۱۳۰۵۳۵۴
۷۱۷۷
۷۱۷۷

محتوای حمایت شده

آموزش دکوراسیون و معماری داخلی؛ بهترین آموزشگاه کدام است؟

آموزش دکوراسیون و معماری داخلی می‌تواند برای تمام کسانی که به این حوزه علاقه دارند، مفید باشد. اما بهترین آموزشگاه طراحی داخلی کجاست؟

در دوره آموزش دکوراسیون و معماری داخلی، شما با تمامی اصول و دانش معماری داخلی آشنا خواهید شد. طراحی و تنظیم سرفصل های دوره مناسب غیر معماران و معماران می باشد. و پس از گذراندن دوره قادر خواهید بود به طراحی داخلی و بازسازی فضا مشغول شوید.

دکوراسیون و معماری داخلی مقدماتی : شامل آشنایی و توانایی کامل در نقشه کشی ، آموزش اتوکد ، طراحی دست آزاد و درک عناصر طراحی و رنگ‌شناسی.

دکوراسیون و معماری داخلی متوسط : در این مرحله درس های طراحی داخلی به صورت تخصصی تر ارائه خواهند شد که شامل مصالح شناسی ، متره و برآورد ، سبک شناسی ، نرم افزار 3dmax و طراحی مبلمان می‌باشد.

دکوراسیون و معماری داخلی پیشرفته : این دوره شامل نورپردازی، آموزش فتوشاپ و Vray و همچنین پروژه نهایی می‌باشد.

پس از پایان دوره آموزش دکوراسیون داخلی دانشجو میتواند در امر دکوراسیون داخلی(طراحی داخلی) به صورت مستقل و توانمند فعالیت کند و پس از گذراندن دوره های تخصصی کارگاهی اجرای ساختمان و بازسازی ، به هردو محور بپردازد.

تفاوت معماری داخلی با دکوراسیون داخلی

دوره دکوراتور مناسب افرادی است که به چیدمان و سطح ظاهری فضا علاقمند هستند بدون در گیر شدن به طراحی فضا.

دوره آموزش طراحی داخلی مناسب افرادی است که تمایل به سطح ظاهری فضا با پشتوانه طراحی فضا و نیز تفکر به مسائل زیر ساختی موارد دارند .به عنوان مثال انتخاب کفپوش از طرف معمار داخلی حاصل تفکر درباره قوانین موجود و مبحث کاربردی متریال و خاصیت های فیزیکی آن است .و یک معمار داخلی مسول طراحی خود فضا است.

برای مشاوره با مجتمع مهارت آموزی بن ژیوار همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۲۸۱۱۱۱۹۵

۰۹۰۲۶۸۴۹۶۳۴

 دکوراسیون داخلی و معماری

وجود سرپناه برای تداوم زندگی انسان الزامی بوده و رفته رفته با استفاده از عناصر محیطی مثل: شاخه، برگ، چوب، سنگ و انواع مصالح ساختمانی امروزی شکل و شمایل خاصی برای ساختمان محل زندگی خود ایجاد نماید. اولویت اصلی ساخت یک بنا در مقاومت در برابر زلزله، باد، انواع بارش و حوادث طبیعی دیگر است. اما جهت افزایش زیبایی ساختمان نیازمند نحوه چیدمان دکوراسیون داخلی لوازم و طراحی نوع خاصی از معماری در قسمت بیرونی بنا خواهید بود. هر کدام از این مقوله نیازمند تجربه، علم و دانش خاصی خواهد بود.

مهندسین معمار با استفاده از توانمندی و دانش خود در پی طراحی یک بنا در ابعاد مختلف با ویژگی‌ مقاومت در برابر انواع حوادث طبیعی و غیرطبیعی در کنار حداکثر زیبایی هستند. از طرفی برای استفاده از کوچک‌ترین فضا در محیط داخلی ساختمان نیازمند فردی به‌عنوان دکوراتور جهت چینش اصولی و بهینه لوازم منزل یا اداره خواهید بود. مجموعه دانش و مهارت با استفاده از ظرفیت‌های خاص دپارتمان معماری خود اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی متنوع با محوریت دکوراسیون داخلی و معماری نموده است. جهت آشنایی بیشتر با فضا و ثبت‌نام در این دوره‌ها همراه ما باشید.

آموزش دکوراسیون و معماری داخلی؛ بهترین آموزشگاه کدام است؟

گروه هنری معماری

اهمیت دکوراسیون داخلی

 

پس از ورود به فضای داخلی یک واحد مسکونی، اداری یا حتی فروشگاهی به صورت ناخودآگاه توجه شما به نحوه چیدمان وسایل و سبک دکوراسیون داخلی لوازم جلب خواهد شد. زیبایی و در دسترس بودن لوازم کاربردی از نکات مهم در نحوه چینش بوده و هر شخصی امکان چینش وسایل در محیط داخلی را دارد. اما اشخاصی که به صورت اصولی با پایه و اساس سبک‌های طراحی داخلی آشنایی دارند، به نحوی متمایز با سایز افراد عادی این عمل را پیش خواهند برد.

معماری داخلی در واحدهای آپارتمانی، ویلایی، سوئیت، اداری، تجاری، اداری و دفتری متفاوت بوده و باید بر اساس چارچوب خاصی مورد چینش قرار گیرد. استفاده از منابع نوری طبیعی و مصنوعی، روانشناسی رنگ‌، سلیقه مردم بومی و دسترسی به مصالح ساختمانی در کنار سلیقه و نیازمندی‌های صاحب ساختمان از مهم‌ترین موارد طراحی و چینش محیط داخلی خواهد بود. در صورتی که با این اصول آشنایی مناسبی ندارید، اقدام به هزینه‌های بی‌پایه و اساس جهت تغییر دکوراسیون ساختمان انجام ندهید و از یک متخصص در این زمینه کمک ب

دکوراتور کیست

 واژه لاتین decorare  با معانی آراستن، زیباسازی و تزیین کردن بوده و شخصی که وظیفه چیدمان وسایل در محیط داخلی ساختمان را دارد با بهره‌گیری از این لغت لاتین “دکوراتور” نام گرفته است. دکوراتور باید به اصول چیدمان، رنگ‌بندی و تناسب مابین اجزای فضای داخلی کاملاً مسلط باشد تا در انتخاب رنگ و طرح مبلمان، فرش و لوازم تزئینی نظر نهایی را صادر کند. آشنایی با جزئیات هر یک از سبک‌های چیدمان دکوراسیون داخلی نیز به نحوه چینش اثاثیه کمک زیادی خواهد نمود.

انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی

طراحی محیط داخلی ساختمان بر اساس نوع کاربری مسکونی، اداری، تجاری و فروشگاهی آن متفاوت است. شخص طراح باید با توجه به نیازمندی‌های کارفرما اقدام به استفاده از سبک چیدمانی خاص نماید. از مهم‌ترین سبک‌های دکور داخلی عبارت است از:

 • سبک کلاسیک
 • سبک مدرن
 • سبک نئوکلاسیک
 • سبک فرانسوی
 • سبک مدیترانه‌ای
 • سبک مینیمال
 • سبک صنعتی
 • سبک اسکاندیناوی
 • سبک سنتی غربی
 • سبک سنتی خاورمیانه
 • سبک سنتی شرق دور
 • سبک انتقالی
 • سبک بوهمیان
 • سبک روستیک
 • سبک فنگ شویی
 • سبک ساحلی
 • سبک ایران باستان

و بسیاری دیگر از سبک‌ها که به‌صورت کمتر دیده شده مورد استفاده قرار خواهند گرفت. در انتخاب هر سبک باید به نحوه معماری محیط داخلی نیز دقت نموده تا هارمونی چیدمان با فضا بیشتر شود. در ادامه به بررسی تعدادی از سبک‌های طراحی داخلی پرداخته شده و جهت آشنایی بیشتر همراه دپارتمان معماری سایت دانش و مهارت باشید.

سبک چیدمان دکوراسیون داخلی کلاسیک

چینش لوازم و اثاثیه به سبک کلاسیک نیازمند معماری داخلی ساختمان در این حالت نیز بوده و شکل ستون و گچ‌‌بری دیوار باید حالت خاصی داشته باشد. از دیگر خصوصیات این سبک استفاده از مبلمان با طرح و نقش ظریف در کنار مجسمه‌ها خواهد بود. استفاده از قانون تقارن در چیدمان تمامی لوازم ملزم بوده و در به‌کارگیری وسایل تزئینی مثل گلدان و آباژور باید از حالت جفت آن‌ها بهره برد.

رنگ قالب تمام وسایل از رنگ‌های تیره و به‌خصوص قهوه‌ای خواهد بود. علاقه‌مندان به این سبک امکان استفاده از لوازم عتیقه و آنتیک در چینش وسایل فضای داخلی را دارند. از سبک دکوراسیون کلاسیک می‌توان در واحدهای مسکونی، تجاری و اداری استفاده کرد. با توجه به اضافه شدن لوازم الکترونیکی به منزل، تغییر سبک معماری بناها و سلیقه مردم به سمت رنگ‌های متنوع شاهد کاهش انتخاب این سبک خواهید بود.

آموزش دکوراسیون و معماری داخلی؛ بهترین آموزشگاه کدام است؟

دکوراسیون و معماری داخلی

 

 

آموزش دکوراسیون و معماری داخلی؛ بهترین آموزشگاه کدام است؟

سبک چینش دکوراسیون داخلی مدرن

سبک مدرن در قرن بیستم میلادی با واژه “Modern” به معنای تازه، نوین و جدید وارد دنیا دکوراسیون شد. در سال‌های اخیر با ورود تجهیزات رایانه‌ای و الکترونیکی مختلف به محیط داخلی شاهد اختلاف نظر در بین دکوراتورها شده و آن‌ها نام “سبک مدرن معاصر” یا “پست مدرن” را برای  سبک جدید امروزی انتخاب نموده‌اند. از ویژگی‌های سبک مدرن می‌توان به استفاده از رنگ‌های خنثی جهت نمایش بهتر دیگر لوازم اشاره داشت.

از طرفی چیدمان با کمترین لوازم موجود در محیط داخلی و در عین حال اهمیت در دسترسی مناسب به وسایل از اصول این سبک است. استفاده از خطوط صاف و مستقیم، اکسسوری‌های زیبا و با رنگ شاد به‌همراه ست مبلمان با طرحی نوین و میز عسلی طرح چوب در سبک مدرن رواج خاصی دارد. از این سبک جذاب می‌توان در اتاق‌خواب، پذیرایی و آشپزخانه در منازل در کنار ادارات و مجتمع‌های تجاری جهت چیدمان خاص این بخش‌ها بهره برد.

دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک ترکیبی از دو سبک مدرن و کلاسیک است. استفاده از لوازم سبک کلاسیک با نحوه چیدمان سبک مدرن سبب ایجاد سبکی نو شده است. امکان استفاده از این سبک در طراحی داخلی منازل، ادارات و مراکز تجاری وجود دارد. استفاده از اصل تقارن و گچ‌بری دیوار سبک کلاسیک به‌همراه چیدمان ساده، خلوت و رنگ‌های خنثی از سبک مدرن سبب شده تا طراحی دکوراسیون محیط داخلی ساختمان، شمایل جالب توجه‌ای به خود گیرد.

دکوراسیون داخلی مینیمال

سبک مینیمال یا حداقلی به مانند نام این نوع از چینش بوده و لوازم منزل در حالت کم ولی موثر محیط داخلی را پر خواهند کرد. استفاده از اثاثیه ضروری به صورت صاف و خط‌کشی شده در کنار وجود فضای خالی فراوان به چشم‌نوازی چیدمان کمک زیادی کرده است. استفاده از رنگ‌های خنثی به‌عنوان پس زمینه سبب شده تا نور خورشید وارد شده به محیط داخلی اکسسوری و لوازم اصلی منزل را چند برابر زیباتر نشان دهد. استفاده از فرش ایرانی در کف خانه نیز توصیه شده است.

آموزش دکوراسیون و معماری داخلی؛ بهترین آموزشگاه کدام است؟

بهترین مجموعه آموزش معماری

بهترین مرکز آموزش دکوراسیون و معماری داخلی

مجتمع آموزشی بن ژیوار یک مرکز آموزشی معتبر است که به دانشجویان و علاقه‌مندان به معماری، آموزش دکوراسیون و معماری داخلی را به صورت حرفه‌ای ارائه می کند. تمامی آموزش هایی که توسط این مجموعه ارائه می شوند، هدفمند هستند و طبق برنامه ارائه می شوند. برخی از این اهداف عبارتند از:

 • تدریس مهارت های فنی، حرفه‌ای و عملی به دانشجویان و کارآموزان تا بتوانند برای ورود به بازار کار آماده شوند. 
 • ارائه خدمات پشتیبانی به دانش آموختگان برای کمک به آنها در پیشرفت تحصیلی و شغلی.
 • ترویج فرهنگ علمی و تحقیقاتی در جامعه و تشویق به انجام پژوهش های عملی و فناورانه در حیطه معماری و دکوراسیون داخلی.
 • توسعه و بهبود سطح آموزش دکوراسیون و معماری داخلی در کشور و همچنین ارتقای سطح دانش و فناوری در جامعه.
 • ارائه بستر مناسب برای گسترش دانش و تجربه در حوزه های مختلف معماری و دکوراسیون داخلی
 • تسلط بر تکنولوژی های جدید در حوزه ساخت و ساز.

به طور کلی می توان گفت مرکز آموزشی بن ژیوار یک مرکز آموزشی معتبر برای علاقمندان به حوزه معماری و طراحی داخلی است. اگر به معماری به چشم یک شغل پردرآمد نگاه می کنید، اساتید مجرب و حرفه‌ای بن ژیوار می توانند شما را برای شروع کسب درآمد در عرصه معماری آماده کنند. برخی از دوره هایی که در این مجموعه برگزار می شوند عبارتند از:

 • دوره اموزشی دکوراسیون ومعماری داخلی
 • دوره اموزشی نرم افزارهای تخصصی ویژه معماری و معماری داخلی
 • دوره اموزشی بازسازی ساختمان ویژه بازار کار

آموزش دکوراسیون و معماری داخلی؛ بهترین آموزشگاه کدام است؟

دکوراسیون داخلی

مجتمع مهارت آموزی بن ژیوار

 • مجوز رسمی از سازمان اموزش فنی و خرفه ای
 • اخذ گواهینامه مهارت با اعتبار بین المللی

آموزش دکوراسیون و معماری داخلی؛ بهترین آموزشگاه کدام است؟

همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۲۸۱۱۱۱۹۵

۰۹۰۲۶۸۴۹۶۳۴

آموزش دکوراسیون و معماری داخلی؛ بهترین آموزشگاه کدام است؟

برای اطلاع از دوره‌ها از سایت بازدید نمایید.

Bonzhivar.com

آموزش دکوراسیون و معماری داخلی؛ بهترین آموزشگاه کدام است؟

@bonzhivar

 

محتوای حمایت شده

گوناگون

سایر رسانه‌ها

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج