جاباما
۱۳۷۹۲۱۸
۳۵۴۸
۳۵۴۸
پ

۴۰۰ هزار نفر مشتری «هتل» و «ویلای» پژمان جمشیدی شدند

پژمان جمشیدی در کنار فیلم «هتل» حالا چند هفته‌ای است که فیلم «ویلای ساحلی» را هم در ترکیب اکران دارد که مجموعه مخاطبان این دو فیلم در هفته‌ای که گذشت بیش از ۴۰۰ هزار نفر بوده است. از این منظر می‌توان پژمان را همچنان پرمخاطب‌ترین بازیگر این روز‌های سینمای ایران لقب داد.

فرارو: پژمان جمشید با دو فیلم «هتل» و «ویلای ساحلی» همچنان پرمخاطب‌ترین بازیگر این روز‌های چرخه اکران سینما‌ها محسوب می‌شود.

کمتر از دو ماه دیگر به برگزاری جشنواره فیلم فجر زمان باقی است و احتمالا فیلم‌های در حال اکران همین بازه زمانی را برای ثبت نهایی رکورد‌های خود در گیشه فرصت داشته باشند. چه اینکه در میانه بهمن‌ماه شوروحال اکران عمومی سینما‌ها زیر سایه فجر کاهش خواهد داشت و بعد از آن هم در آستانه ماه رمضان، سینما‌ها آماده تدارک اکران نوروزی می‌شوند.

۴۰۰ هزار نفر مشتری «هتل» و «ویلای» پژمان جمشیدی شدند

در این شرایط مدعیان اصلی گیشه سالانه سینمای ایران هنوز همان فیلم‌های شاخص قبلی هستند و صدر جدول پرفروش‌های هفتگی، تغییر چندان محسوسی نداشته است.

مجموع فروش سینمای ایران هنوز تا تحقق رویای هزار میلیارد تومان فاصله دارد و با آغاز سیر نزولی استقبال از این آثار، رسیدن به این آمار با اماواگر‌های جدی مواجه شده است، اما مدیران سینمایی همچنان حساب ویژه‌ای روی این اتفاق باز کرده‌اند.

در این گزارش هفتگی از وضعیت فروش فیلم‌های سینمای ایران، عملکرد پنج فیلم پرفروش هفته آخر آذرماه ۱۴۰۲ را مرور می‌کنیم.

رتبه اول؛ هتل/ ۱۰ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان

هر چند رقیب تازه‌نفسی وارد عرصه اکران شد، اما فیلم «هتل» همچنان جایگاه خود در صدر جدول فروش هفتگی سینما‌ها حفظ کرده است.

حضور محسن کیایی و پژمان جمشیدی در این فیلم در کنار کارگردانی مسعود اطیابی، تا به اینجا در گیشه جواب داده و این فیلم به‌خوبی توانسته بعد از پشت‌سر گذاشتن چند رقیب قدر، در مقابل رقیب تازه‌نفس‌ش یعنی «ویلای ساحلی» هم مقاومت کند.

«هتل» در این هفته ۲۳۷ هزار مخاطب را به سالن‌های سینمای کشاند و فروش هفتگی ۱۰ میلیارد ۱۰۰ میلیون تومان را به نام خود ثبت کرد.

مجموع فروش این فیلم از ابتدای اکران تا کنون، ۱۹۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده است.

رتبه دوم؛ ویلای ساحلی/ ۷ میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان

پژمان جمشیدی در کنار فیلم «هتل» حالا چند هفته‌ای است که فیلم «ویلای ساحلی» را هم در ترکیب اکران دارد که مجموعه مخاطبان این دو فیلم در هفته‌ای که گذشت بیش از ۴۰۰ هزار نفر بوده است. از این منظر می‌توان پژمان را همچنان پرمخاطب‌ترین بازیگر این روز‌های سینمای ایران لقب داد.

البته «ویلای ساحلی» مطابق پیش‌بینی‌ها خیلی زود در چرخه اکران عمومی از نفس افتاده و حالا این فیلم هر هفته با ریزش مخاطبان مواجه است. با این حال فیلم تازه کیانوش عیاری، همچنان جزو پرفروش‌ترین‌هاست.

فیلم سینمایی «ویلای ساحلی» از هفته بیش از ۱۷۶ هزار مخاطب را به سینما‌ها کشاند و ۷ میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان هم فروش داشت.

مجموع فروش این فیلم از ابتدای اکران هم ۱۷ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بوده است.

رتبه سوم؛ ورود و خروج ممنوع/ ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان

اکبر عبدی، محمدرضا شریفی‌نیا، هادی کاظمی و نیوشا ضیغمی ویترینی است که حالا باعث شده فیلم اول کارگردانی گم‌نام تبدیل به یکی از فیلم‌های مدعی در ترکیب فروش هفتگی سینما‌ها شود.

«ورود و خروج ممنوع» همان‌طور که در گزارش‌های قبلی هم اشاره کردیم اولین فیلم سینمای ایران است که یک کارگردان روحانی پشت دوربین آن قرار داشته و جالب اینکه این فیلم کمدی، موضوعی مرتبط با لباس روحانیت هم دارد.

حجت‌الاسلام امید آقایی که پیش‌تر در گفت‌وگویی فیلمش را اثری در حال و هوای «مارمولک» توصیف کرده بود، این روز‌ها گفت‌وگویی با رسانه‌ها ندارد و احتمالا خودش هم تصور نمی‌کرد اولین فیلمش که هفته گذشته در رتبه پنجم فروش هفتگی قرار داشت، این هفته با پشت‌سر گذاشتن «فسیل» به جایگاه سوم صعود کند.

فیلم «ورود و خروج ممنوع» در هفته گذشته ۸۰ هزار مخاطب را به سینما‌ها کشاند و ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هم فروش داشت.

مجموع فروش این فیلم از ابتدای اکران تا کنون ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده است.

رتبه چهارم؛ فسیل/ ۲ میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان

فیلم «فسیل» به کارگردانی کریم امینی تنها چند گام دیگر تا تحقق مجموع فروش رویایی ۳۰۰ میلیارد تومانی فاصله دارد و با توجه به اقبالی که مخاطبان سینمای ایران بعد از گذشت بیش از ۱۰ ماه به این فیلم داشته‌اند، دور از انتظار هم نیست که این فروش در گیشه محقق شود.

این فیلم با بازی بهرام افشاری در نقش اصلی، به طرز غیرمنتظره‌ای همچنان در حال جذب مخاطب به سالن‌های سینماست و باید دید آیا می‌تواند تا پایان سال همچنان در ترکیب فیلم‌های روی پرده حضور داشته باشد؟

«فسیل» این هفته هم توانست بیش از ۵۳ هزار مخاطب را به سالن‌های سینما بکشاند و رقم ۲ میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان را در گیشه هفتگی خود ثبت کند.

مجموع فروش این فیلم از ابتدای اکران تا کنون ۲۹۸ میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان بوده است.

رتبه پنجم؛ بچه زرنگ/ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان

علی‌الظاهر ورود دو فیلم جدید در حوزه کودک و نوجوان، برای مخاطبان این حوزه جذابیت چندانی نداشته و سیر صعودی استقبال از فیلم «بچه زرنگ» همچنان ادامه دارد.

این انیمیشن سینمایی که پیش‌تر دو عنوان «پرفروش‌ترین فیلم سینمای کودک» و «پرمخاطب‌ترین انیمیشن سینمایی» را در تاریخ سینمای ایران به نام خود ثبت کرده است، همچنان در ترکیب پنج فیلم پرفروش هفتگی سینمای ایران حضور دارد و تنها چند روز دیگر می‌تواند مجموع فروش خود را از مرز ۵۰ میلیارد تومان هم عبور دهد.

انیمیشن «بچه زرنگ» این هفته ۳۸ هزار مخاطب را به سینما‌ها کشاند و یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هم فروش کرد.

مجموع فروش این فیلم از ابتدای اکران تا کنون ۴۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده است.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.
درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 8/8 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  مطالب خواندنی

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج