نیکی هیلی: مردم ایران نمی‌گویند مرگ بر آلمان
۶۰۳۲۴۲
۳۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۴
۲۹۲۴۶ 
نماینده آمریکا در سازمان ملل در پاسخ به انتقاد وزیر خارجه آلمان از رویکرد ضدبرجامی دولت ترامپ گفت که مردم ایران بر علیه آلمان شعار نمی‌دهند و دولت ترامپ باید در راستای منافع و امنیت مردم خودش تصمیم بگیرد.
خبرگزاری فارس: «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل امروز در جمع خبرنگاران از فعالیت هیئت آمریکایی در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل گزارش داد.

وی ابتدا به سخنرانی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کشورش در این مجمع پرداخت و گفت: «ترامپ با سخنانش در مجمع عمومی، قدرت آمریکا را به نمایش گذاشت.»

هیلی ادامه داد: «ترامپ از جهانیان خواست که در مبارزه ما به دو رژیم سرکش یعنی ایران و کره شمالی، به واشنگتن بپیوندند و فکر می‌کنم که شاهد پاسخ مثبت همه کشورها به این سخنان بودیم.»

نماینده آمریکا در سازمان ملل سپس از مذاکرات هیئت آمریکایی با برخی هیئت‌های حاضر در مجمع عمومی در خصوص ایران خبر داد و گفت: «در همه مذاکراتی که در طول این یک هفته در خصوص ایران داشتیم، دیدیم که همه از ثبات‌زدا بودن اقدامات ایران در خاورمیانه حرف می‌زنند. ما مذاکرات و اقدامات خود را در این خصوص ادامه می‌دهیم تاهنگامی که  از توقف اقدامات ایران مطمئن شویم.»

هیلی سپس به بحث تصمیم ترامپ در خصوص ماندن یا نماندن آمریکا در برجام اشاره کرد و گفت: «ترامپ روز 15 اکتبر تصمیم می‌گیرد که آیا پایبندی ایران به برجام را تأیید یا رد کند. این مسئله بر اساس قانون آمریکا انجام می‌شود و قانون آمریکا ارتباطی به برجام ندارد.»

وی ادامه داد: «25 سال است که شاهد انعقاد مکرر توافقات بد با کره شمالی و نقض پی در پی این توافقات هستیم و امروز با یک کشور مسلح به سلاح اتمی و موشک‌های قاره‌پیما روبرو هستیم. نمی‌خواهیم که ایران به کره شمالی جدید تبدیل شود.»

امروز «زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان در مجمع عمومی سازمان ملل گفته بود که در صورت شکست برجام، اعتبار نظام بین‌الملل خدشه‌دار می‌شود و دیگر نمی‌توان هیچ کشوری را برای خلع سلاح اتمی در قبال امضای یک توافق مجاب کرد.

هیلی در پاسخ به این سخنان گابریل گفت: «خیلی از کشورها در خصوص ماندن یا نماندن آمریکا در توافق هسته‌ای نظر می‌دهند و این نظر خود آنهاست ولی مردم ایران شعار مرگ بر آن کشورها را سر نمی‌دهند. مردم ایران نمی‌گویند مرگ بر آلمان.»

وی افزود: «نیروی محرک رئیس‌جمهور آمریکا برای تصمیم‌گیری، نظر دیگر کشورها در خصوص آمریکا نیست بلکه مفید بودن آن کار برای منافع امنیت ملی آمریکا است.»

نیکی هیلی به بحث مخدوش شدن اعتبار آمریکا در صورت تخلف از قول و قرار خود در برجام هم پرداخت و ضمن رد چنین تفکری گفت: «خروج از برجام اعتبار آمریکا را مخدوش نمی‌کند بلکه نشان می‌دهد که دولت آمریکا همیشه در پی حمایت از مردم خود است. هوشمندانه‌ترین کاری که در خصوص توافقات پیشین می‌توان انجام داد عبارت است از نگاه به عقب و بررسی اجرایی بودن یا نبودن آن توافقنامه.»

وی سپس از خبرنگاری که در این خصوص سوال پرسیده بود، سوالی متقابل پرسید و گفت: «ایران موشک بالستیک تست می‌کند، از تروریست‌ها حمایت می‌کند، اسلحه صادر می‌کند و با کره شمالی هم همکاری می کند. آیا با وجود این کارها، برجام هنوز اجرایی است؟»
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
06:27 - 1396/06/31
از برجام خارج بشید ببینید ما هم چیکار میکنیم. اصلا همون بهتر که ما هم مثل کره شمالی مصلح به صلاح هسته ای بشیم. شماها یه زمانی از سال 2005 تا 2009 هم همین کاری که با ما دارید میکنید و نقض تعهداتتون را میکنید با کره کردید. خود شما تروریست پرورید. مرگ بر آمریکا
پاسخ ها
رضا سلیمانی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۳۱
مسلح به سلاح
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۱
عمو امروز مدرسه چطور بود؟
Iran, Islamic Republic of
08:04 - 1396/06/31
مرگ برالمان ومرکل من گفتم الان خخخ
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1396/06/31
امکان ندارد رهبرانی روان پریش مانند هیتلر, موسولینی و اکنون ترامپ بدون داشتن دستیاران روانی نظیر گوبلز و نیکی هیلی بتوانند در فعالیتهای مخرب خود موفق باشند.
Iran, Islamic Republic of
08:50 - 1396/06/31
پس چرت میگی که همه از ما حمایت میکنن!!!
United Kingdom
08:55 - 1396/06/31
آمريکا هم به تروريسم کمک مى کند هم اسلحه صادر مى کند هم موشک و سلاح هسته اى آزمايش مى کند و هم در تمام دنيا به عنوان نيروى مداخله گر حضور دارد و هم با کشورهاى تروريسم پرورى مثل عربستان کمک ميکند!
لطفا اينو بفهم !
United Kingdom
08:58 - 1396/06/31
پير زن احمق !
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۳۱
اونقدرم پیر نیست
United Kingdom
09:00 - 1396/06/31
بى شعور دوران زروگويى و استبداد به سر رسيده !
Iran, Islamic Republic of
09:15 - 1396/06/31
پاسخ به وزیر خارجه امریکا که گفت چرا مردم ایران مرگ بر امریکا نمیگن
-----------
آلمان هم دورتادور ایران پایگاه نظامی نمیسازه و هر روز به یک روش ایران را تهدید نمیکنه! شاه را پناه نداده بوده و در این کشور کودتا نکرده بوده و در جنگ ایران و عراق به شکل مستقیم وارد نشده بود و ناوهای ایران را غرق نکرده بوده و هر روز به تروریستهای صهیونیستی در رسیدن به اهدافش کمک نکرده بوده و تحریم های یکجانبه سی ساله ضد ایران مقرر نکرده بوده و هر روز از لزوم حمله نظامی به ایران سخن نگفته و سی سال نیست که به تحریم هاش حتی مانع کشورهای اروپایی در فروش سلاح به ایران نشده.
-------------
دوستانی که انگلیسی بلدن خواهشا این نظر ارزشمند رو ترجمه و تو تویت و فیسبوک و جاهای که وزیر خارجه المان و امریکا هستند حتما به عنوان نظر بذارن................ همت کنید برادران و خواهران خیلی تاثیر خواهد گذاشت ... واقعا نظر قانع کننده ای است.....................
نه یکی نه دو هر کی انگلیسی و المانی بلده اینو حتما بذارههههههههههههه.............. پشت گوش نندازیدن ....... هموطنان لازمه اینو یه سیسات مدار نباید بذاره ولی مردم عادی میتونن
Iran, Islamic Republic of
09:17 - 1396/06/31
به امیدروزی که مرگ هیچ کس را نخواهیم
پاسخ ها
بدون نام
Luxembourg
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۳۱
میتونیم همین الانم مرگ هیچ کس را نخواهیم اما مساله اینه که بدخواهی اونها تموم نمیشه و اساس این شعار ها هم همین اعمال شرارت بار و بدخواهانه برای ایران و مردمش بوده.و اتفاقا به نظر من کار بسیار سطحی و کمی هست در مقابل ظلم هایی که به این مردم و این سرزمین کردند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۱
بدون نام 09:17...شما به کسی که بهت توهین میکنه درود میفرستی؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
09:28 - 1396/06/31
باعث تاسفه که طوری رفتار کردیم که مارو در کنار کره شمالی قرار میدن
پاسخ ها
محمد حسین
Luxembourg
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۳۱
باعث تاسف هست اما برای اونها که اینقدر بی شعور اند که ایران و کره شمالی را با هم یکی میکنند. و البته بقیه دنیا هم چنین قیاسی را نمی پذیرند به جز یه عده ضعیف النفس داخلی!
Iran, Islamic Republic of
09:48 - 1396/06/31
دوستانی که میگفتن کره شمالی نابود بشه کجان؟
حالا فهمیدین که ما برای اونا فرقی با کره نداریم؟
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1396/06/31
ایشون در نظر بگیرن که آلمان مردم ایران رو با تحریم ها مورد اذیت قرار نمیده بلکه دولت آمریکا هستش که هر جور تونسته زندگی رو برای مردم ایران سخت کردن. هدف آمریکا با این تحریم ها هدف قرار دادن مردم و ایجاد نارضایتی مردم ..... بهتره ایشون یه نگاه منصفانه به سیاست های کشور خودش در قبال ایران داشته باشند و به مردم ایران احترام بگذارند.
United Kingdom
13:36 - 1396/06/31
هيلى کند زهن !
هيلى بى شعور !
ابله...
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج