۱۰۴۷۲۳۰
۴۳۵۲۷
۴۳۵۲۷

محتوای حمایت‌شده

طراحی لبخند با کامپوزیت و هزینه آن

داشتن لبخند زیبا می‌تواند تاثیر به سزایی در زیبایی چهره داشته باشد. اصلی‌ترین عامل زیبایی لبخند افراد دندان‌های یکدست و زیبای آن‌هاست. یکی از اصلی‌ترین و پرطرفدارترین راه‌های زیباسازی دندان‌ها، طراحی لبخند با کامپوزیت می‌باشد. هزینه هر واحد کامپوزیت چقدر است؟

برترین‌ها: داشتن لبخند زیبا می‌تواند تاثیر به سزایی در زیبایی چهره داشته باشد. اصلی‌ترین عامل زیبایی لبخند افراد دندان‌های یکدست و زیبای آن‌هاست. همین موضوع نیز سبب گشته که بسیاری از افراد به دنبال راه‌هایی برای اصلاح ظاهر دندان‌های خود و طراحی لبخندی زیبا باشند. راه‌های بسیاری برای اطلاح ظاهر دندان‌ها به وجود آمده‌اند که هر یک از آن‌ها به نوبه‌ی خود دارای مزایای منحصر به خود می‌باشند. یکی از اصلی‌ترین و پرطرفدارترین راه‌های زیباسازی دندان‌ها، طراحی لبخند با کامپوزیت می‌باشد.

کامپوزیت نوعی ماده سفید رنگ است که روی دندان‌ها استفاده می‌شود تا علاوه بر افزایش دوام و استحکام دندان‌ها، موجب زیبایی آن‌ها شود. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با کامپوزیت دندان، طراحی لبخند با کامپوزیت، موارد استفاده از آن، مراحل انجام آن و همچنین هزینه آن با شما در میان بگذاریم.

طراحی لبخند با کامپوزیت و هزینه آن

طراحی لبخند با کامپوزیت و هزینه آن

جهت مشاوره با کلینیک خیریه زهرا کَن همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۴۴۳۳۹۶۰۱

۰۲۱-۴۴۳۳۹۶۰۰

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان در واقع ماده‌ای ترکیبی از جنس پلاستیک و شیشه است که برای ترمیم دندان‌ها و بهبود ظاهر آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده در واقع همان ماده‌ای است که برای پر کردن دندان‌ها از آن استفاده می‌شود. این مواد به صورت خمیری می‌باشند و رنگی نزدیک به رنگ دندان دارند که یک لایه نازک از آن‌ها روی دندان قرار داده می‌شود و برای تثبیت و سخت شدن آن روی آن‌ها نور آبی تابانده می‌شود.

به طور کلی کامپوزیت‌ها به دو دسته کامپوزیت ونیر و کامپوزیت رزین تقسیم می‌شوند. کامپوزیت ونیر نسل جدیدی از کامپوزیت‌ها می‌باشد که دارای استحکام و ثبات رنگی بیشتری می‌باشد و شباهت بسیاری به لمینت سرامیکی دارد. از همین رو طراحی لبخند با کامپوزیت ونیر محبوبیت بسیاری دارد. در صورتی که دندان شما شکستگی‌های مختصری داشته باشد و یا آسیب دیده باشد، کامپوزیت ونیر گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهد بود و در یک جلسه می‌تواند دندان شما را ترمیم و لبخند شما را زیباتر کند.

طراحی لبخند با کامپوزیت به چه معناست؟

به طور کلی طراحی لبخند یا همان اصلاح طرح لبخند به آن دسته از اعمال دندانپزشکی گفته می‌شود که منجر به زیباتر شدن دندان‌های جلویی که در لبخند افراد قابل مشاهده است، می‌باشد. این اعمال می‌تواند شامل ارتودنسی دندان، باندینگ، بلیچینگ دندان، رفع مشکلات لثه‌ای، کاشت دندان، ایمپلنت، لمینت دندان و کامپوزیت دندان باشد. هر یک از موارد گفته شده می‌توانند بنا به مشکلات مختلفی مورد استفاده قرار گیرند.

طراحی لبخند با کامپوزیت یکی از رایج‌ترین روش‌های اصلاح طرح لبخند می‌باشد. در این روش لایه نازکی از کامپوزیت روی دندان‌ها قرار می‌گیرد و موجب رفع اشکالات و ناهنجاری‌های دندان می‌شود. این لایه کامپوزیتی ماندگاری بالایی دارند و می‌توان ۴ تا ۸ سال از آن‌ها استفاده نمود. البته که ماندگاری آن‌ها کاملا وابسته به مراقبت‌های بعد از طراحی لبخند با کامپوزیت می‌باشد.

در طراحی لبخند با کامپوزیت، تراش بسیار کمی روی دندان‌ها صورت می‌گیرد و حتی در مواردی دندان‌ها تراش داده نمی‌شوند. هزینه طراحی لبخند با این روش و همچنین طول درمان آن بسیار کمتر از سایر روش‌های طراحی لبخند می‌باشد.

طراحی لبخند با کامپوزیت و هزینه آن

طراحی لبخند با کامپوزیت و هزینه آن

جهت مشاهده نمونه‌ها از صفحه اینستاگرام بازدید نمایید.

darmangah.alzahra@

طراحی لبخند با کامپوزیت مناسب چه کسانی است؟

به طور کلی طراحی لبخند برای تمام کسانی که قصد دارند لبخند زیباتری برای خود بسازند، مناسب می‌باشد. طراحی لبخند با کامپوزیت برای افراد زیر مناسب می‌باشد:

 • افرادی که هشت دندان جلویی‌شان دارای پوسیدگی باشد
 • افرادی که بین دندان‌های جلویی‌شان فاصله وجود دارد
 • افرادی که به صورت مادرزادی دندان‌های زرد یا لک‌دار دارند
 • افرادی که دندان‌هایشان به دلیل مصرف سیگار، نوشابه و خوراکی‌های دیگر زرد شده باشد

طراحی لبخند با کامپوزیت و هزینه آن

موارد استفاده از کامپوزیت برای طراحی لبخند

طراحی لبخند با کامپوزیت علاوه بر اینکه مزایای بسیار زیادی دارد، در موارد بسیاری نیز کاربرد دارد. کاربرد‌های کامپوزیت در اصلاح طرح لبخند به شرح زیر می‌باشند:

 • طراحی لبخند با کامپوزیت برای پر کردن دندان‌های پوسیده در طرح لبخند

بدون شک یکی از مهم‌ترین کاربرد‌های کامپوزیت برای پر کردن دندان‌ها می‌باشد. دندان‌هایی که بنا به هر دلیلی پوسیده شده‌اند و نیاز به عصب کشی دارند، باید پس از انجام عصب کشی دندان پر شوند. برای پر کردن دندان‌های عقبی از ماده‌ای به نام آمالگام استفاده می‌شوند و برای پر کردن دندان‌های جلویی، کامپوزیت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • طراحی لبخند با کامپوزیت برای ترمیم دندان‌های شکسته

دندان‌های جلویی به هر دلیلی می‌توانند شکسته و یا لب پر شوند. برای ترمیم این دندان‌های شکسته از ماده کامپوزیتی استفاده می‌شود. این ماده علاوه بر ترمیم دندان، طراحی لبخندی زیبا را نیز به همراه خواهد داشت.

 • طراحی لبخند با کامپوزیت برای بستن فاصله میان دندان‌ها

در صورتی که تنها دو دندان بیمار از یکدیگر فاصله داشته باشند، نیازی به انجام ارتودنسی برای اصلاح آن‌ها نمی‌باشدو دندانپزشک می‌تواند با استفاده از مواد کامپوزیتی اقدام به بستن فاصله میان دندان‌های بیمار نماید و دندان‌های بیمار در کوتاه‌ترین زمان ممکن مرتب و منظم خواهند شد.

طراحی لبخند با کامپوزیت و هزینه آن

 • طراحی لبخند با کامپوزیت برای سفید کردن دندان‌های تیره

دلایلی مانند مصرف سیگار و رژیم غذایی ناسالم می‌توانند موجب زرد شدن دندان‌ها در گذر زمان شود. کامپوزیت گزینه بسیار مناسبی برای سفید و درخشنده کردن دندان‌های تیره می‌باشد. در طراحی لبخند با کامپوزیت، برای سفید کردن دندان‌ها ابتدا مقدار کمی از سطح روی دندان تراش داده می‌شود و سپس روکش‌های کامپوزیتی با رنگ‌های روشن‌تر روی آن‌ها قرار می‌گیرد.

اقدامات لازم پیش از طراحی لبخند با کامپوزیت

پیش از اقدام برای انجام کامپوزیت، بیمار باید دندان‌های بیمار توسط متخصص معاینه و بررسی شود. زیرا برخی از مشکلات و آسیب‌های دندانی ممکن است به نحوی باشند که امکان اصلاح آن‌ها از طریق کامپوزیت مهیا نباشد. در این صورت دندانپزشک راه‌های دیگری را برای طراحی لبخند به شما پیشنهاد خواهد داد.

نکته دیگری که پیش از انجام کامپوزیت باید به آن دقت داشته باشید این است که به هنگام طراحی لبخند با کامپوزیت نباید هیچگونه بیماری لثه و یا التهاب لثه‌ای داشته باشید و پیش از اقدام به طراحی لبخند با کامپوزیت باید آن را به طور کامل درمان کنید.

طراحی لبخند با کامپوزیت و هزینه آن

مراحل انجام طراحی لبخند با کامپوزیت

برای استفاده از کامپوزیت برای طراحی لبخند، ابتدا دندان‌ها کاملا تمیز می‌شوند تا سطح دندان کاملا تمیز و بدون جرم باشد. سپس دندان‌ها خشک می‌شوند تا هیچگونه خون و بزاق روی دندان وجود نداشته باشد.

در مرحله بعد با استفاده از موادی اسیدی سطح جلوی دندان را آماده چسباندن کامپوزیت بر روی آن می‌کنند. این مرحله تاثیر بسیار زیادی در چسبیدن کامپوزیت خواهد داشت.

سپس روی سطح دندان‌ها چسب مخصوصی زده می‌شود، بعد از زدن چسب مواد کامپوزیت با ملایمت روی آن قرار داده می‌شود. مقدار کامپوزیتی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، در افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد.

در این مرحله از آن جایی که مواد کامپوزیت، چندان سخت نیستند، روی آن‌ها پرتو نور آبی با طول موج مشخصی تابانده می‌شود، تا مواد کامپوزیت فعال و سخت شوند.

در مرحله آخر، دندانپزشک با استفاده از پولیش فرم دلخواه را به دندان شما می‌دهد و زیبایی را برای دندان‌ها شما و لبخندتان به ارمغان می‌آورد.

طراحی لبخند با کامپوزیت و هزینه آن

طراحی لبخند با کامپوزیت و هزینه آن

مراقبت‌های بعد از طراحی لبخند با کامپوزیت

طبیعی است که رعایت برخی نکات و انجام برخی مراقبت‌ها پس از انجام کامپوزیت دندان، می‌تواند سبب گردد که عمر مفید کامپوزیت‌ها افزایش یابد. در ادامه، برخی از مراقبت‌ها را که می‌توانند سبب افزایش مقاومت و طول عمر کامپوزیت دندان شوند را بیان کرده‌ایم:

 • پس از اتمام طراحی لبخند با کامپوزیت، تا چند ساعت و تا زمانی که بی‌حسی دندان به کلی از بین برود، از گاز زدن و خوردن غذاهای سفت بپرهیزید.
 • در صورتی که چند روز بعد از انجام کامپوزیت دندان با مشکلات جزئی آن مواجه شدید، به دندانپزشک متخصص خود مراجعه نمایید تا مشکلات را رفع نماید.
 • بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت نمایید. استفاده از مسواک و نخ دندان تاثیر به سزایی در سلامت دندان‌های شما خواهد داشت.
 • داشتن رژیم غذایی مناسب و پرهیز از خوردن غذاهایی که سبب تغییر رنگ دندان‌های می‌شوند، تاثیر به‌سزایی بر سلامت و زیبایی کامپوزیت‌های دندانی خواهد داشت.
 • از دندان‌هایی که روی آن‌ها کامپوزیت قرار گرفته است، به عنوان ابزار استفاده نکنید! جویدن ناخن یا مداد، بازکردن گره‌های سفت و یا شکستن یخ یا آجیل با دندان سبب می‌گردد که عمر مفید کامپوزیت‌ها کاهش یابد.

طراحی لبخند با کامپوزیت و هزینه آن

هزینه طراحی لبخند با کامپوزیت

طراحی لبخند با کامپوزیت نسبت به سایر روش‌های طراحی لبخند هزینه مناسب‌تر و به صرفه‌تری دارد. هزینه کامپوزیت بسته به نوع موادی که مورد استفاده قرار می‌گیرند، میزان آسیب دندان و همچنین دندانپزشک معالج شما متفاوت باشد، اما به طور کلی هزینه آن به ازای هر واحد از ۴۰۰ هزار تومان تا ۱.۵ میلیون تومان متفاوت باشد.

دندانپزشک معالج شما پس از بررسی دندان‌های شما مناسب‌ترین کامپوزیت را به شما پیشنهاد خواهد داد و هزینه طراحی لبخند شما بسته به کامپوزیت استفاده شده، مشخص خواهد شد.

کلینیک خیریه حضرت زهرا کن

 • ساخت دندان مصنوعی ۵ روز کاری، دندان ژله‌ای ۱۰روز کاری با تعرفه‌های جدید
 • خدمات ترمیمی
 • خدمات پروتز
 • خدمات عصب کشی
 • خدمات ارتودنسی
 • خدمات دندانپزشکی (زیبایی)

جمعه‌ها بخش پزشکی و دندان پزشکی مجتمع فعال می‌باشد.

طراحی لبخند با کامپوزیت و هزینه آن

جهت مشاوره کلیک کنید تا با شما تماس بگیریم.

طراحی لبخند با کامپوزیت و هزینه آن

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۴۴۳۳۹۶۰۱

۰۲۱-۴۴۳۳۹۶۰۰

طراحی لبخند با کامپوزیت و هزینه آن

جهت مشاهده نمونه‌ها از صفحه اینستاگرام بازدید نمایید.

darmangah.alzahra@

طراحی لبخند با کامپوزیت و هزینه آن

مسیر۱ : بلوار کوهسار، انتهای زینعلی شمالی (حاج ملاحسین)، پلاک ۵۲
مسیر۲ : کن، ایستگاه یخچال، اول زینعلی شمالی (حاج ملاحسین)، پلاک ۵۲

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج