کد خبر: ۷۹۴۴
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۰ - ۱۱:۱۵
تعداد بازدید: ۴۷۸۱۴
تعداد نظرات: ۵۲ نظر
از حاجی علاءالدین تا غول نوکیا
حسین ثابت می گوید «برخی میگویند خوب است آدم فقیر باشد اما سالم باشد. اما من اعتقاد دارم آدم باید هم سالم باشد و هم ثروتمند. ». سلطین ثروت ایران زمین را بشناسید.
1-حسین ثابت


حسین ثابت بکتاش متولد ۱۳۱۳ در مشهد است. ثابت تا پنج سال قبل در جزایر قناری ۵ هتل (5 هزار تخت) داشته است و در ایران نیز هتل بزرگ داریوش را به سبک تخت جمشید در کیش ساخته است. وی، غیر از این هتل، چهار هتل دیگر نیز در کیش دارد (هتلهای هلیا، لاله، تماشا، و پانیذ) شرکت تجارت بین المللی ثابت و مجموعه پارک دلفین های کیش (دلفیناریوم و باغ پرندگان با مساحت بیش از ۶۵ هکتار) متعلق به اوست.

حسین ثابت چند هتل نیز در جزایر قناری اسپانیا تاسیس کرده و هم‌اکنون نیز بزرگترین شرکت هتل داری اسپانیا را صاحب است و خود او نیز در یکی از دو جزیره اختصاصی خود در اسپانیا زندگی میکند.

در سر در دفتر آلمان آقای ثابت نوشته شده است: « حق الناس را دست نزن. مصمم باش. عاشق تصمیمت باش. آن وقت است که محال پا به فرار میگذارد »

او در یک اظهار نظر گفته است: «برخی میگویند خوب است آدم فقیر باشد اما سالم باشد. اما من اعتقاد دارم آدم باید هم سالم باشد و هم ثروتمند. »

2- محمد جابریان


محمد جابریان مدیرعامل مجتمع فولاد آرین سهند خریدار بلوک فولاد خوزستان بود که حتی افزایش 87 درصدی قیمت عرضه نسبت به قیمت پایه نیز او را از دور رقابت خارج نکرد و سرانجام با اضافه کردن یک ریال سهامدار عمده فولاد خوزستان شد. او به همراه شش برادرش حدود سه دهه است که در بازار فولاد فعالیت میکنند. یک نفر جدی یا شوخی گفته بود حاضر است سرقفلی موبایل جابریان را 100میلیون تومان بخرد. فکرش رابکنید او با این خط موبایل چه میکند.


3- محمد صدر هاشمینژاد
 

شاید شما نامی از شرکت استراتوس نشنیده باشید که یکی ازبزرگترین شرکتهای عمرانی ایران است اما به طور قطع با نام بانک اقتصاد نوین آشنایی دارید. محمد صدر هاشمینژاد رئیس هیات مدیره این بانک خصوصی مردی است که درمورد ثروتش افسانه سرایی میشود.

از مؤسسان اولین بانک خصوصی کشور و رئیس هیأتمدیره بانک اقتصاد نوین، مدیر عامل شرکت توانمند ساختمانی استراتوس، کسی نمیداند او چقدر ثروت دارد، اما در زمینه ساختمانسازی و بازرگانی از بزرگان به شمار میرود.


4- اسدالله عسگر اولادی

 

هرچه هست او رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین است و وضعیت واردات ما از چین هم معلوم. در جریان نگرانی بخش خصوصی از واگذاری نمایشگاه بین المللی تهران با آن وسعت در آن نقطه اعیان نشین تهران در جمع هیات نمایندگان اتاق چنین گفته بود: جناب رئیس(آل اسحاق) اگر اجازه میدهید، بنده به عنوان یک «کاسب جزء» همین حالا چک خرید نمایشگاه را بکشم!

از اعضای به نام مؤتلفه، رئیس اتاق مشترک ایران و چین، دارنده شرکت بزرگ «حساس» که در عرصه صادرات خشکبار و به خصوص پسته ایران در سطح جهان صاحب نام است. تابستان سال گذشته هم گفته شد دو بانک چینی را خریده.


5- حاجی علاءالدین

 

امکان ندارد موبایل داشته باشید و نام « علاءالدین» را نشنیده باشید. صاحب هر برند موبایلی که میخواهید باشید، باید موبایلتان در ایران به فروش برسد، در ایران هم باید در پایتخت عرضه شود و در پایتخت هم باید اول در پاساژ علاءالدین باشید. صاحبش مردی است به همین نام. از پاساژ سرخ رنگ حافظ-جمهوری صحبت میکنیم، سرمایه حاجی علاءالدین مشخص نیست، ما هم اینجا چیزی نمیگوییم، اما بزرگ بازار گوشی موبایل، که امروزه دست هر ایرانی یکی هست، کم کسی نیست. جالب است بدانید، این مرد همیشه در اتاقی کوچکی مینشیند که در طبقه همکف پاساژ قرار گرفته است. ظاهر مغازه چیز خاصی ندارد و رنگ و رو رفته هم هست، اما از پله های آهنی باریک انتهای مغازه که بالا بروید، حاجی، بزرگ بازار موبایل جمهوری، آنجا نشسته. سرمایه دار بازار موبایل جمهوری در دفتری با سقفى کوتاه، عرضى کم و طولى حدود ۲ تا 2.5 متر مینشیند.

این هم طنز روزگار است. ثروت آقای علاء الدین به سرقفلی فروشگاههایی است که واگذارکرده ومی کند.


6- علی انصاری

  

غول بازار مبل یافت آباد. محله و خانه قدیمیاش در مهرآباد جنوبی، 20 متری زاهدی (شمشیری فعلی) و دقیقاً روبه روی مسجد امام جعفر صادق (ع) بود اما حالا دیگر آنجا نیست و در شمال شهر تهران باید سراغش را گرفت. خودش وبرادرانش که اکنون صاحبان و مالکان اصلی یافت آباد هستند.

علی انصاری، اگرچه رئیس گروه سرمایهگذاری تات است ، به هر حال این طور هم نیست که ثروت انصاری را بتوان با ماشین حساب معمولی برآورد کرد. این تاجر مبل، ثروت متحرکی است که آشتیانی ابتدا ان را به دوچرخه سواری کشاند و به کمکش آنجا را آباد کرد وحتی باعث قهرمانی استقلال شد.


7- حسین هدایتی


او که در سنین جوانی پدرش را از دست میدهد با تلاش و زحمت خرج خانواده را در میآورد. حسین هدایتی 45 ساله و متولد تهران از محله دولاب است. مالک صنایع استیل آذین، مالک کارخانه های فولادسازی و ورق، دارنده بزرگترین شرکت پرورش میگوی ایران، برج ساز در دبی و دارای ملک و املاک در دوبی، مالک زمینهای کشاورزی، سهامدار بازار مبل ایران، رئیس شرکتهای تجاری در ایران و خاورمیانه و چندین و چند فعالیت تجاری دیگر عناوینی است که به حسین هدایتی نسبت میدهند.

یکی از بچه محلهای حسین هدایتی میگوید او دهها کارخانه بزرگ در آسیا و خاورمیانه دارد، در یکی از حسابهایش در ایران بیش از 100 میلیارد پول دارد و بیش از 500 میلیارد هم در بانک دبی پس انداز است.


8- احمد ابریشم چی

 

غول نوکیا. از او با عنوان پدرخوانده نوکیا در ایران یاد می شود. احمد ابریشم چی، متولد سال ۱۳۱۷ قم از کسانی است که در واردات تلفن همراه و وسایل جانبی و دستگاههای مخابراتی یکی از چهره های شاخص در ایران به شمار میرود. همه نام او را در کنار ایراتل، نوکیا میشناسند. مثلا تعطیلات نوروزی را در باغ رویایی! و چند ده هکتاری خود در منطقه خوش آب و هوای شمال سپری می کند. با توجه به اینکه این مدیر در یکی از شهرهای شمالی کشور، املاک زیادی دارد، احمد ابریشمچی بنیانگذار یک صندوق قرض الحسنه نیز به حساب میآید.

منبع : روزنه
بازدید از صفحه اول
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
بانک اطلاعات تجاری برترین ها
 
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۵۲
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۲
پاسخ
0
1
aly boooooood vaghean mamnoon
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۲
پاسخ
0
3
خوش به حالشان
کاش ما هم بتونیم
United States
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۲
پاسخ
0
4
chera az shakhsiyathaye siyasiye pol dar chizi nemigiD ???
نظر pooriakamali
| درباره 8 میلیاردر و غول ثروت در ایران
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۲
پاسخ
0
1
عالیه. اگه میشه روزانه از این مجله برای من بفرستید.
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۲
پاسخ
1
4
ثروت ها نوش جانشان , حتمآ زحمت کشیدند وفکرشان را بکار انداختند ونترسیدن وجرآت ریسک را داشتند . خواستند توانستن است . ما هم درس بیاموزیم از آنها که حی نگوییم نمی شود بلکه همواره به خود ایمان داشته وخودرا را باور کنیم زیرا همه چیز با توکل به خدا شدنی است امیداوارم همه مردم خوصوصآ ایرانیان عزیز بتوانند ثروتمند باشند وخودرا بی نیاز بدانند . سلامت وموفق وشاد باشید . ربیع نژاد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۲
پاسخ
0
2
ey khoda!!!!!!
ye negah b ma ham bokon...
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۲
پاسخ
1
11
ممنون لطفا زندگی نامه اینها را هم بنویسید
United Arab Emirates
|
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۲
پاسخ
1
0
pls.notice
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۲
پاسخ
20
23
مطمئن باشید هیچ ثروتی بدون ضایع شدن حق ضعیفی بدست نمی اید مخصوصا این ثروتهای کلان!
پاسخ ها
نظر یه ایرانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۰
حرف شما کاملا درسته کسایی که میگن این طور نیست دقت کنند:
نگاه کنید مقدار پول در دنیا ثابته چون اگه بیشتر از پشتوانه پولی باشه تورم ایجاد میشه پس کسی که پولداره در حقیقت در جایی دیگه پول کم شده و به ثروت اون اضافه شده و کسی که در این نقطه قرار دارد را فقیر میگوییم.پس فقر نتیجه ی تقسیم ناعادلانه ی پول است.
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۲
پاسخ
6
13
حالا این آقایون ثروتمند به کسی هم
کمک میکنن؟خوش به حال وارثاشون.
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۲
پاسخ
35
23
عالی بود. ولی واقعا چه جوری به اینجا رسیده اند ،صد در صد با پول کارگری و کارمندی نیست . مرسی
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۲
پاسخ
0
0
واقعا که...
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۳
پاسخ
2
1
alllii bud
vaghean khosh be halesho0n. az khodeshan bishtar khosh behale varesashon . . . ey khoda ye nazari ham be ma kon
United States
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۳
پاسخ
1
1
wooow. khodaya shokret arezoo mikonam hame ma javona ye rozi be 1% az servate ina dast peyda konim chon talashemon ziade. AMIN.
Australia
|
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۴
پاسخ
2
0
omidvaram khoda beheshoon salamati va beh roozi bedeh
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۴
پاسخ
4
19
نوش جونشون.
آدم های تنبل و بی اراده فکر میکنن هرجا پولی جمع شده حق مظلومی ضایع شده.
پاسخ ها
نظر یه ایرانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۰
sareh گوش کن
این حرف که جایی پولی جمع شده و حق مظلومی ضایع شده کلام امیر مومنان است نه ادمای تنبلی مثل شما
امام علی : کاخی بنا نمیشود مگر اینکه کوخی خراب شود.
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۴
پاسخ
2
3
ایشالا خدا بیشترش کنه...
لیس للانسان الا ما سعی
هیچ چیز برای انسان میسر نمیشود مگر در سایه تلاش...
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
پاسخ
0
5
هرکه افزوده گشت سیم و زرش
زر نباریده زآسمان به سرش
از کجا جمع کرده ثروت و مال
.......؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
پاسخ
2
6
سلام
شخسی رفت پیش امام صادق(ع)گفت من آدم فقیری هستم امام در جواب گفت تو بسیار ثروت مندی گفت نه من از مال دنیا هیچ ندارم ...
امام فرمود من حاضرم محبت تورا نسبت به ما بخرم هرقیمت که تو بخواهی ................
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
پاسخ
1
1
یک روزم

اسم منو همین جوری می زنین!

ح.ت!
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۶
پاسخ
2
6
نظر شما در مورد آقاي زنوزي مرد اقتصاد آذربايچان و ايران چيست ؟خالي از لطف نيست كه ايشان يكي از بزرگترين سرمايه داران ايران است
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۶
پاسخ
2
2
خوبه اصولا انسان اگر در زمان مناسب و در مکان مناسب قرار بگیرد می تواند شکوفا شود و همان احسن الخالقین باشد
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۹
پاسخ
2
8
اگه هر کدومشون فقط چند درصد ناقابل از ثروتشونو در اختیار افراد کم درآمد بزارن می دونید باهاش میشه چندهزار بچه بی سرپرستو، سرپرستی کرد یا چند هزار نفرو که به جرم نداشتن پول دیه یا مهریه تو زندانن رو آزاد کرد
اگه این کار بشه خیلی خوبه ولی چه کنیم که اون دشمن دیرینه نمی زاره
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۶/۲۲
پاسخ
0
9
baba toro khoda inaro neshone ma nadid, adam depres maishe
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۰
پاسخ
2
3
اینارو میبینیم حال می کنیم دمشون گرم
نظر فعلا محفوظ
| درباره 8 میلیاردر و غول ثروت در ایران
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۰/۰۹/۲۷
پاسخ
3
7
به نام خدا
اگر زندگي شما در وضعيت بحران بحران قرار گيرد براي مشاوره تمايل نداريد درد دل تان را با يكي از اين بزرگواران در ميان گذاريد؟ منتظر پاسخ هستم. بازنشسته فرهنگي.
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۶
پاسخ
0
5
سلام خوبه ثروت داشته باشی اما خوبتر اینه که همه داشته باشند
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۵/۰۷
پاسخ
3
4
تلاش کردن
فکرشون رو به کار انداختن
مسیر درست رو انتخاب کردن
و خواستن

آدم های دیگه به جای اینکه نگاه کنن اونا چطوری به این ثروت رسیدن میگن اونا خوش شانسن، حق فقیرو پای مال کردن و ...

تو این دنیا تا دلتون بخواد ثروت هست فقط باید چنگ بزنی و برداری
البته برای کسی که فکر میکنه افراد پولدار حق فقیرو پایمال کردن که هیچ چاره ای جز فقر نیست و تا آخر عمر با همون افکار فقیر میمونن

دانشمندی میگه از لباس کهنتون خجالت نکشید از افکار کهنتون خجالت بکشید

البته نظر همه قابل احترامه
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۵
پاسخ
1
2
همه جور آدمی پیدا میشه ...

شاید بین این آدم ها کسی باشه که حق مظلومی رو ضایع کرده...

اما انسان با اراده هم وجود داره که با سعی و تلاش خودش به این منصب رسیده باشه.
پاسخ ها
نظر user
| United States |
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
موافقم
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۱
پاسخ
1
1
کاش اسمه منم بور/
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۲/۱۳
پاسخ
0
2
من عاشق ثروت و پول هستم تنها عشق متن سرمایه
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۲/۰۵/۰۶
پاسخ
123
5
كاش يه ذره ازاين ثروت مال من بود تا بتونم بيماريمو علاج كنم
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۲
پاسخ
1
555
واقعا دمشون گم خوش فکرن
باعث افتخار هستن هر کس بگه نه حسادت کرده
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۶
پاسخ
0
7
هی هی هی شانسه دگ یکی پول نداره نون شبشو بخوره یکی انقد داره ک نمیدونه با ثروتش چیکار کنه!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۷
پاسخ
0
1
آخیش .منم تورویاهام فکرمیکنم همیشه یکی از اینا بودم ولی....
کاشکی اسم منم بین اینا بود خوش به حال زن وبچشون
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۰
پاسخ
0
0
آن اقای که از جانباز می دزدهاست پول دار نیست
نظر ali asghar parsa
| درباره 8 میلیاردر و غول ثروت در ایران
-
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۶
پاسخ
0
1
اگر 100 سال درخوشی باشند لخت وعور بایدبرن زیرخاک وفکراسوده ندارند ولی انسان بخشندهدای باشند نوش جانشان عقل داشتنند
United Kingdom
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۶
پاسخ
0
1
شاه غول زنجانی کو پس
نظر یه ایرانی
| درباره 8 میلیاردر و غول ثروت در ایران
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۰
پاسخ
0
0
در حال حاضر یکی از بزرگترین سرمایه داران ایرانی فردی بود به نام محمد رضا یوسفی ( در زندان به دلیل باج ندادن کشته شد بنابراین خانواده ی او را در لیست بیاورید )
در حال حاضر احمد ابریشمچی نمایندگی سامسونگ را هم دارد این را هم اضافه کنید ( اینو یکی از نمایندگی های گوشی سامسونگ گفته بود )
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
پاسخ
0
1
خدا در قرآن گفته تو بخواه من اجابت میکنم .فرق اونا با ما فقط تو (خواستن و نخواستن ) است .
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۲
پاسخ
0
1
همت اگر سلسله جنبان شود مور تواند که سلیمان شود
امام علی: انسان های کوچک آرزو می کنند اما انسان های بزرگ اراده
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۳
پاسخ
0
0
دم همشون گرم لیاقت داشتن خدا داده بهشون
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۳
پاسخ
0
1
دم همشون گرم لیاقت داشتن خدا داده بهشون
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۰
پاسخ
0
1
حلالشون باشه ...
چطور میشه که ازشون اطلاعاتی دراورد و ازشون راهنمایی گرفت
نظر محمود فیاض بخش
| درباره 8 میلیاردر و غول ثروت در ایران
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
پاسخ
0
0
واقعا که ایول ما اینجا حسرت دو قرون پول بکشیم شما اونجا بگیریدو بخورید واقعا چه دنیای عجیبی
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۰
پاسخ
1
0
قظعا کلام امام علی (ع) مصداق کسانی است که رانت می خورند و بدون زحمت پول درمیارن ،هیچ دینی فقر و نداری را تشویق نکرده شما تصور کنید همه مردم فقیر باشند مطمئن باشید گوشت هم را می خورند دینداری که جای خود دارد.
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
پاسخ
1
0
توروخدا یه کم از این پولاتونو به کسی که نیاز داره کمک کنید و بخشش داشته باشید . نمیبینید وضعیت کار و اشتغال و ازدواج جوونهارو ...واقعا نمی بینید یا پول چشماتونو کور کرده ؟ ؟؟؟؟ من واقعا به 50000000تومن نقد نیاز دارم اگه بهم بدین خیلی دعاتون میکنم و براتون نماز میخونم
نظر حمید رضا
| درباره 8 میلیاردر و غول ثروت در ایران
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۵
پاسخ
0
0
باسلام شغل اصلی من کشاورزیه ولی به دلیل سود کمش درشرکت استراتوس. راه آهن قزوین رشت کار میکنم. حدودا بعد از عید حقوق نگرفته ام اسم آقای هاشمیان رو فقط شندیدیم . میگن که آدم خیریه ولی باید خودشونم کارهارو زیر نظر داشته باشن من از آقای هاشمیان میخوام که فکر منه بچاره هم باشن. باتشکر
نظر ناشناسس
| درباره 8 میلیاردر و غول ثروت در ایران
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
پاسخ
0
0
انسان با تلاش وکوشش به هرچیز می خواهد میرسد ولی من اعتقاد دارم انسان به زیردستانش باید کمک کند من یک مشکل بزرگ دارم پای جون یک ادم در میان است ای کاش کمی لطف مرحمت به خرج می دادند به من کمک میکردند خدایا کمکم کن
  • لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
  • لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
  • در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: