نزاع خونین دسته جمعی بر سر انتخاب دهیار
۶۱۱۴۹۷
۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۶
۱۵۴۶۳ 
فرماندار شهرستان دلفان در استان لرستان گفت: نزاع دسته جمعی بر سر اختلاف در انتخاب دهیار در روستای بگوردی بخش خاوه شهرستان دلفان منجر به زخمی شدن حدود 30 نفر از اهالی این روستا شد.
خبرگزاری ایرنا: فرماندار شهرستان دلفان در استان لرستان گفت: نزاع دسته جمعی بر سر اختلاف در انتخاب دهیار در روستای بگوردی بخش خاوه شهرستان دلفان منجر به زخمی شدن حدود 30 نفر از اهالی این روستا شد.

جعفر طولابی اظهار کرد: فردی به عنوان دهیار این روستا با رای اکثریت اعضای شورا انتخاب می شود و صورتجلسه به بخشدار خاوه تحویل داده می شود.
وی با اشاره به قانون شوراها و انتخاب دهیار با اکثریت اعضای شورای روستا، عنوان کرد: هر سه نفر عضو شورای این روستا فرد دهیار را تایید کرده اند.

فرماندار دلفان با اشاره به ایجاد اختلافات محلی و سلیقه ای اهالی روستا در انتخاب دهیار عنوان کرد: تعدادی از اهالی با انتخاب دهیار مخالف بوده و با توجه به اینکه هنوز مراحل اداری انتصاب دهیار کامل انجام نشده بود، همین امر سبب می شود افراد روستا اقدام به اعتراض کنند.

طولابی با اشاره به اینکه درگیری اهالی ابتدا به صورت لفظی بوده است، تصریح کرد: شدت گرفتن درگیری های لفظی منجر به درگیری فیزیکی اهالی شده و نزاع دسته جمعی اهالی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه درگیری های فیزیکی ابتدا با چوب و سنگ بوده است، عنوان کرد: در نهایت فردی از اهالی با اسلحه شکاری اقدام به تیراندازی می کند که منجر به زخمی شدن عده ای از اهالی می شود.

فرماندار دلفان با اشاره به اینکه مصدومین به بیمارستان ابن سینای نورآباد منتقل شده اند، افزود: زخم اکثر افراد سطحی بوده که بصورت سرپایی درمان و مرخص شدند و تعدادی نیز که ساچمه ها به رگ دست آن ها اصابت کرده بستری هستند که باید جراحی شوند.

شهرستان دلفان با 150 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان لرستان واقع شده است.


انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
06:15 - 1396/07/17
یا علی زمان خودت رحم کن
Iran, Islamic Republic of
08:05 - 1396/07/17
مگه انتخابات ریاست جمهوری بوده؟
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1396/07/17
خدا لعنت کند کسی را که شورا گذاشت
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج