رکورد گرمای زمین شکسته شد
۴۶۴۳۹۰
۳۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۴
۳۰۱۷ 
میانگین دمای زمین در سال ۲۰۱۶ به ۱۴٫۸۲ درجه سانتی‌گراد رسید که در مقایسه با سال گذشته افزایش را نشان می‌دهد. حتی میانگین دمای زمین از قرن ۲۰ هم بیشتر شده است.
مجله دیجی کالا - مجید نوردوست: رکورد گرمای زمین در سال ۲۰۱۶ هم افزایش پیدا کرد. براساس اطلاعات منتشر شده کره‌ی زمین برای سومین سال متوالی با افزایش دما مواجه بوده است. میانگین دمای زمین در سال ۲۰۱۶ به ۱۴٫۸۲ درجه سانتی‌گراد رسید که در مقایسه با سال گذشته افزایش را نشان می‌دهد. حتی میانگین دمای زمین از قرن ۲۰ هم بیشتر شده است.
 
 رکورد گرمای زمین شکسته شد

با توجه به آمار منتشر شده، دمای هوای سیاره‌ی زمین تنها در قرن ۲۱ میلادی پنج بار جا به جا شده است و در هر بار هم میانگین دمای هوا بیشتر از قبل شده است. گرم شدن کره‌ی زمین باعث پدیده‌ی تغییر اقلیم می‌شود و جان انسان‌ها و موجودات زنده‌ی زیادی را به خطر می‌اندازد.

گرمایش زمین موجب آب شدن یخ‌های قطبی می‌شود که در نتیجه سطح آب اقیانوس‌ها هم بالا می‌آید. همچنین در آمار به این موضوع اشاره شده که آفریقا و هند به گرم‌ترین میزان خودشان در سال‌های اخیر رسیدند. همچنین شهر سیندی در استرالیا هم رکورد گرم‌ترین شب را به خودش اختصاص داده است. رکوردی که به ۲۸ درجه سانتی‌گراد در ۲ شب رسید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج