لقب: آبی و زرد ها

بعد از عدم راهيابي به جام جهانی 2010، سوئد استارت خوبي براي بازگشت دوباره به سطح اول مسابقات اروپايی زد. بعد از اين‌كه تامی سودربرگ و لارس لاگربك،آبی و زردها را به مرحله نهايي پنج تورنمنت مهم اروپايی و جهانی از يورو 2000 تا يورو 2008 هدايت كردند، در گروه چهارم مسابقات مقدماتي جام جهانی 2010 نتوانستند از سد اسپانيا و روسيه عبور كنند و به‌عنوان تيم سوم گروه از راهيابی به معتبرترين رقابت‌های فوتبالی بازماندند. در سال 2009 اريك همرين جوان به‌عنوان مربی جديد تيم ملي سوئد منصوب شد و كمك كرد تا سوئد بتواند به طور مستقیم به لهستان و اوکراین سفر کند.

مرحله مقدماتی جام ملت‌های اروپا 2012

گروهی: تیم دوم گروه پنجم

برترین گلزن: ابراهیموویچ (5 گل)

بیشترین تعداد بازی: ميكائيل لاستيگ، سباستين لارسون، كيم كالستروم، يوهان الماندر (10 بازی)

سوئدی ها پس از پيروزی مهم و حساس مقابل تيم اول گروه پنجم، يعنی هلند، جايگاه خود را براي حضور در دور نهايی مسابقات مستحكم كردند. هلندی‌ها پيش از اين بازی هر 9 ديدار قبلی خود را با برد از ميدان خارج شده بودند. اين ديدار آخرين بازی سوئد در استاديوم راسوندا سولنا واقع در شهر استكهلم بود، استاديومی كه در تاريخ 17 می 1937 افتتاح شد و تا سال 2012 محل رسمی برگزاری بازی‌های تيم ملی سوئد بود. استاديوم ملی جديد در دست ساخت است.

ميكائيل لاستيگ مدافع راست تيم ملی سوئد در تمام دقايق مرحله مقدماتی بازي كرد و يكی از 14 بازيكن تأثيرگذار اريك همرين برای حضور در یورو 2012 بود.

من احساس شادی و و افتخار عظيمی در وجودم نقش بسته است. عملكرد تيم فوق‌العاده بود. " همرين پس از حضور سوئد در مرحله نهايی مسابقات اين سخنان را به زبان آورد. " من به سمت رختخوابم رفتم و پس از 4 ساعت چشمانم هنوز كاملاً باز بود. در پايان من شروع به پاسخ به پیام‌هایی كه به من داده شده بود كردم. فكر كنم 82 پيام دريافت كرده بودم و پس از پاسخ به يكی از آن‌ها سرانجام خوابيدم.

تاریخچه حضور در یورو

سوئد در سال 1992 به مرحله نيمه نهايی يورو 92 كه در كشور خودش برگزار مي‌شد راه يافت. شكست دادن دانمارك و انگليس پس از تساوی مقابل فرانسه، شروعی خوب را برای ميزبان رقابت‌ها رقم زد. با اين حال با مصدوميت استفان شوارتز و يوناس ترن، آنها حتی با گل دقايق پايانی كنت آندرسون نتوانستند از سد آلمان بگذرند و نتيجه را 3-2 واگذار كردند. آن‌ها تا سال 2000 موفق نشدند راهی مسابقات شوند و در اين مسابقات در گروه ايتاليا، تركيه و بلژيك با تك امتيازی كه از تركيه گرفتند، بعنوان تيم آخرگروه از دور مسابقات حذف شدند. در مسابقات يورو 2004 با 5 امتياز در گروه ايتاليا، دانمارك و بلغارستان اول شدند و در دور بعد در ضربات پنالتي مغلوب هلند شدند تا بدون شكست در 90 دقیقه از دور مسابقات حذف شوند. غلبه 5-0 بر بلغارستان، تساوي 1-1 مقابل ايتاليا با هنرنمايی زلاتان ابراهيموويچ و و تساوی 2-2 مقابل دانمارك، نتايج سوئد در مرحله گروهی بود. در يورو 2008 نیز در همان مرحله ی گروهي با حضور اسپانيا، روسيه و يونان با كسب تنها 3 امتياز از تك پيروزيشان مقابل يونان، سوم شدند و از راه‌يابی به دور بعد بازماندند.

2008: مرحله گروهی

2004: مرحله ی نیمه نهایی

2000: مرحله ی گروه

1992: نیمه نهایی

1964: یک چهارم نهایی

برنامه مسابقات سوئد در یورو 2012:

دوشنبه 11 ژوئن: اوکراین – سوئد

جمعه 15 ژوئن: سوئد - انگلیس

سه شنبه 19 ژوئن: سوئد - فرانسهبهترین و بدترین پیراهن های یورو 2012

هر 16 تیم حاضر در رقابت های یورو 2012 پیراهن های شان را رونمایی کردند؛ بعضی ها طرحی مشابه پیراهن های سنتی شان را انتخاب کردند و بعضی دیگر پیراهن هایی با طرح و رنگی جدید را به نمایش گذاشتند.


ترکیب کامل | کرواسی با پیراهن هایی شبیه پیراهن های همیشگی اش پای به رقابت ها خواهد گذاشت


بازگشت به مشکی | طراحی پیراهن های انگلیس مثل همیشه است اما با رنگ هایی متفاوت

آبی درخشان | پیراهن های فرانسه را می توان متفاوت توصیف کرد

غرور هلندی | به نظر می رسد اسنایدر هم از پوشیدن پیراهن جدید تیم ملی هلند هیجان زده شده است

بهترین برای میزبان | لهستانی ها حتی برای انتخاب پیراهن های شان هم سلیقه به خرج دادند تا میزبانی شان بی نقص باشد

 دانمارکی تحمل ناپذیر | پیراهن های قرمز و سفید دانمارک کاملا از مد افتاده است

سبزها | مطمئنا آلمانی ها با این پیراهن های سبز، به پیراهن سایر تیم ها حسودی خواهند کرد

صلیبی ها | بسیاری معتقدند ناکامی پرتغالی در یورو با طراحی پیراهن شان آغاز شد

آبی اسپانیایی | آلونسو و هم تیمی هایش باید امیدوار باشند که در همه بازی ها از پیراهن اول شان استفاده کنند

سوئدی قدیمی | به نظر می رسد کشورهای اسکاندیناوی هنوز متوجه نشده اند که وارد هزاره سوم شده ایم


داوران یورو را بیشتر بشناسیم

رقابت های یورو 2012 از فردا شب آغاز می شود؛ رقابت هایی که مدیران اتحادیه فوتبال اروپا امیدوارند بدون کوچکترین مشکلی برگزار شود. به همین دلیل آنها 12 نفر از بهترین داوران شان را برای این رقابت های انتخاب کرده اند. همه این داوران را طول فصل در لیگ های مختلف اروپایی و چمپیونزلیگ دیده ایم و باید امیدوار باشیم که اشتباهات احتمالی آنها، روی سرنوشت قهرمانی تاثیرگذار نباشد.

هاوارد وب داور فینال جام جهانی و فینال چمپیونزلیگ 2010، بار دیگر نمایندگان داوران انگلیسی در یورو است. وب که قبلا افسر پلیس بوده، از شرایط فیزیکی مناسبی برخوردار است و از جمله داورانی است که بازیکنان کمتر با او مشاجره می کنند. شاید به همین دلیل او در دیدارهای این فصل لیگ برتر تنها سه بار از کارت قرمزش استفاده کرد. پیروزی 8-2 منچستریونایتد مقابل آرسنال و دیدار رفت مرحله نیمه نهایی چمپیونزلیگ بین بایرن و رئال، از جمله دیدارهای مهمی بودند که وب در این فصل سوت زد.

کمک ها: مایکل مولارکی، پیتر کایرکاپاستفن لانوی این داور فرانسوی که از سال 2006 وارد لیست فیفا شده، در شهر زادگاهش به عنوان پخش کننده بازی های کامپیوتری، فعالیت می کند. او که سابقه قضاوت در رقابت های المپیک 2008 پکن و جام جهانی 2010 را نیز دارد، در رقابت های این فصل چمپیونزلیگ دیدار تیم های چلسی- لورکوزن و همچنین منچسترسیتی، بایرن را قضاوت کرد که در هر دو دیدار تیم های انگلیسی به پیروزی رسیدند.

کمک ها: اریک دانسائول، فردریک کانووولفگانگ اشتارک این معاون بانک اهل لاند شات، بعد از مارکوس مرک و هربرت فاندل، به بهترین داور فوتبال آلمان تبدیل شد. هرچند در طول دوران حرفه ای اش قضاوت های بحث برانگیز زیادی داشته است. در سال 2007 و در رقابت های زیر 20 ساله های جهان، قضاوت او یکی از دلایل اصلی به جنجال کشیده شدن دیدار شیلی- آرژانتین بود. در سال 2010 در لیگ قهرمانان دیدار چلسی و اینتر را قضاوت کرد که در آن دو پنالتی مشکوک گرفته نشد. فصل گذشته هم در نیمه نهایی چمپیونزلیگ دیدار رئال- بارسا را سوت زد و با اخراج په په، مورینیو را به مرز انفجار رساند.

کمک ها: یان هنریک سالور، مایک پیکلویکتور کاسای علی رغم اینکه تنها 37 سال دارد، دیدارهای مهمی مانند فینال چمپیونزلیگ 2011 بین بارسا- منچستریونایتد و دیدار نیمه نهایی جام جهانی 2010 بین اسپانیا- آلمان را قضاوت کرده است. کاسای هرچقدر در دادن کارت زرد سخاوتمندانه عمل می کند ( او در دیدار آپوئل مقابل ویسلا کراکو در رقابت های لیگ قهرمانان 10 بار از کارت زرد استفاده کرد) اما در دادن کارت قرمز بسیار محتاط است به طوری که در دو سال اخیر تنها 5 بار برای اخراج بازیکنی دست به جیب شده است.

کمک ها: گابور اروس، گئورگی رینگنیکلا ریتزولی یوفا از بین سه داور ایتالیایی حاضر در لیست داوران "الیت" اروپا، این داور 41 ساله اهل موده نا را انتخاب کرد. ریتزولی که از سال 2002 در سری آ داوری می کند، 5 سال قبل به فهرست داوران فیفا اضافه شد و در سه سال اخیر نیز به فهرست داوران برتر یوفا راه پیدا کرده است. ریتزولی که آخرین دربی شهر میلان را سوت زده، یک آرشیتکت است.

کمک ها: رناتو فاورانی، آندره آ استفانیبیورن کویپرز این داور 39 ساله هلندی از سال 2006 وارد فهرست فیفا شد و در رقابت های معتبری مانند جام یوفا، لیگ اروپا و لیگ قهرمانان اروپا قضاوت کرد. او داور دیدار سوپرکاپ فصل گذشته اروپا بین بارسا و پورتو بود و در رقابت های این فصل چمپیونزلیگ نیز دیدارهای مهمی مانند بایرن مونیخ- ناپولی، باسل- منچستریونایتد و بارسلونا- میلان را سوت زد. پدر کویپرز هم داور بود.

کمک ها: ساندر فن روکل، اروین زینستراپدرو پروئنکا شاید این داور 41 تا یک ماه چهره چندان شناخته شده ای نبود اما با قضاوت در فینال چمیونزلیگ، نامی برای خود دست و پا کرد. البته این اولین فینالی نبود که این مشاور مالی پرتغالی سوت می زد. او که در فصل 07-2006 به عنوان بهترین داور پرتغال انتخاب شد، در سال 2004 قضاوت دیدار فینال زیر 19 ساله های اروپا بین اسپانیا و ترکیه را قضاوت کرد. بازی هایی که او قضاوت می کند، معمولا با کارت های زرد زیادی به پایان می رسد؛ او در 24 دیدار اخیری که قضاوت کرده، تنها در سه دیدار کمتر از 5 کارت زرد به بازیکنان دو تیم نشان داده است.

کمک ها: برتینو کونیا میراندا، ریکاردو خورخه فریرا سانتوس کرگ تامسوناین داور اسکاتلندی جنجالی ترین دیدار مرحله مقدماتی یورو را قضاوت کرد؛ دیدار ایتالیا- صربستان که به خاطر اوباش گری هواداران صرب تنها بعد از 7 دقیقه، نیمه کاره ماند و با حکم یوفا، 3-0 به نفع ایتالیا اعلام شد.  تامسون که 39 ساله و یک وکیل است، در فینال سال گذشته جام حذفی اسکاتلند بین تیم های گلاسیکو رنجرز و سلتیک، یک ضربه پنالتی به سود آبی ها اعلام کرد اما تصمیمش را پس گرفت و با اعتراض شدید مربی رنجرز روبرو شد. والتر اسمیت این نوه قضاوت را "خطرناک" توصیف کرد.

کمک ها: السدر راس، درک رزدمیر اسکومینا داور 36 ساله اهل اسلواکی در بسیاری از دیدارهای یورو 2008 به عنوان داور چهارم به کار گرفته شد اما در لهستان و اوکراین او را در میانه زمین خواهیم دید. اسکومینا در رقابت های این فصل چمپیونزلیگ دیدارهای مهمی مانند دیدار برگشت آرسنال- میلان در مرحله یک هشتم نهایی و دیدار چلسی- بنفیکا در یک چهارم نهایی را قضاوت کرد. او علاقه چندانی به استفاده از کارت هایش ندارد.

کمک ها: پروموز آرهار، مارکو استانسینکارلوس ولاسکو کاربایو او در رقابت با آلبرتو اوندیانو ماینکو، عنوان نماینده داوران اسپانیا در یورو را به دست آورد. این داور 41 ساله قضاوت دیدار فینال فصل گذشته اروپا بین پورتو و براگا را برعهده داشت. پر کارت ترین دیداری که او تاکنون قضاوت کرده، در سال 2009 بین بتیس و نومانسیا بود که در آن کاربایو علاوه بر نشان دادن 9 کارت زرد به بازیکنان دو تیم، سه بازیکن را نیز از زمین اخراج کرد.

کمک ها: روبرتو آلونسو، خوان کارلوس یوستهیوناس اریکسوناین داور 38 ساله و تنومند سوئدی، با انجام یک معامله پر سود، یک شبه مولتی میلیونر شد. البته او اکنون تنها به داوری می پردازد و اوقات فراقتش را در قایق تفریحی اش می گذارند. اریکسون که تاکنون 175 دیدار را در لیگ سوئد قضاوت کرده، از سال 2002 وارد لیست داوران فیفا شد. او در 16 دیداری که در 4 فصل اخیر در لیگ قهرمانان سوت زده، 55 کارت زرد به بازیکنان نشان داده اما تنها 1 بار از کارت قرمز استفاده کرده است.

کمک ها: استفن ویتبرگ، ماتیاس کلاسینیوسکونیت چاکر این داور اهل استانبول، با قضاوت در دیدار نیمه نهایی چمپیونزلیگ این فصل بین بارسا و چلسی و اخراج جان تری، کمی مشهورتر از قبل شد. او که در زمینه بیمه کار می کند، آخرین بار دیدار فنرباغچه و گالاتاسرای در سوپرکاپ ترکیه را قضاوت کرده و در آن دیدار 3 بازیکن از دو تیم را از زمین اخراج کرد.

کمک ها: باهاتین دوران، طریق اونگون
برچسب ها:
انتشار یافته: 48
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
07:56 - 1391/03/18
ایول تفریح یک ماهمون جور شد از ساعت 20:30 الی 1 شب فقط فوتبال با تخمه و چایی و میوه در کنار دوستان همراه با کل کل و کری خونی، فرداش هم بی خوابی و چرت زدن سر کار
پاسخ ها
بدون نام
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۴
این مسابقات خیلی کیف داد ولی بهنگام خوردن تنقلات نباید زیاده‌روی کرد خصوصا چای و تخمه که هر دو مضرن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
22:29 - 1391/03/18
چرا این مطلب انقدر کامل ولی گروه ها ناقص و درهم بر همه؟ گروه 1 + دو تا تیم گروه 2!!!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
23:49 - 1391/03/18
آخ جون فوتبال
بچه ها به نظرتون کدوم تیم قهرمان میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
محمدرضا
UNITED STATES
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
آلمان :)
محمد جواد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۲
((((((اسپانیا))))))
هومن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۲
فرانسه
سيامك خان
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۳
قطعا المان ولي دوست دارم هلند يا انگليس يا پرتقال قهرمان بشه
رها
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۴
آقا سیامک فکر نکنم پرتغال بتونه به جایی برسه انگلیس هم همینطور
قبل از شروع بازی ها هم منم می گفتم احتمالا هلند قهرمان میشه ولی بازی اول رو ضعیف اومد جلو
محمد سجاد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۶
فقط اسپانیا
عیسی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۸
اسپانیا شانسه اوله قهرمانی بود ولی الان اسپانیا اون اسپانیای همیشگی نیس واسه همینم آلمان حتمن قهرمانه :|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
20:29 - 1391/03/19
manbae in khabar khode bartarin hast ya site dg e?
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
23:10 - 1391/03/19
فقط کافیه المان مثل جنگ جهانی تصور کنه در مقابل لهستان میخواد جنگ کنه نه بازی
مثل جنگی که اونوقتا راه انداختو نابودش کرد
میدونید فوتبالشون چه ویژگیه خاصی داره؟
اینکه تا اخرین لحظه هرگز تسلیم نمیشن اونا نا امید نمیشن حتی درحالی که یه مسابقرو با اختلاف گلهای زیادی عقب باشن طوری بازی میکنن که انگار بازی مساویه و فقط برای قهرمانی نیاز به یک گل دارن و درحالی که گلو زدن باز هم همین تصورو میکنن و باز هم فقط نیاز به یک گل دارن اینجوریه که تیم های غیر المانی مثل رئال مادرید مقابل این تيمها زانو میزنن
شک نکنید قهرمان المانه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
01:05 - 1391/03/20
به نظرمن،ایران تویورو2012 قهرمان میشه..شک نکنید.
پاسخ ها
مسعود
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۳
اینو که همه میدونن یه مطلب تازه بگو
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
23:24 - 1391/03/21
.........((((( اســپــانــیــــا )))))........
UNITED STATES
02:16 - 1391/03/22
ولی بیشتر این پیراهنا که تو این بازیا استفاده نشدن.المان سفید بود
هلند نارنجی
اسپانیام که اینارو نپوشیده بود
بقیه هم همینطور
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
10:43 - 1391/03/22
طبق آمار آلمان پر افتخار ترین و جوون ترین تیم این مسابقاته.باز هم اگه این امکانات نبود باز هم با این شایستگی که آلمان داره قهرمان آلمانه.آآآآآآآآآآلللللللللللمممممممااااااانننننننن.فهمیدین یا بازم بگم؟؟؟؟؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:38 - 1391/03/22
ایول دوباره فوتبال من طرفدار اسپانیا هستم و بازی دیشبشو نگاه کردم 1-1شد اعصابم خورد شدك ولی اشکال ندارهك
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:16 - 1391/03/23
قهرمان فقط اسپانیا
پاسخ ها
خودم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۶
هستم یاهات.
فقط "اســپــانــیــا" فقط
Sadaf
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۲
sad dar sad....shak nakon hargezzz..... epania eshghe
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
10:51 - 1391/03/24
قهرمان ملت ها فقت آلمان
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:30 - 1391/03/26
واقعا و با جدیت می توان گفت ایران قهرمان مسابقات یورو 2012 خواهد شد شرط می بندم
پاسخ ها
رها
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۱:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۷
اون که صد در صد
شکی توش نیست
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:00 - 1391/03/27
اگرايران جزاروپابودچي ميشد..ميرفتيم باتيمهاي حرفه اي مثل ايتاليا:المان ؛اسپانياووووووووغيره بازي ميكرديم پيشرفت هم ميكرديم .كاريش نميشه كرد ديگه بايد تاابدبااين عرب هاي بي تمدن وعقبمانده بازي كنيم.درست نميگم بچه ها؟؟
پاسخ ها
Sadaf
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۲
cheraaaaaa
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
21:28 - 1391/03/27
به نظر من یکی از 16 تیم یورو قهرمان میشه
نظر شما چیه دوستان؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:58 - 1391/03/28
به نظر من سه تيم اسپانيا- فرانسه و آلمان از شانس بيشتري براي قهرماني برخوردارند
پاسخ ها
Sadaf
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۲
bishtar espaniaaaa
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:15 - 1391/03/28
سلام دوستان من دنبال مجله ویزه نامه جام ملتهای اروپا هستم دوره های قبلش همه دارم ولی این دوره نتونستم گیر بیارم کسی میتونه ازتوشهرشون برام پیدا کنه هزینش قبول دارم که برام پستش کنه پیام بدین لطفا
پاسخ ها
oooooooooo
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۲
ooooohhhh ki mire in hame rahooo
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
16:53 - 1391/04/01
اسپانیا سرور تمام تیمهای دنیا
پاسخ ها
Sadaf
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۲
yeahhhh!!! ashegheshammmm(+) ghahramane
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
14:40 - 1391/04/02
espania aaalllliiiiiieeee..... faghat messi sh kame!!!! asheghesham
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
23:26 - 1391/04/02
خیلی خوب بود ولی عکس زیاد بزار
UNITED STATES
11:57 - 1391/04/03
مرسی.. اطلاعات کامل و بسیار دقیقی بود
UNITED STATES
12:18 - 1391/04/03
مرسی.. اطلاعات کامل و بسیار دقیقی بود
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:27 - 1391/04/04
خیلی به روز نبود
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
17:07 - 1391/04/04
رونالدو به تنهايي كل تيما رو مي بره وقهرمانم پرتتقال مسي ام اون وسط سوسكه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
04:52 - 1391/04/05
سلام
من یه سوال داشتم
در بازیهای جام 2012 کلا چند تا بازی انجام میشود؟
با تشکر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
02:34 - 1391/04/11
کی فکرشو می کرد آلمان به ایتالیا ببازه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی آخر بازی چنان شوک شدم که نگو
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
22:49 - 1391/04/12
راجع به قیمت بلیط بازی یورو2012 بنوییید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:10 - 1392/01/24
اسپانیا قهرمان شد
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج