۱۰۱۷۱۱۳
۱۶۵۴۶۲
۱۶۵۴۶۲
پ

محتوای حمایت‌شده

عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟

ترمیم بینی جراحی شده مختص افرادیست که پس از جراحی اولیه به فرم مطلوب نرسیدند یا با گذشت زمان شکل بینی رضایت بخش نیست. تصمیم برای جراحی مجدد ریسک‌هایی به دنبال دارد که باید از آن اگاه باشید.

برترین‌ها: جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از پیچیده‌ترین و حساس‌ترین عمل‌های جراحی صورت است که نیاز به تبحر و تجربه‌ی زیاد جراح دارد. جراحی بینی، احتمال موفقیت بسیار بالایی در میان بیماران خود داشته و نتایج آن عموما بسیار ماندگار بوده و تا آخر عمر حفظ می‌شوند. اما افرادی هم هستند که تمایل به ترمیم بینی جراحی شده‌ی خود دارند و می‌خواهند ساختار بینی خود را دوباره فرم دهی کرده و اصلاح کنند.

بیشتر جراحان پلاستیک عقیده دارند رینوپلاستی یا جراحی بینی به چند دلیل یکی از چالش برانگیزترین عمل‌های زیبایی است. بینی دارای ساختاری پیچیده است که موقعیتی بسیار چشمگیر در میان صورت فرد دارد. رینوپلاستی باید به صورتی انجام شود که هم بدشکلی‌های بینی را اصلاح و رفع کرده و همزمان بهترین عملکرد بینی حفظ شود. شما نمی‌توانید بینی داشته باشید که بهترین ظاهر را داشته باشد، اما عملکرد حیاتی خود را به عنوان یکی از مهم‌ترین اعضای بدن خوب انجام ندهد.

عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟

عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۶۴۷۴۳۰

۰۹۱۲۶۱۶۳۸۲۶

عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟

جهت مشاوره با دکتر شاهین کریمیان - فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک در واتساپ کلیک کنید.

ترمیم عمل بینی می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد که حتی به اندازه‌ی همان دلایلی باشند که منجر به عمل اولیه بینی می‌شوند، اما ترمیم بینی جراحی شده یا جراحی ثانویه بینی معمولا سه دلیل اصلی دارد.

عمل ترمیم بینی چیست؟

در بسیاری از موارد بیمار بعد از انجام جراحی بینی از نتایج جراحی رضایت کامل ندارند. در این شرایط می‌توان با استفاده از عمل ترمیم بینی می‌توان ایرادات جزئی را از بین برد. عمل ترمیم بینی یا Revision Rhinoplasty معمولا به دو هدف انجام می‌شود و در دو حوزه زیبایی و ترمیمی کاربرد دارد.بسیاری از افراد بعد از انجام عمل زیبایی بینی برای اصلاحات نهایی اقدام به عمل ترمیمی می‌کنند.برخی از افراد نیز بر اثر آسیب دیدگی‌ها ناحیه بینی به بازسازی بینی خود با این عمل می‌پردازند.

از عمل بینی ترمیمی چه انتظاری باید داشت؟

درست مانند هر عمل زیبایی دیگری، توقع شما باید از ترمیم بینی جراحی شده واقع بینانه باشد. انتظار نداشته باشید بعد از عمل ترمیم بینی جراحی شده، یک تحول کامل روی بدهد. ترمیم بینی جراحی شده، مشکل زیبایی موجود را تغییر می‌دهد یا عملکردی را که دچار اختلال شده اصلاح می‌نماید. ترمیم بینی جراحی شده، ظاهر بینی را تا حدودی بهبود می‌دهد و در خیلی از موارد کمک می‌کند احساس بهتری نسبت به خودتان و ظاهرتان داشته باشید. اما هر چند ممکن است بهبود‌های زیادی ببینید، تغییرات ایجاد شده معمولا به چشم دیگران نمی‌آیند.

برای انجام عمل ترمیم بینی چقدر باید صبر کنیم؟

به گفته پزشکان متخصص، بهترین زمان برای عمل ترمیمی بینی برای هر فرد متفاوت است. برای انجام ترمیم بینی بعد از چند ماه و حداقل یک سال از زمان جراحی اولیه بینی گذشته باشد تا تغییرات بینی به مرحله نهایی خود رسیده باشند.

اقدامات قبل از انجام عمل ترمیم بینی

از آنجایی که عمل ترمیم بینی یکی از عمل‌های حساس در حوزه زیبایی است باید قبل از انجام این عمل نکات زیر را رعایت کنید:

 

عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟

 • عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین 2هفته قبل از عمل 
 • محدود کردن مصرف الکل دو هفته قبل از عمل
 • استفاده از رژیم غذایی پروتئین دار
 • کاهش مصرف نمک
 • استحمام شب پیش از جراحی 
 • خودداری از استعمال سیگار در روز عمل

در چه مواردی باید از جراحی ترمیم بینی استفاده کنیم؟

برای آشنایی بیشتر با جراحی ترمیمی بینی بهتر است با برخی از کاربردهای این جراحی آشنا شوید. به طوری که برای اصلاح موارد زیر می‌توان از جراحی ترمیم بینی استفاده کرد:

بازسازی بافت بینی پس از تصادف یا سانحه

بعد از انجام جراحی اولیه بینی بسیاری از افراد ممکن است حوادث و سانحه‌هایی را تجربه کنند که باعث ایجاد آسیب در بافت بینی شود. برای از بین بردن آثار این حوادث، جراحی ترمیم بینی می‌تواند یک گزینه مناسب باشد.

رفع انسداد تنفس از بینی

در انجام برخی از جراحی‌های اولیه، بیمار ممکن است دچار انسداد تنفس از بینی شود. این اشتباه ممکن است فرایند تنفس بیمار را تا حد زیادی دچار مشکل کند.برای از بین بردن این مشکل می‌توان از جراحی ترمیمی بینی استفاد کرد.

رفع افتادگی نوک بینی

بسیاری از مراجعان بعد از انجام جراحی اولیه بینی، در طی مدت زمان طولانی دچار افتادگی در نوک بینی می‌شوند. این افتادگی فرم بینی را تحت تاثیر قرار می‌دهد به همین دلیل بهتر است در صورت مشاهده این مشکل از جراحی ترمیمی بینی استفاده کنید.

ترمیم شکستگی بینی

شکستگی بینی بعد از جراحی ممکن است آسیب جدی به ساختار بینی وارد کند. برای از بین بردن این آسیب جدی می‌توان از جراحی بینی ترمیمی استفاده کرد.

اصلاح ظاهر غیر طبیعی و مصنوعی بینی

در صورت مراجعه به جراحان غیر متخصص ممکن است بیمار از فرم بینی خود رضایت کامل نداشته باشد. این افراد می‌توانند با استفاده از  عمل بینی ترمیمی به فرم دلخواه خود برسند.

رفع قوز باقی مانده از عمل اولیه بینی

قوز باقی مانده پس از جراحی یکی از مشکلات شایع بعد از انجام جراحی اولیه بینی است.برای از بین بردن این قوز باقی مانده می‌توان از جراحی ترمیمی اسنتفاده نمود.

متقارن سازی سوراخ های بینی

معمولا بعد از انجام جراحی بینی، سوراخ‌های بینی تقارن لازم را ندارند. برای اصلاح این عدم تقارن می‌توان از جراحی ترمی استفاده نمود.

عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟

رفع باریکی بیش از حد تیغه بینی

در جراحی‌‌های اولیه بینی معمولا تیغه بینی به شکل غیر طبیعی باریک می‌شود و فرم بینی از حالت طبیعی خارج می‌شود. در جراحی ترمیم بینی می‌توان این کشمل را از بین برد و فرم بینی را از حالت غیر طبیعی خارج کرد.

رفع اسکار (جای زخم) بر روی بینی

باقی ماندن جای اسکار بعد از جراحی اولیه بینی یکی دیگر از مشکلاتی است که می‌توان با استفاده از جراحی ترمیمی اصلاح شود.

اصلاح انحراف (کجی) تیغه بینی

در صورت کج شدن تیغه بینی، بیمار می‌تواند با استفاده از جراحی ترمیمی بینی این انحراف را از بین ببرد.

تقویت غضروف های بینی

معمولا بعد از انجام جراحی اولیه بینی غضروف‌های بینی تضعیف می‌شوند به همین دلیل بعد از جراحی اولیه بیمار نیازمند جراحی ترمیمی خواهد بود.

رفع بافت های فیبروزی بیش از حد تشکیل شده

بافت‌های فیبروزی معمولا برای از بین بردن جای زخم در بدن ایجاد می‌شوند اما در صورت تشکیل بیش از حد این بافت‌ها، فرم بینی دچار نشکل می‌شود. ترمیم بینی می‌تواند این مشکل را از بین ببرد.

رفع حالت گیره ای (جمع شدن) بینی

بعد از انجام جراحی اولیه، پره‌های بینی ممکن است به حالت گیره‌ای در هم جمع شوند و تنفس را برای بیمار دشوار سازند. با انجام جراحی ترمیمی بیمار می‌تواند این مشکل را از بین ببرد.

عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟

برای انجام جراحی ترمیم بینی چه ویژگی‌هایی لازم است؟

برای انجام جراحی ترمیم بینی بیمار باید جراین خون مناسبی داشته باشد چرا که در این جراحی نباید عملکرد خون‌رسانی بینی به مشکل برخورد. همچنین باید بدانید در عمل بینی ترمیمی معمولا از گرافت استفاده می‌شود، برای اینکه گرافت ترمیم شود، نیاز به خون‌رسانی مناسب است به همین دلیل پزشک باید به جراین خون بیمار توجه ویژه داشته باشد.

علاوه بر جریان خون، پوست بیمار باید قابلیت ارتجاعی داشته باشد تا جراح بتواند تغییرات لازم را بدون دشواری انجام دهد. زمانی که پوست بر اثر جراحی‌های مکرر به‌دلیل تجمع بافت اسکار سفت شده است، خاصیت ارتجاعی خود را به میزان قابل‌توجهی از دست می‌دهد به همین دلیل در این شرایط نباید از جراحی ترمیم بینی استفاده کرد.

عمل جراحی ترمیم بینی چگونه انجام می شود؟

برای آشنایی بیشتر با جراحی ترمیم بینی بهتر است این جراحی را به شکل مرحله به مرحله توضیح دهیم:

بیهوش کردن بیمار

باید بدانید جراحی ترمیمی بینی با استفاده از بی حسی قابل انجام نیست به همین دلیل در مرحله اولیه بیمار باید کاملا بیهوش شود.

ایجاد برش های لازم بر روی بینی

بعد از بیهوشی کامل بیمار، برش‌های مورد نظر در ناحیه‌های مشخص شده انجام شده و جراحی آغاز می‌شود.

انجام ترمیم های مورد نیاز

بعد از ایجاد برش‌های مورد نظر تغییرات مورد نظر در فرم بینی بیمار ایجاد می‌شود.

زدن بخیه

پس از اتممام تغییرات، پزشک برش‌های اولیه را بخیه زده و ایجاد تغییرات را به پایان می‌رساند.

قراردادن تامپون و آتل 

برای فیکس شدن تغییرات، پزشک متخصص از تامپون و آتل استفاده می‌کند تا فرم بین آسیب نبیند.

جراحی ترمیمی بینی با چه روش‌هایی انجام می شود؟

عمل ترمیم بینی در روش‌های مختلفی انجام می‌شود که در ادامه به بررسی هر یک از این تکنیک‌ها و این سوال که عمل ترمیم بینی چگونه است می‌پردازیم.

جراحی ثانویه (ترمیم) بینی به روش باز 

عمل ترمیم بینی به روش باز  در صورت نیاز به تغییرات ساختاری بسیار کاربردی است. در تکنیک باز با استفاده از برشی در ناحیه  پل پوستی بین دو سوراخ بینی می‌توان تغییرات مربوط به نوک بینی را انجام داد.

جراحی ثانویه (ترمیم) بینی به روش بسته

تکنیک بسته یکی دیگر از تکنیک‌های عمل ترمیمی بینی است.این تکنیک معمولا برای از بین بردن ایرادات جزئی‌تر استفاده می‌شود و برش‌ها در ناحیه داخلی انجام می‌شود. 

عمل ترمیمی بینی با پیوند غضروف

معمولا در عمل ترمیمی بینی با پیوند غضروف، با استفاده از غضروف فرم بینی را تغییر می‌دهند. این جراحی برای در آن دسته از جراحی های زیبایی بینی که فرد غضروف لازم برای ایجاد تغییرات در بینی خود را ندارد، مناسب است. غضروف مورد نیاز برای این جراحی از سه ناحیه تیغه بینی، پشت گوش یا دیواره قفسه سینه (غضروف دنده) گرفته می شود.

جراحی ترمیم بینی با استفاده از پروتز

برای از بین بردن ایرادات بینی می‌توان از پروتز نیز استفاده کرد.این روش در صورتی که پیوند غضروف برای بیمار مقدور نباشد پروتز مورد استفاده قرار می‌گیرد. پروتزی که برای بینی و ترمیم غضروف بینی استفاده می‌شود در واقع نوعی غضروف مصنوعی از جنس سیلیکون است که نقش غضروف طبیعی را در بینی بیمار ایفا می‌کند.

عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟

مزایای عمل ترمیم بینی

اگر هنوز برای انجام عمل ترمیم بینی دچار تردید هستید باید به مزایای این عمل توجه داشته باشد:

 • طبیعی شدن فرم بینی
 • برطرف کردن ایرادات جراحی قبل
 • از بین بردن ایرادات جزئی
 • تغییر فرم بینی
 • از بین رفتن جای زخم و جراحی قبلی

عمل ترمیم بینی با جراحی اولیه چه تفاوتی دارد؟

برای آشنایی بیشتر با جراحی ترمیم بینی بهتر است برخی از تفاوت‌های این جراحی با جراحی اولیه را بشناسید:

طبیعی نبودن ساختار بینی

بر اساس گفته‌ی بسیاری از متخصصان، عمل ترمیمی بینی به نسبت سایر جراحی‌های زیبایی بینی ساختار طبیعی‌تری دارد و برای افرادی که به بینی‌های فانتزی علاقه‌ای ندارند بسیار مناسب است. رتوش بینی بعد از جراحی برای این که ایرادا بینی از بین نرفته است.

عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟

ناراضی بودن بیمار از جراحی اولیه

مراجعان زیادی بعد از انجام جراحی بینی از فرم نهایی بینی خودر رضایت کامل ندارند. رینوپلاستی کمکی برای اصلاح ایرادات بعد از جراحی و تغییر فرم بینی به فرم مورد قبول بیمار است و می‌تواند خیال بیماران را راحت‌تر کند.

طولانی بودن مدت عمل ترمیم بینی

به گفته‌ی پزشکان متخصص مدت زمان عمل ترمیم بینی طولانی است و یکی از عمل‌های زمان‌بر در حوزه زیبایی است.این نکته ممکن است بسیاری از افراد را از انجام این عمل بازدارد اما باید توجه داشت که حساسیت این عمل بالاست و باید تحت نظر پزشک متخصص و با دقت و ظرافت انجام شود.

دوره ی نقاهت طولانی ترمیم بینی

نکته بسیار مهم در عمل بینی و جراحی ترمیمی این است که دوره نقاهت عمل ترمیم بینی حدود یک ماه تخمین زده می‌شود در حالی که در جراحی اولیه بینی این زمان کمتر است.

عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟

مراقبت های بعد از جراحی ترمیم بینی

 • مصرف داروهای تجویز شده  راس ساعت
 • استراحت کامل در روزهای اول بعد از جراحی
 • مصرف غذاها به صورت نرم و آبکی
 • استفاده از ز آب و آبمیوه های طبیعی برای کاهش ورم و کبودی
 •  استفاده از کمپرس یخ 
 •  خودداری از آب زدن به صورت
 • خودداری از انجام فعالیت های سنگین و ورزش کردن تا ۲ ماه بعد از ترمیم بینی

چه مواردی جراحی ترمیم بینی را دشوار می کند؟

انجام جراحی ترمیم بینی نیازمند شرایطی است که در صورت نبود آن‌ها نتایج جراحی با شکست مواجه خواهد شد. برخی از این موارد عبارت از موارد زیر هستند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

 • آسیب پوست در جراحی اولیه
 • وجود انحراف در بینی و صورت بیمار
 • نازک شدن پوست بیمار بعد از جراحی اولیه
 • ایجاد شدن برش‌های زیادی در سوراخ‌ها بینی
عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟

عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟

برای دیدن نمونه‌های بیشتر ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

dr.karimian@

سوالات متداول

برای آشنایی بیشتر با عمل ترمیم بینی برخی از سوالات متداول درباره این جراحی را بررسی می‌کنیم:

دوره ی نقاهت عمل ترمیم بینی چقدر است؟

دوره نقاهت طولانی یکی از بزرگ‌ترین معایب عمل ترمیم بینی است.بعد از انجام عمل ترمیم بینی 3 الی 4 هفته باید به مراقبت از بینی خود بپردازید و به توصیه‌های پزشک خود عمل کنید. بعد از گذشت حدود دو ماه و با از بین رفتن بخیه‌ها می‌توانید سبک زندگی نرمال خود را آغاز کنید.

عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟

 

عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟

عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟

جهت ارتباط مستقیم با دکتر شاهین کریمیان - فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک همین حالا تماس بگیرید.

۰۹۱۲۳۰۸۳۹۷۹

عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟

 

عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟

برای دیدن نمونه‌های بیشتر ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

dr.karimian@

عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟

 

نتیجه نهایی جراحی ترمیمی بینی چه زمانی مشخص می شود؟

پس از انجام جراحی اولیه بینی باید منتظر مشاهده نتایج نهایی این جراحی باشید و بعد از آن برای انجام جراحی ترمیمی تصمیم بگیرید. نتایج نهایی جراحی بینی تا یک سال بعد از جراحی قابل مشاهده است.

عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟

هزینه عمل ترمیم بینی

قبل از تخمین هزینه نهایی این جراحی باید جراح مورد نظر خود را انتخاب کنید.اگر پزشک جراحی اولیه، عمل ترمیم شما را نیز انجام دهد هزینه‌ها تغییر می‌کنند.البته لازم به ذکر است که میزان تغییراتی که برای بینی شما اعمال می‌شود در هزینه جراحی تاثیر مستقیم دارد که باید به آن توجه داشته باشید.

منابع: rhinoplastyrevisions ، plasticsurgery

عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟

دکتر شاهین کریمیان - فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

دکتر شاهین کریمیان در سال ۱۳۷۱ موفق به اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران شدند، سپس در سال ۱۳۷۶ دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و در سال ۱۳۸۲ با فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل گردیدند. دکتر شاهین کریمیان عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران و همچنین عضو انجمن بین المللی جراحان زیبایی می‌باشند.

دکتر شاهین کریمیان با بیش از ۲۰ سال سابقه تخصصی پزشکی در جراحی و تجارب ارزشمند در جراحی پلاستیک و زیبایی در مطب ونک تهران، خدمات زیبایی و درمانی به بیماران ارائه می‌نمایند. برخی از خدمات زیبایی و درمانی که توسط دکتر شاهین کریمیان ارائه می‌شود شامل، جراحی زیبایی بینی، جراحی زیبایی شکم و سینه، جراحی زیبایی پلک، جوانسازی پوست صورت، لیفتینگ صورت، تزریق بوتاکس، جراحی زیبایی گوش، کاشت مو و ... می‌باشد. دکتر شاهین کریمیان جراحی‌های خود را در مرکز جراحی آلفا در میرداماد و بیمارستان لاله تهران انجام می‌دهند.

عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۸۸۶۴۷۴۳۰

۰۲۱-۸۸۶۴۷۴۳۱

۰۹۱۲۶۱۶۳۸۲۶

عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟

برای دیدن نمونه‌های بیشتر ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

dr.karimian@

عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟

جهت مشاوره مستقیم با دکتر شاهین کریمیان در واتساپ کلیک کنید.

عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟

clinicsurgery.ir

عمل ترمیم بینی چیست و در چه مواردی به کار برده می‌شود؟

میدان ونک (ضلع شمال شرقی) - کوچه صانعی - پلاک ۱۹ (ساختمان پزشکان نشاط) - طبقه ۶ - واحد ۱۹

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

محتوای حمایت شده

سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت برترین ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج