۳۳۵۳۲
۲۳ مهر ۱۳۹۱ - ۱۷:۱۷
مطالعات انجام شده در کشورمان نشان می‌دهد که 50 درصد مردان و 66 درصد زنان بالای 40 سال کشور دچار اضافه‌وزن و چاقی هستند. پس خیلی دور از ذهن نیست که همه دورو بری‌هایمان مدام دنبال بهترین و البته کوتاه‌ترین راه لاغری باشند؛ چربی‌سوزها!
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 245102

برترین مجله اینترنتی ایران

مجله سیب سبز: چای سبز، کارنیتین، قرص slim quick، قرص سرکه سیب، قرص ونوستات، زنولیپ و... این اسم‌ها برایتان آشنا هستند؟ شما هم چاق هستید یا اضافه وزن دارید و دنبال راهی برای کاهش وزن می‌گردید؟

مطالعات انجام شده در کشورمان نشان می‌دهد که 50 درصد مردان و 66 درصد زنان بالای 40 سال کشور دچار اضافه‌وزن و چاقی هستند. پس خیلی دور از ذهن نیست که همه دورو بری‌هایمان مدام دنبال بهترین و البته کوتاه‌ترین راه لاغری باشند؛ چربی‌سوزها!

قرص لاغری غیر ممنوع را به شما معرفی می کنیم

شاید شما هم این نوع داروها را بدون مراجعه به پزشک و با اعتماد به تعریف‌های دهان به دهان اطرافيان مصرف کرده و هیچ‌وقت هم به مورد تایید بودن‌شان دقت نکرده باشید اما بد نیست بدانید که بیشتر چربی‌سوزها حاوی آمفتامین هستند و عوارض جانبی فراوانی مانند پریشانی افکار، تمایل به خودکشی، اختلالات دریچه قلب و مشکلات کبدی را در برخی مصرف‌کنندگان ایجاد می‌کنند؛ بنابراین به سادگی نمی‌توانند مجوز تولید انبوه و عرضه در بازار مصرف را بگیرند. پس بهتر است کمی محتاط‌تر عمل کنید و حداقل دنبال مصرف داروهای مجاز باشید. 

مدتی پیش سازمان غذا و داروی ايالات‌متحده (FDA) بعد از 13سال به قرص چربی‌سوزی به نام «بلویک» (Belvic) مجوز داد؛ البته این اولین باری بود که یک داروی لاغرکننده توانست از هفت خان صدور مجوز سازمان دولتی غذا و داروی ايالات متحده بگذرد.

با انتشار این خبر، ما هم بی‌مناسبت ندیدیم که نظر چند تن از متخصصان کشورمان را در مورد قرص‌های لاغری یا به اصطلاح «چربی‌سوزها» بدانیم.سراغ دکتر محمد هاشمی، متخصص تغذیه و دبیر انجمن پیشگیری از چاقی، دکتر رضا راست‌منش، متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی و دکتر حسین دلشاد، فوق تخصص غدد درون‌ریز و متابولیسم رفتیم.

  چه کسی باید چه قرصی مصرف کند؟


به گفته‌متخصصان علم تغذیه و  رژیم درمانی‌دسته بندی مصرف قرص‌های لاغری بر اساس تشخیص نوع بیماری یا مشکل افراد صورت می‌گیرد. بعضی از قرص‌ها سوخت و ساز را بالا برده و یک قرص دیگر جذب غذا یا حتی اشتها را کاهش می‌دهد و... با این حال مصرف هر کدام از این قرص‌ها به شرایط جسمی هر فرد بستگی دارد. برای مثال فردی که ذاتا کم‌اشتهاست اما به چاقی مبتلا شده، نباید از قرص‌های کاهنده جذب استفاده کند، زيرا دچار کمبود ویتامین خواهد شد. پس نباید فراموش کنیم که تشخیص نوع قرص و میزان استفاده آن به عهده متخصص تغذیه است که بعد از معاینه کامل فرد صورت می‌گیرد. همچنین فراموش نکنید که مصرف بی‌رویه قرص‌ها و همچنین اقدام‌های خودسرانه ممکن است باعث بروز مشکلات گوارشی نظیر دل درد، نفخ و سوء هاضمه شود که اغلب موقتی بوده و با قطع مصرف آنها یا درمان علامتی برطرف می‌شوند.

 چرا قرص لاغری؟


کارشناسان معتقدند  به طور کلی هیچ راهی جز رعایت رژیم غذایی و فعالیت بدنی برای کاهش وزن وجود ندارد. تجویز داروها فقط و فقط به عهده پزشک است و در کنار رژیم و ورزش توصیه می‌شود؛ مثلا ممکن است پزشک برای فردی که شاخص توده بدنی‌اش بالاتر از 30 است یا کسی که به‌‌رغم رعایت رژیم غذایی، به میزان قابل انتظار، وزن کم نمی‌کند دارو تجویز کند.  چربی نوعی ذخیره انرژی است که برای از بین بردن آن، طبق قانون معروف بقای جرم و انرژی، باید آن را به انواع دیگر انرژی‌ها تبدیل کرد. مثلا با ورزش کردن می‌توان از انرژی نهفته در چربی‌ها استفاده کرد. با رعایت رژیم غذایی، بدن انرژی مورد نیاز برای اعمال حیاتی را از طریق تبدیل مولکول‌های چربی به مولکول‌های حامل انرژی در بدن به دست آورده و باعث کاهش توده چربی و کاهش وزن می‌شود. بنابراین واژه‌ای به نام«چربی سوز»  واقعی نیست. متخصصان در این زمینه هشدار می‌دهند که مصرف خودسرانه این قرص‌ها به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود و مصرف آنها باید زیر نظر یک متخصص صورت گیرد؛ زيرا هر قرص فایده‌های مشخصی دارد و ممکن است برای بعضی‌ها اصلا مناسب نبوده و حتی عوارض جانبی داشته باشد. بنابراین تشخیص اینکه این قرص‌ها چگونه، در چه زمان و  با کدام رژیم غذایی مصرف شوند و چه افرادی کاندیدای مصرف این قرص‌ها هستند به عهده متخصص تغذیه است. مثلا ممکن است فردی برای مصرف یک قرص مشخص کاندیدای خوبی باشد اما به علت مراجعه نکردن به پزشک یا متخصص تغذیه به اشتباه قرصی را انتخاب و سال‌ها مصرف کند که با شرایط جسمانی‌اش تطابق کامل نداشته و  تاثیرگذاری کمی داشته باشد. در ادامه 6 قرص  لاغری نسبتا بی خطر و عوارض و ملاحظات  مصرف آن را با هم مرور می کنیم.

قرص لاغری غیر ممنوع را به شما معرفی می کنیم

 قرص سرکه سیب(CIDER VINEGAR)

این قرص با قرص چای سبز در یک ردیف قرار می‌گیرد. در واقع قرص سرکه سیب با افزایش متابولیسم بدن، می‌تواند در کنار رژیم غذایی صحیح و ورزش و البته با توصیه متخصص تغذیه، به کاهش وزن کمک کند.  دکتر دلشاد در مورد قرص سرکه سیب نیز می‌گوید: «سرکه سیب هم مانند سرکه‌های دیگر دارای اسید استیک است و به‌طور کلی مصرف سرکه از جمله سرکه سیب باعث کاهش جذب مواد چرب از روده‌ها می‌شود. اما نباید تصور کرد که این ماده به خاطر خاصیت اسیدی چربی‌های ذخیره بدن را از بین می‌برد. مصرف مقدار کم سرکه سیب به‌صورت چاشنی غذاها یا همراه سالاد سبزیجات می‌تواند مفید باشد اما مصرف بیش از حد و بی‌رویه آن می‌تواند مشکلات گوارشی زیادی را برای فرد ایجاد کند.»

 سیبوترامین: قرص ممنوعه!


دسته ای از قرص‌های لاغرکننده هستند که مصرف آنها نه تنها نتیجه بخش نبوده بلکه موجب ایجاد بیماری‌های مختلف می‌شوند. این داروها با کاهش اشتهای فرد منجر به لاغری می‌شوند. یکی از معروف‌ترین داروهای این گروه «سیبوترامین» است که با نام‌های «ریداکیتل» و «مریداکتیل» هم در بازار به فروش رسیده است. این دارو سال‌ها نیز فروش بالایی در بازار دارویی داشته اما این دارو می‌تواند مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی را افزایش دهد. همچنین تعداد زیادی از داروهای این گروه حاوی مواد مخدری هستند که باوجود کاهش اشتها و کاهش وزن اثرات زیانباری برای فرد در پی دارند. گروه دیگری از داروهای کاهنده اشتها به نام فن فلورامین سال‌هاست مصرف آنها ممنوع شده و به شکل قانونی در بازار موجود نیست؛ این دارو می‌تواند سبب اختلالات خلقی و نیز حملات قلبی- عروقی شود.بنابراین به جرات می‌توان گفت که همه داروهای کاهنده اشتها غیرمجاز هستند.

 قرص ارلیستات


هر یک از داروهای کاهش وزن از راه مختلفی اثر خود را اعمال می‌کند. دکتر هاشمی در این زمینه از داروی «ارلیستات» به عنوان مثال یاد می‌کند و می‌گوید: «یکی از این داروها که موثرترین داروی مجاز در بازار دارویی جهان و مورد تائید سازمان غذا و داروی آمریکاست «ارلیستات» است که با برندهای مختلف توسط شرکت‌های داروسازی داخلی هم تولید می‌شود. این دارو با تاثیر بر جذب چربی‌های موجود در مواد خوراکی موجب کاهش کالری دریافتی و نهایتا کاهش وزن شده که البته مورد مصرف آن باید توسط پزشک تعیین شود تا از عوارض احتمالی آن بر کبد پیشگیری شود. چراکه اخیرا مشخص شده مصرف طولانی مدت این دارو باعث چرب شدن کبد می‌شود.»


 قرص اسلیم کوئیک(SLIMQUICK)


قرص SLIMQUICK که ترکیبی است از عصاره چای سبز و شوید، برای بیماری‌های قلبی- عروقی و کاهش وزن مفید است. مکانیسم این قرص هم کاهش جذب مواد غذایی در روده و افزایش دفع است. باز هم نباید فراموش کنید که مصرف هیچ یک از این داروها بدون تجویز متخصص تغذیه توصیه نمی‌شود. قرص‌هایی که با کاهش جذب روده‌ای و افزایش دفع باعث کاهش وزن می‌شوند، فرد را در معرض کمبود ویتامین‌هایی قرار می‌دهد که توسط روده جذب می‌شوند. با مصرف این قرص‌ها عمل دفع سریع‌تر انجام شده و روده فرصت کافی برای جذب ویتامین‌های مورد نیاز بدن را نخواهد داشت.

 ونوستات و زنولیپ(Zenolip)

قرص‌های ونوستات و زنولیپ از مشتقات ارلیستات هستند که با مهار آنزیم لیپاز لوزالمعده مانع تجزیه چربی‌های موادغذایی در روده‌ها شده و در هر وعده غذا 30 درصد از چربی‌های مصرف شده جذب نخواهد شد. با ادامه این روند بدن برای تولید انرژی مورد نیاز خود از چربی‌های ذخیره استفاده کرده که این روند منجر به کاهش وزن می‌شود.معلوم است که این داروها در گروه چربی‌سوزها قرار نمی‌گیرند. بلکه با کاهش جذب چربی، به کاهش وزن کمک می‌کند. قاعدتا مصرف این داروها هم بدون مجوز پزشک متخصص تغذیه کار عاقلانه‌ای نیست چراکه مصرف این قرص‌ها هم مانند ارلیستات، در طولانی‌مدت باعث چرب شدن کبد می‌شود.همچنین باید بدانید که قرص‌های ونوستات و زنولیپ با جلوگیری از جذب چربی‌ها می‌تواند باعث نفخ شکم، اسهال چرب و کمبود ویتامین‌های محلول در چربی ازجمله ویتامین Aو D، E،K  شود.

 قرص چای‌سبز (Green tea)


دکتر راست‌منش در مورد قرص چای سبز می‌گوید: «قرص چای‌سبز متابولیسم را بالا می‌برد، برای بهبود کیفیت پوست خوب است و مصرف آن برای افرادی که مشکل افزایش وزن دارند، می‌تواند گزینه مناسبی باشد چراکه به از بین رفتن چربی‌ها کمک می‌کند. همچنین مصرف این دارو برای افرادی که مشکل افزایش چربی خون دارند مفید است. به هر حال تمامی این قرص‌ها موارد مصرف متعددی دارد که افراد غیرمتخصص نباید تنها به واسطه دانستن نام‌شان یا اینکه فلان داروی لاغری برای یکی از اقوام‌شان تجویز شده و کاهش وزن خوبی داشته، خودسرانه دست به مصرف‌شان بزنند زیرا ممکن است به جای کاهش وزن، بیمار شوند.»

البته دکتر دلشاد، توضیح بیشتری در مورد تاثیر مثبت چای سبز بر کاهش وزن می‌دهد: «چای سبز به خاطر ویتامین C  و D فراوانی که دارد، سرشار از آنتی‌اکسیدان است و همین امر، روند اکسیداسیون چربی را افزایش داده و کاهش جذب روده‌ای مواد قندی و چرب را در پی دارد.»

دکتر دلشاد، فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم، معتقد است که مصرف چای سبز همزمان با فعالیت‌های ورزشی بر سرعت اکسیداسیون چربی افزوده و میزان انرژی بیشتری مصرف می‌شود و در مجموع کاهش وزن را به دنبال دارد. به همین دلیل بد نیست افراد بالغی که قصد کاهش وزن دارند، روزانه حداکثر 3 لیوان چای سبز بنوشند، زيرا چای سبز به‌علت داشتن کافئین ممکن است باعث بی‌خوابی و تکرر ادرار شود. البته افرادی که دچار اختلالات کبدی هستند، بهتر است اصلا سراغ چای سبز نروند. همچنین برای مثال افرادی که سرطان دارند، نباید همزمان با مصرف قرص‌های ضدسرطان از قرص‌های خانواده چای سبز هم مصرف کنند. زیرا نه تنها مشکل اضافه وزنشان حل نخواهد شد بلکه با افزایش متابولیسم، داروی ضدسرطان زودتر از تاثیر افتاده و فرد را دچار مشکلات حادتری می‌کند.


برچسب ها:
انتشار یافته: 77
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
18:08 - 1394/05/12
سلام.
من زیر نظر کارشناس تغذیه رژیم غذایی خودم رو شروع کردم و حدود 10 کیلو کاهش وزن داشتم.ولی به چه قیمتی!!!
کارشناس محترم علاوه بر دستور غذایی یه سری دارو ها هم برا من تجویز کرد که من حین مصرفشون با اعتماد به ایشون هیچ تحقیقی نکردم.
حدود 4 ماه پشت هم ونوسنات مصرف کردم. ولی الان نه تنها اضافه وزنم برگشته بلکه به بیماری کبد چرب هم مبتلا شدم.
تو رو خدا حتی اگه پیش دکتر رفتین اگه دیدین خیلی بیش از حد دارین وزن کم میکنین حتما راجع به داروهایی که بهتون داده تحقیق کنین تا به وضع من دچار نشین
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1394/07/23
من از قرص ونوستات یک هفته استفاده کردم ده روز بیمارستان بستری بودم چون پلاکت های خون م و تردست داده بودم
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1395/01/18
بنظرتون چه قرصی برای لاغری خوبه؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
01:03 - 1395/02/22
سلام..من گول تبلیغهای اینستاگرام و .... خوردم قرص لاغری اسلیم آبی و تمام تنم شروع کرد به خارش به اندازه دومیلیون هزینه کردم تا فهمیدیم کبدم مشکل پیدا کرده .حالا هم تحت نظر دکترهستم..تورو خدا قرص نخوردید بارژیم درست خوردن زیرنظر متخصص خوب لاغر بشید.به رژیم ان لاین و رژیمای اینستاگرامی و اینترنتی اعتماد نکنید
Iran, Islamic Republic of
03:57 - 1395/03/01
سلام یک توصیه خواهرانه دارم.من وزنم سه رقمی بود و خیلی راحت و بی دردسر الان به وزن ایده آلم رسیدم.نه با رژیم و گرسنگی کشیدن و قرص و ...بلکه با تغییرسبک زندگی و سالم و اندازه خوردن و روزی نیم ساعت پیاده روی.الان مدتهاست رژیمم تموم شده اما هنوز هم دارم به سالم و اندازه خوریم ادامه میدم چون من سبک زندگیمو اصلاح کردم.بهترین روش همینه دوستان.موفق باشید.
Iran, Islamic Republic of
09:14 - 1395/04/12
من قرص ادیوس رو استفاده کردم ازین سری جدیدی ها.دو سه روز اول یه مقدار سر درد داشتم اما خیلی خوب جواب داد و من راضی بودم.این قرص از خانم قریب زاده تهیه کردم و با مشاوره و راهنمایی خیلی خوبشون تونستم تو دو ماه 23کیلو وزن کم کنم .واقعا عالی بود .الان حس خیلی خوبی دارم اعتماد به نفسم بالا رفته .
Iran, Islamic Republic of
14:37 - 1395/05/30
خانم راد سرگیجه نداشتید
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1395/06/14
سلام دوستان گلم خیلی خیلی مطالبتون عالی و فوق العادست من از قرص زنوور برای لاغری استفاده میکنم که جواب گرفتم و در 1 ماه 2 کیلو وزن کم کردم و در ضمن اذیتم نشدم خواستم شما عزیزان هم بدانید .
Iran, Islamic Republic of
01:39 - 1395/07/22
من یه قرس ال کارنیتین دکترم واسم تجویز کرده خیلی راضیم دمش گرم خدایی
Iran, Islamic Republic of
22:48 - 1395/07/24
واقعا چه قرصی خوبه برای لاغری،شکمی اگه ممکنه راهنمایی کنید مرسی
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1395/07/29
چه قرصی واقعلا جواب میده
Iran, Islamic Republic of
06:25 - 1395/08/03
من قرص تن لس و گرین لس تحت دکتر تغذیه هیچ مشکلی ندارم کاهش وزن هم پیدا کردم
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1395/08/10
سلام ،خانم راد میشه لطفا شماره خانمی که این قرص رو به شما معرفی کرد بفرمایید
Iran, Islamic Republic of
17:39 - 1395/09/12
سلام من قرص لاغری استفاده کردم خوب بود
Iran, Islamic Republic of
20:23 - 1395/09/22
سلام قرص آدیوس خوبه؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
02:02 - 1395/09/28
سلام من مدت چهار ماهه الکارنیتین مصرف میکنم و در ضمن از دکتر متخصص تغذیه هم کمک گرفتم و تو این چهار ماه پانوزده کیلو خیای راحت وزن کم کردم
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1395/09/28
من 15کیلو اضافه وزن دارم.اصلااراده ندارم ورزش کنم.سریع سست میشم و ولش میکنم.
Iran, Islamic Republic of
09:08 - 1395/10/04
سلام
بنده كپسول هاي زيره و ليمو باريج اسانس با دزهاي ٢٥ و ٧٥ ميلي گرم پيشنهاد ميكنم
Iran, Islamic Republic of
21:38 - 1395/10/11
خیلی سنگین شدم؛مهزل زدم ببینم چی میشه
Iran, Islamic Republic of
07:22 - 1395/10/18
قرص لاغری باربی چطوره و مصرف چطوریه؟مرسی
Iran, Islamic Republic of
16:00 - 1395/10/24
اگر کسی قرص مهزل استفاده کرده میشه نظرشو بده ممنون
Iran, Islamic Republic of
21:49 - 1395/10/24
سلام خانم راد میشه بگید قرصارو از کجا تهیه کردید من سه ماه دیگه عروسیمه و وزنم خیلی رفته بالا میشه کمکم کنید
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1395/10/30
سلام من میخوام از قرص لاغری مهزال استفاده کنم اگ استفاده کرده بگه ممنون میشم
Iran, Islamic Republic of
01:53 - 1395/11/03
سلام، دوستان عزیز من تجربه شخصی خودمو در مورد قرص ونوستات براتون عرض میکنم که در عرض مصرف 10روزه بشدت سیستم بدنمو بهم ریخت و مریض شدم و بیحالی بهم دست میداد، و چون این قرص چربیها رو مهار میکنه پوست سرم خشک و باعث ریزش مو شد که الان دارم ماهی 500هزار فقط برا درمان موهام هزینه میکنم ! فقط و فقط ورزش یا پیاده روی و تغذیه کم و مناسب ؛ تاکید میکنم به هیچ وجه سراغ این ونوستات نرید که دچار کمبود ویتامین میشین و.....
Iran, Islamic Republic of
21:48 - 1395/11/08
سلام من قرص لاغری ادیوس از شرکت فراز طب گرفتم ولی لاغر نشدم تقریبا 30عدد استفاده کردم برای ماه دوم باشگاه ثبت نام کردم اگر جواب بگیرم حتما نتیجه آن را اطلاع میدم
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1395/11/13
سلام ببخشید کسی قرص اسلیم می استفاده کرده؟‌میشه نظراتتون رو بگید
United States
12:30 - 1395/11/22
برخورد فراز طب با مشتریا خیلی بده ، من ازشون قرص ادیوس رو گرفتم جعبه و برشور نداشت .تماس گرفتم که ازشون که توضیح بدن ،رفتارشون خیلی بد بود. پول کمی هم نداده بودم برای قرص ادیوس.با خانم قریب زاده تماس گرفتم کاملا راهنمایی کردن. الان سری دومی هست که دارم استفاده میکنم .و دیگه از فراز خرید نکردم و به این خانم سفارش دادم و برام فرستادم هم جعبه داشت هم برشور،کامل راهنمایی میکنن و مشاوره میدن و محصولشون هم اصل هستش .ازشون تشکر میکنم .هم بابت رفتار و برخوردشون هم بابت قرص ادیوس اصلی که برام فرستادن.
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1395/11/22
میشه تلفن خانم قریب زاده روبدید
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1395/11/22
میشه تلفن خانم قریب زاده روبدید
Iran, Islamic Republic of
23:09 - 1395/11/26
عزیزانی که شماره تلفن خانم قریب زاده رو دارند لطف کنند بفرستند بی صبرانه منتظرم. ضمناً من هم با فراز طب تماس گرفتم برخوردشون خیلی بد بود
Iran, Islamic Republic of
17:27 - 1395/12/01
شمارهی دکترقریب زاده
Iran, Islamic Republic of
19:01 - 1395/12/04
سلام من چند ماه پیش با ورزش و قرص های لاغری خانگی که خودم درست کردم 5کیلو کم کردم .اما بعد از گذشت چند ماه وزنم برگشت الان دارم کپسول های چای سبز و سرکه سیب میخورم با قرص ال کارنتین و قرص های لاغری گیاهی که خودم درست کردم. برام دعا کنید وزنم پایین بیاد بخدا دیگه خسته شدم هر راهی را که بگین امتحان کردم .رژیم .ورزش .ولی فاید نداره اب هم میخورن چاق میشم الان 72کیلو هستم دوست دارم به65برسم .
United States
17:30 - 1395/12/11
سلام شماره خانم قريب زاده رو مي دهيد
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1395/12/16
من دمنوش نیوشا استفاده کردم خب بود.
Iran, Islamic Republic of
01:59 - 1395/12/18
سلام من یه بار سیانور استفاده کردم خیلی خوب بود
Iran, Islamic Republic of
19:36 - 1395/12/23
دوستان کسی قرص کارویل مصرف کرده؟به نظرتون چطوره.
Iran, Islamic Republic of
15:59 - 1396/01/09
خانوم سحر چی میگی چرا سرخود اسم قرص کشنده رو به مردم میگی از خدا بترس.سیانور و هرکی بخوره زود میمیره یه قرص کشنده سریعه.واقعا برای هم وطنام متاسفم
Iran, Islamic Republic of
15:01 - 1396/01/23
خانم سحر واستون بسیار بسیار متاسفم
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1396/01/28
من خودم یکی از مشتریای خانوم قریب زاده هست. خیلی هم با شخصیت و مشتری مدارن . اطلاعاتشون کامل و جامع هستش چون تخصصشون تغذیه ست و با خیلی از پزشکا کار میکنن. خیلی هم طرفدار دارن .
Iran, Islamic Republic of
15:42 - 1396/02/04
خانوم سحر واقعا براتون متاسفم.واقعا تا این حد که اسم قرص کشنده رو به مردم میگی؟ ازخدابترس
Iran, Islamic Republic of
22:12 - 1396/02/05
بابا من هوا هم میخورم چاق میشم لعنت به این ژن های کوفتی من
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1396/02/07
میشه شماره اون خانمو بدید لطفا من ادیوس خوردم واقعا عالی بود ولی اصلشو نمیتونم پیدا کنم تقلبیش زیاده میترسم بخرم الکی هزینه کنم تقلبی باشه
Iran, Islamic Republic of
22:47 - 1396/02/17
سلام دوستان .
جدیدا تلویزیون تبلیغ قرص های لاغری شرکت سها تحت نظر هلال احمر را میکنده و بعنوان سلامت کده این تبلیغات مطرح میشن .
آیا کسی تا حالا مصرف کرده.
ممنون میشم پاسخ بدیو
United States
00:27 - 1396/02/23
کسی شماره این خانم قریب زاده رو نداره
United States
00:33 - 1396/02/23
کسی شماره این خانم قریب زاده رو نداره
Iran, Islamic Republic of
10:26 - 1396/02/24
به نظر من قرص اصلا خوب نیست با انگیزه ورزش کردن و پیاده روی و کم خوردن و تنقلات استفاده نکردن در مدت زمان مشخص لاغر میشیم شاید یکم زمان ببره اما اصولی تر و بی درد و مریضی.... فقط انگیزه خوبه من خودم تو 6 ماه 6 کیلو کم کردم با ورزش و کم خوردن و انگیزه که ضرر ند اشته باشه
Iran, Islamic Republic of
19:05 - 1396/02/29
سلام من یه ماه قرص مهزل استفاده کردم دریغ از صد گرم وزن،دوستانی که میخوان استفاده کنن لطف کنید هزینه الکی نکنید بی فایده س،کپسول اسلیم مکس خیلی بهتره
Iran, Islamic Republic of
05:55 - 1396/03/11
سلام چطور شماره خانم قریب زاده رو پیدا کنیم؟؟؟؟لطفا اگر کسی شماره داره بزاره لطفاااااا
Iran, Islamic Republic of
23:58 - 1396/03/24
سلام خانمهایی که اسم خانم قریب زاده رو میگین لطفا شمارشون رو هم بگین تا بقیه هم استفاده کنن بدونه شماره که دستشون جایی بند نیست
Iran, Islamic Republic of
03:45 - 1396/03/27
سلام لطفا کسایی که شماره خانوم قریب زاده رو دارن لطف میکنند به من هم بدن برای تهیه قرص میخوام ممنون میشم
Iran, Islamic Republic of
00:32 - 1396/03/29
سلام دوستان شماره خانم قریب زاده رو کسی داره بده؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1396/03/30
سلام
ادیوس فوق العاده ست .من دو دوره تینویید استفاده کردم خوب بود باهاش 8 کیلو کم کردم .اما سری بعد به پیشنهاد خانم قریب زاده ادیوس گرفتم عالیه هم کنترل اشتها هم چربی سوزیش .عوارضی هم نداشت برای من « از صداقتشون و از اینکه جنس اصل رو در اختیار مشتری قرار میدن.ازشون تشکر میکنم .
اون دوستی هم که میکن سیانور داره .من خودم استفاده کردم .حتی ازمایش هم دادم هیچ مشکلی نداشتم .انقدم شایعه پراکنی نکنن.
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1396/03/30
سلام میشه شماره ی خانوم قریب زاده رو بدید
Iran, Islamic Republic of
17:58 - 1396/04/02
بابا شماره این خانم رو بدین دیگه......پشتیبان لطفا...
Iran, Islamic Republic of
02:01 - 1396/04/03
سلام لطفا شماره دکتر قریب زاده رو بفرستین...ثواب داره بخدا.
Netherlands
08:31 - 1396/04/10
من سینه های شل وبزرگی دارم انگار بچه شیر دادم نه ازدواج کردم نه دوست پسر دارم چکار کنم سینه هام سفت و کوچک شود کلا اعتماد بنفسم ازدست دادم
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1396/04/12
سلام من قرص زیره ولیموباتجویزپزشک مصرف کردم توشش ماه دوازده کیلوکم کردم البته باورزش
Iran, Islamic Republic of
19:27 - 1396/04/16
من32 سالمه قدم160 وزنم63 زیرنظر پزشک چند ماه مهزل ایرانی خوردم تا حدودی اشتهامو کنترل میکردو وزنمورو59-60نگه داشته بود ولی وزن کم نمیکردم بنا به درخواست خودم دکتر قرص ادیوس بهم پیشنهاد داد من به دکتر اعتماد کردم بدون تحقیق این قرص رو خریدم 12تاشو تا حالا خوردم روز به روز داره عوارضش برام بیشتر میشه تپش قلبم امروز وحشتناک بود تو قفسه سینم انگاریه چیزی گیر کرده که نه میتونم قورتش بدم نه بالا بیارمش پاهام سست وبی رمقن ولرز تو بدنم دارم فکر نمیکردم عوارضش اینقدر وحشتناک باشه من فکر نمیکنم قرصی که اینطور ضربان قلب ادمو ببره بالا گیاهی باشه دوستان این که میگن بدون عوارضه وگیاهی دروغ محضه
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1396/04/17
کسی شماره این خانم قریب زاده داره برا منم بفرسته
Iran, Islamic Republic of
19:21 - 1396/04/17
قرص ادیوس قیمتش چنده و شماره این خانم دکتر رو لطف کنید ممنون میشم
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1396/04/20
سلام دوستان فقط باورزشوکم خوردن وزن کم کنید بدهروعده غذایی یک قاشق چایی خوری زیره بجویید
Iran, Islamic Republic of
17:04 - 1396/04/20
سلام دوستان فقط باورزشوکم خوردن وزن کم کنید بدهروعده غذایی یک قاشق چایی خوری زیره بجویید
Iran, Islamic Republic of
18:48 - 1396/04/26
سلام. من امروز ....قرص اصل ادیوس رو سفارش دادم به دستم رسید قیمت قرص 318تومن بود و با پست پیشتاز و البته هزینه پست نداره... سایت رو براتون میفرستم...
Iran, Islamic Republic of
00:57 - 1396/04/27
این دکتر قریب زاده الکی پس چرا میان ولی شمارشو نمیدم؟؟؟
دارن همه رو مسخره می کنن
Iran, Islamic Republic of
03:18 - 1396/04/28
سلام میشه یکم راجب قرص ادیوس اطلاعات بدین لطفا
Iran, Islamic Republic of
08:42 - 1396/04/31
سلام من 5 روزه قرص ادیوس استفاده میکنم خیلی خوبه چون من دیگه بدنم نسبت به رژیم مقاوم شده بود وزن کم نمیکردم ولی تو این 5 روز 3 کیلو کم کردم و تا الان که هیچ عوارضی برام نداشته و مشکلی ندارم اصلا...
Iran, Islamic Republic of
08:49 - 1396/05/04
من قرص فلوردو خوردم راضی بودم وزنم کم کردم
قرص لاغری مهزل 5040 رو 100تومن خریدم مفتم نمی ارزید نه تنها لاغر نمیکنه بیشتر آدم جس ولع و گرسنگی میکنه الکی هم گفتن پس میگیرن ولی بعد خرید به قدری بی ادب میشن که حتی جوابم نمیدن
Iran, Islamic Republic of
16:46 - 1396/05/05
من مدتی هست ادیوس استفاده میکنم. اصل هم هست تاثیری نداشته تا حالا. این خانم غریب راده هم فقط واسه تبلیغ خودشون اسمشو میبرن دوستان انقد ساده نباشید. هرجا سرچ کردم ادیوس رو یکی اومده هی خانم غریب زاده گفته
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1396/05/06
سلام
من ۲۵کیلو اﺽاف وزن دارم وزنم استپ کرده میتونم با ال کارنتین از این حالت بیام بیرون؟
Iran, Islamic Republic of
17:33 - 1396/05/08
من از مشتریای خانوم قریب زاده هستم . و مشتری ایشون
حتی عکسای قبل و بعد لاغریمم براشون فرستادم . از محصولاتشون خیلی راضی ام . جراحی لاغری هم انجام دادم و رژیم سخت هم گرفتم اصلا راضی نبودم . ولی ادیوس رو استفاده کردم و از ایشون هم خریدم . و واقعا هم عالی بود. با خودشون صحبت کردم که خودشون شماره بذارن قبول نکردن.هر جا شماره هست مشتریاشون گذاشتن . چون واقعا هم محصولاتشون عالیه هم برخوردشون و ساپورت مشتریشون. ادیوس اصل حتما جواب میده اگر استفاده کزدید و جواب نداده تقلبی بوده .چون خودم استفاده کردم و جواب گرفتم .
Iran, Islamic Republic of
01:13 - 1396/05/15
من38کیلو وزن دارم میخوام وزن کم کنم بیام رو 35 کیلو الان میگید تو وزن پایین میدونم و باید برا مسابقات کشوری وزن کم کنم سه کیلوو خودمم لاغرم با تمرین سخته کم کردن تور خدا اسم یه قرص خوب و ارزان رو بهم بگید شاید وزن کم کردم صواب مرسی .......
Iran, Islamic Republic of
19:42 - 1396/05/17
خواهش میکنم خواهش میکنم آدیوس نخورید....من فقط ۳ تا دونه خوردم واقعا مرگو دارم جلوی چشمام میبینم
Iran, Islamic Republic of
20:10 - 1396/05/23
سلام واقعا آدم نمیتونه تصمیم بگیره با این همه نظر متفاوت ادیوس رو یکی میگه عاالی یکی میگه بد بالاخره چیکار کنم
Iran, Islamic Republic of
02:11 - 1396/06/03
آدیوس ممکنه برای کسی عوارض داشته باشه ممکنه نداشته باشه..ولی عوارضش سرگیجه تهوع فشارخون پایین و سردرد هست من یه ماه استفاده کردم ازهفته سوم بجز تاوع همه رو داشتم .ازجای خود باند میشدم چشمام سیاهی میرفت و مواظب نبودم میفتادم..ولی ۴کیلو کم کردم...
Iran, Islamic Republic of
12:55 - 1396/06/21
سلام الهام عزیز میشه لطفا به من بگین قرص زیره و لیمو رو از کجا میشه تهیه کرد یا مال کدوم شرکت دارویی هست ؟ ممنون میشم
Iran, Islamic Republic of
01:05 - 1396/07/09
واقعا متاسفم واسه یه عده ادم بی سواد. که فقط و فقط جعبه سبز رو میبینن و دقت نمیکنن که روی جعبه سبز نوشته ۱۰۰عددی و اصلا به قول خودشون مقاله هاییییی انگلیسی که مطالعه می فرمایند کنار جعبه سبز قوطیزسورنه ای نمیبینند‌. لطفا چشماتون رو باز کنید. ادیوس هم انگلیسی داره هم چینی هستش هم اسپانیا. من سری اول ۶۰تاییشو خریدم و سری دوم سی تاییشو .حدود ۱۷ کیلو وزن کم. کردم. واقعا بی انصافیه بخوام اینا رو نگم.‌
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج