کد خبر: ۶۳۹۷
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: ۳۳۰۵۶
تعداد نظرات: ۱۸ نظر
مدیر دانشنامه قرآن‌پژوهی: فرشته ها قابل مشاهده نیستند
اخیراً ویدیویی در برخی سایتهای اینترنتی منتشر شده که منتشر کننده آن مدعی است در آن عکس یک فرشته بر بام خانه خدا دیده می شود.
اخیراً ویدیویی در برخی سایتهای اینترنتی منتشر شده که منتشر کننده آن مدعی است در آن عکس یک فرشته بر بام خانه خدا دیده می شود.

مدیر دانشنامه قرآن‌پژوهی با اشاره به اینکه تنها افرادی چون حضرت مریم(س)، حضرت ابراهیم(ع) و پیامبر اکرم(ص) در عالم ماده می‌توانند فرشته‌ای که مجرد است را مشاهده کنند، گفت: هیچ عکس و شکلی از فرشته قابل تصور نیست و نشان دادن عکس و تصویر از فرشته کاملاً کذب است.

حجت الاسلام حسین علوی مهر مدیر دانشنامه قرآن‌پژوهی در مورد صحت و سقم چنین ادعاهایی و اینکه آیا فرشته بر انسان ظاهر می‌شود گفت: تا کنون این همه زائر به خانه خدا و مسجدالحرام مشرف شده‌اند ولی چنین ادعایی که فرشته‌ای را بالای خانه خدا مشاهده کرده‌اند مطرح نشده است.وی افزود: البته نمی‌توان کلاً منکر شد که اصلاً فرشته‌ای نیست. بر اساس روایات فرشتگان ممکن است در مسجدالحرام نازل شوند و برای حمایت و یاری مؤمنان فرود آیند. البته این به معنای این نیست که فرشته‌ای بالای خانه خدا قابل مشاهده است. از نظر دینی و حتی علمی نیز این موضوع قابل اثبات نیست.

مدیر دانشنامه قرآن‌پژوهی در ادامه یادآور شد: اینکه فرشتگان می‌روند و می‌آیند منظور در عالم معنا است. باید توجه داشت که فرشتگان موجودات مجردی هستند که قابل مشاهده نیستند. تنها کسانی چون پیامبران که به عالم تجرد درآیند و متصل به عالم معنا شوند می‌توانند فرشتگان را مشاهده کنند.

وی تأکید کرد: حتی بزرگان ما نیز چنین ادعایی مبنی بر صورت و شکل دادن به فرشته را نداشته‌اند. در قرآن کریم داریم فرشته‌ای که بر حضرت مریم(س) فرود آمد در قالب انسان بسیار زیبا تمثل پیدا کرد. همچنین در قرآن داریم که جبرئیل وقتی برای وحی بر پیامبر(ص) نازل می‌شد به صورت دحیه بن خلیفه کلبی نازل می‌شد؛ یعنی به صورت زیباترین مردی که در مدینه بود.

حجت الاسلام علوی مهر تصریح کرد: علامه طباطبایی در المیزان حتی این موضوع که صورت اصلی جبرئیل قابل مشاهده بوده را انکار می‌کند. بسیاری از متفکران معتقدند که پیامبر دو بار صورت اصلی جبرئیل را مشاهده کرده است، یکی در غار حرا و در آغاز نزول قرآن و دیگر زمانی که پیامبر به معراج رفت. بار دوم و زمانی که پیامبر به معراج رفت این شخص پیامبر بود که تقاضا کرد جبرئیل را به صورت اصلی خودش ببیند.

وی یادآور شد: بار اول و در غار حرا حالتی که بیان شده این است که پیامبر به هر طرف که نظر می‌کرد نوری می‌دید و صدایی از اطراف می‌شنید ولی شکل خاصی برای جبرئیل بیان نشده است.

این پژوهشگر در ادامه تأکید کرد: تصور کردن شکل برای فرشتگان که موجوداتی مجرد هستند امری غلط و موهوم است. تنها افرادی چون حضرت مریم(س)، حضرت ابراهیم(ع) و پیامبر اکرم(ص) در عالم ماده می‌توانند فرشته‌ای که مجرد است را مشاهده کنند. در این حالت فرشته به صورت موجود مادی ظاهر می شود.

وی افزود: ادعای مطرح شده توسط آن فرد که فرشته را دیده انکار می‌شود. ادعاهای اینچنینی معمولاً غیر قابل قبول هستند. هیچ عکسی از فرشته قابل تصور نیست و نشان دادن عکس و تصویر از فرشته کاملاً کذب است.

منتشر کننده این ویدیو ادعا کرده که این همان فرشته‌ای است که هنگام نماز از آسمان نزول می کند و بالای سر نمازگزاران اطراف کعبه، می گردد!

منبع: خبرگزاری مهر

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران

بازدید از صفحه اول
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
برچسب ها: فرشته ، کعبه ، مکه ، غار حرا
بانک اطلاعات تجاری برترین ها
 
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱۸
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۲/۲۳
پاسخ
2
2
خوب بود
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۱
پاسخ
5
3
اون فیلم کاملاً واقعیت داره..و تمام حرف شما غلطه..در سوره قدر..الله می فرماید: فرشتگان و روح در شب قدر از هر فرمانی خارج می گردند

و این اتفاق هم درست در شب قدر اتفاق افتاده...
در ضمن وقتی فیلم رو آنالیز کردن متوجه شدن که فیلم مورد هیچ ویرایشی قرار نگرفته
پاسخ ها
نظر user
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۸
زیاد تند نرو... تنها چیزی که میتونی بگی اینه که نه میشه ردش کرد و نه میشه قبولش کرد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۲
پاسخ
0
1
yani dorbin ha ham midonestan ke mikhad fereshte biad montazer shodan ta az asemon biad bain bad azesh film begiran badesham ona be cheshme ensan dide nemishishan
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۲/۰۳/۱۸
پاسخ
1
2
به نظرمن این فیلم کاملا واقعی است،ازطرف دیگه کسانی که مشرف به خانه خداشده باشن میدونن که تمام مسجدالحرام دوربین داره یعنی میشهگفت که بدونه هیچ برنامه ریزی قبلی این تصاویرگرفته شده،من که خودم عاشق این فرشته شدم وازخدای بزرگ تشکر میکنم ما بندههای گناهکارو دوست داره
United States
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۹
پاسخ
1
5
س..خیلی احمقانه ست...اخه ما چطور میتونیم فرشته ها رو ببینیم؟ فقط پیامبرا و انسان های پاک میتونن همچین کاری بکنن...خیلی احمقانه ست..اینا چی فکر کردن؟ خودشون احمقن و فکر میکنن بقیه این مزخرفات رو باور میکنن...
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۱
پاسخ
1
4
عجببببب!!!! یکی نیست بگه مگه فیلم هندی ی ؟
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۱
پاسخ
2
5
بدبختی ما ازینه هیچی رودرک نمیکنیم فقط دمبال اینیم که نه اینطورینیست اخه بیچاره ها یکمی چشماتونو بازکنین این اولین نشانه قدرت خدانیست تو زندگی روز مرمون ازینا زیاده ولی چشم نداریم ببینیم.
این کامنتو واسه اونای گذاشتم که کارهای خدارو احمقانه میدونن.
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۶
پاسخ
0
3
تنزل الملائکة و الروح فیها باذن ربهم من کل امر
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۸
پاسخ
1
0
فیلم هندیه باور نکنین
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۱
پاسخ
0
2
واقعیت
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۳
پاسخ
1
0
واقعیت نداره
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۵
پاسخ
0
0
هرکی یه طرزفکری داره ولی من کی میگم خیلی عجیبه
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۳
پاسخ
0
0
به نظر منم واقعی نیست
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۱
پاسخ
0
0
اتفاقا خدا معچزه ا برای کسانی نشان میده که ایمانشان ضعیف
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۲
پاسخ
0
0
سلام. من که به این فیلم اعتقاد دارم چون خدا هرچی بخواد میشه شاید این فرشته به امر خدا طوری ظاهر شده که به چشم انسان دیده بشه و مکهمکرمه بیش از هزار تا دوربین مدار بسته داره اونا که دروغ نمیگن
United States
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۲
پاسخ
0
0
سلام اگه واقعا فرشته باشه که هیچ چشم و دوربینی نباید اونو ببینه یا خدااا که چغدر ساختتگیه این فیلم با همه چی هم شوخی میکنن
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۷
پاسخ
0
0
شب قدر همه فرشته ها از اسمان میان پاین
  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  • لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
  • در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: