۱۳۸۲۸۷۱
۱۱ نظر
۱۳۲۶
۱۱ نظر
۱۳۲۶
پ

حکم اعدام ۵ سارق مسلح اجرا شد

رئیس کل دادگستری استان البرز گفت که حکم اعدام پنج سارق خشن غیربومی که مرتکب ۱۴ فقره سرقت مسلحانه در استان‌های مختلف کشور شده بودند سحرگاه امروز در ندامتگاه مرکزی کرج به اجرا درآمد.

خبرگزاری میزان: حسین فاضلی هریکندی، رئیس دادگستری البرز با بیان اینکه صبح روز جاری حکم اعدام پنج محکوم پرونده سرقت‌های متعدد مسلحانه، خشن، مقرون به آزار و راهزنی در استان البرز و سایر نقاط کشور به اجرا درآمد.

حکم اعدام ۵ سارق مسلح اجرا شد

وی در این باره گفت: تشکیل این پرونده مربوط به زمانی است که گزارشی مبنی بر وقوع سرقت احشام به صورت مسلحانه واصل شد که موضوع با تشکیل پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب نظرآباد در دستور کار ویژه دادگستری کل استان و پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

سارقان غیربومی

رئیس کل دادگستری استان البرز افزود: با اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات اولیه، پنج متهم پرونده در محل سکونت خود در یکی از استان‌های غربی کشور شناسایی و بازداشت شدند؛ در تحقیقات و بازجویی‌ها، مشخص شد این گروه علاوه بر چهارفقره سرقت مسلحانه احشام، مرتکب جرایم دیگری از جمله ۱۴ فقره سرقت مسلحانه با انواع سلاح‌های سرد و گرم از جمله «کلاشینکف» در استان‌های مختلف کشور از جمله سرقت از کامیون‌ها و تریلی‌های حامل تیرآهن و میلگرد در راه‌ها و جاده‌های کشور شده‌اند.

سرقت مسلحانه از دامداری‌ها

وی با تشریح شیوه ارتکاب سرقت احشام توسط این باند گفت: معمولا چند روز قبل از انجام سرقت، یکی از متهمان به محل دامداری مراجعه و به بهانه خرید دام، محل را ارزیابی و پس از چند روز با همدستان خود، شبانه به محل مراجعه و با بستن دست و پای مالک، نگهبان یا چوپان و تهدید با قمه و اسلحه گرم، اقدام به انتقال احشام به کامیون و سرقت آن‌ها می‌کردند.

وی اضافه کرد: این باند به قدری خشن بودند که هر موقع شخصی مقاومت می‌کرد وی را مورد ضرب و جرح شدید قرار می‌دادند به نحوی که در مواردی شکات را آن قدر می‌زدند که بی‌هوش شده و وقتی به هوش می‌آمدند اموال خود را به سرقت رفته می‌دیدند.

بریدن گوش یک کودک معلول

فاضلی هریکندی با اشاره به برخی افعال و اعمال خشن و بی‌رحمانه این گروه اضافه کرد: در برخی مواقع نیز که با مقاومت از جانب مالباخته روبه‌رو می‌شدند برای ایجاد رعب و وحشت در سایرین، در سه مورد گوش شکات را با قمه بریده‌اند؛ در یکی از سرقت‌های احشام، وقتی به سراغ فردی می‌روند که با دو فرزند معلولش از احشام مراقبت می‌کرد جهت ایجاد رعب و وحشت، گوش یکی از فرزندان دارای معلولیت ذهنی وی را می‌برند.

آدم ربایی و سرقت از رانندگان تریلی

رئیس کل دادگستری استان البرز در مورد نحوه و روش سرقت از رانندگان تریلی و کامیون دارای محموله در جاده‌ها نیز بیان کرد: سارقان معمولا این کامیون‌ها را از قبل زیر نظر می‌گرفتند و حتی در مسیر و در مواقعی که راننده در پلیس راه یا جایی که توقف کوتاه مدت می‌کرد سراغ وی رفته و سئوالاتی می‌پرسیدند تا متوجه شوند که آیا در مسیر قصد استراحت و توقف دارد یا خیر؟ تا در فرصت مناسب سراغ وی بروند.

وی ادامه داد: به هنگام شب به سراغ رانندگانی می‌رفتند که عمدتا محموله میلگرد یا تیرآهن داشتند و به قصد استراحت کنار جاده توقف می‌کردند و با ارزیابی محیط و در ساعات خلوت، با شکستن شیشه خودرو، پس از ورود به آن، اقدام به بستن دست و پا و چشم راننده کرده و با انتقال کامیون یا تریلی به محل دیگر، بار آن‌ها را تخلیه می‌کردند و راننده را پس از ضرب و جرح در بیابان رها کرده و متواری می‌شدند.

بریدن گوش یک راننده تریلی

فاضلی هریکندی متذکر شد: در یکی از موارد اعضای این گروه اقدام به بریدن گوش راننده‌ای کرده بودند که در مقابل اقدام به سرقت آن‌ها مقاومت کرده بود.

راهزنی با لباس مبدل پلیس

وی با اشاره به اینکه بخشی دیگر از اقدامات این گروه مربوط به سرقت با لباس مبدل مامورین پلیس بوده است متذکر شد: متهمان بعضا با معرفی خود به عنوان مامور با پوشش لباس ماموران و چراغ گردان، به بهانه کنترل مدارک، راننده را غافلگیر و سرقت را انجام می‌دادند.

ارتکاب جرم در زندان

رئیس کل دادگستری استان البرز در خصوص جرایم متعدد انجام شده توسط این باند یادآور شد: بررسی سوابق متهمان مشخص کرد برخی از آن‌ها دارای سابقه «سرقت مسلحانه»، «سرقت مقرون به آزار»، «خرید و فروش مواد مخدر» و «حمل اسلحه غیرمجاز» در سایر استان‌ها هستند همچنین دو نفر از متهمان در زندان و حین تحمل حبس نیز مرتکب چندین فقره جرم شده بودند.

وی با بیان اینکه حسب بررسی‌ها، ارتکاب سرقت‌های متعدد توسط این باند در استان‌های البرز، قم، همدان، مرکزی، لرستان و خوزستان به اثبات رسید تصریح کرد: پرونده این باند در دادگاه انقلاب کرج به اتهام «سرقت‌های باندی و مسلحانه منتهی به ناامن کردن راه‌ها و ایجاد رعب و وحشت در میان مردم و خسارت عمده به اموال مردم» مورد رسیدگی قرار گرفت و پس از بررسی همه ابعاد اتهامات و سرقت‌های انجام شده، دادگاه پنج متهم پرونده را به اعدام محکوم نمود و رای صادره به تایید دیوان عالی کشور رسید.

فاضلی هریکندی با اشاره به ابعاد پیچیده پرونده و وسعت اقدامات انجام شده در استان‌های مختلف کشور، متذکر شد: علی‌رغم رد فرجام خواهی متهمان و تایید رای، چند مرتبه دیگر هم درخواست اعاده دادرسی از سوی متهمان مطرح گردید که پس از بررسی و با رد درخواست آن‌ها از سوی دیوان عالی کشور و طی تشریفات قانونی، حکم صادره سحرگاه امروز در ندامتگاه مرکزی کرج به مرحله اجرا درآمد.

وی تصریح کرد: دادگستری کل استان البرز با تشکیل قرارگاه پیشگیری و مقابله با جرایم خاص استان در برخورد با کسانی که امنیت مردم را به مخاطره می‌اندازند هیچ مماشاتی ندارد و برخورد قاطع با استفاده از حداکثر ظرفیت‌های قانونی از سیاست‌های دادگستری کل استان البرز است.

پ
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن برترین ها را نصب کنید.

همراه با تضمین و گارانتی ضمانت کیفیت

پرداخت اقساطی و توسط متخصص مجرب

ايمپلنت با ١٥ سال گارانتي 9/5 ميليون تومان

ویزیت و مشاوره رایگان
ظرفیت و مدت محدود
آموزش هوش مصنوعی

تا دیر نشده یاد بگیرین! الان دیگه همه با هوش مصنوعی مقاله و تحقیق می‌نویسن لوگو و پوستر طراحی میکنن
ویدئو و تیزر میسازن و … شروع یادگیری:

محتوای حمایت شده

تبلیغات متنی

سایر رسانه ها

  نظر کاربران

  • ناشناس

   با سپاس فراوان از قوه قضائیه
   اینا اصلاح نمیشن، حتمآ قبل از ضرر رساندن جانی به مردم باید جلوشون رو گرفت .
   🙏🙏🙏🙏

  • ناشناس

   عدالت یعنی همین.اعدام حقشان بود.مردم رفاه وآسایش وامنیت میخواهند.

  • ناشناس

   چنین افرادی که مانند انگل می خواهند دسترنج سال ها زحمت دیگران را با رعب و وحشت به چنگ بیاورند باید اعدام شوند دست قاضی، پلیس و مجریان در این موارد درد نکند

  • ناشناس

   اول باید گوش اینها را می‌برید بعد اعدام می کردند

  • ناشناس

   به درک واصل شدند

  • ناشناس

   به درک که اعدام شدند این زباله های جامعه باید زودتر از اینها دفع شوند بازم رحمت به زباله لااقل قابل بازیافت هست اینا بازیافت هم نمی شدند

  • ناشناس

   اینا بهیچوجه قابل اصلاح نبودن و آزادی دربارشون مخل جامعه بود پس‌ همون بهتر که به درک واصل شدن

  • ناشناس

   کسی که خلافکار قاتل دزد و هر چی که بگی هست برای چی براش درخواست بخشش یا تخفیف مجازات میکنید مگر خودشون به مردم رحم کردند اشد مجازات بهترین پاداش است

  • ناشناس

   چرا قبلا سابقه سرقت مسلحانه داشتندولی محارب شناخته نشدند؟؟؟

  • دایی

   درود بر نیروهای امنیتی و انتظامی

  • ناشناس

   این از خدا بیخبران اصلا بشو نیستند باید اعدام بشند

  ارسال نظر

  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

  لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

  در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج