۷۹۴۴
۰۸ شهريور ۱۳۹۰ - ۱۱:۱۵
۶۵۶۶۰ 
از حاجی علاءالدین تا غول نوکیا
حسین ثابت می گوید «برخی میگویند خوب است آدم فقیر باشد اما سالم باشد. اما من اعتقاد دارم آدم باید هم سالم باشد و هم ثروتمند. ». سلطین ثروت ایران زمین را بشناسید.
1-حسین ثابت


حسین ثابت بکتاش متولد ۱۳۱۳ در مشهد است. ثابت تا پنج سال قبل در جزایر قناری ۵ هتل (5 هزار تخت) داشته است و در ایران نیز هتل بزرگ داریوش را به سبک تخت جمشید در کیش ساخته است. وی، غیر از این هتل، چهار هتل دیگر نیز در کیش دارد (هتلهای هلیا، لاله، تماشا، و پانیذ) شرکت تجارت بین المللی ثابت و مجموعه پارک دلفین های کیش (دلفیناریوم و باغ پرندگان با مساحت بیش از ۶۵ هکتار) متعلق به اوست.

حسین ثابت چند هتل نیز در جزایر قناری اسپانیا تاسیس کرده و هم‌اکنون نیز بزرگترین شرکت هتل داری اسپانیا را صاحب است و خود او نیز در یکی از دو جزیره اختصاصی خود در اسپانیا زندگی میکند.

در سر در دفتر آلمان آقای ثابت نوشته شده است: « حق الناس را دست نزن. مصمم باش. عاشق تصمیمت باش. آن وقت است که محال پا به فرار میگذارد »

او در یک اظهار نظر گفته است: «برخی میگویند خوب است آدم فقیر باشد اما سالم باشد. اما من اعتقاد دارم آدم باید هم سالم باشد و هم ثروتمند. »

2- محمد جابریان


محمد جابریان مدیرعامل مجتمع فولاد آرین سهند خریدار بلوک فولاد خوزستان بود که حتی افزایش 87 درصدی قیمت عرضه نسبت به قیمت پایه نیز او را از دور رقابت خارج نکرد و سرانجام با اضافه کردن یک ریال سهامدار عمده فولاد خوزستان شد. او به همراه شش برادرش حدود سه دهه است که در بازار فولاد فعالیت میکنند. یک نفر جدی یا شوخی گفته بود حاضر است سرقفلی موبایل جابریان را 100میلیون تومان بخرد. فکرش رابکنید او با این خط موبایل چه میکند.


3- محمد صدر هاشمینژاد
 

شاید شما نامی از شرکت استراتوس نشنیده باشید که یکی ازبزرگترین شرکتهای عمرانی ایران است اما به طور قطع با نام بانک اقتصاد نوین آشنایی دارید. محمد صدر هاشمینژاد رئیس هیات مدیره این بانک خصوصی مردی است که درمورد ثروتش افسانه سرایی میشود.

از مؤسسان اولین بانک خصوصی کشور و رئیس هیأتمدیره بانک اقتصاد نوین، مدیر عامل شرکت توانمند ساختمانی استراتوس، کسی نمیداند او چقدر ثروت دارد، اما در زمینه ساختمانسازی و بازرگانی از بزرگان به شمار میرود.


4- اسدالله عسگر اولادی

 

هرچه هست او رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین است و وضعیت واردات ما از چین هم معلوم. در جریان نگرانی بخش خصوصی از واگذاری نمایشگاه بین المللی تهران با آن وسعت در آن نقطه اعیان نشین تهران در جمع هیات نمایندگان اتاق چنین گفته بود: جناب رئیس(آل اسحاق) اگر اجازه میدهید، بنده به عنوان یک «کاسب جزء» همین حالا چک خرید نمایشگاه را بکشم!

از اعضای به نام مؤتلفه، رئیس اتاق مشترک ایران و چین، دارنده شرکت بزرگ «حساس» که در عرصه صادرات خشکبار و به خصوص پسته ایران در سطح جهان صاحب نام است. تابستان سال گذشته هم گفته شد دو بانک چینی را خریده.


5- حاجی علاءالدین

 

امکان ندارد موبایل داشته باشید و نام « علاءالدین» را نشنیده باشید. صاحب هر برند موبایلی که میخواهید باشید، باید موبایلتان در ایران به فروش برسد، در ایران هم باید در پایتخت عرضه شود و در پایتخت هم باید اول در پاساژ علاءالدین باشید. صاحبش مردی است به همین نام. از پاساژ سرخ رنگ حافظ-جمهوری صحبت میکنیم، سرمایه حاجی علاءالدین مشخص نیست، ما هم اینجا چیزی نمیگوییم، اما بزرگ بازار گوشی موبایل، که امروزه دست هر ایرانی یکی هست، کم کسی نیست. جالب است بدانید، این مرد همیشه در اتاقی کوچکی مینشیند که در طبقه همکف پاساژ قرار گرفته است. ظاهر مغازه چیز خاصی ندارد و رنگ و رو رفته هم هست، اما از پله های آهنی باریک انتهای مغازه که بالا بروید، حاجی، بزرگ بازار موبایل جمهوری، آنجا نشسته. سرمایه دار بازار موبایل جمهوری در دفتری با سقفى کوتاه، عرضى کم و طولى حدود ۲ تا 2.5 متر مینشیند.

این هم طنز روزگار است. ثروت آقای علاء الدین به سرقفلی فروشگاههایی است که واگذارکرده ومی کند.


6- علی انصاری

  

غول بازار مبل یافت آباد. محله و خانه قدیمیاش در مهرآباد جنوبی، 20 متری زاهدی (شمشیری فعلی) و دقیقاً روبه روی مسجد امام جعفر صادق (ع) بود اما حالا دیگر آنجا نیست و در شمال شهر تهران باید سراغش را گرفت. خودش وبرادرانش که اکنون صاحبان و مالکان اصلی یافت آباد هستند.

علی انصاری، اگرچه رئیس گروه سرمایهگذاری تات است ، به هر حال این طور هم نیست که ثروت انصاری را بتوان با ماشین حساب معمولی برآورد کرد. این تاجر مبل، ثروت متحرکی است که آشتیانی ابتدا ان را به دوچرخه سواری کشاند و به کمکش آنجا را آباد کرد وحتی باعث قهرمانی استقلال شد.


7- حسین هدایتی


او که در سنین جوانی پدرش را از دست میدهد با تلاش و زحمت خرج خانواده را در میآورد. حسین هدایتی 45 ساله و متولد تهران از محله دولاب است. مالک صنایع استیل آذین، مالک کارخانه های فولادسازی و ورق، دارنده بزرگترین شرکت پرورش میگوی ایران، برج ساز در دبی و دارای ملک و املاک در دوبی، مالک زمینهای کشاورزی، سهامدار بازار مبل ایران، رئیس شرکتهای تجاری در ایران و خاورمیانه و چندین و چند فعالیت تجاری دیگر عناوینی است که به حسین هدایتی نسبت میدهند.

یکی از بچه محلهای حسین هدایتی میگوید او دهها کارخانه بزرگ در آسیا و خاورمیانه دارد، در یکی از حسابهایش در ایران بیش از 100 میلیارد پول دارد و بیش از 500 میلیارد هم در بانک دبی پس انداز است.


8- احمد ابریشم چی

 

غول نوکیا. از او با عنوان پدرخوانده نوکیا در ایران یاد می شود. احمد ابریشم چی، متولد سال ۱۳۱۷ قم از کسانی است که در واردات تلفن همراه و وسایل جانبی و دستگاههای مخابراتی یکی از چهره های شاخص در ایران به شمار میرود. همه نام او را در کنار ایراتل، نوکیا میشناسند. مثلا تعطیلات نوروزی را در باغ رویایی! و چند ده هکتاری خود در منطقه خوش آب و هوای شمال سپری می کند. با توجه به اینکه این مدیر در یکی از شهرهای شمالی کشور، املاک زیادی دارد، احمد ابریشمچی بنیانگذار یک صندوق قرض الحسنه نیز به حساب میآید.

منبع : روزنه
انتشار یافته: 61
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
07:37 - 1390/06/12
aly boooooood vaghean mamnoon
پاسخ ها
زز زینت
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
مشکل مالی دارم مریضی استخوان دارم برای دارو خودم دست راستم لرزش شدید دارد
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1390/06/12
خوش به حالشان
کاش ما هم بتونیم
United States
13:40 - 1390/06/12
chera az shakhsiyathaye siyasiye pol dar chizi nemigiD ???
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1390/06/12
عالیه. اگه میشه روزانه از این مجله برای من بفرستید.
Iran, Islamic Republic of
18:54 - 1390/06/12
ثروت ها نوش جانشان , حتمآ زحمت کشیدند وفکرشان را بکار انداختند ونترسیدن وجرآت ریسک را داشتند . خواستند توانستن است . ما هم درس بیاموزیم از آنها که حی نگوییم نمی شود بلکه همواره به خود ایمان داشته وخودرا را باور کنیم زیرا همه چیز با توکل به خدا شدنی است امیداوارم همه مردم خوصوصآ ایرانیان عزیز بتوانند ثروتمند باشند وخودرا بی نیاز بدانند . سلامت وموفق وشاد باشید . ربیع نژاد
Iran, Islamic Republic of
19:32 - 1390/06/12
ey khoda!!!!!!
ye negah b ma ham bokon...
Iran, Islamic Republic of
20:10 - 1390/06/12
ممنون لطفا زندگی نامه اینها را هم بنویسید
Iran, Islamic Republic of
21:25 - 1390/06/12
مطمئن باشید هیچ ثروتی بدون ضایع شدن حق ضعیفی بدست نمی اید مخصوصا این ثروتهای کلان!
پاسخ ها
یه ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۰
حرف شما کاملا درسته کسایی که میگن این طور نیست دقت کنند:
نگاه کنید مقدار پول در دنیا ثابته چون اگه بیشتر از پشتوانه پولی باشه تورم ایجاد میشه پس کسی که پولداره در حقیقت در جایی دیگه پول کم شده و به ثروت اون اضافه شده و کسی که در این نقطه قرار دارد را فقیر میگوییم.پس فقر نتیجه ی تقسیم ناعادلانه ی پول است.
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1390/06/12
حالا این آقایون ثروتمند به کسی هم
کمک میکنن؟خوش به حال وارثاشون.
Iran, Islamic Republic of
23:38 - 1390/06/12
عالی بود. ولی واقعا چه جوری به اینجا رسیده اند ،صد در صد با پول کارگری و کارمندی نیست . مرسی
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1390/06/13
alllii bud
vaghean khosh be halesho0n. az khodeshan bishtar khosh behale varesashon . . . ey khoda ye nazari ham be ma kon
United States
16:44 - 1390/06/13
wooow. khodaya shokret arezoo mikonam hame ma javona ye rozi be 1% az servate ina dast peyda konim chon talashemon ziade. AMIN.
Australia
01:41 - 1390/06/14
omidvaram khoda beheshoon salamati va beh roozi bedeh
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1390/06/14
نوش جونشون.
آدم های تنبل و بی اراده فکر میکنن هرجا پولی جمع شده حق مظلومی ضایع شده.
پاسخ ها
یه ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۰
sareh گوش کن
این حرف که جایی پولی جمع شده و حق مظلومی ضایع شده کلام امیر مومنان است نه ادمای تنبلی مثل شما
امام علی : کاخی بنا نمیشود مگر اینکه کوخی خراب شود.
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1390/06/14
ایشالا خدا بیشترش کنه...
لیس للانسان الا ما سعی
هیچ چیز برای انسان میسر نمیشود مگر در سایه تلاش...
Iran, Islamic Republic of
11:55 - 1390/06/15
هرکه افزوده گشت سیم و زرش
زر نباریده زآسمان به سرش
از کجا جمع کرده ثروت و مال
.......؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1390/06/15
سلام
شخسی رفت پیش امام صادق(ع)گفت من آدم فقیری هستم امام در جواب گفت تو بسیار ثروت مندی گفت نه من از مال دنیا هیچ ندارم ...
امام فرمود من حاضرم محبت تورا نسبت به ما بخرم هرقیمت که تو بخواهی ................
Iran, Islamic Republic of
23:47 - 1390/06/15
یک روزم

اسم منو همین جوری می زنین!

ح.ت!
Iran, Islamic Republic of
09:42 - 1390/06/16
نظر شما در مورد آقاي زنوزي مرد اقتصاد آذربايچان و ايران چيست ؟خالي از لطف نيست كه ايشان يكي از بزرگترين سرمايه داران ايران است
Iran, Islamic Republic of
11:56 - 1390/06/16
خوبه اصولا انسان اگر در زمان مناسب و در مکان مناسب قرار بگیرد می تواند شکوفا شود و همان احسن الخالقین باشد
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1390/06/19
اگه هر کدومشون فقط چند درصد ناقابل از ثروتشونو در اختیار افراد کم درآمد بزارن می دونید باهاش میشه چندهزار بچه بی سرپرستو، سرپرستی کرد یا چند هزار نفرو که به جرم نداشتن پول دیه یا مهریه تو زندانن رو آزاد کرد
اگه این کار بشه خیلی خوبه ولی چه کنیم که اون دشمن دیرینه نمی زاره
Iran, Islamic Republic of
12:48 - 1390/06/22
baba toro khoda inaro neshone ma nadid, adam depres maishe
Iran, Islamic Republic of
18:05 - 1390/07/10
اینارو میبینیم حال می کنیم دمشون گرم
Iran, Islamic Republic of
17:58 - 1390/09/27
به نام خدا
اگر زندگي شما در وضعيت بحران بحران قرار گيرد براي مشاوره تمايل نداريد درد دل تان را با يكي از اين بزرگواران در ميان گذاريد؟ منتظر پاسخ هستم. بازنشسته فرهنگي.
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1391/04/16
سلام خوبه ثروت داشته باشی اما خوبتر اینه که همه داشته باشند
Iran, Islamic Republic of
05:02 - 1391/05/07
تلاش کردن
فکرشون رو به کار انداختن
مسیر درست رو انتخاب کردن
و خواستن

آدم های دیگه به جای اینکه نگاه کنن اونا چطوری به این ثروت رسیدن میگن اونا خوش شانسن، حق فقیرو پای مال کردن و ...

تو این دنیا تا دلتون بخواد ثروت هست فقط باید چنگ بزنی و برداری
البته برای کسی که فکر میکنه افراد پولدار حق فقیرو پایمال کردن که هیچ چاره ای جز فقر نیست و تا آخر عمر با همون افکار فقیر میمونن

دانشمندی میگه از لباس کهنتون خجالت نکشید از افکار کهنتون خجالت بکشید

البته نظر همه قابل احترامه
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1391/10/05
همه جور آدمی پیدا میشه ...

شاید بین این آدم ها کسی باشه که حق مظلومی رو ضایع کرده...

اما انسان با اراده هم وجود داره که با سعی و تلاش خودش به این منصب رسیده باشه.
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
موافقم
Iran, Islamic Republic of
22:29 - 1392/02/13
من عاشق ثروت و پول هستم تنها عشق متن سرمایه
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1392/05/06
كاش يه ذره ازاين ثروت مال من بود تا بتونم بيماريمو علاج كنم
Iran, Islamic Republic of
05:33 - 1392/05/12
واقعا دمشون گم خوش فکرن
باعث افتخار هستن هر کس بگه نه حسادت کرده
Iran, Islamic Republic of
19:49 - 1392/06/26
هی هی هی شانسه دگ یکی پول نداره نون شبشو بخوره یکی انقد داره ک نمیدونه با ثروتش چیکار کنه!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1392/07/17
آخیش .منم تورویاهام فکرمیکنم همیشه یکی از اینا بودم ولی....
کاشکی اسم منم بین اینا بود خوش به حال زن وبچشون
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1392/08/20
آن اقای که از جانباز می دزدهاست پول دار نیست
-
11:55 - 1392/08/26
اگر 100 سال درخوشی باشند لخت وعور بایدبرن زیرخاک وفکراسوده ندارند ولی انسان بخشندهدای باشند نوش جانشان عقل داشتنند
United Kingdom
20:22 - 1392/10/16
شاه غول زنجانی کو پس
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1393/03/10
در حال حاضر یکی از بزرگترین سرمایه داران ایرانی فردی بود به نام محمد رضا یوسفی ( در زندان به دلیل باج ندادن کشته شد بنابراین خانواده ی او را در لیست بیاورید )
در حال حاضر احمد ابریشمچی نمایندگی سامسونگ را هم دارد این را هم اضافه کنید ( اینو یکی از نمایندگی های گوشی سامسونگ گفته بود )
Iran, Islamic Republic of
22:34 - 1393/05/27
خدا در قرآن گفته تو بخواه من اجابت میکنم .فرق اونا با ما فقط تو (خواستن و نخواستن ) است .
Iran, Islamic Republic of
23:42 - 1393/07/22
همت اگر سلسله جنبان شود مور تواند که سلیمان شود
امام علی: انسان های کوچک آرزو می کنند اما انسان های بزرگ اراده
Iran, Islamic Republic of
16:36 - 1394/03/13
دم همشون گرم لیاقت داشتن خدا داده بهشون
Iran, Islamic Republic of
16:36 - 1394/03/13
دم همشون گرم لیاقت داشتن خدا داده بهشون
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1394/03/20
حلالشون باشه ...
چطور میشه که ازشون اطلاعاتی دراورد و ازشون راهنمایی گرفت
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1394/08/23
واقعا که ایول ما اینجا حسرت دو قرون پول بکشیم شما اونجا بگیریدو بخورید واقعا چه دنیای عجیبی
Iran, Islamic Republic of
21:38 - 1394/09/10
قظعا کلام امام علی (ع) مصداق کسانی است که رانت می خورند و بدون زحمت پول درمیارن ،هیچ دینی فقر و نداری را تشویق نکرده شما تصور کنید همه مردم فقیر باشند مطمئن باشید گوشت هم را می خورند دینداری که جای خود دارد.
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1394/09/24
توروخدا یه کم از این پولاتونو به کسی که نیاز داره کمک کنید و بخشش داشته باشید . نمیبینید وضعیت کار و اشتغال و ازدواج جوونهارو ...واقعا نمی بینید یا پول چشماتونو کور کرده ؟ ؟؟؟؟ من واقعا به 50000000تومن نقد نیاز دارم اگه بهم بدین خیلی دعاتون میکنم و براتون نماز میخونم
Iran, Islamic Republic of
21:15 - 1394/11/25
باسلام شغل اصلی من کشاورزیه ولی به دلیل سود کمش درشرکت استراتوس. راه آهن قزوین رشت کار میکنم. حدودا بعد از عید حقوق نگرفته ام اسم آقای هاشمیان رو فقط شندیدیم . میگن که آدم خیریه ولی باید خودشونم کارهارو زیر نظر داشته باشن من از آقای هاشمیان میخوام که فکر منه بچاره هم باشن. باتشکر
Iran, Islamic Republic of
23:38 - 1395/03/24
انسان با تلاش وکوشش به هرچیز می خواهد میرسد ولی من اعتقاد دارم انسان به زیردستانش باید کمک کند من یک مشکل بزرگ دارم پای جون یک ادم در میان است ای کاش کمی لطف مرحمت به خرج می دادند به من کمک میکردند خدایا کمکم کن
United States
15:07 - 1395/06/18
بابا ایووووووووول
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1395/09/23
نظر خواهی بنظرم درآمد وپولشونو تو این کشور بدست میارن چون همه جوره راحتره..ولی همه ما مشکل اقتصادی داریم سرمایه پولشون بدرک نخوره بدرد فقط خودشون میخوره ..بدرد ملت نمیخوره همون فرار مالیاتی دارن ازهمه امکانات این کشور استفاده میکنند..سودشوتو یه کشوردیگه میرسونند
Iran, Islamic Republic of
22:59 - 1395/11/30
تلاش کردن خدا هم بهشون داد
Iran, Islamic Republic of
23:04 - 1395/11/30
تلاش کردن خدا هم بهشون داد
Iran, Islamic Republic of
23:41 - 1396/03/18
واقعاخوش بحالشون من هم عاشق پول وثروتم
Germany
03:33 - 1396/10/25
قربون خدا برممم ولی اینا چیکار کردن که پدر من باید بخاطر قرون صبح تا شب سگ دو بزنه و عابروش زیر سوال بره واسه ۷۰۰تومن اووونوقت اینا
Netherlands
03:13 - 1396/11/25
سلام توروخدا ی با خدا ب ما کمک کنه داریم از گرسنگی میمیریم هیچی نداریم بخوریم الان چندروزه چیزی نخوردیم شمارو بخدا کمکمون کنید خیلی داغونیم خیلی وضعمون بده توروخدا کمکمون گنید
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1396/12/06
سلام وقت بخیر. خواهش میکنم کمکمون کنید برادر من 9 ساله که زندانه و الان زیر تیغ اعدام هست خانواده شاکی 2 میلیارد پول خواستند ولی با صحبت هایی که شده میشه 800 راضی شون کرد. خودمون خونه و زمین داریم گذاشتیم واسه فروش. توروخدا عاجزانه خواهش میکنم کمکمون کنید دیگه وقت نداریم هرلحظه امکان داره خانواده شاکی اقدام به اعدام بکنند توروخدا ی کاری بکنید
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج