وضعیت بابک حمیدیان بعد از آسیب دیدگی
۴۹۵۳۴
۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۴
۶۲۲۴ 
بابک حمیدیان این روزها با وجود آسیب‌دیدگی کمر و پایش مشغول آخرین مراحل تمرین نمایش «خانه سربی» کار جدید علی نرگس‌نژاد است.
خبرگزاری ایسنا: بابک حمیدیان این روزها با وجود آسیب‌دیدگی کمر و پایش مشغول آخرین مراحل تمرین نمایش «خانه سربی» کار جدید علی نرگس‌نژاد است.

 بابک حمیدیان که اواخر سال 91 همزمان با فیلمبرداری فیلم «برف» دچار آسیب‌ دیدگی از ناحیه کمر و پا شد،‌ بعد از مدتی هنوز به طور کامل بهبود پیدا نکرده و این روزها با آتل سرتمرین نمایش «خانه سربی» است.

وقتی به حمیدیان می‌گوییم که «سرنترس دارد و با این وضعیت می‌خواهد تئاتر بازی کند!» او می‌گوید: « هرچه بگویم به شعار تبدیل می‌شود،‌ مطالبی درباره تقدس تئاتر و صحنه و اینها، اما به هرحال این وضعیت پا و کمر بخشی از نقش‌ام شده است.»

او ادامه می‌دهد: «خیلی سخت است اما دوست داشتم در کنار این گروه باشم،‌ حضور کارگردانی مانند علی نرگس‌نژاد و بازیگرانی مانند سیامک صفری‌، پانته‌آ پناهی‌ها‌، فرزین صابونی و ... مرا به بودن در این گروه جذب کرد.»به گفته او‌، حالا دیگر این آتل هم جزیی از نقش‌اش شده و علی نرگس‌نژاد که نویسنده نمایشنامه هم هست،‌ تغییراتی در کاراکتر نمایش ایجاد کرده تا این عناصر بیرونی به نقش بچسبند.

بابک حمیدیان چندی پیش نگران عمل جراحی بود اما در حال حاضر کمتر این نگرانی را دارد چون با چند پزشک مشورت کرده و آنها به او گفته‌اند فعلا نیازی به عمل جراحی نیست اما با همه اینها دردهای شدیدی دارد چون هنوز شکستگی‌اش به طور کامل خوب نشده است.

از حمیدیان می‌پرسیم این نمایش چه ویژگی‌ها وجذابیت‌هایی داشت که با این شرایط حاضر شده در آن بازی کند و او توضیح می‌دهد:« بیشترین جذابیت‌اش به خاطر خود علی نرگس‌نژاد و نوع نگاهش به زندگی است‌، همان نگاهی که در این متن هم وجود دارد، «علی» دنبال چالش‌هایی است که من هم دنبال می‌کنم به همین دلیل زندگی برای علی آسان نمی‌گذرد و همین جنبه برای من جذاب است.»

او در پاسخ به پرسشی درباره نقش‌اش در نمایش «خانه سربی» می‌گوید:« واقعیت این است که متن خیلی اجازه نمی‌دهد درباره نقش‌مان صحبت کنیم بلکه باید آن را در رفتار‌ نشان دهیم، البته نمی‌خواهم موضوع را رمزآلود کنم ولی به هر حال این موضوع در گفت‌وگو نمی‌گنجد فقط این را بگویم که نقش‌ام هم اسم خودم است.»

این بازیگر سینما و تئاتر سال گذشته مشغول بازی در نمایش «ویتسک» بود و به طور همزمان در فیلم «برف» هم بازی می‌کرد که سر فیلم‌برداری همین فیلم دچار حادثه شد. ظاهرا حمیدیان فعلا بیشتر ترجیح می‌دهد در تئاتر بازی کند البته خاستگاه او تئاتر است و به قولی خانه اولش تئاتر است‌، خودش در این زمینه می‌گوید: این عبارت‌ها خیلی مد شده است‌، خانه اول‌، خاستگاه و ... موضوع این است که متن سینمایی به ما ها نمی‌رسد بنابراین ترجیح می‌دهم در تئاتر شرافت نسبی را حفظ کنم. چند فیلم آماده نمایش هم دارم و ترجیح دادم سال نو را با تئاتر شروع کنم که یک‌جا و متمرکز باشم. به هر حال تئاتر کار کردن به از تئاتر کار نکردن است.

 بابک حمیدیان بازیگر تئاتر و سینما تجربه همکاری با کارگردان‌هایی چون بهمن فرمان ارا‌، آتیلا پسیانی‌، ابراهیم حاتمی‌کیا‌، محمد مهدی عسگر‌پور‌، رضا ثروتی‌، رضا حداد و ... را دارد.

او بزودی با بازی در نمایش «خانه سربی» نوشته و کار علی نرگس‌نژاد در تالار اصلی تئاتر شهر به صحنه می‌رود.

این نمایش از نیمه دوم اردیبهشت‌ماه با بازی سیامک صفری‌، پانته‌آ پناهی‌ها‌، فرزین صابونی‌، سحر دولت‌شاهی‌، مینا ساداتی و بابک حمیدیان به صحنه می‌رود.
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج