در مواجهه با مزاحمان جنسی چه کار کنیم؟
۳۱۷۵۰۹
۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
۳۰۵۵۰ 
شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بیرون از خانه، مردی حریم خصوصی تان را نقض کرده و به شما آزار برساند.
ماهنامه سپیده دانایی - راحله فلاح*: شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بیرون از خانه، مردی حریم خصوصی تان را نقض کرده و به شما آزار برساند. این آزار که می تواند شکل های مختلفی داشته باشد، در درجه اول احساس امنیت تان را زیر سوال می برد، سپس برای برقراری دوباره احساس امنیت، شما را به تکاپو می اندازد و بعد با ترکش هایی که از خود به جا می گذارد، بقیه روزتان را خراب می کند. در این مقاله سه نمونه از موقعیت های آزار به همراه روش های مواجهه و مقابله با آن ها را، در قالب سه موقعیت داستانی برایتان بازگو می کنم.

داستان اول: آغاز سفر


صبح یک روز بهاری ست. زن جوانی به نام زهره به قصد رفتن به محل کار از خانه بیرون می زند، در مسیرش تا ایستگاه تاکسی از محلی گذر می کند که رفت و آمد چندانی در آن نیست. در همین حین یک مرد رهگذر در حین عبور از کنارش کلمه ناشایستی به او می گوید...

ایستاده رو به روی هوس

تحلیل داستان: اتفاقی که برای زهره می افتد، یکی از رایج ترین انواع آزار در بین خانم ها به خصوص زنان جوان است که در روان شناسی «آزار کلامی» و در زبان عامه به عنوان «متلک گویی» شناخته می شود. با این که در این شکل از آزار مانند دیگر شکل های آن، نوعی خشونت نسبت به فرد قربانی اعمال می شود، اما به دلایلی مثل گذرا بودن و یا وارد نکردن آسیب جسمانی به قربانی، از لحاظ روان شناسی فرد چندان توجهی به آن نمی کند.

در برابر متلک چه کنیم؟


ناآگاهی از شیوه های صحیح مدیریت خود در مواجهه با این موقعیت می تواند پیامدهای آن را بدتر کند.

1- به خودتان اعتماد کنید. اجازه ندهید احساس ناامنی، اعتماد به نفس و خودکنترلی شما را ضربه فنی کند. به توانایی تان برای عبور بی دردسر از این موقعیت اعتماد کنید و آرامش را به خودتان هدیه کنید.

2- پاپیچ مزاحم نشوید! مزاحمان کلامی اغلب زمانی به سراغ شما می آیند که تنها هستید و در مکان و یا زمان خلوتی قرار دارید. در این موقعیت که کمترین شانس را برای دفاع از خودتان دارید، از توقف کردن و یکه به دو کردن با آن ها بپرهیزید.

3- بی محلی کنید. این گروه از آزارگران، طالب توجه  جنسی هستند. اگر این توجه را ول به صورت منفی به آن ها بدهید ممکن است تقویت بشوند و مزاحمت بیشتری برای شما ایجاد کنند. یادتان باشد بی توجهی بدتر از توجه منفی است. پس آزار آن ها را با بی توجهی تلافی کنید.

4- فقط روی خودتان حساب کنید. اگر مزاحمت در جای شلوغی برایتان اتفاق  افتاد، به امید کمک دیگران، جار و جنجال راه نیندازید، چون مردم به خانمی که با یک مرد درافتاده اغلب نگاه خوبی ندارند و کمک چندانی به او نمی کنند. پس فقط روی توانایی های خودتان حساب کنید.

5- موقعیت تان را تغییر بدهید. از محلی که شخص مزاحم حضور دارد دور شوید و به جای امن تری بروید.

6- کمک بخواهید. اگر فرد مزاحم دست بردار نیست، از کسی که می تواند به شما کمک کند و یا از پلیس، بخواهید که در محل حاضر شود.

داستان دوم: مسیر


لیلا، دانشجوی سال دوم، در تاکسی نشسته و در صفحه گوشی اش غرق شده است که ناگهان احساس می کند چیزی قلقلکش می دهد، به سمت آن نگاه می کند...

ایستاده رو به روی هوس

تحلیل داستان: مزاحمتی که لیلا با آن مواجه می شود کمتر از موقعیت زهره شایع است و در روان شناسی با نام «مالش دوست» شناخته می شود. مالش دوستی موقعیتی است که یک مرد غریبه بدن یک زنِ از همه جا بی خبر را لمس می کند و در طی لحظات لمس پیش خود تصور می کند که با قربانی یک رابطه انحصاری دارد.

این مزاحمت معمولا خیلی کوتاه است چرا که فرد مزاحم زود متوجه می شود باید موقعیت را ترک کند. اغلب، مردهای جوان این مزاحمت را ایجاد می کنند و جاهای تنگ و شلوغ مثل تاکسی، اتوبوس، مترو، داخل آسانسور و... را برای مقصودشان انتخاب می کنند.

در برابر تعرض بدنی چه کنیم؟


برای مواجهه با لمس کنندگان این کارها را انجام دهید:

1- به زبان بیایید. مزاحمان مالش دوست، اغلب آدم هایی منفعل و منزوی هستند که از راه لمس کردن قربانی خود، احساس می کنند بر او قدرت و تسلط دارند. اگر سکوت کنید، این تصور او را تایید کرده و خودتان را در موقعیت آزار نگه داشته اید.

2- صریح و قاطع باشید. نگویید «ببخشید، لطفا و...»، بلکه با قاطعیت و صراحت به او نگاه کنید و درباره رفتارش به او تذکر بدهید.

3- شما بی گناهید. مالش دوست فرد مزاحم، تقصیر شما نیست پس وقت تان را با جست و جوی علت در ظاهر و رفتارتان تلف نکنید.

4- احساس تان را بیان کنید. با یک فرد قابل اعتماد درباره اتفاق و احساسات بدی که پیدا کرده اید صحبت کنید.

داستان سوم: مقصد


نغمه مدتی است که متوجه تغییراتی در رفتار فلان همکارش شده اما مبنا را بر بی توجهی قرار داده است تا اینکه یک روز بعدازظهر، در حالی که ساز رفتن را می زند، آن فرد جلویش را می گیرد و حرف های نامربوطی می زند...

ایستاده رو به روی هوس

تحلیل داستان: مزاحمت در محیط کار، تحصیل، درمان و... معمولا از طرف کسی به وجود می آید که برای قربانی آشناست، به همین دلیل روی احساس امنیت و اعتماد او اثر ویژه ای می گذارد. شوخی ها، داستان ها و کنایه های جنسی، اظهارنظر درباره ظاهر فرد، دادن پیشنهادهای جنسی، اصرار به ملاقات های بیرون از محل کار، سوالات بیجا درباره زندگی شخصی و جنسی، چشم چرانی کردن و لمس کردن از جمله آزارهایی هستند که در محیط کار، تحصیل و درمان می توانند ایجاد شوند.

در برابر تعرض در محیط کار چه کنیم؟


در موقعیت پیچیده اما رایج تعرض جنسی در محل این کارها را انجام دهید:

1- تحمل کردن، همیشه ارزشمند نیست. به مزاحمتان با قاطعیت و صراحت بگویید که از رفتارش ناراحت و ناراضی هستید. اگر سکوت کنید، او آن را حمل بر رضایت یا ناتوانی شما می کند و به رفتارش ادامه می دهد.

2- ایراد از شما نیست. اگرچه ظاهر می تواند احتمال مزاحمت را افزایش بدهد، اما معمولا ایراد از فرد قربانی نیست، چرا که این موقعیت برای گروه های مختلفی از خانم ها اتفاق می افتد. پس بابت این قضیه احساس گناه نکنید.

3- نقش قربانی را بازی نکنید. بازی کردن نقش قربانی باعث می شود که در موقعیت آزار باقی بمانید و مزاحمت به دفعات برایتان تکرار شود.

4- خودتان را در آغوش بگیرید. بعد از آزار دلتان می خواهد خودتان را نادیده بگیرید، خودتان را سرزنش کنید و به نوعی خود را بابت گناهِ نکرده تنبیه کنید. این کارها باعث می شوند که بیشتر در باتلاق استیصال فرو بروید و آسیب پذیرتر شوید.

5- موقعیت تان را عوض کنید. اگر گفت و گو موثر واقع نشد، بهترین کار را بکنید؛ از آن محیط دور شوید.

* کارشناس ارشد روان شناسی
انتشار یافته: 79
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
09:44 - 1395/02/10
عالی بود...... سپاس فراوان
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1395/02/10
بهتر از همه این کارها اینه که حجاب داشته باشیم و سر و سنگین تو جامعه رفتار کنیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۱
من خودم محجبه ام ولی خیلی با این مشکلات مواجه شدم
کسی که مریض باشه کار خودش رو میکنه و به ظاهر فرد مقابلش کار نداره!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۱
بعضیا یه جمله یاد گرفتن میترسن اگر هی این جمله رو تکرار نکنن مردم فکر کنن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
من سر و سنگین و باحجاب بودم
فرقی نداره
بی نام
Germany
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
لابد باید دختربچه های پنج شش ساله ای هم که بهشون تجاوز شد و یه سریشونو کشتن رو هم حجاب میذاشتن
بی نام
Germany
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
مردم به دختر بچه ها و پسربچه هاتون یاد بدین حجاب داشته باشن و سنگین توی جامعه رفتارکنن !!!!! چقدر بعضی ها ازنظرفکری عقب مونده میتونن باشن
روبی
United Kingdom
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
من تو مترو دیدم مرده زن باحجاب رو دست زد .بعضی ها فانتزیشون با حجابان
Iran, Islamic Republic of
10:58 - 1395/02/10
تا زنی چراغ سبز نشان نده هیچ مردی به خودش اجازه نمیده درصد کمی مرد مریض داریم به فکر شخصیت خودش نیست مثل تعدادی زن مریض
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۰
دوست عزیز من حجاب دارم ولی مزاحمم شدن دادو بیداد کردم دریغ از ی کمک انگار نه انگار...
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۱
نه عزیز
همیشه هم این جوری نیست!
درصد مریض خیلی زیاده
بدون نام
United States
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
تو دیگه چقدر احمقی دوست 10:58
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
خیلی جالبه همیشه خانم ها تو ایران محکوم میشن حتی وقتی کسی بهشون تعرض می کنه با این نوع تفکر انتظار احقاق حقوق هم داریم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
اتفاقا برعکس، این اتفاقها متاسفانه خیلی شایع است
.
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
تویی ک این کامنتو گذاشنی اگه زنی ایشالا سرت بیاد اگه مردی ایشالا سر زنت و خواهر و مادرت بیاد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
خفه شو درصدم میده برای خودش مردا هزار برابر کمتر از زنها خودکنترلی دارن و اغلب این رفتارای کثبفو میکنن همه میدونن
Iran, Islamic Republic of
11:04 - 1395/02/10
این متن ها القا میکنه ایراد از مردهاس انگار زن با احساس و نقشه کشیدن برای مرد بیگانه اس حوادث رو بخونید انقدر الکی زن رو مظلوم جلوه ندید من از داستان تراشیدن جدید زنها بیشتر نگرانم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۱
خوب واقعیت جامعه هم همینه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
پس ایراد از کیه
Iran, Islamic Republic of
15:04 - 1395/02/10
یاها لطفا انقد مزخرف نگو. چیزی ک ازش هیچ اطلاعی نداری اظهار نظر نکن.
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۰
توهین و مزخرف تو میگی یعنی چی کسی اطلاع نداره تو فقط همه چی دونی نظر باید بذی یاها راست داره میگه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۱
۱۵:۰۴ این متن با امثال توس مزاحم بقیه میشن
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1395/02/10
البته زن ها گاهی اوقات دچار سوئ تفاهم میشن یه موقع به کسی سلام میکنی یدفعه فکر میکنه قصد بدی داری
Iran, Islamic Republic of
21:55 - 1395/02/10
جدا ناراحت کنندست یه سری از نظرات بیان کننده اینه که مشکل از خوده زن هست .که البته دو حالت برای این افراد نیست یا از ازار زن به هر نحوی لذت میبرن یا بهوونه رو به حجاب زن می ذارن. گیرم پسر جوون اذیت میکنه با پیرمردی که دست درازی به زن میکنه(با حجاب مناسب) چه باید گفت. مشکل از مردای ماهست کمی این رو هم درنظر بگیرن که مادر خواهر همسر یا حتی دختر خودشون تو این موقعیت قرار بگیره باز اینطور برخورد می کنن. لطفا از دید یه زن به این قضیه نگاه کنید. بوده برای خودم مزاحمت ایجاد شده وقتی اعتراض کردم هرکس اطرافم بوده میگفته ولش کن بی فایدست ساکت باش!!!! یا حتی با تمسخر نگام می کردن
انواع مزاحمت رو گفتید ولی مزاحمت های دیگه مثل وقتیکه زن پشت فرمون هست و راننده مرد حرف خوبش گاری چی هست رو میگه یا تا میتونه بوق و چراغ میزنه و یا زنی که بخواد از خیابون رد شه چنان سرعت ماشین رو زیاد میکنه که به قصد زهر ترک کردن هست. لطفا منصفانه و از روی آگاهی با این مساله زشت برخورد کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۱
توجه نکردین آدم مشکل دار تو هر دو جنس هست نمیشه انکار کرد امثال پسر کارگر سعادت آبادی به زور به خواستشون رسیدن با اون همه تعداد دختر ! بعد هم معلوم شد پولدار نیست. تا بوده همینه زن دنبال موقعیته مرد هم دنبال یه حس خوب مشکل اینه نمیشه متمایز کرد همه شکل و مدل آدم ها یکی شده
Iran, Islamic Republic of
22:18 - 1395/02/10
دوستان عزیز همه چی دون . این مطلب یک واقعیته ک بیشتر از جانب مردان برای زنان مزاحمت ایجاد میشه من نمیدونم این همه مخالفت برای چیه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۱
دوستان عزیز همه چی دون "
چه ادبیاتیه شما اول ادبیاتت رو درست کن بعد نظرتو بگو
Iran, Islamic Republic of
22:20 - 1395/02/10
یوزر ۱۷:۳۴ کاملا مشخصه خود یاها هستی ک انقد تابلو عصبانی شدی. بعدشم نظرت خیلی,مرد سالارانه هست برو ی لیوان آب بخور خنک شی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۱
خیلی چیپ میکنی فضا رو یه نفری همه نظرات رو میذاری فرافکنی هم میکنی
Iran, Islamic Republic of
22:35 - 1395/02/10
یاها ب نظرم تو نظرت تبعیض جنسیتی وجود داره حتی اگه حوادثم بخونی میبینی ک چقدر از تجاوز مینویسن این موردی ک تو گفتی خیلی کمه ولی بر عکسش خیلی زیاده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۱
هر دوش به یه اندازه اس
Iran, Islamic Republic of
23:45 - 1395/02/10
آقای یاها لطفا یکم واقع بینانه با این قضیه برخورد کنید من خودم با اینکه ظاهرم ساده و پوشش مناسبی دارم بارها برام مزاحمت ایجاد کردن چه الان و حتی اون موقع ک مدرسه میرفتم آخه ی بچه مدرسه ایی چ داستان تراشی میتونه بکنه واقعا از نظرت ناراحت شدم . حتی وقتی برای یک زن مزاحمت ایجاد میشه باز هم شما از مرد ها دفاع میکنین . جامعه مرد سالاری داریم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۱
واقعیت هم زن نقشه کش داریم هم تعدادی مرد مزاحم اونم بخاطر غریزه شونه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۲
خاک بر سر مردی که از یک حیوان هم پست تر باشه و غرایزش رو اینطوری بروز بده
Iran, Islamic Republic of
07:03 - 1395/02/11
من برای رفتن به سر کارم باید از یک کوچه بگذارم در کوچه یک سوپری است که فروشنده اش بمن متلک می گفت و این کار هر روزش بود بهش بی محلی کردم بعد از مدتی که گذشت دیگه متلک نگفت و فقط سلام میکرد و در حال حاضر فروشگاهش میرم و خرید می کنم و با احترام با من برخورد می کند و مشتری هر روزش هستم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۱
آفرین نظرات هم همینه زن و مرد بد چه تو کشور آزاد چه کشور مذهبیش هست افراد تا میتونن از اون فضا و آدم ها دوری کنن با رفتارشون مدل سازی رفتاری کنن همه آدم ها که خوب نمیشن
-
10:37 - 1395/02/11
با سلام خدمت همه
همیشه مردها گناه کار نیستند
گاهی بانوان ناآگاه طرز پوشش بیرون از خونه رو با مجالس عروسی اشتباهی میگیرن
خدای تبارک و تعالی فرموده : به همسران خود بگویید حجاب خود را حفظ کنند خود را از نامحرم بپوشانند.
این درسته که مشکل از غریزه جنسی مردهاست چون مرد با دیدن تحریک میشه ولی نمیشه همیشه چشم هارو بست پس خانوم محترم لطفا حجابتو رعایت کنی آقای محترم اگه بیمار نباشه نگاهشو نگه میداره
این قضیه دو طرفس مقصر هر دوتاشون هستن ولی کاش همه ی مردم این سرزمین روزی به این شعور برسند که چه خون هایی دادیم که ناموسمون حفظ بشه دست وحشی جماعت نیافته ولی متاسفانه برخی از هموطنان حرمت ها و حریم ها رو تا جایی می شکنن که حتی نمیشه برادر رو با خواهر تنها گذاشت... این حرف ها باور کنین گریه داره
اللهم عجل الولیک الفرج
خدا همه رو به راه راست هدایت کنه
موفق باشین در پناه ایزد منان
جوان ایرانی از زادگاه شهیدان باکری
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۱
یه تیپی میزنن بعد اعتراض هم دارن مرد طبیعتش اینه ثابت شده علمی هر 14 ثانیه یه فلش جنسی تو ذهنش میزنه طبیعته هورمونش اینه اما دلیل هم نمیشه به زور تجاوز کنه
-
12:17 - 1395/02/11
اگه بخواهیم واقع بینانه حرف بزنیم ، شاید تعداد خانومایی که خودش چراخ سیز نشون میدن به اقایونی که رفتار مزاحمت امیز دارن کمه ولی باور کنید باز اقایون به نتیجه میرسن و خیلی راحت به هدف برسن ، خوب این نشون دهنده تمایل خانوم ها هست یا غیر از اینه ؟حالا اون دسته از خانومایی که واقعا پایبند اصول اخلاقی و خانواده هستن راه خودشونو پیدا میکننن و میتونن جواب دندان شکنی (رفتار ) بدن .و اینکه قبول دارم این وسط کسایی بودن که علاوه بر پایبندی باز طرف مقابل زهر خودشو به قربانی زده .
-
12:19 - 1395/02/11
اگه بخواهیم واقع بینانه حرف بزنیم ، شاید تعداد خانومایی که خودش چراخ سیز نشون میدن به اقایونی که رفتار مزاحمت امیز دارن کمه ولی باور کنید باز اقایون به نتیجه میرسن و خیلی راحت به هدف برسن ، خوب این نشون دهنده تمایل خانوم ها هست یا غیر از اینه ؟حالا اون دسته از خانومایی که واقعا پایبند اصول اخلاقی و خانواده هستن راه خودشونو پیدا میکننن و میتونن جواب دندان شکنی (رفتار ) بدن .و اینکه قبول دارم این وسط کسایی بودن که علاوه بر پایبندی باز طرف مقابل زهر خودشو به قربانی زده .
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1395/02/11
تا حالا مزاحم جنسی خانوم دیدید؟ تمام مزاحمان جنسی مردند- جنس برتر!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۱
مگه میشه مزاحم زن نباشه نسبی هم بگیم هست بیشتر نقشه کش زن هست وقتی نقشه اش نگرفت به خواسته هاش نرسید مرد همه لقبی میگیره
Iran, Islamic Republic of
01:10 - 1395/02/12
چرا.. مفت میزنی چرا فقط ایران و کشورهای عرب و کلا کشورهای داغون بد بخت بیچاره با فقر فرهنگی شدید عرب مردها طبیعتشون متلک پرانیه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
یه نگاهیم به جنبش های علیه تجاوز جنسی در غرب بنداز بعد نظر بده مرد مرده ایرانی و خارجی هم نداره
United States
01:46 - 1395/02/12
مزاحم خانم؟ مگه داریم؟ مگه میشه؟
Iran, Islamic Republic of
01:51 - 1395/02/12
یک مشت مزاحم مرد مریض اومده اینجا ..میزنه اگر ادم بودید که این طوری از کارتون دفاع نمی کردید این کاره ها !!!
هم حجابم خوبه هم زیبا هستم هم خوش قد و خوش استایلم هم کلاس دارم هم تیپم خوبه هم با دکتر ظریف هم رشته ام هم به شدت پاستوریزه هستم هم داغ من رو دل خیلی از این ها مونده ولی متخصص گل گرفتن دهن این ادم ها هستم خانم ها با این جور ادمها نباید با منطق حرف بزنید چون بدون برو و برگشت یک چیزی تو کاستون میزارن برای فرافکنی و پرت کردنتون و ماکیاولی بازی!!
فقط باید با این نوع جانوران با همین ادبیات صحبت کرد.خیلی حال میده با .. یکیشون کنید فقط همین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۲
ما نظر دادیم تو هم نظرتو بگو چرا توهین لطفا انقدر... نزن چرا از واقعیت دردت گرفته پس تو اومدی کل بندازی میگی حال میده پس تو مربضی ادبیاتت معلومه اگر منشر میشد که ماهم بهترشو بلدیم با ..
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۲
با این لحن و کلاس بعیده سر در دانشگاه هم دیده باشی خودت بهتر میدونی حتما خاطره و زندگی تلخی داشتی که انقدر عصبی هستی بد بینی چی بگیم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۲
ادب اول بعد پررو بازی هم اینجا در نیار... زیبای بلندقد خوش استایل پاستوریزه اعتماد به سقف هم رشته ظریف خخخخخ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۲
لینک بالا دوستان مجله جوابتونو دادن زنها خیانتکارن یا مردا ما گفتیم معلومه زنها
Iran, Islamic Republic of
09:30 - 1395/02/12
واقعا متاسفم برای تموم اونهایی که اینجا اومدن و نوشتن که مشکل از خود زنهاست و چراغ سبز و ...
بنظرم اونهایی که اینگونه نظر دادن یا اصلاااا نفهمیدن که این مطلب در چه موردی هست یا خودشون از دسته مزاحمان جنسی هستن و با این صحبتها از خودشون دفاع کردن!
این مطلب در مورد مزاحمت جنسی هست! نه درباره زنانی که خودشون چراغ سبز نشون میدن!
لابد این همه تجاوزی که به پسربچه ها میشه هم بخاطر این بوده که اون کودکان به متجاوز چراغ سبز نشون دادن، آره؟؟؟
اونهایی که مشکل دارن و به هرنحوی آزار و مزاحمت جنسی ایجاد میکنن کاری ندارن که طرفشون محجبه ست یا نه یا چادریه یا مانتوی تنگ و کوتاه میپوشه، اتفاقا با توجه به مزاحمتهایی که برای من و افرادی که میشناسم پیش اومده با قاطعیت میتونم بگم این دسته مردهای مریض که اتفاقا اتفاقا درصدشون اصلا هم ناچیز نیست، هرچقدر احساس کنن زنی که باهاش مواجه شدن ظاهر ساده تری داره بیشتر به خودشون اجازه میدن هررفتار زشتی که میخوان رو بروز بدن. چون بسیاری از دخترهایی که با آرایش غلیظ و لباسهای تنگ و ... در جامعه ظاهر میشن به احتمال بیشتری با اون فرد درگیر میشن و جوابشون رو میدن و جیغ جیغ میکنن و طرف رو رسوا میکنن. ولی یک خانم ساده معمولا از ترس آبروی خودشون و برای اینکه کسی متوجه اتفاقی که افتاده نشه سر و صدا راه نمیندازن، پس اون موجودات نر مریض (حیف واژه مرد هست که برای این افراد بکار بره) با اعتماد به نفس بیشتری مزاحم افراد با ظاهر ساده میشن.
پاسخ ها
sara
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۲
حالیشون نمیشه که
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
متاسف باش برای سارا
بی نام
Germany
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
کاش میشد بهتون ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ تا مثبت بدم کاملا درست میگید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
برو بابا بهم بافتی یکم علمی صحبت کن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
واقعا حرفت درسته
Iran, Islamic Republic of
21:15 - 1395/02/12
ناشناس 13:20 ساکت شی خیلی بهتره!
واقعیت همین و هیچ وقت پاک نمیشه!!
برو الان ببین دانشگاهها کی ها هستن و چه وضعی داره اسمش چیز دیگه ای شده با رابطه های جنسی فوق العاده وحشتناک که البته برای امثال تو چیز عادیه ! نه تنها خاطره ای بد ندارم بلکه فوق لیسانس دوره محمد خاتمی هستم دوران طلایی که حالا حالا باید ارزوش رو بکنی که یک روز همچین سطح اساتید رو دوباره ببینید که مطمئنم با این وضع تکرار نشدنی افتخار می کنم یک سال تمام روزی 18 ساعت درس خوندم نه مثل امثال شما پول بدم وبرم و استاد پول بگیره وجزوه بده! البته دیگه بقیه اش رو ادامه ندادم چون استادهای اشغال امثال تو مناصب رو با زیراب زنی یک شبه گرفتن و 180 درجه دانشگاه رو به این روز فلاک بار و آبرو بر علمی و اخلاقی انداختن .
اره راست میگی افتخار ندادم تو همنشینی با ادمهای .. و ...و فرار از دکتری نه عزیز جان افتخار ندادم تو همچین دانشگاههایی دکتری بخونم.
انتظار دارید برای ...ازی هایی که راه انداختید دست هم بزنیم؟؟!! این مملکت برای امثال شماها بهشت برین.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
چی گفته مگه یه دکتر اعصاب برو زیاد بوده مجله هم فحش هاتو نخونده چطوری اینا منتشر میشه !
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
چقدر.. میگی تو مشکل داریا بچه ها ولش کنید اینو
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
فوق لیسانس دوره محمد خاتمی الان چهل ساله ای شوهرم که نیست ریختی به هم قاطی کردی کدام مرد زنی با این ادبیات زشت تو رو میگیره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
ادمای بی تربیت رو دیسلایک هم نکنید
United States
23:33 - 1395/02/12
۰۹:۳۰
اینا خواهر مادر خودشون رو دیدن فکر میکنن همه مثل اونا خودشون مقصرند ومتلک میخورن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
امر به معروف و نهی از منکر برای کیه الان بیشتر ون ها دخترا رو ارشاد میکنه یا پسرا رو دلیلش چیه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
یه نظر از مزاحم ها دفاع نکرده همه گفتن معلولی هست علتی داره که همون زنه مثل اینکه درست نظر نمیخونی
Iran, Islamic Republic of
13:05 - 1395/02/13
اقایون مرد باشید مسئولیت کاری که می کنید به عهده بگیرید !!!!!
بحث اصلی مزاحمت جنسی و تجاوزها نه حیله زنان یا پوشش نامناسب زنان یا نبود شوهر!!!!!!!!!!!!!!!!!
هیچ کدام انها توجیه خوبی برای متلک پرانی یا تجاوز یا حرفهای جنسی در خیابون به زنان نمیشه و متاسفانه از نبود قانون مناسب در مقابل این جرم به خصوص مزاحمت های خیابانی حداکثر سوء استفاده میشه!!!
یکی میگه شوهر نیست یکی میگه قاطی کردید یکی میگه زن مزاحم زیاده!!!!!!اخه اینها چه ربطی داره که ادم مسئولیت کارش رو قبول نکنه بابا دست بردارید!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1395/02/13
مردها چقدر بدبختن اره علاف موندیم شما لال ها وراذل و اوباش ها بیان مارو بگیرید!!!
التماس می کنیم بیاین بگیرین توروووووووووووووخدا بیاین ما رو بگیرین!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
18:34 - 1395/02/14
عالی بود...... سپاس فراوان
Iran, Islamic Republic of
11:50 - 1397/04/20
من یه خانم محجبه هستم بدون آرایش وجلب توجه کسی بیرون میرم ولی باز هم مزاحم کلامی داشتم.یه روز تو ماشین مزاحمم شدن چنان فرد مزاحم رو کتک زدم که مردها دهنشون وا مونده بود وتحسینم میکردن.خانمها مزاحمین کلامی ولمسی افراد بسیار ترسویی هستن که شما حتی یه کلمه حرف بزنید اونا به ... خوری میفتن وفرار میکنن. شجاع و با اعتماد به نفس باشید از هیچ کس کمک نخوایید وحتما عکس العمل شدید نشون بدید قطعا اون فرد مزاحم کار زشتشو ترک میکنه .اونایی که میگن ساکت باشید مردهای بیماری هستن که از سکوت ونجابت زنها برای تکرار کار زشتشون سواستفاده میکنن.هرگز سکوت نکنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
برو بابا! اگه زورش بيشتر بود كتكت زد چي؟
Iran, Islamic Republic of
14:28 - 1397/04/20
خداوند زنان رو ظریف و مثل جواهر آفریده و برای حفاظت از این ظرافت و زیبایی پوششی رو براش جایز دونسته.اما حیف که بعضی از افراد با برداشتن این پوشش باعث صدمات جسمی یا روحی به خودشون می شن.البته اگر افراد مریض باشن به چادری های محجبه هم گیر می دن.من خودم چادری نیستم اما نه مچ پام رو نشون می دم ونه همه ی مو هامرو می ریزم بیرون.ساده میام بیرون.ولی به ندرت تکه کلامهایی هم می شنوم.اما خیلی کم..
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
اتفاقا به چادریها بیشتر گیر میدن چون فکر میکنن زنان چادری به خاطر حجب وحیای بیشتر چیزی نمیگن و واقعا هم همینطوره
Iran, Islamic Republic of
17:06 - 1397/04/20
ما یه مرد جوون تو فامیل مون داریم اینجوریه ،بدبخته خونواده درست حسابی نداره هیچکس فکرش نیست ،یه جورایی بی صاحابه آدم نمی دونه سرزنشش کنه یا دلش برا بی سروسامانی اش بسوزه !
Iran, Islamic Republic of
18:04 - 1397/04/20
عجب! يعني در مورد آزار در محيط كاري ، درماني و ... كه فرد آشناست هيچ كاره ديگه اي نميشه كرد؟ توو بلاد كفر كه با اين موارد به شدت برخورد ميشه و پوست طرف رو مي كنند كه ديگه همچين غلطي نكنه
France
23:17 - 1397/04/20
من یه خانم چادری ام
خیلی مواقع هم مانتو میپوشم و محجبه هستم
و ظاهر مظلومی دارم
متاسفانه هر سه تا مزاحمت برام اتفاق افتاده
فک کنم ربطی به ظاهر نداره بلکه به مظلدمیت و یا غربتی بودن نگاه میکنن،بیاید غربتی باشیم
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1397/04/22
هییییییس دخترها فریاد نمیزنند!
Iran, Islamic Republic of
14:17 - 1397/04/22
چه قدر تو این جامعه بی شعور زیاده
این مقاله درباره مزاحمت جنسی برای خانمهاست که متاسفانه اکثر خانمها تجربه ش کردن.چه محجبه کامل و چه بدحجاب.
حالا یه عده اومدن حرف از حجاب زدن و یه عده حرف از چراغ سبز و کرم درخت و...
بابا بیمار جنسی اصلا نگاه به حجاب تو نداره فقط به چهره ت نگاه میکنه ببینه آیا چهره ت مظلوم و بی دفاع و ساکته یا نه میتونی از خودت دفاع کنی و اجازه آزار جنسی رو بهش نمیدی. بیماران جنسی روان شناسای فوق العاده این.
وقتی تو خیابون راه میرید سبر و محکم راه برید با اعتماد به نفس نه سر به زیر و خجالت زده و شل و ول
Iran, Islamic Republic of
14:00 - 1397/04/25
وااای همه ی مزاحم ها از این در پیت ها اند .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج