۱۱۹۹۷۵۲
۶۷۱۹
۶۷۱۹
پ

محتوای حمایت‌شده

بهترین قالیشویی فرش دستباف کجاست؟

بهترین قالیشویی فرش دستباف از بهترین مواد و دستگاه ها برای شستشوی فرش دستباف استفاده می‌کند و فرش را با کمترین آسیب شسته و تحویل مشتریان می‌دهد.

برترین‌ها: فرش دستباف ایران یکی از مهمترین صنایع دستی به شمار می‌رود که نشانه فرهنگ و تاریخ سرزمین مان را داشته و جنبه‌های مختلفی نیز به همراه دارد و حضور حفظ و صیانت این صنعت بسیار حائز اهمیت می‌باشد. هر کدام از این فرش‌ها چه به صورت قالیچه کوچکی باشد یا فرش‌های بزرگ که خانه را پوشش می‌دهند هریک با دقت و ظرافت در طولانی مدت بافته شده اند و تمام افرادی که در این محصول گران بها و ارزشمند استفاده می‌کنند باید از این موضوع آگاهی لازم را داشته باشند که مراقبت و شستشوی مخصوص به خود را نیز به همراه دارد از با توجه به این مسائل به شما پیشنهاد می‌دهیم برای آگاهی از موارد لازم ادامه مطلب را مطالعه فرمایید.

بهترین قالیشویی فرش دستباف کجاست؟

قالیشویی جام با کیفت خدمات و سرویس فوری در محل

سفارش آنلاین: jaamcarpet.com

شستن به وقت فرش

شما می‌دانید که فرش در معرض تمام آلودگی‌ها و میکروب قرار دارد، زیرا ارتباط انسان با فرش بیشتر از وسایل دیگر خانه می‌باشد حتی اگر فرش در ظاهر تمیز باشد و کثیف به نظر نرسد، اما به مرور زمان رنگ آن کدر شده و چهره ناخوشایندی به خود می‌گیرد اگر به صورت مرتب فرش‌ها را شستشو ندهیم گرد و غباری که روی فرش آن می‌نشیند باعث می‌شود به فرش نفوذ کند و این موضوع باعث فرسودگی و خرابی الیاف فرش می‌شود، اما شستشوی مرتب موجب از بین رفتن آلودگی و گرد و غبار در روی آن‌ها می‌گردد و ظاهری زیبا و آراسته تری را به فرش شما هدیه می‌دهد.

شما باید با استفاده از جاروبرقی به طور مرتب گرد و غبار‌های آن را پاک کنید، اما این کار باعث تمیزی سطحی آن می‌شود، زیرا گرد و غبار نیز در ته و عمق فرش می‌ماند که آن فقط به وسیله شستشو پاکیزه می‌گردد و همچنین لایه‌های چربی و آلودگی نیز روی آن‌ها به مرور زمان باعث زرد شدن و نافرم شدن آن می‌گردد که باعث منبع آلودگی می‌گردد که می‌تواند باعث مریضی‌های پوستی و برخی از بیماری‌ها می‌گردد پس به این نکته توجه داشته باشید فرش‌ها را به طور مداوم، اما به اندازه شستشو دهید.

شستن فرش دستباف به روش سنتی

فرش دستباف همانطور که از ظاهر آن پیداست وزن سنگینی دارد، زیرا تمام تار و پود‌های آن به وسیله انسان با ظرافت کاملی بافته شده است وزن آن‌ها در مقایسه با فرش‌های ماشینی بسیار سنگین است پس شستن فرش‌های دستباف به روش سنتی بسیار سخت می‌باشد، اما در قدیم روشی جز نیروی انسانی برای تمیز کردن آن‌ها نداشتند پس فرش‌های دستباف را پهن می‌کردند و به وسیله چوب‌های بلند با ضربه‌های متعدد گرد و غبار را از آن می‌گرفتند و سپس آن را در یک محیط مسطح و تمیز پهن کرده به وسیله مواد شوینده مانند تاید آن را شستشو و آبکشی می‌کردند.

بهترین قالیشویی فرش دستباف کجاست؟

قابل ذکر است که تاید دارای بافت زبر می‌باشد که همین زبری باعث از بین رفتن فرش و الیاف آن می‌شود که به مرور زمان رنگ‌های آن در هم پخش شده و زیبایی فرش را می‌ستاند و در آخر نیز آن را در سطح شیبدار قرار می‌دهیم تا آب نفوذ کرده در آن خارج شود و سپس در محل مناسبی پهن می‌کنیم اگر آن را در همان خیسی بگذارید و پهن نکنید زیر فرش باد و هوا نمیخورد و باعث کپک می‌شود پس توجه لازم را داشته باشید حتماً باید آن را به وسیله نور خورشید خشک کنید که همین به خودی خود در معرض نور مستقیم آفتاب قرار می‌گیرد که باعث رنگ پریدگی فرش می‌شود. اما اگر فرش شما دارای یک لکه بسیار ریز می‌باشد شستن تمام فرش صحیح نمی‌باشد شما با استفاده از مواد شوینده لازم می‌توانید آن لکه را پاکیزه کنید.

شستن فرش دستباف با قالیشویی

همانطور که در متن فوق برای شما توضیح دادیم شستن فرش‌های دستباف در خانه به روش سنتی بسیار کار سخت و طاقت فرسا می‌باشد همچنین مشکلات و مضرات خود را در به همراه دارد پس شما می‌توانید فرش‌های اصیل و ارزشمند خود را به قالیشویی‌های معتبر بسپارید آن‌ها می‌توانند به وسیله دستگاه‌های مربوطه فرش‌های شما را به خوبی و بدون هیچ صدمه‌ای شستشو و تحویل دهند. در قالیشویی شستن فرش‌ها به چند دسته تقسیم می‌شود که در ادامه با توضیح کامل آن‌ها را برای شما بازگو خواهیم کرد.

اولین کاری که انجام می‌دهند روش گرد و غبار گیری می‌باشد که با استفاده از دستگاه غبارگیری فرش‌ها را درون آن قرار می‌دهند و در مدت زمان معین گرد و غبار از آن‌ها خارج می‌شود اگر این کار را انجام ندهند شستن فرش عملاً کار بیهوده‌ای به حساب می‌آید، زیرا گرد و غبار در ته فرش باقی می‌ماند و با شستشوگرد و غبار از آن خارج نمی‌شود و به مرور زمان باعث فرسودگی فرش می‌شود. سپس فرش را در یک سطح تمیز پهن با استفاده از مواد شوینده فرش را می‌شویند که این کار توسط دستگاه‌های مربوطه که روی فرش حرکت می‌کند انجام شده تا قسمت‌های تیره و لکه دار را با مواد شوینده پاکیزه کند.

بهترین قالیشویی فرش دستباف کجاست؟

این دستگاه‌ها به وسیله نیروی برق کار می‌کند سپس فرش را آبکشی می‌کنند تا مواد شوینده از روی آن پاک شود این کار را دوبار انجام می‌دهند تا به خوبی تمیز شود و مرحله بعد آب گیری فرش می‌باشد که در این مرحله فرش‌های لول شده را در دستگاه‌های استوانه‌ای شکل که دیواره فلزی و مشبکی دارند؛ قرار می‌دهند تا آب به وسیله آن خارج شود.

این دستگاه با سرعت معین و با حرکت دورانی میچرخد تا آب موجود در فرش‌ها را به اطراف هدایت کند و آب از پشت فرش خارج شود و در آخر فرش را در دستگاه‌های خشک کن قرار می‌دهند، زیرا خشک کردن فرش به روش سنتی مانند قرار دادن آن در زیر نور آفتاب بسیار کار سخت و نا مناسبی می‌باشد، اما در گرم خانه‌ها دستگاه‌های گرما سازی وجود دارد که با ایجاد حرارت می‌تواند فرش‌ها را در کوتاهترین زمان خشک کند قابل ذکر است که شستشوی فرش‌های دستبافی که دارای پارگی و پوسیدگی هستند کمی متفاوت‌تر می‌باشد.

برای شستن فرش دستباف از چه مواد شوینده‌ای استفاده می‌کند؟

رنگ‌های متنوع فرش‌های دستباف با شستشو و مواد شوینده نامناسب در تمام فرش پخش می‌شود و زیبایی قالی را می‌گیرد پس باید مواد شوینده مناسبی برای تمیز کردن انتخاب کنید؛ مواد شوینده انواع و اقسام متنوعی را شامل می‌شود که همه آن‌ها برای شستشوی فرش دستباف مناسب نیست بهترین آن شامپو می‌باشد که علاوه بر تمیزی و درخشان کردن، نرم کننده نیز در درون آن موجود است که باعث نرمی فرش و لطافت آن نیز حفظ می‌گردد پس شستن فرش با شامپو بسیار گزینه مناسبی است، زیرا به فرش شما صدمه وارد نکرده و با شستن؛ زیبایی آن دو چندان می‌شود.

نگهداری و مراقبت از فرش دستباف

به شما پیشنهاد می‌دهیم فرش‌های دستباف را در قسمتی از منزل نگهداری کنید که رفت و آمد زیادی روی آن قرار ندارد و با توجه به این موضوع نیز احتیاجی به شستشوی مکرر و پی در پی آن نخواهد بود، زیرا با این کار دیگر به وجد دچار کثیفی بیش از حد نخواهد شد. شستن زیادی فرش باعث کهنه شدن و فرسودگی آن می‌گردد هر چه کمتر شسته شود آسیب کمتری به آن وارد می‌شود یکی دیگر از نکات مهم نگهداری از فرش‌های دستباف این است که فرش‌ها را هر چند وقت یکبار سر و ته کنید تا تمام قسمت‌ها فرش به صورت یک دست در معرض آلودگی قرار بگیرد. پس برای نگهداری آن در طولانی مدت و در عین حال آراسته بودن باید به نکات ذکر شده توجه و دقت لازم را داشته باشید؛ زیرا فرش دستباف خود به تنهایی یک وسیله زینتی و بسیار با ارزش به شمار می‌رود شما با شستشوی به وقت و مراقبت‌های لازم می‌توانید این وسیله زینتی را به خوبی حفظ کنید.

کارخانه قالیشویی جام

قالیشویی جام در شمال تهران با بیش از نیم قرن تجربه در صنعت قالیشویی مدرن، با جدیدترین دستگاهها و متریال روز دنیا در ارائه خدمات قالیشویى، موکت شویى و مبلشویى با بهترین سرویس و خدمات در محل

شماره های تماس:

۰۲۱-۴۴۳۳۷۰۱۱

۰۲۱-۴۴۳۳۳۳۶۹

۰۲۱-۴۴۰۴۳۱۱۰

۰۲۱-۲۲۰۶۹۳۷۷

۰۲۱-۸۸۶۱۴۶۰۴

۰۲۱-۴۴۸۲۶۸۸۲

۰۲۱-۶۶۵۵۴۲۰۵

۰۲۱-۴۴۷۱۷۸۱۰

۰۲۱-۴۴۹۵۲۰۳۷

۰۲۱-۴۴۴۲۳۶۶۴

سفارش آنلاین: jaamcarpet.com

 

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

محتوای حمایت شده

سایر رسانه ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج