۱۲۹۸
۶۶۲۶
۶۶۲۶
پ

محتوای حمایت‌شده

تزریق ژل چیست؟ + کاربرد، مزایا، عوارض، ماندگاری و هزینه

معیارهای زیبایی از دید هرکس می‌تواند متفاوت باشد و همچنین در طول تاریخ، زیبایی اهمیت ویژه‌ای برای انسان‌ها داشته است و افراد همیشه از روش‌های مختلفی برای زیباتر کردن خود و رفع عیوب صورت و بدن استفاده کرده‌اند. در ادامه قصد داریم تا در مورد تزریق ژل و کاربرد، مزایا، عوارض، ماندگاری و هزینه آن صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

برترین‌ها: معیارهای زیبایی از دید هرکس می‌تواند متفاوت باشد و همچنین در طول تاریخ، زیبایی اهمیت ویژه‌ای برای انسان‌ها داشته است و افراد همیشه از روش‌های مختلفی برای زیباتر کردن خود و رفع عیوب صورت و بدن استفاده کرده‌اند.

یکی از این روش ها که در زیبایی و جوان‌سازی پوست و فرم دهی صورت و بدن تأثیر بسزایی دارد، تزریق ژل و انواع فیلر است. تزریق فیلر نوعی درمان بی‌خطر برای رفع علائم پیری، افتادگی پوست صورت و بدن و زیبایی بیشتر است که باید تزریق آن در مراکز معتبر انجام شود. در ادامه قصد داریم تا در مورد تزریق ژل و کاربرد، مزایا، عوارض، ماندگاری و هزینه آن صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

تزریق ژل چیست؟ + کاربرد، مزایا، عوارض، ماندگاری و هزینه

برای مشاوره با کلینیک کوروش کلیک کنید.

10 درصد تخفیف برای تزریق ژل

هر 10 میلیون شامل یک میلیون خدمات رایگان به انتخاب شما

تزریق ژل چیست؟

یکی از اولین نشانه‌های پیری، از دست رفتن حجم پوست صورت و بدن و ایجاد چین و چروک است. ژل صورت محصولاتی هستند که حاوی کلاژن، اسید هیالورونیک، یا هیدروکسی‌آپاتیت کلسیم هستند در واقع ژل ها نوعی پرکننده و حجم دهنده پوستی هستند که برای جوان‌سازی، فرم دهی و حجم‌دهی نقاط مختلف بدن استفاده می‌شوند. تزریق ژل یکی از محبوب‌ترین روش‌های حجیم کردن صورت است البته تزریق ژل بعد از تزریق بوتاکس فراگیرترین روش جوانسازی پوست در جهان است. تزریق فیلر و ژل با نام‌های ایمپلنت تزریقی، پرکننده چین‌ و چروک، پرکننده بافت نرم و پرکننده پوستی نیز شناخته شده است.

انواع ژل

انواع ژل یا فیلر را میتوان از نظر ماندگاری و مواد تشکیل دهنده ژل تقسیم بندی کرد که در ادامه با آن ها آشنا میشویم.

ژل ها از نظر مواد تشکیل دهنده

از مهم‌ترین مواد تشکیل‌دهنده ژل یا فیلر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تزریق ژل چیست؟ + کاربرد، مزایا، عوارض، ماندگاری و هزینه

ژل هیالورونیک اسید

این ماده به طور طبیعی در پوست تمام انسان‌ها وجود دارد و به حفظ شادابی و رطوبت پوست کمک می‌کند. ماندگاری ژل هیالورونیک اسید نهایتا تا یک سال است و پس از آن به‌تدریج جذب بدن می‌شود. انواع فیلرهای هیالورونیک اسید مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا شامل ژوویدرم، رستیلن و بلوترو بالانس هستند.

ژل هیدروکسیل آپاتیت کلسیم

این ماده به طور طبیعی در استخوان یافت می‌شود. هیدروکسیل آپاتیت از نظر میزان غلظت به نسبت هیالورونیک اسید غلیظ‌تر است و طول عمر بیشتری دارد. تزریق این ماده به پوست سبب تحریک کلاژن‌سازی و رفع خطوط و چین و چروک پوست خواهد شد. از انواع فیلرهای هیدروکسیل آپاتیت کلسیم مورد تایید سازمان غذا و دارو می‌توان رادیز را نام برد.

ژل اسید پلی ال لاکتیک

این ماده با تحریک کلاژن‌سازی باعث استحکام پوست و کاهش چین‌ و چروک می‌شود. ژل اسکالپترا یکی از فیلرهای مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است که دارای مقدار زیادی اسید پلی ال لاکتیک است و معمولا تا دو سال ماندگاری دارد.

ژل پلی متیل متاکریلات

این ماده صنعتی است ولی برای استفاده در بدن ایمن شناخته شده است. همچنین به دلیل داشتن کلاژن فراوان، موجب سفتی و انسجام پوست می‌شود. بلافیل یکی از فیلرهای پلی متیل متاکریلات یا PMMA تأیید شده در سازمان غذا و داروی آمریکا است.

تزریق ژل چیست؟ + کاربرد، مزایا، عوارض، ماندگاری و هزینه

ژل ها از نظر ماندگاری

نتیجه تزریق ژل در همان جلسه اول کاملا مشخص میشود همین موضوع باعث شده تا این محصول زیبایی در بین افراد محبوبیت بیشتری داشته باشد. انواع ژل از نظر ماندگاری به سه گروه تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

ژل موقت

ژل موقت شامل هیالورونیک اسید، کلاژن، چربی بدن و کلسیم هیدروکسید است. از این ژل برای افزایش حجم در لب، گونه و فرم دهی سایر نقاط بدن استفاده می‌شود.

ژل نیمه موقت

این دسته از ژل‌ها در بیشتر مواقع برای پر کردن خطوط عمیق صورت و درمان افتادگی استفاده می‌شوند. توجه داشته باشید که فیلرهای نیمه دائمی بعد از چند هفته نیاز به ترمیم مجدد دارند.

ژل دائم

فیلر دائمی در برندهای مختلفی تولید می‌شوند؛ اما فقط تعداد محدودی از آن ها مورد تایید FDA آمریکا هستند. تخلیه فیلرهای دائمی کمی سخت است و عوارض جانبی بیشتری مثل عفونت به همراه دارد؛ بنابراین استفاده از آن به هر کسی توصیه نمی‌شود.

تزریق ژل در نواحی مختلف

اگر به دنبال لیفت غیر جراحی هستند یا فقط می‌خواهید چند خط ریز را صاف کنید یا چند چروک عمیق را پر کنید، ژل مناسب شما است. ژل قابلیت تزریق به بسیاری از نقاط بدن را دارد. البته باید توجه داشته باشید که حجم تزریقی و ماندگاری و برند ژل بسته به ناحیه‌ی بدن شما متفاوت می‌شود.

تزریق ژل چیست؟ + کاربرد، مزایا، عوارض، ماندگاری و هزینه

تزریق ژل به صورت

همواره میلیون‌ها نفر از فیلرهای پوستی استفاده می‌کنند تا ظاهری صاف‌تر به پوست خود بدهند و همچنان بتوانند عضلات صورت خود را حرکت دهند. نواحی مختلف تزریق ژل به صورت عبارتند از:

تزریق ژل به پیشانی

بهترین راه برای رفع خطوط عمیق ابرو و یشانی تزریق ژل است. در این روش از فیلری با ساختار مشابه ژل استفاده می کنند که موجب افزایش حجم زیر پوست می شود. حجم از دست رفته و خلا ایجاد شده در زیر پوست به کمک این روش جبران و پر خواهد شد.

تزریق ژل به گودی زیر چشم

تزریق ژل زیر چشم درمانی است که طی آن فیلرهای حاوی اسید هیالورونیک با استفاده از سوزن یا کانولا به داخل و اطراف گودی‌های تیره زیر چشم تزریق می‌شوند برای رفع گودی زیر چشم. تزریق ژل را می‌توان به تنهایی یا همراه با تزریق فیلر گونه انجام داد. هنگام درمان ناحیه زیر چشم توجه به کل صورت برای داشتن ظاهری طبیعی و متعادل بسیار مهم است. غالباً گودی‌های زیر چشم می‌توانند ناشی از کاهش حجم گونه‌ها باشند، بنابراین مهم است که علت اصلی را قبل از درمان مشخص کنید.

تزریق ژل به گونه

یکی از قسمت‌های بدن که به جذابیت بیشتر چهره کمک می‌کند، گونه است. تزریق فیلر به گونه برای آن دسته از افرادی که گونه شان برجستگی کمی دارد و فرورفته است، استفاده می‌شود. بلافاصله بعد از تزریق ژل شما شاهد لیفت و برجسته شدن استخوان گونه خود خواهید شد. در حال حاضر تزریق گونه از خدمات زیبایی پرطرفدار در بین بانوان محسوب است.

تزریق ژل چیست؟ + کاربرد، مزایا، عوارض، ماندگاری و هزینه

تزریق ژل به بینی

فیلر بینی می‌تواند نواقصی مانند برجستگی تیغه بینی، قوز بینی، عدم تقارن در دو طرف بینی، افتادگی بینی را بدون جراحی و خونریزی در کمترین زمان اصلاح کند. تزریق انواع ژل به دو طرف بینی در بیشتر مواقع قوز بینی را برطرف می‌کند؛ اما این تزریق اگر در نوک بینی انجام شود تا حدود زیادی سبب لیفت بینی و ظاهر مناسب آن خواهد شد.

توجه داشته باشید که تزریق فیلر بینی هرگز برای افرادی که از برجستگی بزرگی روی بینی برخوردارند، مناسب نیست. بهتر است برای اصلاح بینی‌های گوشتی با مشورت پزشک متخصص از روش عمل زیبایی که روش تهاجمی است استفاده شود.

تزریق ژل به خط خنده

تزریق ژل خط خنده یکی دیگر از خدمات زیبایی رایج در بین بانوان است که علاوه بر رفع خطوط و چین و چروک، به پر شدن و حجم دهی صورت نیز کمک می‌کند.

تزریق ژل به لب

لب یکی از قسمت هایی است که فرم آن در زیبایی چهره تاثیر زیادی دارد. برای حجیم شدن و فرم دهی لب‌ها به کمک تزریق انواع ژل، پزشک معمولا از ژل‌های حاوی اسید هیالورونیک استفاده می‌کند. هیالورونیک اسید در حدود ۶ الی ۱۲ ماه ماندگاری دارد و پس از این مدت لازم است ژل لب تمدید شود. این روش زیبایی و درمانی برای افرادی که لب‌های بسیار نازک یا نامتقارنی دارند، استفاده می‌شود.

تزریق ژل به چانه

 تزریق ژل به چانه می‌تواند سبب تحولی فوق‌العاده‌ در چهره شود. به کمک ژل چانه می‌توان به زاویه‌سازی صورت کمک کرد و عیوبی مثل داشتن غبغب را پوشاند. این روش معمولاً در افرادی که چانه کوچک و کوتاهی دارند، بیشتر نتیجه‌ بخش خواهد بود.

تزریق ژل به بدن

تزریق ژل به بدن در نواحی مختلفی انجام می‌شود که این نواحی عبارتند از:

تزریق ژل به گردن

از آنجایی که پوست گردن بسیار حساس تر از پوست سایر نواحی بدن است، خیلی بیشتر تحت تاثیر عواملی همچون افزایش سن، نور خورشید، افزایش وزن و ... قرار گرفته و سریع تر آثار پیری را نشان می دهد. مطالعات نشان داده‌اند که فیلرهای اسید هیالورونیک برای درمان خطوط گردن مناسب هستند. 

تزریق ژل به سینه

 برای فرم دهی، حجم‌دهی، لیفت و صاف شدن پوست سینه تزریق فیلر بسیار مؤثر است. ژل‌های مورداستفاده در این ناحیه از بدن در بیشتر مواقع حاوی اسید هیالورونیک هستند.

تزریق ژل به دست و بازو

با افزایش سن علاوه بر ایجاد چین و چروک، نواحی مختلف بدن حالت ارتجاعی خود را از دست‌ داده و دچار افتادگی می‌شوند. با گذشت زمان یا کاهش شدید وزن، ماهیچه‌های بازو هم کاهش می‌یابد، این مشکل در افرادی که تمرینات ورزشی انجام می‌دهند، کمتر به چشم می‌خورد.

خطوط و افتادگی نواحی مثل دست و بازو قابل اصلاح است. متخصصان با تجربه در بیشتر مواقع برای رفع عیوب دست و بازو و سفت کردن مجدد پوست این ناحیه و جوانسازی دست ها، تزریق ژل را پیشنهاد می‌کنند.

تزریق ژل چیست؟ + کاربرد، مزایا، عوارض، ماندگاری و هزینه

تزریق ژل به واژن

ناحیه تناسلی یکی از نقاط بدن است که با افزایش سن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و نسبت به قبل دچار کاهش حجم می‌شود. تزریق فیلر به واژن در سنین بالا باعث از بین‌ رفتن چین ‌و چروک و برطرف‌ کردن تیرگی این ناحیه می‌شود.

تزریق ژل به باسن

 از دیگر نواحی بدن که می‌توان به کمک انواع فیلر و ژل به آن فرم داد و حجم آن را بیشتر کرد، باسن است. تزریق ژل معمولا برای لیفت باسن، حجم‌دهی و خوش فرم شدن آن انجام می‌شود. یکی از برندهای پر مصرف در این ناحیه ژل اسکالپترا است.

تزریق ژل به ران

برای درمان سلولیت و رفع چین و چروک ران می‌توان از فیلرها و ژل‌ها استفاده کرد. یکی از بهترین برندهای مورد استفاده در این ناحیه، ژل اسکالپترا است. این ژل‌ها با داشتن مقدار فراوانی پلی ال لاکتیک اسید به رفع عیوب ران کمک می‌کند. 

کاربرد های تزریق ژل چیست؟

از کاربردهای مهم تزریق پرکننده‌ها می‌توان به افزایش کلاژن پوست و رفع انواع چین ‌و چروک و خط خنده، خط کنار گونه و سایر خطوط صورت اشاره کرد. سایر کاربردهای تزریق ژل عبارتند از:

 • جوان‌سازی پوست و کاهش علائم پیری
 • حجم دهی به نواحی مختلف بدن از جمله سینه، ران، چانه، گونه، باسن و لب 
 • جوان‌سازی پوست دست ‌و پا
 • زیبا سازی بینی و فرم دهی بینی بدون جراحی
 •  حجم‌دهی به صورت و ترمیم آن مانند رفع گودی و سیاهی زیر چشم، لیفت ابرو و رفع افتادگی پوست صورت و گردن.
 • برطرف نمودن گودی، چروک، سیاهی چشم و افتادگی پلک
 • درمان زخم‌ های پوسته‌پوسته

معمولا فیلرهای پوستی را به عنوان روشی برای پر کردن و رفع چین و چروک‌های صورت می‌شناسند. اما این روش جوانسازی کاربردهایی بسیار بیشتر از این‌ها دارد. اکثر کاربردهای تزریق ژل توسط FDA تایید شده‌اند و برخی از کاربردها هنوز مورد تایید FDA قرار نگرفته‌اند؛ در ادامه کاربرد های تزریق ژل را نام میبریم:

کاربرد های تایید شده تزریق ژل توسط FDA

 • تزریق ژل برای افزایش حجم (لب، چانه و گونه): از فیلرهای پوستی می‌توان برای برجسته کردن و افزایش حجم لب، چانه و گونه‌ها استفاده کرد. بیشتر افراد این کاربرد را با نام پروتز می‌شناسند.
 • رفع چین و چروک: از تزریق ژل می‌توان برای رفع چین و چروک‌هایی مانند خط پیشانی، خط اخم، خط خنده، خطوط اطراف لب و بینی استفاده کرد.
 • زاویه سازی صورت: از تزریق ژل می‌توان برای خوش فرم کردن و مشخص‌تر کردن خطوط و انحناهای صورت و زاویه‌سازی صورت و فک استفاده کرد.
 • جوانسازی دست: از فیلرهای پوستی علاوه بر جوانسازی صورت، می‌توان برای جوانسازی پوست بدن نیز استفاده کرد. در بین کاربردهای فیلرهای پوستی برای بدن، تنها برای جوانسازی و افزایش حجم پشت دست‌ها توسط FDA تایید شده و سایر استفاده‌ها هنوز تایید نشده‌اند.

تزریق ژل چیست؟ + کاربرد، مزایا، عوارض، ماندگاری و هزینه

کاربرد های تایید نشده تزریق ژل توسط FDA

عدم تایید یک روش درمانی توسط سازمان FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) لزوما به معنی نامناسب بودن یا پرخطر بودن آن روش نیست. سازمان FDA برای تایید داروها و روش‌های درمانی دستورالعمل خاصی دارد که گاهی باعث عدم تایید آن‌ها می‌شود. به هر حال قوانین FDA مورد تایید پزشکان سرتاسر دنیا است و بهتر است از آن‌ها پیروی شود. بنابراین کاربرد های تایید نشده تزریق ژل توسط FDA عبارتند از:

 • تزریق به استخوان و تاندون
 • تزریق به رباط
 • لیفت سینه
 • افزایش حجم سینه
 • افزایش حجم باسن
 • افزایش حجم پاها
 • تزریق ژل به عضله 

مزایای تزریق ژل

 • نتایج تزریق فیلر، بسیار ظریف و طبیعی است.
 • تزریق ژل و فیلر روش غیر تهاجمی و ایمن است.
 • اثر آن پس از تزریق سریع مشخص می‌شود.
 • فیلرهای تزریقی را می‌توان در هر زمانی ترمیم کرد.
 • دوره نقاهت این روش بسیار کوتاه است و بهبودی در کمتر از دو هفته حاصل میشود.
 • به دلیل استفاده از مواد بی‌حس‌کننده، در این روش هیچ دردی حس نمیشود.
 • تزریق فیلر نیازی به عمل بیهوشی، جراحی، بستری شدن در بیمارستان ندارد و بدون درد و خونریزی انجام میشود.
 • هم برای بانوان و هم برای آقایان قابل‌ استفاده است.
 • برای افراد بالای ۱۸ سال مجاز است.
 • در صورت عدم رضایت از تزریق ژل، معمولا امکان برگشت و یا اصلاح نتیجه وجود دارد.
 • تزریق ژل نسبت به جراحی پلاستیک که عمل تهاجمی است ارزان‌تر، کم‌ریسک‌تر و اقتصادی تر است.

معایب تزریق ژل

به‌ طور کلی تزریق ژل معایب چندانی ندارد، مگر آنکه این روش زیبایی توسط افراد بی‌تجربه و غیر معتبر انجام شود که در آن صورت این عوارض شامل موارد زیر میشوند:

 • آسیب عصبی
 • آسیب بافتی
 • درد و خونریزی شدید
 • کبودی و قرمزی خطرناک و غیرعادی
 • ماندگاری کوتاه‌مدت
 • نامتقارن و ناموزون شدن بافت تحت درمان
 • گلوله شدن ژل در زیر پوست
 • عفونت
 • واکنش آلرژیک
 • حرکت ژل در زیر پوست

عوارض تزریق ژل

تزریق ژل، مانند هر روش زیبای دیگری دارای یکسری عوارض است. البته این عوارض درصورتی‌که تزریق در مراکز معتبر و دارای پروانه رسمی از وزارت بهداشت انجام شود، موقتی و بی‌خطر خواهد بود مانند:

 • تورم موقتی تا دو روز
 • درد خفیف
 • خارش
 • قرمزی و التهاب خفیف چند ساعته
 • کبودی و تورم
 • خونریزی در محل فرو کردن سوزن 

عوارضی مانند عفونت در ناحیه تزریق، نشت مواد به بیرون و ندول‌های اطراف ناحیه تزریق شده باید توسط بیمار جدی گرفته شود و سریع برای رفع آن به پزشک مراجعه شود.

مراقبت های قبل از تزریق ژل

 • عدم استفاده از لوازم آرایشی در روز تزریق ژل
 • پرهیز از مصرف ویتامین E و مکمل‌های حاوی سیر، جنسینگ و جینگکو
 • آگاهی دادن به پزشک در صورت داشتن سابقه تبخال
 • خودداری از اقدام برای درمان‌های ناحیه دهان و دندان مانند جرم‌گیری، به مدت دو هفته قبل از تزریق ژل
 • عدم استفاده از سیگار و نوشیدنی‌های الکلی، به مدت دو هفته پیش از تزریق ژل لب
 • با مشورت پزشک از یک هفته قبل، از مصرف داروهایی نظیر آسپرین، ایبوپروفن و… خودداری کنید

مراحل انجام تزریق ژل

مشاوره و معاینه: پس از انتخاب کلینیک و زشک موردنظر، پزشک یا پرستار ظاهر و رنگ پوست و نواحی بدن شما را ارزیابی میکند و بر اساس اینکه کدام نواحی باید تقویت شود، معاینه و بررسی دقیق انجام می‌گیرد.

آماده سازی و بی حسی: در این مرحله پس از رعایت توصیه های لازم، محل تزریق با یک پنبه حاوی محلول ضدعفونی پاک‌سازی می‌شود. پس از آن به کمک کمپرس یخ، پماد بی‌حس‌کننده یا ماده بی‌حسی موضعی ناحیه موردنظر بی حس میشود.

تزریق فیلر: در این مرحله پزشک از سوزن کوچکی برای ایجاد منفذ در پوست استفاده می‌کند. در موارد دیگر کانولایی با لبه کند حاوی ژل به سوراخ ایجاد شده توسط سوزن وارد می‌شود و پس از آن پزشک اقدام به ماساژ و ارزیابی نتایج کرده و چنانچه تزریق نیاز به اصلاح داشت، مجدد آن را انجام می‌دهد. حداکثر زمان برای تزریق فیلر نهایت یک ساعت خواهد بود.

بررسی نتایج: پس از آنکه تزریق به‌صورت کامل انجام شد، پزشک و زیباجو نتایج کلی را بررسی می‌کنند. 

مراقبت های بعد از تزریق ژل

 • از مصرف مواد آرایشی در ۲۴ ساعت اول پس از تزریق خودداری کنید.
 • ناحیه تحت درمان را حداقل ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از تزریق دست نزنید.
 • از انجام فعالیت بدنی شدید به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت خودداری کنید.
 • ۴۸ ساعت پس از تزریق ژل از مصرف الکل خودداری کنید.
 • از کیسه یخ برای سرد کردن منطقه هر ۵ تا ۱۰ دقیقه یکبار و طی ۴۸ ساعت اول استفاده کنید.
 • بلافاصله پس از تزریق فیلر چیزی ننوشید.
 • تا ۱۴ روز ناحیه تزریق شده را ماساژ ندهید.

ماندگاری تزریق ژل چقدر است؟

ماندگاری و دوام نتایج بسته به نوع برند ژل مورد استفاده، مهارت و تجربه پزشک و شرایط بیمار متفاوت است.. به طور کلی، هر چه تراکم محصول بیشتر باشد و هر چه عمیق‌تر تزریق شود، دوام آن بیشتر است. البته این یک قانون همیشگی نیست. برای تثبیت نتایج، متخصص پوست و زیبایی معمولا عمل را تکرار می‌کند، روش‌ها و مقدار ژل را تغییر می‌دهد تا به نتایج مطلوب برسد.

هزینه تزریق ژل

تزریق ژل جزو بهترین روش‌های کلینیکال برای از بین بردن چین و چروک‌های پوستی است. این ژل‌ها حاوی ۳ ماده طبیعی به نام‌های کلاژن، اسید هیالورونیک و هیدروکسی آپاتیت هستند که وظیفه آن‌ها آبرسانی به پوست و جوانسازی آن است. هزینه‌ها و نحوه عمل تزریق ژل کاملا متفاوت از روش های دیگر جوانسازی بوده و عوامل زیادی در تعین هزینه‌ها موثرند مانند:

 • نوع ژل تزریقی
 • میزان مورد نیاز فیلر برای تزریق
 • میزان ماندگاری ژل
 • دستمزد پزشک و خدمات کلینیک
 • مراقبت‌های بعد از تزریق ژل

به طور حدودی هزینه تزریق ژل در نواحی مختلف صورت و بدن عبارتند از:

نواحی بدن قیمت (تومان به ازای هر سی سی)
لب از ۳,۰۰۰,۰۰۰ تا ۶,۰۰۰,۰۰۰
گونه از ۱,۸۰۰,۰۰۰ تا ۶,۲۰۰,۰۰۰
صورت از ۱,۵۰۰,۰۰۰ تا ۵,۵۰۰,۰۰۰
زیر چشم از ۳,۲۰۰,۰۰۰ تا ۵,۰۰۰,۰۰۰
چانه  از ۳,۲۰۰,۰۰۰ تا ۵,۰۰۰,۰۰۰

تفاوت تزریق ژل با فیلر در چیست؟

فیلرها بیشتر برای پر کردن شیارهای نیمه عمیق مانند روش تزریق فیلر دور چشم و برای از بین بردن زخم های به جای مانده از سوانح انجام می شود اما ژل ماده ای است که معمولا برای حفره های عمیق صورت و عمل های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند.

تزریق ژل چیست؟ + کاربرد، مزایا، عوارض، ماندگاری و هزینه

بهترین برند های تزریق ژل کدام است؟

ژل‌های تزریقی در انواع متنوعی در بازار وجود دارند؛ چند مورد از ژل‌های مورد تأیید وزارت بهداشت و سازمان غذا دارو FDA جهت تزریق ژل عبارتند از:

 • ژل رستیلن : این ژل از اسید هیالورونیک تشکیل شده است. به کمک این ژل می‌توان چین‌وچروک‌ها متوسط تا شدید مثل خطوط گوشه دهان را برطرف کرد. استفاده از این ژل برای افراد بالای ۲۱ سال مجاز است.
 • ژل اسکالپترا : ژل اسکالپترا از مواد مصنوعی سازگار با محیط‌زیست مانند پلی ال لاکتیک اسید تولید می‌شود. تزریق این ژل کلاژن ساز در بازسازی کلاژن از دست‌رفته موثر است.
 • ژل رادیس : این ژل از رایج‌ترین و محبوب‌ترین فیلرهای تزریقی مورد تأیید FDA است. بافت نرم ژل رادیس موجب حجم‌دهی مناسب نواحی مختلف بدن و صورت می‌شود. این ژل با تحریک کلاژن طبیعی بدن، باعث رفع عیوبی مانند چروک در پوست می‌شود.
 • ژل پرفکتا : این ژل تزریقی از بهترین انواع ژل تزریقی فرانسوی بر پایه هیالورونیک است.
 • ژل تئوسیال :  این ژل علاوه بر هیالورونیک اسید در ترکیبات خود حاوی اندوتوکسین باکتریایی است و از بروز حساسیت جلوگیری می‌کند.
 • ژل استایلج : از این ژل بیشتر در ناحیه لب استفاده می‌شود. به دلیل داشتن لیدوکائین در ترکیبات این ژل افراد در حین تزریق دردی حس نمی‌کنند.
 • ژل رووفیل : این ژل در حال حاضر از بهترین ژل‌های تزریقی حاوی ترکیبات ضدالتهابی است که ماندگاری بسیار بالایی دارد.
 • ژل ژوویدرم : این ژل از معتبرترین و بادوام‌ترین انواع ژل تزریقی در دنیا است. البته چند سالی است که ژل ژوویدرم اصل در بازار ایران پیدا نمی شود.
 • ژل نورامیس : از بهترین برندهای ساخت کشور کره که در اکثر نقاط بدن قابلیت تزریق داشته و رقیب جدی ژل ژوویدرم محسوب می شود.

تزریق ژل برای چه کسانی مناسب است؟

 • کسانی که از سلامت جسمانی خوبی برخوردار باشند.
 • نداشتن هیچ‌گونه بیماری زمینه ای هنگام تزریق فیلر مهم است.
 • نداشتن هرگونه آلرژی و حساسیت.
 • کسانی که انتظارات واقع‌بینانه از نتایج حاصل از تزریق فیلر دارند.
 •  تزریق فیلر برای افراد بالای ۱۸ سال قابل‌ استفاده است و هیچ محدودیت جنسی ندارد.

آیا تزریق ژل برای مردان مناسب است؟

برخلاف تصور عموم مردم تزریق ژل برای اصلاح فرم اجزای صورت و بدن مانند گونه ها، چانه، لب ها، دست ها و ... علاوه بر خانم ها مختص آقایان نیز هست.

تزریق ژل دائمی بهتر است یا موقتی؟

معمولا پزشکان توصیه میکنند، اگر شما برای اولین‌ بار قصد تزریق فیلر را دارید، بهتر است از انواع ژل‌های موقت استفاده کنید. ژل‌های حاوی اسید هیالورونیک در صورت عدم رضایت در مدت‌ زمان کمی جذب می‌شوند.

آیا تزریق ژل درد دارد؟

همانطور که اشاره داشتیم روند تزریق ژل، تحت بی حسی موضعی انجام میشود؛ بنابراین افراد در حین انجام آن دردی احساس نخواهند کرد. اما بعد از پایان بی حسی ممکن است مقداری درد خفیف همراه با سوزش را تجربه کنید که البته به صورت نادر اتفاق می افتد.

آیا اثرات تزریق ژل از بین می رود؟

اگر قصد از بین‌ بردن اثرات ژل را داشته باشید، گاهی به کمک آنزیم هیالورونیداز می‌توان ژل‌ها را از بین برد. معمولاً ژل‌هایی که در ترکیبات خود حاوی اسید هیالورونیک هستند، با کمک آنزیم از بین می‌روند. در بیشتر مواقع پزشکان توصیه می‌کنند که به‌ جای زدن آنزیم، بیمار صبر کند تا ژل به‌مرور از بین برود. علت این موضوع دردناک بودن تزریق آنزیم هیالورونیداز است. زدن آنزیم بیشتر در مواقعی که نتایج بسیار نامطلوب است یا در ناحیه درمان عفونت یا تورم وجود دارد، توصیه می‌شود.

برای مشاوره با کلینیک کوروش کلیک کنید.

10 درصد تخفیف برای تزریق ژل

هر 10 میلیون شامل یک میلیون خدمات رایگان به انتخاب شما

 

 

 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

محتوای حمایت شده

سایر رسانه ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج