تولید ماده ای که قوانین علمی را زیرپا گذاشت
۴۱۲۰۶۴
۰۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۵
۱۹۸۷ 
ایجاد ویژگی بسط حرارتی منفی
درحالی که مواد در مجاورت گرما منبسط می شوند اما حالا دانشمندان به سفارش آژانس پروژه های تحقیقات پیشرفته دفاعی آمریکا (دارپا) ماده ای جدید با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی ساخته اند که در معرض گرما به جای آنکه بزرگتر شود، تحلیل می رود.
خبرگزاری مهر: گروهی از دانشمندان در آمریکا ماده ای ساخته اند که بر خلاف قوانین شناخته شده علمی، در مجاورت گرما کوچک می شود.
 
 تولید ماده ای که قوانین علمی را زیرپا گذاشت

به نقل از نیو اطلس، درحالی که مواد در مجاورت گرما منبسط می شوند اما حالا دانشمندان به سفارش آژانس پروژه های تحقیقات پیشرفته دفاعی آمریکا (دارپا) ماده ای جدید با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی ساخته اند که در معرض گرما به جای آنکه بزرگتر شود، تحلیل می رود.

برنامه جدید دارپا که تولید این ماده تنها بخشی از آن است با هدف بررسی و مطالعه دقیق موادی آغاز شده که ساختار قابل کنترلی داشته باشند.

از نگاه این دانشمندان، چنین موادی ویژگی مهمی موسوم به «بسط حرارتی منفی» دارند که از این حیث می توان کاربردهای متنوعی را برای آنها متصور شد.

به این دسته مواد «متا متریال» گفته می شود که تنها در محیط های پیشرفته آزمایشگاهی تولید می شوند. اساسا این مواد از ساختارهای ترکیبی شبیه پلاستیک، فلزات یا سرامیک ساخته شده و به نوعی مهندسی شده اند که ساختارهای میکروسکوپیکی را نشان می دهند.

اینگونه مواد با توجه به نوع فرآیند به کار گرفته شده در ساختارشان ویژگی های خاصی دارند که نمی توان به طور طبیعی آنها را در طبیعت پیدا کرد.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:41 - 1395/08/05
مرگ

بر آمریکا!!!؟؟؟؟ نوعدوستی یعنی رشد دانش جامعه بشریت
Iran, Islamic Republic of
23:51 - 1395/08/05
چه جالب. به عنوان یک مهندس مواد دوست داشتم بیشتر و با جزئیات بیشتری توضیح میدادید.
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج