آوینا_استیکی 2
adexo3
۱۲۷۳۸۶۸
۷۵۸۸
۷۵۸۸
پ

بازیگران ایرانی که با اولین بازی ثروتمند شدند

برخی از بازیگران مشهور سینما و تلویزیون هستند که تنها با ایفای نقش در یک فیلم توانستند به بازیگران مشهور تبدیل شوند و مردم آن را بشناسند.

رکنا: برخی از بازیگران مشهور سینما و تلویزیون هستند که تنها با ایفای نقش در یک فیلم توانستند به بازیگران مشهور تبدیل شوند و مردم آن را بشناسند.

در میان این بازیگران مشهور بازیگرانی هستند که سال ها کار میکنند و همچنان به شهرت کافی نمیرسند؛ اما این بازیگران مشهور برخی در اولین کار حرفه ای خود مطرح می شوند و جزو دسته بازیگران مشهور به حساب می آیند.

به گزارش رکنا، در میان بازیگران مشهور سینما و تلویزیون کشورمان برخی از هنرمندان با یک فیلم به شهرت رسیده و گاه در اولین تجربه سینمایی خود یک شبه ره صد ساله را پیمودند. تعدادی از این بازیگران با تلاش و کسب تجربه مسیر موفقیت را ادامه داده و تبدیل به سوپراستارهای سینما شدند.

بازیگران مشهوری که تنها با یک فیلم مشهور شدند!

هدیه تهرانی با فیلم سلطان

مسعود کیمیایی در فیلم «سلطان» چهره جدیدی به سینما معرفی کرد که تبدیل به یکی از سوپراستارهای سینما شد.

هدیه تهرانی بازیگر نقش اصلی فیلم سلطان، تبدیل به یک چهره متفاوت در سینما شده بود که توجه مخاطبان بسیاری را به خود جلب کرد و محبوبیت خود را با بازی در «غریبانه»، «قرمز»، «شوکران»، «سیاوش»، «دست های آلوده» و ... تکرار نمود.

هدیه تهرانی دوبار موفق به کسب سیمرغ بلورین بهترین بازیگر برای فیلم های«چهارشنبه سوری» و «قرمز» شد.

او پس از مدتها با فیلم «بی همه چیز» در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر ثابت کرد که با گذشت سالها باز هم می تواند سوپراستار سینمای ایران باقی بماند.

بازیگران ایرانی که با اولین بازی ثروتمند شدند

پیمان معادی با فیلم درباره الی

پیمان معادی برای اولین بار با فیلم درباره الی توسط اصغر فرهادی در سال 1387 مقبل دوربین قرار گرفته و مسیر حرفه ای خود را از پشت صحنه به مقابل دوربین تغییر دد. چهره جدید فیلم اصغر فرهادی توانست بار دیگر توجه این کارگردان را جلب کرده و به عنون نقش اصلی فیلم دیگر او با نام جدایی نادر از سیمین نقش آفرینی کند.

تسلط پیمان معادی به زبان انگلیسی موفقیت های دیگری برای او به همراه داشت و این بازیگر در چند پروژه هالیوودی همچون «کمپ ایکس ری» در کنار کریستین استوارت ، «آخرین شوالیه» با مورگان فریمن و سریال «عدالت کیفری، با رابرت دنیرو نقش آفرینی کند.

بازیگران ایرانی که با اولین بازی ثروتمند شدند

ساره بیات با فیلم جدایی نادر از سیمین

ساره بیات چهره جدید اصغر فرهادی در فیلم جدایی نادر از سیمین بود. این کارگردان در هر کدام از فیلم های خود، استعداد جدیدی را اعم از جوان و میانسال به عرصه هنر معرفی کرده است.

نقش راضیه در فیلم جدایی نادر از سیمین مسیر جدیدی را برای موفقیت در عرصه بازیگری ساره بیات گشود.

ساره بیات پیش از این فیلم در سریال های «تباهی»، «بی گناهان» و «یک مشت پر عقاب» بازی کرده بود اما با جدایی نادر از سیمین به یک چهره شناخته شده تبدیل شد.

بازیگران ایرانی که با اولین بازی ثروتمند شدند

نیکی کریمی با فیلم عروس

نیکی کریمی برای اولین بار در فیلم وسوسه به کارگردانی جمشید حیدری در سال 1368 نقش آفرینی کرد که دیده نشد و فیلم عروس سرآغاز فعالیت حرفه ای او لقب گرفت.

فیلم عروس به کارگردانی بهروز افخمی باعث شد تا نیکی کریمی تبدیل به ستاره سینما شده و از آن پس در فیلم های شاخصی همچون «سارا»، «پری»، «بوی پیراهن یوسف»، «دو زن»، «واکنش پنجم»، «دیوانه ای از قفس پرید» و … با کارگردانان و بازیگران سرشناس عرصه هنر همکاری کند.

بازیگران ایرانی که با اولین بازی ثروتمند شدند

حمید فرخ نژاد با فیلم عروس آتش

حمید فرخ نژاد برای اولین بار با فیلم «در کوچه های عشق» فعالیت هنری خود را آغاز کرد که دیده نشد اما حضور او در فیلم دیگر این کارگردان به نام «عروس آتش) به یکی از نقشهای مهم در کارنامه هنری اش تبدیل شده و او را به عنوان یک ستاره معرفی کرد.

حمید فرخ نژاد بعد از آن در فیلم ابراهیم حاتمی کیا یکی دیگر از نقش های مهم بازیگری خود را ایفا نمود و سپس به یکی از بازیگران پر کار تبدیل شد.

فصل اول و دوم فیلم گشت ارشاد و تگزاس موفقیت های دیگر این هنرمند بودند.

بازیگران ایرانی که با اولین بازی ثروتمند شدند

محمدرضا گلزار با فیلم سام و نرگس

محمدرضا گلزار یکی از نوازندگان گروه آرایان بود که به طور اتفاقی با ایرج قادری آشنا شده و بازیگر نقش اصلی فیلم سام و نرگس شد. این فیلم او را به عنوان ستاره جدید سینما معرفی کرد.

محمدرضا گلزار بعد از سام و نرگس، فعالیت بازیگری خود را ادامه داده و یکی از سوپراستارهای سینمای ایران لقب گرفت.

این هنرمند علاوه بر بازیگری در سینما تچربه چند سریال در نمایش خانگی را نیز دارد.

بازیگران ایرانی که با اولین بازی ثروتمند شدند

هانیه توسلی با فیلم شام آخر

هانیه توسلی یکی از چهره های جدید سینما بود که با فیلم شام آخر به کارگردانی فریدون جیرانی در سال 1380 دیده شد. او با وجود تجربه کتاه در چند فیلم توانست با نمایش شام آخر پیشنهادات مختلفی را از سوی کارگردانان مطرح دریافت کند.

فیلم شب های روشن یکی از فیلم های شاخص در کارنامه هنری هانیه توسلی است که تندیس بهترین بازیگر را از جشن خانه سینما دریافت کرد. این هنرمند برای بازی در فیلم «دهلیز» موفق به کسب جایزه سیمرغ از سی و یکمین جشنواره فیلم فجر شد.

بازیگران ایرانی که با اولین بازی ثروتمند شدند

الناز شاکردوست با گل یخ

کیومرث پوراحمد در فیلم «گل یخ» به سراغ چهره ناشناخته و جدیدی رفت که الناز ساکردوست نام داشت.

الناز شاکردوست با بازی در این فیلم تبدیل به یکی از بازیگران پرکار و پولساز شد اما در سالهای اخیر با تغییر شیوه بازیگری خود نقشهای مهمی را در کارنامه هنری اش به ثبت رساند.

فیلم شبی که ماه کامل شد نمونه ای از فیلم های جدید الناز شاکردوست است که سیمرغ بلورین جشنواره فجر را برای او به ارمغان آورد.

این بانوی هنرمند فیلم های تی تی و ابلق را در نوبت اکران دارد.

بازیگران ایرانی که با اولین بازی ثروتمند شدند

ابوالفضل پورعرب با فیلم عروس

فیلم عروس به کارگردنی بهروز افخمی در سال 1369، ستاره دیگری به سینما معرفی کرد که ابوالفضل پور عرب نام داشت. فروش بالای فیلم عروس باعث شد تا ابوالفضل پورعرب به یکی از ستارگان سالهای بعد سینما تبدیل شود.

ابوالفضل پورعرب چهره ای بود که تا یکی دو دهه بعد نقش اول فیلم های سینمایی را ایفا می کرد و «نرگس»،«مردی شبیه باران»، «غریبانه»، «مردی از جنس بلور»، «دست های آلوده» از مهمترین فیلم های او در سینما می باشد.

بازیگران ایرانی که با اولین بازی ثروتمند شدند

محمدرضا فروتن با فیلم مرسدس

مسعود کیمیایی در سال 1376 جوانی خوش تیپ با صدایی خاص را در فیلم مرسدس معرفی کرد که پیش از آن تجربه های کوتاهی در فیلم های مختلفی داشت اما با فیلم مرسدس به عنوان ستاره جدید سینما مورد توجه بسیاری از مخاطبان قرار گرفت.

محمدرضا فروتن با فیلم قرمز به کارگردانی فریدون جیرانی ثابت کرد که لایق ستاره شد در سینما است. او برای این فیلم جایزه بهترین بازیگر نقش اول از جشنواره فجر شد و موفقیت خود را با فیلم «به آهستگی» در جشنواره تکرار کرد.

بازیگران ایرانی که با اولین بازی ثروتمند شدند

بهرام رادان با فیلم شور عشق

فیلم «شور عشق» به کارگردانی نادر مقدس در سال 1379 با وجود انتقادهای بسیار باعث معرفی شدن ستاره جدیدی با نام بهرام رادان شد.

بهرام رادان پس از این فیلم با کارگردانان مطرحی همکاری کرد و با «آواز قو» برای دریافت تندیس بهترین بازیگر جشن خانه سینما کاندید شد اما سیمرغ بلورین بهترین بازیگر جشنواره فجر برای فیلم های«شمعی درباد» و «سنتوری» را از آن خود کرد.

بازیگران ایرانی که با اولین بازی ثروتمند شدند

نوید محمدزاده با فیلم عصبانی نیستم

نوید محمدزاده یکی از بازیگران سخت کوش در عرصه تئاتر بود که سالهای به روی صحنه می رفت. حضور متفاوت نوید محمدزاده در فیلم عصبانی نیستم به کارگردانی رضا درمیشیان در سال 1392، او را تبدیل به یکی از ستارگان سینما در سالهای بعد کرد.

نوید محمدزاده در سالهای بعد، تلاش بسیاری برای پیشرفت خود کرد و فیلم های «ابد و یک روز»، «خشم و هیاهو»، «مغزهای کوچک زنگ زده»، «بدون تاریخ، بدون امضا» و «سرخپوست» ماحصل آن دوران است.

بازیگران ایرانی که با اولین بازی ثروتمند شدند

علی دهکردی با فیلم از کرخه تا راین

علی دهکردی برای اولین بار در فیلم «از کرخه تا راین» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا در سال 1371 دیده شد. این درحالی بود که علی دهکردی تجربه حضور در سریالهای «قابیل» و «مهر و ماه» را داشت.

ستاره فیلم «از کرخه تا راین» نتوانست موفقیت خود را دوباره تکرار کند و محبوبیت او بیشتر به دلیل حضور در همین فیلم است.

بازیگران ایرانی که با اولین بازی ثروتمند شدند

لیلا حاتمی با فیلم لیلا

داریوش مهرجویی در سال 1375 بازیگر جدیدی در فیلم «لیلا» را به سینما معرفی کرد که توجه منتقدان بسیاری را به خود جلب نمود.

لیلا حاتمی بازیگر فیلم «لیلا»، در نوجوانی با پسرک فیلم «کمال الملک» و دخترک «دلشدگان»، فعالیت بازیگری خود را آغاز کرده بود اما «لیلا» او را تبدیل به یکی از ستاره های سینما کرد که موفقیت خود را طی سالهای بعد نیز تکرار نمود.

این بانوی هنرمند تاکنون جوایز مختلفی از جشنواره فجر و جشن خانه سینما و ... دریافت کرده و از سوپراستارهای سینمای امروز می باشد.

بازیگران ایرانی که با اولین بازی ثروتمند شدند

ترانه علیدوستی با فیلم من ترانه 15 سال دارم

ترانه علیدوستی با نقش ترانه در فیلم من تترانه ۱۵ سال دارم به سینما معرفی شد. فیلمی به کارگردانی رسول صدرعاملی که تحسین همگان را برانگیخته و بازیگر نقش ترانه را تبدیل به ستاره سینما کرد.

این بازیگر دو سال بعد با فیلم شهرزیبا به کارگردانی اصغر فرهادی با ظاهری متفاوت مقابل دوربین قرار گرفت و بازیگر فیلم بعدی این کارگردان به نام چهارشنبه سوری شد.

ترانه علیدوستی با سریال شهرزاد تبدیل به یکی از ستاره های محبوب سینما و نمایش خانگی شده و نظرات مخاطبان سخت پسند و عامه را جلب کند.

بازیگران ایرانی که با اولین بازی ثروتمند شدند

 

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتی ۹/۵ ميليون تومان

>> ویزیت و مشاوره رایگان <<
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت برترین ها هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج